Leer-werk-traj eet op Reynaert TOYOTA PZC Scouts werken samen op kamp CA Bestevaer PZC AIDS IS R KILLEF KILL AIDS P7.C 12 College Hulst mag nieuwe vorm van onderwijs aanbieden V oorj aarsmarkt in De Sterre druk bezocht Sluis in Opsporing Verzocht XTC-pillen in beslag genomen Drankrijders aangehouden Boete voor bezit traangas Waardepapieren gestolen Kadett gestolen in Vrouwenpolder GEWIJZIGDE SLUITINGSTIJDEN GEBR. D0MINICUS BV G/rp7 §zJl l Tü V-onderzoek 1. Toyota Carina CAPPENDIJK TOYOTA maandag 29 april 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - Het ministerie van Onderwijs heeft het Hulster Reynaert College groen licht ge geven voor het invoeren van een nieuwe onderwijsvorm aan VM- BO-leerlingen. Met ingang van het nieuwe schooljaar mag een selecte groep leerlingen opge leid worden volgens een zoge naamd Leer-Werk-Traject (LWT); werken en leren tegelijk. In de vierde klas volgen LWT- leerlingen een programma voor de helft op school en de andere helft in een bedrijf of instelling. „Om dit leerwerktraject te mo gen aanbieden, moet de school aan hoge eisen voldoen en moet een leerling de opleiding in een LWT verdienen", zegt Th. de Rijcke, locatiedirecteur Gilden straat van het Reynaert College. CLINGE - Met ruim duizend bezoekers was de jaarlijkse voorjaars planten en bijen- markt op de Sterre zondag weer èen groot succes. Vanwege de slechte weersver wachtingen ging het festijn bui ten, rondom de kinderboerderij niet door, maar stonden er twin tig kraampjes opgesteld in de overdekte manege. Ruim voor de openingstijd stonden de koopjesjagers al voor de deur. De kasploeg van de Sterre bood een groot assortiment zelf ge kweekte planten en bloemen aan. Daarnaast vonden ook de produkten van de eigen knutsel - groep van Stichting de Tragel gretig aftrek. Organisator Ad van Hilst blikte tevreden terug op wat hij nu de grootste over dekte plantenmarkt van Zeeuws Vlaanderen noemde. Hiermee hebben we op de Ster re een naam opgebouwd. En je ziet; wat voor weer het ook is, en of we nu buiten of binnen staan met onze produkten, het blijft een publiekstrekker." Zo wordt van de leerlingen verwacht dat zij zelfstandig aan de slag gaan. Leren is een hoofd doelstelling, maar nuttig werk verrichten is voor een bedrijf natuurlijk ook belangrijk. Een leerling moet dan ook uiterst ge motiveerd zi jnzich zeer verant woord elijk voelen voor de eigen prestaties en goed zelfstandig kunnen werken." Leerlingen die een LWT-programma vol gen, krijgen een 'maatkostuum' aangemeten. Zo wordt in over leg met een bedrijf, waar een leerling stage loopt., vastgesteld wat op school geleerd wordt en welke kennis en vaardigheden in het bedrijf geleerd zullen worden. Hierbij gaat het niet al leen om vakkennis, maar ook om sociale vaardigheden en vakken zoals bijvoorbeeld Ne derlands en wiskunde. Stage Het Leer-Werk-Traject is een onderwijsprogramma, waarbij leerlingen op stage gaan en geen geld verdienen. In het bedrijf of de instelling waar zij stage lo pen is ook een praktijkbegelei der aanwezig, die verantwoor delijk is voor een leerling op het werk. De Rijcke: „Een groot voordeel van deze nieuwe on derwijsvorm is dat het Reynaert College en het werkveld elkaar nog beter leren kennen. Over en weer kan gebruik gemaakt wor den van elkaar en kunnen erva ringen worden uitgewisseld. Dit komt dan weer ten goede aan de hele school. Docenten die deze leerlingen gaan begeleiden, krijgen zelf ook weer de moge lijkheid om zich hierin te be kwamen. Het aanbieden van dit traject houdt in dat de kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd moet blijven, want leerlingen moeten kunnen doorstromen naar opleidingen in het MBO." Met het ROC Zeeuws-Vlaande- ren zijn hierover al afspraken gemaakt. In september begin nen leerlingen uit de afdeling Bouw- en Metaaltechniek en leerlingen uit de afdeling Ver zorging. Later kunnen ook de leerling en van Handel/Admini stratie en Electrotechniek dit traject volgen. Scouts uit Hulst bereiden een maaltijd. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst PHILIPPINE - Het motto van het 33ste Zeeuws-Vlaamse Pa trouillekamp was afgelopen weekend Let's go Latin. Het bij behorende zonnige weer bleef uit, maar de kampleiding was al lang blij dat de honderdvijftig gidsen en verkenners niet weg- regenden in de zuidelijke Braakmanbossen. Het ontbijt moest zondagmor gen nog onder het tentzeil wor den genuttigd, maar alle bui tenactiviteiten konden doorgaan als gepland. De wind, die rondom De Braakman stevig huishield, bereikte de beschutte kampplaats nabij de Isabella- weg nauwelijks. De themapre sentatie van de kleine 25 scouts- groepen op zaterdagavond kon zelfs sfeervol worden verlicht; niet alleen door een groot kamp vuur in het midden van het ter rein, maar ook door vele fakkels rondom het presentatieveld. „We mochten dus niet klagen. Er kwam af en toe een fikse bui naar beneden, maar alle geplan de spelen konden doorgang vin den", meldde kampcoördina tor Christian Audenaerd. De 150 scouts, van wie de mees ten elf of twaalf jaar waren, leerden tijdens het patrouille kamp vooral dat samenwerking veel zaken vergemakkelijkt. In je eentje van elf houten palen een kook- en eettent maken, lukt weinigen. Met zijn zessen was het voor de meesten een fluitje van een cent. De gidsen Marloes, Jessica, Ivanke, Helga, Ilse en Michelle van de Hulster scoutinggroep 't Jagertje waren niet helemaal te spreken over de zilvervliesrijst die ze moesten koken. „Te hard en die schilfer tjes hoef ik niet zo nodig", luid de het oordeel. De zelfgemaakte saus met kip en tomaten maakte echter veel goed. 'Degekkedozen.nl', zoals het groepje meiden zichzelf noem de, viel afgelopen weekeind niet in de prij zen. D e eer van 't Jager- tje werd hoog gehouden door de collega's, die zich verenigden in 'De gekke mutsen'. Naast De gekke mutsen gaan ook de 'Sinasappeloos', scouts van De Vier Ambachten uit Ax el, met Pinksteren naar de lan delijke scoutingwedstrijden in Baarn. SLUIS - De politie vraagt vanavond in het programma Op sporing Verzocht aandacht voor de gewelddadige overval op een juwelierszaak annex antiekwinkel in Sluis op maandag 15 april. De eigenaar raakte zodanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest. Tijdens de uitzending is een reconstructie van de overval op de winkel aan de Garenmarkt te zien. De po litie heeft het signalement van een van de vier vermoedelijke daders: een ongeveer 35-jarige man met een getinte huid, on geveer 1.80 meter lang, normaal postuur en kort, donker haar. Hij had een donkerblauwe spijkerbroek en een donkerkleuri ge, leren jas aan. De politie wil vooral graag meer weten over de auto die bij de zaak is betrokken. Opsporing Verzocht is vanavond tussen 19.00 en 19.30 uur én tussen 21.57 en 22.27 uur te zien op Nederland 1 TERNEUZEN - Een 25-jarige Terneuzenaar raakte zater dagmorgen 'per ongeluk' negen XTC-pillen kwijt aan de poli tie, De man werd rond 4.30 uur in de Nieuwstraat in zijn woonplaats aangehouden, omdat hij alcohol op straat dronk. Toen hij daarvoor werd bekeurd vond de politie de verboden pillen en nam ze in beslag. HEIKANT - In Oost-Zeeuws-Vlaanderen werden in de nacht van vrijdag op zaterdag vier automobilisten aangehouden, die te diep in het glaasje hadden gekeken. Twee bestuurders liepen in Heikant, waar een megaparty werd gehouden, tegen de lamp. Een 28-jarige Axelaar bleek ruim 2,5 keer teveel te hebben gedronken en een 21-jarige Terneuzense iets minder. Beiden ontvingen een proces-verbaal. De Axelaar kreeg daarnaast een rijverbod voor zes uur, de Terneuzense voor vier uur. Ook twee automobilisten uit Hulst werden betrapt. Een 48- jarige Hulstenaar had vrijdagavond omstreeks tien uur op de Zoutestraat in zijn woonplaats ruim twee keer zoveel alcohol gedronken als toegestaan. Dat kwam hem op vier uur rijont zegging en een procesverbaal te staan. Een 35-jarige Hulste naar die twee uur later op de Woestijnestraat in Clinge werd aangehouden, had iets meer drank op. Ook hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. HEIKANT - Tijdens controle bij de Megaparty in Heikant werden zaterdagavond twee traangasbusjes in beslag geno men. De eigenaressen, een vrouw uit Axel en een vrouw uit Stekene, kregen beiden een boete van 120 euro. TERNEUZEN - Uit een auto die geparkeerd stond aan Oude Vaart in Terneuzen zijn zaterdag op klaarlichte dag waarde papieren en geluidsapparatuur ter waarde van enkele hon derden euro's weggenomen. De inbraak moet rond 15.30 uur hebben plaatsgevonden. De braakschade is nog niet bekend. VROUWENPOLDER - Een grijze Opel Kadett hatchback is in de nacht van vrijdag op zaterdag van een bedrijfsterrein aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder gestolen. De waarde van de auto is onbekend. Tengevolge van een noodlottige val op 31 maart 2002 in zijn eigen woning is overleden onze pap, opa en mijn baasje JAN WILLEM GEORGE LEEFLANG oud-Hoofdonderwijzer aan de Bouwen Ewoutschool te Vlissingen sinds 10 augustus 1997 weduwnaar van Jacoba Marinissen in de leeftijd van bijna 88 jaar. Krommenie: Wil Leefiang Emma Oost-Souburg: Ria Tax-Leeflang Ad Tax Pascal en Kim Petula en Peter Ariska Marcello Katina Girl Vlissingen, 27 april 2002. Correspondentieadres: Amstclstraat 12, 4388 RM Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 2 mei van 11.45 tot 12.15 uur in het uitvaartcen trum "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlissingen. Aansluitend zal om 13.00 uur de crematieplechtig heid plaatshebben in het crematorium aan de Wes telijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid lot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Lieve OPA Onafscheidelijk van stok en hond Liep je graag het Nollebos rond Opa. wat waren we blij Met zo'n opa zoals jij |e was altijd bij de tijd Maar tot onze grote spijt Ging het vallen niet zo zachtjes Groetjes van ons achtjes Pascal en Kim Petula en Peter Ariska Marcello Emma Katina Ein langes Leben ist friedlich zu Ende gegangen WALTHER BENSER 23 Oct. 1912 in Frankfurt Main t 21 Apr. 2002 in Domburg Wir sind dankbar, das er so lange für uns da war. Die Familie und die vielen Freunde Villa de Wael Domburgseweg 6 4357 BB Domburg OM STEEDS BI] STILTE STAAN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: 'De Goese Poort' Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Arncsteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 ZANDEE DE KUIJPER NATUURSTEEN Tot ons verdriet is van ons heengegaan onze bridge- vriend JOHAN ROSKAM Wij wensen Corry en familie veel sterkte toe. Bestuur en leden Bridgeclub Dreischor tie vader blijft je vader zo eigen en vertrouwd. Ie wilt hem niet graag missen, omdat je van hem houdt. Maar eens dan komt de dag, dat je hem moet laten gaan. Je verstand zegt dat het goed is, maar in je ogen blinkt een traan. Bedroefd, maar zeer dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat na een ar beidzaam leven van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame pa en opa JOHANNES JOSEPHUS MENHEERE echtgenoot van Neeltje Moison 28 april 1914 t 27 april 2002 In het bijzonder gaat onze dank uit naar het personeel van Verpleeghuis 'Ter Valcke' afd. Bachtstraat, voor de liefdevolle verzorging van mijn man en onze pa. Goes: N. Menheere-Moison Goes: Lony en Henk Beeke-Menheere Linda en Ronald Robert Marc en Kirstin Troy Correspondentieadres: Tak van Poortvlietstraat 1 4463 TA Goes De crematieplechtigheid zal plaatshebben woensdag 1 mei om 10.00 uur in het crematorium te Middel burg, Westelijke Oude Flavendijk 3. Vertrek om 9.15 uur vanaf het rouwcentrum Van der Hooft, Bosseweide 2 te 's-Gravenpolder. Na de plechtigheid is er in de condoleanceruimte van het crematorium gelegenheid tot condoleren. Wat is uw enige troost in leven en sterven Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat na een kortstondig ziekbed van ons is heengegaan onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder JANNA DE PUTTER sinds 16 december 1981 weduwe van Arie Deij in de leeftijd van 90 jaar. Axel: Wim en Nelly Deij-Dieleman Hellevoetsluis: Cathrien en Adrie Hamelink- Deij Koewacht Moerbeke-Waas (B): Toon en Ciska Deij-Beernaert Klein- en achterkleinkinderen Terneuzen, 26 april 2002. Correspondentieadres: Gen. Sikorskistraat 12, 4571 XM Axel De samenkomst van Woord en Gebed wordt D.V. gehouden op woensdag 1 mei om 10.30 uur in de Gereformeerde Kerk Vrijg. aan de Kerkdreef te Axel (ingang parkeerterrein Jui-ianastraat). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Na afloop kunt u de familie condoleren in het ver enigingsgebouw van voornoemd kerkgebouw. Verkopen of kopen van antiek., kunst-, curiosa of inboedëlgoederen? Op een veiling wordt het goed geregeld Neem voor inbreng van goederen contact op met: "(Tffl VENDU NOTARISHUIS ■m Kipstraat 54, 3011 RT Rotterdam. Tel. (010) 411 85 44, fax (oio) 412 77 44 Uitgebreide informatie: www.notarishuis.nl In verband met het verplaatsen van de druklocatie zijn de sluitingstijden voor familieberichten aangepast. De nieuwe sluitingstijden zijn als volgt: Maandag t/m vrijdag: 17.00 uur Zondag: 16.00 -18.00 uur Faxnummer familieberichten: 0118 - 470100 Oude Zandweg 2,4361 SK Westkapelle, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 Verrijn Stuartweg 10,4462 GE Goes, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 E-mail: info@dominicus.nl www.dominicus.nl Lezen, kijken en luisteren in: Christelijke boeken Geschenkartikelen Wens- en ansichtkaarten CD's Schrijf- en kantoorartikelen Service (Internet en kopiëren) Snuffel rond in de winkel: Scheldestraat 6o Vlissingen Tel. 0118-431985 (Elke zaterdag tweedehands boekenmarkt!) V 5 X Aids Preventieplan Zuidelijk Afrika Hieronder vindt u de top-8 van auto's die in Duits betrouwbaarheidsonderzoek als minst storings-gevoelig uit de bus zijn gekomen. Auto's 1 - 3 jaar oud 1Subaru Legacy 2. Toyota Carina/Avensis 3. Mercedes C-Klasse 4. Toyota Starlet 4. Saab 9000 6. Toyota Corolla 7. Mazda MX-5 8. Mercedes 200-500 Auto's 4 - 5 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Toyota Carina 5. Volvo 850 6. Mercedes 190 6. Toyota Corolla 6. Subaru Legacy Auto's 6-7 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Subaru Legacy 3. Toyota Carina 4. Toyota Starlet 5. Porsche 911 6. Mercedes 200-500 7. Toyota Corolla 8. Mercedes SL Auto's 8 - 9 jaar oud 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Mitsubishi Colt 5. Porsche 911 5. Toyota Camry 5. Toyota Corolla 8. Mercedes 200-500 Auto's 10-11 jaar oud 1Porsche 911 2. Toyota Carina 3. Mercedes S-Klasse 3. Mercedes 200-500 5. VW Bus 5. Toyota Corolla 5. Nissan Sunny 8. Opel Senator TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 k r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40