Terneuzen wordt op tijd wakker Walcheren opgelucht na zege Fusieclub komt niet verder dan 3-2-overwinning wtÈÊÈÊÈÈÈÊM PZC Smash behoudt na winst leiding in de tenniscompetitie PZC Hoofdklasser boekt broodnodige winst op Wilhelmina '08 België wil verder met Waseige UDI'19 dicht bij de titel Tomasic naar Racing Genk maandag 29 april 2002 Terneuzenaar Ronald van Sliedregt slalomt door de verdediging van Wilhelmina '08. foto bureau Kuit door Rudy Boogert WEERT - Het hele seizoen wordt Jacky Lambert al ge plaagd door blessures. Gister middag was de aanvaller zelf een plaag. Door twee doelpun- ten zorgde hij ervoor dat Wilhel- mina'08 officieel degradeerde uit de hoofdklasse. Maar be langrijker: zijn eigen ploeg Ter- neuzen kwam door de 2-1-over winning weer een stap dichter bij lijfsbehoud. - Maar gemakkelijk ging het al lerminst in Weert. Terneuzen raakte totaal onnodig verstrikt in een web van misverstanden en slordig spel. Met name de eer ste helft leek meer op camping- voetbal dan op voetbal in de hoofdklasse. Combinaties lie- - pen na drie passjes al dood, om- dat de bal achter de man werd '„.gespeeld, te zacht werd inge- speeld of helemaal niet werd ge speeld. In het eerste halfuur ge- beurde daardoor voor beide doelen helemaal niks. BRUSSEL - De Belgische voet balbond wil na het WK in juni verder met bondscoach Robert Waseige. Beide partijen praten volgende week over de duur van een nieuwe verbintenis. De kans bestaat dat Waseige blijft tot na het EK 2004 in Portugal. .De 62-jarige Belg nam de Rode Duivels in augustus 1999 onder zijn hoede, als opvolger van de huidige Roda JC-trainer Geor ges Leekens. De Belgische voet balbond wil er snel uitkomen met Waseige. Er is ook belang- stelling voor de bondscoach van verscheidene clubs, onder meer van Standard Luik. België speelt tijdens de WK voetbal in Japan en Zuid-Korea in groep Htegen Japan, Rusland en Tunesië. AFP AXEL - UDI'19 heeft de titel in de hoofdklasse B bijna te pak ken. In eigen huis werd met 2-1 van UNA gewonnen, terwijl de naaste belagers steken lieten vallen. EHC/Norad-TOP 1-0 (1-0). Rico Goffin 1-0. IVS-JVC Cuijk 1-1 (1-0). Rudy Boes 1-0, Dinand van Haaren 1-1 (straf schop). Schijndel-Panningen 2-0 (0-0). Da ve Smits 1-0, Ronny I-Ioevenaars 2-0. WSC-Geinert 3-2 (1-0). Fahrïdldri- ssi 1-0 (strafschop), Roel van Grins- ven 2-0, Luc Verkuylen 2-1, Jacco Ilöfmans 2-2, Steven Seedo 3-2. UDI19-UNA 2-1 (0-0). Peter van der Heuvel 1 -0, Joris van Lanen 2-0, Miron Jourdain 2-1. KERKRADE - De Joegoslaaf Igor Tomasic vertrekt bij Roda JC. De 25-jarige verdediger speelt volgend seizoen bij het Belgische Racing Genk, de club van de Limburgse trainer Sel' Vergoossen (ex-Roda JC). To masic kwam in 1997 naar Kerk- rade. Zijn contract liep door tot medio 2007. ANP Terneuzen ontwaakte als eerste uit z'n middagdutje. Tienminu ten voor de rust kreeg Jacky Lambert uit het niets een kans op de openingstreffer. Een ins- wingende voorzet van Renato Dijkstra, achter de spitsen ge posteerd, viel plots voor Lam berts voeten, maar diens reflex kwam een tel te laat om de bal binnen te werken. Vlak voor de rust verijdelde doelman Pinc- kersmet de punt van zijn schoen een tweede kans van Lambert. Ontevreden En toen mochten de spelers gaan rusten, terwijl ze onmoge lijk moe konden zijn. Niettemin was trainer Paul Telussa niet ontevreden over de eerste helft. ,,We deden alleen te weinig met ons balbezit. We misten een ver lengstuk in de aanval, waardoor we veel balverlies leden. Maar aan de andere kant hebben we niks weggegeven." Daarvoor miste Wilhelmina'08, vorig sei zoen kampioen in de eerste klas se D, gewoonweg de kwalitei ten. Niet voor niets won de ploeg het laatste halfjaar slechts één wedstrijd (2-0 tegen Gemert). In de tweede helft leken de sla pers uit de ogen bij Terneuzen. De tegenstander werd meteen onder druk gezet en de aanvals- patronen werden minder stro perig. Ronald van Sliedregt kwam oog in oog met de doel man te staan, maar schoot hoog over. Een vrij schot van uitblin ker Geert de Poorter ging even eens over. En toen gaf Lambert zijn ploeg eindelijk iets om voor te juichen. Uit de hoek van het strafschopgebied krulde hij de bal wonderschoon achter kee per Pinckers: 0-1. Twee minuten later kon Van Sliedregt de wedstrijd beslis sen, maar zijn schot (na goed voorbereidend werk van Lam bert) hobbelde langs de paal, naast het doel. En toen, volledig onnodig, gaf Terneuzen de voor sprong uit handen. Het was de voetbalvariant van het gezegde 'Als twee honden vechten om een been, dan gaat de derde er mee heen'. Dennis de Kraker en Geert Bos- schaart werden op de achterlijn te kijk gezet door aanvaller Ap- pie Echarki. Nog niets aan de hand. Doelman Erik de Koeyer kon de voorzet eenvoudig opi'a- pen en riep ook keihard 'los'. Geert de Poorter wilde echter het zekere voor het onzekere ne men en cle bal wegrossen. En toen botsten De Poorter en De Koeyer op elkaar. Invaller Bergs was de derde hond en schoot de bal probleemloos in het doel: 1- 1. Beloning Terneuzen was even van slag, waardoor Wilhelmina'08 nog twee schotkansen kreeg. Maar een kwartier voor tijd herpakte de ploeg zich. Onder aanvoering van De Poorter werden de kan sen aaneengeregen. Vier minu ten voor tijd kwam de beloning. De Poorter zette de aanval op; via Van Sliedregt kwam de bal bij hem terug en toen zette hij Lambert vogelvrij voor de doel man. Lambert tikte de winnen de treffer beheerst binnen. „Het was loodzwaar", bekende de matchwinnaar na afloop, „en het was op 't randje. Zeker die gelijkmaker was een tik in ons gezicht. Maar de punten zijn binnen. En het is natuurlijk heerlijk als je zelf twee keer scoort. Het is alleen jammer dat deze oveiwinning niet meer heeft opgeleverd." Daarmee doelde Lambert op de zeges van de concurrenten WSC en EHC. Daarentegen kwamen Panningen en Vinkenslag weer in het vizier van Terneuzen. „Maar we moeten niet op ande ren rekenen. We moeten het zelf doen." Met nog twee duels voor de boeg (Wilhelmina'08 thuis enIVS uit) heeft Terneuzen alles in eigen hand. Telussa schat de kansen op lijfsbehoud hoog in. „Wilhelmina heeft een mentale klap gehad nu het definitief ge degradeerd is. Daar moeten we volgende week gebruik van ma ken. Maar dan moeten we wél koelbloediger in de aanval zijn en de tegenstander niet meer de kans geven om terug in de wed- strij d te komen, zoals vandaag. Wilhelmina'08 - Terneuzen 1-2 (0-0). 56. Jacky Lambert 0-1, 69. Dennis Bergs 1-1, 86. Jacky Lam bert 1-2. Scheidsrechter: Vos (Ros malen). Gele kaart: Nico van der Meer (Wilhelmina'08), Danny Magi- to (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 100. Terneuzen: Erik de Koeyer; Geert Bosschaart, Danny Magito, Geert de Poorter, Michel de VriesDennis de Kraker, Jos Kayser, Renato Dijk stra, Hubert van den Hemel (70. Do minique Verlinde); Ronald van Slie dregt (90. Randy Lauret), Jacky Lambert (90. Roel Alberti). door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de strijd om de derde-periodetitel waren de kaarten voorafgaand aan de laatste speelronde in de derde klasse A al een heel eind ge schud. Alleen een monsterzege van Zeelandia Middelburg op Grenswachters kon de ploeg uit Putte nog van deelname aan de nacompetitie afhouden. Pas kort voor het einde kon de fusieploeg de 2-1-achterstand nog ombuigen tot een 3-2-voor- sprong, waardoor Grenswach ters met Dosko en Patrijzen mag deelnemen aan de nacompeti tie. Breskens deed via een 3-0- overwinning zijn sportieve plicht tegen het in degradatie nood verkerende Steenbergen. Een sterk verjongd Goes won met 2-0 bij het al gedegradeerde Clinge. Alliance pakte de laat ste strohalm op lijfsbehoud via een 3-2-zege op Zierikzee. Zeelandia Middelburg - Grens wachters 3-2: Kort na de ope ningstreffer van de Brabanders bracht Ferhan Topal de Middel burgers nog voor rust langszij, 1-1. De tweede helft speelde zich vrijwel geheel af op de helft van Grenswachters, dat wel ge vaarlijk counterde. Uit een counter kwam Grenswachters voor de tweede maal op voor sprong, 1-2. Invaller Jan de Rij ke zorgde voor de gelijkmaker, 2-2. Kort voortijd werd een an dere invaller, de A-junior Al berto Mongrade, matchwinnaar voor zijn ploeg: 3-2. Steenbergen - Breskens 0-3: Na twintig minuten bracht vroeg tijdig storen van de bezoekers de bal bij Esad Osmanovski die met een fraaie lob de score open de, 0-1. Nog voor er een halfuur verstreken was bouwden de Bressiaanders deze voorsprong verder uit via Mark Boeckhout en Serge Laprade, 0-3. In de slotfase waren de beste kansen voor de bezoekers, maar ge-: scoord werd er niet meer. Clinge - Goes 0-2: De bezoekers kwamen na twintig minuten op voorsprong via Serge Berre- door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Smash staat na vijf wedstrijden nog steeds aan de leiding in de hoofdklasse mannen van de tenniscompeti- tie in het district Zeeland. Smash won zelf met 5-1 van Drive, terwijl naaste concurrent Gamé78 een 6-0-overwinning behaalde op Kapelle. Smash heeft met nog twee wedstrijden te spelen een punt voorsprong op Game'78. Smash-captain Alexander Bauwens moest in zijn enkel- partij tegen Sacha Saey het on derspit delven en verloor met tweemaal 3-6, maar in de overi ge partijen kwam de thuisploeg als winnaar uit de bus. Ronald van Remortel en Kim Langer- aert maakten er een spannende wedstrijd van. Langeraert won de eerste set met 4-6, maar zag Van Remortel op gelijke hoogte komen met 6-1-winst in de tweede set. Langeraert nam in de derde set een 0-3-voor- sprong en leek op een zege af te stevenen, maar het pakte anders uit. Van Remortel kwam terug tot de tie-break, die hij met 7-1 won. Patrick Vervaet en Paul Cort- vriendt speelden een aantrek kelijke wedstrijd. Cortvriendt, was met 3-6 winnaar in de eer ste set, maar Vervaet kwam goed terug met 7-5 na een 4-5-voorsprong voor Cort vriendt. In de derde set ging Ver vaet goed door en gaf de Drive- -speler weinig kansen meer: 6-0. Richard Bral leek na een 6-0-winst in de eerste set tegen Frank Hamelink op een simpele zege af te gaan, maar Hamelink k wam terug met 4-6 en was ook bijna in de derde set succesvol: 6-4. In de beide dubbelpartijen kwam Smash tweemaal op het nippertje tot winst. Bauwens/ Vervaet won van Langeraert/ Saey en Van Remortel/ Bral met tweemaal 6-3 van Cort- vriendt/Hamelink. Eenvoudig Sluiskil boekte een 4-2-over- winning op rode lantaarndrager Jacoba van Beieren. Rini Kort was superieur aan Jan Leeu wenhaag en won eenvoudig met tweemaal 6-1 Jos Zegers had geen kind aan zijn tegenstander Vingerhoets en zegevierde even - voets. Aan het begin van de tweede helft kende Goes een veldoverwicht, maar de thuis ploeg knokte zich terug in de wedstrijd. In de 65e minuut werd het duel beslist door Serge Berrevoets, 0-2. Patrijzen-RCS 0-2 (0-1). 18. Hapld Vermeulen 0-1, 89. Harold Vermeu len 0-2. Scheidsrechter: C. Osma novski (Breskens). Gele kaart: Gui- do Moison, André Smulder (beiden Patrijzen), Chris van Heuven van Staereling, Jacco Nelen en Martin Janse (allen RCS). Aantal toeschou wers: 175. Dosko - HVV'24 1-4 (0-1). 31. Harm Rietjens 0-1, 55. Harm Rietjens 0-2, 72. IJarald Verschuren 1-2 (eigen doelpunt), 82. Johnny Lensen 1-3, 89. Kieran O'Shea 1-4. Gele kajxrt: Johnny Lensen (HW'24). Scheids rechter: M. Hermus (Etten-Leur). Aantaltoeschouwers: 225. Alliance - Zierikzee 3-2 (0-0). 60. Hans Hobs 1-0, 63. Robin van Welt 1-1, 74. Ivo Joorden 2-1, 89. Maar ten Padmos 2-2, 90. Danny Loon 3-2. Scheidsrechter: Kheloioan (Goirle). Aantal toeschouwers: 100. Advertentie 4, AUTOLEASE ZEELAND Mobiliteit met karakter MOBIEL BLIJVEN? Bel voor informatie of een afspraak: (0113) 6025 OO www.autolease-zeeland.nl eens met 6-0 6-2. Han Matthijs- sen beleefde een plezierige wed- strijd, want hij won zijn enkelpartij van Tmo Boxse. Ja coba van Beieren-captain Kees Lindhout verdiende een punt voor zijn team. Hij was met tweemaal 4-6 baas over Ed ward Bleyenberg. Daardoor moest er in de dubbels felle strijd worden geleverd. De- thlef Pieters en Edward Bleyen berg zegevierden met 6-1 en 6-4 over Leeuwenhaag/Vinger- hoets, maar de combinatie Kort/Matthijssen kon het niet redden tegen Leeuwenhaag/ Boxse en verloor met 3-6 0-6. Westerschouwen verraste in Vlissingen De Schelde. Jurjen Mooibroek won gemakkelijk van Willem Dettingmeijer, ter wijl Hans van Slooten baas bleef over Sjaak Geleijnse. Mi chel de Vlieger en Chris Schooneman bezorgden hun team twee punten door Ruben Hendrikse en Christian Kafs te verslaan. In de dubbelpartijen zette Westerschouv n de kroon op het werk. Game'78 had het tegen lapplle vooral in de enkelspelen moei lijk. Tom Hl ee.i adeêèyste set met i-6 op zijn bro k van Er ic Eversüijk en ging Uctarna.wat rustiger spelen. Dat resulteerde in een dubbele zege van Hui: in de tweede en derde se Pascal van Poecke en Edwin Niemw- land waren aan elk ar „ge waagd. Nieuwland vewakïê de Game'78-speler in de eerste set met 4-6, doordat hij regelmatig het spel vertraagde. D ar had Van Poecke moeite mee. Toch kwam Van Poecke stem: cerug door met 6-3 b alsnog de zege veilig te steli Robin üe Wiu» o-erleeiv .- tegen Alex v an Een< nu aam ee.i egen - pauze beter dan zijn tegenstan der. De Witte verloor cle ^ebreak in de eerste set, maar zegevierde daarna met 7-5 en 6-2 en dat le verde zijn team een punt op. Sander van Buren liet Niek de Koster ontsnappen in zijn en kelpartij. De Koster verloor de tiebreak in de ecste set vocht zich terug in de woede set met 7-5 ondanxs -en t- o-match- punt voorSanuei vai. Buren. De derde se1 was opnmuw krap voor De Koste r r< c 6-4. In de beide dubbelpartijen-had Game'78 met in zijn mars, waardoor de 6-0-zege tot stand kwam. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De jeugd van Walcheren biedt het kampioensteam van Hontenisse voor de wedstrijd bloemen aan. foto Lex de Meester door Jos van Belzen VLISSINGEN - De strijd tegen degra datie in de vierde klasse A kreeg een verrassende ontknoping. Vooraf gingen velen er vanuit dat de derde degradant de verliezer van het duel Zeeland Sport-Vlissingen zou zijn. Zeeland Sport verloor de stadsderby met 1-0, maar mag zich desondanks ook vol gend seizoen vierdeklasser noemen. Op doelsaldo pakte de ploeg bovendien ook nog de derde-periodetitel. Echte verliezer van de laatste speelron de werd Sluiskil dat met 3-2 verloor in Axel en dat het door deze nederlaag volgend jaar in de vijfde klasse mag gaan proberen. Saillant detail is verder clat Sluiskil zich bij winst op Axel niet alleen verzekerd zou hebben van lijfs behoud, maar ook van de derde-perio detitel. In de vierde klasse B verkeerde Hans- weertse Boys ook in de vreemde situatie van degradatiezorgen en het in de race zijn voor een periodetitel. Dankzij het 2-2-gelijkspel tegen NSV, eveneens een degradatiekandidaat, keert de Boys mede dankzij de forse overwinningen van de overige degradatiekandidaten (HSC'28: 8-0 en Meto: 6-3), na één sei zoen weer terug naar de vijfde klasse. Walcheren-Hontenisse 3-1: De Vlissin- gers, die nog niet helemaal vrij waren van degradatiezorgen, kwamen halver wege de eerste helft op een 1-0-voor sprong. Doelman Manfred Bisschop kreeg de bal na een inzet van Iemke Kuijper niet helemaal onder controle, waarna Jeroen Hofman van dichtbij geen fout maakte, 1-0. Vlak na rust leidde slecht uitverdedi gen bij Walcheren tot de gelijkmaker van Gyon Asselman. Binnen een mi nuut bracht Iemke Kuijper de thuis ploeg met een kopbal opnieuw op voor sprong, 2-1In de slotfase werd het duel definitief in het voordeel van Walche ren beslist door een treffer van Vincent de Rijke, 3-1. IJzendijke-Hulsterloo 3-2: Na de ope ningstreffer van Hans van Damme na mens de gasten in de 3e minuut nam IJzendijke het initiatief. Adri van Ha- negem tekende in de 30e minuut met zijn eerste treffer na langdurig blessu releed de gelijkmaker aan, 1-1. Pas na een kwartier in de tweede helft was het Martijn Rijckaert die voor 2-1 zorgde, maar tien minuten later bracht Winand van Haelst Hulsterloo weer op gelijke hoogte, 2-2. Kort voortijd besliste Adri van Hanegem de wedstrijd, 3-2. Corn Boys-Philippine 2-2: In de eerste helft werden slechts twee ballen binnen de palen geschoten. Beide keren was het raak. Plet was Björn den Hamer die Philippine met twee goals op rozen zet te. Na rust maakte Xavier Hermans 1-2 namens Corn Boys. Marc Maes bepaal de de eindstand op 2-2. Domburg-Aardenburg 5-2: Chiel Ma- ranus strafte een blunder in de Aarden burg-defensie af, 1-0. Frans van Don gen bracht de bezoekers nog voor rust op gelijke hoogte, 1-1. Vijf minuten na het begin van de tweede helft kopte Jo- han van de Berg de 2-1 binnen. Paal en lat voorkwamen hierna dat de thuis ploeg verder uitliep, terwijl aan de an dere kant Remco Dhont in de 64e mi nuut wel raakschoot, 2-2. Wilco van Eijzeren bracht Domburg voor de derde keer op voorsprong, waarna Ko Brand en Johan van de Berg zorgden voor een ruime zege, 5-2. Zeeland Sport - VC Vlissingen 0-1 (0-0). 47. Leroy Grootfaam 0-1. Scheidsrechter: J.H. Molegraaf (Alblasserdam). Gele kaart: Lün- ven Vermeer (VC Vlissingen), Remon van Geersdaele (Zeeland Sport). Rode kaart (2x geel): Marlijn Jansen (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 200. Arel-SIuiskil 3-2 (1-0). 25. Joep van den Broeke 1-0, 58. Bas van Hoeve 2-0, 59. Ibra him. Helena 2-1, 69. Marnix Schieman 3-1, 72. Ibrahim Helena 3-2. Scheidsrechter: H. Sardjoe (Breda). Aantal toeschouwers: 100. Steen-Divo 5-3: In het eerste halfuur kende Divo een veldoverwicht, wat leidde tot een 3-1-voorsprong via tref fers van Carlo Wagemakers (2x) en Nel son van der Kolk, slechts onderbroken door een tegentreffer van Serge Merckx. Op slag van rust bracht Werner Bisschop dethuisploegterugin de wed strijd, 2-3. In de tweede helft zette Steen orde op zaken: Marco Ottjes en Michel van de Bosch zorgden binnen tien minuten voor een 4-3-voorsprong. Hierna con troleerde de kampioen van de vierde klasse B het duel, dat kort voor tijd de finitief beslist werd door opnieuw een treffer van Werner Bisschop, 5-3. Hansweertse Boys - NSV 2-2: Met een fraaie treffer schoot Bud Aschman zijn ploeg verdiend op voorsprong, 1-0. Na rust waren de rollen omgedraaid en na de gelijkmaker van Gert-Jan Matthijs- sen in de 70e minuut, maakte John Rommens er zelfs 1-2 van. Tien minuten voor het einde bracht Er- nest van Bussel de Zeeuwen op gelijke hoogte en gloorde er weer hoop op lijfs behoud. In de slotfase kregen de Boys nog enkele kansjes om het duel in hun voordeel te beslissen. Beste mogelijkheid hierbij was voor Ron Krijger. Zijn inzet eindig de net naast het Brabantse doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17