HVV kampioen van de regelmaat Historisch dieptepunt Sluiskil Koewacht bereikt nacompetitie ten koste van Graauw Adri van Hanegem is helemaal terug Terneuzen stelt de tweede plaats veilig Reserves Hoek handhaven zich Terneuzen Al bedwingt Jeka: 1-1 Terneuzen BI sluit af met zege HVV'24 BI dwingt nacompetitie af Aardenburg BI verliest laatste duel Harm Rietjens sluit carrière met twee treffers tegen Dosko stijlvol af Schaalje boekt in Wingene zijn derde zege Derde plaats voor judoka Rammelaere HOEK - Het tweede elftal van Hoek handhaafde zich óp de laatste speeldag in de reserve hoofdklasse. De thuiswedstrijd tegen WGZ 2 werd in een 3-1-overwinning omgezet eri daar door bleef Hoek 2 buiten het bereik van concurrent Altena. De bezoekers hadden in de beginfase het beste van het spel, maar Jan Bulté tikte na 25 minuten tegen de verhouding in een vrije trap van Angelo Nijskens binnen. Diezelfde Bulté zorgde na rust ook voor 2-0. VVGZ kwam na een communica tiefout achterin terug tot 2-1, maar vlak voortijd besliste Co lin Struijk het duel door het benutten van een strafschop3-1 TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen mochten op de laatste speeldag van een teleurstellend seizoen toch nog een klein succesje begroeten. De ploeg van trainer Eric van Britsom bleef zaterdag op eigen veld overeind tegen het Bre dase Jeka en hield daarmee de tegenstander voorlopig van de titel af: 1-1. Op dat gelijkspel viel op zich weinig af te dingen. Jeka had over het algemeen weliswaar een veldoverwicht, maar Ter- neuzen creëerde zich de beste kansen. Na een 0-0-ruststand opende Umit Sakinmaz in de tweede helft de score op aange ven van Niels Pielaat, maar in een alles-of-niets-offensief bracht Jeka de stand daarna uit een vrije trap toch weer in evenwicht. Nadat de thuisclub kansen op 2-1 en 3-1 had laten liggen, was het Kim Gommers die het gelijkspel veiligstelde. De doelman stopte in de slotminuten een strafschop van de bezoekers, die voor de titel nog af hankelijk zijn van het resul taat van het duel tussen Unitas'30 en Zeelandia Middelburg. OOST-SOUBURG - De B-junioren van Terneuzen sloten za terdag de competitie af met een ruime 5-1-zege op RCS B1 en brachten daarmee hun totaal uit 22 wedstrijden op 47 punten De thuisclub kon voor de rust nog wel een 1-0-voorsprong ne men, maar met name in de tweede helft was de ploeg van Carlo Vanhij fte heer en meester. Het verzet van RCS bleek ook snel gebroken toen Terneuzen eenmaal de weg naar het doel vond Ramazan Kesibas (tweemaal), Joost van der Steen (tweemaal en Bart de Hoon gaven de zege daarna de glans die deze ver diende: 1-5. HULST - De B-junioren van HW'24 dwongen zaterdag een plaats in de nacompetitie af door een ruime overwinning op Papendrecht BI. Tegen de nummer vijf van de ranglijst, die eerder dit seizoen nog met 4-1 te sterk bleek, werd het op eigen veld 8-0. De ruststand was al 6-0. Voor HW'24 scoorden dit keer Guy Cambier (driemaal), Jari Vianen (tweemaal), Jeroen Claessens, Ruben van der Hoeven en Steffen de Weers. Vol gende week zaterdag komt HW'24 in de nacompetitie op ei gen veld uit tegen Longa. AARDENBURG - Aardenburg BI bleef in zijn laatste wed strijd met lege handen. In Aardenburg trok Zeelandia Mid delburg B1 met 2-3 aan het langste eind. Op basis van de twee de helft was die zege niet helemaal onverdiend. De score kwam na de rust ook pas op gang. De bezoekers liepen eerst weg naar 0-1 en 0-2 voordat Niek van Sprundel kon tegensco- ren. Nadat het vervolgens 1-3 was geworden, legde Eric Dhont de eindstand tien minuten voor tijd vast op 2-3 maandag 29 april 2002 door Peter van Kouteren en Jurgen Naeye BERGEN OP ZOOM - De eerste bos bloemen was voor de spits, kort nadat hij door de trainer met applaus was vervangen. Harm Rietjens sloot giste ren zijn mooie loopbaan in stijl af. Met twee treffers zette hij HW'24 in een rechtstreekse confrontatie met een las tige tegenstander op het juiste spoor. Hij gaf daarmee de aanzet tot een feest je, waarin de ontlading van een heel seizoen tot uiting kwam. HW'24 werd kampioen van de derde klasse, maar slechts weinig Hulst-sup porters waren er getuige van. Eén blauw-gele vlag, een paar blauw-gele petjes, geen toeters, geen clublied en niet één bus met aanhangers. Het zorg de voor een nogal sfeerloze entourage op het veld van Dosko, waar de machts greep werd voltooid. Het vlaggenschip van HW'24 behoort kennelijk voor ve len niet tot de clubVoor de kleine groep volgers gaat er echter niets boven de hoofdmacht. Later, in Hulst, deelden wel anderen in de feestvreugde. Na de huldiging op het stadhuis en een korte rondrit door de binnenstad werd het feest in de eigen kantine onder muzika le aanvoering van dweilband De No tenkrakers voortgezet. John de Frel, die zijn voetballoopbaan bij Dosko begon en er gisteren als trai ner zijn tweede titel vierde, roemde de trefzekerheid van zijn elftal. „We scoorden altijd, dat is toch een kwali teit hoor." Ergernissen De Frel volbracht in zijn tweede en laatste seizoen in Hulst zijn missie. De oefenmeester prees de voorzitter, liep in de loop van het seizoen niettemin te gen verschillende ergernissen aan en sprak van een geweldige groep. „Ook toen we minder gingen spelen." De trainer wilde er gisteren eigenlijk niet bij stilstaan („dit is het moment om te feesten"), maar heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat hij de vijfde co lonne bij HW'24 niet begrijpt. „Maar ik was er wel voor gewaarschuwd dat er vooral via het clubblad wordt ge communiceerd." Carlo Blommaert, marktkoopman in zaden en bloemen, strooide met kampi oensboeketten van eigen inkoop. Fles sen champagne werden ontkurkt. Spe lers, trainer en begeleiders vielen el kaar om de hals. Indrukwekkend wa- De spelers van HW'24 vieren uitbundig het behaalde kampioenschap in de derde klasse. ren de cijfers van een mooi seizoen. HW'24 speelde erg constant en werd zonder de franje die de ploeg in het ver leden sierde, een kampioen van de re gelmaat. Harm Rietjens begon in zijn laatste sei zoen bij HW'24 niet veel in de basis. De routinier miste de eerste acht wedstrij den als gevolg van een enkeloperatie en liep in de tweede helft van de competi tie tegen een schorsing van vier wed strijden aan. De aanvaller, die gedu rende zijn carrière een neusje voor doelpunten had, trof in de zes duels die hij wel vanaf de eerste minuut mocht meedoen acht keer doel. Met Eddy van den Bosch (12 doelpun ten) en Antoine Thoen (19 treffers) had Rietjens een belangrijk aandeel in de productie van de kampioensploeg, die in 22 duels zeventig keer raak mikte. Ervaring Rond het behalen van de titel ontkwam HW'24 er niet aan om het vizier op de toekomst te richten. Met Harm Riet j ens (stopt), Angelo Verbraeken (gaat in de lagere regionen spelen) Antoine Thoen, Thierry de Waele (beiden naar Zelzate) en Eddy van den Bosch (naar Steen) haakt een brok aan ervaring af. Voor zitter Gerard van de Voorde: „Dat is natuurlijk niet niks, vijf basisspelers verliezen." „De twee jongens die stoppen hebben geweldig veel voor HW'24 betekend. We willen in de toekomst proberen om weer eigen j eugd in te passenEvert van Damme (A-junior) schuift volgend sei zoen al door. Davy van de Berg heeft dit jaar laten zien dat hij een basisplaats waard is. Maar om de competitie te starten, heb je meer dan elf spelers no dig." Reggie Blommaert, de grote man ach ter de club van honderd, met een arm om de schouder van Antoine Thoen: ,Hij zegt tegen mij dat hij te oud is. Dat is grote onzin. Ik heb met zijn vrouw ge sproken. Die vindt het goed dat hij nog een jaartje doorgaat. En zijn baas vindt het ook geen probleem." Zoon Carlo, die zich heeft belast met het op sterkte krijgen van de selectie en gesprekken met kandidaat-spelers voert, gaf toe dat het allemaal niet ge makkelijk is. Voorzitter Gerard van de Voorde: „Het is op dit moment nog alle maal heel erg moeilijk, maar ik heb er alle vertrouwen in dat, nu het seizoen afgelopen is, spelers tot een definitieve beslissing zullen komen." Secretaris Jos de Dijcker „Zolang Angelo (Ver braeken) nog niet stopt, maar alleen maar zegt dat hij lager gaat voetballen, hebiknoghoop. Diekantochnogmak kelijk mee? We kunnen hem eigenlijk nog niet missen." Meer succes HW'24 had tegen Dosko aan een ge lijkspel voldoende, maar in de beginfa se van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat dit resultaat behaald zou wor den. Dosko startte furieus en kreeg in de eerste vijf minuten drie opgelegde kansen. Nadat Johnny Lensen een goe de kans had laten liggen, had Harm foto Con Clasquin Rietjens meer succes. Vanaf de rand van het zestienmetergebied schoot hij de bal onder doelman Van Leeuwen door: 0-1Terwijl Dosko na rust de kan sen liet liggen, sprong HW'24 heel zui nig met de kansen om. De kruitdampen van het Bergense spervuur waren nau welijks opgetrokken toen Harm Riet jens op aangeven van routinier Angelo Verbraeken de 0-2 binnenschoot. HW speelde vanaf dat moment onbe vangen, kreeg kansen op een derde treffer, maar zag Harald Verschuren een minuut later de bal achter zijn ei gen doelman werken. In de slotfase be paalden Johnny Lensen en invaller Kieran O'Shea de eindstand op 1-4 en maakten het kampioensfeest op die manier compleet. HW'24: Jean-Pièrre de Keijzer; Danny Vlassenrood, Harald Verschuren, Maarten Scheerders, Davy van de Berg (83. Norbert Baart); Angelo Verbraeken (83. Kieran O'S- hea), Eddy van den Bosch, Thierry de Waele; Harm Rietjens (60. Hans Goethals), Antoine Thoen en Johnny Lensen. van onze sportredactie TERNEUZEN - De periode kampioenen in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal zijn bekend. Na RIA W. en Vogel waarde gaat ook Koewacht de nacompetitie in. De ploeg plaatste zich als laatste door een 4-4-gelijkspel tegen Vogel waarde. Omdat Graauw met 1-0 van Oostburg verloor pakte Koewacht de derde periodetitel. Sluis-Biervliet 4-0: In de eerste helft kon Biervliet het aardig bijbenen en tegenstand bieden. De ploeg had pech dat een eigen doelpunt van Gerton Teerink de 1-0 op het scorebord bracht. Na rust was Sluis duidelijk sterker en liep uit naar afgetekende 4- 0-cijfers door treffers van Pa trick Caniere, Peter van Loo en Ranco Bogaard. Oostburg-Graauw 1-0: Een ge- lijkopgaande wedstrijd met wisselende kansen, waar een gelijkspel de verhoudingen het beste weer zou hebben gegeven. Tien minuten na rust maakte Mario Quekelberghe het enige doelpunt. Daarna probeerde Graauw nog wel iets te forceren, maar kon de gelijkmaker niet produceren. Terhole-RIA W. 3-6: Een tamme wedstrijd waarin niets meer op het spel stond en waarin beide teams elkaar de ruimte gaven om aan te vallen. Het scorever loop was als volgt: Geertjan de Smet 0-1, Darryl Rawidjan 0-2, Renzo van de Bossche 1-2, Arno Verlinde 1-3, Ruud Audenaerd 1-4, Arno Verlinde 1-5, Renzo van de Bossche 2-5, Darryl Ra widjan 2-6 en Dennis Jonkheim 3-6. Hoofdplaat-Groede 2-0: Na één minuut stilte voor de afgelopen week overleden Pierre de Wever gaf de eerste helft een evenwicht beeld te zien. Pas na rust drukte Hoofdplaat door en dat had het te danken aan invaller Alf Waatjes. In de 75e en 85e minuut tekende hij voor beide doelpun ten van de thuisploeg. Koewacht-Vogelwaarde 4-4: Een attractief en open duel met een terechte eindstand. Score verloop: Arao Wauters 0-1, Je roen Hiele 1-1, Carlo van Grim- berghe 2-1, Robin Oppeneer 2- 2, Michel Nieuwelink 2-3, Je roen Hiele 3-3 en 4-3, Sebasti- aan Muller 4-4. Schoondijke-SDO'63 3-0: Na een matig begin kreeg Schoon- dijke greep op de wedstrijd en had steeds een overwicht. Dat resulteerde in de eerste helft in 2-0 door doelpunten van Barry Haerens en Steven van Tilburg. In de 59e minuut legde Peter Haerens de 3-0-eindcijfers vast. WINGENE - Ralph Schaalje heeft in het Belgische Wingene zijn derde zege van dit seizoen geboekt. De 17-jarige wielren neruil Axel was na 91 kilometer de snelste van een kopgroep van vijf man. Door de strakke wind werd de koers al snel uiteen geslagen en kwamen er drie renners aan de leiding. Schaalje zette met een Belgische renner de achtervol ging in op dit drietal. Het twee tal wist een achterstand van vijftig seconden goed te maken, waardoor op twee kilometer van de streep vijf renners in aanmerking kwamen voor de eindzege. Die ging uiteindelijk naar Schaalje, omdat hij de sprint met twee lengtes voor sprong als winnaar afsloot. GEERTRUIDENBERG - Carla Rammelaere uit Eede heeft in een sterk be zet judotoernooi in Geer- truidenberg een derde plaats behaald. De 18-jarige judoka kwam uit in de klasse tot 63 kilogram en begon met een zege op Nancy van Amstel. Van Esther Ha- vermans verloor ze echter, waarna Rammelaere te gen Jessica Jacobse op nieuw een overwinning boekte. In de vierde wed strijd moest Carla haar meerdere erkennen in Ri- anne Vis, waardoor ze op de derde plaats eindigde. Ploeg degradeert naar vijfde klasse na 3-2-verlies tegen Axel door Jan Roovers AXEL - Triester kon niet. Na een zwak gestart seizoen, een redelijk middenstuk van de competitie en een eindsprint die zelfs uitzicht bood op een periodetitel, verspeelde Sluiskil gisteren door de 3-2- nederlaag in de streekderby in en tegen Axel (en de positieve resultaten van de andere degradatiekandidaten) het vierdeklasserschap. In de kleedkamer van de bezoekers heerste na afloop een graf stemming. Met de degradatie kreeg het veel te lange leven in de kelder van de vierde klasse dan uit eindelijk toch nog een desa streuze afloop. Maar die had de ploeg van coach Henk Neels toch echt helemaal aan zich zelf te wijten. Want was dit nu een ploeg die streed voor de laatste kans op lijfsbehoud? Waar was de over-mijn-lijk- mentaliteit die het team van aanvoerder Roy Scheele in eerdere wedstrijden wel op had kunnen brengen? Eric Rijckaert, laatste man bij Axel, snapte het allemaal niet. „Gezien de belangen was het onbegrijpelijk dat Sluiskil niet op het randje speelde. Doen ze dat wel dan winnen ze hier, want voor ons viel er niets meer te winnen of te verlie zen", zei de 40-jarige Rijcka ert. Met Verstraeten vormde hij een koppel dat de verdedi gende taken vol routine op knapte. Mecle ook omdat een aantal spelers van de bezoe kende ploeg bleef weigeren met het mes op tafel te spelen. „Die opdracht was wel meege geven, maar werd door te wei nig spelers ook uitgevoerd", wist trainer Henk Neels in zijn nabeschouwing. Waarna hij ook wees op de pech die zijn ploeg had bij schoten op lat en paal. Kansen waren er dus wel geweest. Met uitzondering van Ibrahim Helena, die voor bei de doelpunten tekende, miste de Sluiskil-aanval echter scherpte. En probeerde een aantal spelers, waar karakter en een tomeloze inzet werden vereist, om de zaken voetbal lend op te lossen. Met een kopbal van Chris de Bruin (net naast) en een schot van Percey Verlinden startte Sluiskil goed, maar de ploeg miste daarna aanvallend scherpte. Aan de andere kant maakte Joep van den Broeke het de Sluiskil-verdediging voortdurend lastig. Na 25 mi nuten krulde de spits de bal langs een kansloze doelman Van der Veen: 1-0. Tussen dat doelpunt en de 2-0 kort na de pauze van Bas van Hoeve (hij schoot de rebound uit een afgeslagen corner door een muur van spelers achter Van der Veen) zocht Sluiskil chaotisch naar de aansluiting. Die kwam van Ibriham Hele na, die een terugspringende bal van de lat inkopte (2-1) en een minuut later dat kunstje bijna herhaalde. Maar de 3-1 van Marnix Schieman bete kende de nekslag voor de be zoekers. Die konden onder aanvoering van Roy Scheele ineens wel agressie in hun spel stoppen, kwamen door op nieuw Helena op 3-2, maar be seften na afloop dat de juiste wedstrijdinstelling te laat was gekomen. Sluiskil degradeert, de club beleeft een historisch dieptepunt. Axel: Denny Snel; Eric Rijckaert, Randy Zandstra, Fonnie Verstrae ten (75. Ronald de Visser), Michael Freijzer; Jochem Marcus, Bas van Hoeve, Richard de Vos (46. Mike van Bergen). Marnix Schieman; Kim van Bremen en Joep van den Broeke. Sluiskil: Tonny van der Veen; Bar ry du Puy, Omar Malagic, Danny de Vries, Jurgen Verbraeken; Ibra him Helena, Roy Scheele, Dimitri Verlinde, Percey Verlinden; Rolf Mobach en Chris de Bruin. door Fred Rabout IJZENDIJKE - Vijf maanden stond hij met een blessure aan de kant. Begin april volgde zijn rentree en gisteren bewees Adri van Hanegem nog maar eens zijn waarde voor IJzendijke. Met twee treffers maakte Van Hanegem het verschil. IJzendij- ke-Hulsterloo eindigde in 3-2 en daarmee sloot IJzendijke het seizoen goed af met de eerste overwinning op het 'nieuwe' complex. Hulsterloo-trainer Paul de Kort liet gisteren vooral wisselspe lers aantreden en hij zag zijn ploeg uitstekend van start gaan. Na vijf minuten stond het al 0-1 toen Hans van Damme een cor ner van Kenneth Magnus in een keer op de pantoffel nam en de afscheid nemende Menno Heij- ens (hij vertrekt naar Breskens) kansloos liet. Daarna nam IJ zendijke het tot diep in de slot fase van de tweede helft over. Handig IJzendijke creëerde de ene kans na de andere, maar het duurde tot de 28e minuut voordat het een goed keepende Jelle van Damme, hij verving vaste doel man Johnny de Bakker die met vakantie was, kon vloeren. Adri van Hanegem pikte een lange bal van Frank van de Vijver handig mee en stuurde Van Damme met een schijnbewe ging de verkeerde kant op: 1-1. Een kwartier na de pauze kwam IJzendijke volkomen verdiend op voorsprong. Johan Tuin stond aan de basis, zijn pass werd door Martijn Rijckaert be heerst met links voorbij Van Damme geplaatst: 2-1Tuin was vervolgens dicht bij de defini tieve genadestoot, maar zijn be keken boogbal ging boven de verslagen Van Damme via de lat over. Hulsterloo nam een twin tigtal minuten voor tijd de regie van de wedstrijd over en kwam via Winand van Haelst in de 75e minuut op 2-2. IJzendijke had echter het laatste woord. Vijf minuten voor tijd draaide Adri van Hanegem zich nog maar een keer vrij, waarna hij de bal on der doelman Van Damme door schoof: 3-2. IJzendijke-Hulsterloo 3-2 (1-1). 5. Hans van Damme 0-1, 28. Adri van Hanegem. 1-1, 59. Martijn Rijckaert, 2-1, 75. Winand van Haelst 2-2, 85. Adri van Hanegem 3-2. Scheids rechter: E. Asselman (Hulst). Aantal toeschouwers: 150. door Bianca de Meijer TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen zijn na een 3-1- zege bij concurrent DIA op de tweede plaats in de derde klasse zondag geëindigd. Steen ver loor in de vijfde klasse met 3-2 van Schijf 2 en Aardenburg won met 2-0 van NSV. DIA-Terneuzen 1-3: Terneuzen zette meteen druk op de DIA- verdediging en kreeg door het windvoordeel enkele goede sco ringskansen. Na twintig minu ten spelen was het Renee van de Berg die Terneuzen op voor sprong zette. Vijf minuten voor rust scoorde DIA verrassend te gen (1-1), maar Terneuzen pakte de draad na rust goed op. Petra de Braai scoorde uit een mooie actie 1-2 en een kwartier voor tijd was het opnieuw De Braai die de 3-1-eindstand vastlegde. Steen-Schijf 2 2-3: Steen 2 keek na de eerste helft tegen een 2-1- achterstand aan (doelpunt An neke Francke), maar in de twee de helft wist Steen een kwartier voor tijd via Mannon Boogaart op 2-2 te komen. Schijf 2 had echter het laatste woord: 2-3. Zaamslag-Veere 1-1: Zaamslag liep in de eerste helft tegen een 1-0-achterstand aan, maar had na i-ust een duidelijk overwicht. Het drong Veere terug en dat werd geïllustreerd door de twin tig corners die Zaamslag mocht nemen. Nicolle de Nijs zorgde uiteindelijk toch nog voor de verdiende 1-1. Sluiskil-Oostkapelle 2 1-2: Oostkapelle 2 mag dan wel de kampioen van de vierde klasse zijn, Sluiskil deed er niet voor onder. Ondanks de gelijkop- gaande wedstrijd kreeg Sluiskil de betere kansen. Na een goed begin kwam Sluiskil op 1-0 via Bianca Picavet. Net voor rust kon Oostkapelle gelijk maken. De bezoeksters namen via een lucky goal na rust een 2-1-voor- sprong, maar Sluiskil was niet meer bij machte geli j k te maken Axel-spits Marnix Schieman schiet liggend tussen twee verdedigers van Sluiskil de 3-1 binnen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43