[PZC Rob Koole spurt naar de winst Leeuwesteijn in voorhoede i Glansrijke zege van Cornelissens S* De Nooijer geeft iets extra's aan kampioenschap Swift 2 houdt hoofdmacht achter zich Hoogerland in mangel Feyenoord-jeugd naar Philippine Krappen pakt rankingtitel darts Oostkapelle 2 treft Arnemuiden 2 Voetballers Alliance degraderen Club Brugge wint bekerfinale Van Stel onderscheiden v* 'V Tweede plek Mark Boot Van Gils-toernooi niet aangewezen voor landelijke jeugd I rioorWimdeVos i' WEMELDINGE - Hij kwam j bijna ogen tekort om alle aan- j vallen waar te nemen. Johnny J; Hoogerland was gisteren in de I slotfase van het amateurcriteri- um van Wemeldinge samen met I het trio Francois Franse, Rob j Koole en Bart Marien aan de lei- j: ding gekomen. i Niet zomaar een drietal. Nee, I dne renners die allen uitkomen I voor dezelfde ploeg: Willebrord Wil Vooruit. Het initiatief lag bij I hen, maar Hoogerland wilde S zich niet laten verrassen. Tien. I twaalf keer moest hij een aanval S pareren Het Brabantse blok I kreeg het jeugdige talent uit I Yerseke niet uit het wiel. In de spurt om de bloemen werd Hoogerland echter ingesloten I en moest genoegen nemen met j' de derde plaats. Rob Koole I mocht van zijn ploeggenoten I het karwei afmaken en behaal- I de zijn tweede zege als eliteren- ner. De eerste behaalde de Goe- I senaar twee jaar geleden. In de aanloop naar de slotfase, R ontbrak het aan spanning. Maar l, in de laatste vijftien kilometers werd alles goedgemaakt, al wa ren de druiven voor Johnny J Hoogerland zuur. Hij was de i sterkste van het kwartet. „Ze probeerden me constant uit het i wiel te rijden. Zeker twaalf keer heeft één van hen geprobeerd !iweg te raken, maar ik moest er telkens om lachen. Zo eenvou dig kon ik steeds weer terug- I komen. Ik kon niet verliezen, zo I sterk reed ik", vertelde Hooger- land. Hij werd derde. I Frangois Franse, de routinier uit Kwadendamme, had veel j bewondering voor zijn jonge streekgenoot. „Wat reed hij sterk zeg. Ondanks ons sterke collectief konden we hem niet lossen, maar ik had al snel ge zien dat hij in een spurt tekort zou komen." Voor Hoogerland was het crite rium van Wemeldinge niet meer dan een tussendoortje. Hij had geen verplichtingen voor zijn ploeg en het was een wedstrijd in Zeeland. Vandaar dat hij er voor had gekozen in Wemeldin ge van start te gaan. Hij was pas terug van een wedstrijd in Bre- tagne, waarvan hij de vermoei enissen nog niet geheel had ver teerd. Toch moet Hoogerland nog enkele weken behoorlijk aan de slag met zijn ploeg. Olympia's Tour, de Franse hel letocht Parijs-Roubaix en het OZ Wielerweekend zijn zware wedstrijden voor een jonge cou reur, maar Hoogerland is ervan overtuigd dat hij die wedstrij den aan kan. „Ik verkeer in een goede vorm. Die wedstrijd in Bretagne heb ik ook uitgereden. Dat is voor mij het belangrijk ste. Zware wedstrijden uitrij den. prestaties komen later wel", gaf Hoogerland aan. Ondanks de verzachtende woorden was hij toch teleurge steld dat hij zijn opponenten in Wemeldinge niet had kunnen verrassen. Hij zei het niet met zoveel woorden, maar zijn ge zicht sprak boekdelen. Hooger land oogde in die keiharde slot fase behoorlijk fit, maar kon de finale niet naar zijn hand zetten. Dat kon wel het Zeeuwse duo van Willebrord, Frangois Fran se en Rob Koole. Nadat alle po gingen Hoogerland uit het wiel te rijden waren mislukt, moest de spurt de beslissing brengen. Franse trok van ver de spurt aan voor Rob Koole, die daar dank baar gebruik van maakte. PHILIPPINE - Ajax en Feyenoord doen morgen en zondag mee bij de B-junioren aan het internationaal jeugdtoemooi in Philippine. In de competitie moest Feyenoord BI dit seizoen zijn meerdere erkennen in Ajax B1In Rotterdam werd gelijk gespeeld, in Amsterdam ging de ploeg van trainer Geert Meij er met 3-0 onderuit. Feyenoord eindigde mede daardoor op de derde plaats Ajax speelt nog een wedstrijd tegen PSV BI, waarin wordt uitgemaakt wie de kampioen van Nederland wordt. Ajax-trainer Wim Kwakman ziet het toernooi in Philippine als een waardevolle voorbereiding op het belangrijke treffen met PSV. Nadat in het begin van de competitie kansloos van AZ was verloren, leek het er helemaal niet op dat Ajax hoge ogen zou gaan gooien in de competitie. Later in het seizoen herstelden de Amsterdammers zich uitstekend en boekten een bewonderingswaardige progressie. In totaal zitten in de selectie van de B-junioren vijf interna tionals; drie bij het Nederlands elftal onder zestien jaar en twee bij het nationale team onder zeventien jaar. Ajax speelt in Philippine in een poule met Anderlecht. RC Genk en AA Gent en het hoopt evenals voorgaande jaren de toernooizege veilig te stellen. Ajax arriveert vrijdag om 18.00 uur bij de Gentse Poort in Biervliet en zal daar overnachten. LOOSDRECHT - Dartster Karin Krappen is in Loosdrecht Nederlands rankingkampioen geworden. De 28-jarige Vlis- singse verloor tijdens het laatste toernooi in halve finale van Francis Hoenselaar. maar was verzekerd van de titel omdat concurrente Roelie Bakker eveneens in de halve finale strandde. Krappen behaalde het kampioenschap mede op ba sis van haar prestaties in de twaalf eerder gehouden toernooi en. VLISSINGEN - De voetbalfinale van de regionale beker voor reserve-elftallen wordt een volledig Zeeuwse zaterdag aan gelegenheid. Oostkapelle 2 versloeg in de ene halve finale Dosko 2 met 3-0, terwijl in de andere halve finale Arnemuiden 2 - Rillandia met 2-1 te sterk was voor de reserves van Rillan- dia. VLISSINGEN - De noodzakelijk geworden beslissingswed strijd in de derde klasse A van het zondagvoetbal om de tiende plaats tussen Steenbergen en Alliance is in 3-1 geëindigd. Door dat resultaat degradeert Alliance samen met Clinge rechtstreeks uit de derde klasse en krijgt Steenbergen via de nacompetitie met de winnaars van de periodewedstrijden uit de vierde klassen A en B nog de kans zich te handhaven BRUSSEL - Club Brugge heeft gisteren de Belgische beker veroverd. Een week nadat Club de strijd om de landstitel met Racing Genk verloren, grepen de voetballers uit Brugge toch de troostprijs. Excelsior Moeskroen werd met 3-1 verslagen De Peruaanse aanvaller Andres Mendoza maakte alle doel punten voor Brugge. In de22e minuut opende hij de score Twaalf minuten na rust maakte Jonathan Blondel nog wel ge lijk, waarna Mendoza in de 74e en 89e minuut weer raak schoot. Daarop had Moeskroen geen antwoord. ANP vrijdag 10 mei 2002 De veteranencrossers aan het werk in de tweede manche. foto Lex de Meester lep Thriou VLISSINGEN - Met een prach tige en verrassende finale in de klasse 250/500cc werden giste ren de eerste wedstrijden om het Open Zeeuws kampioenschap in Vlissingen afgesloten met als winnaar Richard Leeuwesteijn. Bij de 125cc was Patrick Del- motte niet te kloppen. De 85cc werd zoals voorspeld een walk-over voor Rinus van de Ven die met grote voorsprong won. Eenzelfde prestatie werd door Jeffrey van Kempen neer gezet bij de 65ce en door Benja min Torbijn in de miniklasse. Bij de veteranen was Leo Stroo de sterkste. De 125cc en de 250/500cc reden series met later op de middag fi nalewedstrijden. Door afwezig heid van de Zeeuwse cracks Ar no Ruttinger, Casper Ovaa en Thomas Adriaanse, die ver plichtingen hadden voor het Nederlands kampioenschap, waren alle ogen gericht op Ri chard Leeuwesteijn. Direct na de start in de finale nam hij de leiding, maar moest die al heel snel afstaan aan Rick van de Broek. Van de Broek bouwde onmiddellijk een voorsprong op. Leeuwesteijn nestelde zich op de tweede plaats, maar werd direct aangevallen door Freddie Blaas die na enkele ronden de tweede plaats overnam. Even leek het erop dat de ereplaatsen daarmee verdeeld waren. Maar zowel Van de Broek als Blaas ging een ronde later in de fout en daarom' kwam Leeuwesteijn verrassend als leider door. Hij werd gevolgd door Zierikzeeë- naar Erik van der Wekken, een zeer sterk rijdende Robin Jan sen en een sterke Stef Goetheer. Goetheer had zich overigens via de herkansingen moeten plaat sen nadat hij in de serie rempro- blemen had gehad. Aan kop sloeg Leeuwesteijn aHe aanval len van Van der Wekken af en pakte de winst en daarmee de leiding in de tussenstand om het Zeeuws Kampioenschap. Robin Jansen moest nog even oppas sen voor Goetheer, maar stelde zijn derde plaats veilig. Opval lend was dat de eerste drie rij ders allen op een viertakt motor reden en Stef Goetheer de enige tweetakt was in de top. Rick van den Broek, die in eerste instan tie nog sterk leek terug te ko men, kwam niet verder dan de vijfde plaats. Engelsman Bij de 125cc was de strijd al kort na de start beslist. Patrick Del- motte pakte direct na het vallen van het starthek de leiding en stond die niet meer af. Achter hem werd het nog wel spannend en hadden Nicky Huiszoon, de Engelsman Owen DelanyTwan van Liere en Henk Buys het met elkaar aan de stok. Delany had de pech dat hij de finales niet op zijn wedstrijdmotor kon rijden. In de trainingen had hij een vastloper en moest de rest van de dag op zijn reservemotor uit komen. Twan van Liere, die met over macht zijn serie had gewonnen, finishte als vierde voor Henk Buys die op zijn beurt ook een serie op zijn naam bracht. Voor Buys geldt echter dat de jaren gaan meetellen en dat hij tegen het einde van de manches een aantal jonge rijders moet laten voorgaan. Toch vocht de Sou burger een prachtige strijd en kon hij trots zijn op zijn vijfde plaats. Bij de 85cc stond de winnaar ei genlijk al voor de start vast. Ri nus van de Ven had geen enkele moeite met zijn tegenstanders en won beide manches in zijn klasse met grote voorsprong op Ramon Koole en Martin Stroo, die op hun beurt ook weer een grote voorsprong hadden op de rest van het veld. Jeffrey van Kempen is bij de 65cc de ontdekking van het sei zoen. De zoon van oud-crosser Marcus van Kempen ging giste ren als een speer over de baan en niemand was ook maar enigs zins in staat in de buurt van zijn achterwiel te komen. Swift 1-speelster Anita Hoekstra (rechts) zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met Swift 2. foto Lex de Meester door Wim de Vos WEMELDINGE - Sinds de eer ste uitgave van de Ronde van Wemeldinge was Wim van Stel bij de organisatie betrokken. Daarom werd hij vlak voor de start van de koers voor elite en neo-amateurs in de bloemetjes gezet. Namens het districtsbestuur i van de KNWU speldde Ineke van Leest uit Moerdijk Van Stel J de gouden speld van verdienste van onze sportredactie AXEL - De zestienjarige Colin- da Cornelissens van de Ruiter- club Hulst pakte in het Z-sprin- gen paarden verrassend de eerste plaats in het Hemel vaart concours van de RSV Axel. Van de tien geroutineerde combina ties veroverde Colinda Corne lissens met haar paard Nobelle met glans de overwinning in de één na zwaarste springrubriek. Bij het springen was er in de M-, Z- en ZZ-rubrieken veel con currentie. Colinda Cornelissens uit Hulst liet zich in de Z-klasse absoluut niet uit het veld slaan. Zij startte voor de tweede keer met haar zevenjarige vosruin Nobelle in de Z-klasse. Ze reed een degelijke basisronde zonder straf punten en binnen de tijd. Hiermee schreef ze de eerste foutloze rit op haar naam. Slechts één andere combinatie plaatse zich daarna nog voor de barrage. Als eerste startster in de barrage zette Cornelissens alles op alles en kwam met een sneUe tijd van 40,52 seconden foutloos rond. De geroutineerde concurrente Veronic Bols uit Bergen op Zoom kon onvoldoende tegen wicht bieden aan deze prestatie van Cornelissens. Veronic Bols reed op zeker, maar pakte toch een balk mee op de tweede hin dernis. Ook qua tijd (48,83 se conden) kon de Brabantse vbo- studente Colinda Cornelissens niet verslaan. Jeroen Burm, cle 26-jarige auto monteur uit Hulst, startte voor de tweede keer in de M-klasse met zijn elfjarig paard Cham pagne Du Nord. Waar Burm vorige week met een derde plaats genoegen moest nemen, greep hij op hemel- op. Wim van Stel werd, zoals hij het zelf zei, bij toevalbij de orga nisatie van de eerste wedstrijd in Wemeldinge betrokken. Overigens heeft hij een paar jaar terug een stapje terug gedaan. Hij bleef nog wel bij de organi satie betrokken maar dan op de achtergrond. „Maar nu zet ik er def initief een punt achter. Vanaf volgend jaar volg ik de race nog alleen als toeschouwer." Van Stel was ook ruim zeventien jaar lang actief als jurylid. vaartsdag op superieure wijze regelrecht de eerste plaats. Parkoersbouwer Bram Wattel uit Vrouwenpolder had hoge hindernissen gebouwd. Het schitterende hindernismateri aal getuigde van een organisatie die zijn sporen verdiend heeft. Een ouderwets overhaalbrug- getje en een knap boerenpaard gaven het parkoers een uniek aanzien. Met vernuftige lijntjes tussen de hindernissen was zelfs voor de geroutineerde nationaal rij dende Johan Kerstens met Li - berty concentratie vereist. Sa men met de Zeeuws-Vlaamse topruiter Ilyo de Loos bleef Kerstens foutloos in het basis- parcours in de ZZ-klasse sprin gen. Ilyo de Loos pakte toch de eerste prijs. In de dressuurwedstrijden na men de ruiters van de organise rende vereniging de linten en de dikgevulde enveloppen mee naar huis. De bijzonderheid was dat de dressuurruiters en ama zones de twee proeven direct achter elkaar reden. Deze ma nier van rijden was een experi ment. door Jan Roovers MIDDELBURG - De korfbal ploeg van Swift 2 is gisteren winnaar geworden van het He- melvaartsdagtoernooi van de eigen vereniging. In de hoofd poule hield het team van win nende coach Erik Maljers Swil't 1 achter zich. Alle waardering voor de win nende formatie natuurlijk. Maar het moge duidelijk zijn dat de 54e editie van het eens zo roemruchte toernooi daarmee geen topaffiche werd. Vooraf werd daar door toernooileider Jan-Peter Pouwer overigens ook al rekening mee gehouden. „Een aantal ploegen dat anders steeds te gast is, heeft nog com- petitiebelangen waardoor ze niet hun sterkste afvaardiging stuurden. Daarnaast is de mei vakantie toch wel van invloed geweest op de mindere deelna me", aldus Pouwer. Waarmee meteen was verklaard dat het toernooi een nog sterker recrea tief gezicht kreeg dan in vorige uitgaven. Na de gebruikelijke ingrepen (Tjoba kwam met een toernooi- ploeg die nog lager moest wor den ingeschat dan vooraf was aangegeven en verdween dan ook uit de hoofdpoule, TOP kwam, gelet op de titelkansen in de competitie, met een gelegen heidsteam) liep echter alles vol gens schema. Waarmee het 54e Hemelvaartsdag op het recrea tieve vlak zijn waarde bewees, maar de Middelburgse vereni ging ongetwijfeld nog wel eens zal hebben teruggedacht aan de kwalitatieve status die het toer nooi nog niet zo lang geleden had. De winnaars in de 21 pou les hadden daar geen problemen mee, die vierden de toernooi winst uitbundig. door Wim de Vos NIEUWDORP - Voor Leo de Nooijer is de dag waarop het districtskampioenschap tijdrij den wordt gehouden jaarlijks een hoogtijdag. De coureur uit Oost-Souburg haalt voor die speciale gelegenheid de (tijdrit )fiets nog eens uit het schuurtje. Echter niet om kampioen van het district Zuid-West van de KNWU te worden. „Ik doe graag aan tijdrijden en voor mij is dit een wedstrijd waarin ik kan zien hoe ver ik nog kan reiken tegen de licen tiehouders. Ik ben al tevreden als ik de snelste Zeeuw ben", heeft De Nooijer in het verleden al verschillende malen aange geven. Morgen is de Zeeuw weer van de partij als in Nieuwdorp opnieuw wordt gestreden om de (districts)medailles Met Leo de Nooijer krijgt het tijdritkampioenschap van het district Zuid-West jaarlijks iets aparts. De Nooijer is nu één maal een specialist op dit ge bied. Hij voelt zich niet thuis in een peloton; het beangstigt hem in een groep te rijden. Verschil lende malen slaagde hij er al in om (buiten mededinging uiter aard, omdat hij niet in het bezit is van een KNWU-licentie) qua tijd in de top van het klassement te eindigen. Ditmaal zal dat overigens niet zo moeilijk zijn omdat met name bij de eli te-amateurs slechts enkele ren ners hebben ingeschreven bij organisator Bert van Gils uit Vlissingen. Jammer „Er hadden wel meer renners ingeschreven maar zaterdag staat er ook een wedstrijd voor de clubcompetitie op het pro gramma. Dat scheelt uiteraard enkele renners van de clubs die aan die competitie deelnemen. Het is natuurlijk jammer dat er op een dag dat een districtskam pioenschap wordt verreden er andere wedstrijd worden gepro grammeerd Daar zou bij de vaststelling door de KNWU re kening mee moeten worden ge houden", aldus Van Gils. Ook voor de vrouwen staat morgen een klassieker, de Flevotoer, ge pland. Ook in die categorie is er daardoor een geringe deelname. Overigens is de kampioene van- vorig jaar, Baukje Doedee uit Driewegen, wel van de partij om te trachten haar titel te prolon geren. Van Jacq Schuit mag ongetwij feld een goede klassering wor den verwacht. De renner uit Ar nemuiden kan een behoorlijke rit tegen het horloge rijden. Sa men met Leo de Nooijer rijdt hij ook enkele koppeltijdritten ge durende het seizoen. Deelname bij de elite en neo-amateurs is er onder anderen van Eric de Crom, Stef Clement, Jelle van Groesen en Thomas van der Weide. Overigens valt de totale belang stelling niet tegen. Verdeeld over de verschillende categorie- en hebben zo'n kleine honderd renners en rensters ingeschre ven waarbij vooral de nieuwe lingen en de junioren een be hoorlijke ploeg vormen. In beide categorieën hebben meer dan twintig renners ingeschre ven. In de polders rond Nieuwdorp is een omloop van negentien kilo meter uitgezet. De elite en neo- -amateurs moeten deze twee maal afleggen; de overigen eenmaal. De eerste start is za terdag om 14.00 uur. OIRSCHOT - In de zeven de regiowedstrijd van de KNMV jeugd-juniorcross is Mark Boot uit Burgh- Haamstede bij de klasse 65cc grote wielen op de tweede plaats geëindigd. In de eerste manche kwam hij als eerste over de fi nish. In de tweede manche werd Mark Boot tweede, wat hem dus de tweede plaats in totaal opleverde. De uit Letland afkomstige August Just eindigde op de eerste plaats in het to taalklassement. De prijsuitreiking werd verricht door Garcia Vico, die momenteel op de vijf de plaats staat in de Grand Prix bij de 500cc klasse motorcross. door Wim de Vos SLUISKIL - De laatste paar jaar was het wielercomité De Sluiskilse Wieler vrienden er trots op dat het telkens een landelijk jeugdtoemooi kreeg toegewe zen door de KNWU. Dit jaar kon dat verzoek niet worden ingewilligd omdat er volgens een roula tiesysteem wordt verdeeld binnen het district Zuid-West. Desondanks is er zondag in het kanaaldorp opnieuw startgelegenheid voor de jeugd. Nu wordt er alleen een districtswedstrijd verreden, maar dan wel één in de vorm van een omnium, dat bestaat uit een in dividuele tijdrit en een criterium. Zoals inmiddels gebruikelijk kreeg het toer nooi opnieuw de naam van Bert van Gils, de grote promotor van het jeugd wielrennen in Zeeland, mee. Van Gils was al sinds de eerste jeugdwed strijd een soort van adviseur van de Sluiskilse wielerorganisatie. Gelet op die werkzaamheden besloot het be stuur onder leiding van voorzitter Ma- riëtte van Tatenhove daarom de naam van Van Gils aan het toernooi te verbin den. Op zij n initiatief is ook de tijdrit aan het programma toegevoegd. „Op die ma nier kunnen we toch een dagprogram ma aanbieden in de plaats van het lan delijke jeugdtoemooi zoals dat een paar jaar gebruikelijk was in Sluiskil. Bovendien komt de jeugd niet in actie tijdens het districtskampioenschap tijdrijden, zaterdag in Nieuwdorp", al dus Van Gils. Op die manier kan de jeugd toch nog een nt tegen het uur werk rijden. In totaal zullen zo'n ne- gentigrennertjes zondag van start gaan in Sluiskil. Vanaf 11.00 uur rijden de categorieën één tot en met vier hun tijd rit, waarna om 11.45 uur de jongsten (categorie één) hun wedstrijd zullen rij den. Om 14.15 uur begint het tweede deel van het programma met de tijdrit voor de categorieën vijf tot en met ze ven. Daarna volgt vanaf 15.00 uur het criterium voor deze groepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25