Luctor'88 laat zich aftroeven PZC countert naar overwinning Zeeland Sport blijft overeind tegen BSC Patrijzen Surfers bijten zich stuk op felle wind Basketballers van BC Vlissingen veilig Tweemaal winst voor tennisser Michiel Ketting Bastian tweede in Beemdenloop Peter Romkes pakt drie titels Derde plaats voor Doedee Rentmeester net buiten topvijf Dubbele zege voor Vera Wisse Ambitieuze vijfdeklasser met 2-0 tenonder tegen Renesse iK maandag 6 mei 2002 doorWim Broekhoven ST. WILLEBRORD - Zondag derdeklasser Patrijzen heeft in de strijd om promotie in de heenwedstrijd tegen Rood Wit Willebrord uitstekende zaken gedaan op de weg naar een 1 plaats in de volgende ronde. De I ploeg van trainer Kees van de Sluis won met 2-1 en heeft zon- doorBen Hameeteman j RENESSE - Een tot de tanden 1 toe gemotiveerd Renesse heeft gisteren bij de start van de na- competitie de eerste stap gezet richting de vierde klasse. Dat ging ten koste van opponent Luctor'88. De Schouwenaren wonnen met 2-0. Het is en blijft een vreemd ver haal. Renesse dat gisteren op eigen veld aantoonde op een aardig niveau te kunnen voet ballen, maar, wanneer het diep in het hart kijkt, eigenlijk niet wil promoveren naar de vierde klasse, En een opponent die er juist alles aan gelegen is de vorig seizoen verloren gegane positie te heroveren, maar jammerlijk verliest. ,,Die druk van het moe ten is klaarblijkelijk veel te hoog voor de meeste spelers", oordeelde Luctor-trainer Mar cel de Nijs na afloop. Strijd Van meet af aan lieten beide ploegen zien niet voor elkaar onder te doen. Met name in deel één golfde het spel op en weer, maar bleven de kansen uit. Wel was er van beide kanten veel strijd. Toch wond met name Luctor-trainer De Nijs zich meer en meer op langs de zijlijn „Er was te weinig rust. Het ging allemaal veel te gehaast. Tij dens de rust heb ik geprobeerd orde op zaken te zetten. Maar ook in de tweede helft bleef het spel onrustig." Op een meer dan psychologisch goed moment realiseerde Re nesse via haar nummer tien de openingstreffer. Mischa van de Hoek trapte een vrije trap net buiten het zestienmetergebied door Willy van Leeuwen KOUDEKERKE - Michiel Ket ting heeft een dubbele toernooi zege geboekt tijdens het K5- jeugdtoernooi in Koudekerke. De tennisser uit Koudekerke won de finales in de categorieën tot en met veertien en tot en met zestien jaar. In de halve finale van de catego rie tot en met veertien jaar had Michiel Ketting weinig proble men met Jan Willem van Greve- ling', en won gemakkelijk met 6- 0 6-1. In de andere halve finale kwam Roelof van Gilst uit Mid delburg als winnaar uit de bus tegen Pieter Boot. Van Gilst plaatste zich na setzeges van 6-4 en 6-2 voor de finale. In deze finale kwam Michiel Ketting wat laat op gang. Mid delburger Van Gilst wist de eer ste set nog te winnen met 4-6, maar zag Ketting voorbij ko men met 6-2 6-1, In de categorie tot en met zes tien jaar speelde Michiel Ket ting in de halve finale tegen Maarten de Witte uit Oost-Sou burg. Ketting ging door naar de finale nadat hij De Witte met tweemaal. 6-3 versloeg. Arjan Pastoors was de sterkste in de andere halve finale. Hij won met 6-2 6-0 van Wouter van de Buu- se uit Middelburg. In de finale verloor Ketting de eerste set van Pastoors met 1-6, maar de spe lervan de organiserende vereni ging De Stoof knokte zich terug: 6-4 en 7-5. In de categorie tot en met twaalf jaar ging de toernooizege naar Wouter Adriaansen uit Halste ren. Hij won in de finale met tweemaal 6-2 van Koen van de Buuse. Adriaanse was ook succesvol in de categorie tot en met tien jaar. Hij versloeg Faber Sproken uit Lisse in de halve finale met 6-3 7-6. En had in de finale totaal geen problemen met Niels Stratman, die met 6-1 6-2 aan de kant werd geschoven. Bij de meisjes kwam in de cate gorie tot en met twaalf jaar Swinde Mewiss uit Sint Oeden- rode sterk voor de dag. Ze klopte Eva Ie Clercq uit Zierikzee in de halve finale met 6-3 6-2, en was in de finale superieur tegen An ke van Meer uit Etten-Leur. Me-.. wiss won met tweemaal 6-0 en werd daardoor verdiend toer- nooiwinnares. Anne van de Berge won de finale bij de veertien jarigen door met 6-4 6-3 te winnen van Stepha nie van de Eijk uit Vlissingen. dagin de thuiswedstrijd aan een gelijkspel genoeg om in de twee de ronde tegen hoogst waar schijnlijk IFC (dat met 4-0 won van Grenswachters) de weg naar promotie te vervolgen. De eerste helft ging gelijk op met voor beide ploegen slechts een paar kleine mogelijkheden. Direct na rust mislukte een vrije trap van de thuisploeg en het ra zendsnel counterende Patrijzen profiteerde prompt via een com binatie tussen Wilfred van den Dries en Ron de Vos. De goal kwam op naam van De Vos: 0-1. Rood Wit kwam een kwartier voor tijd via een kopbal van Jaap van Dam na een voorzet van Corné Buikmans verdiend op gelijke hoogte, waarna de ploeg probeerde door te druk ken. Patrijzen kreeg echter in die fase de mooiste kans op een treffer, maar Arjan Verburg zag geen kans de Rood Wit-doel- man te passeren. Zes minuten voor tijd ontsnapte Patrijzen na een vrije trap van Edwin Gorter miraculeus aan een achterstand, toen de bal op een meter van de doellijn recht in de handen van de al geklopte Sjimmie Kikkert werd gescho ten. De goalie trapte de bal me teen ver naar voren. Arjan Ver burg reageerde het snelst en dat leverde de winnende treffer op: 1-2. BREDA - Karin Bastian van Dynamica is in Breda op de 10 kilometer lange TIaagse Beem denloop tweede geworden. Bastian noteerde een tijd van 37 minuten en vijf seconden, ruim een halve minuut achter de Bel gische winnares Anja Buyse die 36 minuten en 28 seconden liet klokken. Eddie Smit van Delta Sport won de wedstrijd bij de mannen H50 in een tijd van 35 minuten en 35 seconden, bijna anderhalve minuut sneller dan Gerard Wouters (Spiridon) die tweede werd. WINTERSWIJK - Peter Rom kes zwom afgelopen weekeinde op het Nederlands kampioen schap voor masters drie per soonlijke records en dat leverde de 43-jarige Vlissinger evenzo veel Nederlandse titels op. Op de 200 meter schoolslag fi nishte Romkes als eerste in een persoonlijk record van 2.49,37 minuten, vier seconden onder zijn oude pr. Op de 100 meter en de 50 meter schoolslag toonde Romkes zich in respectievelijk 1 15,31 minuten en 33.62 secon den wederom de snelste. Daar door keerde Romkes, die zwom in de klasse 40-44 jaar en actief is voor Luctor et Emei-go uit Middelburg, huiswaarts met drie Nedeiiandse mastertitels. SINAAI - Wielrenster Renske Doedee uit Kloostcrzande is in een koers voor nieuwelingen- dames te Sinaai gisteren als der de geëindigd. In een kopgroep van zes rensters sprintte Doedee, die uitkomt voor het Neckermann Benelux- team, naar de derde plaats. Daarmee liet ze zien goed her steld te zijn van een val zaterdag in Zwijndrecht. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De Zeeuwse pe riodekampioenen uit de vierde klasse A van het zondagvoetbal zijn de strijd om een plaats in de derde klasse niet onverdienste lijk begonnen. Domburg verloor in Bergen op Zoom met nipte 3- 2-cijfers van MOC'17. Zeeland Sport verraste met een 0-0 tegen het hoog ingeschatte BSC. Hul- sterloo won met 3-1 van Odio. Zeeland Sport-BSC 0-0: De bezoekers konden de hoogge spannen verwachtingen na het voortreffelijk voetbal in de be ker tegen Oostkapelle zeker voor rust niet waarmaken. Doelman Eversdijk moest wel twee keer knap redding bx'engen bij scrimmages, maar aan de an dere kant lieten Martijn Finken (alleen voor de BSC-doelman) en vooral Richard de Wit (lob over een leeg doel) ideale kansen liggen om de score voor de thuis ploeg te openen. Na rust zette BSC de Vlissingers helemaal vast op eigen helft. Doelman BERGSCHENHOEK - Ruud Rentmeester uit Goes heeft gis teren tijdens de tweede wed strijd van de Topcompetitie Mountainbike in Bergschen- hoek de zesde plaats gepakt bij de junioren. Vlissinger Joël Dieleman finish te bij de espoirs als twaalfde, Dick van de Berg uit Gapinge als negentiende en Jarno Veer- hoek uit Ritthem als 26e. Bij de nieuwelingen reed Timo Veer- hoek uit Ritthem naar de acht ste plek en Goesenaar Thijmen van de Vrede naar de veertiende stek. Bij de vrouwen werd de Vlissingse Mirjam Dieleman te leurstellend dertiende. Eric Vereecken uit Hulst eindig de in masterklasse op een zesde plaats, Leen Schoe uit Vrou wenpolder werd 45e. Jaap Nieu- wenhuize uit 's-Heer Arends- kerke eindigde in de fun klasse als dertiende. André Goosen uit Wolphaartsdijk finishte als 41e, Goesenaar René Hoek als 44e, van onze sportredactie VLISSINGEN - De basketbal lers van BC Vlissingen hebben zich veilig gespeeld in de tweede divisie. De ploeg won de uit wedstrijd bij BC Waldric met 62-53 en hoeft nu niet meer te vrezen voor degradatie. De bas ketbalvrouwen sneuvelden op eigen veld tegen koploper Niels Stensen: 67-76. BC Waldric - BC Vlissingen 53- 62: Het seizoen begon zo goed voor BC Vlissingen. Met een vernieuwde technische staf leek de ploeg om een toppositie te strijden, maar nadat Jeroen Nieuwkamp al vroeg in het seizoen uitviel met een knie blessure ging het langzaam bergafwaarts. Vervolgens ver liet Casper van Belzen de selec tie en raakte Anderé Marinisse geblesseerd aan zijn kuit. Daar bij kwam nog eens het gemis van Arno Franke, die een paar keer niet kon meespelen vanwege zijn werk. Jeugdspelers Wilfred Klap, Ruben Stuut en Jesper Jobse moesten daardoor mee doen. Tot aan de kerst draaide de Vlis singse ploeg aardig mee, maar daarna viel het in een gat. Na een rustperiode van ruim een maand versloeg BC Vlissingen thuis met grote cijfers hekken sluiter JRC Boxtel. Vervolgens werd Waldric tijdelijk uit de competitie gezet waardoor BC Vlissingen opnieuw een rustpe riode van een paar weken kreeg. Na deze rustperiode verloor BCV in Den Bosch. In de daar opvolgende wedstrijden daar opvolgend probeerde BC Vlis singen de goede vorm van het begin van het seizoen weer te vinden maar de ploeg had pech in de duels met Den Dunk, Vir tus en Bladel, De angst voor degradatie nam toe toen er twee wedstrijden te gen nummer drie Dunathos op het programma stonden. Vlis singen verloor beide partijen, waardoor de druk in de laatste drie duels kwam te liggen. Opgelucht Vlissingen moest minimaal vier punten pakken om directe te genstander Bladel voor te blij ven. JRC Boxtel werd verslagen en zaterdag haalde Vlissingen opgelucht adem na de zege op Waldric. Vlissingen had het erg moeilijk met het inside-spel van Waldric, maar door goede invalbeurten van Jesper Jobse en Rubens Eversdijk bleek toen echter een niet te nemen hindernis. MOC'17-Domburg 3-2: De thuisclub kwam al na twee mi nuten op voorsprong door een vrije trap van Jan Glerum, die vanaf grote afstand doelman Oscar Jacobs verraste. Ook de MOC-doelman ging na 2 7 minu ten bij een vrije trap van Ko Brand niet geheel vrij uit. Hij liet de bal los en Chiel Maranus was er als de kippen bij om voor de gelijkmaker te zorgen. Vijf minuten voor rust kwam Domburg zelfs op voorsprong door Johan van de Berg, die na een zwakke terugspeelbal MOC-doelman Glerum zo onder druk kon zetten, dat die de bal tegen hem aanschoot. De bal verdween zo in het lege doel. In de slotminuut van de eerste helft maakte de thuisploeg op nieuw gelijk door een vrije trap van Matty de Ridder van 25 me ter, waarbij doelman Jacobs op nieuw niet vrij uitging. In de tweede helft was MOC wel de iets beter ploeg, maar echte kansen leverde dat niet op. In de slotminuut werd het toch nog 3- 2 via een kopbal van Carlo van Loenhout uit een vrije trap van opnieuw Matty de Ridder. Hulslcrloo - Odio 3-1 (1-0). 44. Hans van Damme 1-0, SS. Winand van Haelst 2-0, 91. Jurgen de Deckere (e d.) 2-1, 94. Mario de Vos 3-1. Scheidsrechter: F. van Leeuwen (Et- ten-Leur). Gele kaart: Lode van der Heijden, Dennis Mangnus (Hulster- loo), Tony van Dijke (Odio). Aantal toeschouwers: 75. GENT - Vera Wisse van Dyna mica uit Vlissingen heeft in het Belgische Gent overwinningen behaald op het kogelstoten en discuswerpen. Met de vier kilogram kogel kwam Wisse tot een afstand van 10 meter en 40 centimeter slechts 20 centimeter onder haar persoonlijk record. Op het discuswerpen gooide Wisse een dik persoonlijk record met een afstand van 37 meter en 22 cen timeter. Haar oude record stond sinds 13 april op 35.60 meter, en was gevestigd in Zierikzee. Stuut wist BC Vlissingen de schade beperkt te houden. Door verdedigend attent te zijn in de rebounds kon BC Vlissingen in de wedstrijd blijven. In het der de kwart liep BC Vlissingen met een paar scores op rij van Jesper Jobse ineens weg tot 45-34. In het begin van het vierde kwart kwam Waldric nog terug tot 51- 55. Met nog drie minuten te spe len, plaatste Waldric een alles- of-niets-offensief. BC Vlissin gen gaf geen gemakkelijke kan sen weg en scoorde zelf voor namelijk uit vrije worpen en be paalde daarmee de eindstand op 53-62. BC Waldric - BC Vlissingen 53-62. Scores BC Vlissingen: Sander Klap 15 punten, Erwin Hilbert 14, Jesper Jobse 14, Niels Wisse 6, Ralchis Ang- noe 6, Stefan Schrier 4, Danny Kas- ander, Ruben Stuut en Sebastiaan Roelse allen 1 BC Vlissingen - Niels Stensen 67-76. De vrouwen van eerste- divisionist BC Vlissingen be gonnen zeer goed tegen kop loper Niels Stensen. Uit fast- breaks behaalde de ploeg al vroeg succes en veraste het Niels Stensen door uit te lopen naar 8- 2. Vervolgens bleef BC Vlissin gen het betere van het spel heb ben door fanatiek te verdedigen en uit snelle uitbreken te scoren. Door een wat mindere periode voor het eind van het eerste kwart kwam Niels Stensen iets terug. In de tweede periode trok Niels Stensen de stand pas weer ge lijk. Maar BC Vlissingen bleef toch beter ogen door het attrac tievere spel, met. name Nanon Doeland was goed bezig met ne gen punten in dit kwart. Op slag voor rust wist Niels Stensen een gaatje van vier punten te slaan. Direct na de rust deed Niels Stensen er een schepje bovenop met vier scores op rij. Tegen dit gat van twaalf punten bleef BC Vlissingen de hele derde periode aankijken. Aan het begin van het laatste kwart kwam Niels Stensen op nieuw flitsend uit de startblok ken en nam een 61-46-voor- sprong. Het doek leek definitief gevallen voor BC Vlissingen, maar de thuisploeg gaf niet op en speelde uiteindel ij k een bete re slotperiode dan Niels Sten sen. De achterstand werd echter niet weggewerkt. BC Vlissingen - Niels Stensen 67-76. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joos- se 21 punten, Nation Doeland 15, Immie Pattikawa 13, Melanie Lin- denberg 8, Astrid Franke 7, Jessica Verhage 2 en Cindy Kole 1 met een fraaie krul over de muur achter doelman Barry Simons. „Ik probeerde de bal over de muur bij de eerste paal binnen te schieten. Maar de bal kwam op de schouder van een speler en vloog aan de andere kant in het doel. De keeper stond toen op het verkeerde been", legde Van de Hoekuit. Na de hervatting kwam het spel pas goed op de wagen. Scheids rechter Marijnissen, die het duel verder perfect in de hand hield, moest nu ook meerdere keren het geel uit de borstzak vissen. Tien minuten voor het einde kwam zelfs het rood tevoor schijn voor Luctor-verdediger Aubert Geus, die de doorgebro ken Mischa van de Hoek tegen het natte gras werkte. Juist vijf minuten nadat Van de Hoek oog in oog met de doelman de sterk ste zenuwen bleek te bezitten en de 2-0 had aangetekend. Reflex De bezoekers kregen eigenlijk maar één enkel kansje. Uit een corner kopte Andy Latusia de bal recht in de handen van kee per Maarten Kempe. Deze liet de bal niettemin uit de handen glippen. In een reflex greep hij opnieuw de bal en deed dit nog net voordat de bal de doellijn was gepasseerd. „De bal was nat en mijn handschoenen ook. Ik was hem inderdaad even kwijt. Maar ik had hem nog ruim voor de lijn hoor", liet een nuchter Kempe weten. In de slotfase kreeg Renesse nog diverse mogelijkheden de score verder uit te bouwen. Invaller Jeroen Verboom had de beste mogelijkheid op de schoen. Zijn schot van zo'n 25 meter richting leeg doel rolde maar net naast. Luctor'88 geloofde er toen al lang niet meer in. Supporters haalden alvast het spandoek naar beneden, waarop de gehele middag 'Luctor'88 naar de vier de klasse' te lezen was geweest. Ook de luchttoeters van de mas saal meegereisde Luctor-aan- hang zwegen en verdwenen in de zakken. In de kleedkamer van Renesse na afloop leek het alsof zojuist het kampioen schap was behaald. Het gezang was niet van de lucht. Met name het 'Het is stil aan de overkant' deed het goed. Renesse - Luctor'88 2-0 (1—0). 44. Mischa van de Hoek 1-0, 74. Mischa van de Hoek 2-0. Scheidsrechter: N. Marijnissen (Hoeven). Rode kaart: Aubert Geus (Luctor'88). Gele kaart: Mischa van de Hoek, Arjan van de Stolpe (beide Renesse). Aan tal toeschouwers: 100. Luctor'88: Barry Simons; Martin Rijk, Mark Raas, Aubert Geus, Jack Courtin (69. Ruud van Leeuwen); Joeri Poelman, Stefan van Hoepen, Leon van Zaltbommel (69. Pieter van de Dries), Arne Honingh; Marco Utermark, Andy Latusia. Een jeugdige surfer uit de Aloha-klasse in actie. foto Marijke Folkertsma door Alex Krappen OUDDORP - De eerste wedstrijd van de North Sea Cup trok ongeveer meer dan honderd deelnemers uit verschillende landen. Zij waren verdeeld in drie klassen en in elke klasse werden zes manches ge varen, zaterdag vier en gisteren twee. Kon men zaterdag leuk surfen, gisteren bleek de wind zo straf (kracht 6 a 7) dat de meeste surfers het juiste materiaal ont beerden. Het zeil dat voor deze zeldzame vaaromstandigheden nodig is, hebben de meeste surfers namelijk niet in hun stan daarduitrusting. Daarom was normaal varen voor het gros der deelnemers onmo gelijk. Ook de regen maakte het varen moeilijker. In de belangrijkste klasse, de Formula Windsurfing (vanaf 2008 olympisch), ging de eindzege naar Ben van der Steen, een full-prof uit Hoge Zwaluwe. Geen onbekende Van der Steen won alle zes de manches. Tweede werd Ron Ruyter uit Hoorn, derde werd de Belg Gregory Maes, zeker geen onbekende in de Zeeuwse windsurfscene. Beste Zeeuw in deze klasse was Alexan der Verhage uit Wissenkerke die in de middenmoot mee voer en elfde werd. Jur gen Piessens uit Vogelwaarde eindigde vier plaatsen lager. In de Aloha-klasse (jeugd) was de Frans man Julien Boutilleux de sterkste voor de Engelsman Peter Bird. In de Mistral klaas (nu nog olympisch) won de Frans man Benoit Pierrard. Casper Bouwman van WSV Reeuwijk werd tweede. De wedstrijd op de Kabbelaai'sbank was de eerste in een serie van vier om de Noi*th Sea Cup. De andere drie vinden in de ko mende twee maanden plaats in België, Frankrijk en Engeland. Renesse-spits Mischa van de Hoek krijgt in de beginfase een dot van een kans op de openingstreffer, maar hij mist oog in oog met doelman Berry Simonse. Later zou Van de Hoek het met twee voltreffers ruimschoots goedmaken. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17