NEC vraagt videoband Barend Van Dorp op Alleen De Bruijn speelt briljant Fraai spelend 3BSD behaalt maximale zege Zuid-Korea smacht naar start WK Raas klopt Knetemann na surplace op Alvarezlaan Kampioen is weinig rust gegund •ncr/i 24 winnaars verliezers Stadionrecord Wanhoopsdaad Bandstoters maken lange sessies van EK in Wijchen terugblik maandag 29 april 2002 WINNAARS Cees Houtepen. Het bestuur van SSV'65 maakte hem in de winterstop duidelijk dat hij na het lopende seizoen moest vertrek ken. Cees Houtepen nam zaterdag dus noodgedwongen afscheid bij de Goese eer steklasser. Het werd echter een afscheid in stijl; dooreen 1-1-gelijkspelbij Oostkapel- le eindigde SSV in zijn debuutjaar op een knappe vijfde plaats. Vorig seizoen maakte de oefenmeester uit Oost-Souburg SSV al kampioen in de tweede klasse. Zaamslag, Noad'67 en HVV'24. De kampi oenen van het weekeinde. Zaamslag haal de de titel in de derde klasse B binnen in Scharendijke. ZSC'62 werd met 4-0 ver slagen. Noad'67 stelde het kampioenschap in de derde klasse A op het eigen Sint Phi- lipsland veilig. FSV uit Fijnaart ging met 2-1 onderuit. Zondagclub HW'24 plaatste zich rechtstreeks voor de tweede klasse door een 4-1-overwinning bij Dosko uit Bergen op Zoom. VERLIEZERS door Norbert Kleinherenbrink NIJMEGEN - Voetbalclub NEC heeft bij RTL4 de videoband opgevraagd van de laatste uitzending van het programma Ba rend Van Dorp. Ook heeft de Nijmeegse clubleiding om een kopie verzocht van de gastenlijst van de rechtstreekse televisie show. Het bestuur zet daarmee alles in het werk om het groepje fans dat vrijdagavond het programma verstoorde, te traceren en on middellijk een stadionverbod op te leggen. Het bestuur van NEC neemt de zaak hoog op en ook de KNVB spreekt van ernstig wangedrag. „Daarom melden wij deze kwestie aan bij het Openbaar Ministerie", liet een woord voerder van de KNVB zaterdag weten. „Wij willen dat deze relschoppers ook strafrechtelijk worden vervolgd. Dit kun nen we niet tolereren." Acht tot tien voetbalsupporters, klaarblij kelijk van NEC, braken vrij dagavond in bij het populaire praatprogramma. Zij riepen racistische leuzen, waaronder 'kankerjo den'. Een woordvoerster van de Holland Media Groep, waartoe RTL4 behoort, zei later dat het groepje voetbalsupporters op de gastenlijst stond van het programma. De presentatoren en de aanwezige praat- gasten, onder wie minister De Grave (De fensie) en journaliste Van Scherrenburg, reageerden geschokt. De bewakingsdienst van het productie team leidde de relschoppers naar buiten, waarna ze in hun auto stapten en wegre den. ANP Tjoba en Swift. De korfbalploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verspeelde zaterdag de kansen op de titel in de eerste klasse van de veldcompetitie. Uit bij hekkensluiter ging het achttal van coach Han Verbeke met 19- 16 tenonder. Ook Swift kon zaterdag niet tot winst komen. De derby met TOP uit Ar- nemuiden ging met 8-9 verloren. De twee deklasser uit Middelburg wacht al sinds 29 september 2001 op een zege op eigen veld. Het Roemeense betaald voetbal kende zaterdag een nieuw dieptepunt in sta- I dionbezoek. I De wedstrijd in de hoogste divisie tussen Universitatea Craiova en UM Timisoara I telde om precies te zijn twee betalende toe- I schouwers. In het stadion waren verder I vijftig agenten aanwezig om de orde te be- I waren. SID Het voetbalduel in de Schotse eerste di visie tussen Ayr en Airdrie is zaterdag 1 op advies van de politie gestaakt. De be- I slissing kwam nadat de fans van de bezoe- I kers bezit hadden genomen van het speel- I veld. Supporters van Airdrie bestormden het I veld nadat de thuisploeg in de 21e minuut I op voorsprong kwamDe fans hadden eer- jj der in de week al gedreigd het duel te ver- storen. Ze vrezen dat hun club volgend sei- zoen niet meer bestaat. I Airdrieopgericht in 18 7 8verkeert in gro- ite financiële problemen en is al maanden vergeefs op zoek naar een grote geldschie ter. ANP INCHON - Het Inchon's World Cup Soccer Stadium zat zaterdag vol met in rood uitgedoste fanatiekelingen, die al helemaal in de ban van het komende WK zijn. Het Zuid-Koreaanse team werkte een oefeninterland af tegen China. De ploeg van trainer Guus Hiddink bleef tegen de gasten van de overkant van de Gele Zee op op 0-0 steken. foto Jason Reed/RTR Jan Raas gaat zegevierend over de finish in Terneuzen. foto PZC archief door Marco Hamelink TT Tielerspeaker Pierre Eysaekers zag het V V al helemaal zitten. Een profkoers van Terneuzen, naar Gent en weer terug naar Terneuzen in het kader van het 150-jarig bestaan van het kanaal tussen de twee ha vensteden. Zo'n vaart liep het niet, maar de gemeente Terneuzen stemde in 1977 wel in met een ronde door alle kernen. Grote namen stonden er op vrijdag 23 sep tember aan het veidrek. De profs zagen de koers in Zeeuws-Vlaanderen als een goede voorbereiding op de laatste klassieker van dat jaar; Parijs-Tours. Mannen als Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann, Henk Lubber- ding, Cees Priem en Jan Raas reden door de Terneuzense kernen om na 95 kilometer nog veeidien plaatselijke ronden van vier kilometer door de Scheldestad af te leggen. De coureurs kwamen echter niet voor een appel en een ei naar Terneuzen. Onderweg was er liefst 2500 gulden aan premies te verdelen. De grootste wachtte in Sluiskil. De renner die daar als eerste over de streep kwam, kon 500 gulden opstrijken. De in België woonachtige Axelaar Richard Bukacki was de gelukkige. Vooraf had hij al geïnformeerd waarde exacte plek van de premiespurt was. Toen hij de buit binnen had, wilde hij de strijd eigenlijk gelijk sta ken, maar zag daar toch maar van af om achter Hennie Kuiper als 28e te finishen. De strij d om de winst ging tussen twee late re wereldkampioenenIn de laatste omloop sprong Gerrie Knetemann weg. Jan Raas was de enige die de Amsterdamse oud stratenmaker nog bij kon halen. Geen van beiden wilde op de Alvarezlaan de spurt aangaan. Vanuit een soort surplace demar reerde Raas en met twee fietslengtes ver schil wist hij Knetemann voor te blijven. Met de uit 's-Heererfflek afkomstige Raas kreeg de Terneuzense profjubileumronde de gewenste Zeeuwse winnaai-. van onze sportredactie GOES - De teams die in de lan delijke competitie driebanden groot uitkomen, hebben goede resultaten behaald. 3BSD Inte rieur Totaal 1 won gemakkelijk van Van Donge De Roo. Het tweede team snoepte A. te Veld huis een punt af, Hoondert/De Waard deed hetzelfde tegen De Uitspanning 2 en BV Jacobs te gen Doggen Timmerbedrijf. Al leen DGV Euro Ginseng keerde met lege handen terug uit Ou denbosch. Van Donge De Roo - 3BSD In terieur Totaal 1 0-8: Vooral Pe ter en Johan Flikweert droegen met fraaie partijen bij aan de fraaie eindcijfers. Johan klopte in een spannend duel R. Phielix met 28-30 in 42 beurten. Peter versloeg uitstekend spelend Van der Vooren met 17-25 in 35 beurten. Teamcaptain Peter van Houwelingen had geen enkele moeite met een zwakke Tol en won gedecideerd met 16-30 in 56 beurten. Jan Eickenboom maakte het feestje compleet door Malachowsky te kloppen in 66 beurten: 15-25. 3BSD Interieur Totaal 2 - A. te Veldhuis 4-4: Het tweede team van 3BSD verraste met een ge lijkspel tegen de middenmoter uit Dordrecht. Philip van der Male kreeg geen kans tegen de sterk biljartende Fok: 20-30 in 41 beurten. Ton van Beveren kwam goed voor de dag tegen Klomp, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de sterke Dordtenaar: 24-30 na 41 beur ten. John Hatzman zorgde voor de eerste winstpuntjes door Van Maren te kloppen: 25-21 na 54 beurten. Ger de Klepper mocht in een marathonzitting de winst binnenhalen tegen Schneiders, 25-23 na 80 beurten. Hoondert/De Waard - De Uit spanning 2 4-4: Fx-ans de Koek kende tegen Van Dijk een blik- semstart. Met een moyenne van bijna twee wei'd de partij ge opend. Na vexloop van tijd ging de concentratie wat verloren maar de winst kwam geen mo ment in gevaar: 30-15 in 34 beurten. Sjaan van Kuyk volgde Van Vliet lang op de voet maar had tegen de eindsprint van zijn tegenstander geen verweer: 24-30 in 51 beurten. Gerrit Bloms start tegen Webeï was amobinabel. Na 27 beurteri had Blom nog maar negen prin ten verzameld. Toen explodeer de de thuisspeler. Via series van zeven en zes werd in 34 beurten de zege binnengehaald: 25-11. Bram de waard kon het net niet bolwerken tegen De Wijk en verloor met 22-25 in 51 beurten. Doggen Timmerbedrijf - BV Ja cobs 4-4: De bezoekers verover den een verdienstelijk gelijk spel in Hoeven. Jan Jacobs zat totaal niet in de wedstrijd tegen J. Doggen en verloor kansloos met 25-9. Jan Suykerbuyk bracht de partijen weer in even wicht door met 14-25 over Wen- nekers te zegevieren. Paul Tum- mers kwam tegen Van Hees al snel op grote achterstand, kwam middels een serie van zes I weer terug in de wedstrijd maar j moest toch de zege in Hoeven la ten: 30-28. John Simons stelde het gelijke spel veilig door een nipte overwinning op Van de Boom: 28-30. Oudenbosch 2 - DGV Euro Gin seng 6 - 2De ploeg uit Rilland zit in de hoek waar de klappen val len. Zonder slecht te spelen glippen steeds puntjen uit de handen. Tegen Oudenbosch zat een gelijkspel er zeker in, het kwam er echter niet uit. Frits van der Vliet had na een sterke start alle kans op een overwin ning, maar pech achtex-volgde hem en de winst ging naar Van Peer: 25-21 na 60 beurden. Joop van den Oudenhoven zorgde in een prima partij tegen Jonkers voor de enige winstpunten, 18-25 in 47 beurten. Zo wel Piet Schrier als Jan West dorp moesten het hoofd buigen voor de superioriteit van hun te genstanders. Schrier verloor van Theo de Jong: 30-19 in 39 beurten. Een goed spelende Westdorp was niet opgewassen tegen Rinus Pankow: 22-30 na 32 beurten. door Frits Bakker WIJCHEN - Jean Paul de Bruijn wordt na zijn overwinning op het EK in Wij chen maar weinig rust gegund. Met zijn Belgische team speelt hij van avond nog een partij voor de competi- tie, morgen reist hij af naar het EK man." Voor de Europese titelstrijd, die wezèn man. Harry van der Ven reist driebanden in het Turkse Izmir. „Ik woensdag begint, zijn drie Nederlan- mee als verliezend finalist van het NK heb zaterdag te horen gekregen dat ik ders uitgenodigd. Dick Jaspers was op (de Masters) en Raymond Burgman mag invallen voor Raymond Burg- basis van zijn ranking de eei'st aange- zou in Izmir de derde man zijn. „Ik kreeg zaterdag een telefoontje dat Burgman heeft afgezegd en of ik wil invallen", vertelde De Bruijn gisteren voor de finale in Wijchen. De Zeeuw opent het toernooi in Izmir tegen de Portugees Jorge Theriaga, die hij al eei'der in een internationaal toernooi heeft ontmoet. door Frits Bakker WIJCHEN - De bondscoach voelde zich gekwetst. Twee par tijen voor het einde van het Eu ropees kampioenschap band stoten in Wijchen (glorieus gewonnen door de regerende kampioen Jean Paul de Bruijn uit Hulst) reageerde hij scherp op de kritiek op het systeem en het spelpeil. „Het is maar goed dat kenners in deze spelsoort blijven geloven", veegde Tonny Schraauwen de eeuwige voor oordelen aan de kant. Jean Paul de Bruijn, die op de slotdag magistraal speelde, had net een klaagzang gehouden over aflopende biljarts en sprin gende ballen, veroox'zaakt door het airco-systeem in het biljart- centrum. En Wim du Fossé, be stuurder van de Europese bond, verzuchtte op de tribunes: „Ik zat vannacht om kwart over twee nog in de zaal, zo lang duurde de laatste partij." Setjes Maar is de bond daar zelf ook niet een beetje schuldig aan? Het EK bandstoten, in de prach tige zaal van de jubilerende bil jartclub Woezik, zette in de afgelopen dagen de klok weer jaren terug. De profspelers in het driebandencircuit zijn in toernooien al lang overgstapt op een systeem met setjes. De bon den zelf blijven maar vasthou den aan slopende en soms verve lend lange partijen. Op het EK lag de eindsti'eep pas op 150 ca ramboles. De partijen duurden in het slechtste geval bijna vijf iiur. Kan het bandspel, waarvoor de topspelers Ceulemans, Blom- dahl, Jaspers en Sayginer niet (meer) zijn te verleiden, daarom Jean Paul de Bruijn werd in Wijchen voor de tweede keer Europees kampioen en schreef met een serie van 150 een nationaal record op zijn naam. foto William Moore/ANP niet boeien voor het grote pu bliek? Tonny Schraauwen schudde in Wijchen heftig met het verweerde hoofd. „Ik kom ook wel eens op toernooien met de profs waar de zaal angstig leeg blijft." De Belgische coach, die al dertig jaar in dienst is van de Neder landse bond, beseft wel dat het publiek niet meer warmloppt voor eindeloze pax-tijen in de ka derdisciplines of het bandsto ten. „Ik geef ook toe dat het ni veau me wat tegenvalt", zei hij op de zaterdag van het EK, toen de moyennes nog voortdurend rond de 5.00 schommelden en de toeschouwers van verveling de speelzaal uitliepen. Jean Paul de Bruijn deed één dag later al die kritische, gelui den verstommen. „Ik was ge tergd, omdat het in de aanloop naar de finale zo moeizaam ging", zei hij later. Maar een maal bij de laatste vier, na een lange schifting met veel onbe duidende spelers, gaf de heer sende kampioen een zelden ver toonde demonstratie van zijn techniek in deze spelsoort. De 37-jarige Zeeuw, vorig jaar in Duisburg op het EK ook de beste, voerde het toernooi op de slotdag naar een climax. In de halve eindstrijd versloeg hij de Spanjaard Jordi Amell van ac quit in één beuii; (150-34). En in de finale walste hij soepel over de Zwitserse coming-man Xa- vier Gretillat: 150-38 in zeven beurten. Tegenstanders Twee gevreesde tegenstanders waren onderweg naar de slot dag al gesneuveld. De Duitser Fabian Blondeel, vorig jaar nog finalist, overleefde de schiftin gen niet eens. De Belg Peter de Backer won in de voorronden als enige van Jean Paul de Bimijn, maar had daarmee zijn kruit verschoten. De 29-jarige Gretillat, specialist in de kader- spelen, vei'sperde voor de Vla ming de weg naar de finale. Jean Paul de Bruijn speelde in diezelfde sessie tegen de Span jaard Amell de beste partij die ooit door een Nederlander in het bandstoten is gerealiseerd. De hoogst mogelijke serie, die hij in vijftig minuten afraffelde, gaat de boeken in als een nationaal recoi'd. Alleen de Zwitser Gre- then en de Duitser Zenkner slaagden er de laatste jaren ook in de 150 in één beurt vol te ma ken. „Ik voelde me tijdens die serie mentaal zo sterk, dat ik niet meer kon missen", zei De Bruijn, die zich zaterdag nog wat grieperig had gevoeld, maar op de laatste dag topfit aan het biljart stond. „De finale heb ik in trance gespeeld, in oppei'ste concentratie. Ik wilde absoluut winnen, speelde zelf heel dege lijk en heb mijn tegenstander bijna geen maakbare bal gege ven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 24