Kloetinge is trots op tweede plek Hoek leeft in een gevarendriehoek Hoek boezemt Kloetinge angst in op transfermarkt PZC Kloetinge wil naar andere hoofdklasse Hoofdklasse in cijfers 15 Bevelandse ploeg bereikt hoogste klassering ooit in hoofdklasse Van Sliedregt productiefst Seizoen Nijkerk krijgt staartje maandag 13 mei 2002 door Jan Dagevos KLOETINGE - Terwijl concur rent Hoek de afgelopen weken de een na de andere versterking presenteerde, hulde Kloetinge zich in stilzwijgen. De Beve- landse hoofdklasser was wel de gelijk actief op de transfer markt, maar de club durfde haar geheimen niet prijs te ge ven. „Omdat we bang waren dat Hoek dan nog met die speler aan de haal zou gaan", verduidelijk te Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Zaterdag werd besloten om de stilte te verbreken. Een paar da gen, nadat Hoek één van zijn laatste aankopen (René Klomp) had gepresenteerd, durfde Kloetinge het aan om de namen van de nieuwelingen prijs te ge ven. Het gaat hierbij voorlopig om doelman Merlijn Swennen (afkomstig van Feyenoord), verdediger Micha Lekawael (Baronie) en middenvelder/ aanvaller Pieter de Graaff (NT- W). De Bevelandse formatie hoopt deze week nog overeen stemming te bereiken met een verdediger. „Ik ben heel erg tevreden over de versterkingen die we hebben kunnen halen", zei Hiensch za terdagmiddag. „Ik ben ervan overtuigd dat we ook voor vol gend seizoen weer een sterke se lectie hebben." De nieuwelin gen kunnen nog niet bogen op een grote reputatie, maar vol gens Hiensch zijn het spelers met enorme mogelijkheden. „Pieter de Graaff stond in de be langstelling van meer hoofd klassers. We hebben ze alledrie meerdere keren aan het werk gezien en zijn overtuigd van hun kwaliteiten." Tegenover de komst van deze spelers staat het vertrek van Björn Langeveld, Leon van den Ouden (beiden Hoek), Mark Smeding (ASWH), Marcel Lou- rens (Zeelandia Middelburg), Jordy Bakker (Terneuzen), Ron nie Hillebrand (onbekend) en Jeffrey van de Velde (hij zet een punt achter zijn loopbaan). Van dat zevental hadden Langeveld en Van de Velde een basisplaats. Hiensch: „Als je ziet hoe er aan onze spelers is getrokken, valt het me nog reuze mee. Hoek wil de wel vijf spelers van ons heb ben, maar jongens als Wilco de Valk en Erik de Groene hebben toch besloten om bij Kloetinge te blijven." Ook Pieter de Mun- nik blijft Kloetinge trouw. De strijd met Hoek op de trans fermarkt was de afgelopen pe riode moordend. In een aantal gevallen verloor Kloetinge de slag, omdat de club op financi eel vlak veel minder te bieden heeft dan de Zeeuws-Vlamin gen. Om die reden besloot Lan geveld te vertrekken en verkoos Arjan Human Hoek boven Kloetinge. „We waren bang dat dat met Micha Lekawael ook zou gebeuren", bekende Hiensch. „Daarom hebben we het zo lang stil gehouden. We hebben ook verschillende keren op geheime locaties met spelers afgesproken. Het mocht niet uitlekken." Zo kon het ook ge beuren dat verschillende be stuursleden en mensen van de begeleiding pas zaterdagmid dag na afloop van de laatste competitiewedstrijd tegen SD- VB op de hoogte werden gesteld van de aankopen. Creatief Hiensch: „We hebben dit sei zoen natuurlijk veel last van Hoek gehad, dat meer dan ooit in onze vijver viste. Het is de kunst om daar zo goed mogelijk mee om te gaan. Hoek probeert met veel geld in de top mee te draaien. Wij hebben die midde len niet, dus moeten we het in andere dingen zoeken, zoals de sfeer binnen de ploeg en de speelwijze. Dat houdt natuur lijk een keer op. Daarom ook moet je heel creatief zijn en mensen proberen op te leiden, zoals dat met Wilco de Valk en Erik de Groene is gebeurd. Ver der proberen we nu vanuit de jeugd wat mensen door te schui ven. Volgend seizoen komen er drie A-junioren versneld door, die gaan in het tweede spelen en met het eerste meetrainen." van onze sportredactie KLOETINGE - Kloetinge zou volgend seizoen graag inge deeld worden inde hoofdklasse A. De club gaat hiertoe een ver zoek indienen bij de voetbal bond. ..We zijn toe aan een nieuwe uitdaging", vindt oe- fenmeester Diederik Hiensch. Sinds de terugkeer op het hoogste niveau (het seizoen 1998/1999) werd Kloetinge steevast in de hoofdklasse B in gedeeld, samen met ploegen als Dovo, GVVV, Bennekom en Sparta Nijkerk. Na vier seizoe nen wil Kloetinge wel eens wat anders. „Je gaat elkaar op den duur door en door kennen", stelt Hiensch. „Daarom zou den we het wel eens leuk vin den om in A te komen, met de clubs uit de bollenstreek onder meer." Mocht het verzoek van Kloetinge worden gehono reerd, dan kan het wel eens zo zijn dat de derby tegen Hoek voorlopig verleden tijd is. Hiensch: „Dat hoeft niet. Ik heb begrepen dat ook Hoek naar de hoofdklasse A wil. We willen daarom in samenspraak met Hoek een verzoek bij de competitieleider indienen." De indeling voor het nieuwe seizoen wordt in juli bekendge maakt. Jordy Bakker, m zijn laatste wedstrijd voor Kloetinge, passeert Alex Davelaar van Barneveld. foto Willem Mieras Uwr Jan Dagevos I KLOETINGE - De tweede plaats in de sport telt niet, voor Kloetinge echter wel. De leiding van de Bevelandse hoofdklasser keek zaterdag met een voldaan gevoel terug op de voorbije jaar gang. „Het was een mooi sei zoen", stelde oefenmeester Die derik Hiensch. „Als ik ons een cijfer zou moeten geven, zou ik een zeven uitdelen. We hebben onszelf overtroffen." Bij de terugkeer op het hoogste podium in het seizoen 1998/1999 reikte Kloetinge tot een zesde plaats. Uit 26 wed strijden werden 37 punten ge haald. Daarna ontpopte de equipe van Diederik Hiensch zich tot een stabiele hoofdklas ser, die met een derde positie (seizoen 1999/2000) en een vijf- deplek (2000/2001) steeds tot de subtop hoorde. Historie Dankzij een 2-1-zege op SDVB op de slotdag van de competitie werd zaterdag historie geschre ven. Kloetinge haalde met een puntentotaal van 45 en een on gekende doelpuntenproductie (66 voor en 42 tegen) de hoogste klassering ooit in de hoofdklas se Achter de ongenaakbare kampioen Huizen (56 punten) werd de Bevelandse formatie stijlvol tweede. Hiensch: „We zijn geen Hoek dat voor de competitie roept dat men niet voor het kampioen schap gaat, om vervolgens aan het eind van het seizoen te roe pen dat er maar één plaats telt. Dat vind ik zo krom. Wij zijn voor alles gegaan en zijn uitein delijk the best of the rest gewor den. Ja, en daar kan ik goed mee leven." De doelstelling aan het begin van het seizoen luidde een plaats bij de eerste drie. Toen echter bleek dat de kwaliteits verschillen in de hoofdklasse B gering waren en Kloetinge hal verwege in staat was eerste vi ool te kunnen spelen, werden de idealen bijgesteld. Met de spe lers voorop werd in Kloetinge hardop gesproken over een titel. Dat bleek echter te hoog gegre pen. Het ontbrak de Bevelandse ploeg in een cruciale fase aan er varing, mentale weerbaarheid en vorm Daarnaast hadden sommigen het moeilijk met de druk waar een titelkandidaat altijd mee te maken krijgt. „Verder is het ook belangrijk dat in zo'n fase alles meezit", stelde Hiensch zaterdagmid dag. „Voor de winterstop had den we nauwelijks last van schorsingen of blessures, daar na wel." In dat verband was het wegvallen van de gekwetste Pieter de Munnik (hij werd za terdag tot speler van het jaar ge kozen) een gevoelige aderlating. „We hebben er alles aan gedaan, maar we konden dat laatste stapje niet maken", aldus Hiensch. „Wat dat betreft zijn we weer een ervaring rijker. Het missen van de titel was natuur lijk een teleurstelling. Ik heb al tijd geroepen dat het zaak zou zijn om daar dan vervolgens goed mee om te gaan. Dat is ge beurd We hebben de draad weer opgepakt en hebben het seizoen waardig afgesloten. Als je er dan niet in slaagt om kampioen te worden, ga je voor die tweede plaats. Dat is toch geen minder waardige plaats?" Kloetinge - SDVB 2-1 (0-0). 47. Wil co de Valk 1-0, 53Kamal El Makrini 1-1, 56. Marcel Lourens 2-1 (straf schop). Gele kaart: Jordy Bakker, Jeffrey van de Velde (beiden Kloetin ge), Roland Schouten, Gerben van de Glind (beiden SDVB). Scheids rechter: M. van Duijn (Den Haag). Bijzonderheden: de wedstrijd werd voor rust een halfuur onderbroken wegens een ernstige knieblessure van SDVB-spelerDick Eilander. Hij werd per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij gips kreeg aangemeten. Kloetinge: Mark Smeding; Pieter de Munnik, Jeffrey van de Velde (85. John Bentschap Knook), Björn Lan geveld, Arno Melaard; Emiel Dorst, Marcel Lourens (72. Johan de Goe deren), Wouter Labrujère; Wilco de Valk, Erik de Groene (62. Leon van den Ouden), Jordy Bakker. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Op een klein kwartier na maakte Terneuzen- doelman Erik de Koeyer dit sei zoen alle 26 competitiewedstrij den van zijn ploeg mee van be gin tot eind. In het laatste duel met IVS werd hij een kwartier voor tijd gewis seld voor Frans van der Veen. Daardoor maakte geen enkele speler van de drie Zeeuwse hoofdklassers (Kloetinge, Hoek en Terneuzen) alle wedstrijden helemaal mee. Behalve De Koeyer kwamen nog vier andere spelers elk duel van hun club in actie, maar vielen één of meer dere keren voortijdig uit of in: Johan Mücher en Thomas Ragut (beiden Hoek), Erik de Groene (Kloetinge) en Geert Bosschaart (Terneuzen). Zeeuws hoofdklasse-topschut ter werd Erik de Groene van Kloetinge met 18 doelpunten in 26 wedstrijden. KI Ho Te 2 6 8 45 40 32 66 52 38 42 40 42 2 13 30 37 29 23 25 19 Eindklassering Behaalde punten Doelpunten voor Doelpunten tegen Rode kaarten Gele kaarten Gebruikte spelers 1 .Ronald van Sliedregt 40 2.Erik de Groene 39 3. Jacky Lambert 38 Dave Gijsel 38 5.Ronald Zuijdwegt 31 6.Marcel Lourens 29 7.Geert de Poorter 27 Geertjan de Smet 27 9.Angelo Nijskens 24 10.Arjan Human 22 Alex Lourens 22 Paul Schipper 22 13.Jeffrey van de Velde 2$ 2326(26) 2316(26) 2311(26) 2232(25) 2208(26) 2152(24) 2100(24) 2090(26) 2061(24) 2023(24) VLISSINGEN - Ronald van Sliedregt is de productiefste speler bij de Zeeuwse hoofd klassers. De aanvaller van Terneuzen (voorheen drie jaar Hoek) scoorde in vier seizoenen op het hoogste niveau bij een Zeeuwse club 40 keer in 92 wedstrijden. Kloetinge-spits Erik de Groene zit hem op de hielen met 39 tref fers, maar hij had daarvoor aanzienlijk minder wedstrijden nodig (52). Jacky Lambert (Hoek/Terneu- zen) en Dave Gijsel (Hoek) heb ben 38 doelpunten gemaakt voor een Zeeuwse hoofdklasser. Meeste doelpunten Erik de Groene 1 Rieno van Oost 1 Ronald Zuijdwegt 1 Wilco de Valk 1 Barry van der Hooft Marcel Lourens Dominique Verlinde Ronald van Sliedregt Meeste speelminuten (aantal wedstrijden) Erik de Koeyer Geert Bosschaart Johan Mücher Wilco de Valk Erik de Groene Franky Standaert Danny Magito Thomas Ragut Arno Melaard Ronald Zuijdwegt Dominique Verlinde 2097(25) Meeste invalbeurten Leon van den Ouden 12 Arjan Koopmans 11 Marcel Lourens 10 Jordy Bakker 9 Barry van der Hooft 9 Jacky Lambert 8 Wesley de Smet 8 Michel Mullaert 8 Randy Lauret 8 Meeste gele kaarten Björn Langeveld 6 Geert de Poorter 6 DjamelBuyse 5 Wesley de Smet 5 Pieter de Munnik 5 Mike But 5 Advertentie) MOBIEL BLIJVEN? Bel voor informatie of eer> afspraak: (0113)6025 OO www.autolease-zeeland.Til j VLISSINGEN - Door het 1-1- I gelijkspel tegen Dovo is Sparta I Nijkerk veroordeeld tot het spe- j len van een promotie-/degrada- j liewedstrijd om het vege lijf te J redden in de hoofdklasse B. Sparta Nijkerk-Dovo 1-1 (0-0). 68. Richard, Beekink 0-1 (strafschop), St. Albert van Nijhuis 1-1. Scheids rechter A. van Leeuwen (Krimpen nan de IJssel). Aantal toeschouwers- m. Delta Sport-Spijkenisse 1-1 (0-1). 52. Fred Lagendijk. 0-1, 52. Jouad Fertoute 1-1. Scheidsrechter J.M. Bakker (Ermelo). Aantal toeschou wers: 700. Barendrecht-Huizen 3-2 (2-1). 3. Davy Vermaas 1-0, 321. Davy Ver maas 2-0, 34. Dennis van der Steen 2-1, 74. Arthur van Meetelen 2-2, 89. Rafael Andrade 3-2. Scheids rechter F. Vos (Ammerzoden)Aan- taltoeschouivers: 500. Bennekom-Roda Boys 6-1 (6-1). 15. Mare Heimgartner 1-0, 20. Niki Schepens 1-1,25. Dennis van Meeg- denburg 2-1, 27. Jacco Meurs 3-1, 30. Mare Heimgartner 4-1, 35. Mare Renngartner 5-1, 44. Ivo den Bie- man 6-1. Scheidsrechter T. Ousso- Kn (Amersfoort). Gele kaart: Bchreuder, Keineman, Van Brakel (allen Roda Boys). Aantal toeschou wers: 200. tisselmeervogels-Zwart Wit'28 2-2 (1-1). 21. Paolo Meïndershagen 1-0, k Patrick Pot 1-1, 71Randy Doest 1-2,92. Henk Bos 2-2. Scheidsrech ter J. Drïessen (Kampen). Aantal toeschouwers: 800. sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax:(0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) I Björn Goorden Roeland van Vliet Eldrïdge Pentury centrale redactie I Oostsouburgseweq 10 I Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl j E-mail: web@pzc.nl Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser sluit seizoen waardig af bij GVVV: 0-3 door Rudy Boogert VEENENDAAL - De manier waarop de drie doelpuntenma kers van Hoek zaterdag hun treffer tegen GVVV (3-0- winst) vierden, symboliseerde het hele seizoen van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser. Wesley de Smet dook in de armen van trainer Angelo Nijskens, Thomas Ragut zocht de supporters op en Bart Poppe vierde feest met zijn medespe lers. Trainer, supporters en spelers van Hoek hebben alledrie hun stempel op dit seizoen gedrukt. De trainer leefde de laatste maanden op woelige baren door de mindere resultaten en door de affaire Saey. De sup porters eisten in het bekerduel met RBC een hoofdrol op door gesmokkeld vuurwerk af te steken. De spelers vielen op door opstappen (Gijsel, Koop- mans, Saey) en langdurige blessures (Minnaert, Van Oost, Belpaire, Verdegem). Maar eigenlijk is deze 'geva rendriehoek' onlosmakelijk verbonden met Hoek. Want wat gebeurde er vorig seizoen allemaal op Denoek? Trainer Frans Vermeulen werd na vier wedstrijden op de keien gezet, de supporters hadden in een bekerduel Temeuzen-trai- ner Paul Telussa een klap ver kocht en de spelersgroep slankte af door het afhaken van Danny Magito, Angelo Nijskens, Kubu Lembi en Mus tafa Hauari. Maar behalve schaduwkanten heeft de driehoek ook een stra lende zijde. De trainer bracht Hoek na een aantal magere ja ren terug in de (sub)top, de fa natieke supporters reizen hun idolen door heel Nederland achterna. En de spelers... tja, sommigen hebben hun grillen, maar voetballen kunnen ze stuk voor stuk. In Veenendaal kwamen alledrie lijnen zater dag binnen zes minuten samen in de laatste competitiewed strijd. GVW startte overrompelend, maar invaller-doelman Nico Knol hield zijn doel schoon. Langzaamaan kreeg Hoek grip op het duel en na ruim een uur spelen betaalde dat zich uit. De Smet rondde een solo langs Hoek-speler Jan Bulté (links) in duel met zijn tegenstander van GWV. foto Cord Otting drie man doeltreffend af (0-1), Van der Hooft zette Ragut al leen voor de doelman (0-2) en Poppe benutte een strafschop, uitgelokt door Van der Hooft (0-3). De tweede overwinning in de laatste negen wedstrijden bracht Hoek op de zesde plaats in de eindrangschikking. De balans na 26 wedstrijden hoofdklassevoetbal was snel opgemaakt in het kamp van Hoek. „Er zat meer in", ver woordde aanvoerder Johan Mücher. „We hebben een bizar seizoen doorgemaakt. Heel wisselvallig. Een constante goede seizoenshelft gevolgd door een constante slechte sei zoenshelft. Daarom ben ik blij, dat we vandaag sportief een rechtzetting hebben ge maakt." Nijskens volgde zijn aanvoer der, één van de uitblinkers dit seizoen, in het kielzog. „Van daag heb ik weer het Hoek van de eerste competitiehelft ge zien. Het is een beetje laat, maar nu eindigen we tenmin ste met een positieve noot. Toch blijft het gevoel over heersen dat er meer in heeft ge zeten. Na de overwinning bij Bennekom kwamen we op de eerste plaats, maar toen is de rot er in gekomen." Ommekeer Hoek zakte uiteindelijk weg uit de topvijf, waar de ploeg voorafgaand aan de competi tie zijn zinnen op had gezet. Opmerkelijk is echter dat Hoek in de tien wedstrijden te gen de topvijf slechts twee keer verloor (Bennekom en Zwart- Wit'28). Kampioen Huizen werd zelfs twee keer versla gen! De overige zes nederlagen waren tegen ploegen, die tot de laatste speeldag streden voor lijfsbehoud. Hoek heeft bewezen dat het met de beste ploegen kan mee doen in de hoofdklasse en dat is voor Nijskens een geruststel lende gedachte voor volgend seizoen. Met de komst van on der anderen Björn Langeveld, Ai-jan Human en René Klomp zal Hoek er alleen maar sterker op worden. Aanvoerder Mücher heeft ech ter nog een kanttekening. „We hebben dit seizoen veertig doelpunten tegen gehad en daarvan kwamen er twintig uit stilstaande spelmomenten. We komen lengte tekort. In verde digend opzicht zullen er vol gend seizoen weinig verande ringen zijn en daarom zullen we hard moeten werken aan die stilstaande fases." GWV - Hoek 0-3 (0-0). 67. Wesley de Smet 0-1, 69. Thomas Ragut 0-2, 72. Bart Poppe 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: R.R. Kleiker (Em- meloord). Gele kaart: Franke Roor, Edwin Kampert (beiden GVVV), Barry van der Hooft (Hoek). Aan tal toeschouwers: 250. Hoek: Nico Knol; Thomas Ragut, Johan Mücher, Franky Standaert, Frank de Wispelaere; Bart Poppe (83. Jan Verdegem, 90. Michel Mul laert), Djamel Buyse, Wesley de Smet, Jan Bulté; Musa Kanu, Bar ry van der Hooft (88. Arco Herre- bout). Op zaterdag 2 maart zette het verval in. Hoek startte de dag als koploper (mede door een ongeslagen serie van veertien wedstrijden), maar de 3-0-ne- derlaag bij Zwart-Wit'28 was het begin van het einde. Neder laag op nederlaag volgde. De ziekenboeg was sterker bezet dan de reservebank en ook de affaire Saey was volgens trai ner Nijskens debet aan de neerwaartse spiraal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15