Akkoord over CAO in havens O Hé verplegende Zin in een werkvakantie? PZC Programma 4 mei Opbrengst gala naar schouwburg Steun uw club en win prachtige prijzen de Zonnebloem9 PZC b 12 Onderhandelingen bij Total zijn vastgelopen Vierdaagse Van der Vlies in Krabbendijke Voorstelling Jip en Janneke in Kapelle SUPPORTACTIE Meer informatie? dinsdag 30 april 2002 door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Vakbonden en de directie van NV Haven van Vlissingen (IIVV) en Verbrugge Terminals in Terneuzen hebben een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Dat in tegenstel ling tot Total, waar de onder handelingen zijn vastgelopen. Werknemers van de NV Haven -van Vlissingen (HW) en Ver- brugge Terminals in Terneuzen krijgen vier procent loonsver hoging. Als de inflatie dit jaar hoger is dan drie procent, komt daar 0,5 procent bij. Daarbo venop krijgen de medewerkers Van HW jaarlijks 2,25 procent OUD-VOSSEMEER - De Wan del Sport Club Oud-Vossemeer houdt vanaf maandag 27 mei een avondvierdaagse. 'Voor de grootste deelnemers- groep en voor de oudste deelne mer zijn bekers klaargezet. De overige deelnemers krijgen een herinnering. Er kan vijf of tien kilometer per avond worden ge lopen. Gestart wordt steeds om zéven uur, in het clublokaal van de Wandel Sport Club café Hof van Holland aan de Ring in Oud-Vossemeer. Voorinschrij- fen: 0166-672674 of 0166- 672858. KRABBENDIJKE - De SGP houdt donderdag 2 mei een ver kiezingsbijeenkomst in de grote zaal van de Gereformeerde Ge meente aan de J.W. Frisostraat in Krabbendijke. -Lijsttrekker B. van der Vlies houdt een toespraak. Na de pau ze is er een forumdiscussie on der leiding van het Zeeuwse Statenlid W. Kolijn. Aan de dis cussie nemen onder anderen Van der Vlies en C. van der Staaij deel. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. extra loon, net zo lang totdat de achterstand met de lonen bij Verbrugge Terminals is ingelo pen. Die achterstand bedraagt circa acht procent. Personeel van HW was daar na de over name door Verbrugge Terminals ontevreden over. Om hun eisen kracht bij te zetten legden ze het werk twee weken geleden tot twee keer toe kort neer. Het bedrijf stelt aan de nieuwe CAO wel één voorwaarde: het inlopen van de achterstand ge beurt alleen als het bedrijf winst maakt. FNV-bestuurder W. Waumans: ,,Een voorwaarde waar we het mee eens zijn. Het bedrijf moet het wel kunnen be talen. Dat neemt niet weg dat de verwachtingen zodanig zijn dat de achterstand waarschijnlijk in vier stappen is ingelopen." Het personeel is gisteren inge licht en heeft unaniem inge stemd met het akkoord. De on derhandelingen over minder heikele punten gaan nog door. Maar de bonden verwachten daar geen problemen. Bij Total in Vlissingen zijn de onderhandelingen over een nieuwe cao vastgelopen. De vakbonden eisen vier procent loonsverhoging. Total biedt 3,5 procent. Verder verschillen de meningen over de hoogte van de bonus die werknemers krijgen als het bedrijf goed draait. De bonden willen 500 euro per werknemer, het bedrijf biedt 350 euro. FNV-bestuurder E. Schellen berg: „Hoe vast de onderhande lingen zitten, blijkt op 6 mei. Dan is de volgende ronde bij de onderhandelingen bij Shell. Hoewel de directie van Total het niet hardop zegt, kijkt het daar naar. De afgelopen jaren is ge bleken dat het afsluiten van CAO'S bij bedrijven snel gaat als die van Shell of Akzo zijn af gesloten. Alle bedrijven richten zich naar die twee grote onder nemingen. Akzo heeft vorig jaar een tweejarige overeenkomst gesloten, dus iedereen kijkt naar Shell. De kans is groot dat er na 6 mei bij Total ook meer mogelijk is." Op 27 mei praten de vakbonden en de Total-directie verder. Benny Neyman is een van de artiesten tijdens het Gala of the Year. foto Roland de Bruin/GPD door Naomi Voet GOES - De Stichting Lions Goes houdt dit jaar weer een Gala of the Year. In de Zee landhallen in Goes kunnen bedrijven en verenigingen op zaterdag 25 mei eten van verschillende buffetten en optredens van diverse artiesten bijwonen, met als doel geld in te zamelen voor de Stichting Zeeuw se Schaapskudde en de Schouwburg Goes. Het muziekfestijn bestaat uit een optreden van Benny Neyman, ondersteund door showorkest Green Light Express. Tevens la ten de Blues Brothers Dedication van zich horen, evenals het talent Maiy Amora, win nares van de Soundmixshow 2001. Het gala wordt gepresenteerd door Helge Prinsen, ondermeer bekend van Omroep Zeeland te levisie. De Zeelandhallen worden die avond omge toverd tot een balzaal waarin koude en war me buffetten worden aangeboden. Bedrij ven steunen goede doelen door één of meer tafels te reserveren. Daarnaast bestaat de mogelijkheid te sponsoren, standruimte te huren of advertentieruimte in het program maboekje te kopen. Alle opbrengsten van Gala of the Year wor den besteed aan een maatschappelijk doel. Het gala wil met de opbrengsten van dit j aar onder meer meebetalen aan de kosten die worden gemaakt voor voorzieningen in de schouwburg, zoals een grote hal en liften. Concrete afspraken over wat er wordt ge daan met het geld zijn niet gemaakt. Vol gens Ella Haak, medeverantwoordelijk voor de organisatie van het gala, is dat af hankelijk van het opgebrachte bedrag. Er zijn volgens haar al redelijk wat aanvragen binnenmaar hoeveel het gala dit j aar op zal brengen voor de goede doelen is nog niet te zeggen. Voor meer informatie: 0113-214330 of e- mail: hdekker@scheldeinternational.com. door Naomi Voet GOES - Op zaterdag 4 mei heeft de jaarlijkse herdenking plaats van hen die in de Tweede We reldoorlog zijn omgekomen. In de verschillende gemeenten wordt hier aandacht aan ge schonken. Een stilte van twee minuten vormt het belangrijk ste onderdeel. De gemeenten houden eveneens een stille tocht ter nagedachtenis aan de geval lenen. In de gemeente Goes wordt de herdenking per kern gehouden. In 's-Heer Arendskerke wox'den de gevallenen bij het monument bij de Nederlandse Hervormde Kerk herdacht. Ook in 's-Heer Hendrikskinderen worden de twee minuten stilte gehouden bij het monument bij de Neder landse Hervormde Kerk. In Kloetinge wordt een stille tocht gelopen naar het monument op het graf van J.P. Dicaire, bij de Nederlandse Hervormde Kerk. Even voor achten worden in de verschillende dorpen kransen en bloemen gelegd. Vanaf 20.00 uur zijn er twee minuten stilte, waarna The Last Post wordt ge speeld. Goes begint met een orgelspel in de Grote- of Magdalenakerk aan de Singelstraat. Burge meester P. van der Zaag houdt een korte toespraak, waarna aanwezigen om 19.48 uur geza- melijk vertrekken naar het mo nument bij het stadhuis. In Noord-Beveland wordt de herdenking gehouden in Co- lijnsplaat. De plechtigheid vindt plaats bij het monument ter nagedachtenis aan Jan Ha- velaar. Net zoals voorgaande ja ren staat deze luitenant cen traal. Jan Havelaar bevrijdde in 1944 de bevolking van Colijns- plaat. Daarbij kwam hij zelf om het leven. Om 19.40 uur is er een korte herdenking in de Neder lands Hervormde kerk voor kin deren, genodigden en belang stellenden. Om 20.00 uur luiden na aankomst bij het monument de klokken en volgt een stilte van twee minuten. Hierna wor den kransen gelegd. De stille tocht in Kapelle ver trekt om 19.40 uur naar de Franse militaire begraafplaats waar de herdenking plaats vindt. Schoolkinderen leggen na de twee minuten stilte bloe men en kransen. Voorafgaand aan de plechtigheid reikt Stich ting Le Souvenir Franfais om 19.00 uur in de hal van het ge meentehuis een beurs uit aan enkele scholieren die zich ver der willen verdiepen in de Fran se taal. In de gemeente Reimerswaal is de herdenking per kern georga niseerd. In Hansweert en in Waarde wordt een stille tocht gehouden naar het herden kingsmonument. In Waarde wordt om 20.00 uur twee minu ten stil gehouden. In Hansweert vertrekken aanwezigen om 19.00 uur, na afloop is er gele genheid tot napraten in Zaal Zeelandia. In Yerseke wordt de stille tocht gehouden om 19.00 uur vanaf De Haven. Na de stilte, de kran sen en het Wilhelmus is er in De Haven gelegenheid om na te praten. Heinkenszand is de plaats waar de gemeente Borsele de herden king houdt. Om 19.30 uur ver trekt een stille tocht vanaf het gemeentehuis naar de plaquette achter de Rabobank. Na de twee minuten stilte zingen aanwezi gen het Wilhelmus en wordt er een gedicht voorgelezen door Lidia van der Maas. KAPELLE - De Culturele Com missie van de gemeente Kapelle verzorgt zaterdag 18 mei een kindervoorstelling voor kinde ren van 4 tot 10 jaar. Tijdens de ze middag geeft Robhetty een optreden en is er een Jip en Jan- nekedag. De voorstelling vindt plaats in het Fruitteeltmuseum in Kapel le en begint om 14.00 uur. Kin deren kunnen ook meedoen aan allerlei activiteiten die worden georganiseerd. Met een toegangskaartje kun nen aanwezigen zowel de kin dervoorstelling als de Jip en Jannekedag bezoeken. Kaarten zijn vanaf woensdag 1 mei te koop in het Fruitteeltmu seum, het gemeentehuis in Ka pelle en bij Vermeij op het Dorpsplein in Wemeldinge. Doe mee met de Support Actie! Voor slechts 11,- per jaar bent u al donateur van uw favoriete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geldprijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl Een initiatief iwt de, fafe C&éacüe VAcVen' "tea 2oaae' telden *e #ensr in\g\ian- "Oe Pa ■WfruV ,der°n0< ieb\oem .„netso«^'ee,"T atwdeMaW^" Oaatu'" - eens irecies viaato' üOfcCX» ft voor Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebioem.nl Internet www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28