Havens bereiken CAO-akkoord PER AUTO ,BOOT, BUS OF TREIN LAAT DE PZC UW REISGENOOT ZIJN. Wind jaagt bruinvissen de dood in Kinderen? Ondernemers willen Sas gezelliger maken Echo-nominatie verrast Middelburgse Schipper bekritiseert hotelschipkapitein Motorrijder gewond Vermeire keizerschutter van Koewacht Onderhandelingen bij Total leveren niets op artsendiensten CA ICAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. D7P door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Inhakend op het gemeenteplan Vitaal Sas, presenteerde de ondernemers vereniging Sas'70 gisteravond in De Vlaanderen haar versie van deze ontwikkelingsvisie. Daarbij werd met name geha merd op de historische, authen tieke kracht van Sas van Gent. Die moet volgens Sas'7O-lid M. Torbijn worden behouden en zelfs versterkt. ,,We moeten Sas van Gent weer gezellig maken. Gezelligheid zorgt voor meer winkels. Een toename van win kels zorgt weer voor gezelligere taferelen, waardoor vervolgens nog meer ondernemers een win kel in Sas van Gent zullen ope nen. De historische, authentie ke sfeer moet daarom worden benadrukt." Torbijn opperde ideeën als een uniforme bestrating met kin derkopjes in het winkelcen trum, authentieke verlichting en uithangborden, gietijzeren straatnaamborden en het uit lichten van mooie panden. Torbijns collega J. Vink bena drukte dat het slechts om voor lopige ideeën gaat. „We hebben nu een idealistisch plaatje ge maakt. Over kosten hebben we bijvoorbeeld nog niet nage dacht. Het zal ook nog vijf tot tien jaar duren voordat alles ge realiseerd zal zijn. Wij willen onze leden en ook de politici la ten zien hoe wij willen inhaken op de gemeenteplannen. Het is nu vijf voor twaalf, dus is het zaak dat we er met zijn allen de HOEK - Bij een aanrijding in Hoek is gistermiddag een 22-ja- rige motorrijder uit Terneuzen gewond geraakt. De motorrij der kreeg geen voorrang van een 32-jarige vrachtwagenbestuur der uit Middelharnis. De vrachtwagen reed op de Hoek- seweg en wilde linksaf slaan richting de Knol. De chauffeur zag daarbij de motorrijder over het hoofd. De Terneuzenaar is met beenletsel naar het zieken huis gebracht. schouders onderzetten." En dus kwam Sas'70 met een aantal praktijkgerichte ideeën. „We moeten vooral de service naar de consument vergroten. We denken hierbij bijvoorbeeld aan presentaties, een soort mode show op reis." Zowel de ondernemersvereniging als wethouder R. Noët pleitte gis teravond voor het benadrukken van het 'speciale winkelhart'. „Sas van Gent kenmerkt zich door zijn vele speciaalzaken. I Dit profiel kan worden versterkt door het doorspeciali- seren van winkels en het aan trekken van nieuwe speciaalza ken. De negatieve tendens waarin de Sasse detailhandel zich momenteel bevindt, moet worden omgebogen. Als het zo doorgaat, kan je in een Sasse winkelstraat bij wijze van spre ken een kanon afschieten zon der dat je iemand raakt.", grap te Noët. Met het totale project is 2,2 mil joen euro gemoeid. De gemeente Sas van Gent staat garant voor 2 miljoen euro. „Na de herinde ling zal het tekort (200.000 euro) worden meegenomen door de nieuwe gemeente", aldus Noët. KOEWACHT - Jean Marie Ver meire is gekroond tot keizer van de schuttersmaatschappij Sint Sebastiaan in Koewacht. Tijdens de koningsschieting op de staande wip schoot Vermeire voor het derde achtereenvol gende jaar de felbegeerde hoge vogel naar beneden. Bij de handboogvereniging mag een schutter die drie keer achter el kaar de koningstitel in de wacht sleept, zich keizer noemen. Ver meire kreeg van burgemeester J. Mulder van Axel de sportme- daille van de gemeente uitge reikt. Bij de Friezen in Graauw werd A. Goossen de nieuwe koning. Bij de Friezen spanden ook ne gen jeugdleden de boog voor de koningsschieting. A. Biddelo is de nieuwe jeugdkoning. dinsdag 30 april 2002 door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Vakbonden en de directie van NV Haven van Vlissingen (HVV) en Verbrugge Terminals in Terneuzen hebben een akkoord bereikt over een bonus die werknemers krijgen als het bedrijf goed draait. De bonden willen 500 euro per werknemer, het bedrijf biedt 350 euro. FNV-bestuurder E. Schellen berg: „Hoe vast de onderhande lingen zitten, blijkt op 6 mei. Dan is de volgende ronde bij de onderhandelingen bij Shell. Hoewel de directie van Total het niet hardop zegt, kijkt het daar naar. De afgelopen jaren is ge bleken dat het afsluiten van Cao's bij bedrijven snel gaat als die van Shell of Akzo zijn afge sloten. Alle bedrijven richten zich naar die twee grote onder nemingen. Akzo heeft vorig jaar een tweejarige overeenkomst gesloten, dus iedereen kijkt naar Shell. De kans is groot dat er na 6 mei bij Total ook meer mogelijk is." Op 27 mei praten de vakbonden en de Total-directie verder. Komt er dan geen akkoord, vol gen drie dagen later ledenver gaderingen. Schellenberg: „Dan is er gedonder." nieuwe CAO. Dat in tegenstel ling tot Total, waar de onder handelingen zijn vastgelopen. Werknemers van de NV Haven van Vlissingen (HVV) en Ver- brugge Terminals in Terneuzen krijgen vier procent loonsver hoging. Als de inflatie dit jaar hoger is dan drie procent, komt daar 0,5 procent bij. Daarbo venop krijgen de medewerkers van HVV jaarlijks 2,25 procent extra loon, net zo lang totdat de achterstand met de lonen bij Verbrugge Terminals is ingelo pen. Die achterstand bedraagt circa acht procent. Personeel van HVV was na de overname door Verbrugge Terminals daarover ontevreden. Om hun eisen kracht bij te zetten leg den ze het werk twee weken geleden tot twee keer toe kort neer. Voorwaarde Het bedrijf stelt aan de nieuwe CAO wel één voorwaarde: het inlopen van de achterstand gebeurt alleen als het bedrijf winst maakt. FNV-bestuurder W Waumans: „Een voorwaarde waar we het mee eens zijn. Het bedrijf moet het wel kunnen be talen. Dat neemt niet weg dat de verwachtingen zodanig zijn dat de achterstand waarschijn lijk in vier stappen is ingelo pen." Het personeel is gisteren inge licht en heeft unaniem inge stemd met het akkoord. De on derhandelingen over minder heikele punten gaan nog door. Maar de bonden verwachten daar geen problemen. Total Bij Total in Vlissingen zijn de onderhandelingen over een nieuwe cao vastgelopen. De vakbonden eisen vier procent loonsverhoging. Total biedt 3,5 procent. Verder verschillen de meningen over de hoogte van de door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Het kwam voor haar als een donderslag bij heldere hemel. De 21-jarige Serpil Tascioglu uit Middelburg was sprakeloos toen ze hoorde van haar nominatie voor de Echo-award. Het Expertise Centrum allochtonen Hoger Onderwijs heeft Serpil samen met nog twee hbo-studenten ge nomineerd voor de prijs van meest veelbelovende student van allochtone afkomst in Ne derland. Serpil Tascioglu studeert hlo- chemie aan de Hogeschool Zee land. Ze dankt haar nominatie onder meer aan haar bijzondere studieprestaties. „Ik haalde mijn eindexamen havo met twee achten en vier zevens. Mijn pro- paedeuse in één j aar en ik ben nu bezig met afstuderen", vertelt Serpil vanaf haar stageplek bij Unilever in Vlaardingen. „En ik hoop hier een vaste baan te be machtigen." Om voor een Echo-award in aanmerking te komen, moet de student aan bepaalde voor waarden voldoen. Die moet zich bijvoorbeeld hebben ingezet voor de organisatie van de hoge school of universiteit. Serpil: „Ik ben medeoprichter van het Promotieteam Allochtone Stu denten aan de Hogeschool Zee land. Dat is een team dat alloch tone middelbare scholieren warm probeert te maken voor het hogere beroepsonderwijs. We proberen zo de instroom van allochtonen te vergroten." Verder heeft Serpil gestalte ge geven aan de Turkse Week op de HZ, zit ze in de Oplei dingscommissie en organiseer- Serpil Tascioglu: „Ik heb een ambitieus karakter en de nominatie is een welkome eer." de ze een studiereis naar Istan bul. Deze prestaties leverden haar niet alleen een nominatie op, het vervulde haar naaste omgeving met oprechte trots. De enthousi aste Middelburgse ziet de uit slag van de Echo-award op 2 mei vol goede moed tegemoet. De award bestaat uit een kunst werk en een 'uitdagende' zo mercursus International Poli tics aan de Universiteit van Cambridge in Groot-Brittan- nië. De winnaar ontvangt de prijs uit handen van minis ter Hei-mans van Onderwijs in de Pulchri Studio in Den Haag. Rolmodellen Onder het motto 'Talent kent geen grenzen' wil Echo door deze uitreiking positieve rol- foto Lex de Meester modellen van allochtone stu denten zichtbaar maken voor de hele Nederlandse samenle ving. Serpil Tascioglu als uithang bord? „Het zij zo. Ik heb een am bitieus karakter en de nomina tie is een welkome eer." neuzen, wilde het schip bij Vlis singen de sluis in varen. Door sterke stroming en hoge golfslag dreef het echter verder de zee op. Met sleepboothulp kon het schip richting veiliger vaarwa ter worden gebracht. De schipper van de reddingboot vraagt zich af of de kapitein de weerberichten wel begrepen heeft. „Ik begrijp best dat die lui in een bepaald tijdsprogramma zitten. Dan worden de weerbe richten wel eens overgeslagen." Daarmee heeft de kapitein van het hotelschip zich volgens De Lobel in een zwaar risicovolle situatie begeven. „Je zag de gol ven voor de ramen lopen. Je moet er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn als de golven naar binnen waren geslagen." Schipper De Lobel zal het voor val melden in een interne rap portage aan de reddingmaat schappij KNRM. Volgens een woordvoerder van de politie te water is er geen aanleiding om stappen te nemen tegen de kapitein van het hotel schip. „Hier was sprake van een combinatie van weer en wind en de manoevreerbaarheid van het schipDe kapitein heeft gewoon dinsdag 30 april 2002 (konin ginnedag) CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, dins. 08.00-wo. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115)616262. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Axel en Zaamslag, dins. 8.00-17.00 uur: W. L. Fraanje, Voorburcht 2, tel. (0115) 431244. Spreekuren 11.30-12 en 17-17.30 uur. Sas van Gent e.o., ma. 18-wo. 8 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, West- dorpe, tel (0115)452525. Spreekuur zat. 10.00 uur in praktijkge bouw Oranjestraat 2. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat8, Philip pine, tel.(0115)491769. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse dins. 8.00- wo. 8.00 uur W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. (0114) 686800, spreekuur 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: I. J. Buize en C. Hans, Nieuwstraat 55, Oostburg, tel. (0117) 453580 en Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: J. Th. G. M. Mathijssen, Herengracht 13, Terneuzen, tel. (0115) 612004. Spreekuren 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, 08.30-17.30 uur: Apotheek Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, 10-11 en 16.30-17.30: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115) 562888. Hulst, 11-12 en 14-18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur 11-12 u. Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. uitslui tend behandeling van spoedpatiënten na telefonische afspraak, tel. 0115 (696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117) 454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oostburg, 13.00-13.30 uur. Oostburg: J. P.J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114) 312701, Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0115)674555. Mr. F.J. Haarmanweg 49 4538 AN Terneuzen Tel. 0115-697455 Ben je moeder ol wil je moeder werden? Stop dan mei roken. Het is slecht voor jezelf emoorje (ongeboren] kind. Meer informatie? Bel D9DD-9390 |ll,M/€l,lOp/i| IrUDE FACTO IA'N'MVMSTOIDING door René Schrier RILLAND-BATH - Bij de Kreekraksluizen in de buurt van Rilland is maandag een do de bruinvis gevonden. Het is het vierde exemplaar na drie eerde re vondsten in het afgelopen weekeinde. De medewerkers van de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren Zee land hadden zondag al doorge kregen dat er bij het strandje van de Bergse Diepsluis een le vende bruinvis was gevonden. Dit dier is teruggezet, maar heeft het waarschijnlijk niet ge red. Volgens J. van der Hiele van de Eerste hulp is het maandag gevonden exemplaar zeer waar schijnlijk de bruinvis die bij de Bergse Diepsluis was terugge zet. Van der Hiele gaat er vanuit dat de sterke wind de oorzaak is van het feit .dat er de laatste dagen zoveel bruinvissen zijn gevon den. Als er eerst een harde noordwestenwind is en daarna een zuidwester er achteraan, dan kun je er zeker van zijn dat er wel vissen aanspoelen, geeft hij aan. door Jacques Cats VLISSINGEN-De kapitein van hotelschip Rembrandt van Rijn gedroeg zich zondag onverant woord. Dat verwijt komt van de schipper H. de Lobel van de red dingboot in Breskens. „Dat ding had daar nooit met dat weer mo gen zijn." De Rembrandt van Rijn was met 89 voornamelijk oudere passa giers op meerdaagse rondreis door Zeeland. Komend van Ter- het weer verkeerd ingeschat." R van Hengst, de kapitein van het vanuit Arnhem opererende va rende hotel, ontkent dat hij de weersgesteldheid verkeerd heeft ingeschat. „Ik vaar wel vaker met windkracht acht. De ramen kunnen daar tegen.". Hij had de sleepboothulp ingeroe pen om het schip achteruit te trekken, zodat hij niet zou hoe ven draaien op de golven. „Ik wilde de oudere passagiers voor te veel geschommel behoeden". Marten Geerse toont de dode bruinvis die gisteren bij de Kreekraksluizen werd gevonden. foto Willem Woznitza VOLVO for life VOLVO S40/V40 EXCLUSIVE: ■METALLIC LAK -ELECTRONIC CLIMATE CONTROL - KOPLAMPWISSERS MET SPROEIERS -VERWARMBAREVOORSTOELEN - VISBY BEKLEDING S40 EXCLUSIVE U. 23.650; LESSE V.A. 539; VOLVO S40/V40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38