Rotonde Westkade onder de loep PZC PZC Sasse commissie is lichtelijk onpasselijk van problemen RIO Fracties stemmen in met regeling voor markante torens mbb WU nf, Canisius en Ark naar kampioenschap Snel voorschot gewenst voor asbestslachtoffers Plaggen voor nieuw natuurgebiedje aan Blomweg Clinge 17 Sas van Gent zoekt naar oplossing dichtslibben weg bij open brug Dronken overvaller bestraft Diefstal uit auto in Sint Jansteen Sleutelbos gestolen in horecapand VVV-steunpunt in fietsenzaak Scholieren schaken om titel Hansweert krijgt pinautomaat Waarschuwing voor pincode-truc Stekjesmarkt Uitje voor ouderen Wedstrijd windhonden op Axelse Vlakte agenda donderdag 11 april 2002 Hoor Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent bekijkt aanvul lende maatregelen om te voor komen dat de rotonde die de Westkade verbindt met de weg richting de brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen, volle dig dichtslibt bij grote drukte. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens de evaluatie van het functioneren van de rotonde op een bijeenkomst in het gemeen tehuis aan de Westkade. De problemen doen zich vooral voor tijdens de spitsuren in combinatie met een gestremde brug over het kanaal. Verschil lende bezoekers van de evalua tiebijeenkomst, waaronder de gemeenteraadsleden M. Spar- reboom-Dupain, J. Doorns en M. Weemaes en bewoners van de MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jari- ge inwoner van Terneuzen vijftien maanden gevan genisstraf opgelegd, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De Terneuzenaar had op 15 december vorig jaar in een dronkemansbui twee willekeurige slachtoffers overvallen en geld afge perst. Hij had nog een re kening te vereffenen met een Duitse jongen. Hij verkeerde in de veronder stelling dat de Duitser nog op hetzelfde adres in cle Terneuzense binnenstad woonde. Toen hij echter het huis binnendrong bleek dat er twee vreemde mensen woonden. Deson danks zette hij zijn actie door en dwong hij de (on schuldige) slachtoffers onder bedreiging van een mes geld voor hem te pin nen. Westkade en de Westsluis stel den vast dat veel weggebruikers geen gebruik maken van de in- voegstrook op het weggedeelte richting brug. Bewoner D. Oldenhof van de Westsluis stelde namens alle be woners van die straat in een brief vast, dat de auto's vaak zelfs naast elkaar op de rotonde gaan staan wachten. 'Ondanks de borden die wijzen op de extra opgaande baan'. Dat leidt vol gens Oldenhof geregeld tot vreemde capriolen van onge duldige automobilisten die uit de richting van Sluiskil aan ko men rijden. „Ze gaan aan de lin kerkant van de tussenstroken naar de rotonde om zo het Bol werk in te kunnen rijden." De suggestie werd gisteravond geopperd om een signalering op de Westkade aan te brengen om tijdig kenbaar te maken dat de brug over het kanaal gestremd is Wethouder R. Noët vond dat weliswaar een goed idee, maar waarschuwde ervoor dat aan een dergelijk systeem een fors prijskaartje hangt. De twijfels bij een aantal bezoe kers van de bijeenkomst of het verkeer er wel zoveel veiliger op is geworden met de rotonde en de wegversmallingen op de Westkade, waren" volgens de wethouder ongegrond. „De snelheid is wel degelijk aan zienlijk gereduceerd en tot op heden zijn er ook nog geen onge lukken op de Westkade ge beurd", aldus Noët. Geluidshinder Enkele bewoners drongen er verder bij de gemeente nog eens op aan om haast te maken met het beloofde onderzoek naar de geluidshinder als gevolg van de verkeersmaatregelen. In eerste instantie zegde de gemeente toe dat onderzoek al eind vorig jaar te laten uitvoeren. Dat werd la ter uitgesteld tot na carnaval. „Het is inmiddels al weer ruim in april en het ziet er naar uit dat het wel mei zal worden, voordat we hier iets van kunnen verne men". aldus Westsluisbewoner Oldenhof. Hij kreeg de toezeg ging dat het geluidsonderzoek en eventuele isolerende maatre gelen aan woningen die daar uit voortvloeien, zo snel mogelijk worden opgepakt. De nieuwe verkeerssituatie bij de rotonde voor de brug van Sas van Gent. foto Charles Strijd door René Hoonhorst SAS VAN GENT - M. Sparre- boom-Dupain (WD) wordt 'lichtelijk onpasselijk* van de voortdurende problemen bij het Regionaal Indicatie Or gaan (RIO) Zeeuwsch-Vlaan- deren. De liberale bleek daar mee het gevoelen van de voltallige welzijnscommissie goed te verwoorden. De Sasse politici hebben hun buik vol van alle landelijke plannen voor vorming van 'ro buuste RIO's'. De gemeenten moeten telkens meer geld ver strekken terwijl de wachtlijs- ten elk jaar langer worden en er steeds minder mensen lijken te worden geholpen. „Laat ze eindelijk eens aan het werk gaan in plaats van steeds nieuwe bestuursstructuren te verzinnen", luidde de harte- kreet van Sparreboom. Haar mede-commissieleden bleken het geheel met haar eens te zijn. Alleen wethouder E Spuesens hield zich op de vlakte. Zij wees er - ten overvloede, lieten de commissieleden weten - op dat de gemeenten niet aan lan delijk beleid voorbij kunnen gaan. Maar de commissieleden konden het niet laten toch nog eens te ageren tegen de in hun ogen belachelijke werkwijzen van het indicatie-orgaan. Hoewel het rijksbeleid uitgaat van één RIO voor heel Zee land, een standpunt waar Zeeuws-Vlaanderen een half jaar geleden achter leek te staan, riep Sparreboom op tot het opnieuw vaststellen van een regionale koers. Ze vreest dat instelling van een provin ciaal RIO er toe leidt dat er nog meer miscommunicatie plaatsvindt, waardoor de daadwerkelijke hulpverle ning nog verder achteruit zal hollen. SINT JANSTEEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een geparkeerde auto aan de Geslechtendijk in Sint Jansteen. Uit de auto werd de geluidsapparatuur alsme de een paar cd's en een zonnebril weggenomen. De waarde hiervan bedraagt een paar honderd euro. TERNEUZEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in een horecapand aan de Noordstraat in Terneuzen. Voor zover bekend werd alleen een sleutelbos weggenomen. De inbraakschade is niet bekend. RETRANCHEMENT - Tiessens Tweewielerverhuur in de Zwinstraat is het nieuwe steunpunt voor de VW Zeeuws- Vlaanderen in Retranchement. Bij het steunpunt kunnen toe risten, dagjesmensen en streekbewoners algemene informa tie verkrijgen. Daarnaast worden er brochures, evenemen tenkalenders, autoroutemappen, fiets- en wandelkaarten verkocht. Van 19 mei (Pinksteren) tot het eind van de zomer vakantie en tijdens de herfstvakantie is de VW-folderpost van 9.00 tot 17.30 uur geopend. Buiten de drukste vakantie periodes gelden aangepaste tijden. AARDENBURG - Drie schakers van de Vorsterman van Oy- enschool bleken gisteren te sterk voor de concurrenten van Op Dreef tijdens de Aardenburgse schoolschaakkampioen- schappen. Alex Pielaet (groep 8) won met 6,5 punt uit zeven wedstrijden. Klasgenoot Nino Bellengé werd tweede met 6 punten en Leon de Zwart (groep 7) belandde op de derde plaats met 5,5 punt. Twee leerlingen van groep 7 van Op Dreef - Dimitri de Bruyckere en Jordy Thilleman, die beiden 5 pun ten haalden - veroverden de vierde en vijfde stek in het wed- stnjdveld van 31 deelnemers. HANSWEERT - De kans is groot dat ook Hansweertenaren binnenkort in hun eigen dorp geld kunnen pinnen. Op aan dringen van de dorpsraad onderzoekt de Rabobank de moge lijkheid om bij de vestiging in Hansweert een geldautomaat te openen. Een woordvoerder van de Rabobank benadrukt dat het nog niet voor honderd procent zeker is, maar volgens hem is de kans dat de automaat er komt groter dan de kans dat hij er niet komt. Er moet onder meer nog worden onderzocht of de pinautomaat ingepast kan worden in het Hansweertse kan toor. Voorzitter A. Kortlever de dorpsraad is blij met het initi atief van de Rabobank. Volgens hem is dat er mede gekomen dankzij de constante druk van de dorpsraad. Kortlever heeft de Rabobank al voorgesteld om de opening, mocht de pinau tomaat er komen, een officieel tintje te geven. De voorzitter wil zelf de allereerste biljetten graag uit de automaat halen. VLISSINGEN - De politie heeft de afgelopen weken diverse meldingen en aangiften ontvangen van mensen die telefo nisch benaderd zijn door mensen die zogenaamd namens de bank of postbank belden. Hen werd gevraagd om telefonisch, ter verificatie, de pincode door te geven. Dit zou nodig zijn omdat de benaderden een nieuwe pas aangevraagd of ontvan gen hebben. De politie waarschuwt, in geen geval de pincode door te geven. Banken informeren nooit telefonisch naar een pincode. door Euqène Verstraeten AXEL - De Axelse gemeente raadsfracties stemmen in met de aangepaste regeling voor een subsidie voor de restauratie van kerktorens, zoals die nu door de burgemeester en wethouders is gepresenteerd. Enkel de VVD- fractie wil nog enige bedenktijd en zal haar standpunt tijdens de raadvergadering kenbaar ma ken. Volgens de regeling komen 'beeldbepalende' torens in aan merking voor een gemeentelijke bijdrage van 20 procent in de bouwkosten, met een maximum van 50.000 euro. Vorige maand vond het college dat de kerkto ren in Koewacht en die van de rooms katholieke kerk en de hervormde kerk in Axel het stempel 'beeldbepalend' ver dienen. Vertegenwoordigers van de gereformeerde kerk in de Kerkstraat betoogden vorige maand in de commissie Sociale Zaken. Welzijn en Onderwijs echter dat ook hun kerk zeker REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Sheila van Doorsselaer Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl V ,ir.' A-Lf-w* 'r beeldbepalend is. B en W heb ben dat nu overgenomen en zo doende kon gisteren in de com missie ook J. Dieleman namens de ChristenUnie met de regeling instemmen. Wethouder J. van Schaik be toogde dat er binnen het college heel wat gepraat is over de to renregeling. „Een belangrijk punt daarbij is dat een besluit dat we nu nemen straks ook door werkt naar de nieuwe ge meente", aldus Van Schaik. Het voorstel van het college is dan ook om het bij de nu op het lijstje gezette torens te houden en dat er commissie van deskundigen komt die dan vanaf volgend jaar eventuele volgende verzoeken vanuit de nieuwe gemeente op het criterium beeldbepalend zal beoordelen. P. Apers (WD) zei het daar niet mee eens te zijn. „Iedere toren is vanuit een bepaald punt beke ken wel beeldbepalend", stelde hij. „Dus haal dat begrip er uit. Van ons mag iedere toren onder die regeling vallen." Apers had uitgerekend dat de nieuwe ge meente straks alles bij elkaar een stuk of dertig kerktorens telt. „Die verzoeken komen na tuurlijk gespreid over een aan taljaren. Laat het er nou gemid deld eens twee per jaar zijn. Dat moet voor een gemeente met 50.000 inwoners toch geen zwa re last zijn." Volgens Van Schaik zijn er ech ter veel meer torens. „Dus wij denken dat het te ver gaat om de regeling te laten gelden voor alle torens Dieleman zei een com missie van 'wijze mannen' ook 'een beetje flauwekul' te vinden. Verder betwijfelde hij of de fu siepartners alle uitgaven die niet in de begroting staan wel met elkaar bespreken, zoals Van Schaik zei. Dieleman wees er op dat burgemeester R. Barbe van Terneuzen deze week Biervliet een subsidie in het vooruitzicht heeft gesteld voor de glas-in- lood ramen van de kerk. „Dan denk ik dat alle andere glas-in- lood ramen in de nieuwe ge meente ook voor een subsidie in aanmerking komen", betoogde hij. ZAAMSLAG - Op de Irisschool in Zaamslag wordt zaterdag 20 april een stekjesmarkt en een kleding- en speelgoedbeurs ge houden. De verkooprhorgen duurt van 9.30 tot 11.30 uur ■HH Basisscholen Heidepoort uit Heikant en De Ark uit Hulst voetballen op sportpark 't Sas in Sas van Gent. foto Charles Strijd doorEdy de Witte SAS VAN GENT - Het jongensteam van Ca nisius uit Zuiddorpe en de meisjes van de Ark uit Hulst hebben zich gisteren vanuit het rayon Hulst geplaatst voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap basis schoolvoetbal voor zeventallen. Deze titelstrijd wordt voor de jongens op woensdag 15 mei in Oostburg geleverd. De meisjesploegen treden diezelfde dag in Westkapelle aan. Op sportpark 't Sas in Sas van Gent kwamen tien jongensteams in twee poules voor deze finale ronde in actie. Canisius greep de overwinning in poule A met tien punten. Als tweede eindigde de Valckeburcht uit Sas van Gent met negen punten. De confrontatie tussen beide teams werd door de jongens uit Zuiddorpe met 1-0 gewonnen. In poule B eindigde Heidepoort uit Heikant met acht punten als eerste St- Jozef (Hengstdijk) legde met zes punten be slag op de tweede plaats. De finale tussen de twee poulewinnaars was een echte kraker. Beide ploegen deden nau welijks voor elkaar onder. Na de reguliere speeltijd van twee keer 7,5 minuut stond nog steeds 0-0 op het scorebord. Bij de alles beslissende penalties bleken de spelers van Canisius de zenuwen het best onder contro le te houden. Zij wonnen de strafschoppen- reeks met 3-2. In de strijd om de derde en vierde plaats ver sloeg De Valckeburcht het team van St.Jo zef met 4-1. De meisjes kwamen op het sportcomplex in Kloosterzande in de groene wei. Hier speelden De Ark (Hulst), Marijke (Axel), De Schakel (Vogelwaarde) en Cani sius uit Zuiddorpe een halve competitie. De Ark, die twee weken terug ook bij de voor ronde wedstrijden al overtuigde, ging met de eindoverwinning strijken De meisjes uit Hulst kwamen alleen tegen de uiteindelijke nummer twee Marijke niet verder dan een gelijkspel (0-0). De andere twee wedstrijden werden gewonnen. De Schakel eindigde als derde. Voor Canisius gold duidelijk de Olympische gedachte. Zij eindigden met 0 punten en een doelsaldo van 0-9 als vierde. door Ben Jansen VLISSINGEN - De overheid moet mensen die ziek zijn ge worden door asbest, snel een voorschot op schadevergoeding geven. Asbestslachtoffers - of hun na bestaanden - moeten nu nog te lang wachten op erkenning dat de asbestziekte waaraan ze lei den een gevolg is van het feit dat ze soms tientallen jaren geleden met deze stof hebben gewerkt Volgens het Comité Asbest slachtoffers is daardoor nog steeds geen einde gekomen aan de dubbele lijdensweg voor de slachtoffers: een juridische naast de medische. Het comité meent dat het Instituut Asbest slachtoffers, dat is opgericht om de juridische weg te vergemak kelijken, niet aan zijn doel be antwoord. Het Instituut Asbestslachtof fers is twee jaar geleden opge richt en heeft een terugblik op deze periode gereed. Het comité heeft inzage gehad in dit nog niet gepubliceerde rapport. Er zou uit blijken dat ook het insti- door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Aan de Blomweg in Clinge verrijst een nieuw na tuurgebiedje. Op het door Staatsbosbeheer aangekochte voormalige landbouwperceel, zo'n tien hectare groot, wordt alles in gereedheid gebracht een geschikt leefgebied te creëren voor libellen en kikkers. Momenteel wordt er geplagd. De rijk bemeste bovenlaag (bouwvoor) wordt weggehaald. Zo kunnen er bijzondere plan ten groeien die schrale grond nodig hebben. In totaal is er al zo'n negendui zend kubieke meter bouwvoor weggehaald. Dat gebeurt met een graafmachine De bouw voor is opgekocht door de ge meente Hulst voor andere doel- AXEL - In navolging van Hulst houdt de Stichting Welzijn voor Ouderen Axel een reeks Uit op zondagmiddag bijeenkomsten. Het eerste uitje in het cultureel centrum de Halle staat voor zondag 28 april op de agenda. Als thema is gekozen voor de natuur. Enkele gastsprekers ko men hierover vertellen. Daar naast wordt de fauna en flora met een diavoorstelling belicht. Het uitje begint om 13.30 uur en duurt tot 16 .00 uur einden. Op het perceel worden drie drinkpoelen gegraven voor de koeien die het land later mo gen begrazen. De poelen en ven nen trekken naar verwachting ook libellen en amfibiën zoals kikkers aan. Het perceel wordt binnenkort afgerasterd en en worden nog 25 bomen aange plant Staatsbosbeheer wil het nieuwe natuurgebiedje 'beleef- baar' maken. Bezoekers mogen naar hartelust door het gebied wandelen, maar er komen geen voorzieningen als wandelpa den, bankjes en prullenbakken. WESTDORPE - De Osse Wind- hondenrenvereniging 't Haasje houdt zondag 14 april een na tionale eoursingwedstrijd voor windhonden op de Axelse Vlak te bij Westdorpe. Vijftig windhonden (saluki's, Afghaanse windhonden, whip pets, deerhounds en een Chart Polski) komen vanaf 10.00 uur aan de start. De honden lopen 's ochtends en 's middags twee aan twee een parcours van 800 me ter met enkele hindernissen. De jury beoordeelt onder meer in telligentie, conditie, jachtpas- sie, inzet en behendigheid van de honden en geeft daar punten tuut zelf van mening is dat de re geling tegemoetkoming asbest slachtoffers niet de verwachte snelheid voor asbestslachtof fers oplevert. De asbestziekte mesothelioom (kanker in long- en buikvlies) kent een dramatisch verloop en is in vrijwel alle gevallen dode lijk. Tientallen oud-medewer kers van De Schelde in Vlissin- gen, die tijdens hun werk met asbest in aanraking zijn ge weest, zijn aan de ziekte overle den. 1 STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregonuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur. Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur Kaarten en biljar ten; 19.30 uur: Creatief met theezakjes; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13 30 uur: Hobby club. Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13 30 uur: Kaarten bieden; HOEK De Lovenhoek, 9 00 uur Bridge, 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur- Kaarten, HULST - De Lieve, 13.00 uur: Pedicure; biljarten; 14,00 uur: Koersbal en hand werken; 19.00 uur: Linedance voor 55- plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur; Gym, OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur Kaarten en sjoelen, PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 19 30 uur: Pergamano voor de jeugd; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten voor dames, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten19.30 uur; Yoga, TERNEUZEN De Veste. 13 30 uur: Hand werken. soos, canasta en biljarten. 19.00 uur: Bridge; De Hoeve. 13.30 uur: Biljarten, De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen, 't Schelpenhoekje, 20.00 uur Bijeen komst Haza Data-gebruikersgroep; Bij eenkomst Hobby Computer Club; WESTDORPE Concordia, 13 30 uur: Kaarten en bingo; 19.00 uur. Tafeltennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo keren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bics; 10 30 uur Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur; Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43