Jongensboek van SKNWK is uit PZC Sterretjestoernooi groter en groter Renesse heeft aan BV Onder Vrienden verovert biljarttrofee Zierikzee Tiental WIK'57 strandt op Tholen gelijkspel uenoeg slaan slag >11 Nieuw erkerkers strandden in nacompetitie door 2-1 -thuisverlies Biljartteams uitgespeeld agenda maandag 13 mei 2002 door Ben Hameeteman NIEUWERKERK - Het Nieu- werkerkse jongensboek is uit. Zaterdag verspeelde SKNWK de laatste mogelijkheid vooreen uiteindelijk plaatsje in de derde klasse. De blauw-zwarten ver loren op eigen veld van een veel agressiever Spui. Door de 2-1- winst van de Zeeuws-Vlamin gen heeft Cadzand zich ge plaatst voor de promotiepoule. Het verdriet werd zaterdag op sportpark het Springer onder meer gekoeld door oud-selectie- speler Michel Flikweert met kleren en al onder de douche te zetten. Hij had er dan ook om gevraagd. Quasi hatelijk kwam hij wapperend met een papieren zakdoekje de kleedkamer bin nen. Of er nog liefhebbers voor waren? Natuurlijk was er de te leurstelling door de onverwacht vroege uitschakeling in de na- competitie. Uiteindelijk over heerste evenwel de berusting. SKNWK-trainer Cees Willemse realiseerde zich als geen ander dat het jongensboek zo'n mooi einde had kunnen krijgen. Met deze jonge groep promoveren naar de derde klasse had toch wel heel leuk geweest. Zeker omdat hij dit aan het begin van het seizoen amper voor mogelij k had gehouden, omdat er nu een maal enorm verjongd was bin nen de groep. „Op het moment overheerst nog de teleurstelling van de wedstrijd. In zo'n wed strijd moet het de dood of de gla diolen zijn. En dat miste je van daag. Overeen paar dagen is het wel gezakt en denk ik dat ik het gehele seizoen bekeken best te vreden kan zijn", aldus een ui terlijk aangeslagen Willemse. Alle 'oudgedienden' van SKN WK waren het erover eens dat de druk om met twee doelpun ten verschil te moeten winnen van Spui, uiteindelijk vooral bij de jongelingen te veel druk gaf „Tijdens de laatste uitwedstrijd tegen Spui stonden we al heel snel voor met 4-0. Maar toen stond er niets op het spel en wa ren de hoofdjes leeg. We konden frank en vrij spelen", aldus Martijn Neele na afloop. Ook Erwin Theunisse, die overi gens heel ongelukkig de ope ningstreffer achter de eigen doelman Leon Quik trapte, was de spanning opgevallen. „Veel spelers waren erg zenuwachtig. Daardoor werd er soms knullig balverlies geleden en was er weinig strijd. Zelf probeerde ik het vuurtje aan te wakkeren door een paar overtredingen te maken. Het lukte helaas niet." Kritiek Eén van de jongelingen, spits Emiel Kuijten, die gisteren zijn twintigste verjaardag vierde, gaf de kritiek volmondig toe. „De druk om met twee doelpun ten verschil te winnen, gaf bij mij toch wel de nodige span ning. Daarbij ben ik net terug van een enkelblessure en vind ik dat ik te veel mijn benen heb te ruggetrokken. Het is wel zonde dat het nu allemaal is afgelopen. Ik had dit niet verwacht en wil de graag promoveren naar de derde klasse. Met onze techniek komen we daar denk ik toch be ter tot onze recht. Jammer." „Dat kan wel zo zijn", vond Theunisse. „Maar in de derde klasse speel je waarschijnlijk el ke wedstrijd met zo'n druk als vandaag. De tegenstanders zijn natuurlijk ook slimmer en zul len bijvoorbeeld proberen de angel er bij een ploeg uit te ha len. Dat moet je volgens mij niet vergeten. SKNWK is dit seizoen enorm gegroeid en heeft een mooi seizoen gehad, wat nie mand had verwacht. Dat is het positieve waaraan je volgens mij moet vasthouden." Ook winnend trainer Dick de Pooter, van Spui, had zaterdag meer tegenstand verwacht. „Ik had veel meer strijd verwacht van deze jonge en ambitieuze ploeg. Maar je zag dat er veel druk bij SKNWK lag. Wij daar entegen speelden fris en zonder druk. En als je weet dat er zes basisspelers bij ons ontbreken, met alle respect voor deze groep, hebben we het heel goed ge daan. Wij hebben in ieder geval onze sportieve plicht gedaan", vond De Pooter, die na tien sei zoenen de deur bij Spui achter zich op slot doet. „Ik ga vooreen sabbatical year." Zelfvertrou wen SKNWK startte de wedstrijd vol overgave. Middenvelder Gert-Jan Tierie kreeg al direct na de aftrap een dot van een kans. Zijn doelpoging strandde jammerlijk op de dwarsligger. Naarmate de tijd verstreek groeide het zelfvertrouwen van het zwaar gehavende Spui. Zij waren feller in duels en trokken meer en meer de spreekwoorde lijke lange neus naar de blauw zwarten, waar de spanning als maar opliep. De tijd werd im- 12» ,v. w/. 'O §1 Tw' Emiel Kuijlen, die gisteren zijn twintigste verjaardag vierde, is in duel met een tegenstrever van Spui (witte broek). foto Pieter Honhoff mers korter en korter om met twee doelpunten verschil te winnen. Op een psychologisch heel ver velend moment, 43e minuut, werkte libero Erwin Theunisse ongelukkig de bal achter de ei gen doelman. „Het was hij of ik", doelde Theunisse op de in komende spits die de voorzet van Martin Kalisvaart probeer de te bereiken. Vrij vroeg in de tweede helft, 13e minuut, kende SKNWK een korte opleving. Zou het dan toch nog lukken? Uit een eigenlijk onmogelijk hoek werkte spits Emiel Kuijten een dieptebal van Gert-Jan Tie rie binnen. „Eigenlijk wilde ik een voorzet geven, maar hij ging er mooi in", gaf eerlijk aan. Drie minuten later liet Spui elke Nieuwerkerkse hoop verdwij nen als sneeuw voor de zon. Op een voorzet van Ludwig Kalis vaart kopte broer Martin de bal achter doelman Quik: 1-2. „Het was jammer dat onze spitsen niet alle kansen konden afma ken. Maar Spui kreeg op het middenveld heel veel ruimte en kreeg de bal gemakkelijk bij de spitsen", was de korte analyse van trainer De Pooter. „Ik heb vandaag toch weer en kele positieve dingen gezien. Volgend seizoen ga ik denk ik nog enkele andere posities uit proberen. Maar het belangrijk ste is dat we weer een stukje volwassenen worden. Met drie spitsen? Ja dat blijft, anders moet SKNWK mij niet nemen. We hebben de ploeg ervoor", blikte SKNWK-trainer Willem se alvast vooruit. „Dan worden we volgend jaar maar kampi oen", vulde laatste man Martijn Neele aan. SKNWK - Spui 1-2 (0-1). 43. Erwin Theunisse 0-1 (eigen doelpunt), 58. Emiel Kuijten 1-1, 61. Martin Kalis- vaart 1-2. Scheidsrechter: A.J.A. Si- monse (Heinkenszand)Aantal toe schouwers: 100. SKNWK: Leon Quik; Jurjen Ver meer (46. Ronald van Vossen), Mar tijn Neele, Erwin Theunisse (69. Sytse Stins), Robert van de Zande; Johan Padmos, Gert-Jan Tierie, Le on de Bruine; Emiel Kuijten, Ri chard Bevelander, Martin Huisman (58. Wouter de Jonge). door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Biljart Ver eniging Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede is winnaar geworden van de eerste Schou- wen-Duiveland Trofee. Zij ver sloegen in een zeer spannende finale BV SIR uit Sirjansland met 17-15. De initiatiefnemers voor de strijd om de Schouwen-Duive- land Trofee kunnen voor even tevreden achteroverleunen. Het idee voor het houden van het of ficieuze kampioenschap van het district bleek een schot in de roos. In een schitterende ambi ance werd een verbeten strijd geleverd tussen de winnaar van de Westhoekcup en die van de Grevelingencup. Uiteindelijk ging de gloednieuwe Trofee mee naar de Westhoek. Aanvankelijk leek het erop dat Onder Vrienden op een gemak kelijke zege afging. Immers na de eerste ronde stond al een 6-2- voorsprong op het bord. Maar door toedoen van Leen van der Hoek en Han Al van Sffi, beiden drie van de vier partij in winst omzetten, werd j strijd toch nog spannend. S partij tussen Toon Rijbergl Huib Verton gaf uiteindelijk doorslag. Rijnberg stond v» een zware opgave door'de her- dicap van beide spelers. Rjjj, berg moest 14 punten bijée zien te scoren en Verton-33 Hevig Bij een tussenstand van 16 voor Onder Vrienden kwams beide teams nog in aanmerk^ voor de titel. Verton die tot dï toe niet bijster goed Had spceld groeide boven zichzt uit en maakte het Rijnberg zonder moeilijk. Na' hevij strijd kwam erna 29 beurtenee remise op het bord. Ond> Vrienden werd hierdoor de ee ste winnaar van de Trofee. Bertus Visser en Anton Ista.ir, tiatiefnemers voor de strijd, wc ren na afloop unaniem: „Vei gend jaar krijgt de Schouwe: Duiveland Trofee een vervol; Dit was een mooi begin vanee hopelijk lange traditie." van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE Twaalf dagen lang staan de ten nisbanen van TC Westerschou- wen vanaf vandaag weer in het teken van het Sterretjestoer nooi. De aantrekkingskracht van het jeugdtoernooi in Burgh- Haamstede duurt onvermin derd voort. Opnieuw is een stijgende lijn te zien in het deelnemersaantal. Vorig jaar zaten de schema's al boordevol met 71 spelers en speelsters, waardoor organisa tor Ria Veltman de deelnemers aan maximaal twee onderdelen kon laten deelnemen. Dit jaar hebben 78 fanaten zich aangemeld, die verspreid over het dozijn speeldagen 134 par tijen zullen spelen. Veltman: „We zitten dus weer helems; vol." Het toernooi wordt gespeeld! vier leeftijdscategorieën (tok met 10/12/14/16 jaar). Het lief had de organisatie daaraane de categorie tot en mét 8 \i toegevoegd, maar daara bleek te weinig animo. Dai naast kunnen de deelneraa onder wie drie tweelingen, ui komen in zowel enkel- als dus belspel, waardoor op de slotd^ uiteindelijk zestien eerste prij zen uitgereikt worden. Het toernooi wordt in poÉ vorm afgewerkt. Elke doordt weekse dag wordt gespeeld va 16.00 uur tot 20.00 uur, behalu op woensdag want dan begit nen de partijen al om 13.00 uc Op Tweede Pinksterdag- (man dag 20 mei) wordt gespeeld va 10.00 uur tot 14.00 uur. TcnniSSCrS Smerdiek maakt einde aan seizoen van Kerkwerfse vierdeklasser cloon clorr o J r o o IJZENDIJKE - De tennissers van Zierikzee hebben een grote stap gezet richting lijfsbehoud in de tweede klasse mannen van de landelijke competitie. Door een 6-0-overwinning bij Ou denbosch nestelde het Schouw- se kwartet zich in de subtop. Over twee weken kan Zierikzee zich helemaal in veiligheid spe len als de ploeg op bezoek gaat in Aardenburg bij SJEF. Die Zeeuws-Vlaamse ploeg verloor gisteren ook zijn vierde wed strijd op rij en staat samen met Oudenbosch op de laatste plaat sen. Wint Zierikzee ook dat duel, dan kunnen erin de laatste twee wedstrijden tegen CC en 't Halve Maantje nog leuke dingen gebeuren. In Brabant deed Zierikzee goe de zaken tegen Oudenbosch met een honderd-procentscore (6-0 Jacco de Loof won de eerste set met 3-6 tegen Mike van Vught, maar die kwam met een 6-1- setwinst terug in de wedstrijd. In de derde set kreeg Van Vught last van kramp en zodoende kon De Loof met 5-7 winnen. John ny Otte boekte ook een zege op zijn tegenstander Chris van Du ren. De eerste set werd nog ge wonnen door Van Duren, maar die zag daarna Otte tweemaal langszij komen met tweemaal 2- 6. Marcel Verwei deed ook een duit in het zakje door Jeroen van Hoofdstad te verslaan met 3-6 6-3 4-6. Robin Hobbele liet twee matchpunten liggen tegen Ste- vense en verloor uiteindelijk met 7-6 5-7 4-6. De dubbelpar- ti jen kwamen ook in handen van de Zierikzeënaren. Debutant SJEF heeft het zwaar. De equipe uit Aardenburg moest in Breda tegen Markant met 4-2 een nederlaag incasse ren. Alleen Rinke van Remortel en Christiaan Trapman kwa men tot winst in hun enkelpar tijen. In de overige partijen kreeg SJEF er in twee sets van langs, 't Halve Maantje keerde met een 4-2-zege terug van Holy 2. Voor de Goesenaren werden de punten binnengehaald door Dennis van 't Westeinde, Peter de Vrieze en Harold Schipper in hun enkelpartijen en één van de dubbels. Oudenbosch - Zierikzee 0-6. M. van Vught - J. de Loof 3-6 6-1 5-7, C. van Duren - J Otte 6-2 2-6 2-6. J van Hoofdstad-M Verwei 3-6 6-3 4-6, R Hobbele - D Stevense 7-6 5-7 4-6, van Duren/ Uyttewilligen - de Loof- /Verwei 1-63-6, van Vugt/van Duren - Stevense/Godrie 2-6 walk-over. door Marco Hamelink SINT-MAARTENSDIJK - Jaap de Rid der was duidelijk: „Een verdiende neder laag." De trainer van WIK'57 zag zijn ploeg zaterdag hard onderuit gaan tegen Smerdiek. WIK kwam al vroeg in de wedstrijd met tien man te staan en ver loor kansloos met 6-2. Door het verlies is de ploeg uit Kerkwerve uitgeschakeld in de nacompetitie. Volgens De Ridder was de twintigste mi nuut van de wedstrijd cruciaal. Smer- diek-spits Pierre Withagen dribbelde richting het zestienmetergebied van WIK en werd door verdediger Wim van de Velde naar de grond getrokken. Scheidsrechter Uitterhoeve zag in Wit hagen een doorgebroken speler en stuur de Van de Velde met rood van het veld. De Ridder: „Ik vond die rode kaart nogal overdreven. Het was geen directe doel kans voor Smerdiek en dus was rood niet nodig. Zo'n beslissing beïnvloedt echter wel het verdere verloop van de wed strijd." Uit de hieruitvolgende vrije trap kwam Smerdiek op voorsprong. De bal die in eerste instantie in de muur werd gescho ten, kwam voor de voeten van Soulyman el Bourzaui die de bal van afstand in de kruising schoot: 1-0. Enkele minuten la ter zorgde Theo Wittenberg voor de 1-1. Hij maakte dankbaar gebruik van een veel te slappe terugspeelbal in de Smer- diek-verdediging en kon doelman Corné van Haaf ten eenvoudig passeren. Smerdiek bleef echter de gevaarlijkste ploeg en kwam nog voor rust op 2-1 door een doelpunt van Erik van Haaften. Na rust begon WIK, dat bij een gelijkspel door zou gaan, aan een offensief. Het was Smerdiek echter dat na vijftien minuten in de tweede helft de voorsprong ver grootte. Withagen schoot een inzet van Erik van Haaften die op de paal belandde langs doelman Krijn Hendrikse: 3-1. Drama Na deze derde treffer was het verzet van het tiental van WIK gebroken. Withagen en Van Haaften scoorden beiden nog één keer voor Smerdiek. Alleen Marco Gan- zeman wist nog te scoren voor WIK uit een vrije trap. In blessuretijd werd het drama voor de ploeg uit Kerkwerve com pleet. Doelman Hendrikse liet een bal van William de Bie die het midden hield tussen een voorzet en een schot schlemie lig door de handen glippen: eindstand 6- 2. WIK-aanvaller Theo Wittenberg vond de uitslag wat geflatteerd. „Die laatste twee doelpunten tel ik eigenlijk niet mee. In principe was de wedstrijd na de 4-2 ge speeld. Dat er daarna nog twee ingaan, is alleen voor de statistieken. Wij speelden het grootste gedeelte van de wedstrijd met tien man en dat breekt je op. We heb ben afgelopen donderdag ook al gespeeld en we zijn natuurlijk geen profs." Trainer De Ridder geeft Smerdiek in het verdere verloop van de nacompetitie een goede kans. „Wij hebben ons best ge daan, maar de beste ploeg heeft vandaag gewonnen. Toen we 3-1 achterstonden, moesten we risico nemen en dan loop je kans op tegentreffers. Je moet ook reëel zijn. Als je niet met tien man komt te staan, krijg je een heel andere wed strijd aldus De Ridder die al een aantal weken zeven basisspelers moet missen, Invallers De resterende spelers viel overigens niets te verwijten volgens De Ridder. „We wis ten vooraf dat we het moeilijk zouden krijgen. De invallers hebben het alle maal goed gedaan." Over de uitschake ling in de nacompetitie was De Ridder duidelijk. „Niemand treurt bij ons. We hebben de ploeg er ook niet naar om een klasse hoger te gaan spelen." Smerdiek heeft nu nog drie wedstrijden te gaan op weg naar de derde klasse. De ploeg uit Sint-Maartensdijk komt in een poule met Cadzand, ZSC'62 en Streef kerk. Trainer Pim Potappel weet niet goed wat hij kan verwachten. „ZSC'62 ken ik wel, maar van de andere twee weet ik niet veel. Promotie naar de derde klas se zou leuk zijn, maar aan de andere kant stopt een aantal vaste krachten bij ons. We moeten eerst nog drie wedstrijden spelen en daarna zien we wel verder." Smerdiek - WIK'57 6-2 (2-1). 23. Soulyman el Bourzaui 1-0, 27. Theo Wittenberg 1-1, 34. Er ik van Haaften 2-1, 60. Pierre Withagen 3-1, 67. Erik van Haaften 4-177. Marco Game man 4-2, 88. Pierre Withagen 5-2, 94. William de Bie 6-2. Scheidsrechter: J. Uilerhoeve ('s- Gravenpolder). Rode kaart: Wim van de Velde (WIK'57). Gele kaart: Elmar Verhage, Ericvan de Sande (beiden WIK'57). Aantal toeschou wers: 200. WIK'57: Krijn Hendrikse, Gert-Jan Broere, Patrick de Broekert, Wim van de Velde, Wilco Kooman, Eric de Vlieger, Elmar de Kok (65. Eric van de Sande), Marco Gameman, Elmar Verhage, Leon Hendrikse, Theo Wittenberg. WIK-sncler Leon Hendrikse snelt langs zijn tegenstander van Smerdiek. foto Willem Mieras van onze sportredactie VLISSINGEN - Renesse heeft komende zondag aan een gelijk spel in Nieuw-Vossemeer vol doende om de vierde klasse te bereiken. Dat is de conclusie na de 6-1-overwinning van Luc- tor'88 gisteren tegen NVS. De Brabantse ploeg is nagenoeg uitgeschakeld. In de derde klasse zondag kon Patrijzen de 2-1-uitwinst van een week eerder niet omzetten in plaatsing voor de tweede ron de. De ploeg uit 's-Heerenhoek ging in eigen huis met 0-2 on deruit. In het zaterdagvoetbal zijn Amemuiden en AZW uit gespeeld. De enige twee Zeeuw se tweedeklassers in de nacom petitie strandden zaterdag al in de eerste ronde. Amemuiden kreeg bovenop de 1-0-thuisne- derlaag ook in de uitwedstrijd tegen Nivo Sparta het nakijken: 5-2AZW verloor ook het twee de duel met Tricht: 1-3. Nivo Sparta - Amemuiden 5-2: Na een halfuur kon Amemui den de promotiegedachte defi nitief in de koelkast zetten. Nivo Sparta, dat de uitwedstrijd al met 0-1 won, leidde toen al met 4-1. Daan Hijzen, een eigen doelpunt van Arnemuiden- doelman Dylan Gerritsen, Lou- ren Dorleijn en Jochem Versteeg scoorden voor de thuisploeg uit Zaltbommel, terwijl Jacky de Smit bij 3-0 nog tegenscoorde. In de tweede helft bleef Ame muiden aanvallen, maar het gat was al lang en breed geslagen. Kees Davidse maakte nog 4-2 en Hans Bartholomeus bepaalde de eindstand op 5-2. „Een smet op mijn carrière dat ik Arne- NOORDGOUWE - De Schouw- sc deelnemers aan de geweste lijke kampioenschappen voor teams hebben geen succes ge boekt. Het driebandenteam BI van BV Zierikzee werd in zijn poule in Zevenbergen vierde en laatste. Het B2-team van Windenburg overkwam hetzelfde in Roosen daal. Het libre team C2 van Windenburg trad in Hoogerhei- de in het strijdperk en ook die ploeg moest genoegen nemen met de vierde plaats. muiden niet naar de éerstekk se kon brengen", zei scheiden trainer Adriaan Nieuwenhc; se. AZW - Tricht 1-3: „Wé zijn a wogen en te licht bevonde' merkte AZW-trairier hi. Goossen op. De 4-0-nederlaè van vorige week had overtrof kunnen worden, maar AZV1 doelman Niels Meeseri enslo: dig afwerken van Tricht voo: kwamen dat. Julian vanDijkli 1), Veli Eryürük (1-1) en Walt', van Toorn (1-2 strafsdiK scoorden in de eerste helft. Ma co Hol maakte na een uur e einde aan het nacompetitt avontuur van AZW. Patrijzen - Rood Wit W 0-2:? trijzen dacht de klus wel te kis nen klaren op eigen véld, ma kwam bedrogen uit. De piq werd vanaf de aftrap one* druk gezet door Rood Witt kwam maar zelden in kansriji positie. Rood Wit wachtte i kansen af en kwam na. t winti minuten op voorsprong do: Patrick van Meer. Ron de V; was twee keer chcht: bij deg lijkmaker voor Patrijzen, ma hij zag twee keer een vrije ih van de lijn gered worden Ij rust bleef Rood Wit loeren o?i counter en kwam op 2-0 do: een doelpunt van Jaap vï Dam. Luctor'88 - NVS 6-1: De spek' van de thuisploeg wisten voon dat alleen een grote overwi! ning hen nog enigszins mders! zou houden in de strijd ompn motie. Direct vanaf de aftra domineerde Luctor de we* strijd dan ook, wat leidde tot3' halverwege via treffers van Sa fan van Hoepen (2x) en An Honingh (strafschop). 'Detws de helft was nog geen mini aan de gang toen Kees Bost® tegenscoorde namens NVS.i hierna ook probeerde de tege:- stander meer onder druk te té ten. Na de treffer waarmeeA- dy Latusia de stand naar 4-1 ft de, was het gedaan met het v® zet van de gasten, zodat Mart U term ark en Leon van Zaïj bommel het halve dozijn tfe fers konden volmaken: 6-1 maandag- Wielrem Ronde van Hulst. Elite en neo-3m3'< Slart en finish: Grote Markt, Hulst* 19.00 uur. Afstand: 80 kilometer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32