ZSC'62 laat gouden kans liggen Brouw vlak voor tijd langszij SKNWK heeft vrede met 0-0 Schuifpui wordt een gewone deur Rode kaart De Smit dupeert Arnemuiden Derdeklasser uit Scharendijke verliest beslissingsduel van Breda: 2-3 ZSC'62 voorkomt degradatie Tholense Boys houdt toernooi voor A-jeugd van onze sportredactie VLISSINGEN - De kans dat een Zeeuwse ploeg volgend seizoen de eerste klasse in het zaterdagvoetbal gaat ver sterken is danig geslonken. AZW kan promotie wel ver geten na de 4-0-nederlaag bij Tricht en Arnemuiden ver loor op eigen veld met 0-1 van Nivo Sparta. In de derde wedstrijd versloeg Kogel vangers De Zwerver met 4 -1 In de nacompetitie van de derde klasse hebben De Meeuwen. Yerseke en Se- rooskerke de beste papieren voor een plaats in de tweede ronde. De Meeuwen schudde zaterdag op eigen veld Krui- ningen af met 2-0. Yerseke won rum bij Bevelanders: 0- 3. Serooskerke verraste in St. Annaland WHS met 2-3. De drie winnaars van deze wed strijden worden in de tweede ronde aangevuld met de nummer 10 uit de tweede klasse E, Seolto Tweede klasse Arnemuiden - Nivo Sparta 0- 1Arnemuiden was meer dan gelijkwaardig aan de tegen stander uit Zaltbommel, maar door een rode kaart van aanvaller Jacky de Smit ging Arnemuiden toch nog de teil in. Een halfuur voor tijd rea geerde hij met een rechtse di recte op wat al te enthousiast verdedigen van een Nivo Sparta-speler. Met tien man brak Arnemuiden een half uur voor tijd. Een vrije trap van Michael Banbacht ver dween onberispelijk achter doelman Dylan Gerritsen Tricht - AZW 4-0: Drie kwartier mocht AZW hoop koesteren op verlenging van een mooie droom. De Axelse debutant in de tweede klasse raakte in de tweede helft van het eerste duel in de nacom petitie het spoor echter volle dig bijster. Een degelijk spe lend Tricht was bijzonder ef fectief. Vijf kansen leverden vier treffers op, waar AZW uit verschillende mogelijk heden geen kans zag te sco ren. De doelpunten kwamen van de voeten van Johan de Gier, René van Honk (2x) en Walter van Toorn. Derde klasse De Meeuwen - Kruiningen 2- 0: Het is vooral aan doelman Bauer van de bezoekers te danken dat de return van de ze promotiewedstrijd nog betekenis heeft. Hij behoed de in de slotfase zijn ploeg voor een kansloze achter stand bij riante scoringsmo- gelijkheden voor de veel ster kere thuisploeg. Meeuwen was na acht minuten op 1-0 gekomen via Michel Brou wer. De thuisploeg heerste op alle fronten, maar pas twaalf minuten na rust werd het 2-0 door Arnold Krijger. Bevelanders - Yerseke 0-3: Het duel was van een bedroe vend laag niveau. Yerseke speelde matig, Bevelanders speelde ronduit slecht. Zelfs Bevelanders-trainer Tonnie van Iersel had zich geërgerd aan het spel van zijn ploeg. ,,Een collectieve offday", baalde de oefenmeester. Yerseke maalde niet om het spelpeil, want de tweede ron de ligt binnen handbereik. Vlak voor rust opende Bart van Steveninck de score, na dat doelman Erik Versluis een vrije trap van Jordy den Toonder losliet. In het laatste halfuur verdubbelde uitbl in ker Antonis Riedijk de marge en Alec van de Water maakte 0-3. WHS - Serooskerke 2-3: De thuisploeg begon sterk en de 1-0-voorsprong na achttien minuten door een doelpunt van Leon de Witte was ver diend. Serooskerke nam daarna het initiatief en nog voor rust maakte Frank Al- laart gelijk. Na de rust had den de bezoekers een duide lijk overwicht. Marcel de Waard tekende voor 1-2, maar tien minuten voor het eind kon Matthijs Bruynzeel uit de rebound van een vrije trap voor de 2-2 zorgen. Drie minuten voor tijd ging de winst toch naar de bezoekers via opnieuw Frank Allaart. maandag 6 mei 2002 I door Rudy Boogert KLUNDERT - Met een timmer mansoog overzag Edwin Kriens de situatie van ZSC'62. De trai- i ner - in het dagelijks leven tim- j merman - verwoordde de lange I route voor lijfsbehoud na de 3- I 2-nederlaag tegen Breda ge past: „De schuifpui is een gewo ne deur van 88 centimeter ge worden." Door winst op Breda was ZSC'62 zaterdag meteen behouden gebleven voor de der de klasse, nu wachten nog drie loodzware wedstrijden tegen de periodekampioenen uit de vier de klasse A, Ben C. Kriens: „Wij zijn daarin psy chologisch in het nadeel. Die pe riodekampioenen zijn in de winning mood, en fris in het hoofd. We hebben het twee jaar geleden zelf meegemaakt, hoe dat voelt. Voor ons wordt het nu moeilijk, maar niet onmoge lijk." Zaterdag 18 mei begint de vierkamp voor twee plaatsen in de derde klasse. De drie tegen standers van ZSC'62 moeten komen uit de rijtjes SKNWK, Spui of Cadzand (4A), Brouwer shaven, Smerdiek of WIK'57 (4B) en Reeland, Streefkerk of Arkel (4C). Twee seizoen gele den redde ZSC*62 het niet in zo'n vierkamp. De Scharendijkse ploeg, toen één van de periodekampioenen uit de vierde klasse, werd laatste in een poule met WIK'57, Klun- dert en ZPR'84, maar had tot de laatste wedstrijd kans op pro motie. door Rudy Boogert KLUNDERT - Het moment j staat op het netvlies van ZSC- trainer Edwin Kriens getatoe- j eerd. Vlak na de rust kreeg spits I Niels van de Moezel een dot van i een kans op de 2-1, maar de bal rolde onaangeroerd voorlangs het doel van Breda. „Toen voel de ik me leegstromen", bekende Kriens. „Wanhoop ja. Weer had den wij dat verdomde beetje ge- I luk niet aan onze zijde." j De trainer vond de kans van Van I de Moezel het cruciale moment I van de beslissingswedstrijd te gen Breda.Als Niels die bal ge scoord had, hadden we deze pot gewonnen. Honderd procent ze ker." ZSC'62 benutte z'n schaarse kansen echter niet, het razendsnelle spitsenduo van te genstander Breda deed dat wel. De Scharendijkse ploeg liep vlak voor tijd tegen de fatale derde tegentreffer op en verloor met 2-3. Het duel werd zaterdag op neu traal terrein gespeeld, in Klun- dert. Nou ja, neutraal... ZSC had niet al te beste herinnerin gen aan het veld, want twee jaar 1 geleden speelde het in de na- I competitie bij Klundert een krankzinnig duel. Twee rode kaarten in de eerste helft (San- der Vaane en Martin Kiesenberg I en een 3-0-achterstand. Die werd in de tweede helft ingelo- I pen, maar uiteindelijk won I Klundert met 4-3. I Breda had daarentegen louter I positieve herinnering aan Klun dert. Dit seizoen bijvoorbeeld. Breda won de openingswed- I strijd van het seizoen (9-3 tegen FSV), maar won toen veertien I keer op rij niet. De ban werd echter op 9 maart gebroken... in ZSC-speler Jan-Willem Dorreman ligt verslagen op het veld, terwijl Breda feestend het veld verlaat. foto Ben Steffen Klundert: 1-2. Daar startte de ploeg een sterke eindsprint, die bijna resulteerde in de derde- periodetitel en die zaterdag het derdeklasserschap veilig stelde. De Bredase opponent bewan delde dus het omgekeerde pad van ZSC, dat het seizoen als de butant ijzersterk opende (bijna eerste periode gewonnen) en na zaterdag al vijftien wedstrijden op rij zonder zege staat. Niette min liet ZSC in Klundert een gouden kans liggen, want Breda speelde met angst in de benen en had zijn strategie op de grillen van slechts één man gebouwd: spits Reza Sari. Verdediger John Dorreman had zijn handen meer dan vol aan Sari, die snel en bal vaardig te gelijk is. Met twee doelpunten bewees hij bovendien rijn pro ductiviteit. Maar alle Breda- doelpunten kwamen voort uit defensieve fouten van ZSC. In de blessuretijd van de eerste helft verspeelde ZSC aan de lin kerkant de bal, waarna John Riemslag de bal panklaar legde voor Fati Avci: 0-1. De tweede goal werd ingeleid door balverlies op de midden lijn en fout anticiperen van John Dorreman op een voorzet van Avci. Collega-spits Reza Sari pikte de bal op en lobde de bal over ZSC-doelman Leon Wee- da. Het derde doelpunt, één mi nuut voor de officiële speeltijd verstreek, was een identieke si tuatie, met dezelfde acteurs in de hoofdrol. De defensieve slippertjes weet Kriens aan een gebrek aan ver trouwen bij zijn spelers. „De jongens zitten niet lekker in 't vel. Typerend vond ik, dat op een gegeven moment de twee flankspelers allebei aan de rechterkant liepen. De jongens willen zo graag, dat ze gaan zwemmen. In de tweede helft gingen ze ook op één lijn spelen, maar ze vergaten druk op de bal te zetten en daarvan profiteer den de snelle aanvallers van Breda." Die tactiek van ZSC was begrij pelijk toen het tegen een 1-0- en 2-1-achterstand aankeek, maar het werd kamikaze bij 1-1 en 2- 2. Niels van de Moezel maakte na rust het eerste ZSC-doelpunt met het hoofd bij de tweede paal, na goed voorbereidend werk van aanjager John van der Have. De tweede treffer kwam van Jan-Willem Dorreman, die attent reageerde toen de Breda- doelman een keiharde vrije trap van Kiesenberg losliet. De gedachten van ZSC zullen nog wel eens teruggaan naar het eerste kwartier na rust. De ploeg had Breda in de wurg greep, maar van de drie kansen voor Van de Moezel ging er slechts één in. Maar telkens als de hoop van ZSC groeiende was (door gerichte schoten van Kie senberg of gevaarlijke vrije trappen van Kasimier Snoek), counterde Breda enkele minu ten later alle positieve gedach ten alweer de grond in. ZSC'62 - Breda 2-3 (0-1). 45. Fati Avci 0-1,54. Niels van de Moezel 1-1, 57. Reza Sari 1-2, 76. Jan-Willem Dorreman 2-2, 89. Reza Sari 2-3. Scheidsrechter: Bouman (Ridder kerk). Gele kaart: Marco de Jonge en Werner Klaassen (beiden ZSC'62) en Kabil Ozer (Breda). Aantal toe schouwers: 150. ZSC'62: Leon Weeda; Marco de Jon ge (70. Thomas Petiet), Werner Klaassen, Jan-Willem Dorreman. John Dorreman, Edwin van Oeve- ren (74. Michiel van de Hoek), Se- bastiaan Vaane, John van der Have, Kasimier Snoek; Niels van de Moe zel, Martin Kiesenberg. SCHARENDIJKE - Het vrouwenelftal van ZSC'62 heeft zijn laatste competitiewedstrijd i zaterdag in winst omgezet. Het i bezoekende GJS werd met 2-0 verslagen. De bereikte voor- I laatste positie is voldoende voor behoud in de vierde klasse. ZSC startte zaterdag op eigen 1 veld met wind mee. Het voor- deel hiervan wei-d prima uitge- I buit. Opponent GJS werd onder druk gehouden en kwam amper van de eigen helft. Na enkele ge- miste kansen zorgde Michelle Brongeest in de vijftiende mi nuut voor de openingstreffer. Hierna kwam GJS beter in de I wedstrijd en golfde het spel op I en neer. Het duurde tot tien mi- nuten voor de rust, voordat Brongeest andermaal doel trof. I Na de hervatting, met wind te gen, konden de bezoekers goed I van het doel worden gehouden. Echte doelrijpe kansen kwamen I erniet voor GJS. ZSC counterde diverse keren, maar kon het doel I niet meer vinden. Met name Mi ehelle Brongeest en Joyce Brand hadden het vizier niet op scherp staan. De 2-0-winst bleek even- I wel voldoende voor lijfsbehoud. In de vierde klasse is Zierikzee 1 op de laatste plaats geëindigd I met 8 punten uit 24 wedstrijden. In de laatste competitiewed strijd verloor de Schouwse for- I matie zaterdag met 1-0 van Zaamslag, dat daardoor de laat ste plaats overdeed aan Zierik zee. THOLEN - Voetbalvereniging Tholense Boys houdt dit jaar voor de zevende keer de Bon 1 GiornoCup voor A-junioren. Het toernooi wordt op 9, 10 en 11 mei gespeeld en er doen tien I ploegen mee, uit binnen-en bui tenland Behalve Tholense Boys doen de volgende formaties I mee: SDV Barneveld, VV'94 j (Den Burg), OW (Oostvoorne), Rhode (Sint-Oedenrode), IJs- selstreek (Deventer), DWO Spartaan'20 (Rotterdam), Xer xes DZB (Rotterdam), ADO'20 (Heemskerk), Lewisham FA j (Londen), IKS Jeziorak (Itawa, Polen), SK Horovice (Horovice, Tsjechië), Club de la Amistad (Palencia, Spanje). door Marco Hamelink CADZAND - Beide oefenmees- ters waren het er na afloop over eens. Het gelijkspel in de eerste wedstrijd van de nacompetitie tussen Cadzand en SKNWK was terecht. De ploeg uit Nieu- werkerk was zaterdag beter in de eerste helft. Na rust waren de rollen omgedraaid. Geen van beide ploegen kwam echter tot scoren en dus had iedereen vre de met de 0-0. Arie Folmer, gelegenheids- coach bij afwezigheid van Cees Willemse, was achteraf blij met het ene punt dat SKNWK over hield aan de reis naar Cadzand „Gezien het totaalbeeld van de wedstxijd was dit het hoogst haalbare", aldus Folmer. Hij zag zijn ploeg in de achtste minuut bijna op voorsprong komen, toen Leon Goedegebure een hoekschop van Christiaan van Vossen rakelings over kopte. SKNWK kreeg in de eerste helft zeeën van ruimte van Cadzand en kon makkelijk combineren. Echt gevaarlijk werd de ploeg uit Nieuwerkerk echter niet op. Pas na een halfuur diende de volgende kans zich aan. Laatste man Martijn Neele stuurde Ri chard Bevelander de diepte in. Deze stiftte de bal echter niet al leen over Cadzand-doelman Thijs van de Heuvel, maar ook over de lat. Dat Cadzand geen vat kon krij gen op het spel van SKNWK il lustreerde Gert-Jan Tierie. De Nieuwerkerkse middenvelder pikte de bal op eigen helft op en slalomde langs vier Cadzand- spelers richting de goal. Ook bij hem schortte het echter aan de afwerking. Zijn inzet was een redelijk eenvoudige prooi voor doelman Van de Heuvel. Vrije trap Het enige gevaar van Cadzand- zijde in de eerste helft kwam van Angelo Martlé. Vanaf ruim twintig meter schoot hij een vrije trap hard langs de muur richting kruising. SKNWK- doelman Leon Quik zat er ech ter goed bij en voorkwam dat zijn ploeg geheel tegen de ver houdingen op achterstand kwam. Cadzand-aanvoerder Peter Nieskens erkende dat rijn ploeg 1 n de eerste hel ft niet goed speel de „Wij hebben voor rust wei nig tot geen kansen gecreëerd. De tweede helft kwamen we pas in ons spel. Als je kijkt naar de kansen die we toen kregen, had den we hier eigenlijk moeten winnen." Volgens Cadzand-trainer Rudy Veraail was het afwachtende spel van zijn ploeg in de eerste helft te wijten aan de zenuwen waar zijn spelers mee kampten. Na de rust was daar weinig meer van te merken. Cadzand was veruit de gevaarlijkste ploeg en een aantal keren dicht bij een treffer. Doelman Leon Quik hield SKNWK echter op de been. Na een kwartier in de tweede helft reageerde de doel man alert op een kopbal van Mi chel Cillekens en niet veel later op een inzet van Guido Ray- nard. De beste kansen voor Cadzand kwamen echter weer van Mart-, lé. Beide keren uit een vrije trap Eenmaal bood de paal uitkomst voor SKNWK De tweede keer wist doelman Quik de bal uit het doel te houden. Quik bleef er vrij nuchter over. „Als je muur goed staat, kan die bal maar op één plaats komen. Dat weet je van tevoren en daar hou je dus reke ning mee." Wonderen Bij SKNWK maakte Ronald van Vossen een kwartier voor tijd zijn rentree. De spits was zeven weken geblesseerd aan zijn knie en probeerde het vandaag weer „Je kunt geen wonderen ver wachten als je er zolang uit bent geweest", vond Van Vossen. „Het probleem is dat je niets durft. Je bent te voorzichtig Als je fit bent, speel je je mannetje zo uit, maar nu gaat dat niet." Door het gelijkspel moet Cad zand donderdag als eerste tegen Spui. SKNWK ontvangt Spui vervolgens zaterdag. SKNWK- coach Folmer was niet ontevre den. „Met deze 0-0 kunnen we verder. Wij hebben het voordeel dat we de andere wedstrijd kun nen afwachten en iets meer tijd hebben om te herstellen. Een aantal jongens is licht gebles seerd en ik hoop dat ze volgende week weer fit zijn." Cadzand - SKNWK 0-0. Scheids rechter: D. de Bie (Sprang-Capelle). Gele kaart: Jurjen de Jong, Guido Raynard, Stefan Vercouteren (allen Cadzand), Martijn Neele (SKNWK). Aantal toeschouwers150. SKNWK: Leon Quik, Sytze Slins, Martijn Neele, Robert van de Zande, Johan Padmos (79. Jacky de Brui ne), Leon de Bruine, Leon Goedege bure, Gert-Jan Tierie, Christiaan van Vossen (71Ronald van Vossen), Richard Bevelander, Martin Huis man (71. Emiel Kuijten). Smerdiek laat grote kans op goede start nacompetitie liggen door Ed Postma BROUWERSHAVEN - De re servebank van Smerdiek zucht te weer eens na een gemiste kans van hun ploeg. De voetballers van tegenstander Brouwersha ven lachten dan ook in hun vuistje toen Frank Kristelijn ze ven minuten voor tijd de 1-1 binnenschoot. Smerdiek liet daarmee zaterdag een goede kans liggen op een goed resul taat in de eerste wedstrijd van de nacompetitie. Brouwershaven-speler Dick van Splunder zei na afloop te gen Smerdiek-trainer Pim Pot- appel: „Jullie waren beter, maar wij hadden twee strafschoppen moeten hebben." Later in de kleedkamer zwakte hij het een beetje af. Van Splunder: „In de eerste helft was de eventuele pe nalty een duel om de bal met de keeper en ik weet het niet zeker of dat er een was, maar in de tweede helft werd ik gewoon ge haakt met drie man om me heen." Van Splunder nam in het veld de honneurs waar voor trainer Cees Kraayenbiink die met vakantie was. Potappel, die vier jaar trainer was bij Brouwershaven, was na afloop duidelijk ontevreden over het behaalde resultaat: „Dit is shit. We hadden vandaag een kans om met een positief doelsaldo te beginnen. We had den hier met vier of vijf doel punten verschil kunnen win nen." Vijf minuten later zag Potappel ook positieve kanten aan de wedstrijd: „We waren vandaag de beter voetballende ploeg. In deze uitwedstrijd wis ten we toch heel veel kansen te creëren." Smerdiek moest het doen zon der Erik van Haaften. Dooreen misverstand was verleden week zijn naam op het wedstijdfor- mulier terecht gekomen voor een gele kaart. Echter niet hij, maar een ploeggenoot had de kaart daadwerkelijk gekregen. Afgelopen donderdag rolde tot ieders verbazing de schorsing in de bus. Potappel: „Je gaat ervan uit dat de goede naam is opge schreven. Dat controleer je ook niet. Heel jammer voor die jon gen." Smerdiek begon goed aan de wedstrijd. Na drie minuten stuurde verdediger Serdar Uy- gun aanvaller Niels Hage diep. Op snelheid ging hij op rechts de zestien binnen, maar zijn schot Brouwershaven (zwart-wit gestreept) hield Smerdiek op een 1-1 -gelijkspel werd gekeerd door keeper Mel- vin van Ast Die kon echter al leen stompen, waarna Pierre Withagen de bal binnenkopte: 0-1. Hij kreeg daarbij een schoen tegen zijn hoofd, maar kon verder spelen. Smerdiek wist de spitsen mak kelij k te vinden en had voor rust zeker nog twee keer moeten sco ren, maar de spitsen Niels Hage en Pierre Withagen waren meer op dreef buiten de zestien dan erin. Ze zochten goed de ruimte op aan de flanken en maakten het de verdediging van Brou wershaven goed lastig. Drie, vier keer konden ze alleen op Meivin van Ast afgaan. Maar door treuzelen van de spitsen of goed keeperswerk van Van Ast kwamen daar geen doelpunten uit. Jordy Hage liet tien minuten voor tijd nog zijn goede trap- techniek zien. Hij schoot een vrije trap als een streep via de vingertoppen van Van Ast op de paal. Brouwershaven had als enig wapenfeit een vermeende straf schop na een kwartier spelen. Van Splunder: „We kwamen al snel op achterstand en gingen daarom achterin meer één-op één spelen. Smerdiek kreeg daardoor meer ruimte voorin. Wij moesten het hebben van veel inzet. In de tweede helft had Brouwer shaven de wind schuin in de rug. maar binnen vijf minuten had Smerdiek al weer twee keer kunnen scoren. Souleyman El Bouzzaui en Pierre Withagen mochten alleen op Van Ast af gaan, maar die bleek een goede sta in de weg. Van Splunder: Van Ast is be hoorlijk gegroeid in vergelijk met het begin van het seizoen. Hij stond vandaag goed te kee pen". Vlak na het tweede 'pe nalty-geval' kreeg Brouwers haven een goede kans. Remi Lievense kon op rechts goed doorgaan, maar zijn goede voorzet werd door de lange Jan Constandse slecht in gekopt. De gasten bleven kansen missen of Van Ast onderstreepte zijn goe de wedstrijd. Rekening Zeven minuten voor tijd kreeg men dan ook de rekening gepre senteerd. Hilbert Brinkman kopte een hoge bal net op de ei gen helft verkeerd weg en stuur de daarmee Frank Kristelijn diep. Hij schoot de stuiterende bal met een geweldige pegel in de linker kruising 1-1. Kriste lijn: „Ik zag eerst niet dat hij zat. Ik moest wel uithalen, want ik kon niks anders meer doen met drie man om me heen." Potappel was hierover flink te leurgesteld: „Er werd niet goed gecoacht. Als men had geroepen dat hij de bal kon laten gaan was er niks aan de hand geweest. De jongens kunnen nog beter als ze elkaar meer coachen." Smer diek kwam de tik niet meer te boven en moest nog oppassen voor een nederlaag. De eind stand bleef echter op 1-1 staan. foto Marijke Folkertsma Van Splunder: „Er is een oude wet, dat als je niet scoort je er een om de oren krijgt. We waren wel de mindere partij, maar ble ven werken voor een beter re sultaat. Op het laatst hadden we zelfs kans op de winst. En je wilt altijd goed spelen tegen je oude trainer." Brouwershaven speelt nu ko mende donderdag uit tegen WIK'57 en zaterdag mag Smer diek het thuis opnemen tegen WIK'57. Brouwershaven-Smerdiek 1-1 (0-1). 3 Pierre Withagen 0-1, 83 Frank Kristelijn 1-1. Scheidsrech ter: L. van Belzen (Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 100. Gele kaart: Edwin van 't Hof (Brouwer shaven), Corne van Haaften en Re- my Potappel (Smerdiek). Brouwershaven: Meivin van Ast; Arnold Sleutel, Rerni Lievense, Steef kloet, Pieter Kristalijn; Ivo Fonte (77. Mathijs van Vulpen), Frank Kristelijn, Martin Kristelijn, Edwin van 't Hof (46. Willem We- bers); Dick van Splunder en Jan Constandse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29