Zonder voetbal is m'n leven kapot Goes eert Alexander Nonnekes Echte dopinglijst is bijna afgerond Kloetinge op schema Hoek-Kloetinge is een prestigeduel Protest fans Sparta rond duel met Ajax Siemerink richt zich op de Grand Slams 21 Djamel Buyse: voetballer van Hoek, fan van AC Milan en Lokeren uitslagen Duitser Zastrow start voor PSV Jimenez kampt met depressie agenda bw zaterdag 13 april 2002 UnrEldridge Pentury IZELZATE - Zijn liefde voor I voetbal is groot. Djamel Buyse (Italiaanse look, Belgische I tongval) speelt bij Hoek en komt I vaak in de stadions van Lokeren en NAC. De middenvelder uit i Wachtebeke vertoeft in de harde supporterskernen en is fanatie ker dan de doorsnee-fan. Dja- I mei Buyse, 26 jaar en geboren in Gent, vertelt. „Ik ben echt ver slaafd." Djamel Buyse: „In het gebied waar ik woon, heeft Hoek een reputatie. Bijna iedereen kent de club. Er bestaat een bepaald soort respect. Via oud-speler Geert de Poorter, die vlakbij me gewoond heeft, hoorde ik vroe ger wel eens wat over Hoek. An- geloNijskens kende ik als speler van Lokeren uit de tijd dat ik als kleine jongen naar het stadion ging. Het grappige is dat hij nu mijn trainer is. Maar niet alleen het feit dat Angelo trainer is, gaf I voor mij de doorslag om te ko- men. Ik had Hoek al een paar keer zien spelen. Het voetbal sprak me aan. En ik had ook an dere lucht nodig." „Al heel gauw had ik bij Hoek zoiets van geweldig, hier ga ik nooit meer weg! Je komt hier niks tekort, echt alles wordt geregeld. De trainer eist veel discipline, zoals het hoort. Het gaat hier allemaal veel professioneler toe dan in België. Je hebt bij Hoek niks te klagen en hoeft alleen maar aan voetballen te denken." „De mentaliteit van de mensen bij Hoek spreekt me ook aan. In België zegt iedereen na de wed strijd dat je goed hebt gespeeld, ook als je daar zelf zo je twijfels over hebt. Nederlanders zijn recht door zee. Die zeggen, zon der boos te worden, gewoon in je gezicht dat je een matige partij hebt gespeeld. De supporters van Hoek gaan altij d meeUit en thuis. Dat vind ik mooi. Als be loning krijgen ze zaterdag een vat bier van de spelersgroep." „Eén keer in de maand onderne men we iets met de spelersgroep van Hoek. Dan gaan we bijvoor beeld met z'n allen eten in Ant werpen. Dat zorgt voor een goe de sfeer. Ik vind dat fijn, want ik ben daar erg gevoelig voor. Ik ben een echte clubspeler, en zal zomaar niet snel overstappen naar een andere verenging. Niet voor niets heb ik zeven jaar lang bij Eeklo gevoetbald." „Ik heb een Belgische moeder en een Algerijnse vader. Om racis me te voorkomen heb ik bij mijn geboorte de achternaam van mijn moeder gekregen. Ik begon te voetballen bij Wachtebeke en ben in de j eugd overgestapt naar Eeklo. Als zeventienjarige maakte ik mijn debuut in de tweede klasse nationaal. Toen ik achttien was, brak een rotpe- riode aan omdat Wachtebeke geld wilde zien van Eeklo. Ik heb toen een jaar niet gevoet bald en mijn conditie op peil ge houden bij Harelbeke. Mijn va der heeft uiteindelijk een flinke som geld neergelegd en me vrij- van onze sportredactie VLISSINGEN - Kloetinge ligt vier wedstrijden voor het einde van de competitie op schema om zijn beste hoofd klasseresultaat ooit neer te zetten. Dat record stamt nu nog uit het seizoen 99/00toen de Be- velandse ploeg 41 punten be haalde uit 26 wedstrijden (vierde plaats). Momenteel staat Kloetinge op 35 punten uit 22 duels. De tegenstander van vandaag Hoek kan zijn hoogste puntentotaal niet meer overtreffen. In het sei zoen 98/99 verzamelde de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser 51 punten en werd daar mee tweede, achter Dovo. In het kampioensjaar 95/96 kwam Hoek nog niet eens aan dat totaal. Toen volston den 49 punten al voor de titel in de hoofdklasse. Hoek heeft dit seizoen in 22 wedstrijden 36 punten gehaald. Djamel Buyse: „In het gebied waar ik woon, heeft Hoek een reputatie.' foto Charles Strijd gekocht. Als ik er niet zo lang uit was geweest, had ik het waar schijnlijk wel gered als prof voetballer." „Voetbal is mijn leven. Er gaat werkelijk geen dag voorbij dat ik niet aan voetbal denk. Ik ben echt verslaafd. Mijn vriendin klaagt daar wel eens over. Als iemand mij het voetbal zou af nemen, is m'n leven kapot. Ik werk nu als magazijnier, maar had allang ander mooi werk kunnen doen. Ik heb al veel din gen geweigerd, omdat ik het voetballen niet wil opgeven." „Ik speel zelf, maar ga ook heel vaak naar voetbal kijken. AC Milan is mijn club, al van jongs af aan. Nog voordat Ruud Gul- lit, Marco van Basten en Frank Rijkaard er speelden. Toen Mi lan vorige week met 4-0 van Dortmund verloor, droeg ik de volgende dag gewoon mijn Mi- lan-shirt. Ik heb een tatoeage van AC Milan op mijn linker arm. Als ik ooit nog 's vader mag worden van een zoon, dan weet ik al welke naam ik hem geef. Dan noem ik hem Milan." „Vroeger bezocht ik wel 's een doordeweekse wedstrijd van AC Milan. Dan stapte ik woens dagochtend op het vliegtuig en zat ik 's avonds in het stadion. Donderdag vloog ik terug en stond ik 's avonds op het veld om zelf te trainen. Dat doe ik nu niet meer. Tegenwoordig ga ik vaak naar wedstrijden van Lokeren, en af en toe naar NAC. Bij het EK in 2000 heb ik zeven voet balwedstrijden bezocht." Derby „Vandaag is het Hoek-Kloetin- ge. Ik weet dat het een derby is, maar ik moet eerlijk toegeven dat ik het echte derbygevoel niet heb. Maar dat betekent natuur lijk niet dat ik niet wil winnen van Kloetinge. De heenwed strijd heb ik vanaf de kant ge zien omdat ik geschorst was. Het was mooi meer, er was veel volk, het werd 4-4. Die wed strijd had alle ingrediënten waardoor het een aantrekkelij ke middag werd." „De supportersgroep van Loke ren is hecht, iedereen kent ie dereen. Tussen de veertig en vij ftig man komen vandaag spe ciaal naar me kijken als we te gen Kloetinge spelen. Daar ko men nog 's 20 a 25 mensen bij die ik ken uit de stamkroeg waar ik altijd kom. Voor alle duidelijk heid: ze komen voor de gezellig heid en dus niet om rottigheid uit te halen." „Op zich ben ik best tevreden zoals het nu gaat bij Hoek. Ik heb in twee jaar tijd progressie geboekt, maar het kan nog be ter. Ik ben een type dat graag werkt, zich wil uitleven op het veld en de persoonlijke duels wil winnen. Aan mijn eerste jaar bij Hoek bewaar ik sportief gezien niet zulke goede herinneringen. Voor het eerst in mijn leven raakte ik geblesseerd. Eerst een spierscheuring, daarna mijn meniscus. Ik denk dat het te ma ken had met het gewicht dat ik was verloren. Ik woog op een ge geven moment 99 kilogram en ben toen in elf weken tijd vijf tien kilo kwijtgeraakt." „Bij Hoek is infeite alleen Fran- ky Standaert zeker van een ba sisplaats. De rest moet knokken voor zijn plek, want er is veel concurrentie. Hoek heeft voor het nieuwe seizoen Björn Lan- geveld van Kloetinge aange trokken. Hij kan zowel op het middenveld als in de verdedi ging spelen. Ik zie wel wat de trainer straks bepaalt. Concur rentie hoort erbij, dus doe ik ge woon mijn best. Als een beslis sing van de trainer rechtvaardig is, leg ik me er bij neer. Maar het mag duidelijk zijn dat ik graag een basisplek wil afdwingen. Dat is mijn doel." „We hebben dit seizoen bovenin meegedaan met Hoek, dat smaakte naar meer. Ik heb in mijn voetbalcarrière nog nooit een titel gepakt. Daarom wil ik graag eens kampioen spelen met Hoek." door Jan Dagevos VLISSINGEN - Nu Hoek en Kloetinge in de hoofdklasse B naast de hoofdprijs hebben gegrepen, draait het vandaag in de derby tussen beide clubs alleen nog om de eer. Hoek-Kloetinge is een pres tigeduel, waarin bepaald moet worden wie de beste club van Zeeland is. „Wat dat betreft verwacht ik een scherpe wedstrijd", zegt Hoek-trainer Angelo Nijs- kens. De onderlinge ontmoetingen tussen Hoek en Kloetinge hebben altijd een speciaal tintje. De rivaliteit tussen beide clubs is groot. „Het is j ammer dat voor ons beide de competitie gelopen is", zegt Nijskens. „Als we allebei nog mee hadden gedaan voor de titel, was dit een prachtige apotheose geweest. Het is nu zaak om er vooral een goede wedstrijd van te maken." Hoek kan net als in de voor bije weken geen beroep doen op de langdurig geblesseer den Jürgen Belpaire en Rieno van Oost. Ook Mare Min- naert zal dit seizoen niet meer in actie komen. De aan valler, die een schorsing van zes competitieduels moet uitzitten, deed deze week mee in een oefenpartijtje. Daarin werd hij geraakt aan de enkel. Nijskens: „De en kelbanden zijn flink verrekt. Hij zit in het gips en mag ze ker zes weken niks doen. Nou, en als je dan weet dat de competitie nog maar een maandje duurt, weet je dat het over is." Minnaert had na het uitzitten van zijn straf de laatste twee duels nog mee kunnen doen. De derby tegen Hoek leeft binnen de gelederen van Kloetinge. „De spelers waren heel erg gretig tij dens de trai ning", aldus trainer Diederik Hiensch. „We willen toch graag boven Hoek eindigen en op die manier Zeeuws kampioen worden." In de heenwedstrijd werd het 4-4 en dat terwijl Kloetinge lange tijd met tien man moest spelen na een rode kaart van Emiel Dorst. „Als het toen elf tegen elf was gebleven, had den we kunnen winnen. Het is nu aan ons om dat vandaag alsnog te bewerkstelligen. Het wordt in elk geval een speciale wedstrijd, waar ie dereen veel zin in heeft." Voor het eerst dit seizoen heeft Hiensch een complete selectie tot zijn beschikking. De oefenmeester kan putten uit 23 fitte spelers. „Het erg ste is dat ik twaalf spelers moet teleurstellen." Pieter de Munnik maakt na blessure leed zijn rentree. Hiensch heeft de opstelling wel al in zijn hoofd, maar wil nog niks prijsgeven. Trainer Angelo Nijskens van Hoek denkt de opstelling te weten. Hij gaat er vanuit dat Pijnen burg, De Munnik, Van de Vel de, Melaard, Lodewijk, De Goederen, Dorst, Labrujère, De Valk, De Groene en Zuijd- wegt zullen spelen. Hiensch: „De score van Nijskens ligt boven de vijftig procent." Temeuzen gaat in de wed strijd van morgen tegen SV Meerssen op jacht naar de eerste thuiszege van het sei zoen De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelde tot nu toe elf keer thuis, maar wist nog niet één keer te winnen. Zeven keer werd er verloren en viermaal eindigde een wedstrijd op eigen bodem in een gelijkspel. „We zullen er alles om thuis eindelijk een keer te winnen", stelt oefen- meester Paul Telussa. Terneuzen moet het morgen stellen zonder Mike But, Jac- ky Lambert en Ronald van Sliedregt. Allen zijn gebles seerd. Ook Dominique Ver linde is nog licht geblesseerd, maar de verwachting is dat hij wel mee kan doen. „Als we erin slagen de winst te pakken, verschaffen we ons een hoop lucht", meent Te lussa. „Dan zijn we in de slot fase ook niet meer afhanke lijk van andere ploegen. Het is voor Terneuzen zaak om weg te blijven van de twaalfde plaats in de hoofd klasse B. Wie op die plek ein digt, komt in de nacompetitie terecht en moet strijden voor lijfsbehoud. van onze sportredactie ROTTERDAM - De supporters I van Sparta willen morgen rond I de wedstrijd tegen Ajax hun on- I genoegen laten blijken over het vermeende wanbeleid bij de (Rotterdamse club. Ze zullen uit protest pas vijf mi nuten na de aftrap het stadion betreden. De actie is in eerste in stantie gericht op de Denis Ne ville- en Kasteeltribune, maar de supporters hopen dat de hoofdtribune en de sponsors zich bij de actie zullen aanslui ten. Met deze actie willen de suppor ters hun eisen kracht bijzetten. Ze willen een extern onderzoek naar het functioneren van de in terne organisatie van Sparta en openheid van zaken wat betreft beleid, management en financi en. Verder willen ze dat de ver antwoordelijken voor het wan beleid van de afgelopen jaren met hun neus op de feiten wor den gedrukt en hun conclusies trekken. Voormalig voorzitter Peter van der Burg maakte gisteren al be kend dat hij zijn lidmaatschap van de Raad van Commissaris sen met onmiddellijke ingang opzegt. Hij wil zijn plaats afstaan aan investeerders die bereid zijn om Sparta financieel verder te hel pen. Van der Burg wordt door de supporters gezien als één van de hoofdschuldigen van de malai se. Algemeen directeur Henny Beijer vertrok al eerder. ANP door Cilya van der Kooy NOORDWIJK - Jan Siemerink kan zich niet meer motiveren voor de 'kleine' toernooien. De tennisser uit Noordwijk zal daarom de komende maanden niet veel in actie komen. Hij richt zich op de kwalificaties voor de Grand Slams van Ro land Garros, Wimbledon en de ES Open. Als huidige nummer 177 van de wereld wordt hij niet rechtstreeks toegelaten. ,Na al die jaren heb ik er geen ?in meer in om voor anderhalve tnan en een paardenkop de Challenger-toernooien te gaan spelen. Ik wil me in ieder geval jzien te kwalificeren voor de drie AMERSFOORT - De Duitser Mitja Zastrow heeft van de KNZB toestemming gekregen volgende week mee te doen aan de Nederlandse zwemkampi- oenschappen (50-meterbaan) in Amersfoort. De 25-jarige sprin ter, thuis op de vrije slag en rug- jriag, is lid geworden van PSV en heeft begin dit jaar een Neder lands paspoort aangevraagd. Of de 2,04 meter lange Zastrow jdat op tijd krijgt om in de Oran jeselectie te worden opgenomen .voor de EK in Berlijn, is nog de 'Vraag, Normaal duurt een natu ralisatie ongeveer een maand of twaalf. Wellicht kan de zwem mer wel namens Nederland meedoen aan de EK kortebaan, in december ook in Oost-Duits- land (Riesi). Zastrow, die uit kwam voor zwemclub Wupper- tal, lag in Duitsland overhoop met de bond Hij miste de Olym pische Spelen van Sydney op een honderdste seconde en hoe wel hij lid was van de kernploeg kreeg hij geen financiële onder steuning. Bovendien kon hij in Wuppertal onvoldoende trai nen. Reden genoeg om, na een ontmoeting met Marcel Wouda, over de grens te kijken. ANP Atletiek Grand Slam-toernooien. Na de US Open zie ik wel weer verder. Daar train ik nu weer hard voor. Als voorbereiding zal ik een paar toernooien spelen. Mijn eerste volgende toernooi staat over vier weken gepland. De verwachting is dat Sieme rink aan het einde van dit jaar zijn loopbaan zal beëindigen. Zijn prestaties dwingen hem over een afscheid na te denken. Hij wil zichzelf echter nog niet uitspreken over een tijdstip. Siemerink heeft inmiddels met de KNLTB wel een oriënterend gesprek gehad over een functie bij de bond. „Maar het is abso luut nog niet duidelijk wat ik ga doen. Ik wil mij eerst nog con centreren op mijn tennis." ANP Alexander Nonnekes (rechts) ontving gisteravond de Sportstimuleringspri js van de gemeente Goes uit handen van A. J. de Kok van de Goe- se Sportraad. foto Willem Mieras van onze sportredactie GOES - Alexander Nonnekes heeft gisteravond de Sportsti- muleringsprijs van de gemeente Goes gekregen. De tennisser van 't Halve Maantje kende een pri ma seizoen en geldt als een groot talent. Met de prijs is een bedrag van 450 euro gemoeid. Nonnekes behaalde vorig jaar tijdens de Nederlandse jeugd kampioenschappen in Venlo een derde plaats in de categorie jon gens enkel tot achttien jaar. De Goesenaar maakt tegenwoordig deel uit van Jong Oranje, waar hij training krijgt van Michiel Schapers. Zijn Zeeuwse coach is Luc Govers, districtstrainer van de KNLTB. De sportpnjs 2001 ging naar Adrie Verstelle van de atletiek vereniging AV'56. Verstelle wordt gezien als een opmerke lijke sportvrijwilliger, die veel voor de Goese sportwereld heeft gedaan. Hij was de de spil en stuwende kracht achter de na tionaal' bekende wegwedstrijd in Wolphaartsdijk (15 km), die in 1999 voor de 20e en laatste keer werd gehouden. Tijdens de bijeenkomst gister avond in het stadhuis huldigde de gemeente Goes ook de sport- kampioenen. Het ging hierbij om de springploeg van Forza Gymnastica, De Zeeuwse wind hondenvereniging, Jolien de Graag (Goese damclub), Dorien Dek, Erwin Simpelaar, Wilma van Zee, Sjaan Maartense, Ri- nusJoosse,Hannie de Jager, Jan de Wilde, Jan de Bart, Rien de Wilde, Kees van de Poll, Eddie Pekaar, Charles Vermeulen (al len AV'56), P. Maartense en A. S van Noppen (beiden Le Bastion De spelden van verdienste gingen naar de vrijwilligers Frans Schouw ('t Halve Maantje Joris Goudswaard, Anton de Haze (beiden Artemis), Kees Steur Volharding basketbal), Herman Sinke (TTVW 't Batje), John de Klerk, Jan Witkam, Jan Fraanje (allen AV'56) en André de Koning (W Goes). door Pim van Esschoten PAPENDAL - „Een heel be langrijke stap," zei Harm Kui pers, lid van de WADA-commis- sie die zich buigt over de nieuwe dopinglijst. Hoe taai ook het proces om nationale overheden, sportfederaties en vele andere betrokken partijen in de hele wereld op één lijn te krijgen in de aanpak van doping, Kuipers meldde dat zijn werk in juni 'in concept' klaar zal zijn. Kuipers kreeg op Papendal tij dens het tweedaagse congres over harmonisatie van doping- beleid internationale steun voor zijn insteek een aantal produc ten van die dopinglijst te krij gen. „Cafeïne en pijnstillers als heroïne en morfine verdwijnen vrijwel zeker van die lijst. Net als insuline." Wat de Maas trichtse professor in de inspan- •ningsfysiologie betreft gaan corticosteroïden en efedrine van die lijst, maar is het nog de vraag of dat ook lukt Ook 'vreemde' producten als mari huana en alcohol moeten vol gens Kuiper geschrapt. „Het is geen doping, de WADA moet zich hiermee niet bemoeien." De nieuwe dopinglijst is een on derdeel van de nieuwe code die de WADA (wereldwijd anti-do- ping agentschap) bezig is op te stellen. Volgens de nieuwe defi nitie van doping zijn producten verboden die prestatiebevorde- rend én schadelijk voor de ge zondheid zijn. Voorheen waren die twee criteria verbonden met 'of'. Voor Kuipers maakte dat verschil de weg vrij om tot zijn voorstellen te komen. „Dit opent de weg om tot een echte dopinglijst te komen." Uit een onderzoek eerder dit Zeist. NK 10.000 meter. Mannen: 1. Krot waar (PH) 28.39,04, 2. Kortenoeven (PH) 28.55,70, 3. Versteeg (LPK) 29.50,68, 4 Otten (PH) 30.02,17, 5. Baart (PH) 30.28,23, 6. Rijken (PH) 30 30,68, 7. Van Maaren (PH) 30.43,80,8. Keijsers (Nijme gen) 30.48,83 Vrouwen: 1. Ruijters (PH) 34 40,32, 2. Looper (Argo'77) 34.58,58,3 Panhuysen (Cifla) 35.04,66,4. Boonstra (Leiden Atle tiek) 35.11,73,5. Van der Sluijs (Haag At letiek) 35.14,43, 6. Ter Horst (Ciko'66) 35.18,14. Autosport Imola. Grote Prijs San Marino, WK For mule 1. Vrije training: 1. Michael Schu macher (Dui) Ferrari 1.36,898, 2. Barri- chello (Bra) Ferrari 1.38,094,3. Fisichella (Ita) Jordan-Honda 1.38,093, 4 Coul- thard (Sch) McLaren-Mercedes 1.38,747, 5. Raikkonen (Fin) McLaren-Mercedes 1.38,773, 6. Frentzen (Dui) Arrows-Cos- worth 1.39,158, 7. Trulli (Ita) Renault 1.39,204, 8. Massa (Bra) Sauber-Petron- as 1.39,253, 9. Montoya (Col) Williams- BMW 1.39,480,10. RalfSchumacher(Dui Williams-BMW 1.39,518. Basketbal New York. NBA. New York Knicks - Chi cago Bulls 101-104 n.v., Memphis Grizz lies - Portland Trail Blazers 102-99, Orlan do Magic - New Jersey Nets 99-101 n.v., Dallas Mavericks - Houston Rockets 95- 98 n.v.. Phoenix Suns - Utah Jazz 96-97, Los Angeles Lakers - Minnesota Timber- wolves 96-83. Tennis jaar bleek dat cafeïne in kleine hoeveelheden voorkwam in veel voedingssupplementen die in gebruikt waren bij Nederlandse olympiërs op weg naar Salt La ke City. Kuipers bestrijdt al ja ren de aanwezigheid van ca feïne op de dopinglijst, omdat het alleen helpt in kleine hoe veelheden onder de toegestane grens volgens de huidige IOC- regels. Boven die grens van 12 microgram per kilogram heeft het volgens hem geen effect. Harm Kuipers wil de WADA in juni de aanbeveling doen te ko men tot één moederlijst met verboden middelen. „Bonden krijgen vervolgens de vrijheid producten te schrappen. Voor de curlingbond heeft het weinig zin op EPO te controleren. On zin, weggegooid geld." GPD Halve finales: Barna - Safina, Serna - Bo- vina. Amelia Island. Vrouwen, 665.000 euro Tweede ronde: Dokic (Joe/3) - Pierce (Fra 6-2 6-0, Gagliardi (Zwi) - Tu (VSt) 6-4 5-7 6-4. Derde ronde- Venus Williams (VSt/1 - Miskina (Rus) 6-4 7-6, Suarez (Arg) - Craybas (VSt) 6-0 6-0. Dubbel, kwartfinales: Bovina/Gubacsi (Rus/Hon) - Boogert/Oremans (Ned) 6-4 7-5. Casablanca. Mannen, 450.000 euro. Tweede ronde: Canas (Arg/1- Sa (Bra) 7- 6 6-1. Kwartfinale: El Aynaoui (Mar/2) Mathieu (Fra) 2-6 6-47-6, Boutter (Fra/5) - Lisnard (Fra) 3-6 6-4 7-6, Joesjni (Rus) - Dupuis (Fra) 7-6 6-2, Canas (Arg/1) - Sa- volt (Hon) 7-6 6-3. Halve finales: Canas - Boutter, El Aynaoui -Joesjni. San Remo. Challenger mannen, 28.500 euro. Tweede ronde: Kempes (Ned) Melzer (Oos) 7-5 6-2, Van Scheppingen (Ned/6) - Marach (Oos) 6-3 7-6, Voltsjkov (WRu) - Sluiter (Ned/2) 6-4 6-4 Kwartfinale: Trifu (Roe) - Kempes (Ned) 6-3 6-4, Furlan (Ita) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 6-1. Voetbal Gouden Gids divisie: TOP - FC Zwolle 2-3, RBC-Telstar5-2, Haarlem - Heracles 0-0, Dordrecht'90 - VVV 2-1, ADO Den Haag - MVV 1-0, Cambuur L. - Volendam 2-1. Estoril. Mannen, 600.000 euro Kwartfi nales: Nalbandian (Arg) - Schalken (Ned/5) 6-4 6-4, Nieminen (Fin) - Safin (Rus/1) 4-6 7-5 6-3, Moya (Spa/3) - Mirnyi (WRu) 7-6 4-6 6-3, Meligeni (Bra) - Stepa- nek(Tsj)6-4 6-1. Halve finales: Nalbandi an - Moya, Meligeni - Nieminen. Dubbelspel, kwartfinales: Rikl/Schalken (Tsj/Ned) - Bowen/Fisher (VSt/Aus) 6-2 6-3. Halve finale: Kratzman/Aspelin (Aus/ Zwe) - Rikl/Schalken (Tsj/Ned) 7-5 2-5 su pertiebreak 10-8. Estoril. Vrouwen, 155.000 euro. Kwartfi nales: Bovina (Rus/8) - Dominguez Lino (Spa) 6-3 6-2, Safina (Rus) - Matevzic (Slv) 6-0 7-5, Barna (Dui) - Montolio (Spa/1) 6-4 7-6, Serna (Spa/4) - Pisnik (Slv) 6-2 6-0. MADRID - De Spaanse wielren ner José Maria Jimenez (31) lijdt aan een depressie, volgens zijn ploegleider Eusebio Unzué. Jimenez, vorig jaar winnaar van drie ritten in de Ronde van Spanje, zal voor onbepaalde tijd niet aan wedstrijden deelne men. Jimenez ontbrak deze week in de Ronde van Basken land. „Hij beleeft een moeilijke periode en wij ook", verklaarde Unzué. „Ik weet echt niet wan neer hij kan terugkeren in het peloton." Jimenez stopte enkele weken eerder met trainen en overwoog zijn loopbaan te beëindigen. Sinds enige tijd is hij in behan deling bij een psychiater. De ploegleiding van iBanesto re kent niet meer op hem voor de Tour de France en de Vuelta d'Espana. AFP FC Zwolle 31 20 7 4 67 58-31 RBC 31 20 5 6 65 73-35 Excelsior 30 18 7 5 61 66-29 ADODenHaag 31 18 7 6 61 51-31 Emmen 30 16 7 7 55 48-34 Cambuur L 31 14 6 11 48 46-36 Volendam 31 13 7 11 46 60-45 Heracles 31 13 5 13 44 48-48 Veendam 30 12 6 12 42 51-51 Dordr.'90 31 10 9 12 39 57-59 Haarlem 30 10 7 13 37 34-39 Telstar 30 9 9 12 36 46-44 Helmond Sp 30 7 13 10 34 30-42 MVV 31 8 7 16 31 42-56 VW 31 9 4 18 31 45-62 GA Eagles 30 7 9 14 30 40-55 Eindhoven 30 5 6 19 21 41-71 TOP 31 3 5 23 14 23-91 Wielrennen Ronde van Baskenland Vijfde etappe, eerste gedeelte, Villabona - Elgoibar: 1 Etxebarria (Spa) 96 km in 2.40.49, 2 Bayarri (Spa), 3. Boogerd (Ned), 4. Aitor Osa (Spa), 5. Evans (Aus), 6. Aerts (Bel), 7. Vinoukourov (Kaz), 8. Garzelli (Ita), 9. Rasmussen (Den), 10. Belli (Ita). Tweede gedeelt, tijdrit Elgoibar: 1Etxe barria 15,2 km in 24.54, 2. Bayarri (Spa) op 0.03,3. Boogerd 0.19,4. Mercado (Spa 0.20, 5. Noe (Ita) 0.21, 6. Aerts 0.24, 7. Vinokourov 0.26, 8. Rebellin (Ita) 0.40, 9. Garzelli 0.41,10. Aitor Osa 0.55. Eindklassement: 1 Aitor Osa 18 04.53,2. Etxebarria 2.36, 3 Bayarri 2.53, 4. Boo gerd 3.09, 5. Aerts 3 54, 6 Evans 3.55, 7. Vinokourov 4.07, 8 Noe 4.12, 9. Garzelli 4.22,10. Sanchez (Spa) 4.46. Circuit de la Sarthe. Vijfde etappe, An gers - Le Mans: 1. Strazzer (Ita) 171 km 4.33.43, 2. Leoni (Ita), 3. Polack (Dui), 4. Brochard (Fra), 5. McGee (Aus), 83. Blijle- vens (Ned) 6.03. Eindklassement. 1. Rous (Fra) 16.34.06, 2. McGee (Aus) 0.01, 3. Kasputis (Lit) 0 04, 4. Brochard 0.06, 5. Landis (VSt) 0.07, 53. Blijlevens 10.46. Hornu. GP Pino Cerami: 1. O'Bee (VSt) 186 km 4.18 00, 2 Bruylandts (Bel) 0.01, 3. Baguet (Bel) 0,10,4. Zinetti (Ita) 0.15,5. Bossoni (Ita). Voetbal Vriendschappelijk. Zaterdag: GPC Vlis singen - De Noormannen (14.30 uur). Zondag: RCS-Domburg (14.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21