Zondagsopening stemt tevreden PINKSTEROLDTIMERBEURS Omleiding 's-Heerenhoek blijft Ruim twintig mensen willen burgemeester worden in Kapelle Twee jaar cel voor drugssmokkelaar Trekkermuseum Nisse hoopt op nieuwe stek Ondernemers in Veere zien met besluit valse concurrentie campings verdwijnen Verkiezingsavond in Middelburg Herinrichting Vlissings centrum Man rijdt zonder rijbewijs Vrouw rijdt tegen lichtmast Nisse kiest ook leden dorpsraad Waterscouts houden kamp Second Change presenteert cd Rommelmarkt agenda z O N woensdag 15 mei 2002 MIDDELBURG - De uitslag van de verkiezingen in Middel burg is na sluiting van de stembureaus direct op internet te zien. Op www.middelburg.nl is de tussenstand te volgen en wordt per stemdistrict de uitslag weergegeven. Om tien uur is vermoedelijk de einduitslag bekend. In het stadhuis wordt een verkiezingsavond gehouden. In de Burgerzaal staan schermen opgesteld waarop de uitzendingen van de NOS zijn te zien. VLISSINGEN - In het Vlissingse Arsenaaltheater wordt don derdag 23 mei een bijeenkomst gehouden over de herinrich ting van het Keizersbolwerk, het Bellamypark, de Nieuwen- dijk, Zeilmarkt en het Arsenaalplein. Onder het motto 'Van arbeidersstad aan de Westerschelde naar verblijfsstad aan de mooiste rede', presenteert Steven Mook, directeur van het Bureau Architecture Humain (BAH) uit Rotterdam zijn visie en licht hij het herinrichtingsvoorstel toe. Een onderdeel van de visie is dat er vanuit de beeldende kunst ingegrepen wordt in de stad. Daarvoor zal kunst op markante plekken opdoemen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om half drie een 22-jarige Vlissingse automobilist aangehouden op de Koestraat in Middelburg voor rijden zonder rijbewijs. Toen agenten hem zijn naam vroegen, gaf hij in eerste instantie een valse naam op. De Vlissinger heeft een proces-verbaal gekre gen. WESTKAPELLE - Een 39-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisterochtend om tien uur tegen een lichtmast gereden op Prelaatweg in Westkapelle. Zij bleef ongedeerd. Haar auto en de mast liepen schade op. De vrouw reed over de Prelaatweg uit de richting van Westka pelle toen zij een auto voor haar wilde inhalen. Juist op dat moment week de andere auto, bestuurd door een 44-jarige vrouw uit de gemeente Veere, uit naar links. Om een aanrij ding te voorkomen remde de 39-jarige. Ze botste daarbij op de lichtmast. NISSE - De bewoners van Nisse gaan vandaag niet alleen naar de stembus voor de Tweede Kamer, maar ook voor twee nieuwe leden van de dorpsraad. Alle inwoners van achttien jaar en ouder kunnen tussen 7.30 en 21.00 uur hun stem uit brengen in 't Durpsuus. Bij de oprichting van de dorpsraad, acht jaar geleden, is vast gelegd dat de leden door de bevolking moeten worden geko- zea. Indien mogelijk worden de verkiezingen gecombineerd met algemene verkiezingen. ,,Dat werkt perfect. Het is een pure vorm van democratie", stelt voorzitter W. de Smit. De dorpsraad bestaat momenteel uit W. de Smit, B. Hoog- edeure, P. Mol, G. Smallegange en P. Huijssoon. Daarnaast zijn er twee vacatures. Daarvoor hebben zich vier kandidaten gemeld: W. van de Ber ge, T. Fierloos, C. Roosse en G. Toorenaar. Om kwart over ne gen vanavond begint het tellen van de stemmen, dat in het openbaar gebeurt. De stemcommissie bestaat uit L. Bakker, T. Vermue en M. Nieuwenhuijze. Hoor Miriam van den Broek VEERE - 'In één klap is alles goed geregeld.' Dat is een van de reacties van Veerse onderne mers op het jongste besluit van de gemeente. Winkels in Dom burg, Veere, Westkapelle en Zoutelande mogen voortaan op alle zondagen open zijn. Ver schillende ondernemers hebben daar de afgelopen jaren voor ge knokt. Twee van die actievoer ders kijken tevreden terug en naar de toekomst. „De oude regeling was een half bakken regeling", zegt J. Mos mans uit Veere. „Op toeristisch vlak leken we het lachertje van Europa te worden. Bijna ner gens hoeft een toerist zich op zondag zorgen te maken over de boodschappen. Niet in Frank rijk en zelfs niet in België. Maar in de gemeente Veere wel." Met de oude regeling mochten de winkels in het seizoen op alle zondagen open zijn en in cle win ter één zondag per maand. Mosmans is een van de bekend ste Veerse voorvechters van de zondagsopenstelling. Uit prin cipe bracht hij, net als onderne- mers uit Zoutelande en Dom burg, op 'verboden' zondagen zijn waar aan de man. Deze overtredingen liet hij tot bij de rechter behandelen. Nog steeds loopt hierover een rechtszaak. Ook plaatste hij voor de ge meenteraadsverkiezingen een paar advertenties in de PZC waarin hij mensen opriep naar de stembus te gaan en goed na te denken op welke partij ze zou den stemmen. Gefeliciteerd „Ik word vandaag veel gefelici teerd door mensen die weten dat ik voor de zondagsopenstelling was", zegt hij. „Het is aan de verkiezingen en aan het nieuwe duale systeem te danken dat de regeling veranderd is. Er vond een kleine verschuiving plaats in het aantal stemmen. Die ver schuiving was net genoeg om dit er door te krijgen. Ik geloof ook dat mijn acties waarbij ik het probleem onder de aandacht bracht, een beetje hebben bijge dragen aan de verandering. Al waren het natuurlijk spelden- prikjes. Daarom heb ik er geen moment spijt van dat ik er zo mee omgegaan ben." De zondagsopenstelling past volgens hem uitstekend in de seizoens verlenging. „Tegen woordig is het op een mooie zon nige dag in februari of maart al druk in Veere. Als het weer een beetje meezit, komen veel men sen met de fiets. Ze drinken een kopje koffie en lopen dan langs de gesloten winkeltjes. Dat is toch niks." De Ondernemersvereniging Badplaats Domburg voerde het weekeinde voor de gemeente raadsvergadering actie. Ze plaatste bordjes door de hele ge meente heen. Daarmee maakten ze mensen bewust van hun stemrecht. Hoewel de onderne mersvereniging vóór de zon dagsopenstelling was, gaf ze geen stemadvies. Ze riep vooral mensen op goed na te denken over wat ze met hun stem gingen doen. „Deze uitkomst is volgens mij een rechtstreeks gevolg van de verkiezingen", zegt F. Biesen van de ondernemersvereniging. „Ik denk dat het toch door de nieuwe coalitie komt. Boven dien was de situatie, zoals ook het CDA tijdens de raadsverga dering zei, onhoudbaar gewor den. Er was valse concurrentie ontstaan. De campingwinkels zijn in de loop van de jaren be hoorlijk uitgebreid. Mensen lie pen op zondag een camping op, om daar echt te winkelen. De regeling nu is eenduidig en duidelijk, vind Biesen. „Het zal niet zo worden dat ondernemers op een zondagmorgen eventjes hun zakken vullen. Maar ze kunnen wel service bieden. Klanten die op zondag iets no dig hebben, kunnen bediend worden. Daar ging het ons altijd om." door Rolf Bosboom KAPELLE - In totaal 22 mensen hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Kapelle. Dat heeft commissaris van de koningin W. van Gelder meegedeeld aan de gemeente raad. De vacature in Kapelle ontstaat per 1 september door het vertrek van burgemeester G. de Groot, die vanwege gezondheidspro blemen zijn functie vervroegd neerlegt. Onder de sollicitanten zijn drie vrouwen. In maart hebben vier van de zes fracties in de gemeen teraad, bij de bespreking van de profielschets voor de nieuwe burgemeester, aangegeven bij gelijke geschiktheid sterk de voorkeur te geven aan een vrouw. De leeftijd van de 22 kandidaten varieert van 34 tot 58 jaar. Eén sollicitant is al elders bur gemeester, vijf kandidaten ko men uit het bedrijfsleven, vijf zijn werkzaam in dienst van de overheid en twee in het onder wijs. Vijf van de geïnteresseer den bekleden, al dan niet in deeltijd, een politiek-bestuur- lijke functie. Acht mensen ge ven WD als politieke voorkeur, zes CDA, twee PvdA, twee SGP en één D66. Eén kandidaat voelt zich niet partijgebonden. Van twee sollicitanten is de politieke kleur niet bekend. De huidige burgemeester, De Groot, is van CDA-huize. Ook in godsdienstig en levens beschouwelijk opzicht gaat het om een bont gezelschap. Vier mensen zijn Nederlands-her vormd, drie rooms-katholiek, twee gereformeerd, een van de Gereformeerde Gemeente, een van het Nederlands Israëlisch Kerkgenootschap, een protes tants-christelijk en een noemt zich 'kerkelijk meelevend'. Van de anderen is de achtergrond niet bekend. Met 22 kandidaten doet Kapelle niet onder voor andere gemeen ten in de provincie. Recente burgemeestersvacatures in on der meer Middelburg, Tholen, Axel en Noord-Beveland lever den een vergelijkbaar aantal re acties op. Alleen Borsele bleek minder in trek te zijn. Daar kwamen slechts twaalf sollici taties binnen. Winkels in Domburg, Veere, Westkapelle en Zoutelande mogen voortaan op alle zondagen open zijn. foto Ruben Oreel door Niels Juist DEN HAAG - Een 27-jarige drugssmokkelaar, die vanuit Vlissingen transporten tussen Nederland en de Antillen orga niseerde, is gisteren bij het Haagse gerechtshof veroor deeld tot twee jaar gevangenis straf waarvan een half jaar voorwaardelijk. Daarmee be vestigde het hof het vonnis van de rechtbank in Middelburg. De officier van justitie was in hoger beroep gegaan omdat hij de straf te laag vond, maar het hof had niet eens de gebruikelij - ketwee weken bedenktijd nodig om tot haar beslissing te komen. Binnen een paar minuten na de behandeling kwamen de rech ters tot de conclusie dat de straf zoals die eerder was opgelegd gepast was. De verdachte had dan ook zijn uiterste best gedaan om de rech ters ervan te overtuigen dat hij de criminaliteit voorgoed de rug toe wilde keren. Hij volgde in middels een horecaopleiding en gaf drugsvoorlichting aan mid- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl delbare scholieren. Bij dat laat ste kon hij putten uit een rijke bron van ervaring. Samen met een vriend smokkel de hij vanuit de Antillen een rui me hoeveelheid cocaïne naar Nederland. De drugs werden vervoerd door bolletjesslikkers. Soms werd de cocaïne verstopt in de bh van de vriendin van de verdachte. Andersom smokkel de de verdachte XTC vanuit Ne derland naar de Antillen. Hij kocht een kleine tweeduizend pillen, waarvan hij er negen honderd in potjes naar Curacao liet vervoeren. De verdachte re gelde de smokkelactie vanuit Vlissingen, waar hij uiteindelijk ook werd aangehouden. Hij zou hebben gesmokkeld om zijn eigen drugsverslaving te kunnen bekostigen. De advo caat-generaal eiste een gevan genisstraf van drie jaar, waarvan negen maanden voor waardelijk, maar het hof beslis te anders omdat de verdachte er blijk van gaf zijn leven drastisch te verbeteren. VEERE - De Zeeuwse wa terscouts houden van vrijdag tot en met maandag hun geza menlijke kamp, het ZeWaKa (Zeeuws Waterkamp) in het Scoutcentrum Zeeland in Veere. Aan het kamp doen ruim 350 scouts en hun leiding mee met zo'n 65 boten. Het kamp staat dit jaar in het teken van het the ma Films Hollywood. MIDDELBURG - Het combo Second Change uit Serooskerke verzorgt op 25 mei vanaf 19.00 uur een muzikale avond in de ontmoetingskerk aan de Oos- terscheldestraat in Middelburg. Tijdens de avond presenteert het duo zijn tweede cd, getiteld 'The Second One'. Kinderkoor De Notenkrakers en één van de zangeressen die ook op de nieu we cd zijn te beluisteren, wer ken mee aan de avond. Zwaar verkeer op de polderwegen ten oosten v foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt 's-HEERENIIOEK - De omleiding rond 's-Hecrenhoek, die noodzakelijk is omdat het verkeer niet van de Bernhardweg ge bruik kan maken, blijft zoals die is. Het gemeentebestuur van Borsele ziet geen andere mogelijkheid om de veiligheid in het dorp te garanderen. Dat betekent dat de Molendijk, de belangrijkste ader voor het doorgaande verkeer in 's-Heerenhoek, afgesloten blijft. Het verkeer voor het Sloegebied, dat van uit de richting 's-Gravenpolder komt, wordt op tijd gewaarschuwd om via Nisse en Heinkenszand naar de Sloeweg te rij den. Verkeer dat vanuit Goes, Middelburg en Vlissingen naar het Sloegebied wil, moet van de Nassauweg gebruik maken, die voor het verkeer in zuid-noordrich- ting gesloten is. Verkeer vanuit Borssele moet daarom van de Beeldhoeveweg ge bruik maken, die andersom weer niet mag worden ingereden. Op deze manier probeert het gemeentebe stuur van Borsele te voorkomen dat de si tuatie op de Molendijk onveilig wordt. Bovendien kan het zuidelijke gedeelte van de Molendijk, dat nog niet opnieuw is ingericht, het zware verkeer van en naar het Sloegebied, niet verdragen. Sluiproute Voor verkeer dat in het dorp moet zijn, is het niet in alle gevallen omrijden gebla zen. Verkeer uit de richting Lewedorp, kan het dorp gewoon in en uit en wie van uit Borssele komt, kan de Werrilaan ne men. Het risico dat de Nassauweg en de Beel- hoeveweg als sluiproute zullen wor den gebruikt als de werken aan de Westerscheldetunnelweg eenmaal zijn voltooid, acht het gemeentebestuur uitge sloten. Beide polderwegen worden dan weer naar twee kanten opengesteld. Twee personenauto's hebben al moeite om el kaar daar te passeren, laat staan zwaar verkeer dat van en naar het Sloegebied rijdt. De omleidingsroute blijft nog hooguit twee maanden in stand. Voor de bouw- vakantie is het deel van de werken aan de Bernhardweg, dat de omleiding noodza kelijk maakt, afgerond. Overigens blijven zich voorlopig in de omgeving van Borsse le en 's-Heerenhoek ongemakken voor doen in verband met de aanleg van de tun nel. door Mieke van der Jagt NISSE - Het Trekkermuseum in Nisse opent zaterdag 18 mei het seizoen door de nieuwgekozen gemeenteraad van Borsele rond te leiden langs de vele land bouwwerktuigen die op het ter rein aan de Palmboomweg zijn verzameld. Het Trekkermuseum kampt met een nijpend ruimtegebrek. Dat is aan een kant te danken aan het feit dat de doelstelling van de groep liefhebbers zo glans rijk uit de verf is gekomen. Het behoud en conservering van ou de landbouwwerktuigen is het hoofddoel. Maar dat lukt zó goed, er is inmiddels zóveel ver zameld, dat de andere doelstel ling: het tonen van de spullen aan een zo breed mogelijk pu bliek, zwaar onder druk is ko men te staan. De gemeente Borsele heeft ge probeerd om voor het Trekker museum een andere plaats te vinden. Volgens de gemeente, die toeristische en educatieve ontwikkelingen wil concentre ren in Hoedekenskerke, past een Trekkermuseum uitstekend in de plannen rond de eindpunt voorziening van de Stoomtrein Goes-Borsele. Daarvoor zijn verschillende mogelijkheden tegen het licht gehouden. De gemeente kocht een schuur in Hoedekenskerke, maar die bleek te laag voor de OOSTKAPELLE - Op het ter rein van de Saronkerk in Oost- kapelle wordt zaterdag 1 juni de jaarlijkse verkoop- en rommel markt gehouden. De dag gaat uit van 'Woord Daad' en de zendingscommissie van de gere formeerde gemeente. Op de rommelmarkt zijn meu bels, boeken, kleding en huis houdelijke artikelen te koop. Verder zijn er kramen met olie bollen, wafels, bolussen, gebak ken vis, groente, fruit en bloe men. De markt begint om 9.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De verkoop bij opbod begint om 10.00 uur. hoge werktuigen van het Trek kermuseum. Een andere schuur bleek ook ongeschikt en ook een loods in 's Gravenpolder bleek voor het Trekkermuseum geen vooruitgang in te houden. De gemeente en het Trekkermu seum zijn eigenlijk in een im passe terecht gekomen, vindt wethouder A van Opdorp. „Ik heb op het ogenblijk geen objec ten die geschikt zouden zijn om het museum in onder te bren gen. De particuliere organisatie, die het Trekkermuseum is, zou het liefst willen uitbreiden op de huidige plaats, maar dat vergt nogal een investering, waar de gemeente niet zo een, twee, drie mee over de brug wil komen. Ringsteken In de hoop het gemeentebestuur op andere gedachten te brengen, heeft het museumbestuur de ge meenteraad uitgenodigd om tij dens de eerste openingsdag te komen kijken. Dan zullen niet alleen veel van de bezittingen in werkende toestand te bewonde ren zijn, maar er is ook een club kampioenschap ringsteken met de trekker. De Borselse burge meester J.Gelokmagrondll.30 de eerste ring steken. Overigens beginnen de feeste lijkheden zaterdag al om 10.00 uur en ze duren tot 16.30 uur. Tot 8 september is het Trekkermu seum elke zaterdag en zondag open. In de maanden juli en au gustus staan de deuren ook nog op woensdag, donderdag en vrijdag open, altijd van 13.30 tot 16.30 uur. streekactiviteiten BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos, OOST-SOUBURG - Basisschool De Tweemaster, 14 00 uur: Woensdagmid dagclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus- sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur. f Advertentie ZAT. MAAN. 18 MEI 19 MEI 20 MEI 12.00-18.00 10.00-18.00 10.00-18.00 uur uur uur Finish Molentocht op zondag 19 mei, ca. 16.30 uur. Beursinschrijving kostenloos voor particulieren en handelaren die oldtimers te koop wensen aan te bieden. TOEGANG: 6,- p.p. Kind 2,50 ZEELANDHALLEN GOES INFO: 0113-221020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13