Jive viel altijd buiten de boot Dan verzin ik ook iets 11 Ruim een uur lang pure fun Meer dan een tussendoortje Echte rock-'n-roll overheerst Young reutelt maar door Het gaat goed met Jive Jones. Zijn single Me, Myself and. I staat op num mer 42 in de Mega top 100, de clip komt vaak voorbij bij TMF en morgenavond speelt Jones bij de uitreiking van de TMF Awards. Multitalent Ji ve Jones (26) geniet van alle aandacht voor zijn muziek en persoon. „Net als iedere andere artiest", zegt hij„Al leen kom ik daar eerlijk voor uit." Donkerpaarse nagellak, een kinky kapsel, hier en daar een tatoeage en vooral een stra lende blik: Jive Jones. Zijn po pulariteit in Amerika kwam in een stroomversnelling toen hij zichzelf voor het eerst als so loartiest liet horen. Jive Jones heeft namelijk al meerdere we reldhits op zijn naam staan. De doorbraaksingle 'Candy' van tienerster Mandy Moore kwam van zijn hand, net als Anasta- cia's soulplaat 'Cowboys and Kisses'. Zelfs metalband Bioha- zard wist hij te verbazen met zijn bijdrage. Sinds Prince is een artiest/pro ducer niet meer zo vernieuwend bezig geweest. Het is een van de reacties die Jive Jones tegen woordig in z'n zak kan steken. „En daar ben ik zo blij mee", roept hij met de handen in de lucht uit. „Een van mijn favo riete albums is Purple Rain. Geen enkel nummer is hetzelf de. In het begin was deze muziek voor veel mensen moeilijk te verteren, maar toen ze eenmaal gewend waren, beseften ze wat een geniaal album het was.Jive hoopt met zijn solodebuut Me, Myself and I hetzelfde te berei ken. Het album is dan ook even wennen, maar in ieder geval geen saaie luisterervaring. „Mijn nummers hebben zoveel verschillende elementen. Jaren zestig rock, rap-elementen uit de jaren tachtig, funkelemen- ten, Prince-achtige geluiden, ga maar door." Jive Jones is zichtbaar bevlogen in zijn werk. Het begon voor Ji ve allemaal, toen hij op zijn ze ventiende zijn tas pakte en weg vluchtte van de plek waar hij opgroeide, een klein plaatsje in Zuid-Florida. Altijd aan de kant gezet door leeftijdsgeno ten vanwege zijn 'gemengde ras', had hij lang genoeg geïso leerd geleefd. „Ik probeerde al tijd wel ergens in te passen, maar ik was niet zwart genoeg, ik was niet wit genoeg, en viel altijd buiten de boot." Boven dien deden zijn ouders hier nog een schepje bovenop. „Op school was ik de rare vogel, doordat mijn ouders wilden dat ik me alleen maar op mijn cijfers en sportprestaties concentreer de. Zelfs toen iedereen aan het feesten was in de laatste vakan tie als middelbare scholier, moest ik vooruitwerken en stu deren. Wat de anderen deden kon mijn ouders niets schelen: of je gaat studeren, of je gaat werken!" Maar de carrière die Jive Jones voor ogen had, daar moesten ze niets van weten. „Hoe haal je het in je zelfingenomen hoofd dat jij, van die miljoenen men sen die dat willen, zo speciaal bent dat je het gaat maken? Het gaat je NOOIT lukken!citeert Stephen en David Dewaele zijn de frontmannen van de Belgische gitaarband Soulwax. De heren leggen zich tegen woordig echter toe op het dj 'en en bootleggen. Als de Flying Dewaele Brothers brachten ze met hun eclectische dj-sets, waarin veertig jaren popmuziek op verrassende wij ze aan elkaar worden gebreid, al menig Europees festivalpubliek in extase. Als 2 Many Dj's ko men ze nu met het mixalbum As Heard On Radio Soulwax Pt. 2. Daarop gaan ze met twee pla- tenspelers én een pc hun platen collectie te lijf. Het levert niet alleen onwaarschijnlijke, naad loze mixen van pop, rock en techno op, maar ook briljante 'mash-ups'. Zo doet Basement Jaxx het met Emerson, Lake Palmer, Salt 'n Pepa met The Stooges en 10 CC met Destiny's Child. Vijfen zestig minuten pure fun. Rob Broere 2 Many Dj's - As Heard On Radio Soulwax Pt. 2 (Pias) hij zijn vader. Op een beetje ou derlijke steun kon de getalen teerde Jive dus niet rekenen. Hij pakte zijn spullen en liet zijn jeugd voorgoed achter zich met één voornemen: hij ging het ma ken. „Ik zou nog liever doodgaan dan dat mijn vader gelijk zou krij gen. Bovendien ontdekte ik dat het toch niets uitmaakte. Je ou ders zijn gewoon twee mensen die je kent, maar verder moetje het zelf doen. Vanaf nu was het mijn leven, me myself and I, en ik voelde dat ik dit met mijn le ven en talenten wilde doen. Uit eindelijk kwam ik in New York terecht." Toch geeft Jive ook toe dat juist die manier van opgroeien zijn karakter, wilskracht en zelfs zijn muzikaliteit heeft bepaald. „Tegenslag voedt creativiteit, daar geloof ik heilig in. Met elke uitdaging zie ik mezelf creatie ver worden en dichter bij mijn doel komen. Negatieve erva ring? Dan denk ik: cool, hier leer ik weer van en dat maakt me straks alleen maar sterker als artiest." Het album Me, Myself and laat dezelfde variatie horen. Som mige nummers hebben het ge luid van de nieuwere punk bands van vandaag. Met als grote verschil dat Jive Jones in zijn eentje de band vormt. Hij speelt alle instrumenten. „Zo is het steeds gegaan: ik kan geen band vinden, dus moet ik de in strumenten zelf maar leren spe len. Ik kan geen producer voor m'n muziek vinden, dus moet ik het vak zelf maar leren. En ach teraf gezien is het natuurlijk al leen maar goed geweest." Jive Jones denkt zelfs dat hij zonder deze nieuwe uitdagingen geen leven zou hebben. „Ik geloof in dingen kunnen be reiken, en als je daar eenmaal bent, dan wil je weer meer. Ik moet altijd een nieuw doel in het vooruitzicht hebben. Als ik dat niet had, zat ik nu onderuitge zakt in mijn pyjama op de bank MTV te kijken. Brrrrrr." Kyra Goede Het album Me, Myself and I ligt naar verwachting komende zo mer in de winkel.Meer informa tie: www.jivejones.com. Bijna negen minuten duurt het nummer 'Goin' Home', het enige nummer op Are You Passionate? dat Neil Young op nam met zijn vaste begelei dingsband Crazy Horse. Een minuut of drie, vier is het inte ressant, daarna reutelt het num mer nog een eindje door. Helaas staan er meer van dergelijke niemendalletjes op de nieuwe Young, die bovendien verpakt is in een ronduit lelijk hoesje. Echt imponeren doet de oude meester slechts in één nummer, 'Let's Roll'. Dat waren de laatste woorden van Todd Beamer, een 32-jarige passagier van het ge kaapte vliegtuig dat op 11 sep tember neerstortte in Pennsyl vania. 'Let's roll for justice, let's roll for truth, let's not let our children, grow up fearful in their youth', zingt Neil Young gepassioneerd. Die passie is in de overige nummers helaas ver te zoeken. Martin Groenewold Neil Young - Are You Passiona te? (Reprise Records) vrijdag 12 april 2002 Jive Jones: „Tegenslag voedt creativiteit, daar geloof ik heilig in." Explosieve rock-'n-roll met een verknipte blues-tic. Dat was The Jon Spencer Blues Ex plosion op platen als Orange en Now I got Worry. De laatste twee albums, Acme en (in mindere mate) Acme-plus, waren zwoe ler en toegankelijker, met een sterke soul en hiphop-invloed. Plastic Fang, de negende plaat van het basloze trio. laat beide kanten horen. Het begint over donderend, Spencer is weer de oude smerige schreeuwende rock-'n-rollman. Alleen is de productie meer Acme-stijl, hel der en minder hoekig. De oor spronkelijke gekte is zeker afge zwakt, en halverwege neemt Spencer gas terug in (soms iets te) lang uitgesponnen groovy nummers. Toch overheerst de pure rock-'n-roll. En als die ge speeld wordt met de typische Blues Explosion-passie, met Spencers ultieme rock-'n-roll- stem en onmiskenbare gitaarge luid, dan is dat weliswaar niet meer verrassend of vernieu wend, maar nog altijd verbluf fend goed. Maaike Borst The Jon Spencer Blues Explosi on - Plastic Fang (Mute/Pias) Laura Fygi Zangeres Laura Fygi geeft mor genavond een theaterconcert in het Scheldetheater in Terneu- zen. Het concert is gebaseerd op haar laatste cd Change, maar omvat ook werk van voorgaan de cd's en een aantal covers. Laura Fygi wordt begeleid door Hans Vroomans (toetsen), Mar cel Serierse (drums), Koos Se- rierse (bas), Maarten van der Grinten (gitaar), de uit Zeeuws- Vlaanderen afkomstige Jan Me nu (sax) en Mirjam van Dam (backing vocals/toetsen). Het concert begint om 20.00 uur. Sjaak Bral De cabaretier Sjaak Bral brengt morgenavond in Den Dullaert in Hulst zijn programma Hur ken in de berm. De Hagenaar voert het publiek mee langs groot en klein vakantieleed. Aanvang 20.00 uur. Bolder Plante Het cabaretduo Bolder Plante brengt morgenavond de voor stelling Bigger, Better, Bolder Plante in het Scheldetheater in Terneuzen. Audry Bolder en Victorine Plante doen in dit nieuwe programma alles zelf, ook de stunts. Aanvang 20.30 uur. Julian Sas Band De Julian Sas Band geeft mor genavond een concert in Podi um 't Beest in Goes. Julian Sas is een Nederlandse gitaarheld en bluesman in hart en nieren. Zijn grote voorbeeld is Rory Gal lagher. Het concert begint om 21.00 uur. Fishpot Fishpot, een project van Ham mond-organist N ico Barendsen is morgenavond te beluisteren in De Piek in Vlissingen. Aan het project werken onder anderen mee zangeres Miss Bee (front vrouw van Beeswamp), gitarist Wouter Planteijdt en bassist Thijs Vermeulen (beiden van Sjakoen percussionist Rudi de Graaf (Gotcha!). De muziek wordt omschreven als Voodoo Funk. Aanvang 22.00 uur. Powerplay Powerplay geeft zondag een concert in café 't Schutershof in Middelburg. Het draait hierbij vooral om gi tarist/zanger Jan van der Meij die ook nummers schreef voor onder anderen Dilana Smith, Frederique Spigt en Manuela Kemp. Het concert begint om 17.00 uur. Zoals zoveel Amerikaanse bands geniet ook My Mor ning Jacket eigenlijk alleen in Nederland enige bekendheid. Het debuut The Tennessee Fire van drie jaar geleden veroor zaakte hier zelfs een bescheiden hype. Na opvolger At Dawn is er nu Chocolate And Ice. Een EP weliswaar, maar met zes num mers in veertig minuten toch veel meer dan een tussendoor tje. De stem van Jim James roept nog steeds die van Neil Young in herinnering en muzikaal zoekt de tot vijftal uitgegroeide band uit Louisville, Kentucky, het vertrouwd in het neerzetten van lang uitgesponnen, dromerige en landerige sfeertjes. Soms neemt ze daar erg veel tijd voor zoals in 'Cobra', dat uit meerde re onsamenhangende stukken bestaat en waarin de bas en drums bij vlagen zelfs naar dub neigen. Intrigerend, maar wel vrijblijvend. Gelukkig bevat de cd ook een aantal pure country- miniatuurtjes als 'Sooner'. Grensverleggende Americana van een charmante band die dit keer niet rockt. Peter van der Heide My Morning Jacket - Chocolate And Ice (Shingle Street/Kon- kurrent) Met de moed in de schoenen sloffen we naar het volgen de schilderij. Als we ook hier weer plaats nemen in een halve cirkel worden we bruut opge schrikt uit onze gedachten, die op dat moment waarschijnlijk interessanter zijn dan die eeu wige schilderijen. „Is jullie niet verteld datje hier geen kauw gom mag kauwenDe me- vrouw-van-de-oude-stempel kijkt ons kringetje nauwlettend rond. „Zo lijkt het net ofilc een stelletje herkauwende koeien les geef!" Verontwaardigd kijken we elkaar aan. Net of we als klei ne kleutertjes de schilderijen komen versieren met plukjes kauwgom Nog ongeïnteresseerder dan we al waren, schuifelen we door het museum. Na ellenlange verha len over oninteressante schilde rijen komen we in de buurt van dat waar het ons toch nog een beetje om te doen was: de zaal van Mondriaan. Als we weer plaatsnemen, kijkt de vrouw het kringetje rond, nog nijdiger dan eerst. Kom eens een beetje dichterbij staan, zo lijkt het net of ik zwemles sta te geven." Als toe vervolgens een stapje naar voren hebben gedaan, dreunt ze een verhaal op over de JTtaatée rood-geel-blauwe blokjes van Mondriaan. Dus dat is hem nu. Mijn vriendin en ik bekijken de Victorian Boogie Woogie eens goed. Het schilderij dat uitslui tend uit blokjes en streepjes be staat, zit verder ook nog onder de plakkertjes in verschillende kleuren. „Omdat hij nog geen keus kon maken welke kleur hij zou gaan gebruiken", legt de strenge mevrouw uit' Er wordt dus zo'n 80 miljoen gidden neergeteld voor een stuk papier met stickertjes die sterk doen denken aan pleisters. Aan gezien de eerder beschreven vrouw denkt dat deze ongeïnte resseerde herkauwende koeien, die bovendien in 4 VWO zitten, maar volgens haar de zwemles nog niet ontgroeid zijn, ook nog achteraan in de rij stonden toen de hersens werden uitgedeeld, besluit ik het tegendeel maar eens te gaan bewijzen door een 'intelligente' vraag te stellen „Eh.mevrouw.begin ik als de groep al weer op het punt van vertrekken staat, „waarom is dit nu eigenlijk kunst?" M'n klasgenootjes kijken me kwaad aan, zo duurt het alleen nog maar langer! „Ik bedoel, zoiets kan ik ook nog wel maken hoor. „Nee, dat kan je niet", bijt ze me toe. „Welles! Ik heb de Victorian Boogie Woogie nagemaakt en ik had er een acht voor!" reageer ik verontwaardigd. De vrouw be weert bij hoog en laag dat ik geen blokjes kan tekenen als Mondriaan deed en slaat een nieuwe weg in met haar verhaal: „Er zit namelijk een gedachte achter." Mijn medescholieren zijn nu in alle staten, omdat er ongetwijfeld nog een heel ver haal zal volgen. „Dus als ik blokjes ga tekenen en er een ver haal bij verzin, is het kunst?" „Neehee." Na een verhaal over Mondriaan die de hele wereld in balans wilde hebben en daarom de groene steel van tulpen wit ging schilderen, vervolgen we onze weg door het museum. Ik verbaas me nog steeds over die schilderijen, geschilderd door in mijn ogen een gek, zo kostbaar dat het hele voedsel probleem ermee opgelost kan worden. Ik denk dat ik toch ook maar eens een verhaaltje ga ver zinnen bij mijn knutselwerk jes... Maaike Wijnstra 5. Anastacia - Freak Of Nature 16) 6. Jennifer Lopez - J To Tha L-0 (10) 7. Enrique Iglesias - Escape (5) 8. Acda En De Munnik - Trilogie (43) 9. Blof - Blauwe Ruis (9) 10. Alanis Morissette - Under Rug Swept (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11