Ecoscope zorgt voor verdeeldheid PZC Bouw corridor Pontes vertraagd PZC Gemeente maant eigenaar Bruse bouwval tot actie Zeeuws succes op NK dansen Doseerinstallatie wekt vooral wrevel Vandalen vernielen tuintjes in Terneuzen 15 Alleen coalitiepartijen voor investeren in NME agenda Schijf 83 wint competitie Gilze Veiligheid rond WCT niet zeker Dronken Vlissinger aangehouden Geld buit bij inbraak Proef PSD zonder vertraging Brandweer Kamperland kampioen Auto gestolen in Yerseke dinsdag 7 mei 2002 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse politiek is sterk verdeeld over de vraag of de ge meente Schouwen-Duiveland door moet gaan met milieucen trum Ecoscope in Renesse. Al leen coalitiepartijen PvdA, VVD en Alert! spraken zich uit voor investeren in Ecoscope. De overige partijen zien daar wei nig tot niets in. Bodemloze put. Molensteen. Deze weinig vleiende bewoor dingen gebruikten de oppositie partijen binnen de Schouwen- Duivelandse gemeenteraad gis teravond tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en milieu met betrek king tot Ecoscope. Aan de orde was het voorstel van het Schou- wen-Duivelandse college om Ecoscope BV en de Werkgroep Schoolbiologie samen te smel ten tot één stichting die van Ecoscope een goed draaiend Natuur- en Milieu Educatie Centrum (NME) moet maken en daarvoor - uitgesmeerd over drie jaar - een risicobijdrage van 161.000 euro beschikbaar te stellen. Niet aan beginnen, luidde de niet mis te verstane boodschap van GroenLinks bij monde van H. de Vries. C. Flikweert (Christen Unie), M. de Pagter-ten Kate (RPF) en H. Steur (Leefbaar Schouwen- Duiveland) sloten zich daar bij aan. Ook B. Flach-de Geus (CDA) liet weten zeer sterke twijfels te hebben. Terugbeta len Wethouder G. van de Velde- -de Wilde zag de bui hangen en probeerde met een gloedvol be toog het tij te keren. Zij bena drukte het belang van natuur- en milieu-educatie en het in schakelen van verstandelijk ge handicapten en langdurig werklozen bij het runnen van Ecoscope. Daar voegde zij aan toe dat stoppen met het Ecosco pe de gemeente ook een niet on aanzienlijk bedrag kost. „Bij de start hebben we 1,9 mil joen gulden (860.000 euro) Eu ropese subsidie gekregen onder voorwaarde dat we Ecoscope minstens vijf jaar draaiende zouden houden. Als u nu de stekker eruit trekt moeten we dat terug betalen." De critici bleken niet overtuigd. C. Flikweert liet daarbij niet na even stil te staan bij de roerige geschiedenis - met zwaar tegen vallende bezoekersaantallen, een directeur die de laan werd uitgestuurd en een interim-di recteur die Ecoscope ook niet uit het slop kon halen - van Eco scope. „En ik denk niet dat we ons nu opnieuw in een ongewis avontuur moeten storten." Wethouder Van de Velde bleek ook de twijfels bij het CDA niet weg te kunnen nemen. Flach-de Geus: „Ik heb er nog niet zoveel vertrouwen in. Er zitten nog te veel losse eindjes in. Ik zou per soonlijk de Werkgroep school biologie willen adviseren om de molensteen van het Ecoscope niet op de nek te trekken." STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Burgerzaal gemeentehuis, 19.30 uur Vergadering commissie maat schappelijke aangelegenheden. OOST-SOUBURG - De Oost- Souburgse sjoelvereniging Schijf '83 heeft bij de vereni gingscompetitie in Gilze beslag gelegd op de eerste en tweede plaats. In totaal deden 23 teams mee uit Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. De competitie ging over twee dagen. De Sou- burgse sjoelvereniging nam met vier teams deel. Schijf'83-3 met Ina Sinke, Ans Schilperoort, Dennis Eijke en Bram de Waard wist een eerste plaats te verove ren. Het eerste team, bestaande uit Carla van Veldhuizen, Jan Sinke, Piet Cevaal en Adrie Sturm legde beslag op de twee de plek. De dansparen Freek van Es en Vivian Bommeljé (links) en Kees en Irma ten Boer. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Zeeland heeft een goede indruk achtergelaten op de Nederland se Danskampioenschappen in Den Haag. In verschillende klassen hebben zes paren van dansscholen in Zierikzee, Middelburg en Goes de finale behaald. Daniel Boonman en Nicolle Kakebeeke zijn in de A-klasse kampioen gewor den. De Nederlandse danskampioenschap pen zoals die afgelopen weekend in het congrescentrum in Den Haag gehouden zijn, is een ware afvalrace. Aan de start van de wedstrijd verschijnen per klasse dertig paren. Zij worden twee keer be oordeeld door de j ury. Na deze eerste j u- rering vallen 18 paren af; de overgeble ven twaalf dansparen strijden in de halve finale met elkaar om de zes tic kets voor de finale. Maar hoewel het aantal finaleplaatsen beperkt is, liet Zeeland duidelijk van zich horen. In to taal wisten zes paren van Kramer Dance Masters in Zierikzee, Janvier Dance Masters in Goes en Van Eij keren Dance Masters in Middelburg ieder in hun eigen klasse de laatste zes te berei ken. Freek van Es en Vivian Bommeljé van de Zierikzeese dansschool eindig den als vierde in de tweede klasse, waarnaar zij dit jaar nog promoveer den Ook Cees en Irma den Boer behaal den de vierde plaats in de startklasse. In dezelfde categorie bereikten Jaap en Lidia van Sabben van de Middelburgse dansschool op de tweede plaats. Het Goese Janvier had met drie finalisten koppels een belangrijke aandeel in het Zeeuwse succes. In de derde klasse gre pen Alex de Feiter en Judy Kooger net foto Marijke Folkertsma naast de overwinning. In de A-klasse bonden twee Goese paren met elkaar de strijd aan. Martin van de Berge en Bian- ca van de Waart eindigde als vijfde ter wijl Daniel Boonman en Nicolle Kake beeke er met het Nederlandse titel van door gingen. Al was het een lange dag - het kampi oenschap startte om half tien 's och tends en eindigde kort na middernacht - het resultaat stelt de Zeeuwse dans meesterstevreden. F. van Eijkeren: „Na een lange aanloop kwam het Zeeuwse zeer goed te voorschijn." door Ingrid Huibers GOES - 'Waardeloos', 'bezo pen'. 'belachelijk', 'achterlijk', 'zot'. Een half uurtje posten bij REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de doseerinstallatie op de Ver- bartelweg in Goes is al goed voor een lange lijst klachten. Boosdoener is het Waterschap Zeeuwse Eilanden dat de 'road blocks' onlangs aanbracht om sluipverkeer door de Poel te we ren. Auto's worden tussen 's och tends zes en 's avonds tien uur één voor één over de doseerin stallatie geleid. Elke passerende automobilist moet minimaal een halve minuut wachten. Ge durende die wachttijd komt er een stalen piramide uit het weg dek omhoog. Het waterschap koos voor de doseerinstallatie (kosten: 175.000 euro) nadat andere ver keersremmers niet bleken te werken. Omdat er in de Poel, waar veel gefietst wordt, rela tief veel ongelukken gebeuren, wil het schap het aantal auto mobilisten dat de sluiproute ge bruikt, terugbrengen. J. den Ouden uit Kloetinge reed afgelopen vrijdag direct achter zijn voorganger aan over het op dat moment opverende obsta kel. Het resultaat: 'enkele dui zenden euro's schade'.Er blijken echter ook automobilisten te bestaan die blij zijn met de vondst van het waterschap. „Ik heb twee kinderen die met de fiets naar school gaan, dus ik vind het goed dat er eindelijk wat aan de sluiproute door de Poel wordt gedaan", zegt Jan de Bart uit Baarsdorp. „Van mij mogen ze zelfs nog wel meer maatregelen nemen Verderop rijden ze zo weer tachtig." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Onderwijswet houder J. van Felius van de ge meente Schouwen-Duiveland verwacht dat het nog enkele maanden duurt eer de gemeente de Pontes-scholengroep een vergunning verstrekt voor de bouw van een corridor. Die moet de twee gebouwen van Pontes aan het Hatfieldpark in Zierik zee met elkaar verbinden. Aan vankelijk was het de bedoeling de verbindingsgang in decem ber dit jaar in gebruik te nemen, maar of dat lukt is momenteel onzeker. De aanvraag tot bouwvergun ning is volgens de onderwijs wethouder onderweg, maar hoelang de behandeling van de bouwaanvraag in beslag gaat nemen, is volgens hem moeilijk te zeggen. „Maar gezien de ach terstanden op de afdeling ruim telijke ordening kan dat best nog enkele maanden in beslag nemen." De corridor wordt veel meer dan alleen een verbindingsgang tus sen de twee gebouwen. De extra ruimte die ontstaat door de bouw van de corridor wordt in het kader van het tweede fase- onderwijs van havo/vwo benut voor studienissen en computer ruimten. Leerlingen kunnen daar zelfstandig werken. Als alles volgens de planning verloopt, wordt in ieder geval nog dit jaar een begin gemaakt met de bouw van de corridor De Schouwen-Duivelandse PvdA-fractie lanceerde in fe bruari 2000 het masterplan Idee zoekt bovenkamer(s) met uït- Een corridor moet de twee gebouwen van de Pontes-scholengroep aan het Hatfieldpark met elkaar gaan verbinden. foto Marijke Folkertsma zicht. Daarin werd de suggestie gedaan te bekijken of in het scholencomplex een nieuwe theatervoorziening op Schou wen-Duiveland gerealiseerd kan worden. In hoeverre daar in de bouwplannen van de Pontes- scholengroep rekening mee is gehouden weet Van Felius niet te zeggen. Slag om de arm Wethouder A. van der Wouden van cultuur sluit een dergelijke oplossing voor het Schouwen- Duivelandse podiumprobleem niet op voorhand uit, maar houdt wijselijk een slag om de arm. „Er zijn ook andere moge lijkheden voor een nieuw thea ter. De plaats waar nu nog het tijdelijk gemeentehuis staat, zou daar ook een prima plek voor zijn. Ik wil de theatervoor ziening op Schouwen-Duive land in ieder geval heel snel weer op de politieke agenda hebben. Na de zomer wil ik met een richtinggevend voorstel voor een nieuw theater komen." De plannen om de Nieuwe Kerk in Zierikzee om te bouwen tot theater, heeft de gemeente laten varen „En wij gaan als gemeen te ook geen geld en energie ste ken in plannen om het oude the ater Mondragon nieuw leven in te blazen. Maar als er zich parti culieren aandienen met een goed plan om dat wel te doen, zullen wij daar als gemeente ze ker serieus naar kijken. Uit gangspunt voor mij is dat er een volwaardig theater op Schou wen-Duiveland moet komen." BERGEN OP ZOOM - Twee bewonersgroepen uit West-Bra bant vinden dat de gemeenten Vlissingen en Borsele onvol doende bevoegdheden krijgen om de veiligheid in en rond de Westerschelde Container-terminal (WCT) te waarborgen. Ze schrijven dat in een bezwaarschrift aan de provincie. De be- woners-belanghebbendengroep Moerdijk-Zandvliet en het bewonerscomité Bredasestraat en omgeving uit Bergen op Zoom maken zich druk om de WCT vanwege het goederenver keer dat deze terminal met zich meebrengt, met name per spoor. Ze strijden tegen een intensivering van het goederen vervoer over de bestaande spoorlijn door West-Brabant. De groepen vinden dat de nadruk teveel ligt op het nautisch ver keer en de risicocontouren Westerschelde. Ze vinden dat de externe veiligheid en de bestrijding van ongevallen met de be handeling van containers met gevaarlijke stoffen onvoldoen de aandacht krijgt. Ook wordt volgens de groepen niet voor zien in een goed opgeleid permanent paraat bestrijdingsteam, terwijl dat volgens hen in België wel aanwezig is. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 20-jarige Vlissinger aangehouden in de Sara- zijnstraat. Tijdens een surveillance zagen twee politieagen ten de man op straat liggen. Toen ze vroegen of alles goed met hem was, sprak hij met dubbele tong. Hij schreeuwde door de straat en belde aan bij een voor hem onbekende woning. De politie hield de man aan en bracht hem naar het politiebu reau. Na verhoor is hij met een bekeuring naar huis gestuurd. OOST-SOUBURG - Bij een inbraak in een woning aan de Steenwijkstraat in Oost-Souburg is in de nacht van zondag op maandag 1500 euro buit gemaakt. De bewoners missen verder bankpasjes en een trouwboekje. De toegang tot de wo ning was geforceerd. VLISSINGEN - Het provinciale veerbedrijf PSD is gisteren begonnen met een veiligheidsproef voor het personeel Het vrachtverkeer reed over één rijstrook de boot op. Op de veer- pleinen en laadbruggen werden borden geplaatst om de chauffeurs te wijzen op de veranderingen. De verlichting op het dek wordt vernieuwd en het personeel draagt duidelijk zichtbare oranje hesjes. Vertragingen leverde de veiligheids- proef gisteren niet op. De proef duurt hoogstens twee maan den. KAMPERLAND - Het korps Kamperland van de brandweer Noord-Beveland heeft bij wedstrijden in Lopik de eerste plaats behaald in de klasse technische hulpverlening. De ploeg behaalde 1288 punten Tweede werd het korps Koeken- gen (1234 punten) en derde Hoornaar/Noordloos met 1210 punten. YERSEKE - In de Beatrixstraat in Yerseke werd gisternacht een personenauto gestolen. Het gaat om een paarse Volkswa gen Golf met het kenteken FR-SJ-47 door Piet Kleemans BRUINISSE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft Onroerend Goed Maatschappij Middelhoek BV, eigenaar van de voormalige machinefabriek van Padmos aan de Havenkade in Bruinisse, een maand de tijd gegeven het bouwvallige pand te beveiligen. De gemeente reageert daarmee op een brief waann CDA-ge- meenteraadslid N. de Dan- schutter alarm slaat over de zijns inziens gevaarlijke situa tie rond het pand. Het pand in kwestie staat al tientallen jaren leeg. In de jaren zestig van de vorige eeuw betrok machinefabriek Padmos een nieuw onderkomen en kwam de oude machinefabriek leeg te staan. De zeilschool die er daar na haar uitvalsbasis had, hield het na tien jaar voor gezien en na het vertrek van de zeilschool diende zich geen nieuwe gebrui ker meer aan. In 2000 kwam daar verandering in Onroerend Goed Maat schappij Middelhoek BV, tevens eigenaar van groothandel Kitsch Kunst aan de Rotte in Rotterdam, kocht het door de j arenlange leegstand zwaar ver pauperde pand. De nieuwe eige naar wil het pand restaureren en er vervolgens een nevenvesti ging van de groothandel in ves tigen in combinatie met een uit breiding van het naastgelegen café 't Veerhuis. Met die plannen wil het echter nog niet erg vlot ten en ondertussen gaat het met de voormalige machinefabriek van kwaad tot erger. Volgens CDA'er De Danschut- ter, woonachtig in Bruinisse, is het gevaar voor afwaaiende dakpannen niet denkbeeldig en is hij beducht voor vandalisme en brandstichting. Wethouder bouw- en woningtoezicht L. Geluk-Poortvliet deelt de zor gen van De Danschutter en an dere Bruenaars die eerder hun ongerustheid over de situatie uitten. „We zijn er gaan kijken en er is naar ons idee inderdaad sprake van een gevaarlijke situ atie." De gemeente eist van de eige naar van de voormalige machi nefabriek dat deze de dakpan nen en loszittende stukken asbesthoudende dakplaten ver wijdert, het terrein met hekken beveiligt en het gebouw deug delijk afsluit. Middelhoek heeft nog niet gereageerd op de brief van de gemeente Schouwen- Duiveland. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Javahof aan de rand van de Terneuzense binnenstad maakte gisteroch tend een troosteloze indruk. In de nacht van zaterdag op zon dag hielden vandalen er huis in de bloementuintjes op de bin nenplaats en in bloembakken aan de buitenrand van het hofje, waar enkele tientallen ouderen Bewoner Co Beerens (85) hoofd schuddend: „We hadden zater dag met alle bewoners geld bij eengebracht om planten te kopen. We hebben ze direct ge plant, maar de volgende och tend bleek het grootste deel uif de grond gerukt en over straat verspreid Ook de bloembak ken aan de balkons aan de bui tenzijde van het Javahof waren leeggeroofd. Rinus Jansen (66) zag de inhoud van drie bloem bakken vernield. Bovendien werd een tuinkabou ter gestolen. Ook bij andere be woners hielden de vandalen huis De bewoners belden zon dag de politie om aangifte te doen, maar die bleek in het weekeinde geen tijd te hebben. Beerens: „Ach, ze nemen ons ge woon niet serieus. Terwijl we al vanaf het begin toen het Ja vahof in gebruik werd genomen zo'n veertien jaar geleden, last hebben van vandalisme. Ieder jaar opnieuw worden er regel matig vernielingen aangericht Dit kost ons handenvol geld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37