Industrie leeft Kyoto na Inspiratie uit het water PZC Metalband Ten 13 is de pech voorbij 16 Havens van Zeeland en Rotterdam samen sterk Klimaatverdrag dwingt Zeeuwse bedrijven tot maatregelen lezers schrijven kunst cultuur Info-avonden muziekschool nv -m Onderwijs I Onderwijs II Onderwijs III Onderwijs IV Arduin III Bethlehem WAO donderdag 11 april 2002 VLISSINGEN - De sa menwerking tussen het Gemeentelijk Havenbe drijf Rotterdam en Zee land Seaports wordt zo goed als zeker nieuw leven ingeblazen. Het bestuur van het havenschap Zee land Seaports is net als het dagelijks bestuur van Rotterdam bereid 50 mil joen euro te stoppen in het vernieuwde samenwer kingsverband Exploita tiemaatschappij Schelde- Maas (ESM). Eerder gaf het dagelijks bestuur van Rotterdam al aan datzelfde bedrag in de ESM te willen stoppen, mits Zeeland ook met geld over de brug komt. Het geld dient als startkapi taal om de samenwerking opnieuw vorm te geven. De Zeeuwse havens en Rotterdam participeren sinds 1995 in de Exploita tiemaatschappij Schelde- Maas (ESM). De samen werking is aan een herij king toe vanwege schaal vergroting in de havens, fusies van rederijen en het afkalven van de positie van sommige havens. De papieren tijger die ESM nu nog is, krijgt de beschikking over een ei gen organisatie die zich bezig houdt met de ont wikkeling en de uitgifte van nieuwe haventerrei nen en het opzetten van nieuwe projecten in het hele Delta-gebied, van Rotterdam tot in Zeeuws- Vlaanderen. Het intensiveren van de samen wei'king betekent volgens havenschaps voorzitter D. Bruinooge niet dat Rotterdam het in de Zeeuwse havens voor het zeggen krijgt. ,,In de overeenkomst zijn daar voor voldoende waarbor gen. De raden van Ter- neuzen, Vlissingen, Borsele en Sas van Gent zullen waarschijnlijk pas in mei beslissingen nemen over de bredere samen werking van Zeeland Sea ports met Rotterdam. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Zeeuwse be drijven investeren miljoenen euro's om de uitstoot van broei kasgassen terug te dringen. Ze moeten wel, want de overheid heeft zich gebonden aan de af spraken in het klimaatverdrag van Kyoto. Maar dat heeft net zo goed te maken met economische belangen: minder uitstoot hangt samen met minder ener gieverbruik. En minder gebruik van energie betekent lagere kos ten. Het Kyoto-protocol is in 1997 opgesteld. Ratificatie ervan verplicht Nederland te werken aan een reductie van onder meer het broeikasgas koolstofdioxi de van 6 procent ten opzichte van de uitstoot in 1990. De Bel gische chemiegigant BASF Antwerpen luidde twee weken geleden tijdens de presentatie van de jaarcijfers de noodklok. De onderneming vreest dat zon der vrijstellingen op het kli maatplan de toekomst van de bedrijfsvoering op het spel komt te staan. Gebeurt dat niet dan wordt de productie en de di recte werkgelegenheid (4800 ar beidsplaatsen) bedreigd. Die noodkreet valt niet te be luisteren bij het Nederlandse bedrijfsleven. Om die niet voor een voldongen feit te plaatsen is ook hier de toverstaf van het poldermodel gebruikt. Door af spraken te maken met het be drijfsleven en die vast te leggen in overeenkomsten, probeert de overheid bedrijven te laten wennen aan een' strenger mi lieuregime. En strategie die uit stekend werkt, leert een rond gang langs een aantal Zeeuwse bedrijven. Directeur T. Schockaert van To tal noemt het verdrag van Kyoto een logische stap in de evolutie van milieumaatregelen. „Ne derland is pionier op het gebied van energie-efficiëntie en het nemen van maatregelen om dat te bereiken. Nederlandse be drijven hebben niet te maken met de problemen waar Belgi sche ondernemingen tegenaan lopen." Dat heeft volgens hem alles te maken met de rol die de over heid speelt. „Je kunt vanindivi- door Raymond de Frel TERNEUZEN - Twee jaar lang werd de metalband Ten 13 door pech achtervolgd. Gebroken handen en benen en ontstoken stembanden stonden optredens in de weg. Morgenavond hoopt het viertal dan eindelijk weer eens op de bühne te staan. Dan presenteren de Terneu- zenaren hun demo-cd in Por- gy Bess in Terneuzen. Ten 13 ontstond in 1999 als vijftal. Gitarist Bart Quist en bassist Sjoerd Visser waren de drijvende krachten achter de band. Er werd een drie tracks tellende demo-cd op genomen (titel: Demolition), die veel voor de toekomst be loofde. Maar na de release van dit schijfje kwam de klad erin. Visser verkaste voor een jaar naar Brazilië en werd vervangen door Jelle Molle- ma. De nieuwe bassist had zich nauwelijks bij de band gevoegd, of hij brak tijdens een verkeersongeval beide benen. Ten 13 kon na verloop van tijd wel weer repeteren, maar dat was verre van ide aal. „We hebben in die perio de wel wat nummers op de band gezet, maar die opna mes hebben we weggegooid. Jelle zat toen nog in een rol stoel en moest dus zittend spelen. Dat werkte gewoon niet", vertelt gitarist Ger- brand de Jong (23). Prompt brak drummer Han van der Griek zijn hand en kreeg zanger Richard Pijpe- link last van zijn stemban den. Toen de band eindelijk weer op gang leek te komen en de studio indook voor op names, volgde een nieuwe te genslag. Pijpelink kon zijn hobby niet langer met zijn studie combineren en besloot te stoppen. Opnieuw konden de opnames de prullenbakin. De Jong: „Daarna hebben we de koppen eens bij elkaar ge stoken en ons afgevraagd wat we nu eigenlijk voor ogen hebben. Bart Quist nam toen het voortouw en zei dat hij wel zou zingen. Hij sleep te ons echt door die moeilijke fase heen. Nu hebben we heel strakke afspraken gemaakt. Ieder bandlid - het meren deel studeert buiten Zeeland - is verplicht iedere zaterdag naar Terneuzen te komen om te repeterenAlleen school en familie gaan voor Ten 13." Strijdbaar De Jong is na zoveel kommer en kwel dan ook vanzelfspre kend heel erg in zijn nopjes met de tweede demo-cd Wel come to my world. Het schijf je telt vijf tracks. Het als in tro bedoelde akoestische nummer The Silence heeft een duister karakter en af sluiter Every Fight klinkt zo als de titel al doet vermoe den: strijdbaar, krachtig en agressief. Tel daar de haast Keltisch aandoende zanglijn van Bart Quist bovenop en het beeld van een bloedig slagveld met in harnassen gehesen ridders is compleet. Meest opvallende nummer is de ballad First to be, waarin Quist (die af en toe doet den ken aan Placebo-zanger Bri an Molko) wordt geassis teerd door de mierzoete stem van Eveline Bleyenberg. Demo-presentatie Ten 13, vrij dag 12 april, Porgy Bess Ter neuzen. Aanvang: 22.00 uur. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Mu ziekschool houdt dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 april informatie-avonden in het muziekschoolgebouw aan de Poststraat in Zierikzee. Zowel kinderen vanaf negen jaar als volwassenen kunnen zich tot 23 mei voor het nieuwe cursusjaar aanmelden. Om be hulpzaam te zijn bij het maken van een instrumentkeuze en om allerhande vragen te beant woorden, staan er elk van deze drie avonden vijf docenten ge reed. Belangstellenden kunnen elke avond tussen 19.00 en 20.00 uur terecht voor nadere infor matie. Op dinsdagavond is het de beurt aan elektrische gitaar, hobo, keyboard, slagwerk, viool en violoncello. De volgende avond, op woensdag, wordt de aandacht gericht op accordeon, gitaar, koperen blaasinstru menten, piano en saxofoon. Tenslotte staan op donderdag avond blokfluit, dwarsfluit, klarinet, orgel en zang stern- vorming centraal. Affakkelen bij Dow in Terneuzen. duele bedrijven die jarenlang zijn gegroeid niet verwachten dat ze dergelijke dure maatre gelen nemen. De Nederlandse overheid heeft dat op tijd door zien en heeft met verschillende sectoren in 1999 het convenant energiebenchmarking geslo ten." In die overeenkomst staat grof weg dat Nederlandse bedrijven in 2012 moeten behoren tot de '10 procent zuinigste bedrijven'. Total Vlissingen heeft zich aan die overeenkomst gecommit teerd. Sindsdien neemt het bedrijf continue maatregelen om het energieverbruik en dus ook de uitstoot van broeikasgassen te rug te dringen. Dat doet het be drijf niet alleen uit milieube lang, geeft Schockaert toe.,Hoe minder we verstoken, hoe min der we hoeven te betalen aan energiekosten. Er zit duidelijk een economisch aspect aan." De Belgische overheid heeft geen overeenkomst gesloten met het bedrijfsleven. „Dat is precies het verschil tussen de twee landen en ook het pro bleem van bedrijven als BASF in Antwerpen", denkt Schocka ert. „Het Nederlandse bedrijfs leven heeft door die afspraken met de overheid de tij d gekregen om naar de streef cij ifers te wer ken." Kloof Volgens de Total-directeur zijn er technisch nog voldoende mo gelijkheden om het energiever bruik en de hoeveelheden broei kasgassen terug te dringen. „De kloof is relatief niet meer zo groot, Het laatste stukje is het moeilijkst. We denken nu na over technieken als warmte krachtkoppeling en het bij plaatsen van extra bijkomende warmtewisselaars. Ook woi'dt nagedacht over emissiehandel. Wanneer dat economisch gezien interessant wox'dt hangt af van de markt. Als het handelen goedkoper wordt slaat de ba lans om." Bij emissiehandel worden de milieumaati'egelen genomen bij bedx-ijven waar dat het makke lijkst gaat. Bedrijven die niet zo makkelijk meer aan de strenge normen kunnen voldoen, beta len dan de investei'ingen van die andere bedrijven. Zo voldoet Nederland uiteindelijk toch aan de Kyoto-nox-m en worden de lasten binnen het bedrijfsleven gezamenlijk gedragen. Het verhaal van Schockaert staat niet op zichzelf. Want ook Atofina, Eastman en Therrn- phos geven aan dat Kyoto geen probleem is voor het voortbe staan van de onderneming. Ook al zou het zo zijn, hebben bedx-ijven er geen belang bij om datte roepen. Maar ook de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) heeft het idee dat juist door de manier van optx-eden van de Ne derlandse overheid het bedrijfs leven wil meewerken. „Door het sluiten van ovex-eenkomsten, voorkomt de overheid dat be drijven in de problemen komen omdat ze flink moeten investe ren om de uitstoot van broeikas foto Peter Nicolai gassen te verlagen", zegt I. Pa- ma van de ZMF. De organisatie heeft regelmatig contact met ondernemingen en wordt ook om advies gevraagd. „Bedrijven staan er niet onwel willend tegenover om maatre gelen te nemen. Natuurlijk spe len economische belangen een rol. Bij gebruik van minder energie daalt niet alleen de uit stoot van gassen, maar dalen ook de kosten." Het wordt voor bedrijven wel steeds moeilijker om aan de ei sen te voldoen. „De eerste stappen zijn vrij een voudig. De grote investeringen hebben direct effect. Daarna verschuift de kosten/baten ver houding. Op den duur moeten bedrijven wellicht zoeken naar andere methodes. Ze houden zich nu nog vooral bezig met het optimaliseren van het produc tieproces. Op een gegeven mo ment kan het niet meer beter of woi'den de kosten zo hoog dat het niet meer opweegt tegen over de baten." Harriët Geertjes verbeeldt in haar werk de zee in talrijke schakeringen. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Land en vooral water inspireren de Groningse kunstenares Harriët Geertjes tot expressieve schilderij en. Zij exposeert deze maand in De Bewaer- schole in Burgh-Haamstede. Het is haar eerste tentoonstelling in Zeeland. „Ik schilder niet vanuit innerlijke roersel en. Het is dus geen therapeutisch gebeuren. Ik heb het landschap en de zee wel degelijk no dig als inspiratiebron. Soms zit ik lekker met mijn pallet in het gras om de omgeving op me te laten inwerken, maar ik streef niet naar een gedetailleerde weei'gave. Soms probeer ik zo dicht mogelijk bi j de wei'kelijk te blijven, maar meestal laat ik dat weer los en gaat het me toch om de compositie", zegt Geertjes. Zij studeerde in 1999 af aan de Kunstacade mie Minerva in Groningen. De keus voor professionele kunstbeoefening betekende voor haar een ommezwaai. Ze studeerde eerst ox-thopedagogie en was werkzaam binnen de volwasseneneducatie. De acade mische opleiding acht Geex*tjes van groot belang voor haar technische vorming. In middels raakt ze echter steeds meer gefasci neerd door de expressionistische traditie in de schilderkunst. „Ik werk het liefste met olieverf. Het smeert zo lekker en de structuur is veel levendiger dan bij acrylverf", zegt de kunstenares. In De Bewaerschole hangen twee werken met zeegezichten van haar naast elkaar, één acryl en één olieverf. Ze tonen exact het door Geertjes bedoelde structuuiverschil aan. Schakeringen Zij experimenteert ook graag met het mate riaal. „Soms resulteert dat in lekker vette lagen over elkaar, soms ook is het veel sub tieler en dunnei'. Dat zal wel van mijn stem mingen afhangen", meent de kunstenares. Water en lucht komen in al hun schakerin gen tot uiting in haar expx'essieve werk. Ze toont de zee woelig en kolkend, maar ook volledig vex'stild. „Zo'n vlakke watervlakte heeft eeuwigheidswaarde en i'oept een me ditatieve sfeer op", vindt Geertjes. Ze noemt zichzelf 'een beetje vieze schilder' en doelt daarmee op de wijze waarmee ze kleurschakeringen toepast. Ze houdt exvan kleuren in elkaar te laten overlopen. „Er ontstaat dan vaak een soort grijs, moddei'ig aanzien. In feite zitten er veel contrasten in mijn wex'k, maar die zie je pas als je er wat langer naar kijkt." Zeebehang Geertjes kiest er bewust voor haar doeken niet in te lijsten. Ze verwijst daarmee naar een groter en monumentaler geheel. „Som mige van mijn schilderijen zijn als het ware een deel van een groot zeebehang en daarom wil ik ze niet inkaderen door middel van een lijst", luidt haar verklaring. De expressieve zeelandschappen getuigen vooral vanaf enige afstand bekeken van een verrassend perspectief. Opvallend mooi schilderij is dat waarin Geertjes een warme avondzon over het wateroppervlakte laat stralen. Een doek waarop ze de mist ver beeldt, valt op door de talrijke kleurschake ringen in frêle tinten. Deze expositie in De Bewaei'schole is tot en met zaterdag 27 april te zien van dinsdag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche- nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft, j Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re- dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge- weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Minister van Boxtel heeft 'niet als minister, maar als D66 lid' gepleit voor de afschaffing van het grondwettelijke financieren ook (naast het openbaar) van het bijzonder onderwijs. Ik wil graag, niet als Ned. Herv. pi'edi- kant, maar als belastingbetaler (ook o.a. van zijn salaris) in dit geval de mogelijkheid suggere- ren om iedere belastingplichti ge te vragen waaraan zijn of haar onderwijsdeel van de be lasting moet worden besteed. Hierdoor wordt niemand ver plicht aan een vorm van onder wijs mee te betalen, waar hij niet achter staat. Laat de 'open baren' hun onderwijs en de 'bij- zonderen' het hunne betalen.En noch als belastingplichtige, noch als predikant, maar wel als christen spreek ik de vurige hoop uit dat - in hun binnenka mer, natuurlijk, het blijft een persoonlijke zaak - de gelovigen zullen bidden en werken tegen de partij die ons o.a. de afschaf fing van de rustdag, de Drionpil en de abortusboot opdringt. Het lijkt mij een onontkoombare conclusie, dat D66 en (het gelo ven naar) de bijbel met elkaar op gespannen voet staan Ds. L.C.P. Deventer Van der Biltlaan 39 Kapelle D66-minister Van Boxtel is nog juist voor het eind op een schit terend idee gekomen: uit pure angst voor islamitische scholen wil hij ons hele onderwijssys teem op z'n kop zetten. Niet de nieuwkomer, maar het Neder landse volk moet zich aanpas sen. Artikel 23 der grondwet moet eruit. De onderwijswet moet op de schop. Het bijzonder onderwijs: scholen met een godsdienstige of andere rich ting, afschaffen! Wie zo nodig islam, christelijk of hindoe wil zijn moet maar een eigen zon dagschooltje oprichten. Vooxi:- aan alle jeugd 'ongedeeld naar de openbare school'. Dit noemt hij 'ontnuchtering' van het on derwijs. Dus is i'eligie zo gek nog niet: wel nüchter? Volkomen eens! Dat vinden koran en bijbel ook: ieder mens is van nature op zijn schepper aangelegd. Beeld van God, zegt Genesis I. God- man-vrouw constant met elkaar in gesprek. Woord en antwoord. Gebed. Daar vloeit het hele le ven en de geschiedenis uit voort. Maar Van Boxtel heeft waar schijnlijk hier nooit van ge hoord. Hij is eigenlijk zelf niet geïntegreerd in de Nederlandse samenleving en geschiedenis. Hij denkt dat godsdienst net zo iets is als de KNVB, voetbal. Die heeft hij ook al eens gereorgani seerd. Weet Van Boxtel dat wij juist aan het liberalisme de christelijke scholen danken? Ondanks ontkerkelijking kiest 60% van alle ouders voor bij zonder onderwijs, ook moslims. Minister, verzin iets anders. Het pleidooi voor een 'goddeloze staat' wordt de dood in de pot en misschien (zie Stalin) een hel op aarde. ds J.E.L. Brummelkamp Molenwater 111 Middelburg Tweede Kamer valt over Van Boxtel. Waarom eigenlijk? Om dat hij de waarheid durft te zeg gen. Ik ben het volledig met hem eens dat godsdienstonderwijs op scholen afgeschaft dient te worden. Wanneer iemand zijn kinderen fantasieverhalen wil vertellen heb ik daar geen pro bleem mee. Wat heeft de röligie de mensheid eigenlijk voor goeds gebracht, dat ze het voor recht krijgt om een ideologie op scholen te mogexi onderwijzen? Niets zou ik zo zeggen. Hele maal niets wanneer ik kijk naar de slavernij, apartheid, volke renmoord, discriminatie en de diverse ooi'logen. Allemaal on der de dekmantel der religie. Dat is niet zo, hoor ik verschil lende mensen al denken en zeg gen. Het vooi'beeld dat het wel zo is staat in de krant. Samen- op-Wegkerken presenteren zich op Zeeuwse themadag. Wie dit artikel goed leest komt tot de conclusie dat alleen mensen van hun eigen clubje toegang krij gen en dat ieder andeis denken de geweerd wordt. Want waar dient anders een ballotagecom missie voor. Over discriminatie gesproken, Na 2002 jaar Chris- tendom dus nog steeds niets ge leerd. Nogmaals, voor mij heeft Van Boxtel meer dan 100% ge lijk. Afschaffen! W. Verhulst Molenweg 34 Westkapelle Minister Van Boxtel heeft een droom: samen leren, samen spe len, samen leven. Zo zou het moeten zijn. Niet alleen ter inte gratie van allochtonen, maar om te stx-even naar een samenle ving met meer begrip en oog voor elkaar. Eén school waar je van jongs af aan kennis maakt met diverse stromixigen in onze samenleving. Meisjes met een hoofddoek, meisjes met een rok, wat is een suikerfeest en waar om de een roept godverdomme en de ander zegt: het doet me zeer als jij dat roept. 'I have a dream'. Ik vind het een prachti ge droom, alleen voor velen niet het juiste moment, zij dromen alleen i'ond 25 december. Marcelle Davidst Laan. der Ver. Naties 1-E Middelburg Een (ex)zorgmedewerker staat terecht. Eis: 120 uur taakstraf. Een enorme schok voor veel be trokkenen bij Arduin. Directeur Van der Beemt, enthousiast ge- support door Volksgezondheid, wappert met de kreten autonomie, zelfbepaling, on dersteuning en dialoog. Z-ver- zorgenden aan de kant gezet (te duur), ex-caissières en poets vrouwen erin. Zij mogen sonde voeding geven en epileptici be geleiden. Moet kunnen. Een spoedopleidinkje en je wordt losgelaten op mensen die niet voor zichzelf kunnnen opko men. Losgelaten op cliënten die ze niet kennen, de gegevens niet van weten. In onbekende wo ningen. Volgens een wervings advertentie mag je met 15 jaaral werken bij Arduin. Salaris: euro 2,79 per uur. Minimale eis: zeg gen waarom (juist jij) de ge schikte kandidaat ben. Cliënten woi'den o.a. ondergebracht in appartementen. Verdeeld over vier etages slapen elf cliënten en een slaap wacht. Nogmaals die! slaapt. Als er wat is dan druk ken ze maar op een belletje.! Toch? Overdag worden, ze meestal krijsend, in busjes gela-1 den en gaan naar een dagver blijf. Volgens Van der Beemt heet deze nieuwe aanpak inte-j greren in de samenleving, Noodkreten van vakbonden, verontruste ouders en ex-perso- j neel worden niet gehoord. De! dialoog is dan 'haal je je kind maar weg of zoek maar een an dere baan'. Het zou een zegen I zijn als Volksgezondheid zich' eens realiseerde hoeveel ouders, I familie en ex-personeel ziekajn I door het Arduinbeleid, en ees een onaangekondigd bezoekjj zou brengen aan een paar wo ningen. Om geen rad voor de ogen te worden gedraaid. J.H.M. Buijink Dirck van Delenstraat 14 Middelburg 1 Geboortekerk Bethlehem door Dora Rovers (PZC, 05-04). Zij schrijft onder 'verwaarloosd' het volgende: 'Bethlehem is ge-1 durende de 28 jaar van Israels1 bezetting grondig verwaar-1 loosd'. Ik kan u zeggen, dit is I niet waai-. Zelf woonde ik in 1969 in Bethlehem en tot 1983in Israël. Kwam vaak in Bethle hem. Ik heb het tegenoverge stelde van vexwaaxiozing ge zien. Ook in Gaza stad en in Ramallah heb ik gewoond, Met eigen ogen heb ik in de jaren dat ik in Gaza woonde gezien hoe I Israël, medisch-sociaal gehol pen heeft. De ergste patiënten gingen naar Tel Hashomer, een ziekenhuis bij Tel Aviv. Pales tijnse ziekenverzorgsters kre gen aanvullende cursussen. We moeten voorzichtig zijn met on-j ze kritiek op Israël. Wat ik er I over lees is, zoals nu ook weer, vaak ver naast de waarheid, i D. Kar reman Burg.v.ZuyenstraalSO Breskem Hierbij wil ik graag reageren op de laatste WAO-ontwikkelin-1 gen. WAO alleen voor 100% af- gekeurden een slecht idee! Is het niet zo dat je in deze tijd niet j makkelijk in de WAO komt vaak na lange wachtlijsten in de zorg en daarbij opgeteld de her stelperiode en je hebt het stem pel WAO-er. Daarna een loop langs instan ties en niet te vergeten keurin gen en vaak het verlies van werkkring soms na jaren bij de zelfde baas. Boven aan je briefje gevalnummer, méér ben je ook niet. De keuringen vinden plaats in Goes, een werkbemid- delingsgesprek in Bergen op Zoom, een bezwaarschrift naar Zeist (met als gevolg voorschot ten) en een vraag stellen in Bre da. Door reorganisatie bij Ca dans zien ze van de bomen het bos al niet, waar sta je als WAO- er? Is het niet zaak eerst een fun dering alvorens te gaan bouwen aan iets nieuws? Nee, eerst alles op zijn kop zetten, WAO-ei'S te gen de muur en dan later evalu eren en erachter komen dat het te voorbarig is geweest. Tot op dit moment ben ik nog geen WAO-er tegengekomen die het prettig vindt om op deze manier behandeld te worden, het lijkt wel of je een stempel op je voor hoofd hebt staan.Pas op loslo pende WAO-er, straks krijgen wij nog een bel waarmee de ge zonde burger gewaarschuwd is, besef dan wel dat een ieder dit kan overkomen! Rob Dreesens Meanderhof 29, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36