Toch een beetje een Kuip-gevoel Fabuleuze goal van Martlé PZC AZVV staat voor lood zware opgave Biljarter Verweij zie! droom in vervulling gaan na lijdensweg Feesten tot in de late uurtjesmet of zonder kaartje agenda De Burger pakt biljarttitel Hulst uitslagen vrijdag 10 mei 2002 van onze sportredactie TERNEUZEN - De voorzitter bleef vorige week ondanks al les optimistisch. „Als wij thuis nou gewoon met 5-0 winnen, dan is het toch goed?", zei Phi lip Becht na de 4-0-nederlaag van AZVV in Tricht. Dat lijkt uiteraard gemakkelijker ge zegd dan gedaan en dus staat AZW morgen voor een lood zware opgave. De Axelaars ontvangen in ei gen huis de Betuwse formatie en moeten hopen op een won der. Met vijf doelpunten ver schil moet AZVV winnen, wil het uitzicht blijven houden op een plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Dat Tricht gevaarlijk kan counte ren bleek vorige week wel en daarom zal het initiatief mor gen vanzelfsprekend bij AZW liggen. Indien de ploeg van trainer Jaap Goossen de missie echter niet kan voltooien, dan zal dat weinig consequenties met zich meedragen. AZW debuteerde dit seizoen in de tweede klasse en de derde plaats die recht gaf op de nacompetitie was dan ook boven verwachting. „Als wij nu zouden promoveren, dan gaat het misschien wel al lemaal een beetje te snel", zei Jaap Goossen voorafgaand aan de dubbele ontmoeting met Tricht. Het deed Goossen meer deugd dat hij zijn ploeg dit sei zoen had zien groeien. En daar om zal bij AZVV niet zo zwaar worden getild aan een uitscha keling in de nacompetitie. door Frits Bakker AXEL - Twee meter hoog en toch nog zo kinderlijk blij met de cup. „Ik wou dat we daar za ten, dat moet zo mooi zijn..." Jo- han Maan (50), vrachtwagen chauffeur in het dagelijks leven, wijst naar het supcrgrote scherm in de eetzaal van Het Wapen van Axel en kijkt ont roerd naar de huldiging van Feyenoord na de kraker tegen Borussia. „Het is mooi hoor, zo'n scherm. Dan heb je toch nog een beetje een Kuip-gevoel, maar ik had daar moeten zit ten." Hij heeft er alles voor gedaan, maar helaas. „We zijn overal op zoek naar een kaartje gegaan. Mijn Feyenoord-maatje, Jo de Wolf, heeft een halve nacht voor de boekwinkel gezeten. Alles is mislukt. Ja, voor een kleine dui zend euro kon je er nog wel één krijgen, maar zo ver ga ik ook weer niet." En wat doe je dan als verstokte Feyenoorder? Je zoekt een café op met lotgenoten, zonder kaartje, maar met een Feye- noord-hart. Het Wapen van Ax el is zo'n gelegenheid, net als Au Port in Philippine en 't Vissers huis in Breskens, om er maar eens een paar te noemen. De Axelaar Jan Dieleman, ook wekenlang tevergeefs gepro beerd om in de Kuip te komen, zwaaide zelf woensdagavond de scepter in zijn restaurant, waar zo'n dertig aanhangers elkaar op de dag van de finale troffen. Met Johan Maan als meest im posante verschijning en Piet Verpoorte (ex-profkeeper) en zaterdag Atletiek Meidoornloop Nisse. 14.30 uur: 1500 meter voor de jeugd 15.00 uur: 5, 10 en 15 kilometer voor alle leeftijden. Inschrij vingen vanaf 14.00 uur in het Dorpshuis, Nisse. Halve marathon en Zeemijl van Terneu- zen. Organisatie: Jogging Club DOW in samenwerking met atletiekvereniging Scheldesport. Locatie: Stuvesande, Ter- neuzen. Start 14.00 uur. Afstanden: zee mijl (1853 meter), 6,12 en 21,1 kilometer. Inschrijven: zwemparadijs Scheldorado, Terneuzen. Biljarten Gewestelijke finales teams: Libre C1BV De Kastanje, Kloosterzande. Locatie: BC De Distel, Roosendaal. Aanvang: 10.00 uur Libre C2: BV Windenburg, Noord- gouwe Locatie: BV Boulevard, Hooger heide Driebanden B1: 't Bierwinkeltje, Terneuzen. Locatie: BC Amorti, Zeven bergen. Aanvang: 13.00 uur. Driebanden B2: BV Windenburg. Noordgouwe. Loca tie: Café 't Trefpunt, Roosendaal. Aan vang: 10.00 uur. Schaken Persoonlijk kampioenschap. Locatie: Antonius basisschool. Oud Oosteinde, Axel. Aanvang achtste ronde: 10.00 uur. Aanvang negende (en laatste ronde): 14.30 uur Schietsport Districtskampioenschap van Zeeland. Onderdelen: militairgeweer, standaard geweer, veteranengeweer. Locatie: mili- tairebaan Koningin Wilhelmina-kazerne, Ossendrecht (9.00 uur-15.30 uur). Tennis Districtscompetitie. Hoofdklasse, man nen: Smash - Schelde. Drive - Wester- schouwen, Game'78 - Sluiskil, Kapelle J. van Beieren. Veldkorfba! Gerrit Emans (scout voor Club Brugge) als de echte voetbal kenners. En met Johan Maan als gangmaker. Voor, tijdens en vooral ook na de wedstrijd draaide hij met zijn bulderende stem het hele Feyenoord-reper- toire af. Hoe verder de wed strijd, hoe meer bijval hij kreeg. Frank Wiskerke (van Au Port) reisde zelf naar de Kuip, met zijn broer Harry en drie andere horecamensen uit Philippine. Hij was een van de gelukkigen met een kaartje (via Heineken), maar had voor de achterblijvers in zijn zaak ook een groot scherm neergezet. De baas zelf, die vrijwel nooit een thuiswed strijd van Feyenoord mist, keer de 's nachts om vier uur terug van een onvergetelijke avond. „Ik was er al bij in 1974", vertel de hij met zijn rauwe stem, „toen we de Uefa-cup wonnen tegen Tottenham, maar dit was nog mooier. Het was één grote happening. Ik heb staan hossen met wildvreemde mensen. En ik werd omhelsd door mensen die ik nooit van mijn leven had ge zien." Maar ook niets dan lof ook voor de Duitsers, die zwaar ontgoo cheld afdropen uit de Kuip, maar voor het merendeel spor tieve verliezers waren. „Wij za ten in het vak naast de Dort- munders", zegt Wiskerke. „Er werd wel eens wat geroepen over en weer, maar de sfeer is tot het einde goed gebleven." Cosy Corner „Ik heb geen relletje gezien, want alles in en rond het stadion was perfect geregeld. Het werd allemaal keurig gescheiden ge- nisatie: wielerstichting Vlissingen. Loca tie: Havenweg, Nieuwdorp. Aanvang: 14 00 uur. Permanence: verenigingsge bouw Ammehore, Hertenweg, Nieuw dorp. zondag- Overgangsklasse B: Or.Wit-Avanti, De Lege Geaen-Thrianta, KCC-Marfugels, Fortis-Excelsior D (16.00 uur). 1G: IJssel- vogels-Tjoba (15.30 uur), Koag-De Dijk- vogels, Maassluis-Vr'schaar H, Rust Roest-ODO M. 2G: TOP-Pernix 15.30 uur Sagitta-ACKC, Ondo G-Swift 15.30 uur ADO-Fiks. 4A: Atlas-Volharding (15.30 ROB:Or.Wit2-Tjoba2(14.00uur) R1G Snel 2-Swift 2 114 15 uur), Fortis 2-ODO M 2 (14.15 uur) Jeugd. A1D:Tjoba-Wion 2 (11.30 uur), Maassluis-Swift (14.00 uur Fortis-Korbis (12.30 uur). Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse B: Barendrecht-Huizen, Del- tasport-Spijkenisse, GVW-Hoek, Benne- kom-Roda Boys, Sparta Nijkerk-Dovo, Kloetinge-SDV Barneveld, IJsselmeer- vogels-Zwart Wit'28. Aanvang 15.00 uur. Eerste klasse C, nacompetitie (klassepe- riodekampioenschap) Wilhelmina'26- Achilles Veen. Tweede klasse, nacompe- tie- De Zwerver-Kogelvangers, Nivo Sparta-Arnemuiden, AZVV-Tricht Der de klassen, nacompetitie. Yerseke-Be- velanders, Kruiningen - De Meeuwen, Serooskerke-WHS (17.00). Vierde klas se A, nacompetitie (klasseperiodekam- pioenschap)' SKNWK - Spui Vierde klasse B, nacompetitie (klasseperiode- kampioenschap): Smerdiek-WIK'57. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Rabobank Jeugdtoernooi. Voor D-, E- en F-pupillen. Aanvang: 9.30 uur. Voor C- en B-junioren, Aanvang: 10.30 uur. Locatie.' voetbalvelden vv Oostburg. Abab-jeugdtoernooi. Met internationale deelname Locatie: sportpark Bermpje, Philippine. Aanvang: 9.30 uur. Finale 17.15 uur. Wielrennen Districtskampioenschap tijdrijden. Alle categorieën mannen en vrouwen Orga- Wielrennen Bert van Gils-jeugdtoernooi. Organisa tie: De Sluiskilse Wielervrienden. Loca tie: Lelyplein, Sluiskil. 11.00uur: indivi duele tijdrit categorieén één tot en met vier. 11.45 uur: start criterium categorie één. 14.15 uur: individuele tijdrit catego- rieènvijftotenmet zeven. 15 OOuur: start criterium categorie vijf. HULST - Maurice de Burger van de ouderenbiljartvereni- ging De Warande uit St.Jan- steen heeft woensdag het kam pioenschap van Groot Hulst gewonnen. In het dienstencentrum de Lieve in Hulst streden de kampioenen van de ouderen biljartvereni gingen Malpertuus (Clinge), "t Heike (Heikant), de Warande (St.Jansteen) en de Lieve uit Hulst in een halve competitie om deze felbegeerde titel. Vreugde in café 't Vissershuis in Breskens nadat Feyenoord heeft gescoord. houden. We zijn na afloop nog een paar uur in de Cosy Corner, ons vaste supporterscafé op de Groene Hilledijk geweest. Toch ook prachtig om daar de histori sche avond af te sluiten." In de nacht na de wedstrijd hoorde hij pas over de rellen op de Coolsingel. „Dat zijn mensen geweest die zelf niet in de Kuip zijn geweest. Die liepen er al een hele dag rond. Wij hebben niks van rellen gezien, gelukkig maar." Ko van Hanegem (van 't Vissershuis in Breskens) was er ook live bij in de Kuip, op de avond dat in zijn zaak zo'n vijf tig supporters voor een cupsfeertje zorgden. „Die heb ben tot vier uur gefeest." Zelf heeft hij in het stadion tot half - foto Peter Nicolai twaalf zitten nagenieten van de huldiging. „Ik ben bij alle Euro pese wedstrijden geweest, maar dit overtrof alles. Ik heb tegen mijn maatje gezegd: geniet er maar van, zoiets maak je maar één keer mee in je hele leven." ML Biljarten Gewestelijke finales teams. Vrouwen Distr.teamWalch./deBev. en BV Concor dia, Terneuzen. Locatie: Café Concordia, Loon op Zand. Aanvang: 10.00 uur. Libre C3: BV De Kastanje, Kloosterzande. Loca tie: Sporthal van Duyvenvoorde, Oost Souburg. Aanvang; 10.00 uur. Libre C4: DOS. Nieuwerkerk. Locatie: Café De Meebaal, Nieuwerkerk. Aanvang: 10.00 uur. Libre C5: BV Scheldezicht, Wemel- dïnge. Locatie: Tapperij de Kroon, Ber gen op Zoom. Aanvang: 10.00 uur. Tennis Landelijke competitie Gemengd senio ren, tweede klasse: Be Quick/M - Schel de Derde klasse: Middelburg - Dash'35, Souburg - Vierhoeven. Vierde klasse: Souburg 2 - Hartel, Be Quick/M 2 - Tiola. Vijfde klasse (0067): De Pui|e - Middel burg 3, Halve Maantje - Hulster Ambacht, Ludo Emergo - Halsteren 2 Vijfde klasse (0075): DOS - Souburg 3, Tiola - De Zoom 3, Animo - Middelburg 2. Mannen, eerste klasse: Animo Sluipers. Tweede klasse: Oudenbosch - Zierikzee, Holy 2 - Halve Maantje. Veldhandbal Meisjes junioren: EMM-ASC (verhard sportveld Nassaulaan Middelburg, 13.00 uur). Voetbal Amstel Cup, finale: FC Utrecht - Ajax (De Kuip, Rotterdam). ZONDAGVOETBAL Hoofdklasse B: UDI'19-Gemert, WSC- Panningen, Schijndel-JVC Cuijk, IVS- Terneuzen, Wtlhelmïna'08-TOP. EHC/ Norad-Vinkenslag, Meerssen-UNA. Aanvang 14.30 uur Derde klassen, nacompetitie: Moerse Boys-Dosko, IFC-Grenswachters, Patrij zen-Rood Wit Vierde klassen, nacom petitie: Odio-Hulsterloo, B£C-Zeeland Sport, Domburg-MOC'17. Vijfde klas sen, nacompetitie (klasseperiodekampi- oenschap): Ria W-Koewacht, Luctor'88- NVS Aanvang 14.30 uur Abab-jeugdtoernooi. Met internationale deelname. Locatie: sportpark Bermpje, Philippine. Aanvang: 9.30 uur. Finale 16 45 uur. Spui (witte broeken) in de aanval tegen Cadzand. foto Camile Scheistraete Cadzand blijft meedoen in promotierace dankzij 3-1-zege op Spui door Aector Dooms SPUI - Cadzand blijft dankzij een 3-1-over- winning op Spui in de race voor promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Angelo Martlé zorgde gisteren in Spui in een redelijk aantrekkelijke wedstrijd voor een perfect slotakkoord. Op het mo ment dat Spui-trainer Dick de Pooter bij een vrije trap in het voordeel van Cadzand aangaf te willen wisselen demonstreerde Martlé zijn traptechniek door de bal vanaf de middenlijn over Spui-doelman Jeroen Bottinga in het lege doel te schieten: 1-3. Scheidsrechter Bruijnooge werd bedolven onder protesten van Spui, maar de leidsman keurde de treffer goed. Na zijn hoogstandje kreeg de middenvelder van zijn trainer Ru- die Veraart een publiekwissel. Het fabuleuze doelpunt kan nog weieens van grote betekenis zijn. Cadzand is nu uit gespeeld met vier punten In de nacompeti tie van de vierde klasse resteert zaterdag het duel SKNWK-Spui. Cadzand moet in de wachtkamer, terwijl de rol van Spui is uit gespeeld. „We gaan er vanuit dat Spui zijn sportieve plicht doet", zei Veraart De trainer van Cadzand was blij met de re vanche voor de nederlaag die de ploeg enke le weken geleden bij Spui leed. „We zaten goed in de wedstrijd, maar we misten voor rust nog teveel kansen. We hebben verdiend gewonnen." Onder aanvoering van uitblin ker Peter Nieskens ging Cadzand op jacht naar de openingstreffer. Spui, dat niet com pleet aantrad, probeerde in de beginfase druk uit te oefenen op de Cadzand-verdedi- ging. Behalve het afdwingen van een aantal hoekschoppen slaagde de thuisclub er niet in om kansen te creëren. Dat lukte Cadzand wel. Eerst schoot Moktar Abid op aangeven van de sterk spelende Guido Ravnard in het zijnet, daarna mocht Nieskens in buiten spelpositie doorgaan maar de aanvoerder werd uit balans gebracht toen hij op het punt stond te scoren. In een schot van Nieskens zat later veel ve nijn, en bij een snelle tegenstoot schoot de aanvoerder na een afgemeten voorzet van Raynard net naast. Michel Cillekens miste nog eens op aangeven van Raynard. Bij Spui moest ook nog eens Michel Fieret uitvallen. Het gevaar moest komen van Ludwig Kalis vaart. Zijn voorzet werd op een haar na ge mist door medespelers. Een vrije trap van Arjan van Dixhoorn raakte de bovenkant van de lat. Cadzand opende de tweede helft met een schot van Nieskens waarop doelman Bot tinga een uitstekende reflex had. Na ruim een kwartier kwam Cadzand dan toch op voorsprong. Een van de sporadisch goede acties van Moktar Abid werd door Cillekens via de onderkant van de lat over de doellijn gedrukt: 0-1. Spui antwoordde met een schot van Wouter Kolbeek tegen de buitenkant van de paal. Even later viel de gelijkmaker. Een hoek schop van Ludwig Kalisvaart werd door Ronnie Fieret voor de weifelende doelman Thijs van de Heuvel tegen het net gekopt: 1-1. Cadzand nam via Nieskens het initia tief weer over. Zijn voorzet bereikte Cille kens, die tot zijn eigen verbazing zijn kop bal door de handen van de ongelukkige doelman Bottinga in het doel zag gaan: 1-2. Cadzand gaf daarna geen kansen meer weg. De positie van Cadzand werd tenslotte rian ter door de wonderschone treffer van Mart lé: 1-3. Spui-Cadzand 1-3 (0-0). 62. Michel Cillekens 0-1, 65. Ronnie Fieret 1-1, 71. Michel Cillekens 1-2,88. Angelo Martlé 1-3. Scheidsrechter: M. Bruijnoo ge (Wemeldinge) Gele kaart Jeroen Bottinga, Marcel de Zeeuw (Spui), Patrick Vercouteren (Cadzand). Aantal toeschouwers: 100. Spui: Jeroen Bottinga. Marcel de Zeeuw, Jurgen Meijer, Arjen van Dixhoorn, Danny van Waes (78. Patrick van de Boogaart); Wouter Kolbeek, Ron nie Fieret, Michel Fieret ('18. Marvin van de Bent), Branko Boksic; Ludwig Kalisvaart, Martin Ka lisvaart. Cadzand: Thijs van de Heuvel: Patrick Vercoute ren (55. Remi Prelurius), Stefan Vercouteren, Pa trick Keijmel, Eelco BastingMoktar Abid. Bart de Koning, Peter Nieskens. Angelo Martlé (89. Thiem Escaci): Guido Raynard, Michel Cillekens. door Joop van den Oudenhoven GOES - Oud-voetbalkeeper en huidig biljarter Aaike Verweij uit Goes, lid van bil jartclub OH- GL, staat dit weekeinde in het NK bandstoten derde klasse, dat in Winschoten wordt gehou den. Een niet voor mogelijk ge houden wederopstanding na een ernstig auto-ongeval doet een droom in vervulling gaan. Ooit gold de nu 37-jarige Ver weij als een talent aan het bil jart. Geboren als kasteleinszoon stond hij als zesjarig ventje al achter de tafel. Verweij was heel fanatiek en leergierig. Al snel kreeg hij biljartles van gere nommeerde spelers als Kees en later Lou Westdorp. De jonge Verweij ging echter ook voetballen en ontdekte dat hij talenten had als keeper. Hij werd lid van Kloetinge en stak al zijn tijd en energie in het voet bal. School was aan hem niet besteed. Verweij hield van actie. Onder André Wurth ontwikkel de Verweij zich tot een betrouw bare sluitpost. Hij kwam diver se malen uit voor het Zeeuws Uefa elftal voor spelers van 16 tot 18 jaar. Het wachten was op de doorbraak naar het eerste elftal van Kloetinge. Henk van Sabben, toenmalig doelman van Kloetinge, had alle moeite het jonge talent voor te blijven. Toen hij 21 jaar was, dacht Verweij de stap naar de eerste selectie te maken. Op dat moment sloeg echter het nood lot toe. Na eenpersoneelsfeestje in Baarland van zijn toenmalige werkgever werd Verweij ge vraagd nog even uit te gaan in Goes. Na de nodige aarzeling en aandringen van een stagiaire voor wie Verweij een zwak had, stapte hij in de auto bij een vriend van een ander meisje. Hij kende de chauffeur niet, maar er werd Verweij verzekerd dat hij een rijbewijs had. Eenmaal on derweg werd al snel duidelijk dat de (Engelse) chauffeur te veel had gedronken en roeke loos reed. Tussen Hoedekenskerke en 's- Gravenpolder ging het finaal Bridge Terneuzen. Vierde competitie BC Luctor et Emergo. A-groep: 1. Ds. De Ridder/Zorge 55,36%, 2/3. Ds. Vogels/Ot- to en echtpaar Lichteveld 53,13%. B- groep: 1. Mevr. De Zeeuw/dhr. Rouw 59,58%, 2. Echtpaar Dijkgraaf 55,42%, 3. Ds. De Meijer/Veraart55,00%. Voorjaars competitie BC Axel. A-lijn: 1Mevr. Stoe- linga/dhr. Van Asperen 69,29%, 2 HH. Ambrosini/Hamelink60,36%,3. Ds. Mei|- er/Willems 58,93%. B-lijn. 1. HH. Moe- liker/Vermunt 56,94%, 2/3. Mevr Quist- /dhr. Jansma en mevr. Colsen/dhr. Ar- noldi 55,56%. C-lijn: 1. HH. Grylicki/Kraak 72,32%, 2. Ds. Haak/Huyghe 65,18%, 3. Mevr. Knöpker/dhr. Breedijk 61,90%. Motorsport Vlissingen. Eerste wedstrijd Open Zeeuws Kampioenschap. 250/500cc: 1 Richard Leeuwesteijn, 2 Erik van der Wekken, 3 Robin Jansen, 4 Stef Goet- heer, 5 Rick van den Broek. 125cc: 1 Pa trick Delmotte, 2 Nicky Huiszoon, 3 Owen Delaney, 4Twan van Liere, 5 Henk Buys. 85cc 1e manche: 1 Rinus van der Ven, 2 Ramon Koole, 3 Martin Stroo. Tweede manche: 1 Van der Ven, 2 Koole, 3 Stroo. 65cc lemanche: 1 Jeffrey van Kempen, 2 Johnny van Eekelen, 3 Luc Dybala, Tweede manche: 1 Van kempen, 2 Dy bala, 3 Mike van Ham; Veteranen, eerste manche: 1 LeoStroo,2JosMachielsen,3 Ad Grofen. Tweede manche: 1 Stroo. 2 Machielsen, 3 Groffen; Miniklasse 1e manche: 1 Benjamin Torbijn, 2 Michael Hoogendonk, 3 Robert van de Pelt. Tweede manche: 1 Torbijn, 2 Kevin Spruijt, 3 Björn Oreel. Paardensport Axel. Hemelvaartconcours. Dressuur Li- pony's eerste proef categorie A/B: 1 I. van Leuven metTanja 156 punten. Cate gorie D/E: 1S. van Heirseele met Maris- sa 163 Tweede proef categorie A/B: 1.1 van Leuven met Tanja 159. Categorie D/E: 1. V. de Cock met Trixie 163. L2-po- ny's eerste proef: 1. G. Behr met Odessa 170. Tweede proef: 1S. Clement met Pe tra en G. Behr met Odessa 162. M1-po- ny's eerste proef' 1M. van Beest met Bri an 167. Tweede proef: 1. P. Michielsen met Cigan 160. M2-pony's eerste proef: 1. M. Maat met Champ 155. Tweede proef: 1. M. Wagenaar met King of D 156. Z1-pony's eerste proef 1: 1. E Pauwels met Altos Andante 367, Tweede proef: 1 A. Willebeor met Midnight Hunter 367. Z2-pony's eerste proef: 1. L.Bitter met Amaretto 367. Tweede proef. 1. L. Bitter met Amaretto 365. B-paarden ring 3, eer ste proef: 1. N. van Drongelen met Ireina (Oranjeruiters) 174, 2. E. de Schepper met Risquetout (Honteruiters) 169, 3. Rinske de Vos met Leara (Oranjeruiters) 161. Tweede proef: 1E. de Schepper met Risquetout 169, 2. F. Orlebeke met Dai- men lee (Oranjeruiters) 157,3. S. de Smet met Carina (Honteruiters) 157 Ring 4, eerste proef: 1S. van Wezel met Dexia H 162, 2. C van Best met Chanel 157, 3. S. Mast met Finesse (allen Oranjeruiters) 155 Tweede proef: 1S. Mast met Fines se 169,2. S. van Wezela met Dexia H 166, 3. S. Poorte rmet Femke (Zwinruiters) 159. L1-paarden eerste proef: 1 P Tolle naar met Pepperone Z 170, 2 J Klaasen met Merveille (beiden Oranjeruiters) en E. Babahmetovic met Isaros (Zwinruiters 165, 3. K van Kerckhoven met Machia- velle (Honteruiters) 164. Tweede proef: 1M. Bouthoorn met Lorenzo 169, 2.1. de Bruyn met Madela la A (beiden Hulst) en M. Cappendijk met Power (Terneuzen) 168, 3. J. Faas met Sanne (Zwinruiters) 166. L2-paarden eerste proef: 1. J. Go- beyn met Mirakel (Zwinruiters) 169, 2. F. van Goethem met Nancy (Honteruiters) 165,3. R. Haak met Haydn St -Paul (Hulst I en A. Synesael met Lelithius (Oranjerui ters) 163. Tweede proef: 1 J Gobeyn met Mirakel 177.2. R. Haak met HaydnSt- -Paul 162. 3. R. Bergs met Tramona (Hulst) 161. Z1-paarden eerste proef: 1 C. de Rooy met Nairobi (Zuid-Beveland) mis. De chauffeur miste J bocht en de auto vloog i^| door van de dijk de weilasH in. De bestuurder kneep er d kem tussenuit en liet nooit n3 iets van zich horen. Zijn vm din was op slag dood. Aaike Vel weij raakte levensgevaarlij gewond. Zij werden enige tij later door een postbode gevoj In ijltempo werd Verweij ral een ziekenhuis in RotteiÜ vervoerd. Zijn moeder fel van de artsen te horen dathn J procent kans had te overleg Zijn schedel was door het van de auto opengereten en] kleine hersenen waren zwJ beschadigd. Hij had ookveeM wendige wonden. Coma Drie maanden lag Aaike w weij in coma. Toen hij ontwaa te was een van zijn eerste vra» aan de arts of hij nog zou ka nen voetballen. Het antwoïj was duidelijk: nooit meer. Verweij functioneerde nog] het niveau van een kind vanvi Zijn schedel werd gereparei met een kunststof plaat died altijd in zijn hoofd zit. Naa maanden verblijf in Rotterdl volgde een revalidatie vans] jaar in Hoensbroek. Verw over die tijd: „Van het ongel herinner ik me niets meer.v] de tijd in Hoensbroek meer. Het was keihard, maarc voorstelbaar hoe ze mij er a venop hebben gekregen, enige waarvan ik nog dag last heb is een barstende hi pijn. Daar slik ik veel medit nen voor.Zijn moeder vulta; „Hij is ook blind aan het re: teroog. Daarnaast is zijn gek gen door de hersenbeschadigd zwaar aangetast waardoorze standig wonen onmogelijk Maar we zijn allang blij dat hem hebben mogen houden.B is een wonder." Een klein wonder moet konier weekeinde ook geschieden Verweij de nationale titel vel overen. Als achtste geplaatsts» dat een loodzware opdrac worden voor de man die dri jaar geleden de keu weer va het eerst ter hand nam. 401, 2. A. Tieleman met HelascolHi 376, 34. M. Boogaers met Just Kid<fr (Zwinruiters) 365. Tweede proef: U Zeele met Orlando (Zwinruiters) 365' M. Boogaers met Just Kidding 359,3/ Koerhuis met Napoleon (Weelrute 354. Z2-paarden eerste proef: 1. M t bers met Julano (Terneuzen) 388,3 Wille met Keban L (Oranjeruiters)378 M. Boone met Kingston (Weelruiir 368. Tweede proef: 1L. Wille metKeL L396, 2. M. Eibers met Julano 365,31 Boone met Kingston 353 punten. Springen. B-pony's categorie C: 1 Herman met lljo B (Kleppertjes).Cat^| rie D: 1. S. de Beule met Bon Amour.fc tegorie E: 1. G. Behr met Odessa (Ec, hoornruiters). L-pony's categorieC: W. Stouten met Joris BB (Weelruite-j Categorie D: 1. M. Lefeber met Bond (Scheldestad). M-pony's: 1. M vanS: ben met Avanti. Z-pony's categorieOj M Perdaen met Fury. Categorie E: Ruissen met Magie Symfoni hoorn rtuiterrs). ZZ-pony's: 1C. Pe met Hertogin B-paarden: 1 Y. Jac met No Name (Weelruiters), 2. E. Jt sen met Santana (Oranjezon), 3, M. pentier met Princess (Oranjeruiters! paarden: 1. P. de Kindt met Jaydiner six Censes, 2. A. de Beule met NN2(t den Hulst), 3. J. Noordhoek metNie vliet (Zwinruiters). M-paarden: Burm met Champagne du Nord IHu'd 2. F. Cattebeke met Dingemanse Oa (Cattebeke), 3. H. Wattel met Mere-a (Vroonruiiers). Z-paarden: 1C. Correi sens met Nobelle (Hulst), 2 V Bols'i Condor (Wouw), 3. M, Broodman a Gobert (Haringruiters). ZZ-paarden 'i de Loos met Nadir (Hulst), 2. J Kerstrj met Liberty (Moerstraate). Sportprijsvragen Lucky Day (8 mei 2002): 01-03-0510-lj 22-24-25-30-33-39-41 -45-58-65-67-71 J 73-75-79. (onder voorbehoud) Voetbal Nacompetitie, poule A: Den Bosch-fr] men 3-1 Den Bosch 1 1 0 0 3 ij RBC 1 1 0 0 3 ij Cambuur 10 0 10 H Emmen 10 0 10 Ij Poule B: ADO Den Haag - Sparta 3-3. Excelsior 1 1 0 0 3 !j ADO Den Haag 10 10 1 Sparta 10 10 1 Volendam 10 0 10 Engeland, competitie: Liverpool - Bla. burn 4-3, Manchester United - Arsena - 1. Stand aan kop: Arsenal 37-84 (kam: oen), Liverpool 37-77, Manchester Urj ted 37-76, Newcastle 37-71. Wielrennen Wemeldinge. 35e Ronde van Wemeli' ge. Elite en neo-amateurs: 1RobKocj (Goes). 2. Frangois Franse (Kwadends'j me), 3. Johnny Hoogerland (Yerseke j Bart Marien (Wouw), 5. Ronald Krijn?! (Hank), 6. Michel Rommers (Kapelle.J Gerwin de Regt (Nispen), 8. EricdeCro'j (Hoogerheide), 9. Jacky van Ast (RiHjH 10. Dennis Raadtgever (Goes), H °c' nald Schür (Alkmaar), 12. Peter Metsu, (Oud-Vossemeer), 13, Johan van Scte'j (Oost-Souburg), 14 Robert Jongen^ (Oudenbosch), 15 Rico Kn-_: fs-Gravenpolder), 16. Rob Meif' (Hoogerheide), 17 Marco van Has^. (Stavenisse), 18. Patrick de Graved^' Ie), 19. Bob Verkooijen (Chaaml. »- Johnny Pollie (Tholen). Sportklas^ A/cyclosportieven: 1. Iwan Jonkntf (Maassluis), 2. Peter Mol (Kapelle). Wilfred Geijs (Kwadendamme),4,Ja®' Tettelaar (Vlaardingen), 5. René -Sfn® (Lage Zwaluwe). Recreanten: 1- Weststrate ('s-Heer Arendskerke), - Jaap Weststrate (Yerseke), 3 Dirk-" lem Blijleven (Ridderkerk), 4. Adn- van de Dries Cs-Heerenhoek), 5. K® Hoogerland (Yerseke). Veteranen: 1 trick Bolssens (B), 2. Christ de Baat tra ven), 3. Wim Oosse (Middelburgl,4 -L Gelens (Sprundel).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 54