Brandweer vleugellam op water Afscheid van man met vele gezichten Gimbrère t 11 VVD'er Stoffels stapt uit fractie en gemeenteraad mix Voortgezet onderwijs Terneuzen en ROC gaan samenwerken m Terneuzen vergeet bijna ontslag voor secretaris Regionaal korps leunt op andere instanties bij calamiteiten 13 K mr_- I =6:.Tb..A Onderzoek verkeersstromen op Walcheren Megaparty in Heikant zorgt toch voor bus zeeuwse almanak Keuze SPORTIEF LINNEN COMBI-THEMA zeeuws-vlaandereim vrijdag 26 april 2002 doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - Op het aller laatste moment moest het voorstel voor het 'verlenen van eervol ontslag' aan gemeente secretaris T. Reijns gisteravond nog aan de Terneuzense raads- agenda worden toegevoegd. In eerste instantie prijkte slechts een voorstel voor aan- wijzing van een tweede en een derde loco-secretaris op de agenda. Als reden voor het aanwijzen van de twee functio narissen stond ai wel genoemd dat 'de heer Reijns per 1 mei 2002 is benoemd tot beoogd se cretaris van de nieuw te vor men gemeente Sluis'. Loco-se cretaris C. Goossen (die tot aan de herindeling op 1 januari 2003 de taak van gemeentese cretaris waarneemt) ontkent met klem dat bestuurders of ambtenaren op het stadhuis moeite hebben met het verle nen van eervol ontslag aan Reijns. Maar Goossen kon gistermor gen geen verklaring geven voor het tot twee keer toe vergeten - ook bij de eerste aanvulling op de raadsagenda zat het niet - van het ontslagvoorstel. De lo co-secretaris wilde niet spre ken van een omissie, maar beloofde laconiek dat de ge meenteraad het voorstel die avond alsnog onder ogen zou krijgen. De vertrokken secre taris Reijns maakte zich er niet druk om dat zijn ontslagverle ning bijna aan de aandacht was ontsnapt. Hij nam vorige week al afscheid van ambtena ren en bestuurders. ,,Het is een feit dat de raad mij n ontslag of ficieel moet bekrachtigen. Maar ik ga er vanuit dat dat door mijn opvolger goed wordt geregeld. Ik begin in elk geval op 1 mei op het gemeentehuis van Oostburg." door Wout Bareman TERNEUZEN - De hulpverle ning bij calamiteiten op de Zeeuwse wateren schiet tekort. De regionale brandweer is voor een belangrijk deel afhankelijk van de inzetbaarheid van vaar- tuigen van Rijkswaterstaat en de waterpolitie én van de ber gingsbedrijven. De brandweer beschikt wel over speciale blus- units en voorraadcontainers voor hulp op het water, maar niet over vaartuigen om die blusmiddelen naar de plaats van de calamiteit te vervoeren. De blusunits staan op de wal in Vlissingen en Terneuzen. Voor het transport kan de regio brandweer een beroep doen op het vaarwegmarkeringsschip Frans Naerebout met Vlissin gen als thuisbasis. Plaatsver vangend regiocommandant L. Sandee: „Maar op het moment dat de Naerebout niet beschik baar is, zijn er niet direct alter natieven voorhanden. In het re cente verleden zijn wel afspraken gemaakt met de ber gingsbedrijven over de inzet baarheid van sleepboten met een blusinstallatie aan boord, maar het aantal slepers op met name de Westerschelde is de laatste jaren sterk gedaald. D oor de komst van de walradar- keten is de scheepvaart veel vei liger geworden en daardoor is het aantal sleepboten terugge lopen." Waakvlam In Zeeland is alleen de hulpver lening op het Schelde-Rijnka- naal sluitend geregeld. De West- Brabantse gemeenten en Tholen hebben daar een zogenaamde waakvlamovereenkomst geslo ten met een bergingsbedrijf, dat permanent boten beschikbaar houdt voor hulpverlening. Voor de overige Zeeuwse wateren is - los van de afspraken over de in zetbaarheid van de Naerebout - niets geregeld. Sandee: „Dat is natuurlijk een verre van ideale situatie. In de praktijk komt het er op neer dat we voor de hulpverlening op de wal over prima materieel be schikken, maar dat de inzet baarheid ophoudt waar het wa ter begint. Op het water zijn we volledig afhankelijk van der den." De situatie wordt momenteel in kaart gebracht. Aan de hand van die inventarisatie wordt een aantal oplossingen geformu leerd. Sandee: „Er zijn verschil lende mogelijkheden. We kun nen waakvlamovereenkomsten sluiten met de bergers, maar dat is peperduur. We kunnen af spraken maken over beschik baarheid van sleepboten, maar we kunnen ook kiezen voor de aanschaf van eigen blusboten." Het is nog onduidelijk wanneer over de definitieve aanpak kno pen worden doorgehakt. Vol gens Sandee wordt de regio brandweer momenteel met zóveel zaken tegelijk gecon fronteerd dat er prioriteiten moeten worden gesteld. „Die in ventarisatie heeft onze aan dacht, maar we moeten het wel tussen de bedrijven door doen." Wordt gekozen voor de aan schaf van blusboten, dan is fi nanciële steun van het ministe rie van Binnenlandse Zaken onmisbaar. Sandee: „Maar aangezien de veiligheid bij het ministerie hoog in het vaandel staat, is het aannemelijk dat Den Haag - zo als dat ook in andere regio's is gebeurd - die steun verstrekt." Een sleepboot van Multraship demonstreert blusapparatuur op de Westerschelde. foto Studio Dieleman Advertentie In verband met KONINGINNEDAG zijn de winkels in de binnenstad van Middelburg 29 april OPEN vanaf 11 uur. Dinsdag (Koninginnedag) de hele dag GESLOTEN Ver. Ond. Middelburg VLISSINGEN - Het Water schap Zeeuwse Eilanden heeft gisteren een kentekenonder- zoek gehouden in het gebied tussen Vlissingen, Dishoek, Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande. Het schap wil meer weten over de verkeersstromen. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Voor de één was hij een inspirerend motivator, voor de ander een luisterend oor, voor de derde een man om rekening mee te houden en voor de vierde de 'schepen van ver makelijkheden'. Gemeentese cretaris Cees Geerse liet don derdag bij zijn afscheid van de gemeente Oostburg vele gezich ten zien. Verschillende sprekers schetsten op eigen wijze, een beeld van de man. Traditiegetrouw greep H. Bou- man van het managementteam naar het penseel, om in enkele rake spotprenten de secretaris weg te zetten als man die met enige moeite de typemachine vaarwel zei en de computer - en dan met name de mogelijkheid van grote letters - omarmde. Als man die met de tijd meeging en ook de nodige tegenstand van de ondernemingsraad moest in casseren. Als man ook die streng, maar rechtvaardig was en dirigent en dompteur was. Wethouder C. Bolijn kwam met smakelijke anekdotes over de gang van zaken tijdens saaie Advertentie collegevergaderingen, waarin de collegeleden voor de zoveel ste keer hun stokpaardjes van stal te haalden. Nagels „Dan ging hij zijn nagels schoonmaken of haalde hij een snoepje uit zijn zak tevoor schijn. En o wee, als we politiek gingen zwammen, dan kwam hij met een schok recht in zijn stoel. Met zijn zinnige opmerkingen wist hij ons altijd weer op het juiste spoor en alles in perspec tief te brengen." Zij kenmerkte hem als een 'hogedrukgebied met stormen en mooi weer. Geerse vervulde volgens de sprekers publiek misschien een teruggetrokken functie, maar achter de schermen was hij zeer nadrukkelijk - en soms bulde rend - aanwezig. „Een mens met een groot stemvolume, maar een klein hartje", oordeelde voor zitter R. Kouijzer van de onder nemingsraad. „Als secretaris mocht je geen politieke voorkeur hebben. Maar soms vergat je je pokerfa ce op te houden en zag j e met wie je het eens was", bracht de nes tor van de raad, PvdA'er J. Wiel akker in herinnering. CDA- HEIKANT - De organisatie van de Megaparty in Heikant zorgt op beide feestavonden toch voor busvervoer om de feestvierders naar huis te brengen. Hiertoe is op het laatste moment besloten. Zowel vanavond als morgenavond vertrekken er om 3.00 en 4.00 bussen richting Hulst/Lamswaarde/Klooster- zande en richting Vogelwaarde/ Terneuzen. Buskaarten kunnen ter plaatste bij de kassa worden gekocht.De Megaparty vindt plaats in Manege Heikant. raadslid L. Flikweert voerde een sketch op als Rita Deuze uit Roermond die nét niet had ge solliciteerd naar de vacature van secretaris in de nieuwe ge meente. Ook Bolijn wist de la chers op haar hand te krijgen met haar kleine onthullingen over gezamenlijke pogingen om van het roken af te komen (bij haar mislukt) en over zijn hoog tevrees (en dan toch de waterto ren beklimmen). Geerse zelf had zichtbaar moei te met zijn afscheid. Hij gaf aan dat de spagaathouding tussen adviseur van raad en college enerzijds en coördinator van de doorWout Bareman TERNEUZEN - Het Terneuzen se VVD-raadslid A. Stoffels heeft z'n ontslag ingediend. Hij stapt uit de VVD-fractie en ver trekt ook uit de gemeenteraad. Stoffels vindt dat hij te weinig waardering kreeg voor z'n inzet. Ook verwijt hij de fractie dat die te weinig aandacht heeft voor initiatieven uit de achterban. Stoffels stapt over naar de nieu we lokale partij Gemeentebe langen Kanaalzone. Gisterochtend overhandigde Stoffels (61) zijn ontslagbrief aan burgemeester R. Barbé. Die maakte 's avonds in de raads vergadering melding van het vertrek. Stoffels werd ruim drie jaar geleden met voorkeurstem men in de raad gekozen. Hij wordt zo goed als zeker opge volgd door V. van der Laan- Boeuff. Fractievoorzitter W. de Zeeuw reageerde gisteren gelaten op het vertrek van Stoffels. „Ik heb in mijn politieke loopbaan heel veel meegemaakt. Maar een vaandelvlucht als deze, is nieuw voor mijIk ben, om het vriende lijk uit te drukken, tamelijk te leurgesteld in Stoffels." Uit de voeten Het vertrekkend raadslid liep al langer rond met het voornemen over te stappen naar Gemeente belangen Kanaalzonze. „Ik kon binnen de WD-fractie absoluut niet uit de voeten. En ik ergerde me ook aan het feit dat wij, als liberale partij, absoluut geen ruimte boden voor initiatieven uit de bevolking. In mijn ont slagbrief heb ik ook uiting gege ven aan m'n teleurstelling over de terughoudendheid om mee te werken aan bijvoorbeeld het vormgeven van het zo belangrij - ke Centrum Management, het overkoepelend orgaan voor het midden- en kleinbedrijf. En zo zijn er meer zaken. Ik heb me steeds neergelegd bij de meer- Advertentie Maatschap Westelijke Accountantskantoren Zeeland GOES MIDDELBURG OOSTBURG RENESSE ZIERIKZEE De vestigingen van WEA Zeeland zijn op maandag 29 april a.s. gesloten. derheid van de fractie, omdat ik vond dat we eensgezind naar buiten moesten treden. Maar dat heeft wel heel veel moeite gekost." Stoffels beklaagt zich erover dat hijdoor de fractiediscipline zo goed als monddood werd ge maakt. Fractievoorzitter De Zeeuw wuift dat argument weg: „Hoe kun je iemand monddood maken, die nooit z'n mond opendoet?! Er heerst binnen on ze fractie heus geen kadaverdis cipline hoor. Eigen initiatieven worden juist enorrm toege juicht. En dat zijn inzet door ons onvoldoende werd gehono reerd, is regelrechte lariekoek. Het is wel erg gemakkelijk om je eigen falen als raadslid af te schuiven op je goedwillende collega's." Laatste zetje Toen Stoffels bleek te twijfelen of hij als onafhankelijk raadslid zou doorgaan, gaf De Zeeuw hem het laatste zetje. „Maan dagavond heeft hij zijn besluit in de fractie en aan het bestuur meegedeeld. Ik heb toen direct gezegd: Wees niet ongeloof waardig, stap dan ook uit de raad. En dat is nu gebeurd." Stoffels schrijft in zijn ontslag brief: „Met het beëindigen van het lidmaatschap van de WD heb ik nu de ruimte om middels Gemeentebelangen Terneuzen/ Kanaalzone alsnog gestalte te geven aan directe inbreng van de inwoners, ondernemers en bedrijven in de politiek van (groot) Terneuzen. Het bezet houden van de raadszetel op persoonlijke titel zal afbreuk doen aan dit streven." Stoffels verwacht dat Gemeen tebelangen nieuwe impulsen zal geven aan bestuurlijk Terneu zen. „De aanpak van die nieuwe club spreekt me zeer aan. Ze kiezen voor een mengeling van ervaren bestuurders en jong ta lent, dat warm loopt aan de zij lijn. Dat spreekt mij ontzettend De Oostburgse burgemeester Brommet overhandigt scheidend gemeentesecretaris Cees Geerse (rechts) een oorkonde voor zijn diensten voor de gemeente. foto Charles Strijd door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Raad van Toezicht van het Regionaal Op leidingen Centrum (ROC) Wes terschelde in Terneuzen is vóór verregaande samenwerking met de scholengemeenschappen voor voortgezet onderwijs De Rede en Zeldenrust/Steeland in die plaats. De Raad is echter tegen een vol ledige fusie tussen de drie on derwij sinstellingen. „De schoolkeuze moet gewaar borgd blijven in Terneuzen", zegt woordvoerder Jan Meesen van het ROC Westerschelde. „Dus vinden wij dat de drie af zonderlijke scholen met hun ei gen identiteit herkenbaar moe ten blijven bestaan." Meesen zegt dat over het onder zoek dat de drie scholen hebben laten uitvoeren naar de moge lijkheden van samenwerking. Adviesbureau Van Beekveld en Terpstra uit Hoorn heeft ver schillende samenwerkingsmo dellen voor de drie onderwijsin stituten op een rijtje gezet, waaronder fusie. Beter „Maar daar zijn wij niet op uit", zegt Meesen. „Het gaat ons om het behoud van onderwijsvoor zieningen in de streek. Het on derwijs en de leerlingen moeten beter worden van de samenwer king." De Raad van Toezicht van het ROC is daarom deze week akkoord gegaan met de optie om een intensieve samen werking met De Rede en het Zel- denrust/Steelandcollege aan te gaan. Onder voorwaarden wel iswaar, legt Meesen uit. „Eerst moet Van Beekveld en Terpstra duidelijk maken wat de fiscale en juridische consequenties van de samenwerking zijn." Zijn daar geen belemmeringen, dan komt er wat het ROC betreft één Raad van Toezicht voor de drie scholen. Daarnaast ziet het instituut voor middelbaar be roeps- en avondonderwijs een meerwaarde in nauwe samen werking tussen ondersteunende diensten zoals de afdelingen Personeelszaken en Automati sering. „Je gaat een cursist dan geen drie keer meer inschrij ven", geeft Meesen als voor beeld. Rector E. van der Rijst van het Zei denrust/Steelandcollege laat weten dat de leden van de vereniging van de school nog niet op de hoogte zijn van het standpunt dat het bestuur heeft ingenomen. Daarom wil hij niet al te veel kwijt over het besluit van het bestuur. Van der Rijst laat echter wel doorschemeren dat ook het Zei denrust/Steel andcollege het aanknopen van nauwere banden met de andere twee scholen toejuicht. „Ook ons bestuur werkt graag mee aan de voortzetting van het on derzoek. Alleen hebben wij wat andere aandachtspunten dan het ROC. Dan praat je over het antwoord op de vraag hoe je de samenwerking precies moet re gelen." Rector E. van den Hooven van De Rede was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. ambtelijke organisatie ander zijds bij hem af en toe tot ver krampte spieren leidde. Vooral de 'politisering' is volgens hem de afgelopen jaren enorm toege nomen. Wat weer bedreigend kan zijn voor het collegiaal be stuur. Hij riep de toekomstige college- en raadsleden op om, ondanks de invoering van een duaal stelsel, samen een eenheid te blijven. Ontroerend hoogte punt van de afscheidsbijeen komst waren de toespi'aakjes van zijn twee kleinzonen die juist uitkeken naar het naderen de vertrek van hun opa. Dan kan hij tenminste wat vaker mee naar het strand. Na afloop van de bijzondere raadsvergadering volgde een drukbezochte af scheidsreceptie. Die Goesenaar staat elk voorjaar weer voor dezelfde keuze: tuin of conditie. Hij brengt met veel genoegen de tuin op orde en stapt even graag op zijn racefiets om een rondje van enkele tientallen kilometers door het lente landschap te rijden. Voor bei de activiteiten geldt echter één voorwaarde: het moet wel mooi weer zijn. En dat is meestal niet in die mate be schikbaar dat zowel de tuin als de conditie op een bevre- j digende manier zijn té onder- j houden. Zo strijden de mooi-weer- tuinier en de mooi-weer-fiet- ser elk jaar om voorrang. De- j ze keer is de keus op de tuin gevallen. Dat gebeurde na een moment van zelfinspectie voor de badkamerspiegel. Hij bezag zijn ietwat uitgezakte gestal te en concludeerde: geen be- ginnen aan. kleuren: wit, zwart, bleu, bruin, naturel "LES AMIES" BLAZERJASJES, BLOUSES, ROKKEN, PANTALONS, BERMUDA'S c ïo.- korting p/stuk LANGE DELFT 1 6 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43