Terneuzen is nu vrij van zorgen Korfbalduels blijken zeer flexibel oie ^©(ruemgpirog; PZC Heeren verstijfd door kou op WK Dubbelslag Van der Hage op Badgastentoernooi Zeeuws-Vlamingen na eerste thuiszege verzekerd van klassebehoud Jordy Bakker keert terug bij Terneuzen Mijlpaal winnaars verliezers de terugblik Hoofdprijs 22! maandag 6 mei 2002 door Björn Goorden TERNEUZEN - Aan het al ge degradeerde Wilhelmina'08 zou het niet liggen gisteren. Zo was vooraf al duidelijk. „De reserve keeper stond in de spits, verder speelden we met vier jeugdspe lers. Het was voor ons onmoge lijk om hier zelfs een punt weg te kapen", aldus interim-trainer Ger van Berlo na de 4-0-zege van Terneuzen. En ook WSC werkte uiteinde lijk perfect mee aan het klasse behoud van de Zeeuws-Vlamin- gen. De Waalwijkers kwamen niet verder dan een 1-1-gelijk- spel bij Gemert, waardoor Ter- neuzen nu verzekerd is van nog een jaar hoofdklasse. Omdat Panningen (6-3-verlies tegen Schijndel), Vinkenslag (3-0-ne- derlaag tegen SV Meerssen) en IVS (5-1-zéperd bij JVC Cuijk) eveneens puntloos bleven in de voorlaatste competitieronde, is zelfs de achtste plaats die recht geeft op deelname aan de Am- stel Cup, weer in zicht gekomen voor het team van trainer Paul Telussa. Terneuzen heeft vol gende week bij IVS genoeg aan een zege. Angst Hoewel Ger van Berlo zijn ploeg vooraf al kansloos achtte, duur de het lang voordat Terneuzen het pleit beslechtte en de weg in sloeg naar de eerste en meteen laatste thuisoverwinning van het seizoen. Verdediger Danny Magito: „Die jongens van Wil- helmina konden er niets van, maar het duurde en duurde maar voordat die bal erin ging. Ik werd langzaam maar zeker bang dat het opnieuw mis zou gaan. Want het zou niet de eerste keer zijn dat dat gebeurde." Magito stak daar na een klein halfuur echter eigenhandig een stokje voor. Geert de Poorter schoot een door Ronald van Sliedregt uitgelokte vrije schop op de punt van de zestien via de hand van doelman Jurgen Pinc- kers tegen de paal. In de re bound knalde Danny Magito de bal droog en hard in het dak van cle goalNauwelijks vier mi nuten later liep de stopper de bal na een scrimmage in het doel: 2-0. De kans op een zuivere hattrick liet Magito evenwel liggen. In de 38e minuut miste hij de door Dominique Verlinde verdiende penalty. „Ik baalde er enorm van dat ik die pingel niet verzil verde. De laatste keer dat ik een hattrick maakte, moet in de B'tjes zijn geweest." Danny Ma gito, die onlangs een zoon kreeg en die vernoemde naar de sier lijke Italiaanse verdediger Ales- sandro Nesta, verzuimde de kroon op een perfect game te zetten. Circusfamilie Omdat hij het niet zelf deed, deed het bestuur van Terneuzen het vervolgens maar. Terwijl de nakomeling van een Italiaanse circusfamilie in de slotminuten aan een rush langs drie tegen standers begon, schalde de luid spreker dat Danny Magito als man van de wedstrijd en voet baller van het jaar was aange wezen. „Het waren een paar roerige weekjes voor me, ja, met de baby en de strijd tegen degra datie", glunderde Magito na af loop. „Maar ook mooie week jes." De kopsterke verdediger was gisteren overigens niet de enige Terneuzenaar die excelleerde tegen het uiterst zwakke Wil helmina'08. Geert de Poorter heerste samen met Magito cen traal achterin, Geert Bos- schaart en Michel de Vries de den dat op de vleugels en Ronald van Sliedregt en Dominique Verlinde voorin. De vierhoek Renato Dijkstra, Dennis de Kraker, Mike But en Hubert van den Hemel was meerdere maten te groot voor het middenveld van Wilhelmina'08. Het enorme klasseverschil tus sen beide ploegen kon het ge brek aan doeltreffendheid, een euvel dat al een seizoen lang op speelt, echter niet verhullen. Als Terneuzen zich gisteren wat schotvaardiger had getoond, was de ploeg in de buurt van cle dubbele cijfers gekomen. De overwinning bleef slechts be perkt tot 4-0. Door doelpunten Tweevoudig doelpuntenmaker van Terneuzen, Danny Magito, verliest het kopduel van Wilhelmina-speler Peter Godermans. foto Charles Strijd van Dominique Verlinde, vlak na rust op aangeven van inval ler Jacky Lambert, en Lambert, op aangeven van Hubert van den Hemel. Terneuzen-Wilhelmina'08 4-0 (2-0). 26. Danny Magito 1-0, 30. Danny Magito 2-0, 47. Dominique Verlinde 3-0, 64. Jacky Lambert 4-0. Scheids rechter: P.J.A. Jansen (Meyel). Gele kaart: Dennis Bergs (Wilhelmina'08 Toeschouwers: 350. Terneuzen: Erik de Koeyer; Geert Bosschaart, Geert de Poorter, Dan ny Magito en Michel de Vries; Den nis de Kraker, Renato Dijkstra, Mi ke But (68. Randy Lauret) en Hubert van den Hemel; Dominique Verlinde (68. Didier Gilles) en Ronald van Sliedregt (46. Jacky Lambert). van onze sportredactie BRUSSEL - Paul Kosgei en Berhane Adere toonden zich gisteren in een koud en regen achtig Brussel de sterksten bij het wereldkampioenschap hal ve marathon. Oud steeple-loper Kosgei rekende in een enerve rende eindsprint af met de Ma rokkaan Jaoud Gharib. Adere hield de in Limburg wonende Susan Chepkemei achter zich. Irma Heeren, verstijfd door de kou, finishte gedesillusioneerd als 41e. Marco Gielen was tevre den met de 49e plaats. De Marokkaan Gharib brak de race bij de mannen open door na 14 kilometer weg te lopen uit een nog grote kopgroep. Alleen de Keniaan Kosgei had vol doende kracht om nog bij de lei der in de wedstrijd te komen. In de smalle en bochtige straten bij de Grand Place van de Brusselse hoofdstad besliste hij de eind sprint in zijn voordeel. „Ik denk dat ik wat te vroeg heb ver sneld", vond Gharib achteraf. „Ik voelde me heel goed tijdens de wedstrijd en vertrouwde op mijn snelheid", aldus de 24-jari- ge Keniaan Kosgei, die het steeple-lopen moest opgeven wegens knieblessures. Het lei dende duo zag de Tanzaniaan John Yudo, die bij de vorige edi tie van dit WK verraste met een derde plaats, opnieuw het brons winnen. De winnaar kwam in een, gezien de omstandigheden, uitstekende tijd van 1.00.39 over de finish. Marco Gielen was niet ontevre den met zijn prestatie in zijn vijfde WK halve marathon. „Ik heb een slechte periode achter de rug, dus viel het me mee dat ik de laatste kilometers goed door kon trekken", aldus de Limbur ger, die in 1.04.33 als 49-ste fi nishte. De temperatuur kwam in Brussel niet boven de acht graden. „Maar de kou viel me wel mee. Ik had meer moeite met het gladde wegdek. Er lag tapijt op de kinderkopjes in het cen trum, maar dat maakte het al leen maar lastiger. Irma Heeren voelde daarente gen na drie, vier kilometer al dat de kou haar spieren verstijfde. „Op het eerste heuveltje kon ik al niet bij de groep blijven, ter wijl dat normaal mijn beste momenten zijn. Door het op- spattende regenwater werd de spierpijn steeds erger, Ik had me heel goed voorbereid en ben uit stekend in vorm, dus dit is een zware teleurstelling. Voorlopig heb ik het wel even gehad met het lopen", aldus de voormalige Middelburgse, die met een tijd van 1.14.11 ruim drie minuten boven haar persoonlijk record bleef. Winnares Adere had wei nig moeite om Chepkemei, die drie weken geleden als vijfde eindigde in de marathon van Londen, in de laatste honderden meters af te troeven. Ze won in 1.09.06. De Ethiopische is een opmerkelijk veelzijdige atlete, die in februari ook het wereldre cord op de 3000 meter indoor op haar naam zette. ANP TERNEUZEN - Jordy Bakker keert Kloetinge na twee seizoe nen de rug toe. De 21-jarige linkspoot speelt volgend sei zoen bij Terneuzen. Gisteren bereikte de Terneuze naar een akkoord met de zon dag-hoofdklasser. Daarna was hij aanwezig bij het competitie- treffen van Terneuzen met Wil helmina'08. Zoals overigens ook éénmalig international Marcel Peeper. Jordy Bakker. „Ik vind dat ik nauwelijks kan sen heb gekregen bij Kloetinge Dit seizoen begon ik maar twee keer in de basis. Nadat ik gezegd heb dat ik twijfelde over een langer verblijf bij Kloetinge, kwam ik er helemaal niet meer aan te pas." De 21-jarige voetballer, die bin nenkort afstudeert aan het cios in Goes, wil weer aan voetballen toekomen. SSV'65 en HW'24 toonden eveneens belangstel ling voor Jorcli Bakker, maar de keuze voor Terneuzen was snel gemaakt. „Ik heb hier al eens gevoetbald, bij de B- en A-juni- oren. Verder wilde ik graag op hoofdklasseniveau blijven voetballen." door Jan Roovers De korfbalduels van verschillende Zeeuwse ploegen liepen zaterdag niet allemaal van een leien dakje. In tegendeel. Fortis speelde in een knollen tuin, Luctor had zijn twijfels over de afge lasting bij Blauw Wit en Olympia had geen spelers. Overgangsklasse!" Fortis, zaterdag al vroeg richting Hoogeveen vertrokken, kreeg in het hoge noorden in de wedstrijd tegen Thrianta te maken met een bijna onbe speelbaar bij veld. „Na een paar net-niet- blessures overwoog de scheidsrechter al na een kwartier te stoppen. Na enige twijfel hebben we aangegeven toch verder te wil len spelen. Nog een retourtje Hoogeveen zagen we echt niet zitten", motiveerde coach Leonard Debbaut de beslissing om door te gaan. Fortis verloor in de knollen tuin met 11-9. In de vierde klasse gingen van de drie wed strijden er twee uit. De eerste, Atlas-Vol harding, werd in onderling overleg tussen beide clubs verschoven naar 11 mei. „Dat kan allemaal in korfbal", aldus Michel We- zemer van Atlas. Bij Blauw Wit-Luctor luidde het verhaal voor het niet doorgaan van de wedstrijd heel anders. „De school pleegt als huurder tijdens de vakantie onderhoud aan het veld, dat daardoor niet beschikbaar was", wist coach Rob Steenmeijer van Blauw Wit. Collega-coach Hanny Geene van Luctor plaatst daar echter vraagtekens bij: „Om dat we toch met een ploegje in de buurt wa ren, zijn we even langs het veld van Blauw Wit gereden. Dat lag er op het oog goed bij en van enige activiteit qua onderhoud viel niets te bespeuren." Geene heeft de indruk dat er andere zaken hebben meegespeeld om de wedstrijd af te blazen. Luctor heeft extra zorgen nu de tuchtcommissie van het korfbalverbond vorige week besloot om de Terneuzense vierdeklasser twee punten in mindering te brengen omdat de vereniging in een eerder vastgestelde wedstrijd tegen Volharding geen ploeg op de been kon brengen. „We hebben daar protest tegen aangetekend, dat loopt nog", aldus Geene. Rob Steenmeijer wil er overigens geen mis verstand over laten bestaan dat het niet doorgaan van de wedstrijd tegen Luctor hem niet vrolijk stemde: „Als er geen wed strijd wordt ingelast, komen we na 27 april tegen Volharding pas op 2 juni weer het veld op. Van een normale competitie ge sproken." Het toetje kwam uit de reserve vierde klas se A, waar Olympia W-Seolto 2 er uitging. „Geen ploeg", liet Olympia W vanuit Wil- helminadorp weten. Barry Bonds heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn loopbaan. Hij werd za terdagavond de eerste slagman in de histo rie van het Amerikaanse profhonkbal die 400 homeruns voor één team (San Francis co Giants) en 100 voor een andere ploeg (Pittsburgh Pirates) sloeg. WINNAAR Terneuzen. Na een bewogen seizoen verze kerde Terneuzen zich gistermiddag van zijn plaats in de zondag-hoofdklasse van volgend jaar. Dat gebeurde met de eerste en meteen laatste thuiszege van het seizoen (4-0 tegen Wilhelmina'08). Terneuzen overtrof meteen Hoek en Kloetinge, die in hun eerste jaar op het hoogste niveau me teen weer degradeerden. Oostkapelle. Als de prestaties van de man nen en vrouwen van w Oostkapelle omge keerd evenredig verlopen, is het over twee weken feest op sportpark Duinhelm. Vorig seizoen promoveerden de vrouwen naar de hoofdklasse en degradeerden de mannen, dit seizoen degradeerden de vrouwen en zouden de mannen dus moeten promove ren. De eerste stap zetten ze zaterdag tegen Wilhelmina'08 (3-0-winst). VERLIEZER Fortis. Ver weg van huis (Hoogeveen) en op een veld waar de koeien een warming-up leken te hebben gedaan, ondergingen de korfballers van Fortis een koude douche. Na een goede herstart in de veldcompetitie gingen de Souburgers tegen hekkensluiter Thrianta verrassend onderuit (11-9). Daardoor heeft Fortis nog maar één scha mel puntje voorsprong op de twee laatste ploegen op de ranglijst en zijn clegradatie- zorgen opeens weer heel actueel voor de ploeg die in de zaal slechs één plaatsje van de hoofdklasse was verwijderd. ZSC'62. De teller voor de voetballers van ZSC'62 staat op vijftien en loopt nog steeds. De Scharendijkse debutant in de derde klasse heeft al vijftien wedstrijden op rij niet gewonnen. Nieuwland was dik een halfjaar geleden de laatste prooi: op 27 oktober 2001 werd het 4-0. ZSC heeft in een poule met drie periodekampioenen nog drie wedstrijden te gaan om lijfsbehoud in de derde klasse zeker te stellen en de nega tieve reeks te doorbreken. Het gemengd-dubbel Hendrikx/Groenewege (voorgrond) slaat zich een weg naar de finale van het Badgastentoernooi in 1960. Daarin zou Rita van der Hage met Jan Kuijlaars echter zegevieren. foto PZC De hoofdprijs was niet voor deze fan van de Kentucky Derby, maar voor jockey Victor Espinoza. De 128e editie van deze befaamde paardenrace in Louisville won hij met het paard War Emblem, dat het veld aanvoerde van begin tot einde. De voorsprong van de outsider (20-1 genoteerd) op nummer twee Proud Citizen was liefst vier lengtes. De gok ker die 2 dollar had ingezet op deze volgorde verdiende ruim 1300 dollar. De kenner of ge lukkige die ook de nummers drie (Perfect Drift) en vier (Medaglio d'Oro) goed had en 11 dollar had neergeteld voor dit kwartet mocht zich na afloop miljonair noemen. foto Tom Uhlman/RTR door Alex Krappen De tiende eclitie van het Badgasten tennistoernooi in Domburg - we schrijven 1960 - verliep bijzonder suc cesvol voor de Domburgse Rina van der Hage. Niet alleen won zij het vrouwen enkelspel, ook in het gemengd dubbel spel domineerde zij, met aan haarzijde Hagenaar Jan Kuijlaars. Van der Hage, in die tijd een plaatselij ke beroemdheid vanwege haar harde smash en sterke groundstrokes, ver pletterde in de eerste ronde de Terneu zense mevrouw Timmermans met 6-0 en 6-2. In de halve finale ondervond ze de meeste tegenstand: de Amsterdamse Ina Pieksma capituleerde in de eerste set pas bij 9-7 (van een tiebreak had men toen nog niet gehoord). De tweede set was een gemakelijker prooi voor de Zeeuwse trots; 6-2. In de finale klopte zij een andere Amsterdamse: mevrouw Salomé met 6-0 en 6-3. Ook in het gemengd dubbelspel pres teerde Van der Hage uitstekend. Samen met Kuijlaars walste zij achtereen vol- gens over de Vlissingse combinatie Oranje/Lako (6-3 6-4) en het Amers- foortse koppel Groene wegen/Hen- drikx (6-3 6-3) heen. Na afloop reikte burgemeester W. J. E. Crommelin van Domburg de prijzen uit. Vier heren (Anneveld, Haag, Vreeke en Van Eijzeren) kregen een aanden ken, omdat zij aan alle edities van het toernooi deelgenomen hadden. Het Badgastentoernooi zou nog succes volle jaren tegemoet gaan. Veertig jaar lang genoot het toernooi internationale bekendheid dankzij de A-status en gro te namen kwamen op het zomertoer- nooi af. Tot 1990, want toen staken fi nanciële problemen de kop. Twee jaar later beleefde het toernooi een herstart, als B-toernooi. Grote man van de laat ste jaren is de Haarlemmer Ben Spee, die het toernooi de laatste tien jaren telkens won

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22