Renesse bereikt zijn doel PZC Eerste winst Zierikzee Vlag in top bij Scaldina SBH Bruse Boys doet zijn plicht Jos van Belzen neemt ondanks verlies met goed gevoel afscheid All Ready moet Vios laten gaan HVV'24 kampioen van de regelmaat Noad'67 kampioen P7.P 18 Naar de nacompetitie Nacompetitie ver weg voor Tern Boys uitslagen maandag 29 april 2002 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Renesse is ver zekerd van deelname aan de na- competitie. De vijfdeklasser won gisteren met 4-0 van Vos meer. Ouwerkerk ging kansloos onderuit bij Luctor'88 (1-5) en Dreischor was met 5-3 te sterk voor Volharding. Ondanks een 5-3-overwinning op de nog ongeslagen kampioen De Noormannen, sluit Jong Ambon het seizoen in de vijfde klasse B met lege handen af. De derde-periodetitel ging na een 4-0-zege van NVS in Kwaden- damme naar de ploeg uit Nieuw-Vossemeer dankzij een beter doelsaldo (plus elf tegen plus negen). Vosmeer-Renesse 0-4: Na een halfuur waren de Schouwena- ren al redelijk op koers toen het door treffers van Krispijn de Jonge en Mischa van de Hoek 0- 2 stond. Uit een strafschop maakte Michel Lagendijk er in de 60e minuut 0-3 van. Beide ploegen troffen hierna een keer de lat, maar in de slotfase schoot Pascal Dronrijp wel raak: 0-4. Ouwerkerk-Luctor'88 1-5: De behoudend gestarte thuisploeg keek halverwege tegen een 2-0- achterstand aan via treffers van Andy Latusia en Arne Honingh. .Na rust kreeg ook Ouwei'kerk enkele kansen, maar via Marco Utermark (2x) en doelman Ber- ry Simonse uit een strafschop 'liep Luctor uit naar 0-5. Kort voor tijd redde Juliën Totté de eer voor de thuisploeg, 1-5. Dreischor-Volharding 5-3: Kort voor rust profiteerde Michel Loontjens van balverlies bij Dreischor, 0-1. In de tweede helft boog de thuisploeg deze achterstand om tot 3-1 via Frank van de Helm (2x) en San- der Uijl, maar via treffers van Michel Loontjens (strafschop) en Ramon Verbart knokte Vol harding zich langszij, 3-3. Via treffers van Mark van de Linde en Kees Verwest in het laatste kwartier besliste Dreischor het duel toch nog in zijn voordeel. Robur-Lewedorpse Boys 2-2: De ploegen waren goed aan el kaar gewaagd, maar toch nam de thuisploeg binnen een half uur een 2-0-voorsprong via twee treffers van Dennis Wijers. Simon Smits bracht de bezoe kers kort voor rust terug in de wedstrijd, 2-1. In de tweede helft kregen beide teams kansen en uit één daarvan bepaalde Jan Verton de eindstand op 2-2. Kwadexxdamme-NVS 0-4: Na dat de bal uit een inzet van een Kwadendamme-speler op de lat was geëindigd, sloeg Kees Bosters uit de daarop volgende tegenaanval wel toe, 0-1. Nog voor rust liepen de bezoekers via Erik en Simon Piasmans verder uit naar 0-3. In de 48e minuut schoot Erik Piasmans opnieuw raak, waarna NVS de wedstrijd simpel uitspeelde. Jong Ambon-De Noormannen 5-3: De bezoekers namen tot tweemaal toe een voorsprong via Leo Brasser en Jackie Min- derhoud, maar Eldridge Pentu- xy bracht Jong Ambon telkens op gelijke hoogte, 2-2. In de tweede helft zorgde Rivellinho Pentury voor 3-2, maar met zijn tweede treffer bracht Leo Bras ser de kampioen weer langszij, 3-3. In de slotfase maakte Jong Ambon een eind aan de ongesla gen status van de kampioen via een doelpunt van een Noorman nen-speler en Maxtin Waisapy. Marco Kettixxg van Bruse Boys (links) wordt vastgepakt door Nieuwland-doelman Marcel Jacobs. foto Pieter Honhoff van onze sportredactie BRUINISSE - Trainer Ronald van Oeveren baalde als een stekker. Zijn team won in de derde klasse A het afsluitende competitie duel met 7-1 van Nieuwland, maar graag had Van Oeveren nog een toetje in de vorm van het behalen van de nacompetitie veror berd. Aan de andere kant bewees de in Scharendijke getogen trainer wel 'zijn' ZSC'62 een goede dienst. Door het verlies vaix Nieuwland degradeert die ploeg ixame- lijk, naast het al gedegradeerde Heinkens- zand, rechtstreeks. Bruse Boys werd de schlemiel van de derde periode, zo was de conclusie van de zeven laatste competitieduels. De ploeg eiixdigde een schamel puntje achter Meeuwen en Zaamslag, maar had alle kansen om als eer- ste te eindigen. „Als je terugkijkt is het oix- gelooflijk. Twaalf minuten voor tijd ston den we bij GPC nog met 2-0 voor, thuis tegen Bevelanders misten we bij een gelijke stand in blessuretijd een strafschop en de laatste keer thuis tegen Heinkenszand ga ven we een paar minuten voor tijd een 1-0- voorsprong weg. Als je dat allemaal bekijkt, is het is gewoon doodzonde. Maar ik ben wel blij dat we het vandaag wel goed afgesloten hebben." Toch kijkt Van Oeveren ook tevreden terug op zijn periode bij Bruse Boys. „Er staat nu een leuk jong elftal en dat is waar het be- stuxir drie jaar geleden om vroeg. Maar na- tuuxiijk ben je ook nog altijd afhankelijk van een aantal ouderen.Die 'ouwetjes' lie ten zich tegen Nieuwland weer behoorlijk gelden. Jacob van den Berge, Tonnie van den Berge en Jacob Muller verzorgden ge drieën vijf treffers. Misrekening Een misrekening van Nieuwland-doelman Max-cel Jacobs, normaliter d'ex-de doelman, stelde Jacob van den Berge in staat om de 1-0 te scoren. Van den Berge verlengde een vrije trap van Alex Andeweg en Jacobs liet de bal op het hobbelige veld over zich heen stuiteren. Theunis-Henk van den Berge te kende na een snelle inworp voor 2-0. Bruse Boys kreeg daarna een behoorlijk aantal kansen en had zeker voor rust al verder moeten uitlopen. Toch was de Bruse ploeg doelman Max-k Giljam dank verschuldigd toen die kort voor rust Wilco Kwekkeboom van een treffer afhield nadat die plots voor hem opdook. De tweede helft was het verschil tussen de ploegen enoim. Bruse Boys kon en mocht doen wat het wilde. Drie keer werd de paal geraakt maar na ruim een uur spelen stond het toch 4-0 door treffers van Jacob van den Berge (kopbal op aangeven van Tonnie van den Berge) en Ricardo de Winter. Tonnie van den Berge beloonde een prima invalbeurt, na een voorzet van de eveneens ingevallen Erik Bleiji, met een doelpunt: 5-0. In de 69e minuut scoorde Jacob van den Berge zijn derde treffer van de middagen al weer op aangeven van neef Tonnie. Nieuw- land-routinier Henk de Nood maakte een kwartier voor tijd het leed wat draaglijker-. Een treffer van Jacob Muller, die kort daar na uitviel met een hoofdwond en zich onder doktersbehandeling moest laten stellen, be tekende de 7-1-eindstand. Bruse Boys: Mark Giljam; Alex Andeweg (71. Ja cob Muller), Wilko Hanzen, Erik Giljam (45. Ton nie van den Berge) en Simon Boogaard; Mujo Av- dic, Theunis-Henk van den Berge, Marco Ketting en Ricardo de Winter; Jacob van den Berge en Ge orge Geluk (64. Erik Bleiji). door Maurice Steketee ROOSENDAAL - Jos van Belzen heeft gisteren met een nederlaag afscheid genomen van Ziex-ikzee. De Schouwe- naren verloren het uitduel in Roosendaal met Alliance ixxet 3-2. Door deze nederlaag is Zierikzee de competitie in de derde klasse op een negende plaats geëindigd. Voor Ziex-ikzee stond er gis termiddag niets meer op het spel. De formatie van Jos van Belzen was al uitgeschakeld in de strijd om de derde-pe riodetitel en een langer ver blijf in de derde klasse was twee weken terug al veiligge steld. Voor Alliance was het de laatste kans om recht streekse degradatie te ontlo pen. Daarvoor moest de ploeg uit Roosendaal winnen van Zierikzee en hopen dat Steenbergen zou ver-liezen vanBreskens. Dat laatste ge beurde en ook Alliance pakte haar laatste strohalm. In de eerste helft gebeurde er nagenoeg xxiets in het duel tussen de nummers elf en ne gen van de ranglijst. Zierik- zee-spits Thomas Vos miste een goede mogelijkheid om de score te openen en een spe ler van de thuisploeg slaagde er in voor een leeg doel naast te schieten. Drie minuten E en kwartier na r-ust nam Al liance de leiding. Tom de Leeuw passte de bal naar Hans Hobs en hij slaagde er in Zierikzee-doelman Van der Schee te passeren. Lang kon Alliance niet van die voor-sprong genieten, want binnen drie minuten bracht. Robin van Welt beide ploegen weer naast elkaar. Hij ronde een steekpass van de ingevallen A-junior Mar tin van Grinsven bekwaam af. Met nog een kwartier te spelen kwam Alliance op nieuw op voorsprong door een treffer van Ivo Joorden. Maar twee minuten voor tijd dompelde Maarten Padmos de thuisclub in diepe rouw door de gelijkmaker namens Zierikzee aan te tekenen. Daarmee leek het lot van de thuisclub bezegeld. Totdat Danny Loon in blessuretijd de bevrijdende 3-2 binnen schoot. Door de ovex-winning spelen Steenbergen en Al liance een beslissingsduel. De verliezer degradeert. Zierikzee-oefenmeester Jos van Belzen vond het jammer dat zijn ploeg toch nog een punt had weggeven. „Ik had graag afscheid genomen in stijl en dat was dus met een gelijkspel geweest. Want we hebben dit seizoen heel wat keren gelijkgespeeld." Toch is hij tevreden over de ploeg. „De doelstelling was hand haven en dat is gelukt. Het is een zorgeloos jaar geweest alleen is het jammer dat we op beslissende momenten niet hebben kunnen door drukken. Dat komt vooral omdat we heel erg moeilijk tot scoren komen. Maar dat is natuurlijk ook een kwaliteit en die missen we gewoon. Ik hoop voor Zierikzee dat er een spits opstaat die er elke week eentje binnenschiet. Dan komt het wel goed met deze club." Al met al kijkt Van Belzen met een goed gevoel terug op zijn twee jaar als hoofd coach. „Toen ik trainer werd dacht iedereen dat we degra datievoetbal zouden spelen. Toch hebben we ons goed staande gehouden in deze klasse. En dit jaar voetbal den we zelfs beter dan vorig seizoen. Ik denk dus met veel plezier terug aan twee sei zoenen Zierikzee", besloot de scheidend oefenmeester. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Peter van der Linde, Maarten Padmos, Remco van der Wekken; Robin van Welt, Marco Jonker, Patrick Roggeband (46. Maarten van Grunsven), Benja min Verwest; Thomas Vos, Lee Mol. WILLEMSTAD - De korfbal lers van All Ready hebben de wedstrijd in de derde klasse A tegen koploper Vios met 13-8 verloren. De marge kwam vooral tot stand in de laatste tien minuten, toe Vios van 7-6 uitliep naar 13- 8. All Ready-trainer Harm Brandt reageerde gelaten. „Het is gewoon niet anders. Vios is in- dividueel beter dan wij. We ble- ven door hard te werken lang bij, maar tien minuten voor het einde gaven die lui van Vios gas en toen was het voorbij." Na deze wedstrijd bevindt All Ready zich in de middenmoot van de derde klasse. Brandt gaat uit van handh aving, maar houdt nog en slag om de arm. „We heb ben nog drie wedstrijden te gaan en het verschil met num mer laatst is maar vijf punten. Er gaan er twee uit, dus gespeeld is het nog niet. Maar ik neem aan dat we ook volgend jaar in deze klasse spelen." van onze sportredactie ZIERIKZEE - Drie kampioenen en geeix degradanten. Dat is de oogst van tafeltennisteam Scal dina in de voorjaarsconxpetitie. Het derde team van Zierikzeese vereniging handhaafde zich als laatste door een 8-2-overwin- nixxg op Westerzicht 4. Het derde team van Kerkwerve greep naast promotie dooreen 6-0-ne- derlaag tegen TCO 2. Scaldina 3 - Westerzicht 4 8-2: Naast de vreugde om het kampi - oenschap van het eerste team, het tweede team en het junio renteam waren er de zorg om de- gradatie voor de derde spelers groep. Want Adriaan Hanse, Mario van Popering, Hans Jon ker, Corné den Otter en Bert de Jong waren voorlaatste gewor den in zesde klasse A en moesten daarom een degradatie-/pro- motie wedstrijd spelen tegen Westex'zicht. De Scaldina-spe- lex-s hadden de sterkste zenuwen te hebben. Jonker, Den Otter en De Jong waren geen moment in gevaar, want bijna alle winst partijen werden in twee games gewonnen. Kerkwerve 3 - TCO 2 0-6: Het der-de team van Kerkwerve met Henk 't Hart, Jos Lindeman en Gerard Knol eindigde als twee de in de eindstand van de vijfde klasse C en mocht daax-door in Hoogerheide spelen voor pro motie. De Kerkwerve-spelers verloren echter de eerste zes wedstrijden, waai'door winnen onmogelijk werd. Toch werden ze door de nummer vijf van de vierde klasse C niet wegge speeld. Henk 't Hait verloor van Schroeyers, maar de tweede game was wel met 21-7 voor 't Hart. Van de Poel had ook een dilegamer nodig tegen Gerard Knol (derde 21-14) en ook Lin deman speelde goed tegen Van de Poel: 23-21 21-18, maar ver loor wel. De kampioenen van Scaldina bij elkaar. Op de voorgrond de junioren (van links naar rechts): Lennard den Otter, Youri van Dijken, Bert van der Wielen en Martijn van der Helm. Boven: Jan Kik, Ad de Graaf, Pang Yuen en Jan Remmers van het tweede team en als enige van het eerste team Cor Smalheer. foto Joop van Houdt door Willy van Leeuwen ZIERIKZEE - Zierikzee heeft in de tweede klasse mannen van de landelijke tenniscompetitie een verdiende 4-2-oveiwinning behaald op naaste concurrent Markant. Johnny Otte, Jacco de Loof en Dennis Stevense wonnen hun enkelpartij, ter wijl Zierikzee ook nog een punt pakte in de eerste dubbel van Jacco de Loof en Marcel Vexwei. Door die eerste competitiezege passeerde Zierik zee de concurrenten SJEF (4-2-verlies tegen Hai"- tel) en Markant, en rukte op naar de vijfde plaats met zeven punten uit drie ontmoetingen, 't Halve Maantje kwam niet verder dan een 4-2-nederlaag tegen Oudenbosch. Zierikzee speelde een prima wedstrijd tegen Ou denbosch en behaalde een dikvex'diende overwin ning. Johnny Otte won met 7-5 6-2 van Arie van Alfen, Dennis Stevense met 6-2 6-3 van Niels de Beer en Jacco de Loof had een driesetter nodig om Joost Coenen op de knieen te krijgen: 6-3 2-6 6-3. Alleen captain Peter Godrie liep tegen een neder laag aan in zijn enkelpartij. Sjoerd de Kiefte ver sloeg de Zierïkzee-speler met 2-6 1-6. In de dub- belpax-tijen werden de punten gedeeld, waardoor er uiteindelijk een 4-2-zege werd behaald. Zwaar 't Halve Maantje speelde in dezelfde klasse een zware wedstrijd tegen Hartel. Dennis van 't West einde kon het in zijn enkelpartij tegen Wester kamp niet redden en verloor met tweemaal 3-6. Hax-old Schipper bracht de stand weer op gelijke hoogte door zijn tegenstander Gerlag geen schijn van kans te geven en met tweemaal 6-1 te winnen. Peter de Vrieze en Eelco van Belzen bleven met le ge handen in hun enkelparti jDe Vrieze veiioor de tiebreak in de eerste set tegen Klijn, maar herstel de zich prima in de tweede set met een 6-4-zege. In de beslissende derde set kwam Peter de Vrieze op nieuw net tekox't en verloor met 4-6. Eelco van Belzen had tegen Nico Jan Breederland weinig in te brengen en kreeg een fikse afstraffing met 2-6 1-6. In de dubbelpartijen wist Halve Maantje er nog een punt uit te slepen. Van 't Westeinde/- Schipper was met 6-1 6-3 de baas over Gerlag/K- lijn. Peter de Vrieze en Jaap Moerland speelden een driesetter tegen Westerkamp/Breederland, maar verloren met 3-6 6-2 2-6. Nipt SJEF, dat moest aantreden zonder de geblesseer de Donovan Blackman, liep in zijn thuiswedstrijd tegen Oudenbosch tegen een 4-2-nederlaag aan. SJEF-captain Christiaan Trapman bood prima tegenstand tegen Van Vught, maar verloor nipt met 4-6 5-7. Dylan Blackman was kansloos tegen Van Dux-en en kreeg klop met 1-6 2-6. SJEF zat dicht bij een punt in de enkelpartij van Duncan Blackman. Hij verloor weliswaar de eex-ste set met 5-7 tegen Hoofstaat, maar nam in de tweede set een 5-0-voorsprong. Duncan Blackman kon deze niet vasthouden en verloor alsnog met 5-7. Het was Rinke van Remortel die in zijn enkelpartij een pxuxt wist te winnen. Hij versloeg zijn tegenstan der Hobbelen met tweemaal 6-3. Dit x-esultaat be haalde ook het duo Trapman/Blackman tegen Uytdewillingen/Hoofstaat, waardoor SJEF het tweede punt op zak kon steken. Duncan Black man en Rinke van Remoxdel grepen er met 3-6 4-6 naast tegen Van Vught/Van Duren, waardoor SJEF opnieuw met 2-4 het onderspit moest del ven. van onze sportredactie BERGEN OP ZOOM - De eerste bos bloemen was voor de spits, kort nadat hij door traixxer John de Frel (volgend seizoen Zierik zee) met applaus was vervan gen. Harm Rietjens sloot giste ren zijn mooie loopbaan in stijl af. Met twee treffers zette hij HW'24 in een rechtstreekse confrontatie met een lastige te genstander op het juiste spoor. Hij gaf daarmee de aanzet tot een feestje, waarin de ontlading van een heel seizoen tot uiting kwam. HW'24 had tegen Dosko aan een gelijkspel voldoende, maar in de beginfase van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat dit re sultaat behaald zou worden. Maar nadat Dosko, dat furieus stax-tte, drie opgelegde kansen had laten liggen zorgde Harm Rietjens voor 0-1. Terwijl Dosko na rust de kansen liet liggen, sprong HW'24 heel zuinig met de kansen om. Rietjens schoot op aangeven van Angelo Ver- braeken de 0-2 binnen en HW speelde vanaf dat moment on bevangen. De ploeg kreeg kan sen op een derde treffer, maar zag Harald Verschuren een mi nuut later de bal achter zijn ei gen doelman werken. In de slot fase bepaalden Johnny Lensen en invaller Kieran O'Shea de eindstand op 1-4 en maakten het kampioensfeest op die ma nier compleet. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Noad'67 is voor het eerst in het bestaan van de club kampioeix geworden in de derde klasse. De ploeg van Peter van Poortvliet boekte een 2-1- zege op FSV en mag zich nu op maken voor ploegen als Tholen- se Boys en Kogelvangers. Het kostte de Fliplanders overi gens de nodige moeite om de laatste hindernis te nemen. Pas tien minuten voor tijd viel de winnende treffer van Ronald de DORDRECHT - Terneuzense Boys heeft de kansen voor het bereiken van de nacompetitie niet meer in eigen hand. In Dordrecht werd de inhaal wedstrijd in de tweede klasse tegen Oranje Wit met 4-1 verlo ren, waardoor AZW de beste papieren heeft voor de periode- titel. Terneuzense Boys maakte tegen Oranje Wit een uitgeblus te indruk. Na tien minuten keek Terneuzense Boys al tegen een 2-0-achterstand aan. Midden velder Mevlud Eryürük scoorde na een kwartier met enig fox-tuin de 1-2. Amper drie minuten la ter was de max-ge weer twee doelpunten (1-3). Zes minuten voor het eind van het duel schoot Frans-Jan Kruithof nog de 4-1 binnen. Braber. FSV, dat nog uitzicht had op de derde-periodetitel, begon sterk en de ploeg xxit Fij- naart had in de eerste helft een ovexwicht. De 0-1 (Jos Elenbaas volleyde de bal knap langs de Lozekoot) was dan ook een lo gisch gevolg. Pas na de pauze bleek Noad in staat de druk van het moeten winnen aan te kunnen en nam het initiatief over. Een kwartier voor tijd leverde dat via de af scheid nemende Jaap van Ou denaarde ook succes op. De laatste man stond op de juiste plaats om een voorzet van Ro nald de Braber te verzilveren. Vijf minuten later schoot die zelfde De Braber in een scrim mage de 2-1 tegen de touwen. Motorsport Clubcross. MSV De Uitlaat. 250/500cc senioren: 1 Casper Ovaa, 2 Anco Kort weg, 3 Richard Leeuwesteijn, 4 Freddie Blaas, 5 Wim Anthonisse. 125cc senio ren: Henk Buys, 2 Twan van Liere, 3 Gre gory de Nooijer, 4 Dave de Jonge, 5 Roel van de Bergen. 250cc clubklasse: 1 Den nis Onderdijk, 2 Martijn Klem, 3 Adriaan Bruggeman, 4 Heico Adriaanse; 5 Geurt Blanl-ensteijn 125cc clubklasse: 1 Jaap Warmenhove, 2 Kevin Braam, 3 Chris Vogelaar, 4 Rene Moerland; 5 Asuerus Krijger. 85cc: 1 Rinus van de Ven, 2 Ra mon Koole, 3 Martin Stroo, 4 Mark Boot, 5 Marlon Merison. 65cc: 1 Stefan Hage, 2 Jeffrey van Kempen, 3 Johnny van Eeke- len, 4 Mike van Ham, 5 Perry Nagelker- ken. Miniklasse: 1 Benjamin Torbijn, 2 Gian Carlo Buijs, 3 Kevin Spruijt, 4 Yordi Scheffers, 5 Brain Verburgh. Veteranen: 1 Koen Verburgh, 2 Leo Stroo, 3 Ad Geld of, 4 Peter Boone, 5 Con van Meel. Johnny Otte haalde gisteren één van de vier Zierikzeese punten binnen tegen Markant. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34