De Rooy houdt het voor gezien Biervliet weer in opstand tegen Alva DELSCHER 13 Moederdagweek Rondje in de Rolls als dank Gemeente ergert zich aan eigenaar van ontmoetingscentrum Vertragingen bij veren Middelburgse komt om bij aanrijding Raadslid Terneuzense Onafhankelijke Partij heeft meerdere grieven 7, 8, 10 en 11 mei moederdagverrassing Duitser bekent neersteken man in Vogelwaarde PvdA wenst excuses Knokse burgemeester zeeuwse almanak Baby PZC ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 10 mei 2002 Hoor Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen heeft te kampen met leegloop. Twee we ken na het vertrek van het WD- raadslid A. Stoffels houdt ook F. de Roov van de Terneuzense On afhankelijke Partij (TOP) het voorgezien. Net als Stoffels heeft hij moeite met de fractiediscipline, die het hem onmogelijk maakte om ei gen initiatieven te lanceren. Daarbij speelde het feit dat TOP al direct collegeverantwoorde lijkheid op zich nam een belang rijke rol. De Rooy: „Misschien was het beter geweest eerst vier jaar ervaring op te doen in de oppositie. We werden nu te snel in het diepe gegooid en daar door konden wij ons als raadsle den niet of nauwelijks profile ren." De Rooy (46) overhandigde zijn ontslagbrief woensdag aan bur gemeester R. Barbé. Diens reac tie: „Ach ja. de raadsverkiezin gen van november werpen hun schaduw nu al vooruit. Ik vind dit natuurlijk niet echt plezie- maar het zij zo. De Rooy schrijft in zijn ontslagbrief on der meer dat de gemeenteraad de afgelopen jaren te veel aan de leiband liep van het college, maar daar zijn die raadsleden Advertentie SAROUK Perzische en Oosterse tapijten. De grootste speciaalzaak van Zeeland. Tapijten op zicht bij u thuis. Eigen import. Koningstraat 9 Goes tel.:0113-227101 Advertentie zondag 12 mei tips voor een moot cadeau op elke afdeling eindelijk verschenen... Jean Auel Aardkinderen 5 Vuurplaats in steen 29,50 zaterdag 11 mei 14.30-16.30 uur Fee h fo fuml naoorlogse jazz woensdag 15 mei Nationale voorleesdag 13.30-14.30 uur leerlingen van het neveninstroom- project*Molenwater lezen voor in eigen taal expositie op ons binnenplein De man zonder schaduw 16 studenten van St. Joost kijk ook op www.drukkcrijmiddelhurg.nl natuurlijk zelf bij. En dat het college en het ambtelijk appa raat in gebreke zijn gebleven, waag ik te betwijfelen. Wij heb ben hem alle medewerking ver leend in zijn zaak als Wester- scheldevisser tegen de gevolgen van de baggerwerken in het ka der van de uitdieping van de Westerschelde. Maar eens houdt het op en is het een zaak tussen De Rooy en Rijkswaterstaat." De Rooy is al jaren verwikkeld in een strijd met waterstaat. Hij beweert - en toont dat ook aan met cijfers - dat hij enorme schade lijdt door de uitdie- pingswerken, die de kraamka merfunctie van de Westerschel de aantast. Waterstaat heeft inmiddels zijn schadeclaim aanvaard. Het ver trekkend raadslid werd dinsdag veroordeeld voor herhaaldelij ke overtreding van een visver bod in een nieuw kabelgebied tussen de Braakmanhaven en Ellewoutsdijk. In zijn ontslag brief verwijt hij het college en het ambtelijk apparaat dat eer der gemaakte afspraken over die zaak niet zijn nagekomen. De toezegging dat hij de betref fende dossiers zou mogen in zien, werden niet nagekomen. Pas op het allerlaatste moment - dinsdag, nadat hij had aange kondigd ontslag te nemen als raadslid - deelde het college hem schriftelijk mee dat hij in zage kreeg. De Rooy: „Dat is wel héél erg toevallig. Ik heb begre pen dat mijn brief aanvankelijk in een bureaula op de afdeling 'wegen' was verdwenen, maar nu is-ie plotseling toch opge duikeld. Merkwaardig!" Leiband Maar ook had hij de afgelopen jaren moeite met de wisselwer king tussen college en raad. Ci taat uit zijn ontslagbrief: „Mijn besluit is mede ingegeven door de vaststelling dat de gemeente raad wel erg aan de leiband Tijdens de historische optocht werden alle mogelijke historische taferelen van de geuzen uitgebeeld. door Wout Bareman BIERVLIET - Opnieuw ver overden de watergeuzen Bier vliet. De Spanjaarden werden net als in 1573 door hellebaar diers en het gewone volk verdre ven. En tussen de bedrijven door werden er ook nog wat heksen op de brandstapel gezet. De dertigste editie van de Geu- zenfeesten trok gisteren vele duizenden bezoekers. Ze zagen een historische optocht voorbij trekken, waarin alle mogelijke historische taferelen werden uitgebeeld. De chirurgijn zette onder het oog van het toege stroomde volk bij één van de Biervlietenaren een been af, hoeren en heksen werden ver ketterd, Alva en zijn bloedraad dreigden met dood en verderf en Willem van Oranje bepleitte de godsdienstvrijheid. De 1800 inwoners van Biervliet waren al maanden bezig met de voorbereidingen van de feesten. Er werden stadspoorten opge trokken, het haringstadje werd feestelijk aangekleed en ook de Biervlietenaren zelf hesen zich in middeleeuwse kleding. Hon derden mensen bereidden de historische optocht voor. Naar schatting namen 360 Biervliete naren gisteren deel aan de stoet. In totaal trokken 15 praalwa- Advertentie ligt er voor iedere kopende* klant een klaar! accessoires Grote Markt 11-13 Goes 0113-227607 gens en 14 loopgroepen door de straten. In de Boterzandestraat werd de opstand tegen de Spaanse overheerser nogeens over gedaan. De Geuzenfeesten werden 's morgens in alle vroeg te al geopend met een aanval van de geuzen op de Westpoort, gevolgd door het rammeien van de Stadspoort en de intocht van de eerste Geuzen. De rauwdou wers stichtten vervolgens op tal van plaatsen de nodige onrust, waarna de Biervlietenaren in opstand kwamen tegen het Spaanse verzet. Hoeren werden verbannen (niet nadat één van hen als een Spaanse furie burge meester Ron Barbé van Terneu zen had besprongen) en verder werd afgerekend met alles wat niet wilde deugen. Elders in het dorp troffen Biervlietenaren el kaar op strobalen, waar ze een eenvoudige doch voedzame maaltijd tot zich namen. De dertigste Geuzenfeesten zijn dit jaar grootser van opzet dan ooit. Volgens het organiserend comité kan het festijn dit jaar VOGELWAARDE - De 29-jari- ge man uit het Duitse Waldorf, verdacht van doodslag op een 37-jarige Irakees in Vogelwaar de, heeft woensdag een beken tenis afgelegd. Hij heeft bekend dat hij het slachtoffer afgelopen zondag avond tijdens een ruzie in diens woning in de Acaciastraat heeft neergestoken. De verdachte werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Hij blijft in voorlopige hechtenis. Sectie op het lichaam van het slachtoffer heeft uitgewezen dat de man is overleden ten ge volge van een steekwond in de borst. De verdachte is de neef van de echtgenote van het slachtoffer. De twee kregen ru zie, waarna de verdachte toe stak. De verdachte kon kort na de steekpartij in de woning van het slachtoffer worden aange houden. worden beschouwd als de cli max van alle voorgaande evene menten. Het festijn begon woensdagavond al met de vangst en de veroordeling van de heksen. Woordvoerder Ro- nals Lippens van het Geuzenco- mité: „Door het vooraf gevan gen nemen van de heksen trachten wij een mogelijk nood lot te voorkomen." En inder daad, Biervliet bleef gisteren vrij van rampspoed. Al werd het menigeen vreemd te moede toen op het moment van de grote op stand tegen het Spaanse verzet de levensliederen 'Daar in dat kleine café aan de haven' en 'Manuela' uit de luidsprekers schalden. De huwelijksauto van Willem-Alexander en Maxima trok veel bekijks. door Gino van den Broecke AXEL - Met de trouwauto van prins Willem- Alexander en prinses Maxima had de organisatie dit jaar een echte blikvanger naar Axel gehaald. Velen lieten op het Oldtimer Festival dan ook de foto- en videocamera's driftig hun werk doen. Het talrijk opgekomen publiek kon zich ook van dichtbij vergapen aan deze Roll-Royce Silver Wraith Limousine Landauletteuit 1958. Dat deze auto, die eigendom is van autoverhuurbedrijf Meijers uit Utrecht, in Axel te bewonderen was, was mede te danken aan de inspanningen van de Axelse burgemeester J F. Mulder. „Op mijn ver zoek belde de burgemeester met de hofstalmees- ter van de Koninklijke familie, omdat een burge meester nou eenmaal meer indruk maakt dan de voorzitter van een oldtimer stichting", zegt stich tingsvoorzitter T. Marteyn. Als dank mocht Mul- loopt van het college. Er is door de jaren heen een cultuur ont staan die de democratie geweld aandoet. Besluiten zijn al geno men voor ze in commissies en raadsvergaderingen aan de orde komen en als raadslid valt daar nauwelijks aan te tornen." TOP-voorzitter G. van Boom betreurt het besluit van De Rooy Wie de het scheidend raadslid opvolgt, kon Van Boom nog niet zeggen. Daarover moet TOP nog vergaderen. door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Het col lege van burgemeester en wet houders van Hontenisse heeft zich zeer gestoord aan het ge drag van eigenaar E. Broekaart van ontmoetingsruimte De Si lo's in Kruispolderhaven. Tijdens de raadsvergadering noemde wethouder B. Pauwels het uiterst treurig dat Broekaart deze week niet kwam opdagen voor het bemiddelingsgesprek dat op initiatief van de gemeen te werd gehouden om uit de im passe te komen. Hontenisse heeft de Silo's op last van de rechter door middel van be stuursdwang gesloten. Een ge sprek zou een mogelijke oplos sing moeten bieden „En dan is Broekaart niet eens aanwezig", hekelde Pauwels. „Zodat de be middelingspoging op niets is uitgelopen." Pauwels had nog meer op zijn lever. Hij zei zich geërgerd te hebben aan het feit dat Broe kaart het hem en wethouder F. van Driessche kwalijk genomen had dat het pand gesloten was op het moment dat Broekaart bij het sterfbed van zijn moeder zat. „Ik vind het heel erg dat hij er allerlei toestanden bijhaalt waar wij niet van op de hoogte waren. Dat heeft hij overigens ook niet aan de rechter verteld." Broekaart wist volgens Pauwels dat aan sluiting van zijn zaak niet te ontkomen was. „Als ge meente hebben wij niets anders gedaan dan het vonnis van de rechter uitvoeren. Daarin stond dat de zaak voor zondagnacht om twaalf uur gesloten diende te worden. Als wethouders zijn wij met de betreffende ambte naar meegegaan, omdat we het niet verantwoord achtten haar dat midden in de nacht alleen te laten doen. We hebben ervoor gekozen om dat zonder politie macht te doen, zodat het heel soepel en eervol kon verlopen. Besturen betekent ook dat je wel eens minder leuke dingen moet doen." Ondanks alle ergernissen die binnen het college over Broe kaart leven, is De Silo's voor de gemeente geen afgesloten hoofdstuk. „We blijven ons na tuurlijk heel loyaal opstellen", zei burgemeester A. Vogelaar. „We zijn nog altijd bereid om met Broekaart een gesprek te hebben. Dan kunnen we zien of dat nog een stap voorwaarts kan opleveren." VLISSINGEN - Een storing in de walinstallatie van het veer Kruiningen-Perkpolder en dichte mist op het veertraject Vlissingen-Breskens leidden gisteren tot vertraging voor bootreizigers. Een dag eerder werd veerboot Prinses Juliana door een storing geveld. De schade voor de reizi gers viel gisteren mee. De tech nische storing aan de walinstal latie - de brug die de boot met de wal verbindt - in Perkpolder was in drie kwartier verholpen. Daardoor viel één veerdienst uit. Op het traject Vlissingen - Bres- kens liep de derde vaart 's och tends vertraging op door dichte mist. Vanaf dat moment liep de dienstregeling achter. In de loop van de dag is die achterstand in gelopen. Drukker was het woensdag bij de Prinses Juliana op het traject Vlissingen-Breskens. Doordat de deur van het bovendek stuk ging, moest het schip vertrek ken zonder de gebruikelijke la ding personenauto's. Hoewel de PSD het mankement binnen een uur had verholpen, liep het veerplein in Vlissingen vanwege de vakantiedrukte snel vol. foto Charles Strijd Vandaag doen de geuzen het een dagje rustig aan met een zes kamp, touwtrek wedstrijden en een boerenmarkt, maar morgen is het opnieuw groot feest. Dan trekt de historische optocht opnieuw door de straten. En, opmerkelijk: dan worden de heksen opnieuw naar de brandstapel gevoerd. foto Charles Strijd door Esme Soesman COLIJNSPLAAT - Bij een fron tale aanrijding op de Oost West- weg in Colijnsplaat is woens dagmiddag een 23-jarige vrouw uit Middelburg om het leven ge komen. Een 58-jarige taxi- chauffeuse uit Goes raakte bij het ongeval zwaargewond. De taxibestuurster kwam door onbekende oorzaak gedeeltelijk op de verkeerde weghelft te recht. Zij raakte daarbij de bui tenspiegel van een tegemoetko mende auto, die bestuurd werd door een 47-jarige man uit het Brabantse HeerleHierna begon de taxi te slingeren en botste vervolgens frontaal op een tege moetkomende personenwagen. Deze wagen, bestuurd door het 23-jarige slachtoffer, kwam door de aanrijding dwars op de weg te staan. Een 28-jarige au tomobiliste uit 's-Gravenpolder die achter de wagen van de Mid delburgse reed, kon niet meer uitwijken en botste eveneens te gen haar aan. De vrouw was op slag dood. De taxichauffeuse is met zwaar beenletsel per ambulance over gebracht naar Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam, na eerst door personeel van de traumaheli kopter te zijn behandeld. Haar passagiers, twee Noord-Beve- landse kinderen van vier en zes jaar, raakten lichtgewond. Het zesjarige kind is met klachten over pijn in de buik en een hoofdwond ter observatie over gebracht naar het ziekenhuis. Het jongste kind liep een schaafwond op de buik op. De bestuurder uit Heerle bleef ongedeerd. Zijn auto kwam zo'n honderd meter verderop tot stil stand. Ook de vrouw uit 's-Gra venpolder raakte niet gewond. De politie heeft een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval ingesteld. OOSTBURG - De PvdA-fractie in Oostburg overweegt de offi ciële oprichting van het grens overschrijdend samenwer kingsverband (GOS) in West Zeeuws- Vlaanderen niet te steunen als er geen opheldering komt over uitspraken die de burgemeester van Knokke graaf Lippens in Het Laatste Nieuws heeft gedaan over natuurbe schermers. Als groot tegenstander van windmolenparken voor de kust van zijn gemeente kwalifeert Lippens de ecologisten als nieu we fascisten en de cryptoterro- risten van morgen. Uit een brief aan het Oostburgse college blijkt de PvdA-fractie zich ernstig te hebben gestoord aan deze uitspraken van een toekomstige partner. Zij eisen eisen vóór de gemeenteraads vergadering van 16 mei, waarin het samenwerkingsvoorstel aan de orde komt, excuses van Lip pens aan het adres van de na tuurbeschermers. Fractievoorzitter J. Wielakker: „Tot nu was onze fractie bereid de samenwerking te ondersteu nen. Indien echter geen bevredi gende antwoorden op onze vra gen komen, zullen wij wellicht alsnog moeten beslissen niet in te stemmen met het voorstel." der samen met zijn vrouw even plaatsnemen in de wagen. 's Ochtends had al een puzzelrit door Zeeuws- Vlaanderen en België plaatsgevonden en 's mid dags reden de oldtimers een rondje door de straten van Axel. Daar was het een drukte van jewelste, want de weergoden waren de organisatoren erg goed gestemd. De organisatie van Oldtimer Festival was dan ook erg tevreden. „We hebben dit jaar meer deelne mers dan ooit", zei secretaris I. Capon. Aan het Hofplein stonden tegen de tweehonderd oude bo lides, motoren en tractoren tentoongesteld voor het publiek. Burgemeester Mulder reikte rond 17.00 uur enkele prijzen uit. Zo won een Studeba- ker Touring uit 1916 de prijs voor de oudste auto. „Deze is de enige nog in Nederland", zei de eige naar met gepaste trots. De prijs voor het mooiste exemplaar ging dit jaar naar B. Bosten met een Lancia Fulvia 1.3 rally. Leuk hoor, een baby. Maar wat moet je daar als tweeja rig zusje nu mee? Ineens heb je concurrentie van zo'n klei ne aandachttrekker. En dus dacht Imke: wie nog niet heel groot is moet mis schien maar weer eens klein zijn. Zo laat ze zich af en toe graag dragen als een baby. Maar ja, ze wordt natuurlijk wel steeds een beetje groter. Onlangs liet ze zien dat de hoge duinovergang bij de vuurtoren van Haamstede voor haar al geen onoverko melijk obstakel meer is. Aan gespoord door haar vader klauterde ze omhoog. „Knap hoor, lmke", prees hij. Dat had hij nou niet moeten zeggen. Ze staakte de beklimming, keek eens schuin omhoog en corrigeerde: „Ik ben geen ba by!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49