Boogerd alleen op de wereld Leiderstrui Melchers in wereldbeker Fifa-baas Blatter Duitsers krijgen voetballes stapt op in 2006 Brenda Beenhakker verrast in Zweden Pales tij nen vechten met Deense politie Geslaagde vuurdoop voor tenniskoppel Haarhuis/Kafelnikov Feyenoord in beroep bij Uefa FC Tirol bankroet FC Twente beboet spelers Mark de Vries naar Hearts Oudste ex-international overleden Akkoord Spaar Select en Mueller Rabo-kopman mist steun van ploeggenoten in finale Waalse Pijl Ijshockeyers dolgedraaid Jaspers naar Benfica Wilmots stopt NYON - Feyenoorder Brett Emerton mag van de Europese voetbalbond niet deelnemen aan de finale van de Uefa Cup op 8 mei tegen Borussia Dortmund. De Uefa wees gisteren het protest van de Rotterdamse club tegen de gele kaart van de Australiër tijdens het duel met Internazionale af. Feyenoord tekent beroep aan tegen de beslissing. Scheidsrechter Lopez Nieto bestrafte Emerton tijdens de tweede helft van de halve finale voor tijdrekken. De Spaanse arbiter vond dat de Au straliër te lang wachtte met het nemen van een hoekschopHij wist echter niet dat Emerton de bal van de grensrechter goed moest leggen. ANP WENEN - Oostenrijks oudste voetbalclub en landskampioen FC Tirol is bankroet. De vereniging zou een schuldenlast van 30 miljoen euro hebben, die niet meer is af te betalen. De lijst met schuldeisers zou 250 namen bevatten. De spelers van FC Tirol hebben al twee of drie maanden geen salaris ontvangen. De Oostenrijkse bond beslist eind april of de club nog een li centie krijgt voor een volgend seizoen. Tirol heeft de hoop ge vestigd op een grote bank, die onlangs de uitbetaling van de lonen van december mogelijk maakte. DPA ENSCHEDE - FC Twente heeft de spelers een boete opgelegd wegens de slechte prestatie tegen Fortuna Sittard. De ploeg verloor zaterdag met 2-0 van de al zo goed als gedegradeerde Limburgers. Het bestuur besloot tot de straf niet zo zeer we gens die uitslag, maar veel meer op basis van de manier waar op dat gebeurde. Na het teleurstellend verlopen seizoen ver wijt de club de profs vooral een gebrek aan instelling. Volgens directeur voetbalzaken Jaap Uilenberg betreft het een zware boete, maar hij wil niet ingaan op de hoogte van het bedrag. ANP DORDRECHT - Mark de Vries, topscorer van Dordrecht'90, heeft gekozen voor het Schotse voetbal. De 26-jarige spits heeft een driejarig contract getekend bij Heart of Midlothian Zijn driejarige contract in Dordrecht loopt komende zomer af. De transfervrij aanvaller, die dit seizoen al vijftien keer scoorde, stond in de belangstelling bij veel clubs. De Vries speelde eerder bij Volendam en het Franse Niort. ANP RIJSWIJK- Kees Mijnders, de oudste ex-speler van Oranje, is op 89-jarige leeftijd overleden. De in Eindhoven geboren aan valler speelde voor DFC. Tussen 1934 en 1938 kwam hij in ze ven interlands uit. Mijnders, in zijn jeugdjaren actief bij de Jonge Spartaan, stond bekend om zijn snelheid. ANP BREDA - Spaar Select ontbindt het contract met schaats coach Peter Mueller per 15 mei. De twee partijen hebben daarover gisteren een akkoord bereikt. Spaar Select betaalt Mueller een afkoopsom. Om welk bedrag het gaat willen ze niet zeggen. De Amerikaan Mueller werd na de Olympische Winterspelen in februari bedankt voor de diensten. Hij had een contract tot de volgende Spelen in 2006. Spaar Select vroeg een vergunning aan om het arbeidscontract te ontbin den, maar die procedure zal worden ingetrokken. Ook een gang naar de rechter is niet meer nodig. Spaar Select trok in de persoon van Jac Orie al de opvolger van Mueller aan. ANP donderdag 18 april 2002 rfnor Peter van Leeuwen HOEI - Nog geen maand nadat ze met Milaan-Sanremo haar eerste wereldbekerkoers had gewonnen, beleefde Mirjam Melchers gisteren op de Muur van Hoei opnieuw een primeur. De renster van F arm Frites werd na haar vierde plaats in de Waalse Pijl leider in het klasse ment om de wereldbeker. Zon dag gaat ze in de vijfde wed strijd, als eerste Nederlandse, gehuld in de daarbij behorende trui. Melchers was door ploeggenote Leontien Zijlaard-Van Moorsel naar de voet van de door.haar gevreesde Muur van Hoei ge bracht. In de slotklim moest ze behalve de eerder ontsnapte Italiaanse Luperini en de Zwit serse Doppmann, enkel nog de Canadese Bessette laten lopen. Fabiana Luperini werd even als vorig jaar winnares van de vierde race om de wereldbe ker. „Ik merk nu wat je aan een goe de ploeg hebt. Om hier voorin mee te spelen moet je fris aan de Muur beginnen. Leontien heeft perfect gewerkt", zei Melchers na afloop. Van Moorsel hoorde het glimlachend aan. „Eigenlijk had ik liefst nog iets langer doorgetrokken, maar ik kon ge woon niet meer." „Best tof om zondag in die trui te starten", gaf de immer nuchtere Melchers toe. Dat ge beurt in Castilla y Leon, een nieuwe wereldbekerwedstrijd in Spanje. Over de aard van de koers tastten de vrouwen nog in het duister. Geen probleem, meende Van Moorsel: „We gaan vrijdag maar eens kijken." ANP door Edward Swier HOEI - Alleen op de wereld, voelde Michael Boogerd zich. Hij had superbenen, maar ge noeg om mee te doen voor een podiumplaats in de Waalse Pijl was het niet. „Ik voelde me net Remi", maakte de Hagenaar in Hoei een verwij zing naar het be kende kinderboek. Boogerds vorm geeft veel ver trouwen voor Luik-Bastena ken-Luik van komende zondag. Maar de Rabobank-kopman vreest er ook in die wereldbe kerwedstrijd, waarop hij dit jaar zo nadrukkelijk zijn zinnen heeft gezet, alleen voor te staan. „Er had nu ook veel meer inge zeten dan een negende plaats." De huldiging van Lotto-renner Mario Aexts, winnaar na een im ponerende krachtsexplosie op de Muur van Hoei, ging volledig aan Boogerd voorbij. Die mok te, onderwijl beseffend dat hij zelf zijn uiterste best had ge daan, dat hij zichzelf weinig tot niets hoefde te verwijten. In de laatste dertig kilometer 'testte' hij zich tweemaal. „Ikben vlak onder de top van de Cöte de Bohissau alleen gegaan, heb het op de Cöte de Ahin nog eens geprobeerd. Ik voelde dat er kracht achter zat. Ik heb hier de bevestiging gekregen dat ik in orde ben. Als ik dit vast kan houden, zit het zondag wat mij betreft goed." Lichtjaren Zijn ploeggenoten moesten op het cruciale moment passen, waardoor op tien kilometer voor de streep onder impuls van Axel Mere kx zes man het hazen pad kozen. Boogerds inspan ningen op de Muur waren daar door tevergeefs. Aan de streep wasBoogerds verschil met eind- Extra werk laureaat Aerts nog amper zes tellen, maar het voelde alsof er lichtjaren tussen de twee zaten. Het gefrustreerde wegwerpge baar van de Nederlander op de streep was wat dat betreft veel zeggend. „Echt, ik had superbenen. Nooit eerder was ik hier zo in vorm als nu. Maar als ik zo nu en dan ach terom keek, zag ik bij de eerste 35 man niemand van ons. Ter wijl ik dan wel drie Lotto-cou reurs en (met gevoel voor dra ma) ik geloof wel 23 man van Fassa Bortolo spotte. Op een ge geven moment ben i k ze nota be ne zelf gaan ophalen van achte ren, terwijl dat echt niet mijn taak was. Ik heb talloze gaten dichtgereden." Boogerd erkende op dagen als deze vooral zijn gekende land genoten Maarten den Bakker en Erik Dekker, beiden gebles seerd, te missen. „Die kunnen een finale rijden. Die hadden voorkomen dat dat groepje was gaan lopen, of hadden er zelf bijgezeten. Die twee worden er niet afgereden." zwaar, je krijgt er moreel van." De Rabo-kopman heeft dit sei zoen nog niet kunnen winnen. Twee weken terug al zei de 29- jarige Hagenaar dat dat hem frustreerde. Nu voegde hij daar aan toe: „Zondag is de volgende kans, Luik-Bastenaken-Luik. Daar moet het dan maar gebeu- ren. En zo niet? Dan heb ik er flink de tering in." Geconfronteerd met de harde woorden van Boogerd dringt ploegleider Adri van Houwelin- gen aan op een nuancering. „Je mag toch niet verwachten dat je in de finale nog vijf, zes ploeg maten mee van voren hebt? Bo vendien reden Mare Lotz en Grischa Niermann op een onge lukkig moment lek. Wat mij be treft geeft dit vertrouwen voor zondag. Ik heb een hele goede Michael Boogerd gezien." Ook Aerts was Van Houwelin- gen opgevallen. „We wisten dat die hier goed zou zijn." Dat bleek. In de slotklim schudde de 27-jarige Belg zijn medevluch ters Unai Etxebarria, Michele Bartoli, Andrea Noë, Jose Aze- vedo en Axel Merckx af. De Lot to-coureur trad daarmee in de voetsporen van zijn ploegmaat Rik Verbrugghe, die in 2001 in Hoei zegevierde. GPD Teleurstelling en frustratie vochten bij hem om voorrang. „Het is zo jammer. Ik rijd ge woon mijn beste Waalse Pijl ooit. Was niet alleen de beste van onze ploeg, maar een van de besten van het peloton. Dan hoop je toch tenminste dat er een ploegmaat is die voor mij de gaatjes kan dichtrijden, die op het vlakke wat extra werk op knapt." Boogerd twijfelt aan de instel ling van sommige van zijn team genoten, al wil hij dat niet zo hard stellen. „Iedereen zal on getwijfeld zijn uiterste best doen, daarvan mag je uitgaan. Maar laat je dan tenminste van voren zien. Al is dat nog zo Michael Boogerd was met een negende plaats de beste Nederlander in de Waalse Pijl. foto Vincent Jannink/ANP doorCarel Goseling ZÜRICH - De fel bekritiseerde voorzitter van de wereldvoet balbond Fifa, Joseph Blatter, zal in 2006 opstappen. Dat heeft hij tegenover journalisten ge zegd. Blatter verwacht in mei voor een periode van vier jaar herkozen te worden als Fifa- baas ondanks alle verwijten aan zijn adres. Hij bestempelt zijn critici als 'slechte verliezers'. Vorige week stopte Blatter een onderzoek naar de financiën van zijn organisatie. Dat speur werk werd gedaan door een spe ciale commissie uit het dage lijks bestuur van de FifaBlatter gaf voor zijn beslissing als reden .dat er uit de commissie werd ge lekt. „Het werk van de commis sie is niet afgebroken, alleen on derbroken", aldus Blatter. „De commissie kan doorgaan als de vertrouwelijkheid is gegaran deerd." Binnen de Fifa wordt gesteld dat commissielid Chung uit •Zuid-Korea, tevens vice-voor- zitter van de Fifa, uit de school is geklapt. Hij zou dat bewust hebben gedaan in een poging Blatter onderuit te halen. Blat ter ligt al geruime tijd onder vuur in verband met de financi ële toestand van de Fifa. De or ganisatie geeft veel meer geld .uit dan men heeft. Dat kan om dat er een bankgarantie is ver kregen op basis van de verkoop van tv-rechten voor het WK 2006. Van die rechten is echter nog niets verkocht. Blatter wordt er verder van beticht bij zijn verkiezing van 1998 stem men te hebben gekocht. Bo vendien is er een conflict uitge broken tussen de Fifa en de Con- cacafde Amerikaanse voetbal bond. De Fifa-baas zegt dat hij al 110 van de maximaal 204 Fifa-stemmen voor zijn herver kiezing toegezegd heeft gekre gen. Zijn tegenstander, de Afri kaan Hayatou, heeft geen kans, meent Blatter. Hoogstens als hij (Blatter) een criminele daad zou begaan of ziek zou wor den,meent de Fifa-voorzitter. GPD EINDHOVEN - De Nederland se ijshockeyers zijn gisteravond volkomen dolgedraaid door Wit-Rusland. De halvefinalist op de Olympische Spelen gaf Oranje op de derde speeldag van de WK voor B-landen een onge nadig pak slaag met 15-4. De optimistische ijshockey- liefhebbers die hoopten op een stunt je van Nederland, konden na drie minuten alweer afdrui pen. In dat tijdsbestek stond de ploeg van bondscoach Manfred Wolf namelijk al met 3-0 achter. De Oost-Europeanen, die in het olympisch toernooi van Salt La ke City verrassend ver kwamen, passten zeer secuur en speelden drie versnellingen hoger dan Oranje. ANP door Alexandervan Eenennaam- MALMÖ - Drie Nederlandse badmintonsters bereikten gis teravond in Malmö in het enkel spel de derde ronde van de EK, maar één naam viel op: Brenda Beenhakker. De speelster die in tegenstelling tot haar nationale concurrentes vorig jaar besloot niet in het am bitieuze olympische Plan Pa pendal te stappen, staat wel bij de beste acht van Europa. „En dat was mijn doel", stelde ze op getogen na haar verrassende overwinning op de Engelse Tra- cey Hallam. Haar tegenstand- van onze sportredactie STUTTGART - Voetballen doe je met je voeten, maar dat heb ben ze in Duitsland nog steeds niet begrepen. In Duitsland gaat het om strijdlust en hard lopen. Het is heel vaak genoeg om te winnen, gisteravond niet, in de oefeninterland tegen de Argentijnen, die wel allemaal baas zijn over de bal: 0-1. Voor de Mannschaft was de par tij tegen Argentinië een echte test. De uitkomst was ontluiste- rend voor de Duitsers. Argenti nië bleek veel beter, niet alleen in technisch opzicht. Duitsland voetbalde niet alleen armoedig maar ook conservatief. Rudi Voller mocht zich enigszins ex cuseren omdat hij liefst tien spelers miste die tot zijn kader behoren. Van de 'voetballers' werden Deisier, Ziege, Schnei der en Mehmet Seholl gemist; de laatste dreigt zijn derde WK op rij te missen. Argentinië maakte duidelijk waarom de ploeg in Japan/Ko rea bij voorbaat tot de favorie ten behoort. De ploeg, zonder Veron en enkele andere stam- spelers en met Sa viola van Bar celona als invaller, is compleet - met snelle en technische verde digers, een middenveld met veel beweging en strijdlust en ge vaarlijke aanvallers. Hard zijn ze natuurlijk ook nog steeds, de Argentijnen. Beschamende act De Duitsers ook. Jeremies kwam met geel goed weg, toen hij zijn voet over de bal, op het scheenbeen van Zanetti zette. Ballack, de beste voetballer van het land, had zelfs een bescha mende act in petto toen hij neer stortte alsof hij een mes tussen de ribben had gekregen. De middenvelder had niet meer dan een handje van Almeyda in zijn buik gevoeld. De stortvloed aan overtredin gen, klein en groot, maakte een mooie wedstrijd onmogelijk. Kansen werden er maar een handjevol genoteerd. Argenti nië had de meeste en beste kan sen. Eentje werd benut. Een lan ge, vloeiende aanval werd vanaf elf meter met de kop afgerond door Sorin. Dat was 0-1, in de 47ste minuut. Relatief moeite loos speelden de Argentijnen de tijd verder vol. Dubbelslag Door heel Europa werden vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Drie dagen na zijn Juan Pablo Sorin kust zijn trouwring, nadat hij het openingsdoel punt van Argentinië tegen Duitsland heeft gemaakt. foto Kai Pfaffenbach/RTR dubbelslag in de topper tegen Feyenoord (2-0) trof PSV-spits Mateja Kezman opnieuw twee keer doel. Hij scoorde tweemaal voor Joegoslavië tegen Litou wen (4-1). Duitsland - Argentinië 0-1 (0-0 48. Sorin 0-1. Engeland - Pa raguay 4-0 (1-0). 4. Owen 1-0, 47. Murphy 2-0, 55. Vassell 3-0, 78. Ayala 4-0 (eigen doelpunt). Italië - Uruguay 1-1 (1-1). 74. Panucci 1-0, 77. Abreu 1-1. Noord-Ierland - Spanje 0-5 (0-1 23. Raul 0-1, 47. Baraja 0-2, 54. Raul 0-3, 69. Puyol 0-4, 78. Morientes 0-5. Schotland - Ni geria 1-2 (1-1). 7. Dailly 1-0, 40. Aghahowa 1-1, 69. Aghahowa 1-2. België - Slowakije 1-1 (0-0). 56. Goor 1-0, 83. Janocko 1-1. Noorwegen - Zweden 0-0. Grie kenland - Tsjechië 0-0. Ierland - Verenigde Staten 2-1 (1-1). 6. Kinseüa 1-0, 34. Pope 1-1, 83. Doherty 2-1. Turkije - Chili 2-0 (1-0). 31. Hakan Sukur 1-0, 81. Ilhan 2-0. Scheidsrechter: Tem mink (Ned). Macedonië - Fin land 1-0 (1-0). 36. Stavrevski 1- 0. Joegoslavië - Litouwen 4-1 (2-1). 16. Ilic 1-0,20. Zutautas 1- 1. 35. Kezman 2-1, 76. Kezman 3-1, 87. Bmovic 4-1. Polen - Roemenië 1-2 (0-2). 30. Ganea 0-1, 36. Mutu 0-2, 86. Hajton 1- 2. Hongarije - Wit-Rusland 2-5 (1-4). 13. Kenesei 1-0, 22. Kleb 1-1, 29. Kutuzov 1-2, 33. Kutu- zov 1-3, 44. Hackevic 1-4, 76. Kacsuro 1-5, 86. Feher 2-5. Kro atië - Bosnië 2-0 (1-0). 44. Olie 1- 0, 54. Suker (strafschop) 2-0. Denemarken - Israël 3-1 (3-0). 3. Heintze 1-0, 13. Tomasson 2-0, 36. Rommedahl 3-0, 90. Nimmy 3-1. Scheidsrechter: Van Huiten (Ned).Frankrijk - Rusland 0-0. ANP/GPD ster was op de plaatsingslijst bij de plaatsen 5 tot en met 8 inge schaald en Hallam staat ook op de wereldranglijst beduidend hoger dan Beenhakker: respec tievelijk 16e om 29e. Van dat on derscheid was op de baan woensdag niets te zien. Been hakker won in 'straight games': 7-0 7-3 8-6. Haar landgenotes Mia Audina (2e geplaatst) en Yao Jie (3e) be reikten volgens verwachting ook de kwartfinales. Zij maken wel deel uit van het project op Papendal, dat erop is gericht via nauwgezette dagelijkse geza menlijke trainingsarbeid over twee jaar medailles te behalen bij de Spelen in Athene. ANP door Norbert Kleinherenbrink KOPENHAGEN - Een groep van ongeveer tweehonderd overwegend Palestijnse de monstranten is gisteravond vlak voor aanvang van de vriendschappelijke voetbal interland tussen Denemar ken en Israël in Kopenhagen (3-1) slaags geraakt met de politie. De actievoerders probeerden vergeefs op gewelddadige wij ze het stadion te betreden. In verband met de rellen werd het aanvangstijdstip van het duel tien minuten uitgesteld. De betogers verbrandden eer der op de dag Amerikaanse vlaggen en portretten van de Israëlische premier Ariel Sharon. Het duel werd bijge woond door 10.000 mensen, aanzienlijk minder dan ver wacht. De'dreiging van een aanslag zette eenderde van de toe schouwers ertoe aan hun kaar ten terug te geven. Deze 5800 voetballiefhebbers durfden het Parken Stadion niet te be treden na het anonieme drei gement van dinsdag. In een brief die bij de Deen se voetbalbond binnenkwam, waarschuwden de afzenders voor een 'enorme explosie' in het stadion als de wed strijd doorgang zou vinden. De brief was tegen de Israëliërs gericht. De explosie zou plaatsvinden tijdens de wed strijd. De politie, met 3000 man op de been, had strenge veiligheids maatregelen getroffen. De controle bij de ingang van het stadion was verscherpt, en met speciaal afgerichte speurhon den had de politie het stadion en de directe omgeving uitge kamd. Rond de interland wer den ongeveer 150 arrestaties verricht. Twee mannen kwamen tijdens de wedstrijd het veld op en toonden op hun shirt de tekst 'Boycot Israël'. Suppoosten voerden het duo snel van het veld. De drie doelpunten van WK- deelnemer Denemarken had den in Kopenhagen een Nederlands tintje. Heintze, Rommedahl (beiden PSV) en Tomasson (Feyenoord) brach ten de treffers op hun naam. Jack van Huiten was de scheidsrechter in Kopenha gen, waar ook PSV-verde diger Bögelund nog in actie kwam. ANP van onze sportredactie HAARLEM - Driebander Dick Jaspers van landskam pioen Safety Holland in Haarlem gaat met ingang van volgend seizoen Europa Cup spelen voor Benfica, de biljartafdeling van de legen darische voetbalclub. Jaspers liet weten dat hij bij de club in Lissabon een con tract voor het leven kan teke nen. Morgen vertrekt hij naar Portugal om de overeen komst rond te maken. In het Estadio Da Luz, waar behal ve de voetbalclub ook de driebanders zijn gehuisvest, heeft Jaspers onder meer een ontmoeting met Eusebio, de befaamde oud-aanvaller van de rood-witte club. Jaspers wil graag Europa Cup spe len, maar zijn club Safety Holland heeft geen geld voor deelname aan dat toernooi. Bij Benfica is aan financiële middelen geen gebrek. De club bestaat over twee jaar een eeuw en wil dat graag vieren met de Europa Cup zege. Jaspers is slechts twee weekeinden per jaar kwijt aan het Europa Cup-avon tuur. Daarnaast blijft hij ge woon in de Nederlandse competitie spelen voor Safe ty Holland. „Alles gaat in goede harmonie", aldus de biljarter. GPD van onze sportredactie MONTE CARLO - Paul Haar huis heeft zijn eerste wedstrijd aan de zijde van Jevgeni Kafel nikov gewonnen. De Russische tennisser benaderde de dubbel- specialist onlangs om met het oog op Wimbledon een koppel te vormen. In hun eerste gezamen lijke optreden in Monte Carlo was het tweetal met 6-4 7-6 te sterk voor het Franse tweetal Dupuis/Mathieu. Kafelnikov wil Wimbledon winnen en geeft zichzelf met de ervaren Haarhuis een goede kans. De Eindhovenaar bracht het toernooi in Londen in 1998 met Jacco Eltingh op zijn naam en was drie keer verliezend fi nalist. „Het was wel even an ders" keek Haarhuis op de wed- strijd terug. „We moesten aan elkaar wennen, maar ik had wel het gevoel dat het klikt tussen ons. We hebben solide ge speeld." Haarhuis, die voor de Davis- BRUSSEL - Mare Wilmots neemt na afloop van het wereld kampioenschap voetbal in Ja pan en Zuid-Korea afscheid van de nationale ploeg van Bel gië. De 33-jarige middenvelder wil zich volgend seizoen volle dig inzetten voor Schalke 04. cupwedstrijden normaal een koppel vormt met Sjeng Schal ken, bereidde zich de afgelopen dagen in trainingen met Kafel nikov voor op de wedstrijd. „Eenmaal op de baan is het al tijd anders, maar het zal na een paar partijen alleen nog maar beter gaan." Haarhuis zal ook op Roland Garros met Kafelnikov aantre den. Welke toernooien de twee in de aanloop naar Wimbledon gaan spelen, is nog niet duide lijk. „Misschien spelen we in Rosmalen, maar alle opties zijn nog open." Monte Carlo In Monte Carlo heeft Marat Saf in de Franse tennisser Richard Gasquet terug op aarde ge bracht. De vijftienjarige Gas quet bereikte maandag verras send de tweede ronde van de Masters Series in Monte Carlo, maar tegen de Rus was hij niet opgewassen: 4-6 1-6. Gasquet was met zijn zege op de Argen tijn Squillari de jongste speler in veertien jaar die een wed strijd van de ATP Tour wist te winnen. In de eerste set kon hij Safin goed partij geven, maar in het tweede bedrijf buitte de Rus zijn kracht en ervaring uit. Hij complimenteerde zijn jonge te genstander na afloop met diens optreden. „Hij heeft mooie sla gen, beweegt goed en heeft een prima timing. Hij heeft het mij behoorlijk moeilijk gemaakt." ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43