Zijlstra sterkste in zware omloop Sullivan speelt blufpoker in finale Rentmeester uitblinker in finale Loes Gunnewijk solo naar winst Zeeuwse winst op jeugd wielerdag Van Assche is weer sterkste Loontjens eindigt in mineur Vijfde plaats Van den Broek Arnemuiden naar derde divisie Brons Zeeuwse Storm Harde wind als scherprechter in klassieker voor junioren Sijmens troeft concurrentie in Lewedorp af door Marco Hamelink 'S-HEERENHOEK - Niek Rentmeester maakte zaterdag veruit de sterkste indruk in de Omloop van Borsele voor nieu welingen. De jonge renner uit Goes verspilde in de eindfase echter teveel van zijn krachten, waardoor hij niet kon mee sprinten om de podiumplaat sen. De winst ging naar Ruud Fransen uit Nieuw-Weerdinge. Rentmeester werd vijfde. Al in het begin van de eerste ronde ontstond een kopgroep van dertien renners met onder andere Rentmeester en Jimmy de Bruijn uit Sint-Jansteen. Na de eerste doorkomst werd al duidelijk dat de latere winnaar in deze groep moest zitten. De dertien werkten goed samen en reden het eerste uur met een ge middelde van ruim 43 kilome ter per uur door de harde wind. De Bruijn was de eerste die het hoge tempo niet meer kon vol gen. Even probeerde hij nog aan te pikken, maar de hoge snelheid en de harde wind de den de Zeeuws-Vlaming de das om. Ook Len Konings kon het tempo in de tweede ronde niet meer volgen. Ze waren niet de enigen die het verloren van de elementen. Van de ruim honderdvijftig gestarte nieu welingen waren er na één uur koers nog maar zestig over. Het merendeel reed een verloren wedstrijd. De winnaar zat bij de elf op kop, die inmiddels al ruim twee minuten voorsprong hadden genomen. Sjoerd Commandeur was op anderhalve kilometer voor de streep de eerste die pro beerde weg te komen bij zijn medevluchters. Rentmeester reageerde echter alert en reed het gat dicht. Martin Slim was de volgende die het probeerde. „Ik gokte dat iemand anders het gat nu dicht zou rijden", verklaarde Rentmeester. „Omdat dat niet gebeurde, moest ik zelf weer aan de bak. Meteen daarna be gonnen ze te sprinten. Ik had hettoen niet meer in de benen. Hij besefte dat er meer in had gezeten. „Ik had graag willen winnen en had me ook goed voorbereid. Dit rondje heb ik nu al zo vaak getraind dat ik het bijna kon dromen", aldus de Goesenaar. BERGEN OP ZOOM - Turner Anthony van Assche heeft oolC, de tweede landelijke voorwedstrijd voor het nationaal kam-.:!, pioenschap gewonnen. Met een totaalscore van 49.25 was de Sassenaar ruim drie punten sterkter van Tarek Rammol. In de derde wedstrijd hoopt Van Assche de 50-puntengrens te doorbreken. Dat wil hij bereiken door nog minder fouten te maken. De moeilijk heidsgraad van zijn oefeningen in Bergen op Zoom was 52.20. Daar bleef hij in 2.95 punten onder. De laatste voorwedstrijd vindt zondag 12 mei plaats in Borne. OSS - De laatste competitiewedstrijd van Loontjens Biljarts- in de eerste divisie werd een weergave van het seizoen. Met- slechts drie spelers werd naar Oss gereisd, waar werd verloren van Flexion met 6-2. Alleen Robert van Dijck kon tot winst: komen in een matige partij. Hij versloeg Martin van Leeuwen met 45-40 in 58 beurten. Lion van de Sanden kon de concentratie niet meer opbrengen» en verloor zijn laatste partij voor de Goese formatie met 29-45 van René Wijnen in 45 beurten. Ook bij Richard de Bruin was - het heilige vuur gedoofd. Hij werd met 22-45 verslagen door Rini Zwiers. Loontjens heeft voor volgend seizoen de hoop nog gevestigd, op een eventueel vrijkomende licentie voor de eerste divisie.,. Zeker is dat Rinus Pankow uit Zierikzee een vaste plaats krijgt bij het team. VLISSINGEN - Luciënne van den Broek uit Oost-Souburg is met het Nederlandse veteranenteam op het WK-tennis in Flo-, rida op een vijfde plaats geëindigd. In de strijd om de vijfde en zesde plaats werd van Engeland gewonnen: 3-0. Van den Broek kwam alleen uit in het dubbelspel. Naast de Souburgsé bestond het team uit Liselot Prechtel-Koot en Carin Bakkum.. Vanaf volgende week doet Van den Broek in Fort Lauderdale, mee aan het enkeltoernooi. STEENBERGEN - Voor het eerst in de historie van tafelten-, nisvereniging Arnemuiden is het mannenteam van die club v gepromoveerd naar de landelijke derde divisie. Dat resultaat werd bereikt na een ruime 6-1-overwinning op Backhands... De beslissingswedstrijd tussen de kampioenen van de hoofd klasse A enB kende een eenzijdig verloop. Backhands-kopman Richard Verstijlen bleef geblesseerd aan de kant en zijn vervanger Willy Braspenning werd op twee kansloze nederlagen getrakteerd. AanArnemuiden-kant ble ven Mare Hackenberg en Jan-Rien Meerman ongeslagen, Jan, Steijn verloor van Peter de Rooy. Meerman was opgetogen., over de promotie. „We hebben feest gehad tot diep in de nacht bij Arnemuiden." SCHIEDAM - Bowlingteam De Zeeuwse Storm is bij de play-, offs om het Nederlands kampoenschap voor teams op de der-, de plaats geëindigd. In het slotweekeinde van de competitie boekte het Goese team zeven overwinningen en werd er vijf keer veiioren. Erwin Groen, speler van het team, kijkt op een goede competitie terug. „We hebben vooral ingezet op behoud in de eredivisie, en als je dan derde wordt dan heb je het goed gedaan. Dit geeft vertrouwen voor volgend jaar." maandag 29 april 2002 door Marco Hamelink 'S-HEERENHOEK - De Om loop van Borsele voor junioren draaide uit op een ware veld slag. Alleen de sterkste renners haalden gisteren de finish van de klassieker in 's-Heerenhoek. De harde wind was de scherp rechter in deze wedstrijd over honderdtwintig kilometer. Slechts 35 junioren reden de wedstrijd uit. Sipke Zijlstra uit Bergum bleek over de beste be nen te beschikken. Beste Zeeuw was Ruud Rentmeester op een zesde plaats. Het werd een wedstrijd voor doorzetters in de zak van Zuid- Beveland. Na één kilometer moesten de eerste renners het langgerekte peloton al laten gaan. Gideon de Jong dacht blijkbaar over superbenen te beschikken, want al na drie ki lometer ging hij alleen op avon tuur. Tien kilometer later werd de i-enner uit Papendrecht bij gehaald door een groep van zo'n veertig coureurs. I-Iet peloton was toen al in vijf stukken uit een geslagen. Vluchtpoging Halverwege de koers probeerde De Jong het opnieuw. Hij sprong weg uit de kopgroep die toen nog uit elf renners bestond en kreeg gezelschap van Joost van Leijen. Ook deze vluchtpoging hield niet lang stand. De twee werden teruggepakt door de groep waaruit Ar jen Mosselman uit Kruiningen inmiddels had moeten lossen. „Ik heb alles ge geven om bij de eerste groep te blijven, maar als je met deze wind honderd meter achter stand hebt, kom je nooit meer terug. Uitrijden was het enige dat ik nog kon doen", verzucht te Mosselman nadat hij als 27e was gefinisht. De beslissing viel vlak voor het ingaan van de laatste ronde. Uit de kopgroep van zes renners sprongen Van Leijen en Sipke Zijlstra weg. Ze sloegen vrij snel een gat van enkele honderden meters. Van de vier achtervol gers leek alleen Egon van Kessel in staat het gat te dichten. Hij zette de tegenaanval echter te laat in, waardoor hij niet meer in de buurt van de twee koplo pers kon komen. Balen Zeven kilometer voor de finish plaatste Zijlstra zijn allesbe- slissende aanval. Eén keer kon Van Leijen nog terugkomen, maar de tweede keer had hij geen antwoord. Zijlstra fietste onbedreigd naar de zege. Achter de eerste drie renners was Ruud Rentmeester inmid dels teruggekomen bij het groepje achtervolgers. De Goe senaar had echter zoveel krach ten verspeeld dat hij niet meer bij machte was om de sprint voor de vierde plaats te winnen. Rentmeester stond dan ook met gemengde gevoelens aan de fi nish. „Aan de ene kant is een zesde plaats in deze wedstrijd niet slecht, maar ik baal wel dat ik niet meekon met de eersten. Het juniorenpeloton maakt temp Vooraan demarreerden ze met wind tegen. Ik zat op het kantje en moest een gat laten vallen. Ik probeerde nog terug te komen, maar dat lukte niet. Het gat in de Omloop van Borsele. werd steeds groter." Rentmees ter moest met twee anderen de kop van de wedstrijd laten gaan. Doordat de samenwerking tus sen de drie in het begin niet opti maal was, werd het gat steeds groter. „Later was de samen werking er wel. We kwamen zelfs vlak voor de streep nog te rug, maar ik moest van kop af de foto Willem Mieras sprint aangaan en zag nog een paar man over me heen komen. Mijn doel was echter om goed te presteren, dat is gelukt", aldus Rentmeester. LEWEDORP - Eric Vereecken wilde als amateur aan het nieu we seizoen beginnen, maar voordat hij ook maar een meter in die categorie had gereden, stuurde hij zijn licentie al terug naar het bondsbureau. „Ik heb meer te zoeken in een la gere categorie. Daarom heb ik mijn licentie teruggestuurd en er één aangevraagd voor de sportklasse A", zei de Hulste naar zaterdag na de strijd om de Janus Vermeule-prijs voor vrije renners in Lewedorp. Vereecken eindigde daarin als derde. Mi ehei Sijmens uit Rucphen ver raste zijn medevluchters in de slotronde en hield de kleine voorsprong tot aan de finish vast. De Hulstenaar reageerde in Le wedorp onmiddellijk, toen er een kopgroep ontstond waarvan verwacht mocht worden dat het de beslissende vlucht was. Met renners als Johnny van de Klooster, Johan Peemen, Jacco Tettelaar, Peter Mol en Ver eecken zelf. Na een reeks van aanvallen in de openingsfase slaagde uiteinde lijk een elftal erin om voorop te geraken. Wilfred Geijs miste de slag, probeerde samen met na tionaal kampioen Eric Nieu- werth nog wel aan te sluiten maar zag die missie mislukken. De wedstrijd werd zo hard ge maakt dat het nagenoeg onmo gelijk leek uit de groep weg te rijden. Leek, want nadat tallo- zes uitlooppogingen waren mis lukt, reed Michel Sijmens in de slotronde wel weg bij de rest. Sijmens hield de kleine marge vast en kon zodoende de eerste Janus Vermeule-prijs in ont vangst nemen. Veteranen Bij de veteranen ging de over winning naar voormalig be roepsrenner Peter Heeren, ter wijl bij de recreanten Roedi Weststrate verrassend de zege voor zich wist op te eisen. Eric Vereecken: „Ik word steeds ouder en in eerste instantie wil de ik nog wel bij de amateurs rij den. Maar met een licentie van de sportklasse A kun je tegen woordig overal lijden. In mijn eigen categorie, bij de vrije ren ners maar ook bij de amateurs. Bovendien heb ik in het moun- tainbiken een stapje terug ge daan. Vorig jaar reed ik nog bij de experts, dit jaar ga ik het bij de masters proberen. Ik denk dat ik daar zelfs kans maak om nationaal kampioen te wor den." door Marco Hamelink 'S-HEERENHOEK - Met zeven rensters in de kopgroep kon het zaterdag in de Omloop van Bor sele voor vrouwen niet fout gaan voor wielervereniging Onder nemers van Nature. Loes Gun newijk uit Rekken finishte in 's- Heerenhoek als eerste na een knappe solo van vijf kilometer. Op de streep hield zij slechts twee seconden over ploeggenote Katherine Bates en Monique Knol. Baukje Doedee uit Drie wegen finishte als zesde. „Wie had dat durven dromen", glunderde Monique Knol na de huldiging. De 38-jarige oud- Olympisch kampioene was zelf nog het meest verbaasd over haar derde plaats. „Ik heb steeds met de eerste vijf van de kopgroep meegedraaid. De wind maakte het vandaag erg zwaar." En over de finale: „De rensters van Ondernemers van Nature gingen er om de beurt vandoor, daar was niets tegen te doen. Mieke van der Burg heeft echter veel werk verricht om de aanvallen af te slaan. Ze krijgt de helft van mijn prijzengeld." De zeven rensters van de win nende ploeg deden alles volgens het boekje. In de laatste ronde van 24 kilometer demarreerden ze om beurten uit de kopgroep, die toen nog uit veertien ren sters bestond. Monique Knol en met name Mieke van der Burg moesten steeds onder in de beu gel om de aanvallen af te slaan. Op de demarrage, vijf kilometer voor de streep, van Loes Gunne^ wijk had echter niemand meer een antwoord. Gunnewijk roemde haar tearmf- genoten na afloop. „De héle.; ploeg was vandaag sterk. Toen het mijn beurt was om te demar reren, zag ik dat er niet gelijk werd gereageerd. Ik ben vol doorgegaan en op de streep had ik net genoeg over." Het was een ware afvalrace in dg polders rond 's-Heerenhoék. Van de 87 rensters wist nog niet de helft de finish op de Molen dijk te halen. OokMirjamDiele-; man uit Vlissingen werd slacht- offer van de harde wind. Aanvankelijk behoorde ze tot de kopgroep van 23, die na vijf tien kilometer koers ontstond. De Vlissingse, die de winter-;-, maanden in Mexico doorbracht, en nauwelijks trainde, merkte dat ze conditioneel nog te kort' kwam. „Ik zat vanaf het begin constant aan het elastiek, dat was niet vol, te houden. Toen ik er eenmaal af moest, zag ik dat ze niet verder, meer uitliepen. Ik had echter, niet de macht om de aansluiting opnieuw te maken", aldus Di- eleman, die 22e werd op bijna drie minuten. Baukje Doedee was met haar,, zesde plaats de beste Zeeuwse;. Doedee had slechts één ploegge note in de kopgroep en zag haar kans op een korte klassering in rook opgaan. „De overmacht, was te groot. Op het moment dat ik wilde demareren ging Gun-' newi j k net. Die was niet meer bij te halen", aldus Doedee. van onze sportredactie GRAAUW - Brian van Goethem uit Sluiskil en Peter Kort uit Yerseke zorgden voor Zeeuws succes in het sterk bezette lan delijk jeugdwielertoernooi in Graauw. Voor de wielerdag meldden zich ruim tweehon derd jeugdige rennertjes. De weergoden waren Graauw niet gezind, maar voor het eve nement zelf waren dat uitste kende ingrediënten. In de reeks van wedstrijden boekten twee Zeeuwen succes. Brian van Goethem al het hele seizoen goed op dreef, was de snelste in de 4, die wegens de grote be langstelling moest worden ge splitst. De Sluikillenaar blééf. Jeffry Kuipers uit Tilburg voor.. Peter Kort klopte in categories Jeff Vermeulen uit Rotterdam- en Tim Aalders uit Dordrecht. Verder was er een zesde plaats voor Sander Stiegelis uit Kloos-- terzande in de categorie 5. Max Kort pakte een vierde plaats in. de categorie 3 en met de derde plaats van Peter Tol uit Kapelle in de categorie 7 kwam er nog een Zeeuw op het podium. Matthieu Heijboer verkijkt zich op slimheid van Sullivan door Wim de Vos KOEWACHT - Hij kon bijna niet verliezen, zo gonsde het bijna de hele wedstrijd door zijn hoofd. Matthieu Heijboer was de laatste weken in een bloedvorm en ging er vanuit dat hij de absolute kanshebber was om de Wim Hendriks Tro fee te winnen. Maar hoe anders verliep het allemaal in de prachtige finale van de jubile- umkoers. Niet Matthieu Heij boer werd na afloop gehuldigd als winnaar, maar de Austra liër Sean Sullivan uit de ploeg van Jelle Nijdam, die enkele weken geleden ook al de Om loop van de Braakman op zijn naam schreef. In de aanloop naar de wed strijd had de ploegleider zelf het al aangegeven. „We komen naar de Wim Hendriks Trofee om te winnen", zei Nijdam, die met de Australiërs in zijn team een uitermate sterke selectie tot zijn beschikking heeft en in Sean Sullivan een geweldig wapen heeft. Behalve de Omloop van de Braakman staan achter de naam van Sullivan ook al de Kattekoers Gent-Yeper en de Waalse Challenge de Hesbaye- Trognée als gewonnen wed strijden en verder boekte Sul livan een derde plaats in de Zesbergenprij s van Harelbeke. Weer raak En in de Wim Hendriks Trofee was het weer raak. De Austra liër deed dat op een wijze die andermaal aangaf dat hij de sterkste was. Bovendien speel de hij in de slotfase, toen hij sa men met Matthieu Heijboer aan kop was gekomen, nog blufpoker ook. Tot het moment dat Sullivan de voorsprong van het tweetal voldoende oor deelde was hij best bereid om een samenwerkingsvorm aan te gaan. Daarna hield Sullivan de benen stil en liet hij Heij boer het vuile werk opknap pen. „Ik heb hem een paar keer gevraagd om over te nemen, maar dat deed hij niet", ver klaarde Heijboer later. „Voor mij maakt het niets uit, zei hij, als we worden teruggepakt dan komen er een paar ploeg maats van me bij en winnen we de koers toch. Matthieu Heijboer was met de beste benen en een overvloed De Australiër Sean Sullivan won in Koewacht zijn tweede wedstrijd voor de clubcompetitie. aan moraal afgereisd naar de Hendriks Trofee. Voor zichzelf had hij het scenario al klaar. „Ik was er bijna van overtuigd dat ik zou winnen", zei de man die in eerste instantie de slag miste, toen een sterke formatie van veertien man aan de lei ding was gekomen. Daarbij za ten vanzelfsprekend de Au straliërs Sean SuHivan en Nic Brown uit de ploeg van Nij dam, maar ook de weer sterk presterende Frangois Franse. De renner uit Kwadendamme voelde goed aan, na pakweg 65 kilometer wedstrijd, dat het wel eens de beslissing zou kun nen zijn. Bewaker Heijboer was er toen nog niet bij, maar samen met Lex Ne- derlof (wv Breda) en de Au straliër Nathan Clarke, die als bewaker voor zijn ploeggeno ten Sullivan en Brown was meegegaan, wist hij alsnog aan te sluiten. Op de Belgische kas seistroken, met nog zo'n 40 ki lometer te rijden, barstte het spel los en namen de Austra liërs het initiatief. Nic Brown (in de Omloop van de Braak man ook als tweede geëindigd) sloeg een brug waar de meeste concurrenten elkaar op stuk beten. Heijboer durfde de strij d met het sterke blok uit de ploeg van Nijdam wel aan en kon als eerste aansluiten. Hij moest later echter toegeven foto Peter Nicolai dat de ervaren SuHivan weer boven aHes uitstak. Eerst probeerde Heijboer nog alleen, maar Sullivan reed het gat dicht. „Ik moet het erken nen: tegen zo'n blok is niet te rijden", zei Heijboer, die te leurgesteld was, maar niet on tevreden over zijn optreden. In de slotkilometers kon Heij boer de beslissende sprong van Sullivan niet meer pareren. Frangois Franse eindigde als tiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21