Vogelwaarde komt goed weg PZC Patricia Roelse niet te stuiten Patrijzen countert naar overwinning I Zeeland Sport blijft overeind tegen BSC Hulsterloo neemt onverwacht afstand 17 Onfortuinlijke doelman Harte helpt bezoekers aan overwinning Ruim verlies voor jeugdig Hoek 2 De Weersch bezorgt HVV BI punt C-junioren HW'24 gedegradeerd 't Anker/Schelfhout dicht bij titel Bastian tweede in Beemdenloop Vrouwen van Oostkapelle terug naar eerste klasse Derde plaats voor Doedee maandag 6 mei 2002 door Aector Dooms KOEWACHT - Vogelwaarde heeft gisteren in en tegen Koe wacht zijn kansen gaaf gehou den in de race voor promotie naar de vierde klasse. De 3-1- winst van Vogelwaarde in het eerste duel van de nacompetitie in de vijfde klasse was gezien het spelbeeld niet terecht, maar niemand binnen de aanhang van groen en wit die zich daarna afloop nog druk om maakte. „We sloegen op de juiste mo menten toe. Koewacht liet de kansen liggen. Dat is een gege ven, maar ook een kunst om daarmee om te gaan", conclu deerde Honny Claessens na af loop. De Vogelwaarde-trainer gaf toe dat zijn ploeg niet goed had gespeeld, maar wèl effec tief. „De laatste weken speelden we al niet best." Wat ook opviel was de chaos in de verdediging, maai' de thuisclub weigerde daarvan te profiteren. Koewacht speelde een ongeluk kige wedstrijd en riep het onheil over zichzelf af. Jeroen Hiele en Carlo van Grimberghe versche nen een handvol keren alleen voor Vogelwaarde-doelman Danny Pijcke, maar wisten niet te scoren. In verdedigend op zicht maakte doelman Mario Harte kostbare fouten, die tot twee keer toe een doelpunt ople verden. De keeperstrainer was in laatste instantie verkozen bo ven Michel van Hout, die in de laatste duels een onzekere in druk maakte. De greep pakte verkeerd uit. Harte was vorig j aar gestopt en het was duidelij k te zien dat hij wedstrijdritme miste. Jonge ploeg Desondanks was Carlo van Grimberghe niet eens echt te leurgesteld na afloop. „We heb ben met een heel jonge ploeg de nacompetitie bereikt. De vierde klasse komt voor ons nog te vroeg. Ik heb de spelers dan ook geen enkele druk opgelegd. Na tuurlijk speel je om te winnen, maar ik kan niemand iets ver wijten. We hebben best goed ge voetbald en er is keihard ge werkt", vond de trainer/speler van Koewacht. Koewacht speelde onbevangen en zette Vogelwaarde meteen onder druk. De thuisclub heers te op het middenveld. Via de i m flanken verschenen er regelma tig spelers voorin. De statische Vogelwaarde-verdedigers had den moeite met het beweeglijke spitsenduo Van Grimberghe- Hiele. De eerste beste kans was voor Van Grimberghe, maar zijn inzet werd met de voet gekeerd door Vogelwaarde-doelman Danny Pijcke. Even later snelde Hiele langs drie tegenstanders, maar in plaats van de bal terug te leggen op een medespeler be sloot de aanvaller uit een onmo gelijke positie in het zijnet. Hiele en Van Grimberghe kre gen daarna nog mogelijkheden om de score te openen. Koe- Speler/trainer Carlo van Grimberghe van Koewacht (midden) bestookt het doel van Vogelwaarde. foto Camile Schelstraete doorWim Broekhoven ST. WILLEBRORD - Zondag-derdeklasser Patrijzen heeft in de strijd om promotie in de heenwedstrijd tegen Rood Wit Wille- brord uitstekende zaken gedaan op de weg naar een plaats in de volgende ronde. De ploeg van trainer Kees van de Sluis won met 2-1. Daardoor heeft Patrijzen zondag in de thuiswedstrijd aan een gelijkspel genoeg om in de tweede ronde tegen hoogst waar schijnlijk IFC (dat met 4-0 won van Grens wachters) de weg naar promotie te vervol gen. De eerste helft ging gelijk op met voor beide ploegen slechts een paar kleine mogelijkhe den. Direct na rust mislukte een vrije trap van de thuisploeg en het razendsnel counte rende Patrijzen profiteerde prompt via een combinatie tussen Wilfred van den Dries en Ron de Vos. De goal kwam op naam van De Vos: 0-1. Rood Wit kwam een kwartier voor tijd via een kopbal van Jaap van Dam na een voor zet van Comé Buikmans verdiend op gelijke hoogte, waarna de ploeg probeerde door te drukken. Patrijzen kreeg echter in die fase de mooiste kans op een treffer, maar Arjan Verburg zag geen kans de Rood Wit-doel- mante passeren. Zes minuten voor tijd ontsnapte Patrijzen na een vrije trap van Edwin Gorter miracu leus aan een achterstand, toen de bal op een meter van de doellijn recht in de handen van de al geklopte Sjimmie Kikkert werd ge schoten. De goalie trapte de bal meteen ver naar voren. Arjan Verburg reageerde het snelst en dat leverde de winnende treffer op 1-2. wacht claimde een strafschop vanwege een handsbal, maar ook dat werd de best voetbal lende ploeg met gegund. Vlak voor rust viel plotseling het doelpunt voor Vogelwaarde. Robin Oppeneer, één van de be tere spelers, kapte zich vrij en haalde uit voor een schot. De bal ging via het natte veld onder door het lichaam van de onfor tuinlijke Harte: 0-1 Vogelwaarde speelde kramp achtig, maar kwam vlak na rust helemaal op rozen te zitten toen Arno Wauters uit een voorzet van Björn Vermeerssen met het nodige geluk voor 0-2 tekende. De thuisclub probeerde de dom per te verwerken. Laatste man Diego de Vliegher moest kort daarop uitvallen. Koewacht nam nog meer risico's en kwam via een dubieuze strafschop door Hiele op 1-2. De gelijkma ker bleef uit, want even later raakte Harte de bal totaal ver keerd. Uit de daaropvolgende hoekschop van invaller Michel Nieuwelink ging de Koewacht doelman onder de bal door, waarna Wauters van dichtbij de 1-3 maakte. In de slotfase hield Harte de invallers Nieuwelink en Wemer Vonk nog van een doelpunt af, maar het lot van Koewacht was al bezegeld. „De bal ligt nu bij RIA", doelde Claessens op de eerstvolgende wedstrijd RIA W.-Koewacht. Koewacht-Vogelwaarde 1-3 (0-1). 42. Robin Oppeneer 0-1, 50. Arno Wauters 0-2, 78. Jeroen Hiele 1-2 (strafschop), 82. Arno Wauters 1-3. Scheidsrechter: P. Rokx (Stand- daarbuiten). Gele kaart: Michael van Esbroeck (Vogelwaarde). Aan tal toeschouwers: 150. Koewacht: Mario Harte; Reinbert Broos, Diego de Vliegher (57. Bart van Remortele), Ad Verlinde, Jac ques van Nieulande (75. Sander van Remortele), Wouter Swagemakers (46. Peter van GrembergheDennis Aerts, Bram Comelissen, Didier Seghers; Jeroen Hiele en Carlo van Grimberghe Vogelwaarde: Danny Pijcke; Bart Mangnus, Patrick de Bruin. Wim Steijns, Wim Delaere; Mike Nelis (70. Artjan Lambert), Michael van Esbroeck (60. Michel Niéuwelink), Robin Oppeneer, Dirk van Damme; Björn Vermeerssen (81. Wemer Vonk) en Arno Wauters. ZWIJNDRECHT - Het tweede elftal van Hoek is de nacompe titie voor een plaats in de districtsbeker voor standaardelftal len slecht begonnen. In Zwijndrecht bleek WGZ 2, waarvan vorige week thuis nog met 3-1 werd gewonnen, met 6-0 te sterk. Hoek 2 miste, in vergelijking met een week eerder, on der andere Patrick de Guchteneire (geschorst) en Michel Mul- laert, Arco Herrebout, Tim Brouwer en Jan Bulté, die allen aan het eerste elftal toegevoegd waren. Bij een 3-0-achter- stand miste Michel Dieleman vlak voor rust een strafschop. Na de rust moest het jeugdige elftal nog drie treffers incasse ren: 6-0. HULST - De B-junioren van HW'24 kwamen in het eerste nacompetitieduel voor een plaats in de derde divisie tegen Longa BI niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De thuisploeg was in de eerste helft de betere ploeg en kwam via Jari Vianen verdiend op een 1 -0-voorsprong. HW'24 miste daarna echter kansen op de 2-0 en Longa wist uit een counter op 1-1 te ko men. Vijf minuten na rust namen de Brabanders zelfs een 2-1 - voorsprong en pas in de allerlaatste minuut wist HW'24 ge lijkte makenSteffen de Weersch bezorgde zijn ploeg een punt en HW'24 BI bleef daardoor in de race voor een plaats in de derde divisie. Twee van de drie ploegen promoveren via de na competitie. HULST - Door een 5-0-nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Internos Cl is HW'24 Cl gedegradeerd uit de hoofdklasse. De Hulster ploeg kende dit seizoen een slecht begin, maar had daarna met enkele overwinningen een opleving. Die bleek echter te laat te zijn gekomen, want de degradatie kon niet meer worden voorkomen. Tegen Internos Cl bleek HW'24 opnieuw tekort te komen, wat resulteerde in een ruime neder laag: 5-0. HULST - Voor de zaal voetballers van 't Anker/Schelfhout lijkt de titel in de tweede klasse van het rayon Hulst een kwes tie van aftellen. De koploper zette tegen ADM/Lazarus in een tijdsbestek van vier minuten een 3-1-achterstand om in winst: 4-3. Jan Leendertse (ex-HW'24) had met twee treffers in de slot fase een belangrijk aandeel in de overwinning. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft de leidersploeg aan twee pun ten voldoende om buiten schot van achtervolger ZVH/Morres 5 (dat met 5-3 van IZV/IBS won) te blijven In de eerste klasse versloeg De Smet staartploeg Cantecleer- /Pearle met 5-0. Casteels/De Meerpaal was met 12-1 tegen Chevy's Frituur op schot en Première/Zaman Sport bleef met 5-1 de baas over Max Korting/Van de Voorde. BREDA - Karin Bastian van Dynamica is i n Breda op de 10 ki- lometer lange Haagse Beemdenloop tweede geworden. Basti an noteerde een tijd van 37 minuten en vijf seconden, ruim een halve minuut achter de Belgische winnares Anja Buyse die 36 minuten en 28 seconden liet klokken. Eddie Smit van Delta Sport won de wedstrijd bij de mannen H50 in een tijd van 35 minuten en 35 seconden, bijna ander halve minuut sneller dan Gerard Wouters (Spiridon) die tweede werd. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De Zeeuwse pe riodekampioenen uit de vierde klasse A van het zondagvoetbal zijn de strijd om een plaats in de derde klasse niet onverdienste lijk begonnen. Domburg verloor in Bergen op Zoom met nipte 3- 2-cijfers van MOC'17. Zeeland Sport verraste met een 0-0 tegen het hoog ingeschatte BSC. Hul- sterloo won met 3-1 van Odio. Zeeland Sport-BSC 0-0: De be zoekers konden de hooggespan nen verwachtingen na het voor treffelijk voetbal in de beker tegen Oostkapelle zeker voor rust niet waarmaken. Doelman Eversdijk moest wel twee keer OOSTKAPELLE - De voetbalvrouwen van Oostkapelle zijn er in de laatste thuiswedstrijd te gen Stedoco niet in ge slaagd de degradatie uit de hoofdklasse te ontlo pen. De bezoeksters wa ren met 4-0 te sterk. Bij rust stond de ploeg van Adrie Francke al met 2-0 achter. In de eerste minuut van de tweede helft werd het 3-0 voor Stedoco en daarmee was Oostkapelle definitief geklopt. Francke wacht nu de taak om het verlies van diverse speelsters (onder anderen Arja Bogaard, Joska Lamper, Ilona Harthoom en Irma de Witte) op te vangen. Ilona Stouthamer ver trekt ook bij de Walcherse ploeg. De Souburgse voetbalster heeft overschrijving aan gevraagd naar de ploeg waarvan Oostkapelle za terdag klop kreeg: Stedo co. Stouthamer vertrekt naar de club uit Hoornaar om dat ze per se in de hoofd klasse wil blijven voetbal len. knap redding brengen bij scrim mages, maar aan de andere kant lieten Martijn Finken (alleen voor de BSC-doelman) en voor al Richard de Wit (lob over een leeg doel) ideale kansen liggen om de score voor de thuisploeg te openen. Na rust zette BSC de Vlissingers helemaal vast op ei gen helft. Doelman Eversdijk bleek toen echter een niet te ne men hindernis. MOC'17-Domburg 3-2: De thuisclub kwam al na twee mi nuten op voorsprong door een vrije trap van Jan Glerum, die vanaf grote afstand doelman Oscar Jacobs verraste. Ook de MOC-doelmangingna27 minu ten bij een vrije trap van Ko Brand niet geheel vrij uit. Hij liet de bal los en Chiel Maranus was er als de kippen bij om voor de gelijkmaker te zorgen. Vijf minuten voor rust kwam Domburg zelfs op voorsprong door Johan van de Berg, die na een zwakke terugspeelbal MOC-doelman Glerum zo onder druk kon zetten, dat die de bal tegen hem aanschoot. De bal verdween zo in het lege doel. Gelijk In de slotminuut van de eerste helft kwam de thuisploeg op nieuw op gelijke hoogte door een vrije trap van Matty de Rid der van 25 meter, waarbij doel man Jacobs opnieuw niet vrij uitging. In de tweede helft was MOC wel de iets beter ploeg, maar echte kansen leverde dat niet op. In de slotminuut werd het toch nog 3-2 via een kopbal van Carlo van Loenhout uit een vrije trap van opnieuw Matty de Ridder. Vijfde klasse Renesse-Luctor'88 2-0: Een tot de tanden toe gemotiveerd Re- nesse zette gisteren in het begin van de nacompetitie de eerste stap richting de vierde klasse. De vijfdeklasser troefde oppo nent Luctor'88 af met een 2-0- zege. Van meet af aan lieten beide ploegen zien niet voor elkaar onder te doen en met name in de eerste helft golfde het spel op en neer, maar bleven de kansen uit. Vlak voor rust kwam de thuis ploeg op voorsprong door Mischa van de Hoek. die een vrije trap met een fraaie krul over de muur schoot: 1-0. Een kwartier voor tijd legde Van de Hoek ook de 2-0-eindstand vast. Al in de eerste bocht was hel een chaos bij de autocross in Westdorpe. foto Wim Kooy man Sjakko de Visser op weg naar prolongatie titel in sprintklasse door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Bart en Patri cia Roelse vormden in de twee de autocross van dit seizoen in Westdorpe een succesvol kop pel. Het duo uit Waterland kerkje slaagde erin twee klas sen op hun naam te schrijven. Bart Roelse zegevierde in de serie tot 1550 cc en Patricia Roelse was met dezelfde wa gen de beste bij de vrouwen. Bij de sprinters zette Sluiskil- lenaar Sjakko de Visser de toon. Vlissinger Dennis Poppe deed dat in de groep toerwa- gens tot 1950 cc. Dat het zelf bouwen van een sprinter veel kennis vergt, bleek zaterdag opnieuw op het crossterrein van de familie Verhaegen. Grootse pechvogel in deze categorie was Bas Ra demakers, die zijn crosswagen eindelijk klaar leek te hebben om de gevechten definitief aan te gaan. Materiaalpech zorgde ervoor dat de inwoner van Sluiskil voor de zoveelste keer uit moest vallen. Dit over kwam zijn concurrent Martijn Ferket uit Graauw eveneens. De strijd tussen de snelle wa gens werd daarom een duel tussen Sjakko de Visser en Leonard van der Ven. De Visser, bezig aan zijn ze vende seizoen en inmiddels al vier jaar regerend kampioen in deze categorie, beslechtte de strijd in zijn voordeel. Zijn bo lide met een twee liter Saab- motor aan boord, was te sterk voor de wagen van Van der Ven, die zijn aandrijving uit een motor van 1600 cc moest peuren. Ondanks dat bleef de Vlissinger opmerkelijk goed in het spoor van Rademakers, die ondanks zijn pech toch nog derde in het eindklassement werd. Lichte klasse De Visser won met overmacht en dat mocht eveneens gezegd worden van Bart Roelse in de lichtste klasse. Met vier eerste plaatsen in de manches was hij met zijn Honda CRX opper machtig. Zijn grootste tegen strever bleek uiteindelijk Da ve Vermeulen te zijn. Deze Westdorpenaar bleef met zijn vierde, tweede en tweemaal een derde plaats in de reeksen Benny Troost uit Goes net voor in de eindklassering. In dezelfde wagen als kraan machinist Bart Roelse reed ook zijn echtgenote Patricia. Zij was zaterdag door geen van de andere vrouwen te stuiten. Evenals Bart stuurde zij haar rode bolide probleemloos vier keer als eerste over de eind streep. Meriam Stoffels (Putte) werd tweede bij de vrouwen en Daphne Soethaert derde. Dennis Poppe was zaterdag op herhaling. Hij won vorige week verrassend, mede omdat de als eerste geplaatste Jan Groot-Bleumink (Roosendaal) met pech te maken kreeg. Deze keer won Poppe opnieuw. Evenals vorige week door uit stekend rijden in de finale. Een eindstrijd waarvoor hij zich via een tweede plaats in de voorrondes kwalificeerde. Jan Groot-Bleumink, uit op re vanche, moest ondanks fel verzet opnieuw in het stof bij ten. Ben de Ridder (Vlissingen) werd in deze serie wagens tot 1950 cc knap derde. In de zwaarste klasse toerwagens, boven de 1950 cc, zette Putte- naar Gino Vlaminck de toon door alle manches winnend af te sluiten. Hendrik Mentzy (Hulst) werd hier verrassend tweede voor Ad Brouwers (Es sen). Kevers Bij de kevers kwam alleen Pa trick Eeckhout (Sluiskil) bin nen de omheining en won dus vanzelfsprekend. Moeite om te winnen had Ruben van Over- meeren in de opstapklasse. Met name Jean-Pierre Wille- kens uit Sluiskil maakte het de piloot uit Zaamslag lastig. In zijn drang Van Overmeeren te kloppen nam hij uiteindelijk iets teveel risico en dat kostte Willekens een koprol. Terneu- zenaar Jo Netten werd derde. Dit alles tot tevredenheid van Maarten de Putter, stuwende kracht achter het regionale autocrossen, die 42 wagens aan de start kreeg. door Jurgen Naeye NIEUW-NAMEN - Hulsterloo is de jacht op een startbewijs in de derde klasse van het zondag voetbal goed begonnen. De thuisclub won na negentig mi nuten ploeteren in de regen met 3-1 van Odio. Pas in de slotfase namen de gastheren definitief afstand van de ploeg uit Os- sendrecht. De barre weersomstandigheden maakten goed voetballen on mogelijk. De gure wind blies de regen dwars over het veld en be moeilijkte de opbouw. Hulster loo kwam uit dit verregende duel als winnaar tevoorschijn en dat was gezien het spelbeeld in de tweede helft verrassend. De thuisploeg stond lange tijd met de rug tegen de muur en kwam regelmatig met de schrik vrij. „We waren aan elkaar gewaagd en de gelukkigste ploeg heeft vandaag gewonnen", beaamde Hulsterloo-trainer Paul de Kort na afloop. „Odio was in de twee de helft de gevaarlijkste ploeg en het zag er niet naar uit dat wij de 1-0-voorsprong konden vast houden. In de slotfase liepen we nog verrassend uit naar een 3-1- overwinning. Het is een goede uitgangspositie voor de terug wedstrijd." Het duel tussen de twee ploegen die allebei vorig jaar de over stap naar de vierde klasse maakten, kwam moeizaam op gang. Pas na dertig minuten werd een inzet van Hulsterloo- aanvaller Stefano de Vos door Dirk Simons van de lijn gekopt, waarna Winand van Haelst in de rebound Odio-middenvelder Pieter-Jan van Eikelenboom op zijn weg vond. Acht minuten la ter kregen de bezoekers via Dennis Verhaert hun enige kans in het eerste bedrijf. De slappe inzet van de ODIO-aanvoerder verdween in de handschoenen van keeper Johnny de Bakker. Terwijl de teams zich al hadden verzoend met een 0-0-ruststand sloeg de thuisploeg in de slotmi nuten van de eerste helft. toe. De sterk spelende Mario Vermeirs- sen plaatste een vrije trap op het hoofd van Hans van Damme die de 1-0 binnenknikte. Na de rust dicteerde Odio het spel. Met de wind in de rug schiep de groen-witte formatie van trainer Rini Boeren zich di verse kansen, maar het vizier van Jan van der Poel, Arjan Cla- rijs en Dennis Verhaert stond met op scherp. Naarmate de tweede helft vorderde, voerden de bezoekers de druk op, waar bij de schotkracht van laatste man Maikel de Ploogt voor veel verwarring in de Hulsterloo-de- fensie zorgde. Met het uitvallen van uitblinker Vermeirssen en laatste man Lo de van der Heijden zag het er voor Hulsterloo in het laatste kwartier niet rooskleurig uit. Het consolideren van de magere voorsprong stond voorop, waar door aanvaller Stefano de Vos werd opgeofferd om in de posi tie van laatste man te spelen. Hulsterloo doorstond de aan valsgolf van de bezoekers en kwam twee minuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd verrassend op een 2-0- voorsprong toen Winand van Haelst een vrije trap vanaf twintig meter tegen de wind in achter doelman Marco Brusse laars schoot. Drie minuten latei- was de marge weer één doelpunt nadat Jurgen de Deckere een voorzet van Odio-spits Wesley van Aelst achter zijn eigen doel - man schoot. Het slotakkoord was echter voor de thuisploeg. Diep in blessuretijd slalomde Hans van Damme op de linker flank behendig voorbij twee tegenstanders, waarna hij in valler Mano de Vos een niet te missen kans bood: 3-1. Hulsterloo-Odio 3-1 (1-0). 44. Hans van Damme 1-0, 88 Winand van Haelst 2-0, 91. Jurgen de Deckere 2- 1 (eigen doelpunt), 94 Mario de Vos 3-1. Scheidsrechter: F. van Leeuwe (Etten-Leur)Gele kaart: Lode van der Heijden, Dennis Mangnus (bei den Hulsterloo), Tony van Dijke (Odio). Aantal toeschouwers: 75 Hulsterloo: Johnny de Bakker; Niels Cornelis, Lode van der Heijden (80. Jurgen de Deckere), Dennis Mang nus, Tommy Bleijenberg; Kenneth Mangnus, Jan Bosman, Mario Ver meirssen (73 Mario de Vos), Hans van Damme; Winand van Haelst en Stefano de Vos. S1NAAI - Wielrenster Renske Doedee uit Kloosterzande is in een koers voor nieuwelingen dames te Sinaai gisteren als der de geëindigd. In een kopgroep van zes rensters sprintte Doedee, die uitkomt voor het Neckermann Benelux- team, naar de derde plaats. Daarmee liet ze zien goed her steld te zijn van een val zaterdag in Zwijndrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35