Rinus Zegers ziet tactiek beloond PZC Champagne en bloemen voor Stormvogel Zeeland Sport huilt en lacht HW'24 kampioen van de regelmaat Beter doelsaldo helpt NVS aan periodetitel 19 Harold Vermeulen schiet RCS met twee treffers langs Patrijzen: 0-2 Middelburg gaat ten onder aan ruw spel DDHC Nacompetitie ver weg voor Tern Boys Succes judoka's Van Schaik Zilverentant presteert goed in Drachten Honte-tweetal zegeviert in Rotterbokaal wb maandag 29 april 2002 door Barry van der Hooft 's-HEERENHOEK - Het was een uitspraak die je niet vaak zal horen uit de mond van een winnende coach. „Wij hebben vandaag de wedstrijd ver moord", zei Rinus Zegers zon der blikken of blozen. RCS, waarvoor alleen de eer op het spel stond, had zojuist Patrijzen met 2-0 het nakijken gegeven. En daarmee kregen de Soubur gers wat de hele ploeg graag wilde: revanche op Patrijzen. Die gevoelens waren voortge vloeid uit de wedstrijd eerder dit seizoen in Oost-Souburg. Patrijzen speelde toen - naar de mening van RCS - laf voetbal en nam geniepig drie punten' mee naar 's-Heerenhoek. En wat deed RCS daarom gisteren? Het speelde precies hetzelfde als Pa trijzen gewend is: terugzakken tot op de eigen helft, gegroe peerd voetballen en gokken op een counter. „Want Patrijzen kon nog gelijk komen met HW'24 en daardoor een beslissingswedstrijd af dwingen", legde Rinus Zegers de tactiek uit. „En dat wilden wij koste wat kost voorkomen. Het zou een blamage voor het voetbal zijn als zo'n ploeg voor de titel mag spelen. We hebben ze nu een koekje van eigen deeg gegeven, want als je het voetbal wilt vermoorden, dan moet je zo voetballen. Dat hebben wij van daag dus gedaan." Door de tactiek van RCS mocht Patrijzen van achteruit vrij op bouwen en daar wist de ploeg, zoals zo vaak, geen raad mee. De aanvallen strandden vaak ver voor het strafschopgebied van RCS en als de thuisploeg er eens een keer doorkwam, bleek voor al de laatste pass een probleem. De vijf voorzetten die linkshalf William Sallet in de eerste helft rechtstreeks in de ballenvanger mikte waren dan ook typerend- voor het matige spel van Patrij zen. Sporadisch van onze sportredactie BERGEN OP ZOOM - De eerste bos bloemen was voor de spits, kort nadat hij door de trainer met applaus was vervangen. Harm Rietjens sloot gisteren zijn mooie loopbaan in stijl af. Met twee treffers zette hij HVV'24 in een rechtstreekse confrontatie met een lastige te genstander op het juiste spoor. Hij gaf daarmee de aanzet tot een feestje, waarin de ontlading van een heel seizoen tot uiting kwam. HW'24 had tegen Dosko aan een gelijkspel voldoende, maar in de beginfase van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat dit re was het eindstation daarvan. Hij verschalkte doelman Sjim- mie Kikkert vanaf twintig me ter met een prachtige knal in de bovenhoek. Daarna hield RCS het speelveld klein, liet het het initiatief wederom aan Patrij zen en was het sporadisch ge vaarlijk. De 1-0-stand bleef desalniettemin tot aan de rust op het scorebord en in de tweede helft waren de spelers van RCS ook vooral op de eigen helft te vinden. Het vele balbezit voor Patrijzen leverde wel druk, maar geen ge lijkmaker op. Nadat RCS via Harold Vermeulen, Al win van Ham en Martin Janse dichtbij de beslissende 2-0 was geweest, viel die tweede treffer vlak voor tijd alsnog. Janse snelde op rechts langs André Smulder en legde de bal terug op Alwin van Ham. Hij bleef koel en stelde Vermeulen in staat zijn tweede treffer binnen te schieten: 2-0. „Het was vandaag helemaal niets", verwoordde Arjan Ver burg de omnacht van Patrijzen. „We speelden gewoon voor de winst, maar het kwam er hele maal niet uit." Verburg richt zich nu met Patrijzen op het na- competitieduel tegen Rood Wit. in Willebrord. Verburg: „Ik zie wel kansen voor ons. We zullen gewoon ons eigen spelletje spe len, want we blijven natuurlijk best een goede ploeg. Al was dat vandaag niet te zien." Afscheid Kees Westerweele speelde zon dagzijn laatste duel i n het eerste elftal van RCS. De laatste man nam, met het houden van de 'nul', waardig afscheid. RCS ziet verder keeper Jacco Nelen vertrekken naar SSV'65. Naast Henk van de Brink, die na de nacompetitie stopt, is het bij Patrijzen ooknog onduidelijk of Ron de Vos verdergaat. Verder hoopt de club op het aanblijven van Peter de Jong, voor wie veel belangstelling is. „Maar ik weet nog niet wat ik ga doen", zei De Jong. „Het ligt er ook aan waar we met Patrijzen eindigen." Dat zal na aanstaande zondag mis schien al een stuk duidelijker worden. Patrijzen: Sjimmie KikkertJoffrey Geldof, André Smulder, Peter de Jong, Henk van de Brink; Camiel Rentmeester (80. Sander Sallet), Guido Moison, William Sallet (64. Ron de Vos); Huber Rentmeester, Wilfred van den Dries en Arjan Ver burg. RCS: Jacco Nelen; Michael Caben- da, Kees Westerweele, Ruud Ver beek, Niels TournoyPaul Reiter, Chris van Heuven Staereling, Ma- chiel Marckelbach; Alwin van Ham, Martin Janse en Harold Vermeulen. De voorsprong van RCS kwam na achttien minuten tot stand uit de eerste goede aanval van het duel. Harold Vermeulen (die door zijn ploeggenoten met 'Pudding' wordt aangesproken) sultaat behaald zou worden. Maar nadat Dosko, dat furieus startte, drie opgelegde kansen had laten liggen zorgde Harm Rietjens voor 0-1. Teiwijl Dosko na rust de kansen liet liggen, sprong HW'24 heel zuinig met de kansen om. Rietjens schoot op aangeven van Angelo Ver- braeken de 0-2 binnen en HW speelde vanaf dat moment on bevangen. De ploeg kreeg kan sen op een derde treffer, maar zag Harald Verschuren een mi nuut later de bal achter zijn ei gen doelman werken. In de slot fase bepaalden Johnny Lensen en invaller Kieran O'Shea de eindstand op 1-4 en maakten het kampioensfeest op die ma nier compleet. RCS-aanvaller Martin Janse schermt de bal af in een duel met Patrijzen-verdediger Joffrey Geldof. foto Willem Mieras door Jos van Belzen VLISSINGEN - Hoewel een 5-3-overwinning op de nog on geslagen kampioen De Noor mannen werd behaald, sluit Jong Ambon het seizoen in de vijfde klasse B met lege handen af. De derde-periodetitel ging na een 4-0-zege van NVS in Kwadendamme naar de ploeg uit Nieuw-Vossemeer dankzij een beter doelsaldo (plus elf te gen plus negen). Jong Ambon-De Noormannen 5-3: De bezoekers namen tot tweemaal toe een voorsprong via Leó Brasser en Jackie Min- derhoud, maar Eldridge Pentu- ry bracht Jong Ambon telkens op gelijke hoogte: 2-2. In de tweede helft zorgde Rivellinho Pentury voor 3-2, maar met zijn tweede treffer bracht Leo Bras ser de kampioen weer langszij: 3-3. In de slotfase maakte Jong Ambon een eind aan de ongesla gen status van de kampioen via een eigen doelpunt van Noor mannen en een rake kopbal van Martin Waisapy. Robur-Lewedorpse Boys 2-2: De ploegen waren goed aan el kaar gewaagd, maar toch nam de thuisploeg binnen een half uur een 2-0-voorsprong via twee treffers van Dennis Wijers. Simon Smits bracht de bezoe kers kort voor rust terug in de wedstrijd: 2-1. In de tweede helft, kregen beide teams kansen en uit één daarvan bepaalde Jan Verton de eindstand op 2-2. Kwadendamme-NVS 0-4: Na dat de bal uit een inzet van een Kwadendamme-speler op de lat was geëindigd, sloeg Kees Bosters uit de daarop volgende tegenaanval wel toe: 0-1. Nog voor rust liepen de bezoekers via Erik en Simon Piasmans verder uit naar 0-3. In de 48e mi nuut schoot Erik Piasmans op nieuw raak, waarna NVS de wedstrijd simpel verder uit speelde: 0-4. Vosmeer-Rencsse 0-4: De be zoekers moesten winnen om verzekerd te zijn van deelname aan de nacompetitie. Na een halfuur waren zij al redelijk op koers toen het door treffers van Crispijn de Jonge en Micha van de Hoek 0-2 stond. Uit een straf schop maakte Michel Lagendijk er in de 60e minuut Q-3-iSjan. Bei de ploegen troffen^ hierna een keer de lat, maar in de slotfase schoot Pascal Dronrijp wel raak: 0-4. Ouwerkerk-Luctor'88 1-5: De behoudend begonnen thuis ploeg keek halverwege'.tegen een 2-0-achterstan'd 'aan via treffers van Andy 'L&i'üsia en Arne Honingh. Na rust;:kreeg ook Ouwerkerk enkele'kansen, maar via Marco Utërma'rk (2x) en doelman Berry S'iMófise uit een strafschop liep'Lilöfor uit naar 0-5. Kort voor'tijd"redde JuliënTottéde eer vodr'dé thuis ploeg: 1-5. Dreischor-Volharding'5-3: Kort voor rust profiteerde Michel Loontjens van balVefliès bij Dreischor. In de tweede helft boog de thuisploeg deze achter stand om tot 3-1 via Frank van de Helm (2x) en Sander Uijl, maar via treffers vüri1 Michel Loontjens (strafschop) ën Ra mon Verbart knokte Volharding zich langszij: 3-3. Vié treffers van Mark van de Linde en Kees Verwest in het laatstè 'kwartier besliste Dreischor het duel toch nog in zijn voordeel. RAAMSDONKSVEER - Mid delburg verloor ongelukkig het inhaalduel in de vierde klasse D van de hockeycompetitie legen DDHC met 3-2. Middelburg kende een' vöortva- rende start en nam binnen tien minuten de leiding doör doel punten van Stephan' - Bam- borough en Rasmus Éberlein: 2-0. Daarna werd Middelburg de dupe van het ruwe spel van de thuisploeg en zag D'aée 01 de- man en Wesley Maljaars gebles seerd uitvallen. Laatstgenoem de werd geveld dóór een kopstoot. Met enkele jeugdspe lers in de gelederen moést Mid delburg de thuisploeg met tie nen het hoofd zien te bieden. DDHC kreeg voor dé'paüze aan sluiting via Bart vah de Kie- boom en boog in deiWeédehelft de achterstand om-in een 3-2-zege. DORDRECHT - Terneuzense Boys heeft de kansen voor het bereiken van de nacompetitie niet meer in eigen hand. In Dor drecht werd de inhaalwedstrijd in de tweede klasse tegen Oranje Wit met 4-1 verloren, waardoor AZVV de beste papieren heeft voor de periodetitel. Terneuzense Boys maakte tegen Oranje Wit een uitgebluste in druk. Na tien minuten keek Ter neuzense Boys al tegen een 2-0- achterstand aan. Middenvelder Mevlud Eryürük scoorde na een kwartier met enig fortuin de 1-2. Drie minuten later was de marge weer twee doelpunten (1 - 3). Zes minuten voor tijd schoot Oranje Wit-speler Frans-Jan Kruithof de 4-1 binnen. GEERTRUIDENBERG - Een aantal judoka's van Judo-Ryu van Schaik boekten gisteren in Geertruidenberg goede resulta ten. Jelle Bongertman uit Mid delburg werd in de klasse 14-15 jaar (41 kg) kampioen. In de finale won hij door Marco Begeren uit Made de volle tijd in een houdgreep te houden. Eer der, in de halve finale tegen de Belg Roy de Blok, wist Bongert man een ippon te scoren met een beentechiek. Boy de Punder, klasse 12-13 jaar (45 kg), ver loor de finale op beslissing van Reinier de Ridder van sportin stituut Ooms uit Tilburg. Derde plaatsen waren voor Evelien Plansmans (63 kg) en Wilma Schuit (70 kg). DRACHTEN - Jark Zilveren tant behaalde gisteren in Drachten tijdens een gezamelij- ke wedstrijd van de Nebas en NSG één gouden en twee zilve ren medailles. Zilverentant, die lid is van de Nebas en zwemvereniging De Ganze in Goes zwom in het vijf- tig-meterbad in Drachten twee persoonlijke records. Op de vierhonderd meter vrij reali seerde hij 5.29,90 minuten en dat was goed voor een pr en de eersteplaats. Op de vijftig meter vrij finishte hij als eerste in 30.93 seconden, eveneens een persoonlijk record. Voor de hon derd meter vrij had Zilveren tant 1.10,52 minuten nodig. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Stormvogel heeft zaterdag door een 6-3- winst op De Devel het kampi oenschap in de derde klasse be haald en promoveerde zo na ze ven jaar weer naar de tweede klasse bond. Ook Schelde sloot de competitie goed af door met 6-5 te winnen van De Duck. De waterpolosters van Schelde speelden gelijk tegen DZT 5-5. De Ganze mannen zijn de twee de ronde van de districtsbeker goed begonnen door met 6-7 te winnen van HZPC 2. De Devel-Stormvogel 3-6: Stormvogel had een moeizame start in Zwijndrecht en miste in de eerste periode veel kansen. Pas aan het eind van de eerste periode nam Stormvogel een 1-0-voorsprong. Ook in de tweede periode gaf Devel goed tegenstand. Beide ploegen speelden een zware pressing, zodat de bal maar moeizaam rond gespeeld kon worden. Stormvogel trof wederom vaak het latwerk. Devel wist eind tweede periode op gelijke hoog te te komen, juist in een fase ROTTERDAM - Pieter Arnout- se en Willem Dieleman van de Middelburgse roeivereniging Honte hebben zaterdag in Rot terdam een eerste plaats be haald in de strijd om de Rotter bokaal. Op rivier De Rotte hielden de twee jeugdroeiers in de dubbel- twee de rest van het deelne mersveld in de seniorenklasse achter zich. Pieter Arnoutses broer Henk fi nishte als tweede in de skiff. Alle roeiers werkten in Rotter dam een achtervolgingswed strijd over vier kilometer af. De Honte-roeiers Ernst Breel, Bas Gild, W.B. van de Pelt en Jurriaan Straus waren gisteren tijdens de regioroeiwedstrijden in Eindhoven eveneens succes rijk. Het viertal won de wed strijd in de C4-klasse onder aanvoering van stuurman Peter Vossen. In Eindhoven kregen de deelne mers twee afstanden voor de kiezen; één van 500 meter en één van 1000 meter. waarin Stormvogel het betere van het spel had. De Zeeuwen liepen in de derde periode snel uit naar 1-3 en niets stond een winst meer in de weg. Ook niet toen Devel terug kwam tot 2-3 want erg snel was het weer 2-4. Toen Stormvogel in de laatste periode op 2-5 kwam, was de wedstrijd gelopen en duurde het tot de laatste minuut voordat beide ploegen nog een maal scoorden en er een 3-6- eindstand op het bord kwam. Scores Stormvogel: Jan Kees Mol 2 en Joey de Beer, Chris van der Draai, Robin Juranek en Patrick Vader al len 2. Schelde-De Duck 6-5: Schelde speelde zaterdag een moeizame wedstrijd. De Duck nam in de eerste periode een 0-1-voor- sprong, waarna Schelde beter ging spelen. Schelde miste erg veel kansen, maar kwam wel op gelijke hoogte: 2-2. Schelde bleef beter, maar kon niet impo neren. De ploeg nam in de twee de periode wel een 3-2-voor- sprong. Schelde bleef wel de be tere ploeg, maar het werd in de laatste periode toch nog span nend. De Duck, dat al gedegra deerd was, kwam toch nog op gel'ijke hoogte: 5-5. Uiteindelijk besliste Cees van Houwelingen de wedstrijd in het voordeel van Schelde, dat door de 6-5 netjes op de vijfde plaats eindigd. Scores Schelde: Chris Eijsebaert 2 en Bram van de Heuvel., Cees van Houwelingen, Bas Wesdorp en Chris van Royen 1 maal. De Schelde-DZT 5-5: De Schelde- vrouwen hadden een moeizame laatste wedstrijd, waarin het na 2-2 (aan het eind van de eerste periode) snel in de tweede periode op een 2-4- achterstand kwam. Daarna pakte Schelde de draad weer op en ging beter spelen. De waterpolosters kwamen in de derde periode weer op gelijke hoogte 4-4In een spannende laatste periode hielden beide ploe gen el kaar in evenwicht zodat er een 5-5-eindstand op het bord kwam. Scores Schelde: Jessica Koster 2 en Rowena Witkamp, Astrid Segers en Renate Louwerse 1 HZ PC 2-De Ganze 6-7: De mannen van De Ganze gingen dit weekeinde de tweede ronde van de districtsbeker in, waarin vier ploegen in competitiever band stijden om een plaats in de finale. De Ganze startte goed en nam in de eerste periode een 0-2-voorsprong. De thuisploeg kwam in de tweede periode nog wel terug tot 3-4. Maar de gas ten contoleerden de wedstrijd en kwamen niet meer in gevaar. HZ PC kwam tekort en Ganze won verdiend via 5-6 met 6-7. Scores De Ganze: Arco Wagenvoort en Piet Schop 2 en Marcel Peters, Ron van de Lede en Cheyenne van Berkel 1. Junioren De Junioren van Schelde speel den zaterdag de laatste wed strijd van de competitie tegen Nuenen. Schelde had geen enkel probleem met Nuenen en won dik verdiend met 3-21. Hier door werd Schelde voor het eerst kampioen in de junioren competitie. Nu mag de ploeg in de voorronde spelen voor het kampioenschap van Nederland. Stormvogel-speler Jan-Kees Mol viert het behaalde kampioenschap met champagne en bloemen. foto Rob Kamminga door Ed Postma VLISSINGEN - Jantje huilt, Jantje lacht. De voetballers van Vlissingen vlogen elkaar na af loop in de armen. De ploeg had zojuist met 0-1 gewonnen van Zeeland Sport en had daarmee het verblijf in de vierde klasse veiliggesteld. De buren van de overkant dropen teleurgesteld af, maar een kwartier na afloop barstte ook in hun kleedkamer een klein feestje los nadat be kend werd dat de concurrenten voor de derde periode ook verlo ren hadden. Vlissingen-trainer Ruud Pen- nings was na afloop zeer tevre den over het verlengde verblijf in de vierde klasse. Pennings: „Als je ziet hoe we het seizoen begonnen zijn en dat het ons uit eindelijk gelukt is om erin te blijven is dat een verdienste van de gehele ploeg. Ik heb het dan niet alleen over de elf die spelen, maar ook de wisselspelers en de begeleiding". Donkere wolken hingen boven Vlissingen aan het begin van het seizoen. Pennings: „We zijn niet vanaf nul, maar op min tien begonnen. Er was geen ploeg en het voortbestaan stond op de tochtIk heb toen een aan tal spelers benaderd en gehaald. We hadden een goede voorberei ding. En we hebben als Vlissin gen nog steeds de naam, dus werd er veel van ons verwacht." Het leek ook goed te gaan, de eerste drie wedstrijden werden gewonnen, maar na de verloren wedstrijd tegen Hontenisse kwam de klad erin. Op de laat ste speeldag moest zelfs gepro beerd worden degradatie te voorkomen, uitgerekend tegen buurman Zeeland Sport. Verrast Voor Zeeland Sport waren er gisteren twee mogelijkheden. De ploeg kon nog degraderen en kon de derde-periodetitel win nen en dus via de nacompetitie opgaan voor promotie. Trainer Abdoe Ben Khedda, be zig aan zijn eerste seizoen, had zij n ploeg zien groeien en was na afloop enigszins verrast door de vreemde situatie. „Eerst is er de teleurstelling van de verloren wedstrijd en een kwartier latei- blijkt dat alle andere concur renten ook verloren hebben en dat we de derde-periodetitel pakken. Ik wist vijf minuten voor het einde al dat Sluiskil verloren had en dat we daardoor niet meer konden degraderen. Er stond gisteren ;ve,ël 'op het spel en dat was teri^g'.te ?ien op het veld. Er werd elkaar niet veel ti j d gegund en geen van bei de ploegen kon rust iii Hét spel brengen. Er werd veelvuldig balverlies geleden e'nTici duurde een halfuur voor de èéfst'e kans zich aanbood. Slot De tweede helft bëgem' goed voor de bezoekers. Martijn Jan sen zette goed vóór'én' Leroy Grootvaam nam de 'bel op de slof en passeerde Ralph Evers- dijk: 0-1. Het slot dat öp'de wed- strijd zat, ging eraf én èr'kwam meer ruimte. Vlissingen'kon na vijf minuten zelfs op'Ö-Zkomen, maar Martijn Jansen schoot vanaf vijf meter over.'Z'eeland Sport ontwikkeld hierna meer druk. Halverwege de tweede helft kreeg de thuisploeg de beste kans. Richard de Wit brak op rechts goed door en ginjg alleen op doelman Gilde 'df, Maar hij schoot op de paal. Vijf minuten later schoot Roel Schreurs van af twintig meter uit'de'draai op de lat. Tien minuten voor tijd inroesten de gasten van de Inslaan met. tien man verder. Martijn Janse kreeg zijn tweede gèlé kaart en moest het veld veriatefi. In de hectische slotfase blééf dé stand ongewijzigd. De wedstrijd ver diende eigenlijk geép winnaar en Vlissingen was uiteindelijk de gelukkigste. .vf» Pennings: „Ik had de opdracht gegeven om niet te vroegte sto ren en we hadden geluk om vlak na rust te scoren." Ben Khedda was uiteindelijk tevrédèn met de derde periode: „Ik bén tevre den met het verlengen van de competitie. De ploeg is groeien de en dus zijn de extra wedstrij den goed voor de gearing." Er waren na afloop ddn-eok alleen lachende gezichten te zien. Zeeland SportRalph Ey.ersd.ijk; Ar jan Zijl (47. Tim. van de ■yiies), Joris Beilo (75. Ender Igdelif, Remon van Geersdaele, Richard Hollebrands: Dennis Bootsgezel, Roel Schreurs, Fi-iso Heijstek (60. Eric-Jan Baars), Davy Van Geersdaele; Marl ijn Fiiic- Ice, Richard de Wil. Vlissingen: Rinaldo G'ilde; Jamal Bouzambou, Wilco Lievense, Chris- tiaan Maas, Valentino Blommaert; Pascal de Vey, Jurjen Mooibroelc, Michaïl Boedhoe; Martijn Jansen, Nasser Gassi 90. Giovanni Siere- veld), Leroy Grootvaam (75Lilnven Vermeer).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19