Winkels belangrijk voor dorpen PZC De Zonnebloem zakt af naar Gent 91-jarige veertig jaar bij ouderenbond z O Dorpsraad stelt voor om zwembad onder stichting te brengen Aarzeling over ouderencommissie Medische internetsite voor Zeeland Celstraf voor dief Middelvinger leidt tot aanhouding Taakstraf voor heler Drankrijder betrapt in proeftijd Mobiele telefoon gestolen Gemeente Hontenisse werkt mee aan twee onderzoeken Amnesty voert actie voor kindsoldaten ÊSÊÊSSÊÊÊÊÊÊÊSÊÊSBÊBÊÊSM Dertien maal beroep tegen bekeuringen voor te hard rijden agenda Lievens heeft zich niet verrijkt donderdag 18 april 2002 VLISSINGEN -Op vrijdag 7 juni gaat de Zeeuwse medische internetsite Zeemedica in de lucht. De site krijgt een besloten deel en een publiek deel. Op het publieke deel worden infor matie en diensten aangeboden van de Zeeuwse huisartsen, bedrijfsartsen en ziekenhuizen. Mensen kunnen via de site herhalingsrecepten aanvragen en vinden er nieuws over za ken als infectieziekten, hooikoortsperiodes, grieppieken en meningitis (hersenvliesontsteking). Het besloten deel van Zeemedica is bedoeld voor de artsen zelf. De site moet uitgroeien tot een databank voor medische gevens en beroepsinformatie uit de verenigingen en over na scholingen. Huisartsen vinden er ook de aanvraagformulie ren voor onderzoeken bij 'de ziekenhuizen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Breda veroordeeld tot drie jaar cel voor een golf van woninginbraken en diefstallen van auto's en caravans. De man moet aan zijn slachtoffers 6116 euro scha devergoeding betalen. De Nederlandse Staat krijgt 5509 euro van de in Nederland illegaal verblijvende JoegoslaafDat be drag heeft hij met zijn criminele activiteiten verdiend. De man had een leidinggevende rol in een bende die actief was bij woninginbraken in onder meer Bruinisse, Best en Den Bosch.Bij de inbraken werd de Bulgaarse methode toegepast, waarbij de diefstal van autosleutels voorop stond. Op die ma nier werden tientallen dure auto's gestolen. SINT-MAARTENSDIJK - Een 16-jarige jongen uit de ge meente Tholen is gisterochtend aangehouden wegens het be ledigen van een agent. De jongen stak op de Parallelweg in Sint-Maartensdijk zijn middelvinger op toen een politieauto passeerde. Hij is doorverwezen naar bureau Halt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Begheyn veroordeelde gisteren een 42-jarige man uit Vlissingen voor heling tot 36 uur taakstraf. De man was volgens de politie rechter op de hoogte dat een drugsverslaafde juli vorig jaar een versterker, die van diefstal afkomstig was, bij hem in zijn woning had achtergelaten. Verdachte zei niet van plan te zijn geweest om de versterker in ontvangst te nemen. Een werk straf zag hij niet zitten, omdat hij zich niet in staat voelde om te werken. „Ikzïtnietlekkerinmijnvel", voegdehij eraan toe. MIDDELBURG-De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 39-jarige man uit Vlissingen voor dronken rijden ver oordeeld tot zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 600 euro boete. Omdat de drankrijder nog in zijn proeftijd zat werd hem bovenop de nieuwe straf voor zes maanden de rijbe voegdheid ontzegd. De Vlissinger veroorzaakte 6 augustus vorig jaar in zijn woonplaats een aanrijding door rood licht te rijden. Uit de blaastest bleek dat hij 520 microgram scoorde, tweeënhalf keer zoveel dan toegestaan. HOEK - Een 33-jarige Rotterdammer is afgelopen dinsdag bestolen van zijn mobiele telefoon. Hij had de gsm ter waarde van enkele honderden euro's in een afgesloten kastje op een bedrijf aan de Dowweg gelegd. Toen hij een half uur later te rug kwam was de kast opengebroken en de telefoon weg. rioor Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Er ko men twee onderzoeken naar de detailhandelsstructuur in de gemeente Hontenisse. De ge meente betaalt mee aan een re gionaal onderzoek, uit te voeren door de Kamer van Koophan del, maar zet stedebouwkundig bureau RBOI op de zaak om een nota specifiek voor de gemeente uit te brengen. Het college van burgemeester en wethouders wil de kernen in de gemeente aantrekkelijker maken. Ook zou volgens het col lege de plaatselijke midden stand nu, maar ook in de nabije toekomst, gebaat zijn bij een goede positie. Het in kaart bren gen van de detailhandelsstruc tuur zou hiervoor een handvat zijn. Het gaat voornamelijk om Kloosterzande en Vogelwaarde. Onderzoek Het detailhandelsonderzoek werd vorig jaar al aangekon digd in het Hontenisse Ontwik kelingsperspectief, een bundel vol beleidsvisies op het gebied Advertentie van wonen, stedelijke vernieu wing, recreatie, bedrijven, de tailhandel en bestemmings plannen. Volgens burgemeester A. Voge laar inventariseert RBOI het huidige winkelbestand en on derzoekt het wat wenselijk is ter aanvulling en op welke terrei nen al voldoende aanbod is. Ook wordt op een rij gezet wat moge lijk is. Grootschalige detailhan del is voor Hontenisse uit den boze volgens het Streekplan. Daarnaast wordt een onderzoek gedaan naar consumentenge drag en presenteert RBOI een toekomstvisie met inrichtings- schetsen. Kosten RBOI raamt de kosten van een dergelijk onderzoek op 11.350 euro. Volgens Vogelaar stelt de provincie een subsidie van veer tig procent van de kosten in het verschiet voor het onderzoek. Hontenisse betaalt mee aan het door de Kamer van Koophandel geïnitieerde onderzoek. Het is een globaal onderzoek naar de mogelijkheden en onmogelijk heden van bewinkeling in regio naal perspectief. Het aandeel van de gemeente bedraagt 1620 euro. Wanneer de gemeenteraad van Hontenisse instemt met bei de onderzoeken, kan RBOI vol gens Vogelaar in juni aan het werk. HULST - Amnesty Zeeuws- Vlaanderen houdt een handte keningenactie tegen het inzet ten van kinderen als soldaten. De actiegroepering staat zater dag 20 april mei petitielij sten op de kinderkledingbeurs in Hulst. Het Vrouwengilde houdt deze beurs van 10.00 lot 14.30 uur in het Rode Kruisgebouw. Bezoekers kunien met hun handtekening hun ongenoegen uiten over het inzetten van kindsoldaten. Bcvendien is Am nesty te ondersteunen door het kopen van divexse artikelen of met een vrijwillige bijdrage. Mevrouw S. Hamelink-Willemsen krijgt haar gouden Anbo-speld opgespeld door wethouder E. Kerckhaert. Rechts Anbo-voorzitster H. Klein-Hesselink. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN -DeTerneuzense wethouder E. Kerckhaert kon het eerst niet geloven. Veertig jaar lid van een ouderenbond dat moest een vergissing zijn. Maar de Terneuzense S. Harne- link-Willemsen bleek dit jaar echt haar robijnen jubileum als lid van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (An- bo) te vieren. De 91-jarige mevrouw Hame link was in 1962 lid geworden toen ze als schippersvrouw defi nitief aan wal kwam. Aanslui ting bij de bond moest haar on der de mensen brengen en de mogelijkheid geven veel gezelli ge dingen te ondernemen. Ze is van het begin af aan, vier decen nia lang, dan ook een uitstekend ambassadrice van de Terneu zense ANBO-afdeling geweest, prees voorzitter H. Klein Hesse- ling. Des te meer reden om Ha melink te eren met de gouden speld van verdienste van de bond. Kerckhaert speldde de versierselen bij de jubilaris op en overhandigde haar een oor konde. Een bos bloemen maakte de dankbaarheid jegens het langstzitttende lid compleet. Hamelink was zelf nauwelijks onder de indruk van haar lang durige lidmaatschap. „Ik ga er vanuit dat ik gewoon doox-ga. En als ik honderd word, kan ik het vijftigjarig lidmaatschap ook nog wel halen." De onderscheiding van me vrouw Hamelink was het hoog tepunt van de j aax-vergadering van de Terneuzense ANBO-af deling. De vergadering was enigszins in mineur begonnen, omdat het bestuur het financi eel jaarverslag niet kon presen teren. Net als alle voorgaande jaren klopte de kas tot op de cent, maar de penningmeester kon dat niet meer schriftelijk aantonen. De jaarstaat was op het verkeerde stapeltje beland en per ongeluk in de papierver snipperaar beland in plaats van op het kopieerapparaat. LU Dealer luxe >1 dassen X Zuiver u zijde O CC Q. Maison Legrand HERENMODE TERNEUZEN door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Dertien van de vele honderden mensen die vo rig jaar juli in de Axelsestraat in Terneuzen bekeurd zijn voor te hard rijden, zijn daar bij de kan- tonrecliter tegen in beroep ge gaan. Determijn om een beroepschrift in te dienen is inmiddels geslo ten. Het is nog niet bekend wan neer de kantonrechter uit spraak doet. De dertien tekenen bezwaar aan tegen de afwijzing van het be roep dat eerder door 450 be keurden was ingesteld bij de of ficier van justitie. De bezwaren richtten zich vooral op het argu ment dat de borden die een tij delijke maximumsnelheid van dertig in plaats van vijftig kilo meter per uur aangaven, niet te zien wax-en. De politie deelde tijdens de ra darcontrole in de Axelsestraat ruim zevenhonderd bekeurin gen uit. Sommige mensen kre gen zelfs twee of meer bekeurin- redactie zeeuws-vlaaimderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redterri@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Sheila van Doorsselaer Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gen, omdat ze diverse keren langs de radarpost reden. De ac tie leidde tot grote commotie, met name omdat de controle plaatsvond in een gedeelte waar op dat moment wegwerkzaam heden waren. De Texmeuzense advocaat W. Suijkerbuijk bood de 'gedupeerden' een stan daardberoepschrift aan om in het geweer te komen tegen de wat hij noemt 'kassacontrole' van de politie. Namens een van henisSuijkerbuijknuookin be roep gegaan bij de kantonrech ter Allereerst om zijn cliënt vrij te pleiten van de begane over treding. Daarnaast wil Suijker buijk bewerkstelligen dat de rechter de controle als onrecht matig bestempelt en daarmee alle bekexxrden vrijuit laat gaan STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en solodansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13.30 uur: Hobby club; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarteh, biljarten, soosmiddag en sjoelen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Steps workout; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: Gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Bewonersbijeenkomst over toekomst van Ossenisse; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 - 19.30 uur: Pergamano voorde jeugd; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten voor dames, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 19.30 uur; Yoga; TERNEUZEN-De Veste, 13.30uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; Scheldetheater, 20.00 uur; Musical Son- neveld met Jos Brirrk; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo keren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bics; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; door Wilma Valk BRESKENS - Bijna 250 mensen zijn gis termorgen al vroeg ingescheept in de ha ven van Breskens voor het jaarlijkse uit stapje van De Zonnebloem, afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen. Met het schip Eureka maakten ze een reisje via de slui zen van Terneuzen naar Gent. Behalve acht medewerkers van het Rode Kruis, een arts, drie verpleegsters en een pastoor waren er ook nog twaalf vrijwil ligers van De Zonnebloem aan boord om de hele dag voor de gasten te zorgen. Het einddoel van de reis werd vroeg in de morgen in de haven van Breskens be sproken en samen met een loods voer men de haven uit de Schelde op richting Ter- neuzen. Het schip werd uitgezwaaid door het districtshoofd van Zonnebloem Zee land en West-Brabant, Fons Dickens: ,,Ik ga zelf nooit mee, maar ben er altijd om de mensen uit te zwaaien." De Zormebloemboot vaax-t van 16 maart tot 6 mei iedere dag in heel NedexTand. Vandaag ver-trekt de boot vanuit Vlissin gen met mensen van de afdeling Borssele. door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - De Dorpsraad IJzendijke wil de toekomst van het plaatselijke openlucht zwembad veilig stellen door het vormen vair een stichting. Daar in zouden naast eigenaar F. Lie- vens ook gebruikers van het bad en eventueel de dorpsraad zelf zitting kunnen nemen. Voor waarde is wel dat de gemeente Oostburg financieel blijft bij dragen aan het openhouden van het bad. Om tot een stichting te komen, heeft de dorpsraad aan de ge meente voorgesteld om dit jaar eerst een onafhankelijke be- heersgroep te vormen. „We wil len dat het zwembad binnen een paar weken opengaat. Dat is veel te kort om zo'n stichting op te zetten", legt dorpsraadvoor- zitter A. Soomers uit. De bijdra ge van 23.000 euro die Lievens aan de gemeente heeft ge vraagd, zou op een aparte reke ning gezet kunnen worden. Lie vens zelf heeft alvast met dit idee ingestemd. Soomers stelt dat het bad welis waar oud is, maar nog in accep tabele staat verkeert en er dus alle reden is om het open te hou den. „Lievens heeft te kennen gegeven dat hij dat ook wil, maar dat de gemeente daar bij moet helpen. Wij vinden dat de gemeente de morele verplich ting heeft om dat ook te doen. Het contract dat de gemeente destijds met Lievens heeft ge sloten, klopt niet. Het heeft als het ware een 'open eind' door aan de eerste tien jaar de ver wachting te koppelen dat het daarna oneindig kan worden opengehouden", aldus Soomers. Eerder liet de dorpsraad al we ten niets te voelen voor het initi atiefvoorstel van de fracties van PvdA, CDA en D&T. Die stelden vorige week voor om de bijdrage voor het zwembad op te split sen. Gesteggel Lievens, de gemeente en exploi tant F. Buysse zouden daarbij elk een derde voor hun rekening moeten nemen. „Wij vinden dat voorstel niet reëel. Dat betekent een heel gesteggel tussen de drie partijen en daar is de tijd veel te kort voor. Bovendien gaat het om een laag bedx-ag. De gemeen te is moreel verplicht nu een stap te zetten", vindt Soomers. De dorpsraad heeft geen be moeienis met de handtekening actie die door verontruste ge bruikers van het zwembad op touw is gezet. Met betrekking tot de bijdragen die Lievens in het verleden van de gemeente heeft ontvangen, gaat de dorps raad er van uit dat de besteding daarvan zor-gvuldig door de ge meente is gecontroleei'd. De handtekeningen worden vanmiddag aangeboden aan wethouder R. Leentfaar. Van avond vergadert de gemeente raad. Soomers heeft om spreek tijd gevraagd, maar die vooralsnog niet gekregen, om dat de zwembadkwestie niet op de agenda staat. IJZENDIJKE - Egenaar F. Lie vens van partycentrum Het Mauritshof in IJzendijke vindt dat ten onrechte de indruk is ontstaan dat hij zich door mid del van subsidies voor het zwembad zou hebben verrijkt. „Ieder jaar heb ik daarover ver antwoording afgelegd. Het is zelfs zodat er voor honderddui zenden guldens meer in het zwembad is geïnvesteerd dan het bedrag dat uit de gemeente lijke subsidies is gekomen", al dus Lievens. Hij reageert hiermee op de handtekeningactie die veront ruste inwoners zijn gestart om het bad open te houden. „Ik heb het zwembad de laatste twee jaar opengehouden op eigen kosten. Al in januari 2000 heb ik de gemeente gewaarschuwd dat het eind van het contract in zicht kwam. Ik heb voorgesteld een nieuw contract aan te gaan voor tien jaar op basis van een gemeentelijke bijdrage van 50.000 gulden (23.000 euro). Maar dat heeft de gemeente af gewezen. Dan houdt het op een gegeven moment op." Lievens wenst te benadrukken dat niet alleen de inwoners, maar ook hij voor behoud van het zwembad vecht. „Het is tenslotte nog het enige in de ge meente Oostburg dat ovex'g'eble- ven is." Met het oog op de toe komst heeft hij geen bezwaar om het zwembad onder te bren gen in een stichting. „Maar dan wel op voox-waarde dat aan alle wettelijke eisen met betrekking tot water en apparatuur wordt voldaan." foto Peter Nicolai door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De helft van de deelnemers aan de wekelijkse enquête op de gezamenlijke in ternetsite van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneu zen vindt de instelling van een aparte ouderencommissie over bodig. De andere helft is er juist wel voorstander van dat er zo'n commissie in de nieuwe ge meente komt. De stelling waarop bezoeker-s aan ,de internetsite www.herin- deling.nl deze week konden rea geren, luidde: „Het instellen van een commissie Advies Ouderen- beleid is eigenlijk overbodig. De raad heeft immers oog voor de belangen van alle inwoners." Er werden in totaal 37 stemmen uitgebracht. Achttien mensen zeiden het met die stelling eens te zijn, een zelfde aantal mensen stemde op 'oneens'. Eén websi tebezoeker had geen mening. „In de bestuurstuin moet je al tijd oppassen voor wildgroei van commissies", stelt een van de websitebezoekers. „Het in stellen van een commissie is nogal eens een noodsprong. Soms is het heel zinnig. Het kan het bestuur inzichten verschaf fen die anders achterwege ge bleven zouden zijn. Het kan echter ook een dooddoener zijn." Verzuiling Een andere stemmer vindt een ouderencommissie zeker niet overbodig. „Alleen zal het nog niet meevallen zo'n commissie te vormen", is zijn mening. „Vooral de ouderen dragen de sporen die de verzuiling heeft achtergelaten." Nog een andere bezoeker meent dat het verstan dig kan zijn voor het gemeente bestuur om zich te laten advise ren door direct betrokkenen. „Dat getuigt er van dat je oog hebt voor de belangen van gi'oe- pen die soms bijzondere aan dacht nodig hebben", zo stelt deze bezoeker-. Tenslotte zegt een van de deel nemers aan de webpoll het eens te zijn met de stelling dat de ge meenteraad oog heeft voor de belangen van alle inwoners. Eigenlijk zou ik moeten zeggen ik hoop dat de raadsleden dit doen, namelijk opkomen voor het belang van alle bewonei's in de gemeente. Maar hier heb ik nog wel eens twijfels over." Deehxemers aan het vaartochtje worden in Breskens ingescheept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47