Zabel redt eer voor T elekom PZC Oekraïne opnieuw van de partij Verlies en remise voor Rentmeester Titelverdediger Vrij begint uitstekend Bridgeclub Kapelle-Biezelinge wil toptoernooi Winst in Rund um den Henninger Turm Becker terug naar Wimbledon Van den Broek in kwartfinales Stroeve terug naar Sparta Rosanno Acton bezorgt Sranang de overwinning Volleyballer Freriks naar Maaseik Haas stopt met boycot Daviscup Charlotte Hornets naar laatste acht Sale en Pelletier stoppen Oprichter Corus Chess overleden Ron Zwerver manager Omniworld uitslagen agenda wb 17 donderdag 2 mei 2002 door Jan Dagevos KAPELLE-BIEZELINGE - De bridgeclub Kapelle-Biezelinge heeft grote plannen. De vereni ging wil van de jaarlijkse bloe semdrive een toptoernooi ma ken dat een vaste plaats krijgt op de nationale kalender. „We zouden het leuk vinden als een topspeler als Vincent Ram- ondt ooit een keer mee zou doen", zegt bestuurslid Ron Wilmot. „We zitten nu nog in de opbouw fase", vult voorzitter Charles ten Hengel aan. „We zijn vorig jaar met de bloesemdrive be gonnen. We hadden toen zo'n 160 deelnemers. Dit jaar ver wachten we 200 mensen. Het zijn voornamelijk deelnemers uit Zeeland, maar we hopen ook mensen van buiten de provincie te trekken. We streven naar steeds meer naamsbekendheid om in de toekomst ooit een top toernooi te kunnen organise ren." De tweede editie van bloesem drive is op vrijdag 14 juni in De Vroone in Kapelle. Om zoveel mogelijk deelnemers te trekken is het inschrijfgeld laag gehou den (12 euro per paar) en is er een aantrekkelijke prijzentafel samengesteld. De eerste prijs is een dinerbon ter waarde van zo'n 135 euro. Verder zijn er veel artikelen uit de wereldwinkel te winnen. De winnaars komen te vens in het bezit van de Cocky Bolderheij-trofee. „Dat is een eerbetoon aan Cocky Bolder- heij", legt ten Hengel uit. „Zij was tot vorig jaar verantwoor delijk voor de technische zaken binnen onze vereniging. Ze heeft veel de club gedaan." Het bijzondere van het evene ment is dat de opbrengst van hel toernooi naar een goed doel gaat. Vorig jaar kon er een be drag van 600 gulden worden overgemaakt aan de Zonne bloem. Dit jaar komen de baten van het toernooi toe aan Stich ting Het Clarahofje. Dat is een huis waar ernstig zieken de laatste fase van hun leven kun nen doorbrengen. „Het gaat om de sport, maar we willen ook het goede doel dienen", zegt Wilmot. „Dat maakt ons toer nooi toch een beetje uniek." De bloesemdrive op vrijdag 14 juni begint om 19.30 uur. In schrijven kan tot uiterlijk 8 juni. door Peter van Leeuwen FRANKFURT - Wat in de grote voorjaarklassiekers niet lukte, deed Erik Zabel dan toch in de vooral in eigen land hoog aan geschreven koers Rund um den Henninger Turm. De Duitser won gisteren na 206 oersaaie ki lometers in Frankfurt de massa sprint en bezorgde Telekom alsnog een belangrijke overwin ning. De nummer één op dè wereld ranglijst was door zijn ploegge noten voorbeeldig naar de fina le geloodst en verloeg in de sprint de Belg Jo Planckaert en de Rus Sergej Ivanov. Wereld kampioen Oscar Freire werd vierde, Mare Lotz als eerste Ne derlander tiende. De sprint werd ontsierd door LONDEN - Boris Becker keert terug naar Wimbledon. Niet als tennisser maar als com mentator voor de BBC. De ex- vedette is gelukkig met dit con tract. „Ik heb altijd gezegd dat Wimbledon mijn huiskamer is." De Duitser won Wimbledon driemaal. RTR een valpartij halverwege de groep van 55 renners waarbij onder meer de Spanjaard As- tarloa betrokken was. Van in vloed op de verdeling van de ereplaatsen was het ongeval niet. De koers begon met een vertra ging van twintig minuten omdat enkele ploegleiders de start niet kon vinden. „Het was een cha os", vond Theo de Rooij. De ploegleider van Rabobank had nota bene een dag eerder de or ganisatie gewaarschuwd dat de wegwijzering ontbrak of in ie der geval onvoldoende was. „We zijn vandaag met tien ploegwa- gens verkeerd gereden. We be landden midden in de stad, daarna moest ik via de autosnel weg het parkoers zoeken om zo het peloton tegemoet te kunnen rijden." De koers was meteen na de neutrale zone stilgelegd, ren ners stonden twintig minuten geparkeerd. Na veertig kilometer ontstond er een kopgroep van drie man: de Pool Przydzial, de Belg Bruy- landts en de Sloveen Stangelj. Het drietal hield lang stand, kreeg op zestig kilometer voor de streep gezelschap van de Ita liaan Rebellin, maar strandde tien kilometer verder. Ook een groep van zes- met Amstel Gold Racewinnaar Bartoli en num mer twee Ivanov - vond geen genade in de ogen van de con trolerende Telekomploeg. In de slotfase deden de Duitser Schmidt en de. Deen Nicki Sö- rensen nog een poging een mas sasprint te voorkomen, maar opnieuw Telekom, met hulp van Mapei, zorgde voor de hergroe pering een kleine vijf kilometer voor de finish. Koelbloedig Zabel maakte het werk van zijn ploeggenoten koelbloedig af. Na 1999 was het zijn tweede ze ge in de semi-klassieker. „Het is nog nooit een Duitser gelukt hier twee keer te winnen"zei de winnaar vol trots. De zege kwam op een goed moment. Er- was de afgelopen weken nogal wat kritiek neergedaald op de Duitse sterrenploeg die nog geen grote zege op zak had. Niet terecht, meent Zabel. „Ik heb dit jaar vijf wedstrijden gewon nen, was acht keer tweede en voer als eerste Duitser maanden de wereldranglijst aan. Het is blijkbaar niet. genoeg klonk het licht geïrriteerd. Ploegleider Ruay Pe^enage had echter de dag voor de massaal bezochte koers de druk opge voerd. „In de huidige situatie is een overwinning zeer welkom. Daarbij is Erik onze man." Za bel stelde niet teleur en mag na zijn overwinning rust nemen. Op 22 mei, in de Ronde van Bei eren, keert de 31-jarige renner uit Unna terug in het peloton. ANP Erik Zabel gaat met gebalde vuisten over de finish. foto Gero Breloer/EPA van onze sportredactie FORT LAUDERLALE - Luciënne van den Broek heeft zich bij net WK tennis voor vetera nen xii Fe»» uattde.dale eenvoudig gepiaaist voor de Kv»d»imrties. De veertigjarige Sou- burgse won m de derde ronde met 6-2 6-0 van Serena frowier un Zuid-Afrika. De als vierde geplaatste Van den Broek moet het nu in de kwartfinale opnemen tegen de Duiist Gaoriëla Groell-Dinu. Een Nederlands onderonsje in cle finale behoort nog steeds tot de mogelijkheden. In de bovenste helft van het speelschema bereikte Carin Bakkum de kwartiinaie. De als eerste geplaatste Neder landse won met tweemaal 6-0 van de Ameri kaanse Maiy Johnson. In de kwartfinale treft Bakkum de Frangaise Beatrix Mezger- Reboul. door Daaf Kasse AAGTEKERKE - In Aagteker- ke is gisteren de halve finale van het Nederlands damkampioen schap voor aspiranten van start gegaan. Tot en met zaterdag strijden acht dammers in de leeftijdscategorie tot en met zestien jaar om drie plaatsen in de finale, die in juli wordt ge houden. Twee deelnemers hebben on danks hun jonge leeftijd al een behoorlijke reputatie opge bouwd. Boudewijn Derkx uit Culemborg werd vorig jaar ver rassend tweede in het wereld kampioenschap voor aspiran ten en Wouter Ludwig uit Doetinchem wist zich eind vorig jaar via het Gelders kampioen schap al te plaatsen voor de hal ve finale van het NK bij de seni oren. Rianka Rentmeester uit 's-Gra- venpolder, die in februari Zeeuws kampioene werd, is de enige Zeeuwse speelster in dit gezelschap. In de openingsron de hield zij het zeer lang vol te gen Wouter Ludwig, miste zelfs enkele malen een remisevari ant, maar moest uiteindelijk de volle winst aan Ludwig laten. In de tweede ronde speelde Rent meester in een gelijkopgaande partij remise tegen Auke Ter louw uit Huizen. Koploper na de eerste speeldag is Stijn Tuytel uit Haarlem, die zijn beide par tijen won. Boudewijn Derkx, die in de tweede ronde een be langrijke overwinning behaal de op Wouter Ludwig, staat tweede met vier punten. In Wageningen komt Bennie Provoost uit Aagtekerke deze week in actie in de halve finale van het Nederlands junioren kampioenschap. De Zeeuws kampioen ontfutselde in de eer ste ronde zijn tegenstander, Fons van der Plas uit Katwijk, al in de opening een schijf. Toen de Zeeuw later in de partij een damcombinatie uithaalde gaf Van der Plas het op, terwijl hij het via een tegencombinatie ge lijk had kunnen houden. In de tweede en derde ronde maakte de Zeeuw, die dit jaar ook al tweede werd in het Zeeuws se niorenkampioenschap, geen fouten. Hij won achtereenvol gens van Sander Kolsloot en Niels Duif en gaat nu onge slagen aan de leiding in zijn groep. van onze sportredactie NIEUWERKERK - Tënnisser Peter Vrij is het Pearle/Grut- tepikkers veteranentoernooi in Nieuwerkerk goed begonnen. De tweevoudig winnaar van vo rig jaar won in het mannen-en kel 5 met 12-10 van Chris Ver steeg. Het mannen-enkel 5 wordt be halve Versteeg en Vrij betwist onder Hans-Jan Goedegebure en Theo Kok. De openingspartij tussen de Nieuwerkerkse vete raan Vrij en Goese veteraan Ver steeg telde op de eerste dag van het toernooi de meeste games van de dag: 22 games in één uur. In het mannen-enkelspel 7 openden Henk Jeijsman en Leen de Bil met een overwinning. Jeysman won met 11-7 van Ro bin Vrij, De Bil was met 11-3 veel te sterk voor Legemaate. In het mannendubbel 6 had het duo Slootmaaker/Wandel een vliegende start met een 10-5-ze-_v ge op Kramers/Slootmaaker. Het echtpaar Schonberger opende in het gemengddubbel 6 met een eenvoudige 13-3-over- winning op Plaizier en Bezuij- en. De grootste overwinning kwam op naam van het koppel Kristelijn/De Bil tegen het duo Schot: 14-1. ROTTERDAM - Roy Stroeve keert volgend seizoen terug bij Sparta, waar hij nog een jaar onder contract staat. De aan Heracles Almelo ver huurde voetballer hoopt op een terugkeer in de eredivisie, want de 24-jarige aanvaller wil be wijzen dat hij ook op het hoog ste niveau kan scoren. Stroeve scoorde dit seizoen zestien keer voor Heracles Almelo. GPD Luciënne val» dei» Broek staat nu in de kwartfinales van het WK tennis. foto Lex de Meerster Veertiende editie IZV-toernooi is weer evenement van allure van onze sportredactie GRAAUW - De veertiende edi tie van het '5A side toernooi' van IZV belooft dit jaar op de sportvelden van de voetbalver eniging Graauvv weei ^en inter nationaal evenement van allure te worden. Alle ingrediënten voor dit zaalvoetbalevenement in de open lucht zijn daarvoor komende zaterdag aanwezig. Vooral in het toernooi om de IBS Cup kan de organisatie bogen op de inbreng van veel kwali teit. Daarnaast is ei de strijd om de IZV Cup bij de mannen, die op meer recreatieve leest ge schoeid is en het gelijknamige toernooi bij de vrouwen. In to taal komen 62 ploegen in actie. Dit houdt in dat er ruim vijfhon derd voetballers en voetbalsters actief zullen zijn. En het is op nieuw een internationaal ge kleurd gezelschap, al is de bui tenlandse deelname dit jaar iets minder dan in voorgaande ja ren. Wel van de partij is het team dat in de voorgaande jaren de mees te indruk maakte. Dat is de na tionale zaalvoetbalselectie van Oekraïne. Deze formatie won reeds vijf keer het toernooi bij de prestatieve teams en zal ook ditmaal alleen maar voor de hoogste plaats gaan in de strijd om de IBS Cup. Dit toernooi, dat als 'European 5A-side outdoor Championship' te boek staat, kent overigens de meeste inter nationale inbreng. Vooral Slo wakije is met een afvaardiging van vijf teams sterk vertegen woordigd. Daarnaast een for matie uit Engeland, twee teams uit de Oekraïne en twee Belgi sche ploegen. Het treft geen twijfel dat dit toernooi de mees te aandacht krijgt van de lief hebbers. Sportiviteit De organisatie mag dan verguld zijn met de inbreng van veel kwaliteit, toch wordt er volgens voorzitter Wilfried de Maat ge hamerd op sportiviteit. In iedere categorie staat de Fair Play Cup nadrukkelijk op de voorgrond. Zaterdag kan de organisatie ook weer rekenen op de inbreng van een heel leger vrijwilligers, met daaronder de EHBO, het ei gen bestuur, een wedstrijdcom missie en maar liefst zestien scheidsrechters. De poule wedstrijden starten aanstaande zaterdag om 09.30 uur en duren tot omstreeks 16.45 uur. Dan beginnen de kruisfinales. De finalewedstrij den hoopt men omstreeks de klok van 17.45 uur af te werken. Zoals gebruikelijk heeft de or ganisatie, met aan het hoofd stuwende kracht Carlo Saman, weer een omlijstend program ma in elkaar gestoken. Dat start morgen met een ontvangst maaltijd voor genodigden in de feesttent. Om 20.30 uur start de welkomstparty onder muzikale begeleiding. Op de slotdag kun nen de aanwezigen deelnemen aan een animatieprogramma met darts, gaaibollen, jeu de boules en boogschieten op de staande wip. De prijsuitreiking van het voetbaltoernooi is rond 19.00 uur. Om tien minuten voor acht wordt een stilte in acht ge nomen in het kader van de na tionale dodenherdenking. Om half negen start de afsluitende feestavond. GOES - Hoofdklasser FM Sra nang spoelde deze week de wrange smaak van twee neder lagen op rij weg. De Goese zaal voetballers waren in Sportpunt Zeeland met 3-2 te sterk voor het twee plaatsen hoger geklas seerde Auto Hommel. De win nende treffer kwam op naam van Rosanno Acton. Sranang, dat de wedstrijd con troleerde en positioneel sterk speelde, leidde bij rust met 2-1 door doelpunten van Ramon Dahoe (1-0) en Pearl Doesburg (2-1), die ondanks een liesbles sure toch van de partij was. De Brabantse bezoekers kwamen in de tweede helft nog wel terug tot 2-2, maar tien minuten voor tijd bezorgde Rosanno Acton zijn ploeg alsnog de overwin ning. Auto Hommel drong daarna nog wel aan, maar een uitstekend keepende Ron de Bakker hield zijn ploeg op de been. Sranang sluit de competitie op vrijdag 10 mei af met een uit wedstrijd tegen het Eindhoven- se VDL Groep. Daarna komt Sranang nog twee keer in actie in het kader van de districtsbe ker. WEERT - Volleybalinternational Nico Freriks speelt de ko mende drie seizoenen voor de Belgische landskampioen en bekerwinnaar Noliko Maaseik. De linkshandige spelverdeler van het Nederlands team is gehaald met het oog op de Cham pions League, waarin Maaseik de laatste jaren diverse keren de halve finales bereikte. Nico Freriks komt nu uit voor Apeal/SSS uit Barneveld. In Oranje is hij de opvolger van Pe ter Blangé. ANP MUNCHEN - Tommy Haas wil weer voor het Duitse Davis- cupteam uitkomen. De 24-jarige tennisser heeft zich beschik baar gesteld voor het duel in september tegen Venezuela om een plaats in de wereldgroep. Haas maakte zijn besluit be kend aan captain Michael Stich. De tennisser raakte begin dit jaar in conflict met de Duitse tennisbond. Hij zegde af voor het duel met Kroatië, omdat zijn fysiotherapeut niet betaald kreeg. DPA ORLANDO - Basketbalploeg Charlotte Hornets heeft in de play-offs om de titel in de Noord-Amerikaanse competitie NBA de laatste acht bereikt. In de Eastern Conference scha kelde het team Orlando Magic uit, Charlotte won de vierde wedstrijd in een best-of-five met 102-85, zodat het op een be slissende voorsprong van 3-1 kwam. RTR WINNIPEG - Het Canadese paar Jamie Sale en David Pelle tier heeft besloten te stoppen met kunstrijden op wedstrijdni- veau. Ze werden bij de Winterspelen van Salt Lake City we reldberoemd door hun promotie tot olympische kampioen na een enorme rel over de jurering. Het Franse jurylid Mariè- Reine le Gougne, die dinsdag voor drie jaar geschorst werd, zou het Russische duo Jelena Berezjnaja/Anton Sichoeralid- ze hebben bevoordeeld in de finale van het paarrijden. Het protest van Sale en Pelletier leidde tot een soapserie die zijn weerga niet kende, Het leverde de Canadezen wel goud op in plaats van zilver, De Russische concurrenten mochten hun gouden medaille eveneens behouden. RTR BEVERWIJK - De grondlegger van het Hoogovens Schaak toernooi, Piet Veldheer, is overleden. De inwoner van Heei- hugowaard is 93 jaar geworden. Veldheer geldt als de initiator van het allereerste Hoogovens Schaaktoernooi, sinds een paar jaar Corus Chess, in 1939. Een jaar later werd hij voorzit ter. Hij behield die functie tot en met de 25e aflevering in 1963 In zijn periode kreeg het toernooi, dat in de laatste decennia in Wijk aan Zee wordt gehouden, de huidige vorm. Het werd het oudste en grootste schaaktoernooi ter wereld. GPD ALMERE - Ron Zwerver is aangesteld als manager volleybal bij Omniworld. De Amsterdammer volgt Edwin Berme op die per 1 juni weggaat. Zwerver treedt op 1 juli in dienst. De oud international wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de volledige volleybalorganisatie bij Omniworld. Na zijn volleyballoopbaan volgde Zwerver een studie sportmanage- ment in GroningenANP Basketbal New York. NBA, play-offs. Eastern Con ference, eerste ronde: Orlando Magic - Charlotte Hornets 85-102, Charlotte wint best-of-five met 3-1. Indiana Pacers - New Jersey Nets 97-74. Stand best-of-fi- ve: 2-2. Dammen Halve finales Nederlands aspiranten kampioenschap Eerste ronde- Wouter Ludwig-Rianka Rentmeester 3-0, Boude wijn Derkx-Jerry de Nijs 1-1, Krijn de Vreugd-Maikel PalmansO-3, StijnTuytel- Auke Terloyuw 3-0. Tweede ronde: Wouter Ludwig-Boude wijn Derkx 0-3, Maikel Palmans-Stijn Tuytel 0-3, Jerry de Nijs-Krijn de Vreugd 0-3, Rianka Rentmeester-Auke Terlouw 1-1. Stand: 1. Stijn Tuytel 2-6, 2. Boudewijn Derkx 2-4,3, Wouter Ludwig, Maikel Pal mans en Krijn de Vreugd 2-3,6. Auke Ter louw, Jerry de Nijs en Rianka Rentmees ter 2-1. Golf Goese Golf Club Oranjebitter Scramble. Teamscore: 1. Ruud Harcksen 45 netto, Dick de Korte, Hans Peter Zwartepoorte, Charles Bruchmann Koenraadt; 2. Kees Meijer 45 netto, Wim van Oeveren, Karin Franken, Virginie Koenraadt Bruch mann; 3. Peter Eversdijk 46 netto, Dim- phy van Dessel, Marijke de Jonge, Sam Duvekot; 4. Joan van de Ree 47 netto, Adriana Blok, Lony Rijk, Agaath Heems kerk. Hockey Duisburg. Mannen, oefeninterland. Duitsland - Nederland 1-1 (1-0). 25. Mül- ders 1-0,67. De Nooijer 1-1. Scheidsrech ters: Stappaerts, Loos (Bel). Toeschou wers: 2000. Schaken Praag. Eurotel Chess Trophy. Kwartfina les: Kasparov - Ivantsjoek 2 - 3, Sokolov - Anand 1/2 - 1 1/2, Morozevitsj - Karpov 1/2 -1 1/2, Topalov - Sjirov 1/2 - 1 1/2. Programma halve finales (donderdag): Anand - Ivantsjoek, Karpov - Sjirov. Sportprijsvragen Lucky Day d.d, 01-05-2002. 03-06-10-14 16-20-21-22-32-35-38-41-43-45-54-60- 63-70-72-80 (onder voorbehoud) Duitse Midlotto: Winnende getallen: 1-8 -11 - 22 - 26 - 42. Reservegetal: 17. Supergetal; 0. Spiel 77: 6566573. Super 6: 254675. Belgische lotto: Winnende getallen: 3 24 - 35 - 36 - 37 - 42. Reservegetal: 26. Jo- kernummer; 2552904. (onder voorbe houd) Tennis Nieuwerkerk. Pearle/Gruttepikkers ve teranentoernooi. Categorie H5: Peter Vrïj-Chris Versteeg 12-10. H7: Henk Jeys man-Robin Vrij 11 -7, Leen de Bil-Kees Le gemaate 11-3. D7: Janine Lekkerkerk Erna ter Wisscha 8-5. D8: Jaquelien Win der-Andrea Pronk 10-9 HD6: Sloot maaker/Wandel-Kramers/Slootmaaker 10-5. HD7: Van der Hooft/Van der Linden Van Gemeren/Scheele 9-5. HD8: Over- beeke/De Vlaam-Meertens/Schiettekatte 14-4, Franke/Roodenburg-Bruynes/ Dalebout 8-7. DD7: Polak/De Winter- Duinhouwer/Roodenburg 13-2. GD6: Schönberger/Schönberger-Plaizier/Be- zuijen 13-3. GD7: Poelman/Heijboer- Wandel/Struik 11-5, Kristelijn/De Bil- Schot/Schot 14-1 GD8: Gouswaart/S- toutjesdijk-Lodder/Van Helden 10-5. München. Mannen, 420,000 euro Twee de ronde: Clavet (Spa) - Chela (Arg) 7-64- 66-3, Stepanek (Tsj) - Kiefer (Dui) 6-2 6-2, Lapentti (Ecu/7) - Meligeni (Bra) 6-4 6-4, Schüttler (Dui) - Popp (Dui) 6-3 6-2. Bol. Vrouwen, 200,000 euro. Eerste ron de: Svensson (Zwe) - Bovina (Rus) 6-4 7- 5, Sanchez- Lorenzo (Spa) - Montolio (Spa/5) 6-2 6-2, Maleeva (Bul/3) - Talaja (Kro) 6-3 6-4, Diaz Oliva (Arg) - Kleinova (Tsj) 6-2 6-3. Tweede ronde: Dementjeva (Rus/1- Widjaja (Indo) 6-2 6-1, Zvonare- va (Rus) - Srebotnik (Slv/8) 6-4 6-2, Gar- bin (Ita) - Nagyova (Slw/6) 6-3 7-5. Dub belspel, eerste ronde: Rittner/Zvereva (Dui/WRu) - Boogert/Hopmans (Ned) 6-4 6-1 Mallorca. Mannen, 420.000 euro. Tweede ronde: Zabaleta (Arg) - Bachelot (Fra) 4-6 7-5 6-0, Sanchez (Spa) - Monta- nes (Spa/6) 7-6 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Nadal-Parera (Spa) 6-2 6-2, Calleri (Arg/ 5) - Balcells (Spa) 6-3 6-1 Dubbelspel, eerste ronde: Schalken/Ullyet (Ned/Zim) - Barnard/Thomann (ZAf/Fra) 7-6 7-5. Wielrennen Tweede rit Van Dijke Sneltransport avondcompetitie. Categorie A: 1. Rico Kruijt, 2. Kees de Wijze, 3. Kevin Gideon- se,4. Dick van den Berg, 5. Johnny van de Klooster. Categorie B: 1. Wim Oosse, 2. Kees Hoogerland, 3. Jack van der Horst, 4. Huib Slabbekoorn, 5. Evert Eckhardt. Frankfurt. Rund um den Henninger Turm. 1. Zabel (Dui) 206 km in 5.00.17, 2. Planckaert (Bel), 3. Sergej Ivanov (Rus), 4. Freire Gomez (Spa), 5. Petacchi (Ita), 6. Rebellin (Ita), 7. Arvesen (Noo), 8. Ljung- qvist (Zwe), 9. Konisjev (Rus), 10. Lotz (Ned), 25. Kroon, 35. Tankink, 45. Boven. Ronde van Romandië. Eerste etappe, Genève - Malleray/Bévillard: 1. Lombar di (Ita) 187 km in 4.54.25, 2. Gutierrez (Spa), 3 Mazzoleni (Ita), 4. Cavangnis (Ita), 5. De Groot (Ned), 6 Tosatto (Ita), 7. Artetxe Gezuraga (Spa), 8. Bernucci (Ita), 9. Belli (Ita), 10. Popovitsj (Oek), overige Nederlanders: 57. Veneberg op 1.42, 63. Pronk op 1.56,98. Mutsaars op 3.32,116. Engels op 6.48. Algemeen klassement: 1 Verbrugghe (Bel) 4.58.38, 2. Moos (Zwi) op 0.01, 3. Mazzoleni (Ita) 0.02,4. Zubel- dia Aguirre (Spa) 0.04, 5. Cuesta Lopez (Spa) 0.05, 6. Frigo (Ita) 0.06, 7. Millar (GBr) 0.06,8. Zampieri (Zwi) 0.06, 9. Sch- nider (Zwi) 0.08,10. Aebersold (Zwi) 0.08, 16. De Groot 0 1177. Pronk 2,1190. Ve neberg 2.28, 100. Mutsaars 3.49,118, En gels 7.07. Genua. Ronde van de Appenijnen: 1. Fi gueras (Ita) 200 km 4.52.20, 2. Shefer (Kaz) z.t., 3. Zakirov (Rus) op 0.06,4. Murn (Slv) 1.02,5. Trampuch (Oos)z.t, Kapelle. Jeugdtoernooi. Categorie 1:1. Kevin Jansen (Zuidwesthoek), 2. George van Koeveringe (Th. M.), 6. Veronique Tolleman (Th. M Categorie 2:1Yorlck de Heer (Zuidwesthoek), 5. Robin Len stra (Th. M Categorie 3-1. Maikel Eisten (Zuidwesthoek), 2. Niels Wijtinck (Zws- VI.), 3. Paul Hoondert (Th. M 9, Peterde Winter (Th. M.). Categorie 4: 1. Jürjen Borsters (Zuidwesthoek), 3. Brian van Goethem (Zws-VI), 5. Nick Nieuwdorp (Th. M.), 8. Denian Pieters (Zws-VI), 11. RubenTorque(Th. M.), 13. Keshia Pieters (Zws-VI). Categorie 5: 1. Joyce Alloo (Zuidwesthoek), 3. Agnetha Francke (Th. M.), 4. Jan-Kees Sonke (Th. M.), 5. Anne Eversdijk (X-treme), 8. Kenneth de Kra ker (Th, M Categorie 6: 1 Sjoerd van der Noort (wv Breda-Knooppunt), 4. Jac- co Wagenaar (Th. M.), 8. Maurice Stiege- lis (Th. M.), 10. Annelies Israël (Th. M.), 12. Denise de Kraker (Th. M.), 13. Stefan Tolleman (Th. M.). Categorie 7: 1. Jan Pruijn (Zuidwesthoek), 2. Peter Tol (Th. M.). 5. Remco Bijman (Zws-VI), 6. Willem van de Berge (Th. M.), 7. Tim Dees (Th. M.), 8. Mark Jeremiasse (Th. M.). Dammen Halve finale Nederlands aspirantenkam pioenschap Derde en vierde ronde. Lo katie: Hotel Kodde in Aagtekerke Aan vang 09.00 uur (derde ronde) en 14.00 uur (vierde ronde).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17