Campings investeren miljoenen Slowaaks werk op Kunstschouw PZC Veel boetes bij verkeerscontrole Scholieren varen mee met klipper Honden zwieren op de muziek van BZN s 15 Grote belangstelling condoléance Bijeenkomst Noorderpolder Vragen over woningbouw Renesse Aanleg recreatieverdeelweg Beledigende dronkeman op de bon Ambitieus samenwerkingsplan volgens ondernemers nodig om te overleven bij nader inzien Noord-Beveland voert de Toekomstprijs in weekenddiensten agenda J ZIERIKZEE - Veel Schouwen-Duivelanders hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om het condoléanceregister voor Pim Fortuyn te ondertekenen. Na één dag hebben 138 bewoners via deze weg hun medeleven getoond. „Afgaande op de handtekeningen heeft zowel jong als oud getekend vertelt gemeentewoordvoerder R. Korstanje. De meeste handtekeningen gaan vergezeld van een persoonlijke tekst om de afschuw over het gebeuren onder woorden te brengen Het condoléanceregister is inmiddels verhuisd van het ge meentehuis naar bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. Tot en met zaterdag kan het register worden getekend. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil met de bewoners van Noorderpolder praten over de uitbreidings plannen van de wijk. In verschillende commissie- en gemeen teraadsvergaderingen liepen de bewoners te hoop tegen de toekomstplannen van het college. Na het sneuvelen van de woontorens heeft de gemeente in een race tegen de klok een alternatief op tafel gelegd voor de bouw van vier (lagere) ap partementencomplexen. Bewoners vinden echter dat zij te weinig betrokken zijn in die nieuwe plannen. In een besloten bijeenkomst, aanstaande dinsdag, wil wethouder Van de Vel- de-de Wilde nog een keer praten over het plan van de gemeen te en het alternatief van Leefbaar Schouwen-Duiveland. RENESSE - Raadslid H. Coomans (WD) vindt dat het college van b. en w. de rest-woningen van De Ark niet zonder meer kan verhuizen naar het Stoofwekken in Renesse. De gemeen teraad heeft destijds besloten op de plek van de voormalige toeristenkerk 20 nieuwe woningen toe te staan. Van Garderen en Dekker Projectontwikkeling BV wil hier echter maar vier tot zes woningen bouwen en de rest meenemen naar een ander deel van Renesse. Omdat meer ondernemers bouwplannen hebben, vraagt Coomans zich af of er nu niet 'wat gemakke lijk geschoven' wordt met de woningen. „Misschien moeten we dit toch terugnemen.Volgens wethouder A. van der Wou den heeft het vorige college deze vraag van de projectontwik kelaar ingewilligd, maar hij wil hier later op terugkomen wanneer hij meer achtergrondinformatie heeft. BURGH-HAAMSTEDE - Als alles volgens plan loopt zal de daadwerkelijke aanleg van de zuidtak van de recreatiever deelweg tussen Burgh-Haamstede en Renesse kort na de zo mer beginnen. Volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde is het op dit moment nog even wachten op akkoord van de pro vincie voor de intentieovereenkomsten voor de laatste grond verwerving. „Daar wachten wij nog op. Dan is de weg vrij. De aanbesteding van het pro j eet kan dan la ternog voor de zomer geschieden zodat de werkzaamheden na de zomer beginnen Want het bestek is gereed." ZIERIKZEE - Een 21-jarige man uit Zierikzee is woensdag middag door de politie op de bon geslingerd wegens openbare dronkenschap en belediging van ambtenaren in functie. De man zat in een speeltuin bij parkeerterrein Mosselboomgaard in Zierikzee luidkeels te schelden. Toen politiemensen hem aanspraken op zijn gedrag begon hij hen te beledigen Dat kwam hem op een dubbel proces-verbaal te staan. Wethouder A. van der Wouden kreeg uit handen van voorzitter J. Beijsens van de Stichting Kunstschouw Westerschouwen het eerste Kunstschouw-magazine en een poster. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Negen dagen kunst, gemaakt door meer dan 100 kun stenaars, op 52 locaties verspreid over de Kop van Schouwen. Dat is van zaterdag 15 tot en met zondag 23 juni de negende editie van de Kunstschouw Westerschou wen. Nieuwtje tijdens de kunstmanifesta tie is een expositie van het werk van acht kunstenaars uit Slowakije. De aanwezigheid van de Slowaakse kun stenaars vloeit voort uit de stedenband van de gemeente Schouwen-Duiveland met het Slowaakse Namestovo. Het werk van de kunstenaars uit Slowakije is vol gens gemeentelijk cultuurambtenaar B. Stuit anders dan dat van de andere kun stenaars die meedoen aan de Kunst schouw. „Denk bijvoorbeeld aan glas schilderkunst en kunstig be werkte boom stronken." De Kunstschouw biedt ook dit jaar weer een enorme verscheidenheid aan kunstui tingen. Het tentoongestelde werk varieert van visuele poëzie, zeefdruk, keramiek, aquarellen en gouaches tot stenen beeld houwwerken en bronzen sculpturen. Van figuratief tot abstract. Het aantal locaties is in enkele jaren tijd bijna verdubbeld, volgens voorzitter J. Beijsens van de Stichting Kunstschouw Westerschouwen. In 1997 konden kunst liefhebbers terecht op 28 locaties en in 2002 zijn dat er 52, Beijsens: „Ik denk dat we daarmee ook wel zo'n beetje aan de grens zitten. Als het nog verder uit zou breiden, wordt het té grootschalig en ook te kostbaar." De stichting beschikt voor de organisatie van de Kunstschouw over een budget van ongeveer 11.340 euro. Een fors deel daar van wordt gebruikt voor de productie van het Kunstschouw-magazine, waarin een overzicht wordt gegeven van alle locaties en alle kunstenaars. De gemeente Schou wen-Duiveland draagt 6800 euro bij. Cultuurwethouder A. van der Wouden, aan wie het eerste exemplaar van het Kunstschouw-magazine werd overhan digd, liet zich door Beijsens niet verleiden tot toezeggingen omtrent een mogelijke verhoging van de subsidie. Wel benadruk te hij het belang van manifestaties als de Kunstschouw en de betrokkenheid van de lokale overheid daarbij. vrijdag 10 mei 2002 door Piet Kleemans RENESSE - Iedereen heeft er baat bij: zijzelf, de recreant, de natuur, de omwonenden en de gemeente Schouwen-Duive land. Daar zijn A. Hanse van Zeeland Camping Duinoord in Westenschouwen en H. van Oost van camping Oase in Renesse vast van overtuigd. Beide recre atieondernemers hebben ambi tieuze, miljoenen kostende toe komstplannen. Van Oost zocht de samenwer king met zijn collega's van De Karavaan en Bona Fide. Samen werkten ze een plan uit cle drie campings onder te brengen in één groot park. Uitgangspunt daarbij is dat alle drie campings hun eigen identiteit blijven be houden, maar wel kunnen profi teren van gezamenlijk te ge bruiken voorzieningen. Van Oost: „Bijvoorbeeld de aan leg van een zwembad kan een kleine camping nooit betalen. Als je met die kleine campings de krachten bundelt, kan het wel, Dit plan geeft een toege voegde waarde voor iedereen." Van Oost voegt er meteen aan toe dat het plan veel verder gaat dan alleen gezamenlijke voor zieningen. De drie campings gaan gespreid over een periode van drie jaar compleet op de schop. Kosten: naar schatting 6 a 7 miljoen euro. Groene zone De ruimte die de drie campings samen innemen wordt volledig herverdeeld en heringericht. Er komt een zeven hectare meten de 'groene zone', compleet met beken, vijvers en drinkputten. Een zwembad, horeca, winkels en een dorpspleintje complete ren het geheel. -Verder komt er een gezamenlij ke hoofdontsluiting van de camping aan de Lagezoom. die de huidige drie camping-en- tree's aan de Hogezoom ver vangt. Dat brengt volgens Van Oost veel rust voor de bewoners van de Hogezoom. Om water overlast te voorkomen is voor zien in een uitgebreid sloten stelsel. Daar is in de naar schatting 1,8 miljoen euro kostende plannen voor herinrichting van Duin oord eveneens rekening mee ge houden. Duinoord, een van de oudste kampeerbedrijven op Schouwen-Duiveland, be schikte in 1987 nog over 394 standplaatsen. Om terwille van de kwaliteit grotere standplaat sen te kunnen realiseren, werd dat aantal teruggebracht naar 255. Om te voldoen aan de door de gemeente gestelde eisen (onder meer op het gebied van brand veiligheid) moet men naar 150 eenheden op het terrein aan de Steenweg. Recreatieondeme- mer A. Hanse wil om toch een rendabel recreatiebedrijf over te houden, graag uitbreiden. Dat kan door van een 6 hectare groot terrein aan de nabijgele gen Kampweg een 'dependance' van Duinoord te maken waar plaats is voor 180 standplaat sen. Meer rust Hanse wil, als de gemeente toe stemming geeft, de stacaravans daar naartoe verhuizen en de toeristische plaatsen concen treren op het terrein aan de Steenweg. „Dat geeft veel meer rust voor de omwonenden van de Kampweg, dan als daar toe ristische standplaatsen zouden komen." Op het terrein aan de Kampweg wil Hanse een oude waterloop in ere herstellen en een authentieke Schouwse stolpboerderij bouwen. Om ook de kampeerders op het terx-ein aan de Steenweg meer i'ust te bezorgen is in het plan voorzien in de aanleg van een 16 meter brede bufferzone rondom het hele terrein. In die bufferzo ne woi'dt tevens een 'camping rondweg' aangelegd, waar ook geparkeerd kan worden. Hanse: „De auto's kunnen dan niet meer naast tent of caravan, maar daar staat tegenover datje veel minder verkeer op het ter x-ein hebt." Realisering van hun plannen is volgens Hanse en Van Oost absoluut noodzaak om kwaliteit te kunnen blijven bie den aan de steeds veeleisender wox-dende recreant. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc,nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc,nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl I STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Nieuwe Kerk, 20 30 uur: Or gelconcert Sven Werner en Anna Mer- tens. De feestelijke receptie woensdag in de Sint Nicolaaskerk in Brouwer shaven was niet zoals abusievelijk in de krant van die dag vermeld de afscheidsreceptie van een werkne mer van Martinair, maar van een in Brouwershaven woonachtig lid van de Raad van Bestuur van Goudse NV Verzekeringsmaatschappij. Martinair verzorgde de catering. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Museumha ven Zeeland trakteert samen met de Slavenkas Zierikzee ook dit jaar weer een aantal Schou- wen-Duivelandse basisschool leerlingen op een tochtje met de klipper Mijn Genoegen. De eer ste vaartocht is op 13 mei. De Slavenkas Zierikzee, offici eel de Eerste Sociale Zeemans verzekering genaamd, is een stichting die op 1 januari 1735 werd opgericht op verzoek van kooplieden. Het geld dat in det kas gestox-t werd, was bedoeld om bemanningen van hun sche pen vrij te kunnen kopen van kapers in het Middellandse zee gebied, In de kas zit nog steeds een aar dig bedrag en daarmee worden allerhande zaken die een mari tieme strekking hebben gesub sidieerd. Daax-bij gaat het voor namelijk om activiteiten in en rond Zierikzee. De jaarlijkse vaartochten voor basisschool leerlingen uit de gx-oepen zeven en acht aan boord van de histo rische klipper Mijn Genoegen is inmiddels een traditie gewor den. Maandag 13 mei en dinsdag 14 mei gaat de Mijn Genoegen de Oosterschelde op met aan boord kinderen van de Willxbrordus- school uit Zierikzee. Dinsdag 14 en woensdag 15 mei zijn leerlin gen van de Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee aan de beurt. Vrijdag 17 mei en maandag 27 mei worden kinderen van OBS 't Meetje uit Ellemeet getrakteerd op een vaartocht en woensdag 29 mei mogen leerlingen van OBS De Kirreweie uit Burgh- Haamstede zich inschepen. Leerlingen van CBS De Zonne wijzer uit Zonnemaire kiezen donderdag 30 mei het ruime sop Doggy Dancing is overgewaaid uit Amerika, waar het heel populaii is. foto Willem Mieras door Naomi Voet WILHELMINADORP - Dansen op BZN met je hond als partner. Op het terrein van de Kynologen Club Zeeland in Wilhelmina- dorp wordt op zondag 26 mei voor de eerste keer een Doggy Dancing-wedstrijd gehouden. Hondenliefhebbers uit heel Ne derland, maar ook uit België en Duitsland doen mee. Zowel be ginners als experts, en zelfs kin deren met hun lievelingetjes, to nen kunstjes op muziek. De meest uiteenlopende honden rassen zijn te zien tijdens de wedstrijd, van bordercollies tot herders. Ineke Happée uit Nieuwdorp doet mee aan de wedstrijd, en zit ook in de organisatie. Ze gaf eer der enkele Doggy Dancing-de monstraties met haar hei'ders- hond Kesmo. Bazin en hond doen het sinds anderhalf jaar, naast behendigheid. Doggy Dancing is overgewaaid uit AmerikaOok in België wordt er veel gedanst met de honden. Happée: „In Nedei'land is de sport vrij nieuw. In Amerika en Engeland echter is het heel po pulair en maken ze er een heel circus van, met kostuums en pompoenen en zo." Doggy Dancing is niet te verge lijken met het 'mensendansen' Bij Doggy Dancing loopt de baas op afstand met de hond mee en geeft de commando's. Het is de hond die danst. Tijdens de wedstrijd kijken vier juryle den toe. Zij beoordelen de deel nemers op hun zelf vei'zoi'gde choreografie, de omgang tussen mens en dier, de variatie in de dans en of de hond wel plezier heeft. Van tevoren moeten deel nemers hun muziek opgeven en het aantal minuten van de dans. „Er wordt op allerlei muziek ge danst. Kesmo en ik dansen op BZN", aldus Happée. Virus Naast Doggy Dancing beoefent Happée met haar hond ook an dere hondensporten zoals be hendigheid. „Je wordt op een gegeven moment met een virus besmet en als je dat eenmaal te pakken hebt, ben je niet meer te stoppen. Behendigheid is mijn passie, Doggy Dancing mijn hobby. Ik heb mijn hond het dansen zelf aangeleerd. Kesmo is balgek, overal waar het bal letje naar toe gaat wil hij ook heen. Hij is leergierig en hele maal gek van mij. Je moet een goede relatie met je hond heb ben als je hem het dansen wil le ren. Hij moet voor je willen wei ken. Kesmo en ik zijn een goed team. Hij doet alles vooi me, zelfs dansen." door Naomi Voet WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland geeft burgers de kans mee te doen aan een ge meentelijke variant op de Na tionale Toekomstprijs. Zij kun nen door het bedenken van projecten en initiatieven een geldbedrag winnen en zich te vens nomineren voor de lande lijke Toekomstprijs. Projecten moeten voor 22 au gustus zijn aangemeld, donder dag 19 september vindt de prijs- uiti-eiking plaats. Het project waarmee ze kans willen maken moet wel op het eiland zijn. Een jury beoordeelt alle inzendin gen en maakt er een rappoxt van.De winnaar krijgt een grote geldprijs en dingt mee naar de landelijke toekomstprijs. De ideeën kunnen op lopende projecten slaan, maar kunnen ook plannen zijn die nog moeten worden uitgevoerd en waar de initiatiefnemer een geldschieter voor zoekt. 11 en 12 mei 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Speelman, Zierikzee, tel. (0111) 412080. Spreekuur van 11,00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven: zat, 08.00-zon. 08.00 uur: A. Baas, G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghse- weg 54, Haamstede, tel. (0111) 651861. zon.08.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel.(0111)461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uuren van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klmkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. Tandartsen: F. v. d. Vliet, Oude Haven 51, Zierikzee, tel. (0111)416190. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111 412906, geopend za. van 09,00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelmgenstraat 17 te Zierikzee. Honderden auto's en vrachtwagens zijn woensdag op de Grevelingendam naar de kant gehaald voor een grootscheepse controle. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon BRUINISSE - Op de Grevelin gendam is voorafgaand aan het Hemelvaartweekend een groot scheepse controle gehouden waarbij honderden auto's, cara vans en vrachtwagens naar de kant zijn gehaald. In totaal zijn tussen half tien 's ochtends en vier uur 's middags 267 boetes uitgedeeld, 152 daarvan waren voor snelheidsduivels. „Eigenlijk conti'oleren we alles. Van alcoholgebruik tot gordels. Belading van aanhangwagen- tjes en caravans: alles", vertelt H. van Opdoi-p, woordvoerder van de politie Zeeland. Het is woensdag op de Grevelingen dam een grootscheepse operatie waar veertig controleurs bij be trokken zijn. Politieteams van Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland, verkeershandha- vingsteam Zeeland, verkeers- veiligheidorganisatie 3VO, In spectie Verkeer en Waterstaat (IVW), douane, motorrijtuigen belasting en milieu-inspectie werken aan de controle mee. Volgens Van Opdorp zijn er ver schillende redenen voor de ge- zamelijke actie. Op dit moment houdt de politie naast de i-egu- liere snelheidscontroles lande lijk een aantal verkeei'sveilig- heidscampagnes, als de controle op het dragen van gordels en 'handsfree' bellen. Daarnaast willen de instanties de bestuur ders aan het begin van het toe ristenseizoen 'preventief' op verkeersveilig weggebruik wij zen. Bewust is hiervoor de Gre velingendam gekozen. „Voor bezoekers is dat een van de hoofdroutes om Zeeland binnen te komen", verklaart Van Op- doi*p die keuze. In totaal hebben de controleurs en agenten 267 boetes uitge- schi-even. Een groot deel daar van (152) is uitgedeeld aan be stuurders die te hard voorbij scheurden. Maar ook tal van an dere overtredingen zijn aan het licht gekomen. Zo voldeed de APK van een oplegger niet en klopte de taxameter in een taxi niet. Negen bestuurders zijn be boet, zij weigerden hun rijbe wijs te laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43