PZC Zaamslag viert titel uitbundig Terneuzense Boys snakt naar einde Wielerweekend is al volgeboekt Korfballers BKC zijn titelkandidaat Weinig animo voor zeilrace Biljartteams gaan naar eindronden P7.C 18 Promotie naar tweede klasse historisch hoogtepunt Zaalvoetbal in periodes Scheldesport kan niet stunten Biljartclub Concordia viert feest uitslagen maandag 29 april 2002 doorTon Koomen ZAAMSLAG - „We hebben het gefikst, ongelooflijk", riep Cees Dees, beter bekend als bakker Dees, nadat Zaamslag zaterdag het kampioenschap in de derde klasse veilig had gesteld. De ko ninklijke onderscheiding die hij jaren geleden heeft gekregen was een hoogtepunt. „Maar dit is voor mij de absolute climax", stelde het boegbeeld van de club. In de laatste en beslissende wedstrijd tegen ZSC'62 in Scharendijke zegevierde de groen-witte formatie van het succesvolle trainersduo Mare de Kunder/Jan Dooms met 0-4. Dat betekende het startschot qvoor een onvergetelijk feest in het Durp. „Het is ongekend. Zaamslag voor het eerst in de tweede klas se, nooit eerder gebeurd. Vol gend seizoen derbys tegen Ter- neuzense Boys en AZW. Het is geweldig, hier durfde ik eerder niet eens van te dromen", stelde w de bijna 70-jarige Dees, het ■i stralende middelpunt op de v. open vrachtwagen waarop de Zaamslag-selectie het dorp door werd gereden op weg naar de feesttent die in de morgen uren al was opgetrokken, t,„Een teken dat we toch wel ze- ko *kêr van onze zaak waren, al moet je het eerst altijd nog waarmaken", stelde penning- meester Nico Bakker, die de re gie van het feestelijke gebeuren •:\i in handen had en alles zag ge- beuren zoals hij het had voor- zien. 'Na het behalen van de titel barstte er al op het veld van het Schouwse ZSC62 in Scharen dijke een feestje los. Champag- ne, felicitaties, de drankomzet :*'in de ZSC-kantine bereikte een historisch hoogtepunt. En voor- dat de zegetocht naar Zaamslag kon worden ingezet was er eerst nog een kampioensmaaltijd in motel Goes. Daarvoor hadden de tweehon- derd meegereisde supporters van Zaamslag, in groen-witte kleuren getooid, uitgedost met pruiken en beschilderd als fri vole indianen, al het nodige meegemaakt. Bij aankomst in Scharendijke barstte een hagel bui los met stenen van indruk wekkende omvang. Met z'n al len schuilen onder een lekkend afdakje leverde natte pakken op, die niet meer werden ge voeld nadat Zaamslag voor rust een 0-2-voorsprong had geno men. Bakker Dees, die bij tegensla gen gemiddeld vij f j aar per wed strijd ouder wordt, verdiende in Scharendijke vele jaren terug. Gedurende de wedstrijd was hij een veelvuldig bezoeker aan de plaatselijke toiletten, maar na afloop liep hij rond als een aap met zeven staarten. Dees keek rond alsof hij hoogst persoonlijk de vier winnende doelpunten had gemaakt. Het was hem van harte gegund. Formaliteit De wedstrijd zelf was een for maliteit. Zaamslag speelde een eerste helft waarin het zich su perieur toonde. Het vormde een hechte eenheid en nam verras send de leiding door een vrien dendienst van ex-Axelaar Wer ner Klaassen (vriend van topkorfbalster Astrid Kole van Tjoba). Klaassen kopte een voorzet van Jacco den Hamer achter de verbouwereerde eigen doelman Leen Weeda. Halverwege de eerste helft knalde de weer teruggekeerde Wim Duerinck de bal onhoud baar in de rechterbovenhoek na goed te zijn aangespeeld door Arjan Oostdijk. Zaamslag was dicht bij 0-3 toen Coen Goossen vernietigend uithaalde, maar de bal via de onderkant lat terug in het veld zag spatten. Zaamslag had in die periode de kansen om verder afstand te nemen. Het speelde ZSC bij tijd en wijle fi naal zoek. De Zeeuws-Vlamingen begon nen de tweede helft slecht. Ze speelden nerveus en de druk van de belangen die op het spel ston den, voerde de boventoon. Dat was nergens voor nodig, want ZSC, de ploeg van de afscheid nemende trainer Edwin Kriens (vertrekt naar DFS in Haamste de en wordt na vier seizoenen afgewisseld door Ton van der Spaan) was machteloos. Pas toen Zaamslag diep in de tweede helft via Menno den Dekker op 0-3 kwam, geloofde bakker Dees eindelijk in het on gelooflijke. Zaamslag ging het fiksen. Het werd zelfs nog 0-4 toen Jacco den Hamer zijn voor zet zag ingekopt door invaller Peter Dieleman. Om de on macht van ZSC'62 nog eens te onderstrepen miste in de slotfa se Martin Kiezenberg nog een door de voortreffelijke leidende scheidsrechter Gert-Jan Wisse toegekende penalty. Kiezenberg knalde tegen de linkerpaal. Het zou Zaamslag een zorg zijn geweest. De ploeg stortte zich massaal in het feestgewoel en terecht. Mare de Kunder, de trainer, en rechterhand van Jan Doorns, waren zo geladen dat ze na af loop vrijwel geen pintje lustten. Nico Bakker, de ceremonie meester, geen glas kwijt aan De Kunder, maar gelukkig voor hem haalden de trainer en zijn assistent die schade thuis in de feesttent in Zaamslag weer ruimschoots in. Vertrouwen Zaamslag mag het volgende sei zoen in de tweede klasse met vertrouwen tegemoet zien. De selectie blijft compleet. Het duo De Kunder/Dooms kan weer een beroep doen op de huidige selectie, een schitterende mix van jong en oud, talent en routi ne. „Er zijn gesprekken met en kele aanwinsten. Jongens die eerst eens wilden zien of we kampioen zouden worden. Nou, we zijn kampioen en niet zón beetje ook", aldus een stralende De Kunder. Jaap Pijpelink, de beste speler van het seizoen bij Zaamslag - een titel die hem toegedicht werd door de trouwe suppor- tersschare - gaat in elk geval door.,Het woord stoppen ken ik niet, dit kampioenschap geeft me vleugels." ZSC'62-Zaamslag 0-4 (0-2). 14. Werner Klaassen 0-1 (eigen doel), 22. Wim Duerinck 0-2, 75. Menno den Dekker 0-3, 88. Peter Dieleman 0-4. Scheidsrechter; Gert-Jan Wisse (Koudekerke).Gele kaarten: Kasi- mier Snoek, Martin Kiezenberg, Ed win van Oeveren, John Dorreman (allen ZSC'62). Aantal toeschou wers: 225. ZSC'62: Leen Weeda, Thomas Pe tiet, -Werner Klaassen, John Dorre man, Jan-Willem Dorreman, Wouter Fioole (46. Jan van der Linde), Ed win van Oeveren, Kaimier Snoek (29. Martin Kiezenberg), Niels van de Moezel, John van der Have (73. Michiel van der Hoek), Sebastiaan Vaane. Zaamslag: Ronnie Inghels (80. Bart Corstanje), Jean Dooms, David de Haan (80. Peter Dieleman), Jaap Pijpelink, Jerry van Toor, Menno den Dekker, Eric Tissink, Wim Due rinck, Coen Goossen, Arjan Oost- dijk, Jacco den Hamer. van onze sportredactie AARDENBURG - De vijftiende editie van het OZ-Wielerweek- end, dat zaterdag 8 en zondag 9 juni wordt verreden, heeft over belangstelling van rennerszijde niet te klagen. De organisatie heeft zelfs een wachtlijst aan moeten aanleggen, omdat de li miet van 21 formaties al gerui me tijd bereikt is. ,We hebben die limiet in overleg met alle betrokkenen gesteld, uit veiligheidsoverwegingen voor de smalle wegen", aldus Ronald Apers, voorzitter van de Stichting OZ-Wielerweekend. Van de 21 formaties komen er elf uit Nederland, zes uit België, Bornholm komt uit Denemar ken, Comnet/Senges uit Duits land en verder zijn er de natio nale selecties uit Moldavië en Rusland. De Moldaviërs hebben er zelfs 2500 kilometer ver plaatsing voor over om naar Zeeuws-Vlaanderen te komen. Er komen ook nationale toppers aan de start met onder anderen Hans Dekkers (Rabo), die tegen een profcontract aan leunt, veteraan Tom Cordes (Bert Story), Martijn Lust (Van Hemert Cycling), Peep Mikli (Axa Cycling), Wilco Zuider wij k (Van Vliet/Gazelle), de Zeeuws-Vlaming Davy Dub beldam met zijn nieuwe ploeg John Saey Cycling en Johnny Hoogerland (Domo). door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfbal ploeg van BKC Breskens heeft zich na de 10-8-overwinningop Togo aangediend als serieuze ti telkandidaat in de vierde klasse A. Een klasse lager won Zaamslag met 11-7 van KVK. Togo-BKC 8-10. Coach Mare Kolijn van BKC liet er geen twijfel over bestaan waar de overwinning aan te danken was. „De vrouwen speelden een hoofdrol." Na de gelijkopgaan- de opening (2-2) schoten Lilian van de Lijke en Karin Kolijn zich al in beeld (2-6), na een kortstondige oprisping van de thuisploeg rolde BKC in de tweede helft zijn tegenstander op:10-8. Scores BKC: Lilian van de Lijke 3, Karin Kolijn en Michiel Roest 2, Jo- landa van Haneghem, Martin Scherbeijn en Carlo Hamelink 1 Zaamslag-KVK 11-7. Na een paar wedstrijden waarin de sco re haperde, liep het bij de thuis ploeg nu aanvallend beter. En omdat KVK geen oplossing vond om de Zaamslag-verdedi- ging te ontregelen kon de thuis ploeg uitlopen naar 8-4. Het werd daarna nog wel 8-6, maar toen pakte Zaamslag de draad weer op. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- uhjk 3, Debby Cerpentier en Sandra Hamelink 2, Marjan Verhage, Pieter Hamelink en Joris de Bree 1 VLISSINGEN - Met ingang van komend seizoen krijgt ook het zaalvoetbal te maken met perio- detitels. Het gaat daarbij om de hoofdklasse, de eerste klasse en tweede klasse. De strijd om de periodetitel, die via een nacompetitie tot promo tie kan leiden, geeft een extra dimensie aan de competitie. Het verhoogt de spanning. In het zaalvoetbal wordt nage noeg hetzelfde systeem gehan teerd als in het veldvoetbal. Een verschil is dat er in het zaalvoet bal van het district Zuid I, waar toe ook Zeeland behoort, maar twee periodes zullen bestaan. Op het veld zijn er drie periode- titels te vergeven. TERNEUZEN - De stunt van de basketbalsters van Schelde sport bleef zaterdag uit tegen de reserves van BV Souburg. De ongeslagen kampioen van de Zeeuwse eerste klasse klopte in de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen Scheldesport met 42-69. Scheldesport-BV Souburg 2 42- 69 (31-45): Vooral in de beginfa- se kende de thuisclub de nodige problemen. De kloof van negen punten werd door de Souburgse ploeg bij rust uitgebreid tot veertien punten: 31-45. Naar mate de wedstrijd vorderde kwam Scheldesport beter in .haar spel. Loes Beumer maakte ha lange afwezigheid haar ren tree. De ervaren center, dieMar- jolein Kruysse (vakantie) verving, moest de jongere speel- sters sturen. Dat lukte vrij aar- r ,dig. Belangrijk voor het Terneu- zense team was verder dat de talentvolle zusjes Nadia en Marjolein Bruurs in de tweede helft de gelederen kwamen ver- sterken. Voor Scheldesport scoorden Nathalie de Wijs (12), Marjolein Bruurs (8) en Nadia Bruurs (7) de meeste punten. Scheldesport 2- Volharding 2 48-36 (17-13): De kloof werd .door Scheldesport in de derde .periode gemaakt. Toen liep de thuisclub uit naar een 38-25- voorsprong. In het laatste ge deelte van de wedstrijd consoli deerde Scheldesport de voor- sprong. Mark Pieters was topscorer met 22 punten. TERNEUZEN - De biljartver- eniging Concordia hield in ver band met het 40-jarig bestaan een receptie en feestavond in clublokaal 't Keldertje te Ter- neuzen. Op deze feestelijke bij eenkomst werden door Concor- dia-voorzitter Bram de Kraker de prijzen uitgereikt van het ne- derlaagtoernooi dat in het ka der van de festiviteiten werd ge houden. Dat toernooi werd op superieu re wijze gewonnen door JBH uit Hulst. Het team dankte de zege vooral aan de inbreng van top- per Jean-Paul de Bruijn. Tijdens de feestavond sprak ook .erelid Cor Dirven de aanwezi gen toe. Hij zei teleurgesteld te zijn over de opkomst op de re ceptie en de feestavond. Oranje Wit stelt kampioenschap veilig met 4-1-thuisoverwinning door Jurgen Naeye DORDRECHT - Terneuzense Boys heeft de kansen voor het bereiken van de nacompetitie niet meer in eigen hand. In Dor drecht werd de inhaalwedstrijd tegen Oranje Wit met 4-1 verlo ren, waardoor AZW de beste papieren heeft om een periode- titel in de wacht te slepen. Oran je Wit stelde dankzij de zege de titel veilig en promoveert naar de eerste klasse van het zater dagvoetbal. Terneuzense Boys maakte tegen Oranje Wit een uitgebluste in druk. De formatie van trainer Eddy van der Hooft is al weken geen schim meer van de ploeg die met fris en aanvallend voet bal indruk maakte in de voor ronde van het bekertoernooi en de competitie voortvarend van start ging. In de laatste zeven competitiewedstrijden werden slechts acht punten behaald en ging het met het spel bergaf waarts. Tegen Oranje Wit werd de neer waartse lijn voortgezet. De be zoekers speelden onsamenhan gend en maakten achterin een onzekere indruk. Na tien minu ten keek Terneuzense Boys alte gen een 2-0-achterstand aan, waardoor het de resterende tachtig minuten achter de feiten aanliep. „Het seizoen gaat uit als een nachtkaars", stelde Van der Hooft na afloop. „In de laatste drie thuiswedstrijden kwamen we niet tot winst en ook van daag konden we niet profiteren van de druk bij Oranje Wit. Al twee weken lopen ze te verkon digen dat ze Oranje Wit zouden pakken, maar als je zo snel twee goals weggeeft, help je ze wel heel gemakkelijk aan de over winning." De thuisploeg beleefde inder daad een droomstart. Al na ze ven minuten bracht Martin Kroon zijn ploeg op een 1-0- voorsprong door slecht uitver dedigen van Terneuzense Boys aanvoerder Jeroen van de Broe- ke genadeloos af te straffen. Drie minuten later moest doel man Ronald Gort opnieuw de bal uit het net vissen toen Ray mond Slinger een gekraakt schot van Martin Kroon oppikte en van dichtbij de 2-0 binnen schoot. Oranje Wit rook dat er meer in zat en wilde de 350 toeschou wers dolgraag trakteren op een ruime overwinning. Terneuzen se Boys, dat moest winnen om uitzicht te houden op de nacom petitie, wenste uiteraard niet mee te werken aan dat scenario en scoorde na een kwartier met enig fortuin 'de aansluitings treffer. Middenvelder Mevlud Eryürük, één van weinige Boys-spelers die wel zijn niveau haalde, zag tot zijn vreugde dat een misluk te voorzet over doelman Gaby van de Koppel in het net plofte. Opleving De opleving was echter van kor te duur, want amper drie minu ten later was de marge weer twee doelpunten. Een lage voor zet van Rob van der Veen van onze sportredactie BRESKENS - Slechts negen bo ten verschenen aan de start van de Scheldemond Races, die za terdag en gisteren gehouden werden bij Breskens en Hoofd plaat. Zaterdag waren er twee races, eentje van tien mijl met start bij het havenhoofd van Breskens en één over 15 mijl. Gisteren werd er bij zuidenwind nog een korte race gehouden bij Breskens. Winnaar in de IMS-klasse werd Marinus de Jonge die met zijn jacht Easy Living twee eerste plaatsen en een tweede plaats zeilde. In de IRC-klasse won de Belg Francois Goubau die met zijn jacht twee keer eerste werd en een keer niet finishte. Een van de deelnemers in actie tijdens de Scheldemondraces. foto Ronald den Dekker verdween via de voet van Ter neuzense Boys-aanvaller Tim Louwiesse achter keeper Ro nald Gort. In de resterende der tig minuten van de eerste helft kreeg Oranje Wit vijf kansen om de score uit te breiden, maar de aanvalslinie van de thuisploeg vond telkens de uitstekend kee pende Ronald Gort op zijn weg. Met de wind in de rug was Ter neuzense Boys na de hervatting veel vaker op de speelhelft van de gastheren te vinden. Met het inbrengen van Anrico van Hec- ke en Niki de Wolff probeerde Eddy van der Hooft tot meer aanvallende impulsen te ko men, maar tot veel uitgespeelde doelkansen kwam het niet. Al leen bij een schot van Eryürük moest keeper Van de Koppel handelend optreden. Een po ging van Robbie Jonkman ging net naast. Aan de andere kant was doelman Gort een sta-in- de-weg voor de gevaarlij ke spits Martin Kroon. Zes minuten voordat het kam pioensfeest op het veld van Oranje Wit losbarstte, bepaalde Frans-Jan Kruithof, na een fraai één-tweetje met Raymond Slinger, de eindstand op 4-1. Oranje Wit-Terneuzense Boys 4-1 (3-1). 7. Martin Kroon 1-0, 10. Ray mond Slinger 2-0, 14. Mevlud Ery ürük 2-1, 17. Tim Louwiesse (e.d.) 3-1, 84. Frans-Jan Kruithof 4-1. Gele kaartToon Franciosa (Oranje Wit), Mevlud Eryüriik, Robbie Jonk man (Terneuzense Boys). Scheids rechter: F. Kersten (Etten-Leur). Aantal toeschouwers: 350. van onze sportredactie KLOOSTERZANDE - De bil- jarteams van 't Bierwinkeltje uit Terneuzen en De Kastanje 4 en 5 uit Kloosterzande hebben bijzonder knap gepres teerd tijdens de gewestelijke voorronde. Ze dwongen de kwalificatie af voor de eind strijd van het gewest. 't Bierwinkeltje 1 was in de Bl-klasse driebanden te gast bij de vereniging HBC/De Trou badour in C-linge, waar het te genstander BV Jacobs uit Ril- land-Bath tegenover zich trof. De eerste ontmoeting van het dubbele programma werd door 't Bierwinkeltje verloren met een stand van 4-2. Alleen Fons Baart won zijn partij met klein verschil. Sterke partij Daarna herstelde de Terneuzen se formatie zich knap en won de tweede ontmoeting met 6-0. Vooral Cees A. Wissel zette een sterke partij neer door de 40 ca ramboles in slechts 31 beurten te maken. De Kastanje 4 dwong in eigen huis, café De Kastanje in Kloos terzande, kwalifiactie af voor de gewestelijke titelstrijd in de Cl-klasse libre door OBC Fij- naart en VEG/ABV uit Oost- Souburg achter zich te laten. George Mahu en Jo Boogaert wonnen hun partijen, dat vol stond om OBC naar de tweede en VEG/ABV naar de derde plaats te verwijzen. Edward Janssen moest met twee verliespartijen genoegen ne men. De Kastanje 5 was vrijdag al zeker van plaatsing voor de gewestelijke titelstrijd in de C3- klasse libre. Cijferen Dat team, met Jean-Pierre Ver meulen, Bert van Stevendaal en Frank de Kort, speelde in café De Goede Verwachting in Le- wedorp tegen het derde team van de daar gevestigde vereni ging LBV. Na afloop moest er driftig wor den gecijferd, omdat beide teams een duel met 4-2 wonnen. De Kastanje 5 won het treffen op het percentage van gemaakte caramboles. Het in de Zeeuws-Vlaamse competitie zo superieure De Kastanje 3 redde het niet in de B2-klasse driebanden. In sportzaal De Belt in Oost- Souburg moest dat team tegen standers Windenburg uit Noordgouwe en OHGL uit Kwadendamme voor laten gaan. Alleen Lodewijk de Frel en Renato Boeting wonnen een partij. Wielrennen Jeugdtoernooi in Graauw. Categorie 3 (31 deelnemers): 1. B. Markus (Hoofd dorp), 2. J. Mannaerts (Weert), 3. J. Bos- ters (Steenbergen), 4. M. Kort (Yerseke), 5. E. Janssen (Hoeven). Zeeuwen: 10. P. Hoondert (Heinkenszand), 17. B. Lavrijs- sen (Kapelle), 28. R. Torque ('s-Graven- polder). Categorie 4 eerste serie (25 deelnemers 1. K. van Poppel (Tilburg), 2. J. Sche pers (H.l. Ambacht), 3. T. Eising (Emmen 4. J. Ockeloen (Dordrecht). Categorie 4 tweede serie (25 deelne mers): 1. B. van Goethem (Sluiskil), 2. J. Kuipers (Tilburg), 3. K. Sonneveldt (Bleiswijk), 4. S. Kreder (Zevenhuizen), 5. S. Cranham (Zwijndrecht). Zeeuwen: 16. D. Pieters (Heikant), 21. D. Lenstra (Veere Categorie 5 (53 deelnemers): 1. L. Blok (Den Haag), 2. R. Pieters (Zwanenburg), 3. D. Spierings (Zotermeer), 4. R. Kreder (Zevenhuizen), 5. M. Groenewegen (Am sterdam). Zeeuwen: 6. S. Stiegelis (Kloosterzande), 18. A. Francke (Koude kerke), 28. K. Tuns (Vlissingen), 29. D. Mulder (Heinkenszand), 33. K. de Kraker (Goes), 35. J. Sonke (Waarde). Categorie 6 (42 deelnemers): 1. P. Kort (Yerseke), 2. J. Vermeulen (Rotterdam), 3. T. Aalders (Dordrecht), 4. R. Motke (Beek), 5. G. Kouters (Oosterhout). Zeeu wen: 11. J. Wagenaar (Yerseke), 28. M. Stiegelis (Kloosterzande), 33. S. Tolle- man (Kwadendamme), 34. D. de Kraker (Goes). Categorie 7 (35 deelnemers): 1J. Pruyn (Schijf), 2. B. van Poppel (Tilburg), 3. P. Tol (Kapelle), 4. V. de Wolf (Spijkenisse), 5 B, Thijssen (Heerlen). Zeeuwen: 19. R. Bijman (Axel), 24. M. Jeremiasse (We- meldinge), 26. R. Lavrijssen (Kapelle). Zaalvoetbal Oostburg. Groosman/Casuals-Rabo Aardenburg/Eede 8-2, Hoogduin-Cas- sandria 3-5. Stand: Vooruit 17-43, Zee meeuw 17-42, Du Commerce 18-40, Ro- danborgh 18-35, Cassandria 18-32, Groosman/Casuals 18-28, Tobbetje 18-15, Hoogduin 18-13, Rabo Aarden burg/Eede 18-12, Kromme Watergang 18-3. Zeilen Breskens. Scheldemond Races. IMS 1 &2:1Easy Living (M. de Jonge), 2. Eclec tic (K. Lockefeer), 3. The Matrix (E. Leek- ens). ORC club 1&2:1. Levyah (L. Floridor IRC 11Moana (F. Goubau), 2. NRJ Ball (R. Claeys), 3. Atlalante (R. Tanghe). IRC 2&3: 1. Noordwind (R. van Aller), 2. Capalla (F, Maas), 3. Garce (J. Vanden- bossche). Zaamslag viert feest na het behalen van de titel. Vlnr: Jean Dooms, een supporter en Jaap Pijpelink met zijn zoontje Joey. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42