Jody Bernal tussen de sterren PZC Schrijven wat jij niet schrijft Lange rally's, daar geniet ik het meest van AJ in de fout UE jOflG-E GfldERZ-OEKER em GEBOEK 26 woensdag 15 mei 2002 tehajf 'm 9 jJ&fa tX* Een tegenvaller: er komt voorlopig geen vijfde boek over Harry Potter. J.K.Rowling zei vorige week dat ze meer tijd om te schrijven nodig heeft. Be loofd had ze niets, maar in voor gaande jaren was telkens in juli een nieuwe Potter verschenen en daardoor waren haar fans gaan geloven dat er toch-heus- -echt-zeker-weten een verras sing zat aan te komen. Niet dus. Maar kop op: er is meer dan Pot ter. Poëzie bijvoorbeeld, door kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Groot feest was het op 20 april in Het Land van Ooit. Alle win naars in de gedichtenschrijf wedstrijd 'Kinderen en poëzie' waren met aanhang uitgeno digdvoor de feestelijke prijsuit- reiking in het attractiepark waar kinderen de baas. Bijna een half jaar hadden ze op de uitslag moeten wachten. Want de vraag van de organisatoren aan alle basisschoolkinderen van Nederland mee te doen aan 'Ik schrijf, ik schrijf wat jij niet schrijft', was niet aan dove mansoren gericht: maar liefst 39.066 gedichten kreeg de jury te beoordelen. In het juryrapport leggen de vijf (volwassen) juryleden uit dat ze voor een onmogelijke opdracht stonden. Toch werden ze het na lang praten eens over vijf heel goede gedichten. Maar als je van ze wilt weten waarom ze nou juist dat ene gedicht van Maxi me Schreurs uit groep 6 van De Viermaster in Veendam het al lerbeste vinden, moet tevreden zijn met 'Dat is een prachtig ge dicht': Bang Bang Dat ik het Nooit zal vergeten. Ik zal het Nooit vergeten. Ik zag hem daar Voor het laatst In de kist. Ik vond het moeilijk Om de cake op te eten. Bijzonder aan de schrijfwed strijd, die al voor de twaalfde keer werd gehouden, is dat ook een jury van kinderen de mooi ste gedichten kiest. Met zijn vijftienen (de meesten uit groep 7, sommigen uit groep 8) kwa men ze op een dag in januari in Tilburg bijeen. Voordat ze aan de slag gingen praatten ze met elkaar over wat poëzie is. Over of een gedicht moet rijmen, of juist niet. Over de taal in gedich ten. Over hoe poëzie er uit ziet. Daarna bespraken ze in groep jes wat ze vonden van alle ge dichten (400) die ze gelezen had den. Uiteindelijk kozen ze voor een grappig gedicht door Kees van Lankvelt uit groep 8 van De Uilenspiegel in Boekei: Weetje wa? Ik ben op Maxima. Ik ga met haar trouwen En een mooi paleisje bouwen. Jij Argentijnze schone, Kom toch in mijn paleisje wo nen. Maxima ik vraag me af Wat jij ooit om Alexander gaf. En nu schreeuw ik me helemaal TR O UW TOCH MET DIE KNAPPE KEES! Of er ook kinderen uit Zeeland tot de winnaars behoren? Wat dacht je? Natuurlijk wel. Groep 4 van De Acaciahof in Middel burg kreeg behalve een groeps- prijs ook nog eens van de schrij versjury en de kinderjury samen een prijs voor grote beer kleine beer maar ik zoek mijn poes tussen de sterren elke avond kijk ik opnieuw naar de hemel of ze er al is En daar bleef het niet bijwant dezelfde jonge dichters kregen zelfs nog een tweede onder scheiding dankzij de herfstfee op de regenboog strooit kleuren op de bomen en maakt het mooiste sprookjes bos dat je je maar kunt dromen ze weeft een zilveren spinnen web dat schiftext in de regen daar vangt ze koning winter in houdt hem nog even tegen Tijdens het beoordelen was het de leden van de kinderjury op gevallen dat de gedichten van oudere kinderen bij lange na niet zo grappig en mooi waren als die van dichters uit de groe pen 1 tot en met 4. En over droe vige poëzie waren ze evenmin erg te spreken. Des te groter is daarom de prestatie van Killian van de Vreede uit groep 6 van De Horizon in Rilland die indruk maakte met Mijn oma Mijn oma is dood Ze was oud En altijd lief Ik was koud Toen ze stierf Nou is ze dood Als ik kwam Was ik blij Maar nou Oma waar ben je nou Ik hou van jou En om alle Zeeuwse winnaars recht te doen: van de tien prijzen voor inzendingen van een hele school kwam er een terecht in Veere op de Valeriusschool en een op De Schute in Biggekerke. Jan Smeekens Alle winnende gedichten (bijna 150) staan bij elkaar in Ik schrijf, ik schrijf wat jij niet schrijft. De bundel kost €9,50 en is uitgegeven door The House of Books. Michael Jackson foto Phil Nijhuis/GPD Jody Bernal, het Delftse tienderidool dat internationaal ondermeer bekendis geworden met de hit 'Que si que no', gaat waarschijnlijk een plaat opnemen met superster Mi chael Jackson en een aantal andere bekende Amerikaanse artiesten. Het gaat om het nummer 'Why o Why' dat wordt op genomen ter herdenking van de terroristische aanslagen van 11 september. Het lied zal onder anderen gezongen worden door artiesten als Whitney Houston, 'NSync, Ricky Martin, Mary J. Blige en Michael Jackson. Jody's lied 'Que si que no', werd enige tijd geleden in Amerika uitgebracht. Het was er met 10.000 verkochte exemplaren weliswaar niet zo succesvol als hier, maar Jody werd wél opge merkt door producer Raffles Exel. Deze van oorsprong Ne derlandse muziekproducer was zo onder de indruk van Jody's kwaliteiten, dat hij hem uitno digde om mee te doen. Raffles Exel legt telefonisch uit dat hij op 11 september met een vliegtuig in de lucht zat tijdens de aanslagen. „Het vliegtuig waar ik inzat, moest toen een noodlanding maken op Ohio. Ik was van het geheel zo zeer onder de indruk, dat ik het lied 'Why o Why' heb geschreven. Dat is na tuurlijk gebaseerd op vragen als 'waarom moet ons dit overko men'. Het lied is eigenlijk al af en opgenomen, maar ja als Janet Jackson je opbelt dat zij en haar broer Michael Jackson ook wil len meedoen aan het lied, moet je wel heel dom zijn als je nee zegt. Dus dat gaat ook gebeu ren." Benefietconcert „Ook andere artiesten hebben kenbaar gemaakt graag mee te willen doen. Het zal niet echt 'eenvoudig worden het geheel in elkaar te mixen, maar het moet lukken Ik hoop dat Jody Bernal ook mee kan doen, al zal ik nog wel moeten kijken of zijn stem er goed in past. Mogelijk kan zijn deel worden opgenomen in een studio in Amsterdam, tege lijkertijd met het geluid van een R&B-zangeres." Raffles' bedoeling is dat alle ar tiesten met elkaar 'Why o Why' tijdens een benefietconcert op Jody Bernal 11 september op de plek van de Twin Towers ten gehore bren gen. „Lukt datniet, dan streef ik naar de periode 4 tot 11 septem ber en anders wijken we uit naar Ellis Island, het eiland voor New York waar de immigranten vroeger aankwamen." Het op treden wordt uitgezonden door HBO, Amerika's belangrijkste televisiestation. Jody is erg enthousiast, maar kan het nog niet helemaal be vatten. Hij dacht eerst dat er een foto Iris Loonen/GPD geintje gemaakt werd. „Ikhoor- de het twee maanden geleden. Het zal wel, dacht ik toen. Ik kan het nog steeds niet geloven. Maar het is natuurlijk fantas tisch om aan zoiets mee te mo gen doen." GPD Roland Garros, Wimbledon, de US Open in New York. Voor tennissers een overbekend rijtje namen. Het tenniscircus gaat weer op volle toeren draai en. Drukke weken voor de da mes en heren tennistoppers. Via Parijs naar Londen en vandaar hupnaar het volgende grand- slamtoernooi. Van vliegveld naar hotel en daama pendelen tussen hotel en tennisbaan Diederik de Raven doet het iets rustiger aan. De elfjarige ten nisser uit Goes zoekt het de ko- mende dagen ook wat dichter bij huis dan een Sampras, een Hewitt of een Rafter. Zierikzee is voor hem ver zat. Daar zal de komende drie dagen worden ge knokt om de Zeeuwse tennisti- tels. Kanshebber? „Ben als eer ste geplaatst, dat wel", klinkt het bescheiden. „Maar of ik daar nou blij om moet zijn, dat weet ik niet. Het geeft toch wel een bepaalde druk. Voor de an deren ben ik de te kloppen man." De speler van 't Halve Maantje uit Goes staat al vanaf z'n vierde Diederik de Raven: „Zorgen, dat je tegenstander flink moet lopen, goed blijven spreiden en je eigen spel blijven spelen." foto Willem Mieras met een racket in z'n hand. Ramde de eerste ballen tegen de noodgebouwen van de Centrum Vakopleiding, maar stond al snel op het gravel om echte par tijtjes te slaan. En dat doet-ie nog steeds met toenemend suc ces. Dat bewijst z'n prijzenkast. Werd in 1999 tweede bij de Zeeuwse tenniskampioen schappen, won in 2000 het Vier Lindentoernooi in Roosendaal, pakte vorig jaar een eerste plaats tijdens een toernooi in Hulst en werd samen met Stef Hermus afgelopen winter ge huldigd als winnaars bij het jongensdubbel van het Janvier circuit. Prestaties, die er niet om liegen. Ook landelijk timmerde hij flink aan de weg. Eindigde tijdens het AA-circuit, een toer nooi voor de beste 100 spelers van Nederland, op een verdien stelijke 16e stek. Z'n clubtrainer is Daan van Nassau. „Maar ik zit ook bij de Zeeuwse selectie", vertelt hij verder. „Daar is Luc Goversm'n trainer. Hij probeert me vooral mentaal sterker te maken. Das belangrijk. Tijdens wedstrijden moest ik vaak een achterstand wegwerken. Ik kom altijd wat traag op gang. Ben zeg maar eet soort diesel. Maar voor je het weet sta je met pakweg 4-1 adv ter. Dan moet je wel flink door-1 bijten om dan nog te kunnen winnen." Z'n sterke punten? Op z'n ge zicht verschijnt een brede grijns. „Ja hoor eens, als ik dat laat opschrijven in de krant, we ten m'n tegenstanders precies hoe ze met moeten bespelen. Hoewel, het is niet echt een ge heim hoor. Zorgen, dat je tegen stander flink moet lopen, goed blijven spreiden en je eigen spel blijven spelen. Waar ik ophoop' In ieder geval op lange rally's, daar geniet ik vanEn o ja, na tuurlijk op de titel. Zouprachtii zijn om voor het eerst in m'n le ven Zeeuws kampioen te wor den. Maar er zijn meer goede spelers: Serge van Bremenen Stef Hermus bijvoorbeeld." Na Zierikzee volgt deze zomer ook het toernooi om de nations le titels. Meedoen is zo goed als zeker voor Diederik. „Opdens tionale ranking ben ik gestege van 101 naar 5 7De beste 75 spelers mogen meedoen, dus voorlopig sta ik nog goed." Hans Segbof illustraties uit Ik schrijf, ik schrijf wat jij niet schrijft. Backstreet Boy AJ lijkt weer terug bij af. Hij kon de kroeg niet weerstaan en dreigt nu op straat te belanden. Maanden lang verbleef hij in een afkick- kliniek voor zijn alcoholversla ving. Ook had de zanger last van zware depressies. Een half jaar geleden verklaar de de kliniek hem 'clean'. Zijn problemen leken verleden tijd. Tot afgelopen weekend. De zan ger sloeg maar liefst acht whis- key-colaatjes achterover bin nen een half uur.: „Ze hebben me gezegd dat ik kon vertrekken als ik weer de fout in zou gaan", hoorden omstanders AJ vervol gens roepen. „Nou, ik ben de mensen zat die mij vertellen wat ik wel en niet moet doen. Ze kunnen me niet zomaar ont slaan!" Toch nemen de bazen van de Backstreet Boys hun waarschu wingen serieus. Stopte hij niet met drinken, dan zou 'ie op straat staan, dat hebben ze echt gezegd. Het heeft dus niet ge holpen. WIM/jaSU-VVC». ITO*L jj&iAtn- £n, On. ojs/rrJuxofl-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26