Sentiment mag keuze niet bepalen Sluisse middenstand onthaalt klanten op moederdagrozen Deltagebied is nog niet bekend genoeg onder watersporters Vincent Bol steekt alle dertig ringen Frisgeschoren Zeeuwse afdeling omarmt nieuwe LPF-voorman Enige Zeeuwse kandidaat LPF verwacht 25 zetels Tweeduizend condoleances Overlast door dronkemannen Reclame-ijsje gestolen Tanken zonder te betalen Oudere aangereden in Vlissingen Rijbewijs 84-jarige ingetrokken Diefstal uit woning Rijbewijs kwijt Schouwse lopers Roparun 63e Markiezenhof open tijdens Kastelendag Leerlingen bezoeken politiebureau maandag 13 mei 2002 Hnnr Ron Magnée MIDDELBURG - De Zeeuwse afdeling van de Lijst Pim For tuyn (LPF) omarmt de nieuwe landelijk voorzitter P. Langen- dam. Zaterdag koos de LPF-top Langendam als nieuwe voor zitter. „Hij is een rustige man. Ik ben zeer van hem onder de indruk" aldus voorzitter L. Sturm van Fortuynlijk Zeeland, de Zeeuwse afdeling van de Lijst Pim Fortuyn. Afgelopen zaterdag besloten kandidaat-Kamerleden van de Lijst Pim Fortuyn en het be stuur van de partij om P. Lan gendam naar voren te schuiven als de nieuwe voorzitter. Al langer woedde er een strijd om het leiderschap van de partij. Een dag eerder had vice-voorzitter J. Dost nog het voorzitterschap op geëist. De suggestie van onroerend goed-magnaat en televisiepre sentator Harry Mens om de hele partij maar op te heffen doet Sturm af als 'lulkoek'. Volgens de voorzitter van de Zeeuwse afdeling Lijst Pim Fortuyn is de ontwikkeling van de afgelopen maanden niet iets wat zo maar kan worden stop gezet. „Het is geen beweging van iemand die maar even in de soep roerde." Hoor Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ilij staat 49e op de Lijst Pim Fortuyn maar gaat ervanuit dat hij niet in de Twee de Kamer komt. Arie van Duij- venbode uit Zierikzee, de enige Zeeuw op de kandidatenlijst van LPF, gelooft niet in de mon sterzege die door sommigen voorspeld wordt. Hij houdt het op 25 zetels. Van Duijvenbode hoopt dat mensen niet als postuum eerbe toon op LPF gaan stemmen. „Dat zou een slechte zaak zijn. De keuze in het stemhokje mag geen sentimentele zijn. Het moet om de inhoud gaan. De 64-jai'ige Zierikzeeënaar was ooit acht jaar lang raadslid voor het CDA in de Brabantse gemeente Oud en Nieuw Gastel Op een gegeven moment was het politieke werk niet meer te com bineren met zijn drukke baan als Dagchef Operations bij Shell, een functie in het mid denkader, en zei Van Duijven bode de politiek vaarwel. Tot dat hij via het televisieprogram ma Business Class van Harry Mens kennismaakte met Pim MIDDELBURG - In het condo leance-register dat de gemeente Middelburg voor de vermoorde Pim Fortuyn heeft opengesteld, zijn.de afgelopen dagen meer dan tweeduizend reacties ge schreven. Zaterdagmiddag sloot het register. De reacties zullen aan de familie van For tuyn worden overgedragen. Fortuyn. Van Duijvenbode raakte in de ban van de politicus die precies zei wat hij dacht. „Als die man op het scherm kwam gebeurde er iets. Het deed iets met me. Ik voelde me aange sproken door wat hij zei en de manier waarop hij het zei. Harry Mens doet nu alsof hij Fortuyn gecreëerd heeft, maar dat is ab soluut niet waai". Fortuyn heeft het allemaal zelf gedaan." Van Duijvenbode heeft samen met zijn echtgenote de begrafe nis van de vermoorde politicus bijgewoond en hij is diep onder de indruk van de massale steun betuigingen van het publiek. De dood van Fortuyn kan en mag volgens Van Duijvenbode niet voor niets zijn geweest. „Wat Fortuyn heeft teweeg ge bracht gaat nog jaaaren door werken. Dat kan gewoon niet anders. Ik denk dat er blijvend iets gaat veranderen in de Ne derlandse politiek. Van Duijvenbode gaat er vanuit dat de zittende politiek de ge voelens van onvrede en woede die door het optreden van For tuyn bij een groot deel van de bevolking naar de oppervlakte zijn gekomen niet kan negeren. „Daar moéten ze iets mee cloen- .Zelf vind ik vooral veiligheid erg belangrijk. Is het niet voor mezelf dan wel voor mijn kinde ren en kleinkinderen. Maar ook in het onderwijs en de zorg is van alles mis. En de zittende po litiek reageert naar mijn idee te arrogant op kritiek. Van Duijvenbode meldde zich aan voor de Lijst Pim Fortuyn omdat de ideeën hem aanspra ken. „Nee, ik heb het echt niet gedaan in de hoop in de Tweede Kamer te komen. Daar zit ik eerli j k gezegd ook niet echt op te wachten. VLISSINGEN - Een 31-jarige Rotterdammer is zaterdagmi- dag in cle Badhuisstraat in Vlissingen aangehouden voor bal dadigheid en openbare dronkenschap. De man had in het cen trum van Vlissingen, vanaf het Bellamypark tot in de Bad huisstraat, mensen lastiggevallen. Een 42-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdagavond aan de Buitenruststraat in Middelburg aangehouden wegens openbare dronkenschap. De man veroorzaakte overlast bij een bedrijf aan de Buiten ruststraat. In Renesse werden in de nacht van vrijdag op za terdag vijf mensen geverbaliseerd wegens het op straat nutti gen van alcohol. Twee anderen kregen een bon wegens baldadigheid en ie mand kreeg een bekeuring voor wildplassen. BRUINISSE - Een twee meter hoog 'ijsje' is in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen aan de jachthavenweg in Brui- nisse. Het plastic reclameobject heeft een waarde van enkele honderden euro's VLISSINGEN - Een onbekende automobilist heeft zaterdag avond om acht uur bij een benzinestation in de Paul Kruger- straat in Vlissingen benzine getankt zonder te betalen. De schade bedraagt enkele tientallen euro's. VLISSINGEN - Een 65-jarige Vlissingse voetgangster is za terdag rond één uur 's middags op Mercuriusweg door een au to aangereden. De 32-jarige Vlissingse bestuurder van de au to had haar over het hoofd gezien. De vrouw is met een gebro ken been naar het ziekenhuis overgebracht. OUDE-TONGE - De politie heeft zaterdag het rijbewijs van een 84-jarige inwoonster van Stad aan het Haringvliet inge trokken. De vrouw belandde zaterdagmiddag op de Water- gatseweg bij Oude-Tonge door onbekende oorzaak in de sloot naast de weg. Zij slaagde er zelf niet meer in uit de auto te ko men en moest door de brandweer worden bevi'ijd. De vrouw bleek ongedeerd. Volgens de politie was het niet de eerste keer dat er twijfels waren aan de rijvaardigheid van de vrouw en besloot daarom tot intrekking van de rijbevoegdheid. In Zie rikzee werd zaterdagavond een 37-jarige man uit Helmond bekeurd wegens rijden zonder rijbewijs. NIEUWERKERK - In een woning aan de Vierbannenstraat in Nieuwerkerk is zaterdagavond ingebroken. De toegang tot de woning werd geforceerd en de dieven gingen er vandoor met waardepapieren en sieraden. Arie van Duijvenbode: Wat Fortuyn heeft teweeg gebracht gaat nog jaaaren doorwerken." foto Pieter Honhoff STAVENISSE - Een 54-jarige automobilist uit de gemeente Tholen is zaterdagavond rond een uur of negen zijn rijbewijs kwijt geraakt nadat hij betrapt was op het rijden onder in vloed. De man werd op Oudelandsedijk in Stavenisse aange houden. Hij had 4,2 keer meer gedronken dan is toegestaan. door Frank Gijsel SLUIS - „Daar geniet ik nu eens van. Prachtig toch om dit zo maarte mogen ontvangen." Een Vlaamse dame vergezeld van echtgenoot en drie kinderen stapt zondagmiddag parmantig met haar bos bloemen door de winkelstraten van Sluis. In het kader van moederdag werden door de leden van mid denstandsverenging tiendui zend rode rozen uitgereikt in winkels en horecagelegenhe den. Met de uitgereikte roos konden de moeders aan drie op gestelde kraampjes een eigen boeketje samenstellen. Dat deze geste bij cle bezoekers werd ge waardeerd bleek overduidelijk uit de enthousiaste reacties. De middenstandsvereniging deelt al een aantal jaren onder het winkelend publiek tijdens moe derdag bloemen uit. Het zelf sa- ZIERIKZEE - Het team Schou- wen-Duivelandrunners is als 63e geëindigd in de Roparun, een estafettewedstrijd ten bate van kankerpatiënten tussen Rotterdam en Parijs. De acht lopers van het team wa ven allen ambtenaren van de de gemeente Schouwen-Duive- land. In het begeleidigsteam za ten enkele mensen van het Wal- cherse team dat in voorgaande jaren aan de Roparun had deel genomen. Het Schouwse team deed 38 uur en 14 minuten over de tocht naar Parijs. Oud-atlete Nelli Cooman was bij de finish van de Schouwen-Duive- lanclrenners aanwezig. Team nummer 10 Vliegbasis Woensdrecht behaalde bij esta fetteloop de zesde plaats be haald. Het team snelde, na woensdag te zijn vertrokken, in 32 uur, 56 minuten en 57 secon den van Rotterdam naar Parijs. In totaal waren 183 teams ge start. De stichting Roparun zet zich in voor het verbeteren van de levenskwaliteit van kanker- Patiënten. Motto van de run was dit jaar 'trachten leven toe te voegen aan de dagen waaraan geen dagen meer kunnen wor den toegevoegd aan het leven'. menstellen van het boeket bleek letterlijk een schot in de roos. Voorzitter Christ Langeberg is blij met de reacties. „We willen in Sluis onze waar dering laten blijken voor onze klanten. Hoe kunnen we dat be ter doen dan door het aanbieden van een boeket bloemen. Deze moederdagactie willen we in de toekomst nog verder gaan uit bouwen." Voor het uitdelen aan klanten zondag van start kon gaan wa ren tot diep in de nacht van za terdag op zondag een zevental leden van cle micldenstandsver- eniging druk in de weer met het ontbladeren en ontdoomen van de Belgische rozen. Langeberg: „Hiermee dreigden we wel even het schip in te gegaan, maar door de enthousiaste spontane hulp die we hebben gekregen is het toch nog goed gekomen." Het afgelopen weekend vonden tevens diverse strip activiteiten plaats in het kader van de uitga ve van het stripboek de Klok kenluider van Sluis. De toneel groep de Waterlanders uit Waterlandkerkje speelde op verschillende locaties scènes uit het boek en bij de bekende Vlaamse striptekenaar Jeff Broeckx stond een lange rijvan overwegend jeugdige wachten den, voor een handtekening. THOLEN - Leerlingen van de Thoolse basisscholen kunnen vandaag en morgen weer een kijkje nemen op het politiebu reau in Tholen-stad, in het ka der van het School Adoptie Plan (SAP). Met twee open dagen geeft de politie jongeren de kans een kijkje achter de schermen te ne men. Die gelegenheid wordt elk jaar geboden aan leerlingen van de groepen 7 en 8 van basisscho len die aan het SAP deelnemen. Vorig jaar kwamen ruim 340 kinderen een kijkje nemen. Zij werden geïnformeerd over on der meer de ME en nemen een kijkje in de cellen. De leerlingen bezoeken het politiebureau maandag tussen half negen en half vier en dinsdag tussen half tien en een uur. door Piet Kleemans OUDDORP - Het imago en de naamsbekendheid van de Delta als watersportgebied moet be ter volgens gedeputeerde G. van Zwieten. Dat zei hij zaterdag bij de officiële ingebruikname van 208 nieuwe ligplaatsen in Mari na Port Zélande. Vraag de gemiddelde Nederlan der waar hij aan denkt bij het woord watersport en negen van de tien keer luidt het antwoord 'Friesland' of 'IJsselmeer'. Ter wijl, volgens Van Zwieten, het Deltagebied minstens zo aan trekkelijk is. De gedeputeerde wil de watersportfaciliteiten uitbreiden, de kwaliteit waar nodig opvijzelen en vooral het gebied meer en beter promoten. ,We waren nu present op de His- wa, maar de volgende keer moet de stand minstens twee keer zo groot zijn. En we moeten ook naar de beurs Boot in Düssel- dorf en andere toonaangevende watersportbeurzen. Dat is echt ontzettend belangrijk." Blauwe vlaggen De kwaliteit van de watersport faciliteiten in het Deltagebied is volgens Van Zwieten over het algemeen zeer goed. „Van alle Blauwe Vlaggen die in Neder land worden toegekend is ruim de helft in het Deltagebied te recht gekomen. Dat zegt ge noeg." In de visie van Van Zwieten is in het Deltagebied zeker nog plaats voor uitbreiding. „En dan doel ik vooral op ligplaat sen voor passanten. Daar kun nen er echt nog wel wat bij. De Delta is wat dat betreft absoluut nog niet vol." Concrete aantal len en locaties voor uitbreiding wil de gedeputeerde nog niet noemen. „Maar over anderhal ve maand komt het Watersport- actieplan uit en daar moeten we voortvarend mee aan de slag. De tijd is er nu rijp voor. Marina Marina Port Zélande is in de ogen van de gedeputeerde een goed voorbeeld van hoe de wa tersportfaciliteiten er in het Deltagebied uit zouden moeten zien. „Er zijn nu ruim 200 lig plaatsen bijgekomen en u zult zien dat die binnen de kortste keren bezet zijn." Met de inge bruikname van de 208 nieuwe ligplaatsen is het totaal aantal vaste ligplaatsen in Marina Port Zélande op 800 gekomen. door Sandra van de Vreugde VROUWENPOLDER - Een week voor aanvang van de klas- sewedsrijden zijn er altijd een paar verenigingen die een wed strijd organiseren om te kijken of hun toppers in vorm zijn en om ze weer wat in het ritme te laten komen. Er werd zo vroeg in het seizoen al geweldig goed gepresteerd. En als de vereniging Gapinge in actie komt, zijn goede prestaties zeker gegarandeerd. Dit keer in samenwerking met de vereni ging uit Oostkapelle tijdens de Vrouwenpolderse dagen. Er werden veei'tien beurten gere den en maar liefst acht deelne mers staken alle veertien rin gen, onder wie bekenden als Krijn Coppoolse, Dennis Wille- boordse, Ingmar Alewijnse en Jos Gicleonse, maar verrassend ook de jeugdige Sebastiaan Sturm en Jennie Paauwe. Het wasuiteindelijkBenniePaauwe die er met de hoofdprijs vandoor ging. Ook een deelnemer van Oostkapelle* stak alle veertien ringen, namelijk Michiel Jo- ziasse. Hij won de grote finale door uiteindelijk Jos Gideonse en Krijn Coppoolse te verslaan. De kleine finale werd ook een prooi voor Oostkapelle. Peter de Visser liet Lieneke Reijnierse en Rianne Francke uiteindelijk achter zich. Krijn Coppoolse ging niet met lege handen naar huis, want hij won de kamp na vier beurten op 32, 26, 20 en 14 mm. De winnaar van de pollepel werd Andre van Maldegem. Kapelle In Kapelle was het Vincent Bol die voor de eerste keer in zijn le ven clertig van de dertig ringen wist te steken. Dit is lang niet voor alle ringrijders weggelegd en je zult het zeker nooit verge ten wanneer je het voor de eerste keer hebt gepresteerd. Vincent won de beker voor het beste dagtotaal, de meeste volgringen en nam ook de eerste prijs voor de versiering bij de trekpaarden nog even mee naar huis. De eerste beker in het beker klassement moest hij echter la ten aan Peter de Vos die ook fan tastisch presteerde deze dag. Hij werd tweede in het dagklasse ment met 28 ringen, won dus de eerste beker en tevens de polle pel. Op een gedeelde derde plaats in het dagklassement eindigden Leo Wabeke, Rens Hoebeke en Jan Besuijen, allen met 26 ringen. De damesbeker was met 25 ringen voor Marja Goedhart en de gastrijdersbe- ker ging mee met Rens Hoebeke. Een aanmoedigingsprijs voor nieuwe leden, de zgn. Tom Bos telaar trofee werd gewonnen door Christel Dingemanse. Ook in Grijpskerke kwamen 28 deelnemers vroeg uit de veren om dertig beurten te rijden voor het klassement, waarop wordt beoordeeld in welke klasse je je vereniging mag vertegenwooi-- digen. De strijd om het kampi oenschap werd zeer spannend. De Grijpskerkse routiniers Ro nald Geertse en Pieter Dinge manse staken allebei 28 van de 30 te steken ringen'en moesten dus in een onderlinge kamp gaan beslissen wie er met de eer ging strijken. De 14 mm. ring moest er uiteindelijk aan te pas komen en het was Ronald Geertse die hem uiteindelijk meenam. Pieter Dingemanse bewees echter in de pollepel- kamp dat hij deze ring wel kon steken en won daarmee de pol lepel. Ook een beker over de 5e, 10e en 15e beurt en de eerste be ker in het bekerklassement ging naar Pieter Dingemanse, waar voor hij verrassing Rene Wisse moest verslaan die de tweede beker won. De eerste jeugdbeker werd ge wonnen door Warner Kamphof en de tweede was voor Elvera Boogaard. De wisselbeker voor de versiering was voor Erik Francke. Agenda Z.R.V. Zaterdag 18 mei het ereklas- kampioenschap aan het Dorps plein te Koudekerke van 8.00 tot 17.30 uur. BERGEN OP ZOOM - De jaar lijkse Brabantse Kastelendag wordt dit jaar op maandag 20 mei gehouden. Ook Stadspaleis Het Markie zenhof in Bergen Op Zoom stelt zich beschikbaar voor diverse activiteiten. Zo is er 's middags een demonstratie met roofvo gels door een valkenier. De kinderen kunnen meedoen aan een griezelspeurtocht. Ver der is er een museumcafé en een Franse Tuin. Het Markiezenhof is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN - De schapen op de kinder boerderij aan de Evertsenlaan in Terneu- zen lopen er weer frisgeschoren bij. Zater dag werden onder de ogen van een kleine vijfhonderd belangstellenden elf schapen onderhanden genomen. Dat gebeurde tij dens het jaarlijkse schaapscheerders- feest. Er konden ook ritjes worden ge maakt met een huifkar. Vooral het boom- klimmen bleek erg in trek. Aan het feest namen ook de Steltkluut, de wereldwin kel en de kleindierenvereniging Tcrneu- zen deel. De Snuister van de Dagboog ver kocht cadeau-artikelen. En verder draai de alles om de dieren. De kinderboerderij wordt de komende maanden uitgebreid met een ontmoetingsruimte. De bouw is in volle gang. De nieuwe ruimte moet de kantine vervangen, die niet langer vol deed. Medio oktober wordt de nieuwbouw in gebruik genomen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35