Hulst geeft controle uit handen i LATEN JE NIET LOS. Vluchtelingen 'Als je kind een nierziekte hee ft, zet dat je leven op z'n kop' PZC Terneuzense scouts vieren jubileum :14I Avondvierdaagse in Breskens in gevaar Bewoners ongedeerd bij keukenbrand reizen altijd last minute Steun de Nierstichting. Giro 88.000 Inhaalslag brandveiligheid Funkband in Kalashnikov ïf' GIRO 596890 WerelI0uders zoaIP NIERSTICHTING Nuttig en jipdig zaterdag 11 mei 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - Het college van burge meester en wethouders van Hulst wil de controle van gebruiksvergunningplichtige gebouwen uitbesteden. Het ser vicebureau overheidsdienstver lening uit Etten-Leur (SBOD) heeft hiervoor de beste papie ren. De gemeente Hulst heeft een in haalslag te maken voor de ont wikkeling en uitvoering van een brandpreventiebeleid. Het gaat met name om de afgifte en con trole van gebruiksvergunnin gen voor elk openbaar gebouw. Gemeenten moeten zo snel mo gelijk een gemeentelijk actie programma brandveiligheid TERNEUZEN - In samenwer king met de organisatie van het Schelde Jazzfestival geeft het Terneuzense jongerencentrum Kalashnikov zaterdag 25 mei een eigenzinnige draai aan het jaarlijkse jazzgebeuren. De band Strokeland Power geeft dan een concert. Deze twaalfkoppige funkformatie brengt een hommage aan de vooral in de jaren zeventig po pulaire band Tower of Power. De succesvolle Terneuzense funkband Trippin' zet het op treden van Strokeland Power wellicht luister bij. Daarover wordt nog onderhandeld. Het (dubbel) optreden begint om 22.30 uur. opstellen, zodat ze kunnen be ginnen met de inhaalslag. De basis voor de inhaalslag is het vaststellen van de bouwkundi ge eisen waaraan de gebouwen moeten voldoen, alvorens een gebruiksvergunning kan wor den verstrekt. Het Bouwbesluit kent brand- technische eisen voor nieuw te bouwen en bestaande panden. De eisen in het gemeentelijk be leid zullen echter hoger gesteld worden dan in het landelijke Bouwbesluit. Offerte Het college vroeg aan juridisch adviesbureau Deloitte en Tou che en SBOD een offerte uit te brengenDeloitte en Touche viel af, omdat in zijn aanpak de in haalslag grotendeels door de ge meente zelf moet worden uitge voerd en omdat de plannen op een bepaald punt achterhaald waren. Het SBOD mag van het college alleen fase een en twee van het drie fasen tellende plan uitvoeren. Daarbij gaat het om het bezoe ken en controleren van alle vergunningsplichtige gebou wen en het aanleggen van een dossier (fase 1) en de admini stratieve en juridische afhande ling en tenminste één hercon trole als er extra voorzieningen in gebouwen moeten worden aangebracht. Fase drie (hercontrole en hand having door het bureau SBOD) lijkt het college niet uitvoer baar, omdat medewerkers van SBOD niet op afroep beschik baarzijn. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de raad een bedrag van 113.500 euro uit te trekken voor het inlopen van de achterstanden. «are - bS®6£30SHs£: - SSS9L De sherpa's, een van de groepen van scoutingvereniging EOS/St. Hubertus uit Terneuzen, bij een kampvuur, onderweg tijdens een fiets tocht naar Parijs in 2001. door Lieneke Fieret TERNEUZEN - Hey man, ik ben een scouting-fan. Ja, je hoort het goed: het zit echt in 'm'n bloed. Dus ga ik elke zater dag naar 't groepsgebouw. In m'n uniform want dit is echt waar ik van hou. En weet je wat ik tegen alle mensen roep: „Ik ben van de EOS/St. Hubertus- groep!" Dit is het refrein van het jubile umlied van scoutinggroep EOS/St. Hubertus uit Terneu zen, die dit jaar 65 jaar bestaat. Op zaterdag 1 juni wordt dit ge vierd in familie- en teamver band met oud-leden, leden en hun ouders en familieleden. Het programma, dat om 13.00 uur begint, is helemaal opgebouwd rond het jubileum. v Zo wordt er een speurtocht ge houden met 65 posten. „De deel nemers moeten vragen en raad sels oplossen over de buurt en de historie", legt Marisca Kamper man (46) uit; zij is secretaris van het Stichtingsbestuur van EOS/St. Hubertus groep. „Het hele programma is voor jong en oud. Je hoeft bijvoorbeeld niet per se mee te doen aan de speur tocht, je kunt ook in de feesttent herinneringen van vroeger op halen." Aan het eind van de middag wordt er samen gegeten en de dag wordt afgesloten met het oplaten van een luchtballon. De winnaars van de speurtocht mogen met de ballon mee de lucht in. „Het geld dat over is van de ju- blileumdag gaat naar de Clini- Clowns", zegt Luc van de Vijver (32), teamleider bij de verken ners. „We proberen ook aan de kinderen mee te geven om ook iets voor anderen te betekenen. Anderen helpen is goed voor je zelf." De St. Hubertus groep werd in 1937 opgericht onder leiding van kapelaan Eusibus Bruins- ma. Tijdens de oorlog bleef de katholieke scoutinggroep on dergronds voortbestaan. De groep wisselde door de jaren heen van samenstelling en van leiding. In 1988 kwam de meis- jesgroep Eendracht Ons Stre ven (EOS) bij de jongens van St. Hubertus. „De namen van beide verenigingen zijn samenge voegd, zodat de wortels be waard zouden blijven. We zijn nu nog steeds een vereniging op algemene christelijke grond slag", zegt Edy Engels (47), voorzitter van het stichtingsbe stuur St. Hubertus. De scoutinggroep is nu een ge mengde vereniging, maar voor elke leeftijdsgroep is er een jon gens- en een meisjesafdeling. Behalve bij de Bevers: hier zit ten jongens en meisjes van 5 tot ongeveer 8 jaar samen in één groep. EOS/St. Hubertus heeft ongeveer 175 leden. „We zijn hiermee één van de grootste scoutinggroepen van Neder land", volgens groepsleider Ru- di van de Vijver (34). „Het bij zondere van onze vereniging is dat onze leden uit alle sociale la gen vandebevolking komenWe houden bewust onze contributie zo laag mogelijk, we willen graag laagdrempelig zijn." Groepsgevoel Ecly Engels, Luc van de Vijver, Rudi van de Vijver en Marisca Kamperman zijn bijna allemaal sinds hun jeugd bij de scouting. Wat is er nou zo bijzonder aan EOS/St. Hubertus? Hoe kan het clat de vereniging al zo lang be staat? „Dat komt door het groepsgevoel binnen onze scou ting. We zijn erg saamhorig en zijn één geheel.", zegt Marisca Kamperman. „De reactie van de kinderen, die grijns op hun ge zichtjes daar doe je het voor." door Wilma Valk BRESKENS - Het begin van de avondvierdaagse op dinsdag 14 mei is misschien wel de laatste in Breskens. Er is weinig mede werking van de scholen en er zijn te veel 'zwartlopers', waar door de opbrengsten niet meer voldoende zijn om alle kosten te dekken. „We zijn hier in 1986 begonnen met een avondvierdaagse, om dat de meeste ouders er bezwaar tegen hadden altijd maar weer naar Oostburg te moeten rij den", vertelt voorzitster Bea Keijmel van de Stichting Avondvierdaagse Breskens. „Er liepen heel wat scholieren met ouders mee en het inschrijven werdallemaal via de scholen ge regeld. Maar nu is het ineens een buitenschoolse activiteit en mo gen ouders niet meer via de school inschrijven. Het resul taat hiervan is dat alleen de kin deren betalen en de ouders voor het overgrote deel 'zwart' mee lopen. Hierdoor missen wij een belangrijk deel van onze inkom sten. Het aantal lopers dat niet betaalt is makkelijk te tellen. Onderweg worden er traktaties verstrekt, daarvan hebben we dankzij de winkeliers ruim vol doende en ze gaan allemaal op Hadden we de eerste jaren nmr. vijfhonderd wandelaars, nu zijn er nog geen driehonderd in schrijvingen. Om de kosten te dekken zouden we met vierhon derd lopers tevreden zijn. Maar waar halen we ze vandaan?" Niet alleen het kleine aantal wandelaars, maar ook de geste gen onkosten baren het bestuur van de Stichting Avondvier daagse Breskens grote zorgen. „We moeten onze ruim dertig vrijwilligers op de stempelpos ten en aan de oversteekplaatsen niet alleen verzekeren, maar ze ook een opleiding als verkeers regelaar laten volgen." Inschrijvingen Om het aantal inschrijvingen te doen stijgen, heeft het bestuur van de stichting in een aantal winkels in Breskens inschrijf formulieren liggen. Tot en met dinsdagavond kun nen deelnemers inschrijven Vanaf half zeven kunnen de wandelaars dan beginnen aan hun eerste tocht over vijf of tien kilometer door de polders rond Breskens. rukte uit met één tankautospuit en een commandowagen. Hei vuur werd geblust met een straal hogedruk. Een ventilator zorgde ervoor dat de rook uit het huis werd ge blazen. De negen brandweerlie den konden na een klein uurtje weer inrukken. Door de rookontwikkelmg moesten twee vrouwen van 43 en 19 jaar en een 22-jarige man met' klachten naar het zieken huis. Zij mochten later weer naar huis. De huiskat wordtnog vermist. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De stadsge westelijke brandweer Vlissin- gen/Middelburg heeft gister ochtend om kwart voor zes een keukenbrandje geblust in een woning in de Leeghwaterstraat in Vlissingen. De drie bewoners zijn met am bulances overgebracht naar het ziekenhuis. Zij mochten na on derzoek naar huis. Over de schade is niets bekend. De brand is vermoedelijk ont staan door een oververhitte fri tuurpan. Eén van de bewoners was bij het frituren in slaap ge vallen. Door de brand ontstond een enorme rookontwikkeling. De gewaarschuwde brandweer De stichting Salvage is inge schakeld voor eerste opvang. Het huis is tijdelijk onbewoon baar. De aangrenzende wonin gen liepen geen schade op. Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan Let noodlot overgelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en gebor genheid. Jong leven dat al eindig lijkt voor- f dat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing kunnen we deze weeskinderen wereldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOuders die borg r' staan voor zorg en ontplooiingskansen. 2 WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer houvast en toekomst geeft. Noodzakelijke steun die ons als WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: infoCo vvereidouders.nl wvw.vvereldouders.nl Giro 550 Postbus 4130 7320 AC Apeldoorn www.ZOAweb.org VLUCHTELINGEN rf»!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 70