Kinderrijk bouwt voort op succes PZC Paalkamperen wekt verkeerde ideeën op Festivalkalender Land van Ooit 47 l| Landgoederen Rings Volkswagen Suske Paspoorten Verzamelen zaterdag 20 april 2002 De Vereniging Gastvrije Ne derlandse Landgoederen en Kastelen, LKC, heeft een nieuwe brochure uitgebracht. Onder de titel 'Ruimte, rust en historie' wordt uitgelegd wat men zoal bij de LKC kan vinden. Het gaat bij de LKC al geruime* tijd niet alleen om kanperen,er kan ook een vakantiehuisje worden gehuurd, een bed &breakf ast-arrangement wor den besproken, een trekkershut worden gereserveerd en zelfs feesten en partijen kunnen er worden gehouden. De eigenaren van de 25 aangesloten landgoe deren gebruiken de inkomsten om hun have in stand te houden. Informatie: 055 - 35 58 844, e- niail: secretariaat@lkc.nl, web- site:www.lkc.nl. In Utrecht wordt The Lord of the Rings nagespeeld. 150 Mannen en vrouwen gaan el kaar vandaag (zaterdag) en morgen in kasteel De Haar, in Haarzuilens (provincie Utrecht) te lijf. Deze levende uitvoering van de roman van Tolkien is een van de shows die op de Elf Fan tasy Fair - Europa's grootste fantasyspektakel - te zien is. Er worden 10.000 mensen ver wacht op deze tweedaagse bij eenkomst waar op speelse wijze, serieuze hekserij en historische wetenschap wordt gecombi neerd. Open: beide dagen van 10 tot 18 uur, entree 15 euro p.p. Tussen station Breukelen en kasteel De Haar rijden pendelbussen. Informatie: info@elffantasy.nl. Liefhebbers van de Volkswa gen Kever kunnen niet meer zonder de vele bijeenkomsten - waarop zij hun klassiekers kun nen showen. Eigenaars van Volkswagenbusjes kunnen zon dag 12 mei ook hun hart ophalen wanneer de eerste reünie voor deT-2 busjes met de bolle vooruit') wordt georganiseerd. De ontmoeting in dorpshuis het Kompas in Hoeven (Noord-Bra bant) begint om 10 uur. Informatie: panorama@west- brabant.net. In Nieuwegein (congrescen trum 'de Blokhoeve') vindt I zondag de 15e clubdag plaats voor Suske &Wiske-fans. Vanaf 10 tot 17 uur kan iedereen er te- recht voor boeken, een veiling I en curiosa, maar beleven zij te vens de primeur van de presen tatie van de vijf hoofdrolspelers in de nieuwe Suske Wiske mu- sical die in juli a.sin Antwerpen I in première gaat. Verder alle in- 1grediënten die bij een fanclub- dag horen. Entree 5. Informatie: www.fameuzefan- club.nl, tel. 030 - 28 91 315. Om topdrukte bij het aanvra gen van reisdocumenten in de zomermaanden te voorko- men is het ministerie van Bin nenlandse Zaken weer een cam pagne gestart om iedereen op te roepen toch vooral vroegtijdig de reisbescheiden (paspoorten, identiteitskaart) aan te vragen. Veel gemeenten springen hier op in door kortingen aan te bieden als de documenten eerder wor den aangeschaft. Informatie bij de plaatselijke gemeente. Europa's grootste Verzamel- beurs vindt vandaag en zon dag plaats in het Jaarbeurscom plex in Utrecht. Ruim 50000 m2 beursvloer verwachten meer dan 40.000 bezoekers. Er zijn drie hallen met curiosa; een hal met boeken, munten, postzegels, kaarten; een ruimte met automobilia en een hal met aardewerk, blik, glas, uurwer ken en design. Tevens zijn er ex posities en demonstraties, zoals over 100 jaar Walt Disney en 50 jaar Donald Duck. Oude aande len en waardepapieren kunnen gratis worden getaxeerd en ou de jukeboxen kunnen worden bezichtigd. Tenslotte staan meer dan 450 standhouders op de Mega Platen en cd Beurs, de grootste platenbeurs ter wereld. Daar is ook een expositie te zien van posters van Nederlandse popfestivals die tussen 1967 en 1975 plaatsvonden. Entree: 8, in de voorverkoop (bij alle ANWB-kantoren) 7p.p. Ook telefonisch bestellen kan: 070-31 45 550. Openings tijden: zaterdag van 10 tot 18 uur, zondag van 10 tot 17 uur. Zie ook: www.verzamelaars- beurs.nl. Sap de Aardwortel, Stoer en Dadendrang, Kloon- tje en natuurlijk Jean d'O- range en Dame Grandeur de Bourgeoisie zijn er helemaal klaar voor. Nog even en het Land van Ooit opent voor al le Kleine Bazen weer de kas teeldeuren. Algemeen directeur Mare Ta- miniau is elk jaar blij als de poort dicht gaat, maar verheugt zich ook altijd op het moment dat de deuren weer open gaan. Zaterdag 27 april, op traditio neel de zaterdag voor Koningin nedag, is het weer zover. Voor de 14e keer gaan de grenzen van het kinderrijk weer open. 330.000 Bezoekers worden er verwacht, zo'n beetje het aantal dat de laatste jaren de kassa passeerde. „Onze markt wordt steeds enger." De doelgroep voor het Land van Ooit is nog steeds van 0 tot 12, maar Taminiau geeft toe dat de 10-plussers steeds moeilijker te pakken zijn. „We zijn heel erg populair bij de jonge kinderen, boven de tien wordt het lastiger. Op steeds vroegere leeftijd wor den jongeren zich bewust van smaak, willen ze zelf bepalen wat ze willen." In bescheiden mate gaat het kinderpark met zijn tijd mee, zoals vorig jaar, bij de opening van het eerste pretpark-inter netcafé. Gewerkt wordt aan een interactief tv-programma. Maar Taminiau is vooral bezig met 2004. Want in dat jaar - pre cies vijftien jaar na de officiële opening - moet een groots uit breidingsplan zijn verwezen lijkt. Het Sesamstraatfestival, dat het park nu al heeft, moet dan zijn uitgegroeid tot een Se samstraatpark en voor de 8 tot 12-jarigen moet er een futuris tisch avonturenpark zijn verre zen En er moet een nieuw thea ter, Tachtig Torens, komen, met maar liefst 4.000 plaatsen. De nieuwbouw, waarover nog stevig wordt onderhandeld met de gemeente Heusden, moet lei den tot jaarlijks 50.000 bezoe kers meer. Plannen om ook in Engeland een Land van Ooit op te richten, zijn van de baan. „Dat laat ik over aan mijn op- Het bankenpark, met op de voorgrond de bank van Baron Herman van Veen. volgers", zegt Taminiau. „Wij geven nu voorrang hier in Ooit zelf te investeren. Aan hypes doet het Land van Ooit niet mee. „Na twee of drie jaar zijn die uitgewerkt. Wij willen dat onze karakters echte klassiekers worden. Dat oma's en opa's die hier straks met hun kleinkinderen komen, hun sprookjesfiguren uit hun kinde- renjaren nog precies zo aantref - De grote reus in het Land van Ooit. fen als toen.Het Land van Ooit als bedevaartsoord, noemt Ta miniau dat. Shows Tot 2004 bouwt het park voort op het succes van de voorbije ja ren. Het betekent dat ook dit jaar weer fors is geïnvesteerd in nieuwe theaterprogramma's. Behalve de bestaande 'park- en straatvoorstellingen' zijn er in de veertien theaters zes nieuwe voorstellingen te zien. Met nieu we liedjes, nieuwe kostuums, nieuwe acts en nieuwe figuren. Voor de Arena is een geheel an der Riddertoernooi in elkaar ge draaid, in het Ooittheater krij gen Jean d'Orange en Dame Grandeur een 'blind date', Stoei en Dadendrang nemen het in het Manegetheater op tegen Glen- doria en haar Karonjes, Sap de Aardwortel vertelt in haar Tuintheatertje over planten en bomen, hofdame Assertiva komt in de openluchtvoorstel ling Klucht in actie en in De Yurre gaan Zeeheer en Dek- zwalker vissen. Ook de activiteiten rond de ori ginele Sesamstraat-figuren, waar het park het alleenrecht op heeft, worden uitgebreid. Dage lijks is er een Sesamstraatpara de met Bert, Ernie, Elmo en het Koekie Monster. En er is een Se samstraat 'Letters-in-het-land' Speurneuzenroute. De winnaar Het Land van Ooit ligt in Drunen, tussen Waalwijk en Den Bosch. Met de auto is het park makkelijk te bereiken via de A59, met de bus vanaf station Den Bosch. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Za terdag 27 april gaat het park open, zondag 27 oktober sluiten de poorten. Tussen 8 september en 12 oktober is het park alleen in het weekeinde geopend om in de herfstvakantie (12 t/m 27 ok tober) weer even elke dag open te zijn. Entreeprijzen: kinderen t/m 2 jaar gratis, vanaf 3 jaar 13,75, 5 5-plussers (gratis entree op de woensdagen) 13. Parkeren kost 3. Een abonnement kost f 45 per persoon. Het huren van een kinderwagen kost 2,50, rolstoelen zijn gratis, mits van tevoren gereserveerd. Honden, zij het aangelijnd, zijn toegela ten, verplicht is de aanschaf van een hondenpoeppakketje a 1,15. Zie ook: www.ooit.nl, tel. 0416 - 37 77 75, e-mail: kvv@ooit.nl daarvan krijgt een abonnement voor het volgend jaar. Van het aantal bezoekers komt 55% in de maanden juli en au gustus. Taminiau heeft de dag capaciteit van het park op 12.000 gelegd. „We hebben ooit eens 17.000 bezoekers gehad, maar dat is echt te veel. Met 12.000 kunnen we het aan, voelt iedereen zich op zijn gemak en zijn er geen wachttijden. Kort om, dan blijft het voor iedereen aangenaam." Slapen in het Roze Kasteel of in de slaapkamer van Kloontje? Vanaf dit seizoen kan dat, want door een samenwerking tussen het Land van Ooit en Holland Family Pares, zijn op twee cam pings in de directe omgeving van het kinderpark, camping Duinhoeve in Udenhout en camping Duinlust in Kaatsheu vel, vier 5-persoons chalets ge bouwd in de sfeer van het Roze Kasteel en Kloontje. Zowel van binnen als van buiten zijn de foto's Roland de Bruin chalets ingericht in de stijl van het Land van Ooit. Bedoeling is dat binnen drie jaar het aantal Ooit-chalets groeit naar 150. De prijzen variëren vanaf 311 voor een midweek of weekeinde in het voorseizoen tot 733,50 voor een week in het hoogsei zoen. Info en reserveringen: Holland Family Pares, tel. 013-511.1363, website: www.hfp.info. Gerard Chel Dit jaar kent het Land van Ooit een uitgebreide festi valkalender. Een overzicht: 27 april l/m 5 mei: Eerste Po- kémon Festival met o.m. levens grote Pokémonfiguren, spelle tjes, ruilen en een speurtocht; zondag 2 juni: Het Vijfde Kin dertuinconcert o.l.v. Joost Prin sen; zondag 9 juni: Het Eerste Sing, Swing Sena festival. Dansen en workshops met als slotact een optreden van de Neder lands-Marokkaanse Sena Casi- ta; zondag 16 juni: Hout Touw, Knoop Bouw Toernooi. Kin deren, die zijn aangesloten bij sport-, scouting-, of vrijetijds- clubs en die graag bouwen en sjouwen en niet bang zijn vies of nat te worden strijden om een computer; zaterdag 29 en zondag 30 juni: De Opa Oma-verwendagen. Mits vergezeld door betalende kleinkinderen krijgen opa's en oma's gratis toegang en zijn zij de eregasten. Met een verkie zing recht gevend op een diner in het kasteelrestaurant; zondag 7 juli: Kids-voetbal- festival. Een feest voor alle spe lertjes van de kidsclubs uit de eredivsie; zaterdag 24 en zondag 25 au gustus: Het Ridder Ridderin Weekeinde. Voor iedereen die ridder wil worden; zaterdag 31 augustus zon dag 1 september: Wozzelig Na- tuurweekeinde van Ooit. Na tuurliefhebbers maken olv een gids een wandeling door het Land van Ooit; zaterdag 7 zondag 8 septem ber: Kloontje's Reuzenfeest. Woon de verjaardag bij van het Reuzenkind, maak een cadeau tje en maak kans op een prijs; zaterdag 5 zondag 6 okto ber: 'Flip Curl' Skateboard Weekeinde. Voor iedereen die meer wil doen; zondag 13 oktober: Het Twee de 'Spieren voor Spieren Dag'. Topvoetballers zetten zich in voor de Stichting 'Spieren voor Spieren'; zaterdag 12 t/m zondag 27 ok tober: Sesamstraat Fééstival. Twee weken lang kunnen be zoekers feest vieren met Bert, Ernie, Elmo en Koekie Monster. En nog veel meer. Directeur Mare Taminiau van het kinderrijk. Staatsbosbeheer wordt ge plaagd door 'mensen met Sigmund Freud-ideeën'. Er zou een spraakmakend bord wor den gebruikt voor de aandui ding van paalkampeerterrei- nen. Dat zijn legale 'wild' kam- peerplekken langs langeaf standspaden aan de rand van bos of hei. Verbaasd is Jan Kuiper wel. De voorlichter van Staatsbosbe heer (SBB) maakt overuren vanwege een curieus probleem. De groene bordjes die al vijftien jaar de locatie van 'paalkam- peerterreinen' aanduiden, blij ken plots herontdekt als aan stootgevend. De fors geschapen wandelaar in het pictogram zou wel eens een exhibitionist kun nen zijn, zo vermoedden twee ambtenaren van het ministerie van landbouw. Ze schreven er een stukje over in een intern orgaan van het minis terie en verwezen daarbij fijn tjes naar de Bargoense beteke nis van de uitdrukking 'zijn tent opzetten'. 'Dat is iets geheel an ders dan met tentzeil, tentstok- ken, scheerlijnen en haringen in de weer zijn.' Staatsbosbeheer heeft veel uit te leggen. Paalkampeerterrei- nen bieden plaats aan maxi maal drie-trekkerstenten die binnen een straal van tien meter van een paal staan. Het spraak makende pictogram toont een tentje, een waterpomp en een wandelaartje met, zo beklem toont Kuiper, een wandelstok. De betekenis is dat wandelaars hier maximaal twee dagen wild mogen kamperen. Hilariteit Maar nu een landelijk ochtend blad heeft gemeld dat het be treffende bord van een 'kam peerder met erectie hilariteit wekt' wordt Kuiper plat gebeld. „Bij mijn weten heeft geen wan delaar zich er echt aan gestoord. Die ambtenaren die erover heb ben geschreven, zullen wel met Sigmund Freud-ideeën in hun hoofd zitten", verzucht de SBB- woordvoerder. Hijzelf wordt nu gek gebeld door journalisten van radio en televisie. Alsof er op dit moment geen belangrij ker zaken spelen. Kuiper: „En waar hebben we het over: een mannetje dat eruit ziet alsof hij aan zijn piemel trekt. Het is niet anders." Nederland telt 25 van dit soort borden, de meeste staan in Noord-Brabant. In het Bra bantse Ulvenhoutse Bos heeft een wandelaar ooit een bord wat gekuist met de verfkwast. Gel derland heeft geen paalkam- p eerterrein. Het spraakmakende bord zal worden vervangen, maar niet vanwege de ophef, steltt Kuiper. „Puur toevallig zullen we vol gende week donderdag een eer ste serie van nieuwe pictogram men presenteren. De wereld verandert en wij veranderen mee. Onze oude pictogrammen rond wandelroutes en bij kam peerplaatsen waren zonder mee aan vervanging toe." Bob van Huët

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47