PZC Sas van Gent wil brede school Manege verandert in feestpaleis PZC Rondvaartschip bij Vlissingen in problemen Negentigjarige Lena gehuldigd voor 40 jaar supporteren Negen maanden na afvaart gooit Juultje trossen eindelijk los Prins Frederik Hendrikschool sterk verouderd Snel bericht over Deense subsidie voor kusttram Verkoopborden bij Handelspoort Zuid geplaatst Beboet voor baldadigheid De PZC op Koninginnedag zeeuwse almanak Correct ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 29 april 2002 door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Het gemeen tebestuur van Sas van Gent hoopt binnen drie jaar een nieu we brede school in Sas te openen ter vervanging van de huidige openbare basisschool Prins Fre derik Hendrik. Het gemeentebestuur (college én raadsleden) voelen er weinig voor 'tonnen in een sterfhuis te investeren'. Een nieuwe brede school kost weliswaar nog heel wat meer, maar voldoet direct aan alle eisen. Bovendien kun nen in een brede school waar schijnlijk voorzieningen wor den geconcentreerd, waar andere scholen en andere doel groepen uit de gemeenschap ook gebruik van kunnen maken. Axel en Temeuzen werken alle bei druk aan de (voorbereidin gen voor) oprichting van brede scholen; Sas van Gent kan daar als derde gemeente die in het nieuwe Terneuzen opgaat mooi bij aansluiten, verwachten de Sasse politici. De meer dan veertig jaar oude Prins Frederik Hendrikschool voldoet niet meer aan de eisen van de tijd. Het gebouw haalt bij lange na de nieuwste onderwijs technische normen niet. Er mankeert ook nogal wat aan de (brand)veiligheid, de verlich ting en de bestrating van het schoolplein. Bovendien voldoen de werkomstandigheden voor leerkrachten en leerlingen niet aan de vereiste arbo-normen. Onderzoek moet nu uitwijzen hoeveel geld de gemeente Sas van Gent kwijt zou zijn aan het opknappen van de huidige openbare basisschool aan de Glacisstraat. Opdracht De gemeenteraad heeft het col lege vorige week gemachtigd om zo snel mogelijk de onder zoeksopdracht de deur uit te doen. B en W hopen de gemeen teraad volgende maand al een voorstel te doen over het op knappen dan wel vervangen van OOSTBURG - De gemeente Oostburg krijgt deze week be richt vanuit Denemarken of zij subsidie krijgt voor een haal baarheidstudie naar de kust tram in West-Zeeuws-Vlaande- ren. De gemeente dingt samen met overheden in Denemarken, Duitsland en België mee naar de Interreg Illb-subsidie. Met dit gezamenlijke 'Target'-project willen zij attractieve vervoers middelen ontwikkelen om de mobiliteit van toeristen en re creanten te bevorderen. De stichting Strandexpress liep al langer met het idee van een tram, aansluitend op de Vlaam se kusttram tot Knokke-Heist, langs de Zeeuws-Vlaamse kust tot Breskens. De gemeente springt hier nu op in. In haar ac tieplan Mobiliteit als Attractie werd de kusttram eerder als een van de mogelijkheden genoemd om de kust en haar achterland aantrekkelijker te maken voor toeristen. Het onderzoek moet ook de haalbaarheid van andere vervoermiddelen, zoals water taxi's, peoplemovers (trapwa gentjes) en een cabriobus, bekij ken. TERNEUZEN - Bij het nieuwe bedrijventerrein van Terneu zen, Handelspoort-Zuid, zijn gisteren promotieborden ge plaatst voor de verkoop van de bedrijfskavels. „Er is nog nauwelijks publici teit aan de verkoop van de per celen gegeven, maar de eerste reacties zijn positief", volgens gemeentewoordvoerder D. Tim- mers. „Het is nu alleen nog wachten op het akkoord van de provincie." De gemeente Ter- neuzen verwacht de toestem ming van de provincie tussen nu en de zomervakantie. Het nieuwe bedrijventerrein, in het verlengde van het bestaande Handelspoort, ligt evenwijdig aan de N61 tussen de Guido Ge- zellestraat en de Mr. F.J. Haar- manweg. De 130 percelen van De Handelspoort zijn al hele maal uitverkocht. De bestemmingsplanwijziging is in behandeling bij de provin cie. Als de plannen gewijzigd zijn, kan Handelspoort-Zuid ontwikkeld worden. Er kunnen dan wegen en andere voorzie- ningingen worden aangelegd. De verwachting is dat na de zo de basisschool. Burgemeester P. van den Baar verheelt niet dat het college inzet op de bouw van een nieuwe school in de directe nabijheid van basisschool De Esdoornveste in de Canad alaan. „We zijn nogal geschrok ken dat alleen het opknappen van de Prins Frederik Hendrik school al ontzettend veel geld kost. Juist omdat er dan nog steeds geen, voor het huidige onderwijs essentiële, voorzie ningen zijn als een overblijflo kaal, een ICT-ruimte en een bi bliotheek." Sas van Gent is bereid zelf flink in de buidel te tasten voor de bouw van een nieuwe school. De gemeente heeft de afgelopen jaren ver zuimd gelden te reserveren voor het onderhoud van de openbare school. Het voorstel van PvdA- fractievoorzitter R. de Meyer om dat bedrag alsnog uit de al gemene reserve over te hevelen, werd met instemming begroet. Deelvoorzieningen in een brede school - peuterspeelzaal, kin deropvang, computerles voor ouderen, een bibliotheek - hoe ven niet allemaal met onder- wijsgeld te worden bekostigd en komen misschien ook nog in aanmerking voor subsidies van verschillende instanties, hopen de raadsleden. Van den Baar: „Als we aangeven dat we op alle fronten werken aan de opening van een nieuwe brede school over twee tot drie jaar hopen we overleg te kunnen voeren met de brandweer en de Arbo over de allernoodzakelijk ste voorzieningen. Ook onze toekomstige fusiepartners wor den natuurlijk bij dat overleg betrokken.Het feit dat de kwa liteit van het onderwijs ondanks de gebreken van het schoolge bouw nog steeds hoog is, geeft hoop op een clemente houding van controlerende instanties, verwacht Van den Baar. Ook al omdat het belang van leerlingen en leerkrachten het meest is ge diend met een geheel nieuwe school, stelt de voltallige raad. Onderwijswethouder P. Bert ram, die zelf 27 jaar directeur van de Prins Frederik Hendrik was, zal zich 'voor driehonderd procent' inzetten voor een spoe dige bouwopdracht voor een nieuwe openbare school. Het rondvaartschip de Rembrandt van Rijn wordt uit de problemen geholpen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ongeveer 120 passa giers en een aantal bemanningsleden van het rondvaartschip de Rembrandt van Rijn beleefden gistermiddag een hache lijk avontuur. Het schip wilde de Vlis- singse Binnenhaven indraaien, maar kon door de sterke stroming en hoge golfslag de bocht naar rustiger vaarwater niet maken. Het dreef verder de zee op. Met hulp van sleper De Walcheren, van de URS (Unie van Redding- en Sleepdienst Nederland), werd het de veilige haven binnengeloodst. De rondvaartboot was vertrokken vanuit Terneuzen. Bij Vlissingen wilde het schip door de sluizen naar binnen gaan. Daar ging het mis door de slechte weersom standigheden. Het passeerde de haven. Voor de Vlissingse boulevard werd de nood zo hoog dat de kapitein van de Rem brandt van Rijn om een sleepboot vroeg. De hele operatie heeft ongeveer ander half uur geduurd. Naast de sleepboot assisteerden nog en kele loodsboten en een politieboot. De foto Lex de Meester veiligheidsmaatregelen zijn genomen, omdat er zoveel mensen aan boord wa ren. Hoe verder de rondvaartboot de zee opraakte, hoe meer het schip ging slinge ren. Het type is niet gebouwd op storm. Volgens de verkeersleiding hadden door de harde klappen van de golven de ramen van het schip kunnen springen. door Marco Hamelink HEIKANT - Zingende, dan sende en vooral ook drinkende mensen op een plaats waar normaal gesproken de paarden rustig hun rondje lopen. De manege in Heikant verandert één keer per jaar in een waar feestpaleis. Zo ook afgelopen weekeinde. De jeugd kon zich vrijdag hele maal uitleven tijdens een heus après-ski-feest. De wat oudere jeugd ging zaterdag uit zijn dak tijdens de 70's-party op de vijfde Mega Party. Iedereen die wel eens op wintersport is ge weest, weet dat après-ski staat voor feesten. Een feestje was het ook vrijdag in de manege. Ruim vijftienhonderd jonge ren gingen helemaal los op de muziek van dj P en dj Maurice. Met name Maurice, een erken de après-ski-djkreeg de mas sa volop in beweging. Marko Vervaet (25) uit Kloos- terzande stond de dansende menigte geamuseerd te bekij ken. „Het is echt leuk zo'n feest in de buurt. Dat zie je eigenlijk te weinig. Ik heb het uitste kend naar mijn zin, al moet ik zeggen dat er vandaag wel erg veel jongeren zijn. Meestal ga ik op zaterdag en dan is het pu bliek toch iets ouder. Het maakt eigenlijk ook niets uit. Iedereen is jong geweest. Ik vind het gewoon leuk om weer eens allemaal oude bekenden te zien", vertelt Vervaet. Oud Ook Edwin van de Vijver vond het publiek vrijdag wel erg jong. „Als ik mezelf hier zie staan, voel ik me best oud", vertelt de 27-jarige Koewach tenaar. „Te oud voor een feestje ben je echter nooit. De zater dag heeft toch mijn voorkeur. Er wordt flink gefeest op de Megaparty in Heikant. omdat er dan meer mensen van mijn leeftijd zijn. Vandaag is het ook heel gezellig hoor, be grijp me niet verkeerd. Met een biertje vermaak ik me prima." Rond half twee was het de beurt aan Eric Dikeb om het publiek nog één keer in opper ste feeststemming te brengen. De entertainer die vorig jaar bekendheid verwierf met zijn optreden in het SBS6-pro- gramma Big Diet slaagde vol ledig in zijn opzet. Wie laat de hond uit? en de Pizzahut wer den uit volle borst meege- schreeuwd. „Eindelijk eens iets wat op een discotheek lijkt, maar dan zonder house muziek", ver zuchtte Jeroen den Doelder (30) uit Axel zaterdag bij het buitengaan van de manege na de 7O's-party. Hij had net als ruim vijfentwintighonderd anderen een geweldige avond gehad. Het publiek was zater dag een tikkeltje ouder en zo ook de muziek. Dj Ferry Maat, bekend van de soulshow, voel de het publiek perfect aan en draaide tot twee uur de oude discohits uit de jaren zeventig. Veel jongeren stonden vol ver bazing te kijken naar de in hun ogen oubollige danspasjes van de oudere bezoekers. Niemand die zich er aan stoorde overi gens. Jong en oud vermaakte zich prima met elkaar. De 7O's party was zondermeer het meest geslaagde onderdeel van de Mega Party. Een enkeling had zelfs zijn kleding aange past aan het thema van de avond en leek zo uit de cast van Saturdaynight Fever te ko men. Voor twee Belgisch be zoeksters was het iets teveel van hetzelfde. „Ik hoor Barry White nu al voor de vierde keer langskomen", vertelt Veroni- que Molders (24) uit Sint-Pau- foto Wim Kooyman wels. „We hebben het wel naar onze zin hoor", vult Daphny den Doelder (23) uit Stekene haar aan. „Iets meer moderne muziek zou ik echter wel leuk vinden voor de afwisseling." Terwijl dj P de laatse uurtjes van de Mega Party volmaakt, keren de eersten bezoekers huiswaarts. Het blijft echter gezellig druk. Binnen staan nog ruim tweeduizend volwas senen de kabouterdans te doen op de aanwijzingen van Ka bouter Plop. De vijfde editie van de Mega Party zit er weer op. Volgend jaar ongetwijfeld de zesde. door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Voor de 90-jarige fervent STEEN- supporster Lena de Burger- Colman is het voetbalspelle tje simpel. Meer doelpunten maken dan je tegenstander, dat is alles waar het om draait, is haar credo. Vandaar dat Steen-spits Werner Bisschop een man naar haar hart is. Bisschop schoot er dit jaar al meer dan dertig in het net. Hij leidde mede daardoor STEEN naai de titel in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. Te vens voert hij het topscorers klassement aan. Lena volgt de prestaties van haar clubje nauwgezet. Vandaag wordt ze negentig jaar. Gisteren werd ze voor de laatste com petitiewedstrijd van STEEN tegen DIVO in de bloemetjes gezet. „Niet alleen omdat je morgen de respectabele leef tijd van negentig jaar be reikt", sprak voorzitter Jan Pleunis haar toe. „Ook ben je al ruim veertig jaar één van onze trouwste supporters. Bij elke thuiswedstrijd moe dig je onze spelers vanaf je vaste stekje op de tribune aan." Vroeger bezocht Lena de Burger met haar man ook geregeld de uitwedstrijden van de plaatselijke trots. Vooral de tripjes met de sup portersbus naar het Bra bantse zijn nog goed in haar geheugen gegrift. Met trai ner Ruud Luteyn aan het roer draaide STEEN mee aan de top van de derde klasse. ,Net als nu, was het een echte vriendenploeg, allemaal jon gens van het eigen dorp. Daar ben je nog het beste mee af. Met dat 'kopen' van spe lers schiet je niets op. Dat we ten ze hier inmiddels ook al." De wedstrijden tegen Clinge hadden voor Lena wel iets speciaals. Haar man Charles was afkomstig uit dit grens dorp. „Dan stonden we nogal eens lijnrecht tegenover el kaar. Op den duur is hij toch bijgedraaid." De scheidsrechter heeft het bij de trouwe supportster vaak verbruid. Vooral als een STEEN speler een kaart krijgt voorgehouden spreekt Lena duidelijk haar onge noegen uit. Als een prent aan de tegenstander wordt uitge deeld, is dat voor haar altijd terecht. Nu ze door knieproblemen moeilijk ter been is, wordt Lena door één van haar kin deren naar de tuiswedstrij- den toegebracht. De uitre- sultaten volgt ze via teletekst. Ook in de week tij dens familiebezoekjes en bu- renpraatjes praat ze steevast over haar STEEN-jongens. Spelers die ze allemaal bij naam kent en die ze volgend seizoen bij leven en welzijn weer fanatiek vanaf de tribu ne aanmoedigt. TERNEUZEN - Een 17-jarige Terneuzenaar kreeg vrijdag te gen middernacht op de Lange Reksestraat in zijn woonplaats een bekeuring, omdat hij passe rende agenten beledigde. Een evenoude plaatsgenoot liep later in dezelfde straat, tegen de lamp toen hij op de motorkap van een auto sloeg. Hij kreeg een bekeuring wegens baldadig heid. Drie Terneuzenaren van 19, 20 en 23 jaar kregen zater dagmorgen ook een proces-ver- baal vanwege baldadigheid Het drietal liep met een ont vreemde winkelvlag door de het centrum van hun woonplaats. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Kroonprins Willem-Alexander had het vo rig jaar te druk met de opening van het Scheldetheater en een bezoek aan de Westerschelde- tunnel en vervolgens werd de adjunct-directrice ziek. Een of ficiële opening van het Terneu- zense Kindercentrum Juultje, dat al vanaf vorig jaar augustus draait, was er tot afgelopen za terdag bij ingeschoten. Dat is niet nadelig geweest voor de bekendheid van Juultje, want volgende maand wordt de capaciteit uitgebreid met twin tig plaatsen voor buitenschool se opvang. Zo'n honderd kinderen - die samen 45 op vangplaatsen bezetten - komen nu al één of meer dagdelen naar de twee huizen, die samen het kindercentrum vormen. Maar alle mooie cijfers lieten onverlet dat het tijd was om een ope ningsfeestje te houden. Konden al die ouders en andere belang stellenden ook eens op hun ge mak bekijken hoe mooi het op vangcentrum is geworden, vond waarnemend adjunct-directeur A. Lehembre van Juultje. De Terneuzense wethouder E. Kerckhaert was het met Lehem bre eens. De wethouder hees de - door de kinderen van Juultje met behulp van een schatkaart gevonden - 'Juultjevlag'. Kerckhaert doordrenkte zijn speech met scheepvaarttermen. Want de kinderopvang mag dan wel niet speciaal voor schip perskinderen zijn, het internaat schurkt natuurlijk wel tegen het opvangcentrum aan. Advertentie Op Koninginnedag, dinsdag 30 april, zijn alle PZC-kantoren gesloten. Voor bezorgklachten zijn wij 's ochtends bereikbaar tussen 08.00 uur en 12.00 uur op het (gratis) nummer: 0800-0231231 Directie PZC Voor dringende zaken belt u met ons kantoor in Vlissingen: 0118-484000 Helaas voert PTT geen postbestelling uit, zodat postabonnees de PZC een dag later zullen ontvangen. Het is al weer zo'n zestig jaar geleden. Oma Marie Geers - toen nog maar een bakvisje van veertien jaren oud - ging een dagje naar de Grote Stad. Toegegevenhaar woon plaats Middelburg was voor Zeeuwse begrippen groot, maar Rotterdam was toch een maatje groter. Marie was vastbesloten niet als provin- ciaaltje uit de hoek te komen. En geen wóórdje dialect dat haar verraden kon! Op weg naar de kruidenierswinkel oefende ze vast op de correcte uitspraak van het ABN. Niet diezig, maar dijzig; geen diek, maar dijk, enzovoorts. Bij de winkel gekomen was ze er weer helemaal bij. „Eén pakje grijsmeel graag, me vrouw", zei Marie gedeci deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37