Nieuwe ontdekkingsreis AZVV Met lege handen bij seizoensafloop PZC Vijfde zege op rij karters Hoondert Rillandia verslaat in laatste ronde kampioen Oranje Wit 16 Axelaars op eigen veld ruimschoots voorbij Veere Nacompetitie zondagvoetbal uitslagen Niek en Ruud Rentmeester voorin in Breda agenda wb woensdag 1 mei 2002 doorJurgen Naeye AXEL - AZVV heeft zich dank zij een 8-2-thuiszege op het reeds gedegradeerde Veere ge plaatst voor de nacompetitie. De Axelaars nemen de tweede- periodetitel over van kampioen Oranje Wit en binden komende zaterdag de strijd aan met Tricht, dat een periodetitel pak te in de tweede klasse F van het zaterdagvoetbal. Voor de Axelaars is het bereiken van de nacompetitie een belo ning voor de sterke opmars na de winterstop. Een beloning waarvan men in Axel na de start van de competitie niet eens durfde te dromen. De formatie 'van Jaap Goossen stond na zes speelronden met slechts vijf punten in de onderste regionen van de ranglijst en richtte zich voornamelijk op het ontlopen van degradatie. Jaap Goossen: ,,In het begin van de competitie hadden we te veel ontzag voor onze tegenstander. Bovendien kampten we toen met personele problemen. Gaandeweg het seizoen zijn we beter gaan voetballen en pakten we de punten. Het is ons eerste jaar in de tweede klasse en als je dan een periodetitel in de wacht sleept, is dat een verdienstelijke prestatie. Ik heb geen idee wat ons in de nacompetitie te wach ten staat. Tricht, onze volgende tegenstander, ken ik niet, maar dat geldt andersom ook. Net als de afgelopen 22 competitiewed strijden gaan we het avontuur tegemoet als een ontdekkings- Eindsprint minuten het doelpuntenfestijn door een dieptepass van Jacco Koekkoek doeltreffend af te ronden. Joep Frusch (voorlangs) en Jacco Koekkoek (schot ge stopt) lieten de kans op 2-0 lig gen. Veere, dat in de openingsfa se alleen maar opviel door het verbale geweld van spits René Michel Gerritsen, kwam na twintig minuten langszij. Aan valler Theo van Tatenhove werd door twee AZVV-verdedigers onderuit gelopen, waarna scheidsrechter Paardekooper uit Ouwerkerk de bezoekers een strafschop toekende. Jacques Blijlevens maakte vanaf elf me ter geen fout. Halverwege de eerste helft nam AZW opnieuw de leiding door een kopbal van Veli Eryürük. Tien minuten voor het rustsig- naal kreeg AZW een cadeautje van- scheidsrechter Paardekoo per. Gerben Steijaert werd in het zestienmetergebied geblok keerd door Veere-aanvoerder Blijlevens en tot ieders verba zing wees de arbiter naar de stip. Doelman Heij zorgde voor gerechtigheid door de penal ty van Kees Schieman te stop pen. Het optreden van scheidsrech ter Paardekooperleidde tot irri tatie bij Veere-trainer Rinus Ze- gers. Zijn opmerking 'Ik mag u niet coachen scheids, maar u heeft het wel héél hard nodig' kwam hem op een vermaning te staan. Op slag van rust legde Jacco Koekkoek op aangeven van Veli Eryürük de 3-1-rust- stand vast. Verkleinen Na de hervatting waren de beste kansen voor Veere. Theo van Ta tenhove kreeg drie mogelijkhe den om de achterstand te ver kleinen, maar de aanvaller van Veere schoot tweemaal voor langs en vond de derde keer kee per Niels Meesen op zijn weg. Met nog een kwartier op de klok bracht René Michel Gerritsen de spanning terug in de wed strijd, maar het duurde niet lang voordat AZW weer afstand nam via een rake kopbal van Jacco Koekkoek. Joep Frusch maakte aan alle onzekerheid een einde door de 5-2 binnen te schieten, waarna invaller Comé Langendoen met een schitte rende pegel in de linkerboven hoek de 6-2 op het bord schoot. Rory Curran zorgde met een be keken lob voor de 7-2 en in bles suretijd overbrugde Leon Goos sen met de bal aan de voet een afstand van zeventig meter om vervolgens doelman Heij kans loos te laten. AZW - Veere 8-2 (3-1). 12. Leon Goossen 1-0, 20. Jacky Blijlevens 1-1, 26. Veli Eryürük 2—1, 45. Jacco Koekkoek 3-1, 75. René Michel Ger ritsen 3-2, 77. Jacco Koekkoek 4-2, De ruime overwinning van AZ- W kreeg pas in het laatste kwartier van de wedstrijd ge stalte. In een aantrekkelijke eerste helft verzuimde de thuis ploeg ruimschoots afstand te nemen van Veere, waardoor AZ VV na de rust nog bijna in de problemen kwam toen Veere de 3-2 binnenschoot. Een indruk wekkende eindsprint, waarin in vijftien minuten vijf keer werd gescoord, bezorgde de thuis ploeg de dikverdiende zege. Leon Goossen opende na twaalf VLISSINGEN - In de derde klasse van het zondagvoetbal begint Patrijzen zondag de strijd om de periodetitels met een uitwedstri jd tegen Rood Wit Willebrord, de nummer van de derde klasse B. Op het program ma staan ook de Brabantse duels: Dosko-Moerse Boys en Grenswachters-IFC. Op zondag 12 mei vinden de re turns plaats, waarna Patrijzen bij winst op 20 en 26 mei de win naar van Grenswachters-IFC in een uit- en een thuiswedstrijd treft. Op zondag 2 juni volgt dan op neutraal terrein de uiteinde lijke promotiewedstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de nummer 10 uit de tweede klasse E (Desk) en de winnaar van Dosko-Moerse Boys. De strijd in de vierde klassen wordt op dezelfde wijze ver speeld als bij de derde klassen. Zondag 5 mei worden de heen wedstrijden Hulsterloo-Odio; Zeeland Sport-BSC en MOC'17-Domburg gespeeld. Een week later volgen de re turns, waarna op maandag 20 mei de winnaar van Hulsterloo- Odio de nog onbekende nummer 10 van de derde klasse A (Steen- bergen of Alliance) treft en in de - andere ontmoeting de winnaars van MOC-Domburg en Zeeland Sport-BSC elkaar bekampen. Zondag 26 mei volgt van deze duels de return. Beide winnaars treffen elkaar op 2 juni op neu traal terrein voor het promotie duel. In de vijfde klassen is de werk wijze heel wat eenvoudiger. In elke klasse wordt om het klasse- periodekampioenschap ge speeld en de winnaar hiervan promoveert rechtstreeks naar de vierde klasse. In de vijfde klasse A ontvangt Koewacht zondag 5 mei Vogelwaarde, waarna bij winst van Koewacht op 12 mei Vogelwaarde-Ria volgt. Bij een gelijkspel of winst van Vogelwaarde wordt Ria- Koewacht op die zondag ge speeld, Maandag 20 mei volgt dan de derde partij In 5B opent Renesse de strijd om promotie tegen Luctor'88. Daarna volgt dus afhankelijk van het resultaat Luctor-NVS (bij zege Renesse) of NVS-Re- nesse. Tweede Pinksterdag is de slotpartij. In de hoogste reserveklassen ge ven klasseperiodetitels recht op deelname aan de beker (reserve hoofdklasse) of op extra promo tieplaatsen. Hoek 2 start zater dag 4 mei met een uitwedstrijd tegen VVGZ 2, Theo van Tatenhove wordt door twee AZVV-verdedigers ten val gebracht. Jacques Blijlevens zou uit de toegekende strafschop de gelijkmaker (1-1) binnenschieten. foto Peter Nicolai Streekrivaal AZW kaapt periodetitel voor Terneuzenaren weg door Aector Doorns TERNEUZEN - Terneuzense Boys is er niet in geslaagd om een prijs in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal binnen te halen. De ploeg van trainer Ed dy van der Hooft won gisteren in het Zuidersportpark van Ter- neuzen weliswaar met 1-0 van Arnemuidcn, maar dat was te weinig voor een periodetitel. Streekrivaal AZVV kaapte voor de neus van Terneuzense Boys de prijs weg. Het onheil had Terneuzense Boys al eerder over zichzelf af geroepen. Vijf wedstrijden voor het einde bedroeg het verschil tussen Terneuzense Boys en AZW nog vijf punten in het voordeel van de Terneuzenaren. Gisteren verzekerde de Axelse debutant zich van de vierde plaats in de eindstand, voldoen de om de periodetitel van Oran je Wit over te nemen. Vanzelfsprekend was er in de aanloop naar de laatste wed strijd tegen Arnemuiden reke ning gehouden met de anticli max, maar het was toch even slikken voor de Terneuzense die-hards. Terneuzense Boys was immers de competitie ge start met grote verwachtingen. Het werd niet altijd rechtuit ge zegd, maar er werd binnen de club gesproken over een kampi oenschap. „De voorzitter van Arendskerke liet zich ontvallen dat zijn ploeg tegen de kampi oen had gespeeld", verwees vi- ce-voorzitter Adri de Putter naar de beginfase van de com petitie. Een periodetitel wérd bij Ter- neuzense Boys dan ook als een ti'oostprijs gezien, omdat het bestuur en de sponsors over tuigd waren van de kwaliteiten van de selectie. Die periodetitel lag heel lang binnen handbe reik, maar net zoals vorig jaar faalde de ploeg in de slotfase van de competitie. Terneuzense Boys kon zich tot de winterstop meten met de top pers Oranje Wit, Arnemuiden en Kogel vaxrgei's, maar daarna raakte de ploeg in verval. Veel spelers kampten met vormver lies, maar ook kreeg de ploeg en kele tegenslagen te vei'werken. De aanvallers Marco Faasse en Peter Hamelink konden lang niet meedoen door blessures. Vooral Hamelink was een ge voelige aderlating. De jonge aanvaller uit Hoek kwam na een sterke competitiestart niet meer in actie. Even was er na de win ter-stop nog een opleving voor de Boys na de gewonnen uitwed strijd tegen Kogelvangers. Voor het overige bleek de scheidende trainer Eddy van der Hooft, die naar HW '24 vertrekt, zijn spe lers niet meer tot prestaties te motiveren. Ongeïnspireerd Voor Arnemuiden. dat al verze kerd was van een periodetitel en zaterdag in de nacompetitie te gen Nivo Spax-ta begint, stond er gistex-en niets meer op het spel. De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse speelde ongeïn spireerd en in een heel laag tem po. „De wil was er wel, want we wilden niet zomaar de wedstx-ij d cadeau gevenMaar het belang- rijkste was dat we ongeschon den het duel doorkwamen. Trouwens, zo slecht was het ook weer niet." In de beginfase was Ax-nemui- den nog wel de betere ploeg. Cor Schroevers stond na een lang durige blessure in de basis bij Arnemuiden. De linkex-spits zag zijn kopbal tegen de lat belan den. Na dat eerste kwartier kwam de thuisclub beter in de wedstx*ijd. Dat x-esulteerde in een doelpunt van Robbie Jonk man, die door Mario de Fouw keurig werd vrijgespeeld en oog in oog met Arnemuiden-doel- man Dylan Gexritsen geen fout maakte: 1-0. Daarna was er sprake van een evenwichtige strijd, maar de beste kansen waren voor Ter neuzense Boys. Tot twee keer toe had Tim Louwiesse de vrije doortocht toen de verdediging van Ax-nemuiden de buitenspel- val niet goed hanteerde. Door attent optreden van doel man Gort hield Terneuzense Boys de 'nul'. In de tweede helft leken beide ploegen niets meer te willen ver- andex-en aan de stand. Een vrije trap van Adrie van Belzen, net jes gepareerd door de attente Boys-doelman Ronald Gort, schudde de toeschouwers even wakker. Daarna was gezapig heid troef. Alleen in de slotfase kende het duel een kleine ople ving. Eerst was Jaennot de Wolf met een kopbal dichtbij de ge lijkmaker, waarna aan de ande re kant Mario de Fouw een schot goed zag verwerkt worden door doelman Gerritsen. Terneuzense Boys-Arnemuiden 1-0 (1-0). 16. Robbie Jonkman 1-0. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Hein- kenszand). Gele kaart: Danny van de Velde Terneuzense Boys). Aantal toeschouwer150. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Remco Mullaert (81. Sander van Zweeden), Ayhan Atmaca, Jeroen van de Broeke, Robert Rijnberg; Danny van de Velde (70. Anrico van 1-Iecke), Mevled Eryürük, Robbie Jonkman, Jordi Goossen; Mario de Fouw, Tom Louwiesse (70. Nikki de Wolff). Arnemuiden: Dylan Gerritsen; Ron nie Moerdijk, Jos Poortvliet, Jaco Moerdijk, Cor jan Marijs; Adrie van Belzen, John Crucq, Comé van Bel zen; Jaennot de Wolf, Jack de Smit (46. Pierre la Grand), Cor Schroe vers (55. Arjan Reynoudt). doorWim Broekhoven VLISSINGEN - AZVV pakte op de laatste speeldag van de tweede klasse via een ruime 8- 2-overwinning op Veere de vervangende periodetitel van kampioen Oranje Wit. Rillan- dia won met 4-1 van datzelfde Oranje Wit en omdat 's-Heer Arendskerke Kogelvangers klopte (4-1wordt Seolto (7-0- winst op WC) tiende in de ranglijst. De ploeg uit Zeven bergen moet nu in de nacompe titie zijn plaats in de tweede klasse zien veilig te stellen. Rillandia-Oranje Wit 4-1: De thuisploeg kwam al in de vijfde minuut via een vrije trap van CoiTié Nuyens op een rustge vende vooi'sprong. Direct na de pauze zette Heymans met de afscheid nemende Eric Wiens een één-tweetje op, waarna de laatste de 2-0 maakte. De par tij werd twintig minuten voor tijd door diezelfde Wiens defi nitief beslist. Michel Anusie maakte er tien minuten voor tijd ook nog 4-0 van en pas in de laatste minuut wex-d het 4-1 door Martin Kroon. Dauwendaele-Tholense Boys 3-5: Francel Kousemaker zorgde na tien minuten voor de 0-1 en Marnix Kousemaker was halverwege de eerste helft verantwoordelijk voor de 0-2. René de Nooyer tekende vijf minuten na rust vanaf elf me ter voor de 1-2. In de laatste twintig minuten werd het via Jan Gi'oenewegen 1-3, Jeroen van de Schelde 2-3, Francel Kousemaker 2-4, Lukas Fran sen 3-4 en weer Jan Groenewe- gen (voorzet van de ingevallen grensrechter Van der Wielen) 3-5. Kogelvangers - Arendskerke 1-5: De Zeeuwen toonden heel wat meer inzet en hadden bo vendien een vaak ongrijpbare Frank Goedegebure in de ploeg. Halverwege de eerste helft strafte Ard Eversdijk een fout van de Kogelvangei's- doelman af; 0-1. Een minuut later rondde Dennis op 't Hof een fraaie solo van Frank Goe- degebure doeltreffend (0-2) af. Arendskerke kwam na een half uur toch nog even in de proble men nadat de doelman van de thuisploeg tot twee keer toe een strafschop van Walter de Kok stopte en vanuit de tegen aanval Jacco van der Giessen prompt ook nog voor de 1-2 zorgde. Een kwartier na x*ust liet Frank Goedegebure met een solo de 1-3 aantekenen. Tien minuten later bleek zijn snelheid na een voorzet van Patrick Nieuwenhuiz meer dan voldoende voor de 1-4. Via een treffer van Patrick Kreule werd het tien minuten voor tijd ook nog 1-5. 80. Joep Frusch 5-2, 86. Comé Lan gendoen 6-2, 90. Rory Curran 7-2, 92. Leon Goossen 8-2. Scheidsrech ter: M. Paardekooper (Ouwerkerk). Aantal toeschouwers: 125. AZVV: Niels Meesen; Jochem van Leeuwen, Gerben Steijaert, Freddy Bakker (46. Jurgen de Reu), Kees Schieman; Rory Curran, Jacco Koekkoek (84. Wouter Kruisifikx), Leon Goossen, Joep Frusch; Jaap den Doelder, Veli Eryürük (73. Cor- né Langendoen). Veere: Wilco Heij; Jacky Blijlevens, André van Maldegem, Pascal Caumartin, Adriaan Kroese; Paul Noya 63. Wilco de Keuning), Marcel Corbijn, Randy de Dreu; Theo van Tatenhove, Rene Michel Gerritsen, Turgut Kizilarslan (63. Tim de Kra ker). van onze sportredactie MIDDELBURG - De karters van Hoondert hebben in Mid delburg hun vijfde opeenvol gende overwinning geboekt in de A-competitie van Middel burg. De voorsprong van het team uit 's-Heerenhoek in het algemeen klassement op num mer twe Van Staveren bedraagt 26 punten. In deze zestiende race mocht Hoondert als eerste starten. Sa men met Pannekoekhuisje Dis hoek x-eed de leidersploeg snel weg van de andere teams. Na de eerste wissels nam Panne koekhuisje Dishoek de leiding over maar verloor deze weer door een misverstand bij het wisselen. Ondanks een wijzi ging in het team hield Hoondert de voorsprong vrij eenvoudig vast. Het slot leek nog even spannend te worden. Ramon Kuipers van Pannekoekhuisje zette zeer snelle tijden neer en even leek het dat hij dichter bij kwam, maar de veertienja rige Sylvano van Sprundel van Hoondert pareerde de aan val. Achter het leidende tweetal I dacht Van Staveren de derde plaats in handen te hebben, maar op de finish was Van Gilst Kevers de ploeg met een halve i kax-tlengte te snel af. Technoma- rine werd vijfde, Hans Verkerk werd zesde. Stand na zestien races: 1. Hoondert 's Heerenhoek 252, 2. Van Staveren 216, 3. Pannekoekhuisje Dishoek j 212, 4. Technomarine 168, 5. Van Gilst 1.34, 6. Hans Verkerk 104, 7. Ponzerally 60. Biljarten Teamcompetitie Bandstoten, district Walcheren de Bevelanden. Klasse D1A: D.O.S.ov. I-Delta 1 3-6; 't Raedthuys 1 -V.E.G.A.B.V 2 3-6. Klasse D1B: O.B.K. 1-D.O.S.ov. 2 7-2; Dampoort 1 -ReHaWe 2 5-4. Klasse D1C: Delta 3-De Vier Lin den 1 6-3; H.I.O. 1-De Toekomst 1 4-5. Standen. Klasse D1A: 1V.E.G.A.B.V 1 4 gespeeld,26-10 punten; 2. D.O.S.ov. 1 5, 26-19; 3. V.E.G.A.B.V 2 5, 23-22; 4. Delta 1 5, 21-24; 5. 't Raedthuys 1 5, 20-25; 6. De Sportvisser 1 4, 16-20; 7. A.L.M. 1 4, 16-20, 8. ReHaWe 1 4, 14-22; Klasse D1B: 1. ReHaWe 2 5, 28-17; 2. Delta 2 4, 24-12; 3. Dampoort 1 5,23-22; 4. O.B.K. 1 5, 21-24; 5. V.E.G.A.B.V 3 4, 20-16; 6. De Sportvisser 2 4, 16-20; 7. A L M. 2 4, 16-20; 8. D.O.S.ov. 2 5, 14-31. Klasse D1C: 1. De Toekomst 1 5, 29-16; 2. De Sportvisser 3 4,23-13; 3. V.E.G.A.B.V 44, 21-15; 4. H.I.O. 1 4, 20-16; 5. Delta 3 4, 15-21; 6. De Vier Linden 1 4, 14-22; 7. Scheldezicht 1 3 4-23. Paardensport Kloosterzande. Concourshippique LR en PC De Honteruiters. Springen paarden klasse ZZ: 1. Sandy den Exter, Veerse- dam's Frisbee (N-Bev.) 0/0/31.64; 2. Ilyo de Loos, Nadir (Hulst) 0/opgave; 3. Luc Cornelissens, Prins Forever (Hulst) 17.5/91.74. Klasse Z: 1. Cindy Perdaen, Discovery (Eenhoornr.) 0/34.14; 2. Si mon den Exter, Mumbo (Kortgene) 0/37.73; 3. Luc Cornelissens, Panter, 0/38.60. Klasse M: 1. Jan Willem de Fey- ter, Mandela (Oranjer.) 0/83.13; 2. Bram Klaasse, Geston (Walcheren) 4/77.88; 3. Jeroen Burm, Champagne du Nord (Hulst) 4/78.04. Klasse L: 1Sany den Ex ter, Piloot (N-Bev.) 0/39.85; 2. Ellen Bri quet, PasPartout (Hulst) (Eenhoornr.) 0/42.81; 3. Nadine Doosjen, Hyperion (Oranjer.) 4/42.67. Klasse B: 1. Johny Thijs, Delfa (Hulst) 0/36; 2. Jaap Moer land, Colorado (Stavenisse) 1.25/42; 3. Josje Moerland, Ohio (Stavenisse) 4/48. Pony's klasse Z cat. DE: 1Stefan de Beu- Ie, Pandora (HulstO 0/59.78. Klasse M cat. D: 1 Ylona Schroevers, Morion S (Oranje zon) 5.5/88.98. Klasse L cat. DE: 1Margot van Beest, Brian (Kleppertjes) 0/57.50. Klasse B cat. DE: 1. Shirly de Beule, Bon Amour (Hulst) 3/43. Klasse B cat. C: 1. Marie-Paul Herman, lljo B (Kleppertjes) 0/48. Dressuur paarden klasse Z2: 1. Beatrijs Rijken, Mister C (Gouwe Reyers) 182. Klasse Z1: 1. Sanja Dingemanse, Nicara (Paardebloem)201; 2. Anneke Tieleman, Helasco (Hulst) 188; 3. Ingeborg van Zee- Ie, Orlando (Zwinr.) 165. Klasse M2:1Il se Rooze, Levita (Terneuzen) 146; 2. Ilona van Drongelen, Joris (Oranjer.) 143;3.Si- byle Burm, Kasper (Hulst) 139. Klasse M1: 1. Mare Mahu, Markant (Honter.) 164; 2. Renata Mahu (Honter.)162; 3. Pe tra de Feijter, Noblesse (Oranjer.) 158. Klasse L2: 1 Janine Commee, Royal La dy (Paardebloem) 161; 2. Annabel Syn- esal, Lelithius (Oranjer.) 161; 3. Moniek de Maat, Ostwind (Hulst) 157. Klasse LI: Jose Faas, Sanne (Zwinr.) 183; 2. Petra Tollenaar, Pepperone Z (Oranjer.) 173; 3. Femke van Goethem, Nancy (Honter.) 172. Klasse B (groep A): 1. Emma de Schepper, Risqeutout (Honter.) 171; 2. Esther Faas, Rapache (Oranjer.) 170; 3. Resy van Harn, Pandora (Haringr.) 166. Klasse B (groep B): 1. Marine van de Schelde, Nipper (Schouwser.) 160; 2. Willemiek van de Schelde, Novaressa (Schouwser.) 157; 3. Simone van Wezel, Dexia H (Oranjer.) 155. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Sabine Ta- rant, Little Girl (Zwinr.) 170. Klasse Z1 cat. DE: 1. Agnetha Bertou, Elcaro (Haringr.) 188. Klasse M2 CD: 1 Eline Pauwels, Altos Adante (Hulst) 166 Klas se L2 cat. DE: 1. Micha de Keijzer, Rolein (Honter.) 153. Klasse M1 cat. DE: 1. Mar got van Beest, Brian (Kleppertjes) 158. Klasse L cat. DE: 1. Maricelle Bouchout, Paddington (Kleppertjes) 165. Klasse L1 cat. ABC: 1. Suzanne van Heirsele, Maris- sa (Biezenr.) 161. Klasse B cat. DE: 1. Eli ne de Zeeuw, Melanie (Kleppertjes) 170. Klasse B cat. AB: 1. Febe van Heirseele, Pukkie (Biezenr.) 153. Tweede proef paarden klasse Z2:1. Bea trijs Rijken, Mister C, 187. Klasse Z1: 1. Sanja Dingemanse, Nicara, 186; 2. Inge borg van Zeel, Orlando (Zwinr.) 180; 3. Annemieke Tieleman, Helasco, 169, Klasse M2: 1. Ilse Rooze, Levita, 162; 2. Sbyle Burm, Kasper (Hulst) 148; 3. Ilona van Drongelen, Joris (Oranjer.) 141. Klasse M1: 1. Petra de Feijter, Noblesse, 166; 2. Margreta Vink, Illinois (Zwinr.) 163; 3. Tinie Scheele, Amadeus (Oran jer.) 159. Klasse L2: 1. Rachel Haak, HaydnSt Paul (Hulst) 170; 2. Janine Com mee, Roal Lady (Paardebloem) 164; 3. Suzanne de Plaa, Milton W (Hulst) 163. VLISSINGEN - Wielrenner Niek Rentmeester is gisteren tweede geworden in de Oranje ronde van Breda, een wedstrijd voor nieuwelingen over 45 kilo meter. De Goese renner uit de ploeg van ZRTC Theo Middelkamp werd in de sprint geklopt door de Zuid-Hollander Arjan de Baaf. Jacob Wijnstra (ook ZRTC) eindigde als achttiende. In de Oi'anjeronde voor junioren (over 90 km) werd Ruud Rent meester achtste. Dirk van Dam, eveneens uit Goes, kwam als achttiende over de meet. Klasse L1: 1. Rachel Bergs, Tramona (Hulst) 172; 2. Petra Tollenaar, Peppero ne Z, 170; 3. E. Babahmetovic, Isaros (Zwinr.) 163. Klasse B: 1. Resy van Harn, Pandora, 174; 2. Emma de Schepper, Ris qeutout, 172; 3. Coco van Beest, Chanel (Oranjer.) 170. Pony's klasseZ2 cat. DE: I.SabineTaran, Little Girl, 182 Klasse Z1 cat. DE: 1. Ag netha Bertou, Elcaro, 172. Klasse M2 cat. CDE: 1Marjolein de Maat, Champ (Klep pertjes) 157. Klasse M1 cat. DE: 1. Margo van Beest, Brian, 166. Klasse L2 cat. DE: 1. Gwendoline Bher, Odessa (Een hoornr.) 164. Klasse L1 cat. DE: 1. Mari- cella Bouchout, Paddington, 168. Klasse LI cat. ABC: 1. Suzanne Heirseele, Maris- sa, 163. Klasse B cat. DE: 1. Eline de Zeeuw, Melanie 166. Schietingen Zeeuws Kampioenschap indoor hand- boogschieten. Compoundklasse: 1. Hans Bergmans (Eendracht Vlissingen), 2. Edie Geelhoed (van UNO Ovezande), 3. Jaap Rentmeester (UNO Ovezande). Olympische (recurve) klasse: 1. Gerrie Smitskamp (Schutterij Ravenstein Kloe- tinge) 2. Bram Koole (St. Sebastiaan Yerseke), 3. Lau Rentmeester (UNO Ovezande). Sportprijsvragen Lucky Day: 09-16-17-20-24-26-33-35-36- 41 -49-50-54-56-57-60-63-70-73-76. (on der voorbehoud) Tennis München. Mannen, 420.000 euro. Eerste ronde: Gross (Dui) - Sluiter (Ned) 4-6 7-5 6-1, Stepanek (Tsj) - Van Scheppingen (Ned) 6-3 6-0, Kiefer (Dui) - Kafelnikov (Rus/1) 6-4 6-7 6-3, Haas (Dui/2) - Nal- bandian (Arg) 7-5 4-6 6-1, Novak (Tsj/4) - Andersen (Nor) 4-6 6-1 6-4, Schüttler (Dui) - Johansson (Zwe/5) 7-5 6-3, El Ay- naoui (Mar/6) - Mirnyi (WRu)6-4 6-4, Joesjni (Rus) - Arazi (Mar) 6-21-66-1, Me- ligeni (Bra) - Krajan (Kro) 2-6 6-1 6-0, Pa vel (Roe) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-4. Voetbal Zaterdagvoetbal. Tweede klasse E: Ril landia - Oranje Wit 4-0, Terneuzense Boys - Arnemuiden 1-0, Kogelvangers - 's-Heer Arendskerke 1-5, Dauwendaele - Tholense Boys 2-5, Seolto - WC '68 8-0, AZVV - Veere 8-2. Oranje Wit 22 15 4 3 49 57-23 Arnemuiden 22 13 5 4 44 42-18 AZVV 22 11 4 7 37 51-29 Kogelvangers 22 12 1 9 37 51-43 Terneuz. Boys 22 10 6 6 36 44-27 Tholense Boys 22 10 3 9 33 38-36 Dauwendaele 22 10 1 11 31 34-52 Rillandia 22 9 3 10 30 38-41 Arendskerke 22 9 2 11 29 47-46 Seolto 22 8 4 10 28 43-34 Veere 22 4 7 11 19 34-58 VVC'68 22 0 2 20 2 14-86 Vrouwenvoetbal. Hoofdklasse: Oranje Nassau-ODC 5-1. Saestum 20 17 2 1 53 72-13 Braakhuizen 20 13 1 6 40 63-30 Oranje Nassau 19 11 6 2 39 56-30 Wartburgia 20 9 5 6 32 31-25 WFC 20 9 3 8 30 29-30 I TerLeede 19 8 4 7 28 26-19 Stedoco 20 6 7 7 25 42-36 Reiger Boys 20 5 8 7 23 39-52 Klarenbeek 20 5 3 12 18 36-44 ODC 20 3 8 9 17 16-43 Oostkapelle 20 4 2 14 14 37-64 Muiden 20 1 7 12 10 18-79 Wielrennen Ronde van Romandië. Proloog in Genè- ve: 1. Verbrugghe (Bel) 3,2 km in 4.13, 2. Moos (Zwi) op 0,01,3. Elmiger (Zwi) 0.02, 4. Ruskys (Lit) 0.02,5. Bodrogi (Hon) 0.03, 6. Zubeldia Aguirre (Spa) 0.04,7. Cuesta Lopez (Spa) 0.05, 8. Marcus Zberg (Zwi) 0.05, 9. Frigo (Ita) 0.05, 10. Millar (GBr) 0.05, Nederlanders: 39. De Groot 0.10, 71. Pronk 0.14, 97. Mutsaars 0.17, 129. Veneberg 0.45. Zaalvoetbal ZVV De Bevelanden. Eerste klasse: Apol lo Snb.Gm. - Kamerbreed 6-3, Gem. Goes/v.Sabben - Apollo Snb.Gm. 3-9. Stand aan kop: 1 Apollo Snb.Gm. 23-66 (kampioen), 2. Bloemisterij Wisse 24-55, 3. FC Havenzicht 21-43, 4. Kamerbreed 24-42, 5. Decokay deVerfbron 24-41. Tweede klasse: Wolter Dros - ESK Bati 0-3, Café Bonaparte - FC Total .9-2, Mes- sina/C1000 - Camp.de Paardekreek 8-4. Stand aan kop: 1ESK Bati 24-69 (kampi oen)^. Messina/C1000 Clement 24-66,3. De Landbouw 23-46, 4, Café Bonaparte 23-4, 5. Content 24-38. Derde klasse: Delta Nuts - Intersport 3-0. Stand aan kop: 1SV Robur 21-52,2. Del ta Mossel 20-46, 3. Rojas Tankersh. 20- 45, 4. LW Meyer 22-41, 5. Intersport 20- 39. woensdag— Hü: Biljarten Derde divisie, poule 7 Landelijke com petitie driebanden groot. DGV Euro Gin- seng-BV De Distel. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.30 uur. Dammen Halve finale Nederlands aspirantenkam pioenschap. Eerste en tweede ronde. Lo-1 catie: Hotel Kodde in Aagtekerke. Aan vang 10.00 uur (eerste ronde) en 15.00 i uur (tweede ronde). Wielrennen Avondcompetitie. Organisatie: ZRTC Theo Middelkamp. Aanvang: 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16