Nieuw pand Hoornbeeck College PZC Verbazing over Belgische contracten CZ PZC Goesenaar onderscheiden Bewoners Goese Meer moeten grond inleveren Schadeclaim voor omrijden door tunnel kansloos Vasten uit protest tegen justitie bl7 Groter onderwijsaanbod dwingt school tot capaciteitsuitbreiding Brandje in modezaak Goes Diefstal uit auto's in Ovezande Jas gestolen uit sporthal Goes Stereo's weg uit winkel Vlissingen Schouwse drankrijder gesnapt Boetes voor Vlissinger Drank gestolen uit kantine Concert Vooruit Gewonden bij botsing vrijdag 12 april 2002 Bijeenkomst nierpatiënten GOES - Siem Buijs, oud-huis- arts te Goes en CDA-Tweede Kamerlid is morgen te gast bij de Nierpatiënten Vereniging Oosterschelde in Goes. Buijs gaat in op de wachtlijsten, de lange wachttijden voor nier transplantatie en het verschil met België. Het Kamerlid is gastspreker op een thema-dag van de vereni ging rond 'De Bloeddruk van de nierpatiënt' in Motel Goes. Tij dens de bijeenkomst geeft dr. Lavrïjssen een lezing en vertelt een apotheker over medicijnge bruik bij nierpatiënten. De bij eenkomst duurt van 10.00 tot 15.50 uur. doorlngrid Huibers GOES - De Goesenaar P. Sterrenburg (46) kreeg gistermiddag door burgemeester D. van der Zaag een lintje opgespeld. Hij ontving de ko ninklijke onderscheiding vanwege zijn (vrijwil ligerswerk als voorzitter van Racon, het gilde van Nautisch Verkeersdienstmedewerkers Ne derland. Onder de bezielende leiding van Sterrenburg groeide Racon de afgelopen tien jaar uit tot een wereldwijd gerespecteerde gesprekspartner Burgemeester Van der Zaag speldt P. Sterren burg het lintje op. foto Willem Mieras voor maritieme aangelegenheden. Als voorzit ter van Racon, een belangengroepering waar 450 nautisch verkeersmedewerkers bij aange sloten zijn, bezocht Sterrenburg symposia, ver zorgde hij lezingen en voerde hij veelvuldig overleg met andere organisaties in de maritieme wereld. Sterrenburg begon zijn carrière als stuurman op de grote handelsvaart. In 1987 trad hij in dienst van het ministerie van Verkeer en Waterstaat bij het Directoraat Scheepvaart en Maritieme Za ken. Van 1991 tot 1997 was Sterrenburg ver keersleider in de regio Scheldemond, daarna, van 1997 tot 2001 was hij hoofdverkeersleider bij de Scheepvaartdienst Westerschelde. Op dit moment is Sterrenburg werkzaam als nautisch adviseur bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland. doorlngrid Huibers GOES - De Goese vestiging van het Hoornbeeck College, een re formatorische school voor mid delbaar beroepsonderwijs, krijgt een nieuw gebouw. Deze zomer wordt het huidige school gebouw aan de Van Dusseldorp- straat gesloopt, zodat begin september op de vrijgekomen plek met nieuwbouw kan wor den begonnen. In het nieuwe gebouw is straks onder meer ruimte voor elf loka len, een ruime aula, een biblio theek en een mediatheek. Er wordt op dit moment uitgegaan van drie bouwlagen. Het huidi ge gebouw telt twee verdiepin gen. Om ruimte te creëren voor de nieuwbouw wil de school van de gemeente een aan het school plein grenzend stuk grond ko pen. Die koop is volgens locatie manager J. Kleppe 'op een ooi- na gevild'. Gevel Het nieuwe schoolgebouw krijgt aan de kant van de Oran- jeweg een half gebogen gevel. Evenwijdig aan de Van Dussel- dorpstraat verrijst straks een vrij strakke, rechte gevel. Het ontwerp van Architectenbu reau A. Bos Partners uit Baarn voorziet verder in een donkere steensoort en veel glas. De bovenste verdieping wordt gedeeltelijk uit een transparant materiaal opgetrokken. Het afgelopen jaar is de Goese vestiging van het Hoornbeeck College, een samenwerkings verband tussen scholen in Goes, Rotterdam, Amersfoort en Kampen, druk bezig geweest haar onderwijsaanbod te ver groten. Zo werd de opleiding ge zondheidszorg met een extra ni veau uitgebreid en biedt de school sinds kort ook een meao- opleiding (middelbaar econo misch en administratief onder wijs). Om de extra leerlingen te kun nen huisvesten, is begin vorig jaar een aantal noodlokalen op het terrein geplaatst. Daarin zal een gedeelte van de leerlingen ook tijdens de bouw van de nieuwe school kunnen worden opgevangen. Verder wordt op dit moment nog met de gemeen te onderhandeld over een loca tie voor nog meer noodlokalen. Die zijn nodig omdat de school volgend cursusjaar nog eens 120 extra leerlingen verwacht. „Het meao-onderwijs wordt verder uitgebreid"zegt Kleppe „En we beginnen met welzijns- onderwijs. Daarmee leiden we leerlingen op tot bijvoorbeeld onderwijsassistente." Uiteinde lijk denkt hij zo'n vierhonderd leerlingen te kunnen trekken. „Daar wordt met de nieuwbouw nu ook rekening mee gehou den." Het nieuwe gebouw zal in augustus 2003, bij de start van omwonenden van de school or- het schooljaar, in gebruik wor- ganiseert het Hoornbeeck Col den genomen. Speciaal voor lege woensdag 24 april een informatieavond, waar het ar chitectenbureau de plannen zal toelichten. Die bijeenkomst vindt plaats in de Oosterkerk aan de Bergweg en begint 's avonds om half acht. doorlngrid Huibers GOES - Enkele tientallen be woners van de wijk Het Goese Meer krijgen drie maanden de tijd om bestrating, bomen en planten van gemeentegrond te verwijderen. Gebeurt dat niet, dan zal de ge meente zelf aan de slag gaan. Overtreders krijgen vervolgens de rekening gepresenteerd. De gemeente is sinds afgelopen zomer officieel eigenaar van het openbare gebied, waaronder ook het openbaar groen, in het Goese Meer. Toen er recent een onderhoudsplan voor het groen in de wijk moest worden opge steld, bleek dat tientallen bewo ners zonder toestemming ge meentegrond in gebruik hebben genomen. De bewoners hebben onder meer bomen, planten en tuinat- tributen op gemeentegrond ge plaatst. Verder zijn er mensen die een stuk berm met hun oprit hebben meebestraat. Groenme- dewerkers van de gemeente hebben bij het maaien en andere onderhoudsklussen last van de obstakels. Medewerkers van de gemeente zullen binnenkort gaan contro leren of de kadastrale grenzen kloppen met de feitelijke situa tie. Waar dit niet het geval is, zal dat moeten worden gecorri geerd. De bewoners krijgen in eerste instantie drie maanden de tijd om de gebruikte gemeentegrond in de oorspronkelijke staat te brengen. Gebeurt dit niet, dan wordt er opgetreden. De gemeente is ove rigens niet van plan verzoeken om groenpercelen te kopen, hu ren of gebruiken in te willigen. Sager Al Qatil protesteerde gisteren voor de rechtbank in Middelburg tegen een uitspraak van de rechter. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Sager Al Qatil uitTerneu- zen protesteerde gisteren in Middelburg te gen zijn behandeling door justitie. Hij ver loor een rechtszaak, waardoor hij zijn kinderen nu twee jaar niet gezien heeft. Door voor de rechtbank te protesteren, wil hij aandacht krijgen voor zijn situatie. „Ze hebben mijn leven kapot gemaakt", zegt Al Qatil. 'Ze', dat zijn de officier van justitie, de politie en de rechters. Hij laat lit tekens zien: veroorzaakt door een politie hond toen hij ruim een maand geleden werd aangehouden. „Een ander hebben ze hele maal opgevreten", zegt hij verontwaardigd. Hij heeft een straatverbod gekregen. Hi] mag niet in de buurt van zijn ex komen. Dat hij haar toch heeft lastig gevallen, is niet waar, beweert Al Qatil. „Ik heb niemand ge- stalkt, daar is geen bewijs van." Uit protest tegen het optreden van politie en justitie heeft hij besloten een dag te vasten. Van een hongerstaking is vooralsnog geen sprake. „Dit is de eerste stap in mijn actie. Voor de rest vertel ik niets. Ik weet niet wat ik ga doen, misschien zit ik hier wel elke week." Hij voelt zich, als Palestijn met een Nederlands paspoort, onrecht aangedaan. „Ik ben twaalf jaar in Nederland. Ik wil ge lijkwaardig behandeld worden." Als hij zich echt opwindt, komt ook alle frustratie over zijn geboorteland eruit. Hij maakt van de gelegenheid gebruik om aan dacht te vragen voor de toestand in Israël. Mensen hebben geen idee wat zich echt af speelt in de bezette gebiedenvindt Al Qatil. „Het is niet makkelijk om Palestijn te zijn. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl doorWout Bareman TERNEUZEN - De Regionale Huisartsenvereniging Zeeuws- Vlaanderen plaatst vraagtekens bij de contracten die zorgverze keraar CZ momenteel afsluit met enkele tientallen Belgische huisartsen in de grensstreek. De CZ Groep (met vestigingen in onder meer Tilburg en Goes) ging eerder al in zee met vijftien 'grensartsen' en staat nu op het punt contracten met nog eens elf Vlaamse huisartsen af te slui ten. Voorzitter J. de Meijer van de Huisartsenvereniging Zeeuws- Vlaanderen is verbaasd over de actie van CZ. „Ik zou er nog be grip voor kunnen opbrengen als we hier met een chronisch tekort aan huisartsen zouden zitten, maar dat is absoluut niet het ge val. Ik vraag me echt af wat de zorgverzekeraar hiermee pro beert te bereiken. En wat de in zet van Vlaamse huisartsen be treft: in Zeeuws-Vlaanderen zelf zijn er al geruime tijd ver schillende actief. Ze zijn onder meer werkzaam in praktijken in Sluis. Aardenburg, IJzendijke en Sluiskil." De Meijer is van plan de zaak aan te kaarten bij zijn collega's in het district Zee land. Ook de andere zorgverzekaar in de streek, OZ (Breda en Goes), geeft fondspatiënten toestem ming een huisarts net over de grens te raadplegen. Volgens een woordvoerder van CZ zijn inmiddels contracten afgeslo ten met Vlaamse huisartsen 'van Maldegem via Watervliet, Stekene, De Klinge, Kieldrecht en Baarle-Hertog tot in Maas tricht'. „We spelen daarmee in op de be hoefte, die bij onze cliënten blijkt te bestaan. We hebben in middels zo'n driehonderd ver zoeken van verzekerden en hun gezin gehonoreerd. Logisch toch. als je bedenkt dat je als be woner van de grensstreek in veel gevallen vaak al een arts vindt op een steenworp van de grens. Het wordt hoog tijd dat de gren zen ook wat dat betreft verva gen." Met de grensartsen wordt een contract afgesloten dat voorziet in een vergoeding op jaarbasis. „En dat mag het dus niet zo zijn dat de patiënten door de week naar de Vlaamse huisarts stap pen en in het weekeinde terecht komen bij de Nederlandse weekendarts. Het is een kwestie van én de lusten én de lasten. Daarover zijn heel goede af spraken gemaakt." Procedure De Vlaamse artsen moeten eerst de Nederlandse registratiepro cedure doorlopen; ze moeten GOES - Kortsluiting in de bedrading in het plafond bij Van Westen Mannenmode aan de Lange Vorststraat in Goes heeft gistermorgen rond een uur of elf tot een klein brandje geleid. De schade is beperkt gebleven tot de elektrische bedrading. Rook- en waterschade liep de winkel niet op. De brandweer Goes rukte - omdat het om een melding in de moeilijk bereik bare binnenstad ging - uit met veertien man, de ladderauto en twee tankautospuiten. Na een gat in het plafond te hebben gezaagd, kon de brand worden geblust. OVEZANDE - In de Oud Ovezandseweg en de Strobbelhoek- straat in Ovezande werden in de nacht van woensdag op don derdag twee personenauto's opengebroken waaruit de auto- radio/cd-speler werd weggenomen. De waarde van de apparaten bedraagt enkele honderden eu- GOES - In een sportcomplex aan de Zwembadweg in Goes is gisteren tussen 12.15 een 14.30 een jas gestolen. De jas, met daarin een gsm, sleutels, een portemonnee met persoonlijke papieren en enkele tientallen euro's, heeft een waarde van meer dan honderd euro. VLISSINGEN - Uit een winkelpand in de Spuistraat in Vlis singen zijn gisteren tussen de middag drie stereocombinaties gestolen. De totale waarde van de apparaten bedraagt enkele duizenden euro's. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Willemsweg in Schoondijke werd donderdag om 14.50 uur een 56-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede betrapt op rijden onder invloed. Hij had bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Er werd proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van vijf uur. VLISSINGEN-Een 30-jarige Vlissinger heeft in de nacht van woensdag op donderdag twee processen-verbaal gekregen. De man werd aangehouden op de Prins Hendrikweg in Vlis singen. Hij bleek 3,5 maal de toegestane hoeveelheid gedronken te hebben. Bovendien gaf hij bij zijn aanhouding een valse naam op. VLISSINGEN - Uit een kantine van een sportvereniging aan het Baskenburgplein in Vlissingen is in de nacht van woens dag op donderdag een hoeveelheid drank weggenomen. De daders forceerden de toegang en namen verschillende soorten drank mee. De waarde is niet bekend. Diezelfde nacht sloegen onbekenden hun slag bij een café in Goes. Aan de achterzijde van de horecagelegenheid in de Lange Kerkstraat namen ze negen kratten frisdrank, 26 pak ken chocolademelk en 24 pakken vruchtensap weg. Hier beliep de schade aan gestolen spullen enkele honderden voldoen aan de Nederlandse wetgeving. De eerste vijftien hebben dat traject al achter de rug, de procedure voor de vol gende elf loopt nog. CZ en OZ zijn al langer actief over de grens. Eerder werden contrac ten afgesloten met tal van zie kenhuizen en dat aantal groeit gestaag. Op die manier wordt ook gepoogd de wachtlijsten voor Nederlandse specialisti sche hulp te omzeilen. i '1 1 -k li' - a* - ■- door Sheila van Doorsselaer HULST - Het claimen van zoge naamde omreisschade bij de provincie door langere en duur dere reistrajecten vanwege het verdwijnen van de veerverbin- ding Perkpolder-Kruiningen, is helemaal niet mogelijk. Dit stelt A. Nieuwenhuizen, voorlicht ster van de provincie. Hulstenaar A. Broekmans, die enkele maanden geleden een eenmansactie begon voor de in voering van een fiets-voetveer na het openstellen van de Wes- terscheldetunnel, stelt dat het claimen van extra gemaakte reiskosten mogelijk is. Hij zegt dat gedupeerde reizigers even veel rechten hebben als een boer die omrijschade vergoed krijgt als hij door toedoen van de over heid wordt gescheiden van zijn land. Nieuwenhuizen helpt hem uit de droom. „Leuk bedacht, maar het kan niet Een boer krijgt zijn omrijschade op basis van het bestemmingsplan. Zo ook de boeren die grond hebben op de plaats waar nu de wegen van en naar de tunnel worden aange legd. Willekeurige burgers ko men niet voor een dergelijke regeling in aanmerking. De mensen die gedupeerd waren omdat er nog géén tunnel lag, hebben we toch ook niet hoeven uitbetalen?" WAARDE - Muziekvereniging Vooruit uit Waarde houdt zater dag 20 april haar jaarlijkse uit voering in het dorpshuis. Fanfare en drumband presente ren een show met het thema Top of the Pops, met populaire mu ziek vanaf de jaren zestig tot dit jaar. De fanfare staat onder lei ding Mathieu van Duiven en de drumband onder leiding van de Dries Weber. Medewerkers zijn Peter Reinders, Janvier Dance- Masters en dj Marco. Het con cert begint om 19.30 uur. Advertentie Kees den Herder Interieurslyling Walcheren www.keesdenherder.nl NISSE - Twee automobilisten uit de gemeente Borsele zijn gis terochtend even voor half twaalf gewond geraakt bij een kop-staartbotsing in Nisse. Een 28-jarige bestuurster reed over de Kruiningenpolderweg in de richting van Ovezande. Toen ze linksaf wilde richting de Stelse- dijk, sorteerde de vrouw voor en stopte ze in verband met het te gemoetkomend verkeer. Een 40-jarige automobiliste die achter haar reed, zag dit te laat en botste op haar voorgangster. Beide vrouwen zijn met onbe kend letsel naar het ziekenhuis overgebracht. De auto's raakten allebei flink beschadigd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31