Strafschoppen kosten drie finales PZC Eigenlijk te fanatiek om te stoppen voor een plaats J ubileumtoernooi met topbezetting in de Amstelcup 19 Kloetinge-speler Jeffrey van de Velde heeft geen tijd meer voor voetbal J0ril611ZCIl SpGClt Van Acker naar vijfde plaats op NK darts Marcel Mouwen wint ZK snooker Turnsters komen in actie in Twello uitslagen agenda zaterdag 11 mei 2002 Hnor Roeland van Vliet GOES - Eigenlijk is hij nog heel erg fit, kan hij het niveau van de hoofdklasse nog makkelijk aan en wil hij nog elke zaterdag ach ter de bal aan rennnen. Maar hij heeft er de tijd niet meer voor en dus stopt Jeffrey van de Velde bijKloetinge. Rigoureus. „Want om nu in het derde te gaan spe len, nee, daar ben ik te fanatiek Vanmiddag speelt Van de Velde zijn laatste wedstrijd, thuis te gen SDVBarneveld. De 3 2-jari ge middenvelder kondigde tij dens het trainingskamp in Duitsland, in de winterstop, zijn vertrek al aan. „Diederik Hiensch vond het wel jammer, probeerde me nog om te praten, maar dat hoefde niet. Ik had mijn besluit genomen, welover wogen." Had een week acht dagen, dan was Van de Velde doorgegaan. Maar hij heeft gewoon tijd te kort. „Het is allemaal krap krap. Ik werk 34 uur bij de ge meente Goes, studeer rechten in Rotterdam en ben daar min stens zestien uur mee bezig, ik voetbal en daarnaast probeer ik ook nog weieens wat andere dingen te doen. Maar dat is moeilijk. Het is voetballen, le ren, slapen en eten. En meer niet." Rechtenstudie Twee jaar geleden sprak Van de Velde met Hiensch al over stop pen. Dat was op het moment dat hij met zijn rechtenstudie (deel tijd) begon. „Ik gaf aan dat ik maar één keer in de week kon trainen, maar dat werd geac cepteerd, zowel door de trainer als door de spelers." In de afgelopen twee jaar veran derde de situatie niet wezenlijk, toch stopt hij nu wel. Enerzijds omdat de Goesenaar vermoedt dat de spelersgroep het één keer meetrainen minder accepteert dan destijds, anderzijds omdat hij, doordat hij minder traint, gevoeliger voor blessures is ge worden. „En die tijd hè. Op za terdag ben je soms van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds Jeffrey van de Velde speelt vandaag zijn laatste wedstrijd voor Kloetinge. „Diederik Hiensch vond het wel jammer, probeerde me nog om te praten, maar dat hoefde niet. Ik had mijn besluit genomen, weloverwogen." foto Willem Mieras van huis voor anderhalf uur voetbal. Als je bijvoorbeeld naar Sparta Nijkerk of Dovo moet. Dat is wel leuk op het mo ment dat je op het veld staat, maar in de rest van de tijd heb je wel iets beters te doen." Spijt van zijn beslissing heeft hij nog niet. Hij vindt het wel vervelend. „Ik denk ook wel dat het een emotioneel afscheid wordt. Ik heb er negen seizoe nen bij Kloetinge opzitten, dan is het toch wel raar dat je zo in eens stopt. Terwijl je nog ge woon meekan." „Het mooiste was het geweest als ik afscheid had genomen met een kampioenschap", erkent de rechtenstudent. Maar Kloetin ge vergooide - zoals bekend - zijn kansen op de titel na de winterstop. „Opeens waren we allemaal uit vorm. Erik de Groene heeft na 2 februari twee maanden niet meer gescoord en niemand nam het van hem over. In januari hadden we wel ken baar gemaakt: we gaan voor de titel. Iedereen is er vol tegenaan gegaan. Daar heeft het niet aan gelegen. We wilden wel, maar het lukte niet. Als we de laatste wedstrijd winnen, worden we waarschijnlijk derde. Daar hadden we vooraf voor gete kend, maar nu vinden we het jammer. Maar goed, we zijn een stabiele hoofdklasser. De laat ste jaren zaten we steeds bij de topvijf." Liefst ook had Van Velde zijn laatste wedstrijden op zijn fa voriete positie (mid-mid) ge speeld. Maar Hiensch zette hem laatste man, omdat John Bent- schap Knook niet langer achter in wilde spelen. „Dus ben ik in het belang van het team op die positie terechtgekomen. Maar eigenlijk is er niets aan. Ik kan mijn ei er niet kwijt. Je moet je man uitschakelen en als je de bal hebt veroverd, mag je hem bij ie mand anders inleveren. Niet dat ik er ooit nukkig over geweest ben, hoor. Het was het beste voor het team en we waren in de race voor de titel." Maar het was wel wennen. „Als ik de bal zie, wil ik hem hebben. Ik ben verschrikkelijk fanatiek. Gaat de bal naar rechts, dan ga ik ook naar rechts. Maar dat kan eigenlijk niet als laatste man." Honkvast Van de Velde cijferde zichzelf een beetje weg voor het team. Dat illustreert de clubman in hem. Eerst zeventien jaar GPC in Vlissingen, daarna negen jaar Kloetinge. „Ik ben heel erg honkvast. Ik hoef niet zo nodig ergens anders heen. En zeker niet voor het geld, daar geef ik helemaal niets om." Hij kreeg aanbiedingen genoeg, maar sloeg de meeste af. Hij werd zelfs de afgelopen weken nog door vier clubs (nee, geen namen benaderd. Twee keer voerde hij gesprekken met betaald voet balclubs: Cercle Brugge en Ex celsior. „Cercle Brugge, dat was al op mijn achttiende. Ik zat toen midden in mijn examentijd en het ketste op de een of andere manier af." Excelsior vroeg hem vorig jaar nog. „Maar toen ze hoorden dat ik 32 was, was ineens de belang stelling over. Daar kon ik wel om lachen." Dat kan hij niet om de betaalre- gelingen bij andere hoofdklas sers. Het tast zijn rechtvaardig heidsgevoel aan. „Vooral dat de ene speler meer kri j gt dan de an dere." Hij snapt wel dat voet ballers voor (financieel) mooie aanbiedingen zwichten, maar zou het zelf nooit doen.Ik denk dat het amateurvoetbal daar aan kapot gaat. Je hebt te ma ken met full-profs of semi- profs. En de één krijgt dan nog premies van de sponsor en een ander weer niet. Dan krijg j e on gelijkheid binnen de groep. Als dat bij Kloetinge gebeurde, zou ik meteen opstappenEn niet al leen ik, denk ik." Rechtvaardigheidsgevoel, het woord is gevallen. De voetballer is sociaal bewogen. Hij wil men sen helpen, adviseren of onder steunen. In het veld is hij een prater, ook tegen de scheids rechter. „Ik zie het als een spel letje met de scheids. Ik probeer altij d het begrip van hem te krij - gen voor de situatie en weet tot hoever ik kan gaan. Ik heb zel den geel gehad voor praten." Een pleiter in het veldmaar ook in de rechtszaal na zijn studie? „Nee, ik geloof niet dat ik daar geschikt voor zou zijn", ant woordt Van de Velde na een klei ne pauze. „Als je nu kijkt naar die moordenaar van Pim For- tuyn, die zou ik dus echt nóóit willen verdedigen." Hij ziet meer iets in een adviserende rol, zoals bij de gemeente Goes. Daar was hij al adviseur zelf standige ondernemers, behan delde hij de bezwaar- en beroep schriften en nu wordt hij senior- juridisch medewerker. Leegloop De middenvelder is niet de enige speler die vanmiddag zijn laat ste wedstrijd voor Kloetinge speelt. Er is sprake van een klei ne leegloop. Ook Björn Lange- veld (Hoek), Marcel Lourens (Zeelandia Middelburg), Jordy Bakker (Temeuzen), Mark Sme ding (ASWH) en Leon van den Ouden (Hoek) gaan weg. Van de Velde: „Je raakt een stuk van de as kwijt. En ik heb nog geen nieuwe namen gehoord. We hebben een ruime selectie van 23 man, maar zes is toch wel veel." Van de Velde is de enige die het voetbal helemaal vaar wel zegt. En dus verwacht hij minstens een publiekswissel. „Dat zou wel leuk zijn." van onze sportredactie VLISSINGEN - De doelstelling die Temeuzen voor dit seizoen had gesteld (handhaven in de hoofdklasse) werd vorige week behaald en ging gepaard met een zucht van opluchting. In het laatste competitieduel met IVS (uit) lijkt er zondag dan ook niets meer op het spel te staan, maar trainer Paul Telussa ziet dat anders. „Wij willen ook die laatste wed strijd winnen, omdat we dan op de achtste plaats eindigen zegt Telussa, die zondag na vijf sei zoenen afscheid neemt van Ter- neuzen. „Die achtste plaats geeft namelijk zo goed als zeker recht op een plaats in de Amstel cup. Dus daar gaan we voor. We kunnen vrij uit spelen tegen IVS Zij wisten al heel vroeg dat ze niets meer kónden winnen en hebben het de laatste weken moeilijk. Ik hoop dat wij daar van kunnen profiteren. Het is in elk geval geen ploeg waar we bang van moet zijn." Telussa kan tegen IVS geen beroep doen op de geblesseerden Jos Kayser (voet), Ronald van Sliedregt (hamstring) en Matti Buysse, die met liesproblemen kampt. Hoek Angelo Nijskens hoopt na een bewogen week in Hoek de com petitie in alle rust te kunnen af sluiten. In de wetenschap dat de overgebleven spelers uit de se lectie achter hem staan, kan de trainer zich nu al concentreren op het volgende seizoen. De se lectie van 21 spelers is rond, na dat deze week de ex-prof René Klomp is vastgelegd. „We kij ken alleen nog uit naar een jon ge speler uit de streek, omdat we dan iets meer evenwicht krijgen tussen Nederlandse en Belgi sche spelers." Hoek wil graag een uiterst wis selvallig seizoen afsluiten met een positieve score. „Ik wil het elftal nog één keer op scherp zetten om van GVW te win nen", verzekert Nijskens. Hoek neemt in Veenendaal af scheid van Jan Verdegem (wordt assistent-trainer bij Maldegem) en Glenn van Wijnsberghe (ver trekt naarEeklo). Kloetinge Kloetinge heeft nog uitzicht op de beste positie die de club ooit in de hoofdklasse heeft behaald Trainer Diederik Hiensch: „Als we het seizoen vandaag (thuis tegen SDV Barneveld) kunnen afsluiten met winst en een twee de plaats in de eindstand, dan ben ik uitermate tevreden. De laatste speeldag van de com petitie staat verder in het teken van het afscheid van Jeffrey van de Velde, Marcel Lourens, Björn Langeveld, Mark Smeding, Jor dy Bakker en Leon van den Ou den. Diederik Hiensch: „We zijn al heel ver met de selectie voor volgend jaar. Zaterdag hopen we al een aantal nieuwe namen bekend te maken." LOOSDRECHT - Jean-Paul van Acker is op het NK darts in Loosdrecht op de vijfde plaats geëindigd. De Zeeuws-Vlaming werd in de kwartfinale uitge schakeld door de latere finalist Albert Bunnink. Het kampioen schap werd gewonnen door Frans Harmse. Raymond van Barneveld kwam niet verder dan de derde plaats. Voor Jean-Paul van Acker staat vandaag weer een belangrijke wedstrijd op het programma. De darter uit IJzendijke behoort tot de nationale selectie, die in Roosendaal een wedstrijd tegen België speelt. Op 26 mei gaat de Zeeuwse dar ter van start in de Wales Open. Op dat toernooi probeert hij zich te kwalificeren voor de World Darts Trophy dat in sep tember in Nederland wordt ge speeld. Aan dat evenement doen de 32 beste spelers mee. GOES - Marcel Mouwen volgt Mark Appel op als Zeeuws kam pioen snooker. Mouwen won in Yip's Plaza in Goes de zeven tiende editie van het ZK na een vier uur durende finale met 5-4 van Danny Cheuk-A-Lam, de kampioen van 2000. De hoogste break van de dag was met een score van 43 voor Mark Appel. InYip'sPlaza hadden 22 deelne mers zich ingeschreven waar onder een drietal eerdere win naars: Cheuk-A-Lam uit 's- Heerenhoek, Chris van Rens- woude uit Middelburg en de Middelburgse titelverdediger Mark Appel. Marcel Mouwen schakelde ach tereenvolgens Edwin van der Plasse, Dik de Blaeij, Chris van Renswoude en Edwin Sonke uit en stond daardoor in de finale tegenover Danny Cheuk-A- Lam. De winst in de eerste twee frames werden eerlijk verdeeld. Vervolgens won Mouwen de derde en vierde frame, maar Cheuk-A-Lam schreef achter eenvolgens frame vijf en zes op zijn naam. De volgende twee frames wer den gedeeld en de laatste frame moest daarom de beslissing brengen. Marcel Mouwen bleek zijn zenuwen het beste in be dwang te kunnen houden: 5-4. VLISSINGEN - In Twello wor den dit weekeinde de halve fina les voor de Finale turnen in het Nationaal Wedstrijdsport Ni veau van de KNGU gehouden. Na een reeks voorwedstrijden zal vandaag en morgen bepaald worden wie zich uiteindelijk zal plaatsen voor de finale, die op 1 juni in 's-IIertogenbosch plaats vindt. Van de 1239 turnsters die |n januari startten met de kwa- ificaties, blijven er in alle zes de leeftijdscategorieën 36 over. Van Turnschool Zeeland (TSZ) hebben acht turnsters zich ge kwalificeerd, van de Turncom- binatie Zuid-West-Nederland (TCZWN) zullen drie turnsters aantreden. Bij de Pupillen 1 zijn dat Daphne Bijkerk en Moniek de Bruine (TSZ) en Dewie Ven- selaar (TCZWN). Kelly du Pon (TSZ) komt in actie bij de pupil len 2 en bij de jeugd Lesley Huy- zen, Ramona Hibels en Mandy Huijbregts (allen TSZ) en Cha- nta Jansen (TCZWN). Wendy de Meulmeester en Jill Mes (TSZ) turnen bij de junioren en Caro- Len de Jonge van TCZWN tracht de finale van de senioren Reiken. Twee titels Schönberger en Van der Sneppen in Nieuwerkerk door Rudy Boogert NIEUWERKERK - Een mid dagje strafschoppen nemen op het voetbalveld van SKNWK beroofde het Pearl/Gruttepik- kers veteranentennistoernooi gisteren van drie finales. Drie tennissers blesseerden zich op hemelvaartsdag tijdens de pe nalty-bokaal van buurman SKNWK en moesten zich daar om een dag later afmelden voor hun tennisiïnale. In het hoogste mannenenkel (categorie 5) moest thuisspeler Hans-Jan Goedegebure zonder te spelen de overwinning aan Theo Kok laten. Leen de Bil blesseerde zich op het voetbal veld en moest de gemengde finale (categorie 7) met Jannie Kristelijn opgeven tegen de 'Duinhouwers'. De derde onge lukkige was Piet Stoutjesdijk die zijn enkel finale in categorie 8 zonder een bal te slaan aan Fred Roodenburg moest prijs geven. Ondanks deze drie walk-overs bleven nog tal van finales on aangetast door het voetbal. In totaal werden veertien finales gespeeld op de tiende en laatste dag van het dertiende Grut- tepikkerstoernooi in Nieuwer kerk. Eef Schönberger en Nicole van der Sneppen kaapten daar in twee hoofdprijzen weg. Schönberger stond in twee f i na- les slechts vijf games af. Samen met zijn vrouw trakteerde hij in het gemengddubbel 7 het duo Plaizier/Bezuijen op een 6-0 6-0 nederlaag. In het enkelspel klopte Eef Schönberger Ton Nicole van der Sneppen behaalde gisteren twee hoofdprijzen op het Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk. foto PieterHonhoff Kramers met 6-4 en 6-1. Nicole van der Sneppen won haar eer ste prijzen ooit in Nieuwerkerk in het vrouwendubbel 8 (met Stins) en in het gemengddubbel 8 (met Weggeman). De spannendste eindstrijd van de dag werd gespeeld in het vrouwendubbel 7. De duo's Po lak/De Winter en Kristeli jn/Zo- mer gaven elkaar geen duim breed toe. Pas in de tiebreak van de beslissende derde set viel de beslissing. Kristelijn/Zomer sleepte de zwaarbevochten tie break met 7-5 binnen en daar mee de titel. De overige negen titels gingen naar 't Mannetje/Slootmaaker (DD 5), Kot/Van der Est (GD 5), van onze sportredactie PHILIPPINE - De organisatoren van het internationale jeugdvoetbaltoernooi in Philippine hebben bij het tienjarig be staan van dit evenement een uitstekende bezetting bij elkaar gekregen met Neder landse en Belgische topploegen. Onder de vele teams die vandaag en zondag in actie komen zijn drie kampioenen van deze competitie: Ajax, Racing Genk en La Louvière. De Nederlandse en Belgische aartsriva len zullen vandaag bij de B-junioren in twee poules van vijf ploegen uitmaken wie deze keer de beker mee naar huis mag nemen. Ajax (al drie keer), Eendracht Aalst en PSV staan al op de erelijst van het toernooi. Morgen komen de A-junio ren in actie. Het. is inmiddels al voor de tiende keer dat het toernooi in Philippine wordt gehouden. In 1.993 is de Stichting Promotie Jeugd voetbal Zeeuws-Vlaanderen al begon nen met een toernooi voor D-junioren. Later is de organisatie elke keer een categorie hoger gegaan wat leeftijd be treft. Via de C-junioren wordt het toer nooi vanaf 1997 betwist met de B-junio ren en de laatste jaren zelfs met de A- junioren en beloften. De stuwende krachten Peter-Jan Ver- stelle, Hans Lauret en Ronald de Bruijne zijn al een jaar van tevoren bezig om de topploegen te strikken. Dit jaar hebben ze de hulp gehad van verslaggever Chris tian Deglas, die de contacten met La Louvière, Anderlecht en RC Genk heeft gelegd. Hans Lauret is in contact geko men met Deglas nadat er vorig jaar een ploeg uitviel en dat op zeer korte termijn moest worden opgelost. Tegenslag Voor de tiende editie kreeg de organisatie weer met tegenslag te maken, want het was de bedoeling dat Eendracht Aalst mee zou doen, maar de Belgische jeugd- ploegen zijn in het faillissement van de senioren meegetrokken, zodat ze op het Autosport Spielberg. WK Formule 1, GP van Oos tenrijk, vrije training. 1. Barrichello (Bra) Ferrari 1.10,549, 2. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.10,579, 3. Montoya (Col) Williams 1 10,613, 4. Raikkonen (Fin) McLaren 1 10,657, 5. McNish (GBr) Toyota 1.11,140, 6. Bernoldi (Bra) Arrows 1.11,244. Biljarten Hans Ganseman (HE 6), Sloot- maaker/Wandel (HD 6), Ars/Br- een (DD 6), Hellen Stols (pro longeerde haar titel in DE 7), Both/Bith (HD 7), Anja Engel- kes (DE 8), Óverbeeke/De Vlaam (HD 8). laatste moment moesten afzeggen. Ge lukkig had Hans Lauret de hulp van Ter- neuzen, want Temeuzen was bereid met de A-junioren de opengevallen plaats in te nemen. Tijdens het toernooi in Philippine, dat inmiddels is uitgegroeid tot het grootste in zijn soort in Zeeland, hebben al tal van cracks meegedaan. Jongens die toen wa ren te bewonderen bij de junioren heb ben dikwijls al een basisplaats in de eer ste selectie van hun club, zoals Johnny Heitinga bij Ajax, Leonardo van Feye- noord, Youssouf Hersi van NAC, Birger Maertens bij Club Brugge en Kristol' Snelders van Germinal Beerschot Eke- ren. Daarnaast zijn er veel spelers door gebroken bij derdeklassers en hoofd wassers. Aan het toernooi doet dit jaar voor de tweede keer een Zeeuws-Vlaamse selec tie mee, samengesteld door regionale trainers. zaterdag cent, 2. Van Grunsven (Ned) Idool 1680/67,2, 3. John (Oos) Hermes 1679/67,16, 4. Cantamessa (Zwi) Sir 1659/66,0, 5. Schwanz (Dui) 1650/66,0,6. Kemmer(Dui) Bonaparte 1630/65,2. Hamburg. CSI-A. Puntenwedstrijd sprin gen: 1 Rodrigo Pessoa (Bra) Bianca D'Amaury 44 punten/44,05 seconden, 2. Sakanini (Egy) Lady Orion 44/44,93, 3. Von Rónne (Dui) Cantaro 44/45,76, 4. Bratt-Fredericsson (Zwe) D'Artagnan 44/45,87, 5 Bayer-Boveleth (Dui) Ling Tong 44/47,86, 6. Porten (Dui) lltschi 44/48,39. Eindstanden landelijke competitie drie banden groot. Derde divisie, poule 7. 1. Job Support 30-53,194,95,9%; 2. Eethuis 2000 30-48, 169, 93,3; 3. Technotape 30- 47, 162, 90,8, 4. De Pinquin/Wizzix Soft ware 30-43, 152, 90,5; 5. Rokx Transport 30-40,159, 90,8; 6. Oudenbosch 2 30-38, 136, 87,1, 7. A. te Veldhuis 30-30, 117, 86,1; 8. Autoschade Staart 30-29, 111, 86,3; 9. van Rossum L B 30-28, 115, 84,8; 10. Hogendoorn Schilders 30-25, 111, 84,6; 11. DGV Euro Ginseng 30-22, 109, 91,2; 12., DC Michielsen 2 30-22, 96, 81,0; 13. Aarts Bouw 3 30-21,93,81,5; 14. 't Pleintje 1 30-20,90,80,9; 15. De Distel 2 30-7,54 71,5; 16.3BSD InterieurTotaal 2 30-7, 50, 72,0 Derde divisie, poule 8: 1. DGV/Broerman 30-46, 160, 91,9; 2. Op tiek Vis 30-44, 158, 91,2, 3. Oudenbosch 1 30-43, 149, 91,3, 4. 3BSD Interieur Totaal 1 30-41,145,90,0, 5. Doggen Tim merbedrijf 30-39, 138, 90,6; 6 A. H. Bil jartartikelen 30-38,149,92,6; 7. 't Venne- ke 29-38, 138, 89,9; 8. Aarts Bouw 2 30-36, 140, 90,4; 9, BV Jacobs 30-28, 120,85,5; 10. Hoondert/de Waard 30-27, 112, 86,0; 11. 't Pleintje 29-20, 89, 80,5; 12 Van Donge De Roo 29-19, 88, 78,4; 13. Café de Uitspanning 2 30-19,97,82,3; 14. BH Keukens 2 30-16, 91, 83,0; 15. BV De Distel 30-12, 74, 77,6; 16. Smikkel- hoekje 2 30-10, 56,75,4. Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde: Demming - Van Manen 50- 34/36 beurten, Breur - Paris 50-33/33, Van Erp - Jean-Paul de Bruijn 42-50/42, Ar- nouts - Koorevaar 50-50 Arnouts wint na play-off, Jaspers - Weijenburg 50-19/16, Valentijn - De Vries 50-33/40, Van Wan- rooij - Van Leeuwen 50-25/35, Beemster- boer - Van Cromvoirt 46-50/40, Broeders - Tijssens 32-50/35, Havermans - De Klei ne 20-50/30, Burgman - Van Schaik 50- 30/49. Golf Sutton Coldfield. B&H International Open, Europese Tour, 1,7 miljoen pond. Stand na 2e ronde: 1. Montgomerie (Sch Wessels(Zaf), Owen (Eng) 138 slagen (- 6), 4. Woosnam (Wal), Baker (Eng), Daly (VSt), Wall (Eng), Campbell (Nze), Drys- dale (Sch) 139, 21. Muntz (Ned) 142, uit geschakeld: 108. Derksen (Ned), Lafeber (Ned) 149 (+5). Killarney Ladies Irish Open, Europese Tour, 165.000 euro. Stand na 1e ronde: 1 Scott (Nze) 68, 2. Hakkarainen (Fin) 70, 3. Johnson (Eng), Tinning (Den), Carriedo (Sa), Pettersen (Noo), Takanashi (Jap) 71, Nederland sen: 15. Nijenhuis 73, 39. Van Hagen 75, 72. De Boer 77, 85. Zelsmann, Hageman 78,118. De Goederen 81. Paardensport München. Dressuur, Grand Prix: 1, Salz- geber (Dui) Rusty 1895 punten/75,8 pro- Schaken Schaken Persoonlijk kampioenschap Locatie Antonius basisschool. Oud oosteinde 2 te Axel. Aanvang achtste ronde: 10.00 uur. Aanvang negende (en laatste ronde 14.30 uur. Enschede. NK clubteams. Finale: Ordina - HSG 61/2-31/2; Van Wely - Piket 1-0, Sokolov - Seirawan 1-0, Tim man - Nikolïc 1/2-1/2, Gurevich - Van der Sterren 1-0, Van der Wiel - Nijboer 1/2- 1/2, Van den Doel - Ljubojevic 1/2-1/2, Tkachiev - Kosashvili 1/2-1/2, Chuchelov - Rogers 1-0, Delemarre - Stellwagen 0-1, Janssen - De Vreugt 1/2-1/2. Om derde plaats: LSG - ING/Esgoo 6,5 3,5, Bosman - Hausrath 0-1, Van Haastert - Hoffmann 1-0, Smeets - Feygin 1/2-1/2, Middelburg - Schebler 1/2-1/2, Erwich - Kiseleva 1-0, Konings - Henrichs 1/2-1/2, Van Blitterswijk - Van Wissen 1-0, Van Wessel - Kroeze 0-1, Roobol - Ellenbroek 1-0, Rebers - Bolwerk 1-0. Tennis Nieuwerkerk. Pearle/ Gruttepikkers toernooi. Finaledag. Categorie 5, finales. HE: Theo Kok - Hans-Jan Goedegebure walk-over. DD 't Mannetje/Slootmaaker - Hommel/Ter- wïsscha 3-6 6-3 6-3. GD Krabbendam/Salomons - Kot/Van de Est 3-6 6-3 6-3. Categorie 6. finales. HE: Hans Ganseman - Daan Bezuijen 6-2 6-3. HD: Sloot maaker/Wandel - Janse/De Vos 6-4 6-3. DD: Ars/Breen - Markusse/Stols 6-1 7-6. GD: Schönberger/Schönberger - Plai zier/Bezuijen 6-0 6-0. Categorie 7, finales. HE: Eef Schönber ger - Ton Kramers 6-4 6-1. DE: Hellen Stols - Janine Lekkerkerk 6-1 6-2. HD: Both/Both - Boekholt/Peters 6-2 6-1. DD:, Kristelijn/Zomer - Polak/De Winter 2-6 6- 3 7-6. GD: Duinhouwer/Duinhouwer Kristelïjn/De Bil walk-over, Categorie 8, finales. HE: Fred Rooden burg - Piet Stoutjesdijk walk-over. DE; Anja Engelkes - Lenie Begemann 4-6 6-1 6-2. HD: Overbeeke/De Vlaam - Van de Linde/Stins 6-2 6-3. DD: Van der Snep- pen/Stins - Van der Cingel/Stroosnijder 6-2 6-3. GD: Van der Sneppen/Wegge- man - Van der Cingel/Overbeeke 7-5 6-3. Berlijn. Vrouwen, 1,5 miljoen euro. Kwartfinale: Hénin (Bel/5) - Dechy (Fra) 6- 0 6-4, Capriati (VSt/1) - Testud (Fra/8) 6-3 5-7 6-4, Smashnova (Isr) - Hantuchova (Slw/11) 1-6 6-2 6-3, Serena Williams (VSt/4) - Mauresmo (Fra/7), opgave Mau- resmo. Rome. Masters Series, mannen, 2,9 mil joen euro. Kwartfinale: Agassi (VSt/9) - Costa (Spa) 6-2 6-2, Novak (Tsj/14) - Blake (VSt) 3-6 7- 6 6-4. Warschau. Vrouwen, 180.000 euro Kwartfinales Zvonareva (Rus) Sfar (Tun) 6-4 7-6, Nagyova (Slw/1) - Ruano Pascal (Spa/5) 6-7 7-5 6-1, Talaja (Kro) - Cervanova (Slw) 2-6 6-37-5, Bovina (Rus) - Kuznetsova (Rus) 6-3 6-2. Zeilen Volvo Ocean Race, zevende etappe An napolis (VSt) - la Rochelle (Fra): 1 lllbruckChallenge(Kostecki) 10dagen, 20 uur, 44 minuten en 30seconden, 2, As- sa Abloy (McDonald) 10.23.39.40,3, Tyco (Shoebridge) 11.00.19.10,4. SEB (Krantz 11.01.53.30, 5 Amer Sports One 11.02.04.00, 6. News Corporation (Fans- tone) 11.02.42,40). Stand: 1 Illbruck49, 2. Assa Abloy 41,3. Amer Sports One 36,4. News Corp 34,5 Tyco 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 65