Perdaen watervlug in de barrage De Vlieger zoekt het publiek op PZC Zeeuwse jeugd legt het af tegen Brabanders Nationale titelstrijd IMS-categorie nieuw op de zeilkalender 17 Walk-over Van den Broek op WK Jeugdige amazone wint Koninginneconcours van Honteruiters Overwinning Van der Klooster Concurrent Oostkapelle verliest Van Lottum breekt met trainer Noorlander verliest in Bol Nieuwe directeur bij roeibond Mark Boot pakt dagzege Utah uitgespeeld Katrin Krabbe krijgt acht ton voor onterechte schorsing IAAF Harry van Putte nieuwe trainer vrouwen Morres Zaalvoetbalsters Biezentrappers 2 veroveren titel woensdag 1 mei 2002 door Wim de Vos KAPELLE - De Zeeuwse deel nemers moesten het gistermid dag, in de jeugdwielerronde van Kapelle, in alle categorie- en afleggen tegen hun Bra bantse opponenten. In zes van de zeven leeftijds groepen ging de overwinning naar een vertegenwoordiger van de Zuidwesthoek uit Ber gen op Zoom terwijl in catego rie zes Sjoerd van der Noort van wielervereniging Bre da-Knooppunt met de zege aan de haal ging. Vooral de overwinning van Van der Noort was er één met glans. De Brabander reed alle renners in zijn categorie op een volle ronde achterstand. Overigens werden wel enkele ereplaat sen behaald door renners van de Zeeuwse clubs Theo Mid delkamp en wv Zeeuws- Vlaanderen. Bij de jongsten (categorie 1) werd George van Koeveringe van Middel kamp tweede. Een zelfde resul taat was er ook voor zijn ploeg genoot Peter Tol in categorie 7. Niels Wijtinck van Zeeuws- Vlaanderen finishte als twee de in categorie 3 waarna Paul Hoondert van Middel kamp derde werd. Derde plaat sen waren er verder voor Brian van Goethem van wv Zeeuws-Vlaanderen in cate gorie 4 en voor Agnetha Franc- ke van Middekamp in catego rie 5. FORT LAUDERDALE - Luciënne van den Broek heeft zich zonder te spelen geplaatst voor de tweede ronde van WK ten nis voor veteranen in het Amerikaanse Fort Lauderdale. De tegenstander van de veertigjarige Sourburgse meldde zich op het laatste moment af met vermoeidheidsverschijnselen. Vandaag treedt Van den Broek aan tegen een Zuid-Afrikaan se, tegen wie ze haar eigen winstkansen hoog inschat. Vorige week werd Van den Broek met het Nederlands team vijfde in de landen wedstrijd. Samen met de Tsjechische Barbora Koutna komt ze ook nog uit in het dubbelspel 's-GRAVENDEEL - Wielrenner Johnny van der Klooster heeft gisteren in 's-Gravendeel een wedstrijd in de Sportklas- se A op zijn naam geschreven. Na vroege uitlooppogingen van het Zoetermeerse duo Ronald Roos en Andre Grootveld ont stond al vlug een kopgroep van zo'n tien renners. Het peloton lag halverwege al op enkele minuten achterstand, waardoor de winnaar bij de leidende groep moest worden gezocht. Na enkele vergeefse demarrages, lukte het Johnny van der Kloos ter vijf ronden voor het einde wél. Met een solovlucht won de renner uit Lewedorp de wedstrijd. John Akkermans uit Ril land werd zevende. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle leven nog in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal Directe concur rent ODC verloor gistermiddag met 5-1 van Oranje Nassau en daardoor bleef de marge tussen die ploeg en Oostkapelle drie punten, met nog twee wedstrijden voor de boeg. Oostkapelle heeft op papier een eenvoudiger programma (degradant Mui den en Stedoco) dan ODC (nummer twee Braakhuizen en Rei ger Boys). Behalve Muiden degradeert nog één ploeg uit de hoofdklasse. EINDHOVEN - Tennisser John van Lottum gaat niet verder met trainer/coach Martin BöhmHet is de Eindhovense speler te kostbaar, zeker nu hij geen grote resultaten boekt in het in ternationale tenniscircuit. De samenwerking tussen hem en de in Den Haag wonende Zweedse trainer/coach beviel wel goed. De scheiding is uit financiële nood geboren. ANP BOL - Seda Noorlander heeft gisteren in de eerste ronde van het Croation Ladies Open verloren. In Bol verloor de Haagse tennisspeelster van de Indonesische Angelique Widjaja. Noorlander pakte slechts twee games: 2-6 0-6. Dennis van Scheppingen en Raymond Sluiter gingen in München in de eerste ronde onderuit. ANP AMSTERDAM - De Koninklijke Nederlandse Roeibond heeft een nieuwe directeur. Het is de 37-jarige Sylvia de Jong, voor malig beleidsmanager van de autosportfederatie KNAF. Zij treedt op 1 mei in dienst. De Jong volgt bij de roeibond Jeroen Duyster op. De stuurman van de gouden Holland Acht bij de Olympische Spelen in Atlanta 1996 was driejaar in dienst als directeur. Hij nam onlangs ontslag, gelijktijdig met topsport coördinator Henk-Jan Zwolle. ANP Vlissingse hardloper deed zich de marathon van Londen cadeau Johan de Vlieger: ,,Ik zou nog wel eens de echte marathon willen lo pen in Griekenland, die van Marathon naar Athene. Ik denk dat ik dat nog wel een keer ga doen." foto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Een zin derende barrage in de klasse Z bezorgde het Koninginnecon cours van de Honteruiters in Kloosterzande een schitterend slot. Dat slot kreeg een extra di mensie door de confrontatie tussen jong en oud. Deze strijd besliste Cindy Perdaen verras send in haar voordeel. Perdaen versloeg in de barrage de routiniers Simon den Exter en Luc Cornelissens en de ande re jeugdige amazone Colinda Cornelissens. Ondanks zijn enorme staat van dienst en fantastische palmares, is bij de 56-jarige Simon den Exter de honger naar succes nog steeds niet verzadigd. Als eerste starter in de barrage maakte hij dit nogmaals duidelijk. Hij stuurde Mumbo in 37.73 fout loos naar de finisch. Colinda Cornelissens verbeterde deze tijd met ruim twee tellen. Maar de zestienjarige amazo ne uit Vogelwaarde haalde met Nobelle één paal naar het gras. Luc Comelissen wist vervol- NEW YORK - Sacramento Kings heeft ten koste van Utah Jazz de volgende ronde van de NBA play-offs bereikt. Daarmee werd de formatie uit Salt Lake City voor het tweede seizoen op rij in de eerste ronde uitgeschakeld. Sacramento klopte Utah met 91-86 en nam zo een beslissende 3-1-voor sprong. RTR van onze sportredactie NEUSS - Na acht jaar krijgt at lete Katrin Krabbe eindelijk een schadevergoeding van de inter nationale atletiekfederatie (IAAF). De Duitse oud-wereld kampioene op de 100 en 200 me ter begon haar 'juridische ma rathon' in 1994 nadat ze wegens doping was geschorst. Na een slepende procedure bleek de IAAF bereid een schikking te treffen. Vorig jaar juni besloot een rechtbank in München al dat Krabbe recht had op een scha devergoeding van ongeveer 800.000 euro, inclusief rente, van de IAAF. Volgens ingewijden is dat von nis tijdens een mondelinge behandeling in maart beves tigd, waarna de atletiekfedera tie een schikking wilde treffen. Over de hoogte daarvan deden beide partijen toen nog geen mededelingen. „Maar we zijn heel tevreden met het resul taat", zei de advocaat van Krabbe. Eind 1992 haddetuchtcommis- sie van de Duitse atletiekbond Krabbe en haar clubgenotes Grit Breuer en Manuela Den- wegens dopinggebruik ge schorst. In het geval van Krabbe was dat voor de duur van aan vankelijk vier jaar, maar dat werd later omgezet in één jaar. Daarop verlengde de IAAF deze ban nog eens met twee jaar, we gens 'onsportief gedrag'. Krab be en haar teamgenotes zouden de atletieksport in diskrediet hebben gebracht. Astma Daartegen ging Krabbe in be roep. De Duitse was betrapt op gebruik van het middel clenbu- terol. Het medicament stond destijds niet op de zwarte lijst, maar werd er pas opgezet toen bleek dat het populair was bij sporters. Volgens Krabbe zat het gewraakte middel in een medicijn tegen astma, Spi- ropent geheten. De oud-atlete meende dat de verlenging van haar schorsing door de IAAF niet rechtsgeldig was. De rechtbank in München stelde haar in het gelijk en vond tevens dat haar wettelijke recht op arbeid door een schorsing van meer dan twee jaar te veel beknot was. De rechter baseer de de vergoeding op gemiste start- en winstpremies en spon sorgelden. DPA/SID gens met Panter wel de nul op het bord te houden. De ruiter uit Nieuw-Namen kwam echter een tel tekort om Simon den Ex ter van de leidende positie te verdringen. Het gevaar zat voor Den Exter in de staart. In een adembene mende rit stuurde de zestien jarige Cindy Perdaen uit Sas van Gent de merrie Disvery, met een foutloze ronde en de supersnelle tijd van 34.14, naar de zege. Toch bleef succes voor Stal den Exter in Kloosterzande niet uit. Dochter Sandy toonde zich in de klasse L met Piloot de beste in de barrage. Ellen Briquet zorg de met Pas Partout - met een foutloze rit en een tijd van 42.81 - voor een fraaie openingsrit in die barrage. Nadine Doosjen met Hyperion en Sanja Dinge- manse met Nicara bleven echter niet foutloos, beide amazones haalden een paal naar de grond. Voor Sandy den Exter bleek het echter geen enkel probleem. Als een raket stuurde ze Piloot in 39.85 foutloos over de obstakels van parkoersbouwer Bram Wattel. Veelzijdig In de klasse ZZ rekende Sandy den Exter vervolgens af met streekfavoriet Ilyo de Loo. In de barrage stuurde Zeelands meest veelzijdige amazone Veerse- dam's Frisbee in 31.64 foutloos rond. Aanvankelijk leek Ilyo de Loos met Nadir deze tij d te gaan verbeteren. Maar met de finish in zicht kwam de bokkende hengst verkeerd voor de hinder nis, met een weigering als ge- volg. Sanja Dingemanse zette in van onze sportredactie VLISSINGEN - Motorcrosser Mark Boot (65cc) uit Burgh- Haamstede heeft gisteren de dagoverwinning opgeëist bij de zesde wedstrijd van de jeugd- junioren in Lierop. In de eerste manche moest hij in Rico van Laarhoven nog zijn meerdere erkennen. In de twee de manche maakte hij het ruimschoots goed. Doordat door Marco Hamelink VLISSINGEN - Zo af en toe moet je jezelf een cadeautje ge ven, meent Johan de Vlieger uit Vlissingen. De 43-jarige atleet trakteerde zichzelf drie weken geleden op de marathon van Londen. Zo'n veertig minuten na Khalid Kannouchi, de win naar en houder van het nieuwe wereldrecord (2.05.38), kwam hij over de streep in zijn vijfen twintigste marathon. De Vlieger gaat gewoon door. Waar veel van de deelnemers na zo'n grote inspanning een flinke rustperiode inlassen loopt hij over vier weken de marathon van Twente. De Vlieger liep al de marathons van New York, Berlijn en Rot terdam. Zijn vijfentwintigste moest die van Londen worden. Voor een dergelijk groot evene ment met ruim dertigduizend deelnemers kun je je echter niet zomaar inschrijven. De startbe wijzen worden vaak door groe pen of verenigingen opgekocht. De Vlieger, hardloper van atle tiekvereniging Dynamica, kon uiteindelijk mee met een groep van zo'n vijftig Nederlandse lo pers. Vroeg in bed „We moesten verzamelen in Amsterdam en van daaruit gin gen we met de trein richting Londen", vertelt De Vlieger. „Veel lopers kruipen de avond voor een marathon vroeg in bed om de volgende dag goed uitge rust te zijn. Als ik in een stad als Londen ben wil ik wel wat van de omgeving zien en trek dus meestal de stad in. Maar mijn kamergenoot in Londen liep pas zijn tweede marathon en was Kloosterzande tijdens de ope ning van het outdoor-seizoen haar indrukwekkende opmars naar het hoogste basisniveau voort. Enkele maanden geleden starte de amazone uit Kapelle in de klasse Z1 dressuur. In Kloos terzande stuurde ze de goed be wegende en fraai scharende Ni cara in de eerste proef met 201 punten naar de zege. Ook in de tweede proef bleek er tegen Sanja Dingemanse geen kruit gewassen. Daarin stuurde zij de merrie met 186 punten naar het oranje lint. Daarmee kwam het totaal van de Paardebloem- combinatie op dertien winst punten. Zij is nu nog twee punt jes van de promotie verwijderd. Nicara blijkt bovendien ook de springkunst aardig te beheer sen, getuige de vierde plaats van Sanja Dingemanse bij haar de buut met de zwartbruine Alca- ro-dochter in de klasse L. Ervaring Sanja Dingemans: „Nicara is een fijn paard om te rijden. Al tijd bereid om te werken en laat mij nooit in de steek. Maar nu gaat het wel erg snel. Ik had ge dacht om dit seizoen in de klasse Z1 nog aan de Rabo Top compe titie te kunnen deelnemen. Leuk om nog wat ervaring op te doen. Maar bij vormbehoud zit dat er echt niet in. Nog twee winst puntjes betekend immers ver plichte promotie." Annemieke Tieleman mocht op een goed debuut in de klasse te rug kijken. De amazone uit Nieuw-Namen stuurde in de eerste proef de goed bewegende Helasco met 188 punten meteen naar een fraaie tweede plaats en het eerste winstpunt. Van Laarhoven in de vijfde ron de onderuit ging, kon Boot on bedreigd richting de finish rij den. Met dit resultaat revancheerde Boot zich voor zijn verlies van afgelopen zondag. Toen was van Laarhoven in Gemert de beste, voor Boot. Erik van de Wekken uit Zierik- zee boekte gisteren eveneens een zege in Lierop. De coureur won beide manches bij de 250/500cc. bang om zich te verslapen. Om dit te voorkomen had hij zijn wekker om vier uur 's ochtends gezet. Vanaf dat moment heb ik ook geen oog meer dicht ge daan." De Vlieger had sowieso geen op timale voorbereiding. ..Ik zat zelf middenin een verhuizing en tussendoor heb ik ook mijn schoonouders nog verhuisd. In plaats van te trainen stond ik bij hen te behangen. Daarnaast was het ook op mijn werk erg druk." Na een korte nacht ging het ge zelschap met bussen richting de start, waar één minuut stilte in acht werd genomen in verband met het overlijden van de Engel se Queen Mum. „Dat was echt enorm indrukwekkend. Dertig duizend mensen bij elkaar en dan die absolute stilte", aldus De Vlieger op wie de marathon van Londen toch al een grote in druk achterliet. Rijendik „Je loopt over de Tower Bridge, langs de Big Ben en Westminster Abbey en de finishlijn is getrok ken bij Buckingham Palace. Naast deze bezienswaardighe den is ook het Londense publiek fantastisch. Allemaal vriende lijke mensen die rijendik langs het parkoers staan en je aan moedigen. Dat maakt het voor mij ook leuk. Ik ben een echte publieksloper en zoek dan ook altijd de grotere marathons op. Ik liep eens op de vijfde plaats in een marathon in Drenthe en vroeg mezelf af of ik nog wel op het parkoers liep. Daar was bij na n iemand te zien langs de weg en dan hoeft het voor mij niet De sfeer en de aanmoedigingen die je krijgt bij grote marathons trekt me enorm aan." De 2.46.53 die De Vlieger in Londen liep is een goede tijd, maar hij was al eens ruim een kwartier sneller. Tijdens zijn tweede marathon in 1988 kwam hij tot 2.29.07, een tijd die hij in de loop der jaren niet heeft we ten te verbeteren. „Dat was bij de marathon van Amsterdam", verteld De Vlieger. „Ik probeer altijd op de eerste startrij te staan om het gedrang voor te blijven. Zo stond ik bij het ver trek van de marathon van New York in 1989 naast wereldre cordhouder Dinsamo. Ook in Amsterdam stond ik vooraan en ben toen maar met de kopgroep mee gegaanDit ging echter veel te hard voor mij en halverwege kreeg ik dan ook een terugslag. Ik wist toen toch nog twintigste te worden. Als ik mijn race ech ter beter had opgebouwd, was ik misschien hoger geëindigd. Het leuke was wel dat ik mezelf 's avonds op Studio Sport mee zag lopen met de kopgroep. Om een echte toptijd te lopen zijn twee marathons per jaar het maximum. Toch staat De Vlie ger over vier weken al weer aan de start voor de marathon van Twente. „Vorig jaar heb ik in Rotterdam 2.45 gelopen en een maand later in Enschede 2.51. Met zulke tijden ben ik tevre den. Vroeger trainde ik vier of vijf maanden voor een mara thon, maar daar heb ik geen zin meer in. Je bent dan zo lang be zig met de voorbereiding terwijl je nog geen drie uur aan het lo pen bent. Nu heb ik een kortere voorbereiding en loop ik zo'n vier marathons per jaar Mis schien dat ik me er nog wel eens toe aanzet om me goed voor te bereiden. Een tijd van rond de 2.35 moet er dan nog wel inzit ten." „Verder heb ik weinig doelen meer. Ik zou nog wel eens de ech te marathon willen lopen in Griekenland, die van Marathon naar Athene. Ik denk dat ik dat nog wel een keer ga doen. Of an ders de marathon van Honolulu. Dat lijkt me ook mooi." van onze sportredactie BRESKENS - Mist speelde de eerste ontmoeting van het zeil- seizoen (Antwerpen - Breskens) parten. Deze 'aanbrengwed- strijd' gold voorheen als een tocht om de in Antwerpen lig gende jachten op één dag naar Breskens en Terneuzen te va ren. De laatste jaren is zowel het halen als het terugbrengen van de jachten naar Antwerpen een heuse race geworden. Dit jaar echter niet en mocht Bres kens het spits afbijten van een seizoen dat tot oktober door loopt. Nieuw in de wedstrijdkalender is de strijd om het open Neder lands kampioenschap IMS. Een strijd over drie weekeinden die het comité Breskensweek sa men met het comité Deltaweek organiseert. Roy van Aller, voorzitter van de WV Breskens en vorig jaar winnaar van de Westerschelde-trofee, is daar bijzonder tevreden over. „Het worden wedstrijden waaraan heel sterke zeilers zullen mee doen. Het wordt een topeve- nement", aldus de Bressiaan- der. De eerste van de drie 'gevech ten', de IMS Oosterschelde, kent start en finish in Zierikzee. In de tweede ontmoeting, de IMS Ve- ronicarace, staat De Roompot centraal en de laatste, de IMS Westerschelde kent Breskens als start en finish. Naast deze toppers tekent de WV Breskens in september voor de vierdaagse Breskensweek. Twee weekeinden zijn de jach- HULST - Harry van Putte volgt bij Morres/Hulst Ronald van Goethem op als trainer van de eerste vrouwenploeg, die kam pioen werd van de derde divisie en volgend seizoen in de tweede divisie debuteert. Van Putte, die in Lamswaarde woont en zelf in het verleden uitkwam voor de hoofdmacht van de mannen, is in het bezit van het trainersdiploma A. Har ry van Putte was eerder trainer bij Mytilus in Goes. ten hierbij zes tot acht wedstrij den met elkaar in de slag, af hankelijk van de weersomstan digheden. Jammer in dit geval is dat de animo om mee te doen niet groeit. Roy van Aller: „Het gaat moeizamer dan voorheen. Vroeger was het een stuk ge makkelijker een boot vanuit Scheveningen naar Breskens te laten varen. Een tocht die met name door studenten werd ge daan. Tegenwoordig krijg je daar vrijwel niemand meer voor." Wedstrijdkalender: Thorntonbank- race (4 mei), Commandeur Lam- bertsrace (5 mei), Jazzrace (25 mei), Middelplaatrace (1 juni). ORC Club Trophy (22 en 23 juni). ONK IMS Oosterschelde (6 en 7 juli). ONK IMS Veronicarace (11 en 12 juli), ONK IMS Westerschelde (13 en 14 juli), Roompotrace (31 augustus), Deltarace (31 augustus), Scheldera ces (7 en 8 september), Breskens week (7, 8, 14 en 15 september), Mosselrace (28 september), Sprin gerrace (29 september), Antwerpra- ce (5 oktober) VLISSINGEN - De zaalvoet balsters van Biezentrappers/ Gerka Sport 2 heeft het kampi oenschap in de wacht gesleept. In de laatste competitiewed strijd werd naaste concurrent Charlie Hair met 11-4 bedwon gen. Aan het slot van de wed strijd reikte competitieleider Gerard Korsuize de beker en bloemen uit aan aanvoerster Liesbeth Verb ruggen. De laat ste twee wedstrijden, die niet meer van belang zijn voor de eindrangschikking van deze dubbele competitie, worden niet meer gespeeld. De kampioenswedstrijd was een eenzijdige, sportieve partij waarin Biezentrappers halver wege al een 7-2-voorsprong had opgebouwd. Voor Biezentrap pers scoorden Inge Suy (6x) en Debbie Bakker (5x). Bianca de Bart, Tamara van Boven, Moni que van Gastel en Jolanda Boer scoorden tegen. Eindstand: Biezentrappers/Gerka Sport 2 12-24, Charlie Ilair 11-16, Den Dullaert 10-11, Biezentrap pers/Gerka Sport 11-10. Sanja Dingemanse won met Nicara beide proeven in de klasse Z1 dressuur. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17