Oostkapelle opent overtuigend Mbuyu wil realistisch spelen met Terneuzen JVC Cuijk houdt druk op UDI'19 PZC PZC Kloetinge profiteert van misplaatste arrogantie Beekink 15 \Eersteklasser na zege in nacompetitie twee duels verwijderd van hoofdklasse Hesp zwaait af met gelijkspel Sparta Nijkerk zet opmars voort Peter Bosz weg bij AGOVV Scheidsrechter doet aangifte mishandeling J maandag 6 mei 2002 Oostkapellenaar Khaled Boufrahi wordt geknuffeld door Matthijs Lugtenburg (onder) en Jorrit Schuurman (boven) nadat hij met een mooie goal voor 3-0 heeft gezorgd. foto Ruben Oreel doorEldridge Pentury OOSTKAPELLE - In de euforie na de 3-0-overwinning op Wil- helmina'26 drong zich meteen i weer de vraag op wat eerste klasser Oostkapelle te zoeken heeft in de hoofdklasse. „Hele- maal niets", bekende laatste man Roel Latuheru. „Qua orga nisatie zijn we er wel klaar voor", zei trainer Karl Vergou wen. Twee wedstrijden moet de !l ploeg, die zich in de openings ronde van de nacompetitie in een zetel nestelde, nog winnen om de poort naar de hoofdklasse te openen. Achilles Veen, de derde ploeg uit het extraatje van de competitie, vormt over twee weken de tegenstander. Bij winst op de equipe uit Veen (uit ■het rijtje Oostkapelle-Wilhel- mina-Achilles Veen hunkert die ploeg het meest naar promotie) wacht Oostkapelle een beslis singswedstrijd die bepaalt of de ploeg volgend jaar hoofdklasser wordt, of eersteklasser blijft. Hoewel het nog lang niet zover is, durfde Karl Vergouwen za terdag al te zeggen dat Oostka pelle nu beter kan omgaan met een stap naar het walhalla van het amateurvoetbal dan twee jaar geleden. Volgens de Vlissingse oefen- meester staat de organisatie binnen de club als een huis en wordt de spelersgroep sowieso weer „een ervaring rijker" van hoofdklassevoetbal, hoe lang dat ook mag duren. „De tweede selectie is gepromoveerd naar de reserve hoofdklasse. De ge middelde leeftijd in dat team is 20,5 jaar. Dat geeft mogelijkhe den". aldus Vergouwen. Vraagtekens Toch is zeker dat Oostkapelle bij promotie naar de hoofdklasse weer een zwaar jaar wacht, waarin iedereen op z'n tenen moet lopen. „En persoonlijk heb ik daar eerlijk gezegd niet zo veel trek in", zei Roel Latuheru, die zaterdag met een achilles peesblessure werd gewisseld voor Ruben Coppoolse. „Als je in de subtop meedraait in de hoofdklasse is het geweldig, maar wanneer je onderin bun gelt duurt zo'n seizoen heel lang. Het is heel zwaar. In de ko mende twee wedstrijden gaan we er natuurlijk wel voor, want eenmaal in het veld wil je als speler winnen. Maar als we het over promotie hebben, zet ik daar vraagtekens bij." Oostkapelle heeft een leuke ploeg die in staat is om aardig mee te doen in de eerste klasse, maar - in de huidige samenstel ling - een maatje te klein is voor het hoogste niveau, zoveel is ze ker. Wereldprestatie Nog veel meer geldt dat voor de ploeg die Oostkapelle zaterdag op eigen veld ontving: Wilhel- mina'26. Voor de formatie uit Wijk en Aalburg was het seizoen al geslaagd met het veroveren van de tweede-periodetitel en de eindklassering in de regulie re competitie (tweede plaats). Voor het eerst in de historie be reikte de club de nacompetitie als eersteklasser en volgens de voorzitter is dat een wereld prestatie. Met de wetenschap dat de vaste krachten Christian Bouman en de broertjes Anton en André Versteeg het volgend seizoen hogerop zoeken (ze gaan naar hoofdklasser Kozakken Boys) moeten ze er in Wilhelmina- kringen niet aan denken dat de ploeg promoveert. Oostkapelle bestreed Wilhelmi- na zaterdag met een veilige speelwijze. Laatste man Roel Latuheru fungeerde als slot op de deur, de afscheid nemende Harro Hazelaar als centrale middenvelder. Op kleine kansen van Christian Bouman na kwam Wilhelmina er niet aan te pas. Oostkapelle daarentegen hield voortdurend druk op de Bra bantse defensie met rushes van Ferry Alfons. De aanvaller treuzelde te lang toen hij in stelling werd ge bracht door Wilfred Schipper en de Vlissinger schoot later on zuiver in toen hij op rechts voor het Wilhelmina-doel verscheen. Maar bij de derde mogelijkheid hield Alfons goed het overzicht en bood hij Wilfred Schipper, vlak voor rust, een niet te missen kans: 1-0. Boogbal Op een gunstig moment, al drie minuten na het begin van de tweede helft, deelde Oostkapel le de genadeklap uit. Ferry Alf ons won een kopduel en bracht de bal met een stuit bij Wilfred Schipper. Met een lepe boogbal versloeg Schipper de uitkomen de Wilhelmina-doelman Geron van Wijk: 2-0. Het vervolg van de partij was rommelig. Beide teams gros sierden in onzorgvuldige passes en gestrande combinaties. Kha led Boufrahi tekende voor 3-0 met een goal die eigenlijk te mooi was voor het niveau van de wedstrijd. Vanaf ongeveer twintig meter plaatste de linkerspits de bal over keeper Van Wijk in het Wil helmina-doel: 3-0. Ferry Alfons kreeg de mogelijkheid om het doelsaldo omhoog te vijzelen, maar wat oog in oog met doel man Geron van Wijk een fraaie stiftbal had moeten worden, werd niet meer dan een slap puntertje. Oostkapelle-Wilhelmina'26 3-0 (1-0). 43. Wilfred Schipper 1-0, 48. Wilfred. Schipper 2-0, 83. Khaled Boufrahi 3-0. Scheidsrechter: F. Vos (Ammerzoden). Gele kaart: Rick Patt.eni.er (Oostkapelle), Jan Arend- se (Wilhelmina'26). Aantal toe schouwers: 150. Oostkapelle: Mohamed El Bek- kaoui; Joel Pattenier, Edwin Meer man, Roel Latuheru (64. Ruben Cop poolse) en Rick Pattenier; Matthijs Lugtenburg, Harro Hazelaar (90. Maarten van Maldegem) en Jorrit Schuurman; Ferry Alfons, Wilfred Schipper (87. Ricardo Schipper) en Khaled Boufrahi. van onze sportredactie TERNEUZEN - De titelstrijd in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal wordt pas op de slotdag beslist. Koploper UDF19 won met 3-1 bij UNA en behield daardoor een marge van drie punten op achtervolger JVC Cuijk, dat geen pardon kende met IVS: 5-1. Dinand van Haaren scoorde vier keer voor JVC Cuijk. EHC/Norad verloor van TOP en degradeert samen met Wilhel- mina'08 naar de eerste klasse. Voor een plek in de nacompeti tie voor behoud van het hoofd klasserschap komen op de laat ste speeldag nog drie ploegen in aanmerking: Panningen (6-3- verlies tegen Schijndel), FC Vinkenslag (3-0-nederlaag te gen SV Meerssen) en WSC, dat met 1-1 gelijkspeelde tegen Ge- mert. UNA-UDI'19 1-3 (1-3). 1. Gert Jan van Gerwen 1-0, 23. Peter van de Heuvel 1-1 (strafschop), 35. Fabricio Marcucci 1-2, 45. Ratidy Hofmeier 1-3. Scheidsrechter: E. Jonkman (Raalte). Aantal toeschouwers: 1300. JVC Cuijk-lVS 5-1 (2-0). 5. Ferdy Akanlcan 1-0,12. Dinand van Haar en 2-0, 50. Dinand van Haaren 3-0, 60. Rudy Boes 3-1, 62. Dinand van Haaren 4-1, 75. Dinand van Haaren 5-1. Scheidsrechter: H. Smeets (Weert). Aantal toeschouwers: 350. Panningen-Schijndel 3-6 (1-1). 8. Jorco de Kok 0-1, 13. Atty Hasten- berg 1-1 (eigen doelpunt), 47. Atty Hastenberg 1-2, 50. Ronny Hoeve- naars 1-3, 53. Ronny Hoevenaars 1-4, 55. Olaf van Schijndel 2-4, 58. David Koulengani 3-4, 74. Ronny Hoevenaars 3-5, 91. Ronny Hoeve- naars 3-6. Scheidsrechter: H. Jas pers (Uden). Gele kaart: Bart van Hoorn (Panningen)Aantal toe schouwers: 250. Gemert-WSC 1-1 (0-1). 10. Robin Hendriks 0-1,54. Bas van deReïjken 1-1. Scheidsrechtert, van Domburg (Dongen). Gele kaart: Ronald Smits, Davy Manders en Jorg Hazenveld (allen Gemert). Aantal toeschou wers: 450. FC Vinkenslag-SV Meerssen 0-3 (0-1). 35. JerryManneh 0-1, 85. Jerry Manneh 0-2, 87. Roel Coumans 0-3. Scheidsrechter: C. van Elswijk (Honselersdijk). Aantal toeschou wers: 150. TOP-EHC/Norad 3-1 (1-1). 19. Erik de Groot 1-0, 32. Rob Adams 1-1, 70. Erik de Groot 2-1, 86. Erik de Groot 3-1. Scheidsrechter: A. Manders (Mierlo). Rode kaart: Marcel Wijnen (EHC/Norad). Aantal toeschou wers: 100. SITTARD - Sportief stond er niets meer op het spel, zondag bij Fortuna - Roda JC (0-0). De Limburgse derby stond in het teken van het afscheid, maar ook van de enige mening die de supporters van beide clubs delen. „Nooit FC Limburg", werd vanuit alle hoeken gezon gen. De enige die uitblonk, was uit gerekend Ruud Hesp. De doel man kreeg vijf minuten voor tijd de gebruikelijke publiekswis- sel. Hij speelde bij zowel Fortu na als Roda JC en kreeg dus een massale ovatie. De mooiste tijd beleefde de Abcoudenaar ech ter bij FC Barcelona, zijn zoon tje was terecht in de Catalaanse clubkleuren gehuld. Hesp verrichtte in de laatste wedstrijd van zijn carrière, die bij Haarlem begon, nog een aan tal goede reddingen. Vooral bij de reflex bij een kopbal van Van Dessel toonde Hesp zijn klasse. De 36 jaren zijn hem nog niet aan te zien, maar de pijntjes in het lichaam werden intussen te frequent om het contract uit te dienen. Hesp krijgt een commerciële functie in Sitttard. Mits de loka le trots het volgend seizoen, in de eerste divisie, nog haalt. De schuldenlast van Fortuna is enorm, een fusie met Roda JC en MW lijkt de enige redding. Plet feit dat de sentimenten bij de supporters een wederzijdse ave rsie tegen dergelijke plannen oproepen, mag de zakelijke be langen niet overheersen. De be sturen van de betrokken clubs zullen, nu de competitie erop zit, haast maken om duidelijk heid te scheppen. VLISSINGEN - Met nog één wedstrijd voor de boeg is de spanning aan de staart van de ranglijst in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal groot. Sparta Nijkerk zette de opmars voort en is Spijkenisse en Del- tasport tot op één punt genaderd. Op de laatste speel dag is het onder meer Del- tasport-Spijkenisse en Sparta Nijkerk-Dovo. Huizen-Delta Sport 4-0 (1-0). 13. Driss Ettalhaoui 1-0, 65, Marlijn Gootjes 2-0, 86. Dennis van der Steen 3-0, 88. Michiel Kos 4-0. Scheidsrechter H. Kollee (Hel mond). Aantal toeschouivers: 750. Spijkenisse-GWV 1-4 (1-2). 20. Aad Bozuwa 1-0, 33. Edwin Kam pen 1-1, 40. Franke Rohr 1-2, 71. KeijiAikuioal-3, 74. PaulMalherbe 1-4. Scheidsrechter A.E. Verduijn (Leiden). Rode kaart (2x geel): 39, Aad Bozuioa (Spijkenisse). Aantal toeschouwers: 650. Roda Boys-Sparta Nijkerk 0-2 (0-1). 40. Ruben de Goede 0-1, 90. Edwin de Kruijff 0-2. Scheidsrech ter J. van Heusden (Ammerzoden). Aantal toeschouwers: 400. SDVB-lJsselmeervogels 0-1 (0-0). 92. Raymond Graanoogst 0-1. Scheidsrechter: M. Winter (Ten Boer). Aantal toeschouwers: 950. Zwart Wit'28-Barendrecht 0-0. Scheidsrechter: J. van de Perk (Hoofddorp). Aantal toeschouwers: 700. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484454 Fax:(0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)47^102 E-mail: redactie@pzcml INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Dimitri Mbuyu: „Ik wil proberen dominant te zijn. Maar realistisch. Niet met open deuren." foto Charles Strijd door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De trainer was tevreden, zijn opvolger zeker niet minder. Dimitri Mbuyu zag Terneuzen gisteren voor het eerst spelen, op de valreep de eerste thuis overwinning van het seizoen boeken, maar zich bovenal handhaven op het hoogste amateurniveau. „Dat is heel be langrijk", vertelde de opvolger van Paul Telussa. „Ik wil starten in de hoofdklas- Mbuyu, gepokt en gemazeld in het prof voetbal, is zoals in België wordt gezegd een grote meneer. Vriendelijk in de om gang, handjes schuddend, een praatje makend met iedereen die hem aanspreekt en behept met veel vakkennis. Een her nieuwde kennismaking met zijn voorma lige club Hoek (tijdens Hoek-Kloetinge) leidde tot een contract bij Terneuzen. „Ik heb hier zo'n beetje hetzelfde gevoel als bij Hoek", stelde hij gisteren tevre den vast. „Ik heb op de tribune veel men sen gezien, die ik uit mijn Hoek-periode ken." Mbuyu wil zich de komende weken toe leggen op de aanloop naar het nieuwe sei zoen. „Ik wil de voorbereiding uitschrij ven en ervoor zorgen dat we de kern zo snel mogelijk rond krijgen. Dat is afhan kelijk van wat er mogelijk is. Nee, ik heb geen carte blanche. Dat is mijn stijl ook niet. Ik wil wel het een en ander voorstel len. Ik heb Terneuzen nu voor het eerst zien spelen. Vorige week had ik een andere afspraak. Jongens met wie ik bij Hoek nog heb gevoetbald, kan ik wel inschatten. Maar ik denk dat de club heel goed beseft dat het zo niet langer kan. We moeten pro beren om Terneuzen deftig te versterken Marcel Peeper „Ik heb begrepen dat de competitie pas in september begint. We hebben dus nog even tijd. Deze week zijn er gesprekken met de jongens. Ik zal daar niet bij zijn, maar het is wel mijn bedoeling om er bij de eindbeslissing over de spelersgroep bij te zijn. Ik denk dat de jongens in de as, de sterkhouders, blijven. Dat staat nu al min of meer vast. Een selectie van achttien, negentien man is wat mij betreft voldoen de. Het is nog niet zeker of er uit de eigen jeugd spelers doorstromen. Het maakt mij niet uit of spelers oud of jong zijn. Het gaat erom dat ze talent hebben," Éénmalig international Marcel Peeper (die volgens Mbuyu ook in de belangstel ling van Hoek staat) steekt zijn hoofd om de deur en vraagt of hij even een minuutje heeft. De nieuwe oefenmeester antwoordt dat hij zo komt en vervolgt zijn relaas. Dimitri Mbuyu: „Of ik ook nog spelers manager ben? Nee, al lang niet meer. Sinds ik bij Verbroedering Geel manager ben geworden, ben ik daarmee gestopt. Dat is natuurlijk niet te combineren. Mijn broer D idier is nog wel spelersmanager. Ik heb me de afgelopen maanden geconcen treerd op spelers uit de eerste en tweede klasse in België en daar veel spelers aan het werk gezien. Ik weet alleen niet of die naar Terneuzen willen komen. En ik weet niet echt wat er in de derde klasse rond loopt." „Mijn favoriete speelwijze? Ik ben een aanvaller. Ik wil proberen dominant te zijn. Maar realistisch. Niet met open deu ren. We willen eerst en vooral een rustig seizoen hebben. Positief voetbal brengen, supporters aantrekken en ervoor zorgen dat we regelmatig een uitschieter hebben. Ik heb wel begrepen dat in de hoofdklasse op zondag veel ex-profs spelen. Meer dan in het zaterdagvoetbal. Dat betekent dat er meer routine bij de tegenstanders zal zijn, Daar moeten wij een gepast ant woord op hebben." APELDOORN - Peter Bosz heeft AGOVV laten weten dat hij aan het eind van het seizoen opstapt bij de club die in 2003 terugkeert in het betaalde voet bal. Bosz ziet nog steeds goede per spectieven voor AGOW, maar denkt dat het voor hem te lang gaat duren voor de plannen kunnen worden verwezenlijkt. ANP AARLE-RIXTEL - Een 45-jari- ge scheidsrechter heeft bij de politie aangifte gedaan van mis handeling, nadat hij zaterdag middag door spelers van de Helmondse jeugdvoetbalclub Bruheze was mishandeld. Dat gebeurde tijdens een kam pioenswedstrijd, uit bij ASV'33 in Aarle-Rixtel. Het ging mis toen de scheids rechter een rode kaart uitdeelde aan een Helmondse speler. Op dat moment was de wedstrijd bijna afgelopen en de stand was 2-2. Dat betekende op dat mo ment dat ASV kampioen was in Al derde klasse. De tuchtcom- missie van de KNVB buigt zich over het incident en de politie onderzoekt de zaak. ANP Advertentie AUTOLEASE ZEELAND MOBILITEIT MET KARAKTER MOBIEL BLIJVEN? Bel voor informatie of een afspraak: (0113) 60 25 OO www.autoIease-zeeland.Til door Björn Goorden VEENENDAAL - Held cn schlemiel in amper een uur tijd. Op het ene moment bezongen worden en op het andere uitge kotst. Het gebeurde Dovo-spits Richard Beekink zaterdagmid dag op het Veenendaalse Sport park Panhuis. In de 35e minuut bracht hij zijn ploeg met een in dividuele actie waar de klasse vanaf droop naast Kloetinge. In de slotfase leidde zijn mis plaatste arrogantie tot de win nende treffer van Wilco de Valk: 1-2. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch had zijn elftal voor de wedstrijd op de hoogte gebracht van de twijfelachtige instelling van de voormalig profvoetbal ler bij onder meer FC Utrecht en RKC Waalwijk. „Ik heb de jon gens gezegd dat ze flink op hem moesten doorjagen. Wilco de Valk heeft dat goed opgepakt. Hij is er zelfs de matchwinnaar door geworden." Richard Beekink voelde zich za terdag voortdurend onbegre pen. Bij elke gestrande aanval spreidde hij verongelijkt de ar men en schold vervolgens de boosdoener de huid vol. Omdat hij één van de dragende spelers is bij Dovo, wordt dat stilzwij gend geaccepteerd door zijn medespelers en het Veenendaal se publiek. Al werkt zijn gedrag bij een aantal supporters inmid dels op de lachspieren. „In de ogen van Richard Beekink doet Richard Beekink nooit iets fout", merkte een toeschouwer zaterdag grinnikend op. „Al schopt-ie de bal van een meter afstand hoog over een leeg doel, dan is het nog de schuld van een ander." Knullig De grijns verdween in de 87e mi nuut echter van zijn gezicht. Beekink pikte een bal op ter hoogte van de middellijn en dreef die op in de richting van zijn eigen doel. Te hulp snellen de verdedigers gunde hij geen blik waardig, hij wenste geen genoegen te nemen met een sim pel balletje breed of terug. Hij wilde laten zien dat hij ook in een ogenschijnlijk penibele si tuatie, Wilco de Valk zat hem stevig op de huid, een gevaarlij ke aanval in kan leiden. Terwijl hij zocht naar dé splijtende pass, verspeelde hij de bal knul lig aan De Valk, die daardoor onmiddellijk oog in oog met Do- vo-doelman Henry Timmer kwam te staan. De Schouwse aanvaller rondde beheerst af: 1- 2. En zo won de goede ploeg het van elf uitstekende voetballers, die één duel voor het einde nog niet gevrijwaard zijn van degra datie, Kloetinge combineerde vooral in de begin- en eindfase vakkundig naar het vijandelij ke doel. De 1-0, na een klein kwartier, was er één uit het boekje. Erik de Groene stond weliswaar tegenover een over macht aan verdedigers, maar slaagde erin te openen op rechts. De Valk ondervond daar zoals zaterdag veelvuldig het geval was wemig hinder van Christi- aan Wolf. John Bentschap Knook knikte de afgemeten voorzet van De Valk bij de eerste paal binnen. Pijnenburg Naarmate de wedstrijd vorder de, verloor Kloetinge echter de grip op de wedstrijd. Dovo kwam een aantal keren gevaar lijk dicht in de buurt van een treffer. Maar steeds lag Jaap Pij nenburg in de weg. De routinier moest alleen het antwoord op het schot in de korte hoek van Richard Beekink schuldig blij ven. Ook Kloetinge stuitte keer op keer op een uitmuntende doel man. Emiel Dorst slaagde er zelfs vanaf elf meter niet in Tim mer te verschalken. De schuiver van De Valk drie minuten voor tijd was Timmer echter te mach tig. In de blessuretijd raakte Kloetinge nog tweemaal de lat (De Groene en Langeveld) en kopte De Groene van dichtbij Dovo-Kloetinge 1-2 (1-1). 13. John Bentschap Knook 0-1, 35 Richard Beekink 1-1, 87. Wilco de Valk 1-2. Scheidsrechter: G.A. Zegers (Ede). Gele kaart: Raymond Prins (Dovo), Jaap Pijnenburg, Björn Langeveld, Ronnie Cremer en Erik de Groene (allen Kloetinge). Aantal toeschou wers: 800. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Pieter de Munnik, Jeffrey Frijters (58. Jej- frey van de Velde), Arno Melaard, Niels Lodewijk (39. Ronnie Cremer, 58. Björn Langeveld); Johande Goe deren, John Bentschap Knook, Emiel Dorst; Wilco de Valk, Erik de Groene en Wouter Labrujère.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15