AZVV raakt na rust spoor bijster PZC 2 16 Cadzand en SKNWK hebben vrede met O-O Jeugdinterlands in Sas van Gent Rode kUUTt De Smit Terneuzenaar eindigt seizoen met winst in kampioenengala dupeert Arnemuiden Frits Bakker sluit in stijl af ZSC laat tegen Breda gouden kans liggen Axelaars gaan onderuit tegen degelijk spelend Tricht: 4-0 Hozee leidt Scheldesport naar winst uitslagen maandag 6 mei 2002 van onze sportredactie SAS VAN GENT - Het is vol leybalvereniging Savok wel toevertrouwd om volleybal wedstrijden van niveau te or ganiseren. De Sasse club wist in het verleden diverse natio nale ploegen te strikken en tekent zaterdag voor de orga- nisatie van twee jeugdinter lands. De jongens- en meisjes A van Nederland en België nemen het in sporthal De Vlaanderen in het kader van hun voorberei ding op het EK-kwalificatie- toernooi tegen elkaar op. Het duel voor de meisjes begint za terdagmiddag om 15.30 uur. Aansluitend treffen de jon- gensploegen van beide landen elkaar om 18.00 uur. Savok wist enkele jaren gele den Ron Zwerver, Peter Blangé en Jan Posthum a vast te leggen voor een demonstratie tijdens het beachvolleybaltoernooi en haalde eerder de ploegen van Starlift en Delta Lloyd en de interlands Roemenië-Taiwan en Nederland-België naar Sas van Gent. Gerben de Block (Savok): „We vonden dat we weer eens aan de weg moesten timmeren. Dit leek ons een mooie afsluiting van het seizoen." In beide lan denteams spelen alleen spelers die in de hoogste nationale klasse uitkomen. De Neder landse selecties werken voor de interland een training af. door Peter van Kouteren TRICHT - Drie kwartier lang mocht AZVV zaterdag hoop koesteren op verlenging van een mooie droom. De Axelse debu tant in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal raakte in de tweede helft van het eerste duel in de nacompetitie het spoor echter volledig hijster. Een vooral heel degelijk spelend Tricht overtrof zichzelf en was bijzonder effectief: 4-0. Vijf kansen leverden vier tref fers op, waar AZVV uit verschil lende mogelijkheden geen kans zag te scoren. De 4-0-zege van de thuisploeg was verdiend, maar enigszins geflatteerd en zorgde voor een gelaten sfeer in het Axelse kamp. „Ik heb nog gekeken of we toch een annule ringsverzekering hadden afge sloten" vertelde el ft a 11 ei d er A r- djan Bakker na afloop in de bestuurskamer. „We gaan 1 ju ni, als de laatste ronde van de nacompetitie wordt gespeeld, met de ploeg een weekendje weg." In de fout Iiij wilde er maar mee zeggen dat er in dat opzicht een zorg was weggenomen. Bakker: „Wat moeten die mensen hier niet van ons denken?" Trainer Jaap Goossen: „Het kwam niet zozeer door de kwaliteit van de tegenstander, maar omdat wij in de fout gingen. We lieten ons kort na rust veel te ver terugzak ken. Nee, vraag më niet waar om. Ik zei het direct na rust al: dit komt niet goed." AZW incasseerde de grootste nederlaag in drie competities, TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport wonnen hun laatste uitwedstrijd in de eerste klasse rayon zuid. In Ou denbosch werd Vossenberg met 59-69 verslagen. Scheldesport keek na tien mi nuten tegen een achterstand aan, maar kwam onder aanvoe ring van Maarten Hozee daarna beter in het ritme. De marge werd weggewerkten in de twee de helft werd de kloof verder uitgebreid. Maarten Hozee was de absolute uitblinker met 24 punten. van onze sportredactie VLISSINGEN - De kans dat een Zeeuwse ploeg volgend seizoen de eerste klasse in het zaterdag voetbal gaat versterken is danig geslonken. AZVV kan promotie wel vergeten na de 4-0-neder- laag bij Tricht en Arnemuiden verloor op eigen veld met 0-1 van Nivo Sparta. In de derde wedstrijd versloeg Kogelvan gers De Zwerver met 4 - In de nacompetitie van de derde klasse hebben De Meeuwen, Yerseke en Serooskerke de beste papieren voor een plaats in de tweede ronde. De Meeuwen schudde zaterdag op eigen veld Kruiningen af met 2-0. Yerseke won bij Bevelanders met ruime cijfers (0-3) en Serooskerke ver raste WHS met 2 -3D e drie win - naars van deze wedstrijden worden in de tweede ronde aan gevuld met de nummer 10 uit de tweede klasse E, Seolto. Brou- wershaven-Smerdiek eindigde in de vierde klasse B in 1-1. Tweede klasse Arnemuiden - Nivo Sparta 0-1: Arnemuiden was meer dan ge lijkwaardig aan de tegenstan der uit Zaltbommel, maar door een rode kaart van aanvaller Jacky de Smit ging Arnemuiden toch nog de teil in. Met tien man brak Arnemuiden een halfuur voor tijd. Een vrije trap van Mi chael Banbacht verdween onbe rispelijk achter doelman Dylan Gerritsen> Derde klasse De Meeuwen - Kruiningen 2-0: Het is vooral aan doelman Bau- er van de bezoekers te danken maar voorzitter Philip Becht speelde een geboren optimist. „Als wij thuis nou gewoon met 5-0 winnen, dan is het toch goed?" Verdediger Gerben Steijaert: „Als je in de heenwed strijd niet scoort, wordt het na tuurlijk wel heel moeilijk. We hebben zelf in de eerste helft de beste kansen gehad. Die van Jaap (Den Doelder) had erin ge moeten. Tricht heeft het wind- voordeel na rust heel goed uit gebuit. Veel ploegen spelen met de windmeeeen lange bal, maar clat deden ze niet. Na die 2-0, zo kort achter elkaar, speelde Tricht met veel overtuiging. Wij dat de return van deze promo tiewedstrijd nog betekenis heeft. Hij behoedde in de slotfa se zijn ploeg voor een kansloze achterstand. Meeuwen was na acht minuten op 1-0 gekomen via Michel Brouwer en twaalf minuten na rust werd het 2-0 door Arnold Krijger. Bevelanders - Yerseke 0-3: Yers eke speelde matig, Bevelanders speelde ronduit slecht. Vlak voor rust opende Bart van Ste- veninck de score. In het laatste halfuur liep Yerseke verder weg. Eerst verdubbelde uitblinker Antonis Riedijk de marge en Alec van de Water maakte 0-3 WHS - Serooskerke 2-3: De thuisploeg begon sterk en de 1- 0-voorsprongna achttien minu ten door een doelpunt van Leon de Witte was verdiend. Seroos kerke nam daama het initiatief over en nog voor rust maakte Frank Allaart gelijk. Marcel de Waard tekende na rust voor 1-2, maar tien minuten voor het eind kon Matthijs Bruynzeel voor de 2-2 zorgen. Drie minuten voor tijd ging de winst toch naar de bezoekers via opnieuw Allaart. Vierde klasse Brouwershaven-Smerdiek 1 -1 Na drie minuten kwamen de be zoekers op een 1-0-voorsprong door Pierre Withagen. Smer- diek had voor rust zeker nog twee keer moeten scoren, maar Hage en Withagen treuzelden keer op keer te lang. In de twee de helft was Smerdiek opnieuw de betere ploeg, maar het vergat verder afstand te nemen. Zeven minuten voor tijd kreeg Smer diek de rekening daarvoor ge presenteerd. Frank Kristelijn schoot de 1-1 binnen. moesten scoren. Dan geef je ruimte weg." De boomlange trainer Marcel Steenis van de Betuwse forma tie had vooral genoten van de wijze, waarop zijn ploeg de kan sen had benut. Met 32 doelpun ten in 22 wedstrijden was Tricht gedurende de competitie in de tweede klasse niet echt op schot. „Maar we maakten het deze keer heel koeltjes af. Of wij naar zeker naar de tweede ronde gaan? Dat is wel een beetje voor barig." Maar niet veel latei- sprak de oefenmeester vertrou wen uit in zijn équipe. „Wij ge ven dit nooit meer weg." van onze sportredactie TERNEUZEN - Frits Bakker sloot een succesvol biljartsei zoen af met de titel in het kam pioenengala van de Biljart Fe deratie Terneuzen Stad. De Terneuzenaar hoefde niet zijn beste kaderspel op het biljart te toveren in café Du Commerce, waar deze titelstrijd werd ge houden, om alle concurrenten voor te blijven. „Het is duidelijk dat ik scherpte mis", zei Bakker na de kruisfi nale tegen Edward Oele. „De wil is er wel en de intentie om het uit te voeren ook, maar de fi nesse is er niet meer. Dat komt omdat ik de laatste tijd alleen driebanden heb gespeeld. Dat gaat ten koste van het korte spel op de lijn. Je hebt de ballen ver zameld, het gaat even goed, maar ineens zit er een onbesuis de stoot tussen en dan is cle posi tie weg. Voor mezelf heb ik de indruk dat ik eigenlijk geen mo ment echt goed kader heb ge speeld." Toch was Bakker, die in het han dicap-systeem veel meer ca ramboles (200) moest maken dan zijn tegenstander, opper machtig. In die halve eindstrijd tegen Oele stelde hij in zestien beurten een plaats in de finale veiliggesteld door met 200-14 te winnen. Toch kwamen de vele uren drie banden die hij de laatste tijd in wedstrijdverband heeft ge speeld hem in deze titelstrijd niet ongelegen. Tegen opponen ten van een beduidend minder niveau is het als pure kadrist of librist altijd moeilijk acteren. Een geslepen routinier en hob byist had met twee treffers een belangrijk aandeel in de over winning van de thuisploeg. De 34-jarige René van Honk speelt het liefst zijn wedstrijdjes in het tweede elftal, maar was vooral na rust een plaag voor de Axelse defensie. Dat was zuur voor de Zeeuws-Vlamingen, die in cle eerste helft een paar kansjes op de openingsgoal kregen. Joep Frusch kwam een teenlengte te kort na een fraaie aanval over rechts. Dat was in een fase, waarin de Zeeuwen het beste van het spel hadden. Steenis (Tricht): „Ik vond de Die tegenstanders laten, veelal onbewust, meestal weinig aan trekkelijke beginstoten achter. En dan is het niet gemakkelijk om snel de positie en het ritme te vinden, om via een hoge serie toe te slaan. Bakker haalde de ca ramboles meestal overal van daan. Hij bleef vaak lang bezig, loste moeilijke stootbeelden op en liet geheel in de lijn van dat pa troon vaak niet benijdenswaar dige beginstoten voor zijn te genstanders achter. Dat, en de eerste helft van hoog niveau." Het resulteerde op slag van rust in een prima mogelijkheid voor Jaap den Doelder. Hij verscheen na een uitgespeelde aanval schuin voor doel alleen voor de keeper, maar besloot met een schuiver voorlangs. Nadat de thuisploeg in het eer ste kwartier na de hervatting op 2-0 was gekomen, gingen de Ax elaars naarstig op zoek naar een treffer. Jaap den Doelder (oog- in-oog met de doelman), Gerben Steijaert (kopbal net naast) en Veli Eryürük (zijn kopbal werd over de lat getikt) ontbeerden de trefzekerheid, die de thuisploeg wetenschap dat hij de meeste partijen toch wel rond de veer tien, vijftien beurten zou vol tooien, gaven hem op voorhand haast de zekerheid dat hij op nieuw een toonaangevende rol zou vertolken. Serie In die finale trof hij Rinie Dey, die tot de eindstrijd was doorge drongen door Cor van Boven in de kruisfinale in 24 beurten te verslaan met de cijfers 80-25. In de finale speelde Rinie Dey on wel had. Een counterend Tricht liep in het laatste kwartier uit naar 4-0. Tricht - AZVV 4-0 (0-0). 55. Johan de Gier 1-0, 57. René van Honk 2-0, 74. René van Honk 3-0, SO. Walter van Toorn 4-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Vlissmgen). Gele kaart: Joep F-rusch (AZVV). Aantal toe schouwers: 125. AZVV: Niels MeesenKees Schie man, Jochem van Leeuwen, Gerben Steijaert, Peter van de Velde; Veli Eryürük, Rory Curran (72. Marco Bolleman), Joep Frusch, Leon Goos sen (72. Jurgen de Reu); Jacco Koek koek (59. Corné Langendoen) en Jaap den Doelder. geveer op zijn niveau, maar dat bleek niet toereikend om het Frits Bakker echt moeilijk te maken. Even kwam Dey in beeld, maar toen Bakker in de slotfase een serie van 49 caram boles op tafel legde en daarmee cle overwinning in zicht kreeg, was de partij beslist. Bakker (die 200 caramboles kader moest spelen tegen Dey tachtig libre) won dat treffen in vijftien beurten met 200-55. De kortste partij was met 13 beurten even eens voor Frits Bakker. door Marco Hamelink CADZAND - Beide oefenmees - ters waren het er na afloop over eens. Het gelijkspel in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tussen Cadzand en SKNWK was terecht. De ploeg uit Nieu- werkerk was zaterdag in de eer ste helft de betere, maar na rust waren de rollen omgedraaid. Geen van beiden ploegen kwam echter tot scoren en dus had ie dereen vrede met de 0-0-eind- stand. SKNWK kreeg in de eerste helft zeeën van ruimte van Cadzand en kon makkelijk combineren. Echt gevaarlijk werd de ploeg uit Nieuwerkerk echter niet. Christiaan van Vossen kopte na acht minuten over en pas na een halfuur spelen diencle de vol gende kans zich aan. Laatste man Martijn Neele stuurde Ri chard Bevelander de diepte in. Deze stiftte de bal echter niet al leen over Cadzand-doelman Thijs van de Heuvel, maar ook over de lat. In de eerste helft kwam het eni ge gevaar van Cadzandse zijde van Angelo Martlé. Vanaf ruim twintig meter schoot hij een vrije trap hard langs de muur richting kruising. SKNWK- doelman Leon Quik zat er ech ter goed bij en voorkwam dat zijn ploeg geheel tegen de ver houdingen in op achterstand kwam. Zenuwen Cadzand-aanvoerder Peter Nieskens erkende dat zijn ploeg in de eerste helft niet goed speel de. „Wij hebben voor rust wei nig tot geen kansen gecreëerd. De tweede helft kwamen we pas in ons spel. Als je kijkt naar de kansen die we toen kregen, had den we hier eigenlijk moeten winnen." Volgens Cadzand-trainer Rudy Veraart was het afwachtende spel van zijn ploeg in de eerste helft te wijten aan de zenuwen waar zijn spelers mee kampten. Na de rust was daar weinig meer van te merken. Cadzand was veruit de gevaarlijkste ploeg en een aantal keren dicht bij een treffer. Leon Quik hield SKN WK echter op de been. Na een kwartier in de tweede helft rea- door Rudy Booqert KLUNDERT - Het moment staat op het netvlies van ZSC- trainer Edwin Kriens getatoe- eerd. Vlak na de rust kreeg spits Niels van de Moezel een dot van een kans op de 2-1, maar de bal rolde onaangeroerd voorlangs het doel van Breda. „Toen voel de ik me leegstromen", bekende Kriens. „Wanhoop ja. Weer had den wij dat verdomde beetje ge luk niet aan onze zijde." De trainer vond de kans van Van de Moezel het cruciale moment van de beslissingswedstrijd te gen Breda. „Als Niels die bal ge scoord had, hadden we deze pot gewonnen. Honderd procent ze ker." ZSC'62 benutte z'n schaarse kansen echter niet, het razendsnelle spitsenduo van te genstander Breda deed dat wel. De Scharendijkse ploeg liep vlak voor tijd tegen de fatale derde tegentreffer op en verloor met 2-3. Het duel werd zaterdag op neu traal terrein gespeeld, in Klun- dert. Nou ja, neutraal... ZSC had niet al te beste herinnerin gen aan het veld, want twee jaar geleden speelde het in de na competitie bij Klundert een krankzinnig duel. Twee rode kaarten in de eerste helft (San- der Vaane en Martin Kiesenberg en een 3-0-achterstand. Die werd in de tweede helft ingelo pen, maar1 uiteindelijk won Klundert met 4-3. De Bredase opponent speelde met angst in de benen en had zijn strategie op de grillen van slechts één man gebouwd: spits Reza Sari. Verdediger John Dorreman had zijn handen meer dan vol aan Sari, die snel en bal vaardig tegelijk is. Met twee doelpunten bewees hij boven dien zijn productiviteit. Maar alle Breda-doelpunten kwamen Biljarten Kampioenengala Biljart Federatie Ter- neuzen Stad. Eindstand: 1 F. Bakker (KOT), 2. R. Dey (Concordia), 3. C. van Bo ven ('t Bierwinkeltje), 4. E. Oele ('t Bier winkeltje), 5. W. Nieuwelink (KOT), 6. C.A. Wissel ('t Bierwinkeltje), 7. M. van de Eijk (Concordia), 8. K. Pöpsel ('t Bierwin keltje), 9. J. Coussemaeker (Concordia), 10. J. Leeraert (Concordia). Zaalvoetbal Hulst. Rayoncompetitie. Eerste klasse: Casteels/De Meerpaal-Chevy's 12-1, De Smet-Cantecleer/Pearle 5-0, Max Kor- geerde de doelman alert op een kopbal van Michel Cillekens en niet veel later op een inzet van Guido Raynard. De beste kansen voor Cadzand kwamen echter weer van Mart lé. Beide keren uit een vrije trap Eenmaal bood de paal uitkomst voor SKNWK, de tweede keer wist doelman Quik de baluithet doel te houden. Quik bleef er vrij nuchter over. „Als je muur goed staat, kan die bal maar op één plaats komen. Dat weet je van te voren en daar hou je dus reke ning mee." Angelo Martlé speelde dit jaar pas zes wedstrijden. „Ik ben een jaar geblesseerd geweest en ik merk nu dat ik nog kracht tekort kom. Over mijn spel was ik dan ook niet tevreden. De vrije trap pen daarentegen gingen wel lekker. Je hebt daar echter ook een beetje geluk bij nodig en dal: ontbrak vandaag." Nog een kans Door het gelijkspel moet Cad zand donderdag aantreden te gen Spui. SKNWK ontvangt Spui vervolgens zaterdag, SKNWK-coach Arie Folmer was niet ontevreden. „Met deze 0-0 van vandaag kunnen we verder. Wij hebben het voordeel dat we de andere wedstrijd af kunnen wachten en iets meer tijd hebben om te herstellen Een aantal jongens is licht ge blesseerd en ik hoop dat ze vol gende week weer fit zijn." Ook Veraart ziet het positief „Als je verliest ben je klaar. Nu hebben we nog een kans. Wij hebben ook nog wat goed te ma ken tegen Spui na de 3-0-neder- laag een aantal weken geleden We moeten daar gewoon winnen en meer kunnen we niet doen We blijven afhankelijk van SKNWK", aldus Veraart. Cadzand-SKNWK 0-0. Scheids rechter: D. de Bie (Sprang-Capellel. Gele kaart: Jurgen de Jonge, Guido Raynard, Stefan Vercouteren (allen Cadzand), Marlijn Neele (SKNWK) Aantal toeschouwers: 150. Cadzand: Thijs van de Heuvel; Phi lip Keijmel, Stefan Vercouteren Rérnie Pritorius, Bart de Koning Jurgen de Jonge (48. Christiaan Vercouteren), Peter Nieskens, Gui do Raynard, Eelco Basting; Michel Cillekens (74. Moktar Abid) en An gelo Martlé. voort uit defensieve fouten van ZSC. In de blessuretijd van de eerste helft verspeelde ZSC aan de linkerkant de bal, waarna John Riemslag de bal panklaar legde voor Fati Avci: 0-1. De tweede goal werd ingeleid door balverlies op de midden lijn en fout anticiperen van John Dorreman op een voorzet van Avci. Collega-spits Reza San pikte de bal op en lobde de bal over ZSC-doelman Leon Wee- da. Het derde doelpunt, één mi nuut voor de officiële speeltijd verstreek, was een identieke si tuatie, met dezelfde acteurs in I de hoofdrol. Na de rust ging ZSC achterin op één lijn spelen en die tactiek was begrijpelijk toen het tegen een 1-0- en 2-1-achterstand aan keek, maar het werd kamikaze bij 1-1 en 2-2. Niels van de Moe zel maakte na rust het eerste ZSC-doelpunt met het hoofd bij de tweede paal, na goed voorbe reidend werk van, aanjager John van der Have. De tweede treffer kwam van Jan-Willem Dorre- man, die attent reageerde toen de Breda-doelman een keiharde vrije trap van Kiesenberg los- liet. De gedachten van ZSC zullen f nog wel eens teruggaan naar het eerste kwartier na rust. De j ploeg had Breda in de wurg greep, maar van de drie kansen voor Van de Moezel ging er slechts één in. Maar telkens als I de hoop van ZSC groeiende was counterde Breda enkele minu- i ten later alle positieve gedach ten alweer de grond in. ZSC'(»2 - Breda 2-3 (0-1). 45. Fati Avci 0-1,54. Nielsvan de Moezel 1-1, 57. Reza Sari 1-2, 76. Jan-Willem Dorreman 2-2, 89. Reza Sari 2-3. Scheidsrechter: Bouman (Ridder kerk). Gele kaart: Marco de Jonge en Werner Klaassen (beiden ZSC'62) en Kabil Ozer (Breda), Aantal toe schouwers: 150. ting/Van de Voorde-Première/Zaman Sport 21-5. Stand: Kosova 14-35, De Smet 15-29, Première/Zaman Sport 215- 27, Casteels/De Meerpaal 14-25, Max Korting/Van de Voorde 16-23, Donckers 14-17, Neckermann/Stuntmarkt 14-16, Rabobank 14-14, Cantecleer/Pearle 15- 13, Chevy's 15-12. Tweede klasse: 't Anker/Schelfhout-AD- M/Lazarus 4-3, IZV/IBS 3-Den Dullaert6- 2, ZVH/Morres 5-IZV/IBS 5-3, De Reizen de Man-ZVH/Morres 4 2-5. Stand: '1 An- I ker/Schelfhout 14-39, ZVH/Morres 5 14- 34, ZVH/Morres 4 13-24, ADM/Lazarus 13-22, IZV/IBS 13-19, ING bank 13-19, IZ V/IBS 3 14-15, Den Dullaert 13-4, De Rei- zende Man 13-1. De vier halve-finalisten van het biljartgala van de BFTS. V.l.n.r.: Edward Oele, Rinie Dcij, winnaar Frits Bakker en Cor van Boven. foto Peter Nicolai AZVV-middenvelder Rory Curran (links) duelleert met een tegenstander van Tricht. foto Rias Immink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34