Goes zet proef transferium voort O Hé verplegende Zin in een werkvakantie? PZC Nominatie Echo-award voor Serpil Steun uw club en win prachtige Kapitein hotelschip was volgens redder onverantwoord bezig de Zonnebloem0 PZC 12 Pendelbus naar centrum rijdt alleen nog voor bezoekers Informatie borstvoeding Pinksterwake werkgroep Taizé SUPPORTACTIE Meer informatie? dinsdag 30 april 2002 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes hoopt het transferium in de loop van mei weer operationeel te hebben. De parkeervoorziening aan de rand van de stad met een gratis busverbinding met bet centrum blijft dan tot het eind van dit jaar in bedrijf. Het wordt het derde jaar dat het transferium dienst doet. Dit jaar is het de bedoeling dat het in elk geval op dinsdag en zater dag, traditioneel de drukste da gen in Goes, in gebruik is. In de maanden juli en augustus ko men daar de woensdag, donder dag en vrijdag bij. Er ligt nog geen officieel besluit van het gemeentebestuur, maar wethouder M. 't Hart gaf gister avond in de raadscommissie grondgebied in grote lijnen de strekking weer van een voorstel dat momenteel bij het college van burgemeester en wethou- ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de borstvoedingsor ganisatie La Leche Lea gue houdt woensdag 15 mei weer een informa tieavond op het adres Vondelingsplaat 15 in Zierikzee. Tijdens deze bijeenkom sten komen aan de orde: de waarde van borstvoe ding, de eerste weken na de bevalling, borstvoe ding in combinatie met werk, het introduceren van ander voedsel en het stoppen met borstvoe ding. Iedereen is welkom. Er mogen ook baby's wor den meegebracht. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Voor aanmelding kan men terecht bij Diana Ista, tel. 0111-483425. ders ligt. Dat gaat er hoogst waarschijnlijk mee akkoord en ook de commissieleden reageer den gisteren alvast positief. Vorig jaar was het transferium bij de Zeelandhallen nog zes da gen per week in bedrijf. Toen vormden ook de mensen die in de binnenstad werken een be langrijke doelgroep. Voor hen is inmiddels het parkeerterrein bij het Stationspark gereed, zodat het college niet kiest voor op nieuw zes dagen per week. Bovendien was het aantal 'wer kers' dat tussen april en decem ber gebruik maakte van het transferium naar verhouding beperkt: ongeveer 4000 tegen over 49.000 bezoekers van de binnenstad. A. van Oosten (GroenLinks) vond het deson danks 'heel spijtig' dat de gratis bus niet meer op alle werkdagen rijdt. Ervaringen 't Hart antwoordde dat het ex periment dat in 2000 met het transferium is ingezet, dit jaar wordt voortgezet. Opnieuw wordt het een jaar om ervarin gen op te doen. De situatie is ook gewijzigd omdat het parkeer terrein bij het Stationspark nu als alternatief beschikbaar is. Op het moment dat dit jaar blijkt dat werknemers toch ge bruik blijven maken van het transferium, is in de toekomst een uitbreiding te overwegen. Van Oosten zei, zoals zijn partij al eerder heeft laten blijken, van mening te zijn dat het transferi um niet eindeloos als een proef project kan worden gezien. „We moeten een keer van het experi mentele karakter af. Gezien het succes is het duidelijk dat we er iets definitiefs van moeten ma ken." H. Hoogerland (PvdA) vroeg zich af waarom de pendelbus wel in de laatste maanden van het jaar rijdt en niet in bijvoor beeld februari. Een helder ant woord daarop gaf de wethouder niet. Wel heeft het, zo zei hij, te veel tijd gekost om het transfe rium voor dit jaar weer op poten te krijgen. „Het is ergens op het stadskantoor te lang blijven lig gen." foto Lex de Meester SerpilTascioglu is genomineerd voor de titel meest veelbelovende student van allochtone afkomst. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Het kwam voor haar als een donderslag bij heldere hemel. De 21-ja- rige Serpil Tascioglu uit Middelburg was sprakeloos toen ze hoorde van haar nomina tie voor de ECHO-award. Het Expertise Centrum allochtonen Hoger Onderwijs heeft Serpil samen met nog twee hbo-stu- denten genomineerd voor de prijs van meest veelbelovende student van allochtone af komst in Nederland. Serpil Tascioglu studeert HLO-chemie aan de Hogeschool Zeeland. Ze dankt haar no minatie onder meer aan haar bijzondere studieprestaties. „Ik haalde mijn eindexa men havo met twee achten en vier zevens. Mijn propaedeuse in één jaar en ik ben nu bezig met afstuderen", vertelt Serpil vanaf haar stageplek bij Unilever in Vlaardingen. „En ik hoop hier een vaste baan te bemach tigen." Om voor een ECHO-award in aanmerking te komen, moet de student aan bepaalde voorwaarden voldoen. Die moet zich bij voorbeeld hebben ingezet voor de organisa tie van de hogeschool of universiteit. Serpil: „Ik ben medeoprichter van het Promotie team Allochtone Studenten aan de Hoge school Zeeland. Dat is een team dat alloch tone middelbare scholieren warm probeert te maken voor het hogere beroepsonderwijs. We proberen zo de instroom van allochto nen te vergroten." Verder heeft Serpil ge stalte gegeven aan de Turkse Week op de HZ, zit ze in de Opleidingscommissie en or ganiseerde ze een studiereis naar Istanbul. Deze prestaties leverden haar niet alleen een nominatie op, het vervulde haar naaste omgeving met oprechte trots. De enthousi aste Middelburgse ziet de uitslag van de ECHO-award op 2 mei vol goede moed tege moet. De award bestaat uit een kunstwerk en een 'uitdagende' zomercursus Interna tional Politics aan de Universiteit van Cam bridge in Groot-Brittannië. De winnaar ontvangt de prijs uit handen van minister Hermans van Onderwijs in de Pulchri Stu dio in Den Haag. Onder het motto 'Talent kent geen grenzen' wil ECHO door deze uit reiking positieve rolmodellen van allochto ne studenten zichtbaar maken voor de Ne derlandse samenleving. Serpil Tascioglu als uithangbord? „Het zij zo. Ik heb een ambitieus karakter en de no minatie is een welkome eer." door Jacques Cats VLISSINGEN-De kapitein van het hotelschip Rembrandt van Rijn heeft zich zondag onver antwoord gedragen. Dat verwijt komt van de schipper H. de Lo- bel van de reddingboot in Bres- kens. „Dat ding had daar nooit met dat weer mogen zijn. De weer berichten waren bekend. En de loodsdiensten waren gestaakt." De kapitein van het hotelschip reageert laconiek: „Er is een he leboel stampij gemaakt waar niks van klopt. Ik kon gewoon varen met het schip." De Rembrandt van Rij n was met 89 voornamelijk oudere passa giers op meerdaagse rondreis door Zeeland. Komend van Ter- neuzen, wilde het schip bij Vlis- singen de sluis in varen. Door sterke stroming en hoge golfslag dreef het echter verder de zee op. Met sleepboothulp kon het schip op de juiste koers richting veiliger vaarwater worden ge bracht. De schipper van de reddingboot vraagt zich af of de kapitein de weerberichten wel begrepen heeft. „Ik begrijp best dat die lui in een bepaald tijdsprogramma zitten. Dan worden de weerbe richten wel eens overgeslagen." Daarmee heeft de kapitein van het hotelschip zich volgens De Lobel in een zwaar risicovolle situatie begeven. „Je zag de gol ven voor de ramen lopen. Je moet er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn als de golven naar binnen waren geslagen. Dat is zeker niet denkbeeldig. Dat schip is helemaal niet ge bouwd voor zulk slecht weer." Schipper De Lobel zal het voor val melden in een interne rap portage aan de reddingmaat schappij KNRM. Naar buiten toe wordt daar niks mee gedaan. „Dat is onze zaak niet." Combinatie Volgens een woordvoerder van de politie te water is er geen aanleiding om nadere stappen te nemen tegen de kapitein van het hotelschip. „Hier was spra ke van een combinatie van weer en wind en de manoeuvreer baarheid van het schip. De ka pitein heeft gewoon het weer een beetje verkeerd ingeschat." Ook zat het tegen dat de stroom en de wind tegen elkaar in gin gen staan, waardoor de deining nogal groot werd. Omdat het schip niet veel diepgang heeft, kwamen de schroeven af en toe boven waardoor er achteruit heel weinig vermogen was en het schip niet meer zelfstandig kon draaien. Door afgaand wa ter werd de Rembrandt van Rijn steeds meer naar buiten getrok ken. Ziek schip P. van Hengst, de kapitein van het vanuit Arnhem opererende varende hotelontkent dat hij de weersgesteldheid verkeerd heeft ingeschat. „Ik vaar wel meer met windkracht acht. De ramen kunnen daar tegen.Van Hengst had de sleepboothulp ingeroepen om het schip achter uit te trekken zodat hij niet hoefde te draaien op de golven. „Want dan had ik misschien met een ziek schip gezeten en zat er geen soep meer in de borden. Ik wilde die oudere passagiers voor al te veel geschommel be hoeden." Volgens de kapitein hebben de passagiers zich geen moment angstig gevoeld. „Ze vonden al lemaal dat ik het goed gedaan had." MIDDELBURG - De werk groep Taizé Middelburg houdt zaterdag 18 mei een pinkster- wakedienst. De dienst wordt ge houden in de Petrus-en Paulus- kerk in Middelburg en begint om 21.00 uur. De interkerkelijke broederge meenschap houdt geen preek of overweging. Het grootste ge deelte van de dienst bestaat uit het zingen van mediatieve Tai- zé-liederen en het lezen van en kele bijbelteksten. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING (cBF; Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonneb!oem.nl Internet www zortnebloem.nl Doe mee met de Support Actie! Voor slechts €11,- per jaar bent u al donateur van uw favoriete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geldprijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. i9Pets°'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32