Kicken in een volle Kuip PZC Biljartdroom in vervulling Serooserke kan tweede klasse aan 22] Kruiningen wil iets goedmaken tegen Meeuwen Feyenoord-fan Chris Wijs beleeft wedstrijd van zijn leven agenda uitslagen Cadzand wint wb vrijdag 10 mei 2002 KRUININGEN - Na de 2-0-ne- derlaag in de eerste nacompeti- tiewedstrijd tegen De Meeuwen zal het voor zaterdag-derde klasser Kruiningen een zware opgave worden om in de race te blijven voor promotie. Toch wil trainer Leo van der Weijde zich niet zomaar gewonnen geven. „We gaan het De Meeuwen zeer moeilijk maken." De naar Goes vertrekkende Van Der Weijde is wel realistisch ge noeg om te beseffen dat zijn ploeg het in het thuisduel met de ploeg uit Zoutelande geweldig moeilijk zal krijgen. „De Meeu wen maakte op mij een collec tief sterke indruk. Bovendien zitten de spelers als winnaar van de laatste periode lekker in hun vel", weet Van der Weijde. Voor Kruiningen is het na de cruciale 4-1-nederlaag tegen Noad'67 allemaal minder voor spoedig verlopen. „Die klap heeft even nagewerkt. Daarbij kregen we met nogal wat bles sures te maken, waardoor de laatste fase van de competitie tegenvallend is geweest." Desondanks wil Leo van der Weijde voordat hij naar Goes vertrekt op een waardige ma nier afscheid nemen van Krui ningen. „Dat deze jongens al zo ver zijn gekomen verdient een pluim, maar we willen er alles aan doen om nog verder te ko men. We zullen het zaterdag tactisch anders aanpakken dan vorige week. Het wordt kiezen of kabbelen." In de andere nacompetitiewed- strijd in de derde klasse lijkt Yerseke het na de 3-0-uitzege bij Bevelanders een stuk makkelij ker dan Kruiningen te krijgen om zich te plaatsen voor de vol gende ronde. Een klasse lager neemt Smerdiek het in eigen huis op tegen WIK'57. Zondag middag heeft derdeklasser Pa trijzen, na de 2-1-zege van afge lopen week, in eigen huis tegen Rood Wit aan een gelijkspel ge noeg om verder te komen. In de vierde klasse moeten Zeeland Sport en Domburg zich via res pectievelijk BSC en MOC'17 zien te plaatsen voor een vervolg in de nacompetitie. In de vijfde klasse neemt Luctor'88, dat vo rige week met 2-0 verloor van Renesse, het op tegen NVS. door Eldridge Pentury ROTTERDAM - De smetteloos witte Feyenoord-sweater zag er in de euforie niet meer zo schoon uit als voor de wedstrijd, maar daar kon Chris Wijs zich nou niet echt druk om maken. Feye noord won de Uefa Cup-finale van Borussia Dortmund, en hij was erbij. „Ikhadtraneninmijn ogen." De 27-jarige Middelburger was niet de enige. „Ik zag het bij veel supporters. Jong en oud. Om me heen stonden kerels te janken. Maar wat wil je, deze wedstrijd was echt bijzonder. Waarschijn lijk maak je dit als supporter maar één keer mee in je leven", vertelt Wijs, schor als-ie is door het gebrul tijdens de wedstrijd van z'n leven. „Feyenoord heeft de Uefa Cup gepakt... Na 28 jaar weer een prijs. Wie had dat nou gedacht?" Als hondstrouwe aanhanger reisde Chris Wijs zijn club in de afgelopen jaargang overal ach terna. „Ik heb alle competitie wedstrijden gezien en ik ben ook naar Freiburg, Glasgow en Milaan geweest." Als bezitter van een goldcard (daarmee is een supporter verplicht om vij f tig procent van alle uitwedstrij den te bezoeken) was hij zeker van een ticket voor de finale. Wijs hoefde niet in de rij te staan bij de sigarenboer, maar kreeg een omwisselbiljet thuis ge stuurd. „Ik ben vanuit Oirschot waar ik werk naar Rotterdam gereden om mijn kaart op te ha len. Ik heb tachtig euro betaald, de normale prijs." Wijs volgt Feyenoord al jaren. „Ik werd regelmatig door mijn vader meegenomen naar wed strijden, maar toen ik zelf geld begon te verdienen heb ik een seizoenkaart gekocht. Ik leerde meer Zeeuwse Feyenoord-fans kennen, en zo is mijn interesse alleen maar groter geworden", zegt Wijs, die sergeant is bij de Koninklijke Landmacht. „Fey enoord kost me veel geld, maar ik heb het er graag voor over. Feyenoord is m'n hobby. De zondag staat voor mij in het te ken van Feyenoord. Gelukkig Feyenoord-supporter Chris Wijs (voorgrond) voor het vert rek naar Rotterdam. kan ik voor doordeweekse wed strijden veel regelen op mijn werk. Maar ja, ze weten daar ook: als ik geen vrij krijg, meld ik me gewoon ziek. Woensdag beleefde Chris Wijs zijn eerste Europese finale. Het resultaat was voor hem bijna te mooi om va n te dromenJe gaat dan naar Milaan, maar ver wacht eigenlijk niet dat Feye noord de volgende ronde zal be reiken. En dan ineens staat de ploeg in de finale, en uiteinde lijk winnen ze 'm clan nog ook." Wijs zweette wat af in de tjok volle Kuip, waar hij de wed strijd bekeek vanuit het voor hem vertrouwde vak R. „Het werd eerst 1-0 en later 2-0 voor Feyenoord, maar steeds hield ik mezelf voor: Dortmund blijft een Duitse ploeg. Vlak na rust kwam die 2-1. Toen waren er momenten bij dat ik niet meer durfde te kijken. En ik was niet de enigeIk zag heel wat j ongens van wie het hoofd naar beneden hing. Ik heb Feyenoord al heel vaak zien spelen, maar deze wedstrijd was in meerdere op zichten bijzonder. Het was zó spannend, je voelde de adrena 1 i- ne. Ik heb die finale eigenlijk in een roes beleefd.En zo ging het eigenlijk ook met de huldiging na de wedstrijd. Wijs: „Omdat de wedstrijd zo spannend was, en er nog drie minuten blessure tijd bijkwam, was erechtsprake van een climax. Het was één groot feest. Echt kicken! Pa trick Paauwe liep op een gege ven moment in z'n onderbroek over het veld. Z'n broek, shirt en sokken had-ie allemaal wegge ven. Dan weer stond die met de beker, dan weer die. De spelers konden er geen genoeg van krij gen, en wij als supporters eigen lijk ook niet." foto Ruben Oreel Na afloop trok Wijs de Rotter damse binnenstad in, maar meed hij de Coolsingel. Bewust. „Want in 1999 toen Feyenoord kampioen werd, was ik er ook bij. En toen waren er ook al rel len. Dat wilde ik niet nog 's mee maken. De jongens die op rellen uit zijn, zijn geen echte suppor ters. Die zijn beïnvloed cloor drank en dope. Ik ben 's nachts een discotheek ingedoken en heb daar lekker doorgefeest. Het begint eigenlijk nu pas een beetje tot me door te dringen wat Feyenoord heeft gepres teerd." door Marco Hamelink SEROOSKERKE - De jonge spelersgroep laten ontwikkelen en meedraaien in de midden moot. Dat was begin dit seizoen de doelstelling voor derdeklas ser Serooskerke. Met een vierde plaats in de competitie en het behalen van de tweede-periode- titel lijkt het doel ruimschoots bereikt. Morgen wacht de re turn in de eerste ronde van de nacompetitie tegen WIIS, waarin 'Seroos' een 3-2-voor- sprong verdedigt. Hoewel het seizoen al meer dan geslaagd is voor Serooskerke wordt de nacompetitie niet als een verplichte oefening gezien. „De nacompetitie is een prach tig toetje na een goed seizoen", vertelt trainer Leendert Geel hoed, die bezig is aan zijn eerste jaar. „Als je zover bent geko men, moet je er helemaal voor gaan." De uitgangspositie voor Seroos kerke is dan ook goed. De uit wedstrijd tegen WHS in Sint- Annaland werd met 3-2 gewon nen en dus heeft Seroos thuis aan een gelijkspel genoeg. Geel hoed: „WHS heeft zich in ons verslikt en zal er alles aan willen doen om dat recht te zetten. Het is ook een zeer ervaren ploeg die al jaren probeert te promoveren naar de tweede klasse. Doorzet tingsvermogen en karakter zul len morgen de doorslag geven. Ik weet niet of wij tegen de druk bestand zijn. Onze ploeg bestaat uit jonge jongens en die hebben dit nog nooit meegemaakt." De trainer ziet de nacompetitie dan ook als een nieuwe fase in het leerproces van zijn ploeg. Promotie is dit seizoen geen doel op zich, maar dient in de ko mende jaren wel gerealiseerd te worden. De ambities van Se rooskerke trokken de trainer uit Kamperland weg bij Tholense Boys. „Het bestuur wil van Seroos kerke een degelijke tweedeklas ser maken", vertelt Geelhoed. „Hun visie daarover sprak mij erg aan. Ze willen de vereniging over de hele breedte naar een hoger plan tillen. Serooskerke haalt in principe geen spelers weg bij andere teams en dus wordt er ook geïnvesteerd indt jeugd en de begeleiding. Hier door is de saamhorigheid bin nen de vereniging erg groot. Di! verbetert de uitstraling van dt club, waardoor je jongeren u de omgeving warm maakt oi bij 'Seroos' te komen spelen." „In het begin moesten de jon. gens erg aan mijn aanpak wen nen. Mijn manier van over voet bal denken, was anders dan da: ze gewend waren. Het voordee' voor mij was dat ze allemaalnoj jong zijn en nog makkelijk bij tj sturen zijn. Bij routiniers word: dat al een stuk lastiger. Ze echter allemaal heel leergien; en pakken dingen snel op er denken zelf ook mee. Na eer moeizame start van de competi tie waarin we zelfs even onder aan stonden is er duidelijk ee opgaande lijn te zien." Woensdag, voorafgaand aand Uefa Cup-finale van Feyé- noord, werd er getraind en s, men naar de wedstrijd gekeken „Een stukje teambuilding" zegt Geelhoed. „De wil en kwa liteit om naar de tweede te gaan, zijn er in elk geval. Mis schien is het nog te vroeg voo: dit team. Maar het zou in elk ge val wel weer een goede school zijn." Leendert Geelhoed Vrijdag Basketbal Mannen, tweede divisie: Bladel - Waldric (21.00 uur. Mannenbeker: Mevo'80 - Smokkelhoek (20.00 uur), BV Souburg 2 - Marathon (21.30 uur). Jongensjunioren: BV Souburg - Marathon (20.00 uur). zaterdag Atletiek Meidoornloop Nisse. 14.30 uur: 1500 meter voor de jeugd. 15.00 uur: 5, 10 en 15 kilometer voor alle leeftijden. Basketbal Vrouwen, eerste divisie: JRC Boxtel - Ba ros, Jugglers- Niels Stensen Tweede Di visie: Waldric - WSC, Flash'82 - Black Eagles. Mannen, tweede divisie: SVH - Waldric. Eerste klasse: ABC - Barons 3. Mannenbeker: Smokkelhoek - BV Sou burg (20.00 uur). Biljarten Gewestelijke finales teams: Libre Cl: BV De Kastanje, Kloosterzande. Locatie: BC De Distel, Roosendaal. Aanvang: 10.00 uur. Libre C2: BV Windenburg, Noord- gouwe. Locatie: BV Boulevard, Hooger- heide. Driebanden B1: 't Bierwinkeltje, Terneuzen. Locatie: BC Amorti, Zeven bergen. Aanvang" 13.00 uur. Driebanden B2: BV Windenburg, Noordgouwe. Loca tie: Café 't Trefpunt, Roosendaal. Aan vang: 10.00 uur. HIS Schietsport Districtskampioenschap van Zeeland. Onderdelen: militairgeweer, standaard geweer, veteranengeweer. Locatie: mill- tairebaan Koningin Wilhelmina-kazerne, Ossendrecht (9.00 uur-15.30 uur). HH Tennis Districtscompetitie. Hoofdklasse, man nen: Smash - Schelde, Drive - Wester- schouwen, Game'78 - Sluiskil, Kapelle - J. van Beieren. HH Veldkorfbal Overgangsklasse B: Or Wit-Avanti, De Lege Geaen-Thrianta, KCC-Marfugels, Fortis-Excelsior D (16.00 uur). 1G: IJssel- vogels-Tjoba (15.30 uur), Koag-De Dijk- vogels, Maassluis-Vr'schaar H, Rust Roest-ODO M. 2G:TOP-Pernix (15.30 uur Sagitta-ACKC, Ondo G-Swift 15.30 uur ADO-Fiks. 4A: Atlas-Volharding (15.30 ROB: Or.Wit 2-Tjoba 2 (14.00 uur). R1G: Snel 2-Swift 2 (14.15 uur), Fortis 2-ODO M 2 (14.15 uur). Jeugd. A1D:Tjoba-Wion 2 (11.30 uur), Maassluis-Swift (14,00 uur Fortis-Korbis (12.30 uur). HH Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse B: Barendrecht-Huizen, Del- tasport-Spijkenisse, GVVV-Hoek, Benne- kom-Roda Boys, Sparta Nijkerk-Dovo, Kloetinge-SDV Barneveld, IJsselmeer- vogels-Zwart Wit'28, Aanvang 15.00 uur. Eerste klasse C, nacompetitie (klassepe- riodekampioenschap). Wilhelrnina'26 Achilles Veen. Tweede klasse, nacompe- tie: De Zwerver-Kogelvangers, Nivo Sparta-Arnemuiden, AZVV-Tricht Der de klassen, nacompetitie: Yerseke-Be- velanders, Kruiningen - De Meeuwen, Serooskerke-WHS (17.00). Vierde klas se A, nacompetitie (klasseperiodekam- pioenschap): SKNWK Spui. Vierde klasse B, nacompetitie (klasseperiode- kampioenschap): Smerdiek-WIK'57. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. HH Waterpolo Tweede ronde districtsbeker: Ganze-Aegir. Aanvang: 18.30 uur in ting Vlissingen. Locatie: Havenweg, Nieuwdorp. Aanvang: 14.00 uur. ATB zomercup. Tweede wedstrijd. Loca tie: Bos De Piet, Wolphaartsdijk. Aan vang: jeugd t/m 16 jaar en vrouwen (13.00 uur), senioren en veteranen (14.00 uur). zondag HH i Basketbal Vrouwen, eerste divisie: BC Vlissingen - ASVU (15.15 uur). Gunco - BV Lely. Tweede divisie: WSC - Attacus. Derde di visie: Tenderfeet - Tantalus. Jongensju nioren, hoofdklasse: Octopus - BC Vlis singen. HH Biljarten Gewestelijke finales teams. Vrouwen: Distr. team Walch./deBev. en BV Concor dia, Terneuzen. Locatie: Café Concordia, Loon op Zand. Aanvang: 10.00 uur. Libre C3: BV De Kastanje, Kloosterzande. Loca tie: Sporthal van Duyvenvoorde, Oost Souburg. Aanvang; 10.00 uur. Libre C4: DOS, Nieuwerkerk. Locatie: Café De Meebaal, Nieuwerkerk. Aanvang: 10.00 uur. Libre C5: BV Scheldezicht, Wemel- dinge. Locatie: Tapperij de Kroon, Ber gen op Zoom. Aanvang: 10.00 uur. HH Hockey Vrouwen, derde klasse: Bommeler- waard - Vlissingen. HH Tennis Landelijke competitie. Gemengd senio ren, tweede klasse: Be Quick/M - Schel de, Derde klasse: Middelburg - Dash'35, Souburg - Vierhoeven. Vierde klasse: Souburg 2 - Hartel, Be Quick/M 2 - Tiola. Vijfde klasse (0067): De Puije - Middel burg 3, Halve Maantje - Hulster Ambacht, Ludo Emergo - Halsteren 2. Vijfde klasse (0075): DOS - Souburg 3, Tiola - De Zoom 3, Animo - Middelburg 2. Mannen, eerste klasse; Animo - Sluipers. Tweede klasse: Oudenbosch - Zierikzee, Holy 2 - Halve Maantje, Veldhandbal Wielrennen Districtskampïoenschap tijdrijden. Alle categorieën. Organisatie: wielerstich- Meisjes junioren: EMM-ASC (verhard sportveld Nassaulaan, 13.00 uur). HH Voetbal Amstel Cup, finale: FC Utrecht - Ajax (De Kuip, Rotterdam). ZONDAGVOETBAL Hoofdklasse B: UDI'19-Gemert, WSC- Panningen, Schijndel-JVC Cuijk, IVS- Terneuzen, Wilhelmina'08-TOP, EHC/ Norad-Vinkenslag, Meerssen-UNA. Aanvang 14.30 uur. Derde klassen, nacompetitie: Moerse Boys-Dosko, IFC-Grenswachters, Patrij zen-Rood Wit. Vierde klassen, nacom petitie: Odio-Hulsterloo, BSC-Zeeland Sport, Domburg-MOC'17. Vijfde klas sen, nacompetitie (klasseperiodekampi- oenschap): Ria W-Koewacht, Luctor'88- NVS. Aanvang 14.30 uur. HH Wielrennen Bert van Gils-jeugdtoernooi. Organisa tie: De Sluiskilse Wielervrienden. Loca tie: Lelyplein, Sluiskil. 11.00uur: indivi duele tijdrit categorieën één tot en met vier. 11.45 uur: start criterium categorie één. 14.15 uur: individuele tijdrit catego rieën vijf tot en met zeven. 15.00 uur: start criterium categorie vijf. SPUI - De voetballers van Cad zand blijven meestrijden om promotie naar de derde klasse. De ploeg won gisteravond in de nacompetitie bij Spui: 1-3. De nacompetitiewedstrijd tussen WIK'57 en Brouwershaven ein digde in een 3-1-zege voor WIK, dat morgen Smerdiek treft. Aaike Verweij heeft zich wonderbaarlijk hersteld van auto-ongeluk door Joop van den Oudenhoven GOES - Oud-voetbalkeeper en huidig biljarter Aaike Ver weij uit Goes, lid van biljart vereniging OHGL, staat dit weekeinde in het NK bandsto ten derde klasse, dat in Win schoten wordt gehouden. Een niet voor mogelijk gehouden wederopstanding na een ern stig auto-ongeval doet een droom in vervulling gaan. Ooit gold de nu 37-jarige Ver weij als een talent aan het bil jart. Geboren als kasteleins- zoon stond hij als zesjarig ventje al achter de tafel. Ver weij was heel fanatiek en leer gierig. Al snel kreeg hij biljart- les van gerenommeerde spe lers als Kees en later Lou West- dorp. De jonge Verweij ging echter ook voetballen en ontdekte dat hij talenten had als keeper. Hij werd lid van Kloetinge en stak al zijn tijd en energie in het voetbal. School was aan hem niet besteed. Verweij hield van actie. Onder André Wurth ont wikkelde Verweij zich tot een betrouwbare sluitpost. Hij kwam diverse malen uit voor het Zeeuws Uefa elftal voor spelers van 16 tot 18 jaar. Het wachten was op de doorbraak naar het eerste elftal van Kloe tinge. Henk van Sabben, toenmalig doelman van Kloetinge, had alle moeite het jonge talent voor te blijven. Toen hij 21 jaar was, dacht Verweij de stap naar de eerste selectie te ma ken, Op dat moment sloeg ech ter het noodlot toe. Na een per soneelsfeest] e in Baarland van zijn toenmalige werkgever werd Verweij gevraagd nog even uit te gaan in Goes. Na de nodige aarzeling en aandrin gen van een stagiaire voor wie Verweij een zwak had, stapte hij in de auto bij een vriend van een ander meisje. Hij kende de chauffeur niet, maar er werd Verweij verzekerd dat hij een rijbewijs had. Eenmaal onder weg werd al snel duidelijk dat de (Engelse) chauffeur te veel had gedronken en roekeloos reed. Tussen Hoedekenskerke en 's- Gravenpolder ging het finaal mis. De chauffeur miste een bocht en de auto vloog recht door van de dijk de weilanden Aaike Verweij wil best beter worden als biljarter, maar is eigenlijk al blij dat hij nog achter de bil jarttafel kan staan. foto Dirk-Jan Gjeltema in. De bestuurder kneep er stiekem tussenuit en liet nooit meer iets van zich horen. Zijn vriendin was op slag dood. Aaike Verweij raakte levens gevaarlijkgewond. Zij werden enige tijd later door een post bode gevonden. In ijltempo werd Verweij naar een ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Zijn moeder kreeg van de artsen te horen dat hij één procent kans had te over leven. Zijn schedel was door het dak van de auto opengere ten en de kleine hersenen wa ren zwaar beschadigd. Hij had ook veel inwendige wonden. Coma Drie maanden verkeerde Aai ke Verweij in coma. Toen hij daaruit ontwaakte was een van zijn eerste vragen aan de arts of hij nog zou kunnen voetballen. Het antwoord was duidelijk: nooit meer. Verweij functioneerde nog op het ni veau van een kind van vier. Zijn schedel werd gerepareerd met een kunststof plaat die nog altijd in zijn hoofd zit. Na zes maanden verblijf in Rot terdam volgde een revalidatie van een jaar in Hoensbroek. „Kruipend en in luiers kwam hij daaraan", vertelt zijn moe- dei'. „Het is ongelofelijk wat ze daar allemaal hebben gedaan. Toen hij eindelijk mee naar huis mocht kon hij met wat steun weer lopen." Verweij over die tijd: „Van het ongeluk herinner ik me niets meer. Van de tijd in Hoensbroek des te meer. Het was keihard, maar onvoorstelbaar hoe ze mij er bovenop hebben gekregen. Het enige waarvan ik nog da gelijks last heb is een barsten de hoofdpijn. Daar slik ik veel medicijnen voor.Zijn moeder- vult aan: „Hij is ook blind aan het rechteroog. Daarnaast is zijn geheugen door de hersen beschadiging zwaar aangetast waardoor zelfstandig wonen onmogelijk is. Maar we zijn al lang blij dat we hem hebben mogen houden. Het is een wonder." Een klein wonder moet ko mend weekeinde ook geschie den wil Verweij de nationale titel veroveren. Als achtste ge plaatst zal dat een loodzware opdracht worden voor de man die drie jaar geleden de keu weer voor het eerst ter hand nam. Zijn onverwoestbare wilskracht heeft gezorgd voor deze opmerkelijke terugkeer in de sportwereld. Verweij „Hier heb ik altijd van ge droomd. Ik probeer wel wat plaatsjes te klimmen, maar ben al een gelukkig mens erbij te kunnen en mogen zijn. Motorsport Vlissingen. Eerste wedstrijd Open Zeeuws Kampioenschap. 250/500cc: 1 Richard Leeuwesteijn, 2 Erik van der Wekken, 3 Robin Jansen, 4 Stef Goet- heer, 5 Rick van den Broek. 125cc: 1 Pa trick Delmotte, 2 Nicky Huiszoon, 3 Owen Delaney, 4Twan van Liere, 5 Henk Buys. 85cc Ie manche: 1 Rinus van der Ven, 2 Ramon Koole, 3 Martin Stroo. Tweede manche: 1 Van der Ven, 2 Koole, 3 Stroo. 65cc 1e manche: 1 Jeffrey van Kempen, 2 Johnny van Eekelen, 3 Luc Dybala. Tweede manche: 1 Van kempen, 2 Dy bala, 3 Mike van Ham; Veteranen, eerste manche: 1 Leo Stroo, 2 Jos Machielsen, 3 Ad Grofen. Tweede manche: 1 Stroo, 2 Machielsen, 3 Groffen; Miniklasse Ie manche: 1 Benjamin Torbijn, 2 Michael Hoogendonk, 3 Robert van de Pelt. Tweede manche: 1 Torbijn, 2 Kevin Spruijt, 3 Björn Oreel. Paardensport Vrouwenpolder. Dressuurwedstrijd Sé- Ros. B11:1.MelanievandePlasse(Lady, Zd. Beveland) 162. B 12:1. Roxanne van der Eijken (Tjirka, Mauritsruiters) 166. B 11: 1. Truus Francke (Pompidou, Gouwe Reyers) 173, B 12: 1. Truus Francke (Pompidou, Gouwe Reyers) 176. L117:1 Babette Bookelaar (Oakley, R.V. Sé-Ros L1 18: 1. Babette Bookelaar (Oakley, R.V. Sé-Ros) 180. M1 29: 1. Maxime van der Eijken (Brown, Beauty Mauritsruiters 161. M1 30: 1. Evelien Schouten (Lady, Ramona Paardebloem) 150. M2 35: 1. Marieke Willemstein (Jive, Oranjezon) 165. M2 36: 1. Miranda Weiermans (TDN's Capricio, Gouwe Reyers) 159. L1 17: 1. Elna Ridderbos (Morro-Grande, R.V. Sé-Ros) 168. L1 18:1. Linda Jansen (Papilion,Weelruiters) 173.L223:1.Jani- ne Commee (Royal Lady, Paardebloem) 164. L2 24: 1. Lonneke Ludolphy (Ivana, Scheldestad) 170. M1 29: 1. Peter Klaas- sen (Night and Day, Walcheren) 170. M1 30: 1. Dicky Wieringa (Niedurmie, Weel- ruiters) 167. Z1 41:1. Marcel Bosch (Orf- evre, Westbrabantse Ruiters). Z1 42: 1. Rafaela van de Yssel (Eendrachts Koss, Oranjezon) 193. Z2 51: 1. Linda Goense (Jupiter, Weelruiters) 196. Z2 52: 1. As- trid van der Veer (Joli, R.V. Sé-Ros) 197. Schaken Enschede. NK voor clubteams, halve fi nales. LSG - Ordina 3-7: Van Wessel - Van Wely 0-1, Smeets - Sokolov 0-1, Van Haastert-Timman 0-1, Bosman -Gurevi- ch 1/2-1/2, Erwich-Tkachiev 1-0, Van Blit- terswijk - Chuchelov 1/2-1/2, Konings - Van den Doel 0-1, Middelburg - Kuijf 1/2- 1/2, Rebers - Blees 1/2-1/2, Roobol - Cuij- pers 0-1. ING/ESGOO - HSG 3-7: Feygin - Seirawan 1-0, Schebler - Piket 1-0, Hen- nig - Van der Sterren 1/2-1/2, Hoffmann - Nikolic 1/2-1/2, Hausrath - Ljubojevic0-1, Henrichs - Nijboer 0-1Kroeze - Rogers 0- 1, Kiseleva - Kosashvili 0-1, Van Wissen - De Vreugt0-1, Bolwerk- Polgar0-1. Sportprijsvragen Lucky Day (8 mei 2002): 01-03-05-10-14- 22-24-25-30-33-39-41 -45-58-65-67-71 - 73-75-79. (onder voorbehoud) Tennis Berlijn. Vrouwen, 1,5 miljoen euro. Der de ronde: Hantuchova (Slw/11) - Dokic (Joe) 6-2 6-3, Dechy (Fra) - Sanchez-Vica- rio (Spa/13) 7-6 6-3, Mauresmo (Fra/7) - Farina Elia (lta/10) 6-3 6-3, Capriati (VSt/1 - Toeljaganova (Oez/14) 6-2 6-0, Hénin (Bel/5) - Lichovtseva (Rus) 5-7 6-4 6-4, Smashnova (Isr) - Torrens-Valero (Spa) 7-6 6-0. Achtste finale: Serena Williams (VSt/4) - Maleeva (Bul) 7-6 6-4. Rome. Mannen, 3,1 miljoen euro. Derde ronde: Agassi (VSt/9) - Calleri (Arg) 7-6 7- 5, Costa (Spa) - Montanes (Spa) 7-6 6-3, Moya (Spa) - Enqvist (Zwe) 6-2 6-1, Ro- bredo (Spa) - Malisse (Bel) 6-2 6-4, Haas (Dui/7) - Grosjean (Fra/10) 6-3 6-4. Warschau. Vrouwen, 180.000 euro. Der de ronde: Nagyova (Slw/1) - Voracovil (Tsj) 7-5 6-2, Sfar (Tun) - Garbin (lta)6-36| 2, Svonareva (Rus) - Loit (Fra) 6-36-2,Ru I ano Pascual (Spa/5) - Beigbeder(Fra)6-J 6-2. Veldkorfbal Middelburg. Winnaars Hemelvaartsdag toernooi KV Swift. Senioren. Afdeling! Swift 2, afd. 2: NIO, afd. 3: Scheldevc-j gels, afd. 4: Emergo, afd. 5: NIO 2 Al jeugd. Afdeling 1: Oranje Wit, afd. 2:0r>: do M„ afd. 3: BKC. B-jeugd. Afdeling 1-''; Caproen, afd. 2: Fortis 2, afd. 3:T0PA C| jeugd. Afdeling 1: Oranje Wit, afd. 2:For. tis 2, afd. 3: TOP A., afd. 4: Ondo M.D jeugd. Afdeling 1: Albatros. E-jeugd. Af deling 1Snel, afd. 2: Oranje Wit. F-jeugd, Afdeling 1: TOP A„ afd. 2: TOP A2.W| jeugd. Afdeling W: TOP A. Voetbal - Nacompetitie, poule A: Den Bosch -Err-I men 3-1. Den Bosch 1 1 0 0 3 3' RBC 1 1 0 0 3 2-lj Cambuur 10 0 10 lij Emmen 10 0 10 14 Poule B: ADO Den Haag - Sparta 3-3. Excelsior 1 1 0 0 3 4-3 ADO Den Haag 10 10 1 3-| Sparta 10 10 1 3-3 Volendam 1 0 0 1 0 2- Engeland, competitie: Liverpool - Blad burn 4-3, Manchester United - ArsenalOj 1. Stand aan kop: Arsenal 37-84 (kamp. oen), Liverpool 37-77, Manchester Urij ted 37-76, Newcastle 37-71, Chelsea 37] 64. Vrouwen, hoofdklasse: Oranje Nassau Ter Leede 2-2. Wielrennen Ronde van Duinkerken. Eerste etappe Duinkerken-Wasquehal: 1. HalgandlFrij 181,6 km in 4.02.02, 2. Tombak (Es! 0.04, 3. Balcuinas (Lit) 0.06, 4. Chavans (Fra), 5. Kasjetsjkin (Kaz) 0.10, 6. Beloh) vosciks (Ita), 7. Voskamp (Ned), 8. Barth; (Fra) 0.14,9. Pagliarini (Bra) 0.49,10. Broi chard (Fra) 0.50. Namen. Grote Prijs van Wallonië Ij Bruylandts (Bel) 198 kilometer in 4.33,00 2. Kristensen (Den) 0.12, 3. Fritsch (Fra 4. Jbrgensen (Den) 0.52,5. Sonne (Den, 0.58,6. Gianetti (Zwi). Vierdaagse van Duinkerken. Tweed) etappe, Hellemmes-Steenvoorde: 1 Tombak (Est) 190 kilomter in 4.21.21 (43,62 km/u), 2. Rous (Fra), 3. Garden! (Bel) 0.05,4. Koerts (Ned), 5. Dierckxseni; (Bel), 6. Van Haecke (Bel). Algemeet klassement: 1. Tombak 8.23.16, 2, Hal gand (Fra) 0.08,3. Chavanel (Fra)0.17,4 Belohvosciks (Let) 0.21, 5. Kasjesljk"] (Kaz), 6. Voskamp (Ned). Wemeldinge. 35e Ronde van Wemeldin ge. Elite en neo-amateurs: 1. Rob Koolil (Goes), 2. Frangois Franse (Kwadendani. me), 3. Johnny Hoogerland (Yerseke),4 Bart Marien (Wouw), 5. Ronald Krijnef (Hank), 6. Michel Rommers (Kapelle),7. Gerwin de Regt (Nispen), 8. EricdeCrorr (Hoogerheide), 9. Jacky van Ast (Rilland 10. Dennis Raadtgever (Goes), 11 Roj nald Schür (Alkmaar), 12. Peter Metsk-:; (Oud-Vossemeer), 13. Johan van Schaiji (Oost-Souburg), 14. Robert Jongenelefj (Oudenbosch), 15. Rico Kru'f i's-Gravenpolder), 16 Rob Meilanol (Hoogerheide), 17. Marco van Haafterj (Stavenisse), 18. Patrick de Grave (Kapel j Ie), 19. Bob Verkooijen (Chaam), 20! Johnny Pollie (Tholen). Sportklassc A/cyclosportieven: 1. Iwan Jonknwri (Maassluis), 2. Peter Mol (Kapelle), 3 Wilfred Geijs (Kwadendamme), 4. Jaccc Tettelaar (Vlaardingen), 5. René Smiti| (Lage Zwaluwe). Recreanten: 1. RoM', Weststrate ('s-Heer Arendskerke), 2| Jaap Weststrate (Yerseke), 3. Dirk-Wil lem Blijleven (Ridderkerk), 4. Adri-Jc' van de Dries ('s-Heerenhoek), 5. Kees Hoogerland (Yerseke). Veteranen: I.PS" trick Bolssens (B), 2. Christ de Baat (Hoe ven), 3. Wim Oosse (Middelburg), 4. Jo" Gelens (Sprundel), 5. Rini van der Hors!| (Standdaarbuiten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22