Aanleg Overschelde nog in studie Kuieren door het Zeeuwse land Middelburg is trots op De Duyfken Krabbendijke straks 30-km-zone met veel plateaus en bomen Vlissingen plaatst nog geen camera's in Bonedijkestraat D 15 B en W Reimerswaal vinden het nog te vroeg voor standpunt Kluis gestolen uit kantoor Drankrijder botst op tegenligger Talentenshow ï-";: Fietser gewond bij botsing Briefje voor verkeersovertreding Motorrijder is rijbewijs kwijt Beledigende dronkeman op de bon Dream Team naar landelijke finale Tholen fietst voor Soedan Zangavond vrijdag 10 mei 2002 I Hoor Rob Paardekam j KRUININGEN - Het gemeente- bestuur van Reimerswaal wenst zich nog niet uit te spreken over de eventuele komst van een bre de verbinding tussen de Ooster en Wcsterschelde door de hals van Zuid-Beveland en de moge lijke functie van de Ooster schelde als opvangbekken GOES - Op de parallelweg van de Deltaweg in Goes heeft een drankrijder gistermiddag rond 16.00 uur een frontale botsing veroorzaakt. Het ongeval vond plaats rond 16 uur. De twintigjarige automobi list uit de gemeente Kapelle hield onvoldoende rechts en kwam op de andere weghelft te recht. Daarbij kwam hij fron taal in botsing met de auto van een 29-jarige automobilist uit Breda. Uit de ademanalyse bleek dat de twintigjarige man bijna drie keer zoveel alchol had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. Bij de aanrijding raakte niemand gewond. Beide voertuigen raak ten aan de voorzijde bescha digd. SINT-MAARTENSDIJK J&E's Party-Time houdt van daag een feest waarop plaatse lijke talenten optredens geven. De titel van het feest is 'Star 4 a night', ster voor een avond. In partycentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk verzorgen onder andere Lennard 'de Se- tallander' en de dansgroep Ne ver Less een optreden. Bezoe kers moeten als ster verkleed naar het feest komen. Raymond Schrauwen presenteert de avond. 'Star 4 a night' begint om 20.30 uur, de minimumleeftijd is 16 jaar. voor overtollig rivierwater. Dat laten burgemeester en wethou ders weten in een brief aan VVD-raadslid M. van der Meij- den. De Reimerswaalse VVD-fractie maakt zich zorgen over beide plannen en stelde daar enkele weken geleden schriftelijke vragen over aan het college. M. van derMeijden vroeg zich af of het dagelijks gemeentebe stuur zich de gevolgen van de plannen wel goed realiseert. Volgens de liberalen zijn die zeer ingrijpend. De WD verwacht allerlei pro blemen als de plannen worden uitgevoerd. Zo zouden de dijken rondom de Oosterschelde er niet op zijn berekend dat door de storm opgestuwd water uit de Westerschelde de Oosterschelde wordt binnengevoerd, waar door overstromingen kunnen ontstaan. Het idee om overtollig rivierwa ter de Oosterschelde in te laten lopen ziet de Reimerswaalse fractie ook niet zitten. Onder meer omdat het rivierwater vaak erg vervuild is. Van der Meijden ziet in beide plannen gevaar voor veiligheid, milieu en economie. Ontkennning Het college ontkent in zijn ant woord de beweringen van de WD-fractie niet, maar neemt nog geen stelling. Burgemeester en wethouders schrijven dat ze uiteraard oog hebben voor de bedreigingen, maar ze zien ook de kansen die robuuste, duurza me watersystemen op de lange termijn kunnen bieden. Volgens het college zijn de za ken nog veel te prematuur om er nu al verregaande uitspraken over te doen. Voor er gefundeer de conclusies kunnen worden getrokken, wil de gemeente dat er uitgebreid onderzoek wordt gedaan naar de voor- en nade len. De verwachting is dat daarvoor nog vele studies en deelstudies voor noodzakelijk zijn. Mede omdat er ontzettend veel (vaak tegenstrijdige) belangen ge diend moeten worden. Genieten van het natuurschoon in de omgeving van Wolphaartsdijk, tijdens de eerste wandeldag. foto Willem Mieras SINT ANNALAND - Uit de kantoorruimte van een bedrijfs pand in Sint Annaland is dinsdag tussen 15.30 en 16.00 uur een kluis weggenomen. In de kluis zaten persoonlijke papie ren en een geldbedrag van een paar honderd euro. Er waven geen braaksporen. HEINKENSZAND - Een 44-jarige fietser uit Goes is gister middag op de Nieuwlandsedijk in Heinkenszand lichtge wond geraakt bij een aanrijding met een 8-jarig meisje uit het Gelderse Velp. De aanrijding vond omstreeks half drie plaats Het meisje liep over de Nieuwlandsedijk in de richting van de kruising met de Oude Zanddijk. Toen ze overstak, werd ze net ingehaald door de Goesenaar op de racefiets. De man pro beerde te remmen maar kon niet voorkomen tegen het meisje aan te rijden en te vallen. Het meisje bleef ongedeerd. De man is in het ziekenhuis behandeld voor een hoofdwond GOES - De vrijwillige politie heeft afgelopen dinsdag tussen 20.00 en 21.30 uur een verkeerscontrole gehouden op de Mid delburgsestraat in Goes. In totaal zijn ongeveer honderd voertuigen gecontroleerd. Er werden tien bonnen uitgedeeld aan automobilisten omdat zi] hun rijbewijs of kentekenbe wijs niet bij zich hadden. De politie heeft drie automobilisten bekeurd omdat ze hun gordel niet droegen. 's-GRAVENPOLDER - Een 32-jarige motorrijder uit de ge meente Borsele heeft zijn rijbewijs in moeten leveren nadat hij met een vaartje van 174 kilometer per uur over de Bern- hard weg Oost bij 's-Gravenpolder reed. Op die weg geldt eer. maximumsnelheid van honderd kilometer per uur. ZIERIKZEE - Een 21-jarige man uit Zierikzee is woensdag middag door de politie op de bon geslingerd wegens openbare dronkenschap en belediging van ambtenaren in functie. De man zat in een speeltuin bij parkeerterrein Mosselboomgaard in Zierikzee luidkeels te schelden. Toen politiemensen hem aanspraken op zijn gedrag begon hij hen te beledigen. Dat kwam hem op een dubbel proces-verbaal te staan. door Esme Soesman GOES - In rap tempo stapt Ria Filius uit Oost-Souburg de on verharde dijk nabij restaurant 't Veerhuis in Wolphaartsdijk over. Ergens 'onderweg' op de dertig kilometer van de drie Zeeuwse Wandeldagen en ge nietend van de mooie natuur en haar eigen tempo. Her en der om haar heen wande len 698 andere deelnemers. Zij doen mee aan de drie dagen- tochten of aan de Ganzestad dagtocht, voor lopers die maar één dag gelegenheid hebben mee te doen. In beide gevallen kan gekozen worden voor lange of minder lange afstanden; met als minimaal aantal kilometers tien en als maximum aantal vijftig per dag. Filius loopt wekelijks een kilo meter of zestig. Ze bouwt op om uiteindelijk aan de strandvijf- daagse mee te kunnen doen. In 1995 sprong ze als loopster, in een bloedhete zomer, in het die pe door mee te doen aan de Nij meegse Vierdaagse. Sindsdien is ze („wat een sfeer") verkocht. De Zeeuwse Wandeldagen, waaraan ze dit jaar voor het eerst meedoet, noemt ze een aanrader. Aanmerkelijk rustiger uiter aard dan de Nijmeegse variant, maar het is prachtig wat je on derweg allemaal ziet. Die reacties krijgt vice-voorzit- ter J. van Loon van de organisa tie regelmatig van deelnemers te horen. „Mensen zeggen: we wisten niet dat Zeeland zo mooi is." Voor wie de aandrang voelt zijn de Ganzestad Dagtochten ook vandaag en zaterdag nog te lopen. Gestart wordt vanaf het ROC College aan de Rommers- walestraat in Goes, vanaf 7.30 uur voor de lange afstandslo pers, vanaf 8.00 uur voor wie dertig of minder kilometer loopt. GOES - De vijf jongens van het Dream Team mogen donder dag 22 augustus naar het landelijke straatvoetbaltoernooi in Arnhem om de gemeente Goes te vertegenwoordigen. Zij heb ben afgelopen woensdag op de Grote Markt in Goes het ge meentelijke straatvoetbaltoernooi gewonnen. Er streden vijl teams om de beker en de kans om in de landelijke finale mee te spelen: Dream Team, De Dwergen, Street Players, FC Kloe- tinge en Team Mistery. De wedstrijd was verdeeld in tien ron des van minstens twaalf minuten. Studenten van het CIOS waren scheidsrechter en leidden het toernooi in goede banen Naast het toernooi was er voor omstanders een snelheidsme ter om te meten hoe hard ze de bal weg konden trappen. De middag werd afgesloten met de prijsuitreiking. Jean-Philip Becht, speler van NAC Breda, zou aanvankelijk de prijs uit reiken. Hij belde echter op het allerlaatste moment af, tot gro te teleurstelling van de deelnemers. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - De herin richting van Krabbendijke tot 30-kilometer gebied brengt een hoop werk met zich mee. Zo bleek woensdag tijdens een pre sentatie in dorpshuis De Mei boom. Er komen veel plateaus en behoorlijk wat straten wor den door de aanplant van bo men visueel smaller gemaakt. Eén van de knelpunten die wor den aangepakt is de kruising van de Dorpsstraat met de Fri- sostraat en de Noordweg. Het kruisingsvlak van deze zeer gro te en brede kruising zal worden versmald tot normale afmetin gen. Een bijkomend voordeel hiervan is dat de oversteek veel korter wordt. Verder komt er een verkeersplateau. In de Dorpsstraat wordt nu nog op de weg geparkeerd, maar in de toekomst komen er parkeervak ken. Ook bij het basisscholen complex aan de Hinkelinge- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET I www.pzc.nl I E-mail: web@pzc.nl straat worden verschillende verkeersmaatregelen genomen. Er komen plateaus op de krui singen van de Hinkelingestraat met de Scoudestraat en de Mor- lodestraat en tevens wordt het trottoir aan de Hinkelingestraat verbreed. Het plateau bij de Oostelijke in gang van Krabbendijke (Oude Rijksweg/Oost weg) zal verder worden doorgetrokken en op de Oostweg worden op twee pun ten nieuwe verhogingen aange legd. Dat gebeurt op de kruisin gen met de Wilhelminastraat en de Kerkpolder. Die laatste straat krijgt op haar beurt weer extra aanplant van bomen en struiken om de weg smaller te laten lijken, zodat er minder hard gereden wordt. Datzelfde geldt voor de Westweg en het westelijke deel van de Dorps straat. Spoorlaan Veel extra bomen verrijzen ook langs de gehele noordelijke rou te langs Krabbendijke, dus de Spoorlaan en de Oostelijke Pa rallelweg. De spoorlaan onder gaat sowieso een behoorlijke re constructie, omdat de weg wordt versmald tot zes meter. Pal voor het station wordt de rij baan in tweeën gedeeld door het plaatsen van een middengelei der. Bij de kruisingen van de Spoorlaan met de Morlodehof en de Noordweg komt een pla teau. Verder is besloten dat de Nieulandestraat een éénrich- tingsstraat wordt die alleen nog vanuit de Dorpsstraat mag wor den ingereden. Op die manier worden vrachtwagens die ko men lossen en laden bij het be jaardentehuis verplicht via de Oosterscheldestraat weer weg te rijden, omdat ze immers niet meer via de Nieulandestraat kunnen. Verkeersplateaus komen verder onder meer op de kruising van de Kerkpolder met Ter Doest, de Appelstraat met het Kerseplein de Kruisbessestraat met de Zwartebessestraat, de Aalbes- sestraat met het daarop uitko mende voetpad en die van de Nieulandestraat met de Ooster scheldestraat. Wethouder J. Bliek liet weten dat ook ge tracht wordt de busroute aan te passen, zodat de bussen voort aan niet meer door de kern hoe ven. De werkzaamheden begin nen op korte termijn en worden achter elkaar afgewerkt. door Ron Magnée VLISSINGEN - De Vlissingse Bonedijkestraat krijgt voorals nog geen bewakingscamera's. Dat stelt burgemeester A. van Dok-van Weele. Ze verwacht meer heil van surveillance van politie en de op handen zijnde renovatie van het gebied. De Bonedijkestraat was dins dagmiddag wederom het toneel van gewelddadigheden. Tijdens een vechtpartij tussen Antillia- nen en Turken werden er schoten met een alarmpistool gelost. Bij de schermutselingen raakte niemand gewond. Woensdag werden nog een 26- jarige en een 34-jarige Vlissin- ger vastgehouden op verden king van bedreiging met een vuurwapen. Vrijgelaten Nog geen week eerder was er in de Bonedijkestraat ook al spra ke van een vechtpartij. De ver dachten van dit incident werden eerder deze week vrijgelaten. Volgens burgemeester Van Dok van Weele houden beide vecht partijen verband met elkaar en is het incident van deze week een 'follow-up' van de ruzie van vorige week. ,,De groepen heb ben elkaar weer opgezocht." Volgens de burgemeester wor den er veel maatregelen getrof fen om de rust in de straat te handhaven. „De politie surveil leert veel, maar we kunnen gewoon niet elk incident voor komen." De door de buurtbewo ners vurig bepleitte camera's komen er vooralsnog niet. „Maar de maatregel blijft wel boven de markt hangen", bena drukt ze. Van Dok-van Weele herhaalt hiermee het standpunt dat ze eind juni vorig jaar ook al zo verwoordde: voordat er ca mera's in de straat komen, moet er zich eerst een calamiteit voordoen. Renovatie Van Dok-van Weele verwacht veel van de op handen zijnde re novatie van de Vlissingse wijk. Het plan, dat juli vorig jaar werd ondertekend, behelst een grote renovatie van het hele middengebied van Vlissingen. Ongeveer 1500 woningen sneu velen onder de sloophamer of worden gerenoveerd. Door dit project moeten meer mensen van verschillende bevolkings-t groepen en sociale klassen door elkaar gaan wonen. Over de mogelijkheid van het sluiten van drugspanden is de burgemeester resoluut: „Moch ten we in de gaten krijgen dat er ergens drugs wordt verhandeld dan sluiten we die panden di rect." Ook een woordvoerder van politie benadrukt dat met extra surveillance de straat, vei liger moet worden. „Geen over treding wordt meer getole reerd." THOLEN - Fietsliefhebhers kunnen tweede pinksterdag hun hobby uitoefenen en tege lijkertijd het Dorkas-project Medische Zorg Soedan steunen De tweede editie van Tholen Fietst voor Dorcas gaat over een afstand van dertig kilometer door de polders op Tholen en Sint Philipsland. De recreatieve tocht voert hoofdzakelijk over binnenwe gen. Deelnemers kunnenop maandag 20 mei van 13.30 tot 15.00 uur inschrijven in de ver enigingsgebouwen van de her vormde kerk in de Schoolstraat in Sint Philipsland of aan de Ring in Oud-Vossemeer. Vorig jaar reden 85 fietsliefheb hers de Dorkas-tocht. De op brengst ging toen naar het pro ject Gaarkeukens Rusland De activiteiten voor 2002 staan al lemaal in het teken van Soedan De werkgroep Tholen van Dor kas koos voor dit door oorlog verscheurde land, omdat er vrij weinig bekend is over de uit zichtloze situatie voor miljoe nen mensen in noodkampen en sloppenwijken. THOLEN - In de Nederlands Hervormde Kerk in Tholen wordt morgen een zangavond gehouden. De avond wordt ver zorgd door Ds. DeJongste uit Tholen. Het Dirkslands Man nenkoor uit Dirksland, oranis- ten Jan Hoek en Bert Roest en het gemengd Koor Immanuel uit Katwijk verzorgen de mu ziek. De zangavond begint om J9.30 uur. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Nederland moet de oprichting van de Ver enigde Oost-Indische Com pagnie (VOC), dit jaar vier honderd jaar geleden, niet al leen vieren, maar ook stilstaan bij de schaduwzijde van de grootste handelsonderne ming. Dat zei burgemeester J. Schouwenaar van Middelburg gisteren bij de opening van het VOC-feest in zijn stad. De Duyfken, een replica van het gelijknamige VOC-schip, werd met applaus begroet. Middelburg staat tot en met morgen in het teken van de VOC. De Zeeuwse hoofdstad was na Amsterdam de belang rijkste zetel van de maat schappij, die in de zeventiende en achttiende eeuw haar grootste bloei kende. De op richting, memoreerde Schou wenaar, is het waard om bij stil te staan. De VOC stond sym bool voor de macht van de re publiek, voor innovatief ver mogen en bracht Nederland grote bloei. Maar de naam van de Compag nie is ook voor eeuwig verbon den aan imperialisme, onder drukking, de Kaapkoloniën en de Indonesische eilanden, die minder goede herinneringen hebben aan de VOC-tijd. De Middelburgse burgemeester zei in zijn openingswoord dat de waarden en normen van eeuwen terug anders zijn dan de huidige opvattingen. Het is best goed, stelde hij, om oog te hebben voor de donkere kan ten van de handelsmaatschap pij, maar het mag de viering van de oprichting niet over schaduwen. „We moeten de VOC ook herdenken als een be langrijke fase uit de Neder landse geschiedenis. Middel burg is trots en blij met het be zoek van De Duyfken aan onze stad." Fantastisch Kapitein Glenn Williams van het VOC-schip noemde de ont vangst fantastisch. Na Texel en Amsterdam is Middelburg de derde plaats waar De Duyf ken een aantal dagen voor an ker ligt. „Wij hadden deze ont vangst nooit verwacht." Op weg van Vlissingen naar Mid delburg werd het schip en haar bemanning lange tijd verge zeld door fietsers die langs het jaagpad naar Middelburg re den. „Zoiets zien we nooit in Australië. Het is een eer hier te De Duyfken trok veel publiek in Middelburg - na Texel en Amsterdam de derde plaats waar het VOC-schip een aantal dagen voor anker ligt. foto Lex de Meester zijn en om de viering van vier honderd jaar VOC mee te ma ken. Ik hoop dat u allemaal de kans krijgt om De Duyfken te bezichtigen." Hoewel het VOC-evenement uit meer bestaat dan alleen De Duyfken, kreeg de replica toch de meeste aandacht. Honder den bezoekers stonden lange tijd te wachten om een stap te kunnen zetten op het houten schip „De grootte valt me een beetje tegen", zei een bezoek ster. „Maar wel knap dat je met zo'n klein scheepje helemaal naar Australië kunt varen." 's Avonds keken en luisterden honderden bezoekers naar een speciaal ingestudeerde musical over het harde leven aan boord van een VOC- schip. Vandaag en morgen gaan de festiviteiten nog door. Behalve schepen bezoeken, kunnen be langstellenden ook een kijkje nemen bij stands van het Korps Mariniers en de Ko ninklijke Marine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37