Bayer Leverkusen blijft verrassen PZC De Haan verdient standbeeld Arjan Human kiest voor Hoek McEwen geeft iedereen nakijken Hendriksen hoopt op Helmond Sport Duitsers houden Manchester United op 2-2 Van den Broek wint enkelpartij op WK veteranen Bosman stopt met voetbal 17 Domo-Farm Frites niet naar Giro Actie Roda-fans tegen FC Limburg Newcastle in voorronde CL AZ bijna rond met Tobiasen Nederlaag na agressie tegen arbiter Tennissters verslaan Bosnië door Ad Pertijs SCHOTEN - Als een raket vloog Robbie McEwen gistermiddag uit het wiel van Tom Steels naai de zege in de Scheldeprijs, de oudste aller Vlaamse klassie- j kers. „Ik viel gewoon niet stil. I VLISSINGEN - Tennisster Lu- cienne van den Broek heeft haar I eerste enkelpartij tijdens de i landenwedstrijd van de wereld- kampioenschappen voor vete ranen gewonnen. De 40-jarige Souburgse won in Naples (Flo rida) van haar Spaanse tegen standster met 6-3 6-4. Mede door de overwinning van Van den Broek versloeg het Ne derlandse team Spanje met 2-1. Liselot Prechtel-Koot won de andere enkelpartij (6-4 7-5). De dubbelpartij, waarin Van den Broek naast Carin Bakkum stond, ging verloren met twee maal 6-4. HetNederlandse team wil mini maal de halve finales halen. De eerstvolgende tegenstander is Australië. 1 ALKMAAR - John Bosman zet na dit seizoen een punt achter rijn imposante carrière. De 37- jarige aanvaller van AZ neemt zondag in de thuiswedstrijd te- 1 gen NEC al afscheid van de Alk- j maarsefans. Bosman maakte zijn debuut in riet betaalde voetbal in het sei- zoen 1983/1984. Hij kwam uit voor Ajax, KV Mechelen, PSV, Anderlecht, FC Twente en AZ 5 Smaakte totaal 249 goals. Bos- j man speelde ook dertig inter- lands voor het Nederlands elf- 'al, waarin hij zeventien keer scoorde. Bosman heeft aangegeven dat tó] het fysiek en mentaal steeds moeilijker vindt om door te §aan- Hij heeft meer last van kleine blessures. Eerder dit sei- g zoen veriobr Bosman na een on- x geval zijn vijfjarige zoontje. hogelijk wordt hij na dit sei- 12°en jeugdtrainer voor AZ. •4NP Een heerlijk gevoel is dat", zei de 29-jarige Australiër nadat hij de concurrentie voor de tien de keer dit jaar het nakijken had gegeven. Ook de ploegen (Rabobank en Domo) die de huidige Lotto renner eens afdankten als een te lastig ventje kunnen zich ge klopt voelen. „Voor de manager van Domo ben ik nog altijd niet goed genoeg", sprak hij met het venijn van zijn eindschot. „Toch is wraak nemen niet mijn drijf veer. Mijn grootste motivatie is dat ik van winnen hou. Er is niets mooiers dan dat." Rot appeltje Voor Rabobank (waar hij tussen 1996 en 1999 reed) was McEwen een schoolvoorbeeld van een rot appeltje. 'Altijd zeuren, altijd jammeren, altijd de anderen de schuld geven als hij niet wint', vond de teamleiding. Jan Raas kwam hem enkele weken gele den tegen langs de kant van de weg in Parijs-Roubaix. „Op lakschoentjes, zijn haar in het vet en een zonnebril op. Waarom wil je daar opvallen denk ik dan", spreekt de Rabobaas zijn gruwel uit over het excentrieke 'type McEwen'. De sprinter hoort ervan op. „Als ik daar met een vriend uit Au stralië wil gaan kijken, laat me dan. Een renner moet dat doen waarbij hij zich goed voelt. En, ik sta er vandaag toch gewoon? Hoe zeg je dat ook al weer in het Nederlands: de winnaar heeft altijd gelijk." Dertien zeges Bij Domo moest hij ondanks dertien zeges na een jaartje ook weg van manager Lefevere. Lotto ving hem op voor een aan gepast salaris (half vast - half premies). „Nu ik ook bij deze ploeg blijf winnen, zeggen Raas en Lefevere dat ik lastig ben. Voor mij is dat pure frustratie van hun kant. Of zoals Walter Planckaert (ploegleider bij Lot to) zegt: als je als ploegleider wakker ligt van een renner als ik moet je maar een pilletje ne men." Kortom je moet de grillen van iemand voor lief nemen zo lang hij maar koersen voor je wint. De Scheldeprijs draaide voor hem op een massaspurt uit na dat een kopgroep van vijf ren ners op vier kilometer van de streep was achterhaald. Bij die vijf twee Nederlanders: Vos kamp en Pronk. GPD ring van spelmaker Bastürk, de handige Ze Roberto en de altijd gevaarlijke Ballack drong Bay er Leverkusen de thuisclub ver terug op eigen helft. De gelijk maker van Ballack in de 62e mi nuut was een terechte beloning voor het uitstekende spel van de bezoekers. van onze sportredactie HEERENVEEN - Trainer Fop- pe de Haan verdient zo langza merhand voor de hoofdingang van het stadion van Heerenveen een standbeeld, naast de legen darische Abe Lenstra. Voor de derde keer in vier jaar heeft de innemende 'voetbalprofessor' de Friese ploeg naar Europees voetbal geleid. Niet gek voor een club die tien jaar geleden nog in de eerste divisie speelde. Door een verdiende zege op het nog steeds bedreigde FC Gro ningen (2-0) plaatste Heeren veen zich gisteravond voor de Uefa-beker, een toernooi waar aan de Friese formatie nog niet eerder deelnam. De 21-jarige Deen Hakansson maakte na de rust beide treffers. In principe is ook de derde plaats voor Heerenveen nog haalbaar, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League. Feye- noord dient dan wel vanavond bij De Graafschap punten te verspelen, terwijl Heerenveen ook nog zondag in de Kuip van de Rotterdammers moet win nen. Een scenario waarmee ei genlijk niemand in het Abe Len stra-stadion rekening houdt. Met de Deen Hakansson voor de vermoeide Zweed Selakovic had Heerenveen in de eerste helft een groot veldoverwicht. De thuisploeg wist echter am per in het Groningse straf schopgebied doorte dringen. De spitsen Denneboom en Allback, al een tijdje uit vorm, boden zich te weinig aan en kregen boven dien amper steun van diepgaan de middenvelders. Door een fout van verdediger Janssen kwam Heerenveen na de pauze snel en goedkoop op voorsprong. Hakansson rondde fraai af, 1-0. Twintig minuten later toonde de jonge Deen op nieuw overzicht, techniek en koelbloedigheid, 2-0. FC Gro ningen liet daarna de wedstrijd Vijf minuten later schoot Van Nistelrooy zijn ploeg weer op voorsprong. De spits lokte han dig een strafschop uit en maakte vanaf elf meter alweer zijn tien de treffer dit seizoen in de Champions League. Hij eve naarde met zijn doelpunt het record van Jardel, Raul en Ri- lopen en kwam nog een paar keer goed weg. Zondag wacht in het Oosterpark de belangrijke wedstrijd tegen lotgenoot De Graafschap. SC Heerenvcen-FC Groningen 2-0 (0-0). 48. Hakansson 1-0, 69. Ha kansson 2-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 14.500. Gele kaart: Matthijs, Johansson (FC Groningen). PSV Ajax zal zondag waarschijnlijk nog geen landskampioen wor den, want PSV haalde gisteren tegen Willem II flink uit (6-0) en houdt drie punten achterstand op koploper Ajax. Spits Kez- man had de wedstrijd na een halfuur beslist met twee doel punten. Voor Erik Gerets was de wed strijd tegen Willem II zijn hon derdste als trainer van PSV. Daarvan won hij er 78 en verloor hij slechts 11 keer. Mooie cijfers valdo. Manchester United kon uiteindelijk maar acht minuten genieten van de geflatteerde voorsprong. Invaller Neuville, vijf minuten in het veld, schonk zijn ploeg in de 75e minuut een uitstekende uitgangspositie voor het bereiken van de finale op 15 mei in Glasgow. op het eerste gezicht, maar dit seizoen verloor zijn ploeg zes keer. De Eindhovenaren hebben nog wel een kansje op titelpro- longatie, maar het lijkt onwaar schijnlijk dat Ajax zondag on deruit gaat tegen FC Den Bosch PSV speelt dan tegen Sparta. Kezman bewees weer dat hij wekelijks moet spelen. De Joe goslaaf is een koelbloedige spits die het verschil maakt. Tegen Feyenoord onlangs scoorde hij al twee keer en hield zijn ploeg zo in de titelrace. In het duel met de volstrekt krachteloze Tilbur-^ gers stelde hij in de eerste helft de winst veilig. Hij was ook al tijd gevaarlijk. In de elfde minuut opende Kez man de score na een fout van verdediger Jaliens. Twintig mi nuten later stond het 2-0. Doel man Martin (vervanger van de geblesseerde De Vlieger) kreeg een schot van verdediger Bo- gelund niet onder controle, Manchester United - Bayer Lever kusen 2-2 (1-0). 29. Solskjaer 1-0, 62. Ballack 1-1, 67. Van Nistelrooy 2-1 (strafschop), 75. Neuville 2-2. Scheidsrechter: Michel (Slw). Toe schouwers: 68.000. Gele kaart: Ne ville (Manchester United) Zivkovic, Ze Roberto (Bayer Leverkusen). ANP waarna Kezman in tweede in stantie raak schoot. Het was zijn veertiende competitiedoelpunt. Met een subtiel passje bereidde hij vervolgens de 3-0 voor van Van Bommel. Van Bommel maakte in de 56e minuut 4-0, met dank aan kee per Martin. Het schot van de aanvoerder was niét onhoud baar. Willem II fungeerde in de tweede helft louter als schiet tent. Via Bruggink en Ooijer werd het 6-0. PSV - Willem II 6-0 (3-0). 11. Kez man 1-0, 31. Kezman 2-0, 37. Van Bommel 3-0, 56. Van Bommel 4-0, 62. Bruggink 5-0, 73. Ooijer 6-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Aan tal toeschouwers: 32.000. Gele kaart: Van Nieuwstadt (Willem II). FC Utrecht - AZ 3-2 (0-1). 45. Hui- berts 0-1, 52. Glusevic 1-1, 55. Nelis- se 1-2, 63. Kuijt 2-2, 69. Moens 3-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Bos sen. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Perez, Walters, Robbemond (AZ). door Eldridqe Pentury FRANEKER - Op 33-jarige leeftijd maakt voetballer Roy Hendriksen een goed seizoen door bij eerstedivisieclub Veen- dam. De oud-Middelburger speelt als middenvelder een voorname rol en heeft al tien competitiegoals gemaakt. Het contract van de oud-speler van VC Vlissingen, Middelburg, Hoek, RBC, Eindhoven en Cam- buur Leeuwarden loopt na dit seizoen nog één jaar door, maar hij sluit een vroegtijdig vertrek niet uit. Helmond Sport is in hem geïntereseerd. - Vorig seizoen wasje nog gerui me tijd bankzitter bij Veendam, nu ben je onmisbaar. Hendriksen: „Ik was het er niet mee eens dat de trainer (Martin Koopman) me destijds buiten de basis liet. Waarschijnlijk heeft hij tijdens de winterstop in de spiegel gekeken en is-ie er toen achtergekomen dat het niet te recht was. Het is alleen maar be ter gegaan met me. Ik heb dit seizoen al dertig competitie duels gespeeld, en dat kunnen er nu 32 worden. Dit is zonder twijfel mijn beste jaar bij Veen- dam." - De club was voor het weekein de in het nieuws met de presen tatie van Johan Derksen als nieuwe directeur. Zondag ging het ineens niet meer door. Hendriksen: „Ja, het was net een soap. Ik werd 's ochtends ge beld door een journalist die mijn reactie vroeg op het niet door gaan van Derksens komst. Ik wist niet wat ik hoorde. Als je het zo hoort, is het allemaal een beetje amateuristisch gegaan. Normaal gesproken beleg je geen persconferentie als de con tracten nog niet zijn doorgeno men. Maar kennelijk wilde de club alles in zo'n snel tempo af handelen, dat het niet helemaal goed is gegaan. De persbijeen komst was zaterdag. Derksen nam het contract pas zondag door met een jurist of advocaat en zei toen alsnog 'nee'. Tja, pijnlijk dat de club op deze ma nier in het nieuws is gekomen." - Je zag het wel zitten met Johan Derksen? Hendriksen: „De huidige direc teur van Veendam, Henk Nien- huis, is hier een soort legende. Derksen was in mijn ogen de ideale man om hem op te volgen. Hij heeft een bepaalde naam, is bekend. Dat werkt naar spon sors toe voordelig. Derksen is ié mand die veel zegt en altijd zijn mening geeft. Het is niet altijd goed wat-ie roept, maar zo'n ei genschap vind ik wel passen bij een bestuurslid." - Jan Korte, die volgend seizoen trainer wordt van Veendam, roept ook veel. Hendriksen: „Korte roept dat hij attractief voetbal wil spelen, pressing wil zien, bla, bla, bla. Maar volgens mij kun je zoiets beter doen als je weet hoe de se lectie van het nieuwe seizoen er uit ziet. Mijn contract loopt door, maar van vele anderen niet. Ik ben benieuwd hoe de groep er straks uitziet. De spe lers hier zijn lyrisch over Korte, want ze kennen hem omdat hij hier bij de jeugdopleidingen heeft gezeten. Ik sta er nogal sceptisch tegenover." - Speel je volgend seizoen zelf nog wel bij Veendam Hendriksen: „Je weet nooit h'oe het in de voetballerij gaat. Ze ker is dat ik volgend jaar met mijn gezin terugga naar Mid delburg, want in maart wordt ons nieuwe huis opgeleverd. We willen per se terug. Ik heb van Veendam toestemming om tus sentijds te vertrekken als een club me wil hebben. Het zou mooi zijn als ik ergens een twee- of driejarig contract zou kun nen tekenen. Dan ben ik toch weer verzekerd van een paar jaar betaald voetbal." - Veendam heeft al contact ge had met Helmond Sport. Hendriksen: „Ja, dat klopt. Ik heb van Veendam toestemming gekregen om te onderhandelen. Mijn zaakwaarnemer Edwin Olde Riekerink weet wat ik wil en gaat met de club praten. Ik verwacht snel een telefoontje. Hopelijk komt het rond." - De Zeeuwse amateurclubs hoeven er voorlopig dus niet op te rekenen dat je komt afbou wen? Hendriksen: „Nee. Zo lang ik in deze vorm ben en geen klachten heb, wil ik in het betaalde voet bal blijven. Ik woon nu in Fra- neker en ben soms anderhalf uur aan reistijd kwijt als ik naar Veendam rijd. Vanuit Middelburg is het straks ook heel goed te doen om heen en weer te rijden tussen Zeeland en Brabant. Een profclub in die regio zie ik dus wel zitten." Marc van Bommel heeft het derde doelpunt van PSV gescoord. foto Olaf Kraak/ANP donderdag 25 april 2002 door Frits Bakker MIDDELBURG - De 23-jarige Arjan Human keert terug op de Zeeuwse velden. Na twee jaar profvoetbal speelt de Middel burgse aanvaller, die tot en met dit seizoen eigendom was van RKC, volgend seizoen bij Hoek. Human had zaterdag een gesprek met Hoek-mana- ger Patrick Naudts en maakte gisteren zijn overgang bekend. Drie profclubs (waaronder VW), Kloetinge en ASWH toonden de laatste weken be langstelling voor de spits, die dit jaar door RKC was uitge leend aan ADO Den Haag, maar bij die club zelden aan voetballen toekwam. „Ik zag een nieuw profavontuur niet meer zitten", verklaarde Hu- man zijn terugkeer naar de amateurs, „omdat die toe komst veel te onzeker is." „Het ziet er naar uit dat er aan het eind van dit seizoen zo'n honderdvijftig spelers op straat komen te staan. En de clubs zelf hebben niets meer te bieden. Voor elke speler die weggaat, staan er twee klaar. Ik heb geen zin meer in zo'n avontuur en ben van plan mijn studie terug op te pakken." Voor de 23-jarige Middelbur ger wordt Hoek de negende club, na Zeelandia, Middel burg, Feyenoord jeugd, Dau- wendaele, Cercle Brugge, Kloetinge, RKC en ADO Den Haag. „Ik heb gekozen uit Hoek, Kloetinge en ASWH, maar Hoek was voor mij het aantrekkelijkst van die drie. Het gesprek met Patrick Naudts heeft me de bevestiging gegeven dat ze heel ambitieus aan de volgende competitie be ginnen." Twee zaken hebben meege speeld in zijn beslissing om te rug te keren naar Zeeland: de malaise in het betaald voetbal (niet één aanbieding was inte ressant) en het gegeven dat hij dichter bij huis wil spelen. „Ik blijf in Middelburg wonen en kan straks samen met Björn Langeveld en Thomas Ragut op en neer reizen." Patrick Naudts verzekerde gisteren blij te zijn met de komst van Human. „Met Rieno van Oost, Barry van der Hooft en Arjan Human hebben we nu drie spit sen. Daar komt er minstens nog één bij, want we willen vier spelers voor twee posities." MILAAN - De wielerploeg Domo-Farm Frites doet dit jaar niet mee aan de Ronde van Italië, die op 11 mei in Groningen begint. Domo heeft zich afgemeld omdat veel renners zijn ge blesseerd. De ploegleiding vreest daarom geen volwaardige ploeg te kunnen afvaardigenD e kleine Italiaanse ploeg Colp ack vervangt Domo. AFP KERKRADE - De supportersverenigingen van Roda JC voe ren zondag tijdens de competitiewedstrijd tegen RKC actie tegen de voorgenomen fusie met Fortuna Sittard en MW. Ze krijgen assistentie van het actiecomité 'Nooit FC Limburg'. De fans gaan de eerste helft doodstil op hun stoeltjes zitten en zullen geen vlaggen en spandoeken ophangen, onder het mot to 'de sfeer bij FC Limburg'. De actievoerders gaan ook een enquête houden om te peilen of de fans voor behoud van Roda JC zijn en wat ze van sponsor/directeur technische zaken Nol Hendriks vinden. ANP van onze sportredactie J MANCHESTER - Bayer Lever- I kusen is hard op weg de weinig I indrukwekkende erelijst einde- lijk van een prijs van betekenis te voorzien. De Duitsers, in ei- I gen land nog kansrijk in de com- j petitie en nationale beker, ver rasten gisteravond Manchester United door op Old Trafford met 2-2 gelijk te spelen. Het gelijke spel was een ter-echte beloning voor het uitstekende spel dat Bayer Leverkusen ei genlijk al het hele seizoen weet te spelen. Na jaren zonder suc ces snakt de huidige koploper van de Bundesliga naar een aan sprekende prijs. De club. in 1904 opgericht door het al machtige chemieconcern Bayer, heeft slechts twee bekers van enige betekenis in de prijzen- kast staan. Leverkusen won in 1988 de Uefa Cup. De Duitsers namen in de eindstrijd de straf- schopen beter dan Espanol. De winst van de beker in 1993 bete kende de eerste en voorlopig laatste nationale hoofdprijs. Aangemoedigd door de vele Duitse Marken van geldschieter Bayer wil Leverkusen dit sei zoen eindelijk breken met het imago van de poenerige club die altijd met lege handen blijft staan. Bayer Leverkusen is be zig aan het succesvolste seizoen uit de clubhistorie. De club heeft nog uitzicht op drie prij zen. Twee speelronden voor het ein de van de Duitse competitie be draagt de voorsprong op naaste belager en nummer twee Borus- sia Dortmund twee punten. De koploper van de Bundesliga ontmoet Sehalke in de finale van de Duitse beker en Man chester United is de laatste hor de op weg naar de finale van de Champions League. Het uitzicht op drie prijzen werkte de laatste weken echter zwaar op de zenuwen van de nog redelijk onervaren spelers van Bayer Leverkusen. Zo verloor de koploper uit de Bundesliga vijf punten in de laatste twee competitiewedstrijden. Afgelo pen zaterdag werd nog voor ei gen publiek verloren van mid denmoter Werd er Bremen. Op bezoek bij Manchester Uni ted bleek Bayer Leverkusen echter goed hersteld van de laatste teleurstelling. De Duit sers speelden verzorgd voetbal en kwamen nauwelijks in ge vaar. Zonder de geblesseerde spelmakers Beckham en Keane, hij viel acht minuten voor tijd in, kon Manchester United de bezoekers nauwelijks onder druk zetten. Op voorsprong De heersend kampioen van En geland kwam niettemin geluk kig op voorsprong. Solskjaer schoot op aangeven van Van Ni stelrooy via de rug van Zivkovic raak: 1-0. Ook op achterstand Bayer Leverkusen bleef mini maal gelijkwaardig aan Man chester United. Onder aanvoe- Juan Veron van Manchester United (links) in duel met Diego Placente van Bayer Leverkusen. PSV vijzelt doelsaldo op tegen Willem II: 6-0 LONDEN - De bejaarde voetbaltrainer Bobby Robson heeft zijn club Newcastle United naar de derde voorronde van de Champions League geleid. De voormalige coach van PSV zag zijn ploeg op 2-2 uitkomen tegen Blackburn Rovers. Dat was voldoende om de vierde plaats in de premier league veilig te stellen. Voor Newcastle scoorde oudgediende Shearer twee keer. RTR ALKMAAR - AZ is vrijwel rond met Ole Tobiasen. De Deen, die transfervrij mag vertrekken bij Ajax, kan in Alkmaar een éénjarig contract tekenen met een optie van nog twee seizoe nen. De carrière van Tobiasen, geboren in Kopenhagen en vijfvoudig international voor Denemarken, verliep positief totdat hij op 30 november 1997 zijn kruisbanden scheurde. Volgens doktoren is de knie nu eindelijk volledig hersteld. GPD CALAMA - De Chileense voetbalclub Cobreloa heeft een duel in de achtste'finale van het toernooi om de Copa Libertadores tegen Olimpia uit Paraguay verloren door supportersgeweld tegen de scheidsrechter. Volgens de Zuid-Afrikaanse voetbal bond gooide een Chileense 'hooligan' vanaf de tribune een voorwerp dat de Argentijnse arbiter Angel Sanchez trof. Hij raakte daardoor buiten bewustzijn en moest naar een zieken huis worden gebracht. De wedstrijd werd gestaakt en later verloren verklaard voor Cobreloa. Het incident gebeurde vlak na rust. De stand was op dat moment 1-1. AFP ANTALYA - De Nederlandse tennissters hebben hun eerste wedstrijd in de Europese-Afrikaanse zone van de Fed Cup met 3-0 gewonnen van Bosnië-Herzegovina. Miriam Oremans en Amanda Hopmans wonnen hun enkel spelen, waarna ook het dubbelspel gewonnen werd. Neder land, voor het eerst onder leiding van captain Tjerk Bogtstra en coach Paul Haarhuis, speelt vandaag tegen Roemenië. Is raël is morgen de derde tegenstander in de groep. De nummers een en twee gaan naar de volgende ronde. ANP foto Phil Noble/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17