16 Down op bevrijdingspop Depressiviteit van Dorrestijn roept bijna vrolijkheid op jong woensdag 1 mei 2002 Neerlands vleesgeworden treurwilg Hans Dorrestijn, die de zwartgalligheid tot le venskunst heeft verheven, staat vrijdagavond samen met de pianist Martin van Dijk op de planken in het Scheldethea- ter in Terneuzen. Het duo heeft een 'luchtig en amusant' caba retprogramma in de aanbie ding met als titel Cirkels. In liedjes, gedichten, monolo gen en dialogen komen de wie lewaal, het stekelvarken, de vegetarische krokodil, de Lim burger, The Elephant Man en zijn roman Finale kwijting, de fietsdynamo, groepsseks, zelf moord, de gekke wortelziekte en nog veel meer vreemde figu ren en zaken voorbij. Hans Dorrestijn was in zijn vo rige programma Oud en Nieuw ook al in gezelschap van een pianist. En dat leverde zoveel succes op, dat hij dit keer op nieuw met een pianist de arena betreedt. En wel met Martin van Dijk, die behalve piano spelen ook meezingt, voorleest, meelacht, Dorrestijn onder steunt en fungeert als aange ver. Van Dijk heeft zijn sporen al verdiend als muzikale bege leider van onder anderen Adèle Bloemendaal en Jenny Arean. Een recensent merkte naar aanleiding van de voorstelling op: 'Als Hans Dorrestijn gaat roepen dat het allemaal goed komt, dat we ons geen zorgen hoeven maken en vooral mee moeten zingen, wees dan ge waarschuwd. De neerslachtige brombeer blijkt ook in Cirkels nog steeds bijzonder goed in staat depressiviteit te verpak ken in een ontwapende show, waar je als toeschouwer zo waar bijna vrolijk van wordt.' Hans Dorrestijn Martin van Dijk: vrijdag, 20.00 uur, Schel detheater Terneuzen Vrouwen van eer 1 t/m 7 mei WOENSDAG Samba Salad Samba Salad brengt de kindervoorstelling Zingen Zonder Zij wieltjes. Het gezelschap brengt al bijna 25 jaar swingende wereldmuziek in het theater. Samba Salad gebruikt in de show, voor kinderen vanaf vier jaar, bekende en minder bekende instrumenten. De voorstelling is onderdeel van het Festival Cultureel Gekleurd Broguni Zierikzee, 14.00 uur Vrouwen van eer Tragische komedie van Paul Haencn. Linda van Dyck, Ingeborg Elzevier en Nelly Frijda spelen drie succesvolle vriendinnen die samen gaan wonen en werken. Re gie: Titus Tiel Groenesteege. Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Anne Frank Het Middelburgs Theater speelt Het Dagboek van Anne Frank. Het echtpaar Frances Goodrich en Albert Hackett schreef het to neelstuk aan de hand van Het Achterhuis. Vertaling en bewer king zijn van Mies Bouhuys. Er worden enkele dagen in verschil lende seizoenen uit de gehele onderduikperiode gevolgd, die een mooi dramatisch beeld geven van die beangstigende minimaat- schappij aan de Prinsengracht. Met: EschaTanihatu, Kees Baij- ens. Dini Ploegaert. Ellen Jongejan, Roelie van de Velde, Pim Lo- kerse, Rob Dollenkamp, Freek Verdoes. Peter Boot en Barbara Kouwijzer. Regie: Koen Sch^vens Minitheater, Middelburg, 20.30 uur DONDERDAG Jetty Mathurin De Surinaamse cabaretière brengt de voorstelling Opvliegers. Mathurin maakt een mix van de Surinaamse en Nederlandse cultuur. De voorstelling wordt gegeven in het kader van het Fes- tival Cultureel Gekleurd. Arsenaaltheater Vlissingen, 20.15 uur Wie is er bang voor Virginia Woolf Wil van Kralingen en Edwin de Vries spelen de hoofdrollen in het toneelstuk van Edward Albee. In het stuk eindigen twee echtparen na een avondje drinken in een nachtmerrie van verraad en onthullingen Regie: Lodewijk de Boer. De Maagd Bergen op Zoom, 20.15 uur VRIJDAG Plien Bianca Met het cabaretprogramma Ngorongoro. Het cabaretduo voert de toeschouwer 'zingend, dansend en val lend mee in de wereld van de ontevreden vrouw'. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Hans Dorrestijn Martin van Dijk Het duo brengt onder de titel Cirkels een programma met 'poë tisch cabaret'. Dorrestijn zingt liedjes, leest gedichten en brengt monologen en dialogen; Van Dijk begeleidt hem daarbij op piano. Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Zenga Muziektheatervoorstelling De Ervaring. Afwisselende show met onder meer Peter Weekers en Annet Vis ser, het voormalig fluitduo van Flairck. De voorstelling is een mix van muziek, entertainment, poëzie, moderne dans, acroba tiek en magische acts. De Maagd Bergen op Zoom, 20.15 uur Sonar, Danny Vera DeLaVegaz, Pillars en de Sting/Police-sessieband De vier bands treden op tijdens de cd-presentatie van de Zeeuw se Unplugged Competitie. Arsenaaltheater Vlissingen, 20,30 uur Anne Frank Het Middelburgs Theater speelt Het Dagboek van Anne Frank. Zie woensdag. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Boozebrothers Na zo'n tien jaar radiostilte geven de vier Zeeuwse muzikanten een reünieconcert samen met de Bevelandse band Konthaarha- nekam. De Boozebrothers of kortweg 'Bozo's' spelen naar eigen zeggen 'hardrock-'n-roll-'n alcohol'; eigen nummers van gemiddeld an derhalve minuut aangevuld met sixtieklassiekers in de stijl van de Ramones en de Sex Pistols Bar American, Middelburg, 21.00 uur ZATERDAG Latin Connection De groep speelt Zuid-Amerikaanse muziek met invloeden uit de jazz. Latin Connection bestaat uit de Braziliaan Mr. Antoni (zang), Menno Radema (piano), Peter Bolderman (basgitaar) en Ron Castel (slagwerk). De Drukkerij Middelburg, 14.30 uur Vazimba Vocale polyfonie uit Madagaskar. De rijke muziekcultuur van Madagaskar is beïnvloed door Ara bische, Portugese, Indonesische en Afrikaanse handelsreizigers. De vijf zangers van Vazimba zingen over de mystieke relatie met dieren, over het contact met de voorouders, maar ook over actue le onderwerpen Grote Kerk Veere, 17.00 uui\ Altijd als er weer dingen op stapel staan, zeggen we: Dat moeten we eerst nog maar eens zien", zegt Jeroen Hobert, drummer van de Zwolse band 16 Down. Met Arjan Pronk op bas en Marco Hovius als gitarist/zanger/ songschrijver gaat hij al een hele tijd mee. Ooit vormden ze met Erwin Nijhoff de Pro digal Sons. Omdat ze daar hun ei niet in kwijt konden, zijn ze zelf verder gegaan. Onder vele namen hebben ze gespeeld, maar wel altijd met zijn drieën. Zondag treedt 16 Down op tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. De muziek van 16 Down past naadloos in de moderne rockstroming van bands als Ra- diohead, Muse, Eels en Cold- play. ..Het is heel gevarieerde muziek'', meent Hovius over het debuutalbum Headrush van 16 Down. ,,Ik wilde niet dat het een cd zou worden met één sound. Dat vind ik niet leuk. Je merkt het ook aan de consument, die is vaak niet meer alleen in rock ge- interesseerd, maar heeft be langstelling voor verschillende stijlen." De leden van 16 Down hebben zelf ook een brede muzikale in teresse. Hovius: ,,Wij hebben een rock-achtergrond, maar ook belangstelling voor jazz en klassieke muziek.Hovius heeft een, weliswaar niet afgemaak te, opleiding jazz aan het Zwol se conservatorium gevolgd. Veel instrumenten bespeelt hij dan ook zelf..Thuis kan ik drum- en baspartijen opnemen. Niet ge weldig, maar wel de basis. Daarmee kunnen we dan verder sleutelen." De cd is geheel door hemzelf geproduceerd, mede omdat het met twee andere pro ducers niet klikte. Sinds een tijdje is de band uitge breid met een vierde man: Rein- der van Raalte, ook een kennis uit Zwolle. „Hij speelt piano, maar kan ook vioolpartijen doen. Hij is ook in klassiek en jazz geschoold, dat vond ik wel belangrijk. Reinder kan goed foto Jonathan Weyland/GPD crofoonstandaard gebruikt. Die had precies de goede toonsoort. 16 Down: zondag, 14.30 uur, Be vrijdingsfestival, Bellamypark Vlissingen improviseren", aldus Hovius. Voor de komst van Reinder ge bruikte de band technische snufjes om de violen en piano partijen tijdens concerten te la ten horen. Dat hoeft nu dus niet meer. Hovius is altijd op zoek naar geluiden die de sfeer van een nummer versterken. „Op de single 'Subtle movements' kun je, als je heel goed luistert, het geluid horen van autobanden die over nat wegdek rijden. Dat plakkende geluid, om dat op te nemen ben ik nog met de dure studiomicrofoons naar buiten gelopen. En in 'Yawning' heb ik het geluid van een krakende mi- De Zwolse band 16 Down. The Scorpion King Film van Chuck Russell Vlissingen, Hulst en Bergen op Zoom Zenga Muziektheater vrijdag Bergen op Zoom Beelden in mei Gouaches, lino's en batiks van Jorien Brugmans t/m 31 mei Goes Wil van Kralingen In Wie is er bang voor Virginia Woolf donderdag Bergen op Zoom Plien Bianca Cabaret vrijdag en zaterdag Middelburg Hans Dorrestijn: neerslachtige brombeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19