Al is het maar om die ene fan op te peppen PZC Herinnering aan 29 april Gehandicapt kind speelt rol in strip Star Wars kaartspel 27 - ;.a I I Eminem wil geen gay-imago woensdag 24 april 2002 1. Billy Crawford - Trackin' 4) 2. K3 - Toveren (3) 3. Mad'house - Like A Prayer (2) 4. Shakira Whenever Wherever C\ 5. Missy Elliott - 4 My People fin 6. Dj Tiesto - Lethal Industry (1) 7. Gigi D'agostino - The Riddle (6) 8. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (23) 9. Carel Kraayenhof - Adios No- nino (5) 10. Enrique Iglesias - Escape (8) 11. Sarah Connor - From Sarah With Love (9) 12. 'Nsync Ft. Nelly - Girlfriend f16) 13. J. Lopez Ft. Ja Rule - Ain't It Funny (Remix) flO) 14. R. Kelly - The World's Grea test fl3) 15. Britney Spears I'm Not A Girl, Not Yet A Woman f14) 16. Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Time (15) 17. Mary J. Blige - No More Dra ma (36) 18. The Isley Brothers - Contagi ous f12) 19. Lenny Kravitz - Believe In Me (21) 20. Jive Jones - Me, Myself I (39) 21. Busta Rhymes - Break Ya Neck(M) 22. Within Temptation - Ice Queen fl8) 23. Marco V - Simulated (21 24. Anastacia - One Day In Your Life (20) 25. Shaggy - Hope (T9) 26. The Dandy Warhols - Bohe mian Like You (24) 27. Celine Dion - A New Day Has Come (26) 28. Di-Rect - Inside My Head (22) 29. 4 Strings - Take Me Away (In to The Night) (25) 30. Aquagen - Hard To Say I'm Sorry (41 31Destiny's Child - Nasty Girl (28) 32. The Calling - Wherever You Will Go (31 33. Rosemary's Sons - Shine (33) 34. Grad Damen - Hallo Ik Hou Van Jou (35) 35. Def P The Beatbusters - Bubbelbad (30) 36. E-Life - KJ. T.A. (Bring It On) (50) 37. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (32) 38. Rank 1 - Awakening (-) 39. George Michael - Freeek! (29) 40. Westlife - World Of Our Own (31) 41. Band Zonder Banaan - Rock& Roll (52) 42.1 Giant Leap Ft M. Jazz/R - My Culture (43) 43. Red White Crowd - Put Your Hands Up For Pierre (-) 44. Brooklyn Bounce - Born To Bounce (-) 45. Royce Da 5'9' Ft. Eminem - Rock City (42) 46. David Charvet- Leap Of Faith (-) 47. Oasis - The Hindu Times (-) 48. Linkin Park - Crawling (-) 49. Gare Du Nord - Boogie All Night Long (Disco-Tek) (34) 50. A1 Caught In The Middle (44) 51. Usher - U Turn (-) 52. P.O.D. - Youth Of The Nation (68) 53. Sylver - In Your Eyes (61) 54. Marilyn Manson - Tainted Lo ve (-) 55. Db Boulevard - Point Of View (38) 56. Nickelback - How You Re mind Me (53) 57. Wolter Kroes - Ik Wil Je Nu (46) 58. Oxide Neutrino - Rap Dis (U Can't Stop Dis(-) 59. Silkstone - Ready (11) 60. Kylie Minogue - In Your Eyes (49) 61Aaliyah - Rock The Boat (40) 62. Pirn Voortuin - Ik Heb U Lief Mijn Nederland I (55) 63. Dj Boozywoozy - Party Affair (48) 64. 4 Clubbers - Children (47) 65. Kate Winslet- What If 45) 66. Linkin Park - In The End (59) 67. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (58) 68. Def Rhymz - Weekend (57) 69. Sjon De Manager - Sodemie ter Op I (Bah,Bah,Bah) (56) 70. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (63) 71. Paria Pardoux - Liberte 2002 (54) 72. Pink - Get The Party Started (51) 73. M-Kids - Funky Monkey (82) 74. Gigi D'agostino - L'amour Toujours (62) 75. Blue Flv By li (60) 76. Feny uorsten Punk (89) 77. Rene Froger - Goodbye (A Lo ve Triangle) (-) 78. Blof - Blauwe Ruis (18) 79. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (-) 80. Sheryl Crow - Soak Up The Sun (83) 81. Beverley Knight - Shoulda Woulda Coulda (85) 82. Jewel - Standing Still (79) 83. Natalie Imbruglia Wrong Impression (84) 84. Five For Fighting Superman (It's Not Easy) (75) 85. A. Stone Ft. A. Keys/Eve - Brotha Part li (66) 86. Minimalistix - Close Cover (71) 87. Darren Hayes - Insatiable (86) 88. Michelle Branch - Everywhe re (72) 89. Pet Shop Boys - Home And Dry (81) 90. Guus Meeuwis - Leve Het Le ven (-) 91Live - Forever May Not Be Long Enough (69) 92. X-Press 2 - Lazy (95) 93. Skik - Dankjewel Voor De Zon (99) 94. Jimmy Eat World - The Midd le (And More) (-) 95. Kooki - Imagination (91) 96. Remy Shand - Take A Messa ge (90) 97. Spinvis - Smalfilm (-) 98. Simple Minds - Cry (96) 99. Heather Nova - Virus Of The Mind (94) 100. Dennington - Twisted (-) T - -- C""' 1 4;^,- .- - P.O.D.: ,,A1 die verschillende soorten muziek zitten gewoon in ons. Net zoals het in ons zit dat wij respect hebben voor mensen uit andere culturen of religies." Op het eerste gehoor ver schilt P.O.D. niet bij zonder veel van landgenoten als Linkin Park, Papa Roach en Limp Bizkit. Met name van die laatste band heeft het Amerikaanse viertal zelfs behoorlijk veel weg. Wat dat betreft kan Pinkpop 2002, en anderhalve week daarvoor trouwens ook de Amsterdamse Melkweg, zich opmaken voor een golvende en springende massa. Net zo eentje als Fred Durst en zijn Bizkit-mannen die vorig jaar in Landgraaf veroor zaakten. P.O.D. is kortom de zoveelste nu-metalband, die ineens miljoenen platen verkoopt. De teller van Satellite, P.O.D.'s meest recente album, staat al leen in de VS al op twee miljoen. En ook Europa heeft P.O.D. ont dekt. In ons land is de single 'Youth Of The Nation' momen teel een dikke hit. Toch is P.O.D. meer dan nu-metalband num mer zoveel. Niet alleen schrij ven zanger Sonny, gitarist Mar cos, bassist Traa en drummer Wuv onweerstaanbaar pakken de songs, de band onderscheidt zich toch ook muzikaal van z'n vele collega's. Dat heeft volgens de bandleden alles te maken met P.O.D.'s thuishaven SanDiego, Californië. San Diego is een smeltkroes van culturen. En dat is de muziek van P.O.D. ook, zegt bassist Traa. „Wij zijn metal, dat is duidelijk. Net zo als Limp Bizkit en al die anderen ook metal in zich heb ben. Maar in onze muziek hoor je ook reggea, pop, jazz, latin, hiphop, je kunt het eigenlijk zo gek niet bedenken. En dat doen we niet eens bewust, dat gaat helemaal vanzelf. Gewoon, om dat het ons met de paplepel in is gegoten. Wij zijn opgegroeid tussen mensen uit allerlei cultu ren. En met al die verschillende soorten muziek die daarbij ho ren. Al die muziek zit gewoon in ons. Net zoals het in ons zit dat wij respect hebben voor mensen uit andere culturen of religies", aldus Traa. Optimisme En met dat respect komen we meteen bij het andere punt waarop P.O.D. afwijkt van veel van de heavy bands van dit mo ment. P.O.D. straalt namelijk al tien jaar een onverminderd stuk optimisme en positiviteit uit. De ellende in de wereld kan nog zo groot zijn, Traa, Sonny en Mar cos en Wuv zien vooral de posi tieve kant van het leven. „Wij weten heel goed dat er van alles mis is in de wereld", ver klaart de bassist, „Ver van huis, maar ook heel dicht bijHet is ook zeker niet zo dat we daar de ogen voor sluiten, maar wij ge loven dat het niet goed is als je daar heel somber en negatief van wordt. Wij merken dat veel mensen de neiging hebben om vooral naar die negatieve kant te kijken. Maar het leven heeft ondanks alles toch ook zoveel moois te bieden. Dat besef geeft je een positief gevoel en dat is niet alleen prettig voor jezelf, maar ook voor je omgeving. Zonder als predikers te willen overkomen, hopen de mannen vanP.O.D. wel dat hun positieve vibe overslaat op het publiek. Al is het maar om die ene fan uit z'n dip te halen en hem te weerhou den van gekke dingen. De chris telijke achtergrond van de band is daarbij niet van bovenge schikt belang. Liever spreekt Traa van spiritualiteit in plaats van religie. „Dat wij christenen zijn, maakt P.O.D. geen christe lijke band. Wij zijn gewoon P.O.D.een rockband met vier vrienden die helemaal gek zijn van muziek. Dat positieve ge voel, die spiritualiteit is daar een onderdeel van, maar als mensen ons alleen maar te gek vinden vanwege de muziek is het ook prima." P.O.D. is overigens geen band die maar zo uit het niets bekend is geworden. De eerste zeven jaar van zijn bestaan was het simpelweg ploeteren voor het viertal uit San Diego. De band maakte vier albums in eigen be heer, waarvan er niet één een doorslaand succes werd. Pas het vijfde, op het grote Atlantic-la bel verschenen album The Fun damental Elements Of South- town werd met een miljoen verkochte exemplaren een klapper. Geloof in zichzelf en liefde voor de muziek maakte echter dat P.O.D de eerste jaren van zijn, volgens Traa, tamelijk barre bestaan wist te overleven. De hulp van de hondstrouwe fans was daarbij onontbeerlijk. Fans die door P.O.D. dan ook steevast 'warriors' worden ge noemd. Dankbaar „Onze fans hebben ons er deels doorheen gesleept. Wij hebben keihard gewerkt en geploeterd om te komen waar we nu zijn. En we zijn daarbij door heel veel mensen geholpen, bijvoorbeeld doordat fans ons slaapplaatsen aanboden voor de nacht. Hotels konden we vroeger niet betalen. Ook hebben onze fans van het eerste uur ons altijd gevolgd en gestimuleerd. Daar zijn wij hen dankbaar voor." Van die eerste vier albums zal het Nederlandse publiek tijdens de komende toer niets te horen krijgen. Simpelweg omdat nie mand die platen kent. Toch is er in het kielzog van het succes van album vijf en zes inmiddels weer vraag naar die eerste vier platen, Traa: „Dat is wel grappig, ja. Eerste wilde niemand ze hebben en nu worden ze weer verkocht. Vooral via internet, maar ze lig gen bij ons in de VS ook wel weer in de platenzaken. Het kan raar lopen met een rockband." Han Neijenhuis P.O.D.8 mei, Melkweg, Am sterdam; 18 mei, Pinkpop, Landgraaf. Vijfjaar geleden, op 29 april 1997, overleed mijn tante aan kanker. Ze was eind dertig. Ze liet haar man, hun dochtertje en veel familie en vrienden ach ter. Ik kan het me nog herinne ren als de dag van gister en de tranen springen nog steeds in mijn ogen. Ik was toen elf jaar en zat in groep 7 van de basis school. Het was ongeveer 7.30 uur 's ochtends toen de telefoon ging. Ik nam op. Het was een tante. Haar stem klonk zacht en vreemd. Ze wilde mijn moeder spreken. Die lag nog op bed. Het was dringend, zei ze, dus ik maakte mijn moeder wakker. Die rende naar beneden alsof ze moest vluchten voor brand. Huilend zat ze aan de telefoon en ik hoorde haar 'gecondo leerd' zeggen. Ik hurkte naast haar neer om haar te troosten. Zelf voelde ik niets. Ik wist dat mijn tante ivas overleden, maar het leek me niet te raken. Mijn moeder hing op en vertelde mij Stuzfuut en mijn vader wat er was ge beurd; dat ze vanochtend in de armen van mijn oom was overle den. Het klonk mooi, vredig en mijn ouders huilden, maar mijn gevoel leek spoorloos. Wat moest ik hier nou van denken? Ik ging naar school en op de fiets bedacht ik me wat dat nou ei genlijk allemaal inhield, de dood. Op school aangekomen liep ik meteen naar mijn klas. Ik ging naar binnen en mijn leraar maakte een opmerking: Maar Sharon mag natuurlijk wel te laat komen." Door dat stomme telefoontje ivas ik natuurlijk veel te laat en ik probeerde mijn tranen weg te slikken. Mijn leraar vroeg wat er was en ik barstte in huilen uit. Ik fluisterde dat mijn tante ivas overleden. Hij wist dat ze ziek was en niet lang meer te leven had. Ik moest op zijn stoel gaan zitten en vertellen wat er was gebeurd. Ondertussen stroom den de tranen over mijn wan gen. Ze is nu vijfjaar dood, maar 29 april blijft voor mij een beetje een rouwdag. Er is toch veel ge beurd die dag, dingen die je als elfjarige niet dagelijks mee maakt. Er hangt een mooie foto van haar in mijn kamer en iede re avond voor ik ga slapen kijk ik er even naar. En het blijft vreemd om dan te beseffen datje haar gezicht nooit meer in het echt zult zien, maar altijd op een foto of video. Net als haar stem, alleen op video of haar cd die kortgeleden door mijn oom in elkaar is gezet. Het zijn de her inneringen aan haar die nog le ven. En rond 29 april denk ik daar veel aan en moet ik soms nog een traantje laten. Sharon Janssen Andeweg Ergens ver weg in het melk wegstelsel heerst onrust in de Senaat van de Galaxy, de Je- di Raad. Enkele honderden ster renstelsels onder aanvoering van Count Dooku willen zich af scheiden van de Republiek. Hoe het verdergaat is half mei te zien in de nieuwe Star Wars-film. De première is aanleiding voor Ra- vensburger een kaartspel op de markt te brengen. Het spel telt tien verschillende karakters. Het is de bedoeling om in drie rondes zoveel mogelijk setjes van drie met dezelfde waarde- punten te bemachtigen. Ook zijn er actiekaarten. Die geven bijvoorbeeld de opdracht een medespeler een kaart te 'ontfut selen'. Star Wars is een kaart spel voor twee tot vijf spelers vanaf 8 jaar. Het kost 16 euro,*. Vanaf 6 mei in de winkel. De producent van de science fiction klassieker, Rick McCal- lum heeft fans van Star Wars overigens heel wat uit te leggen. Hij bestempelde hen namelijk als 'krankzinnig'. Niet zo'n aardige opmerking voor Star Wars fans die zich juist nu opmaken voor de twee de episode 'Attack Of The Clo nes'. McCallum heeft zijn uit spraak inmiddels een beetje voorzichtiger verpakt. „Er be staat een groep van ernstig krankzinnige mensen, waar we ontzettend veel van houden. Op een vreemde manier maaki juist dat Star Wars een succes." Alweer anderhalf jaar gele den tekende Gerrie Hondi- us de wensdroom van Annelies (15). Als ik ooit kon lopen heet het door rolstoelrijdster Anne lies vertelde en door Hondius uitgebeelde stripverhaal. En nog elke dag draagt Annelies het in plastic verpakte beeld verhaal bij zich. Als ze het even niet ziet zitten, kijkt ze naar de tekeningen en daar kikkert ze weer helemaal van op. Hondius wilde gehandicapte kinderen tussen 4 en 18 jaar de gelegenheid bieden hun verhaal of hun dromen door professio nele striptekenaars te laten vastleggen. „Met een beurs en veel opdrachten was 2000 voor mij een topjaar. Ik besloot dat ik iets terug moest doen voor de sa menleving. Ik heb mijn hele jeugd tekenend doorgebracht. Dus leek het me leuk om zoiets aan te bieden aan kinderen die vanwege een handicap of ziekte niet kunnen tekenen." Het resultaat van het project overtrof alle verwachtingen Ouders stuurden bloemen. Kin deren vlogen tekenaars spon taan om de hals. Bijzonder was ook het samenspel tussen teke naar en kind. De 15-jarige Clovis vanHirttum zag zichzelf graag optreden als megaster met alle bijbehorende verworvenheden, zoals een open sportauto van waaruit hij naar de meiden kon fluiten. Te kenaar Olivier Rij eken schetste het beeld en dacht hardop mee. In een open sportauto moet de radio natuurlijk loeihard, op perde hijClovis wilde er niets van weten. De meiden zouden daardoor zijn gefluit niet meer horen, stelde hij. En dus kwam de luidruchtige radio niet in het stripverhaal. Het project is inmiddels onder gebracht bij de stichting Teken Mijn Verhaal, die zich onlangs formeel presenteerde in Haar lem. „Zo'n 30 tot 35 tekenaars: hebben zich al aangemeld om mee te doen", vertelt Dithmari- ne van Rongen van de stichting. Onder hen zijn mensen als Jean- Marc van Tol (Fokke Sukke), Gerrit de Jager (De familie Doorzon), Djanko, Alex de Turk, Jan Vriends en Farida Laan. De stichting zoekt sponsors en subsidiegevers om het project uit te brei denUiteindeli j k is het de bedoeling de stripverhalen te bundelen en de tekenaars een vergoeding te geven voor het werk. Nu gebeurt alles nog gra tis. Jan Kuys Gehandicapte kinderen kunnen hun verhaal of droom door profes sionele striptekenaars laten vastleggen. foto GPD Rapper Eminem heeft flink wat neer moeten tellen om een tijdschrift uit de schappen te weren. Hij stond op de voor kant van het glossy tijdschrift The Face, maar schrok van het resultaat. Eminem zou zichzelf er te 'gay' op vinden staan. Dit had vooral te maken met het vest waarin hij poseerde. Deze was oorspronkelijk rood van kleur, maar kwam er op de foto knalroze uit. De beeldbewer-, king beviel de rapper helemaél niet. Hij eiste een nieuwe uitga ve met andere foto's, iets wat hem 160 000 euro kostte. Bo vendien beschuldigde hij het tijdschrift ervan opzettelijk omstreden te doen. Tja, en con troversieel zijn, dat mag na tuurlijk alleen Eminem zelf. 1Celine Dion - A New Day Has Come (1 2. Marco Borsato Onderweg (2) 3. Volumia! - Het Beste Van Volumia! (3) 4. B. Streisand - The Ultimate Collection (9) 5. R. Williams - Swing When You're Winning(4) 6. Jennifer Lopez - J To Tha L-0 (5) 7. Shakira - Laundry Service (6) 8. Acda En De Munnik - Trilogie (7) 9. Enrique Iglesias - Escape (8) 10. Anastacia - Freak Of Nature (10)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27