Wijk vereniging knapt speeltuin op .c Ook kleine handicap is handicap PZC PZC Spanning voor musical neemt toe Omwonenden storen zich aan rommel op woonwagenkamp Noordhoek spendeert spaargeld aan jeugdvoorzieningen agenda llCOLIJN Reeks concerten voor Roemenië Limbo-dans v] 11 Thoolse vishandelaar beboet N-Bevelandse ambtenaren mogen bekeuringen uitdelen Opvoedbureau tevreden Hardrijder op de bon Verdachten mishandeling opgepakt Brand bij bakkerij in Goes dinsdag 9 april 2002 Hoor Ingrid Huibers GOES - De wijkvereniging Noordhoek gaat bijna 12.500 euro besteden aan het opknap pen van twee speelplaatsjes in de wijk. Van dat geld kunnen toestellen worden aangeschaft als een speelhol, een klimhuisje, of een glijbaantje. De wijkvereniging heeft zoveel geld omdat het beschikbare wijkbudget - jaarlijks ruim vierduizend euro - de afgelopen drie jaar niet werd uitgegeven. Om er een bestemming aan te geven is de wijkvereniging ver plicht eerst de buurt te raadple gen en daarom werd het voorstel gisteravond tijdens de algeme- neledenvergadering besproken. Veel reactie op het speeltuinen plan kwam er overigens niet. Alleen de elfjarige Emmy, aan gemoedigd door zes vriendinne tjes, durfde het aan een tegen voorstel in de groep te gooien. Zij wil speciaal voor de oudere kinderen graag de aanleg van een skatebaan of een basketbal- veld in de wijk zien. De aanwezige wijkwethouder M. 't Hart gaf aan graag aan een dergelijke speelvoorziening mee te willen werken, maar voorspelde de aanwezigen al- doorAb van der Sluis DOMBURG - De gemeenten Veere en Noord-Beveland krij gen zeven Buitengewone Op- sporings Ambtenaren (BOA's). Zij mogen overtreders van par keerverboden, milieu- en bouw- regels, de drank- en horecawet meteen op de bon slingeren. De ambtenaren worden vandaag in het gemeentehuis te Domburg beëdigd. De twee provincie-ambtenaren gaan zich bezighouden met de Flora- en Faunawet. De vijf ambtenaren van de gemeente Veere krijgen een opsporingsbe voegdheid. voor het grondge bied van Walcheren en Noord- Beveland. Die laatste gemeente is een samenwerkingsverband STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-15.00 uur: verkoop kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Caril lonbespeling door Sjoerd Tamminga; Basisschool De Wingerd, 15.30-17.00 uur: activiteiten; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma- en CODP-patiënten; KAPELLE - De Vroone, 13,30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; WEMELDIIMGE - Dorpscentrum De We ntel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: vertrek rondvaart Oos- terschelde; 'tTrefpunt, 14.00 uur: Bingo. Advertentie Rp9| TELECOMMUNICATIE Telefooncentrales Draadloze telefonie Faxapparatuur Computernetwerken ISDN REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vast dat het aanleggen van ska- tevoorzieningen doorgaans nogal wat weerstand oproept bij omwonenden. Waarop enkele aanwezigen zich geroepen voelden meteen maar vast een kritisch geluid te laten horen. Zo vond een mevrouw het rond de skatebaan aan de Bergweg een 'klerebende' en wees een ander direct op het ge vaar dat een skatebaan al snel tot hangplek verwordt. Weer ie mand anders zag de gewenste halfpipe het liefst maar op veili ge afstand op het terrein van De Hollandsche Hoeve verrijzen. Locatie Waarop 't Hart aangaf dat hij speelvoorzieningen ('voor jullie kinderen en kleinkinderen') bij voorkeur in de wijk aanlegt. Hij riep de wijkvereniging op om mee te denken over een goede locatie voor een speelplek voor de oudere kinderen en daar een deel van het wijkbudget voor opzij te zetten. Ook vroeg hij de wijkvereniging mee te helpen aan het verminde ren van eventuele weerstand te gen de aanleg van een skate baan. Alleen dan bestaat de kans dat een dergelijke speel voorziening echt wordt aange- legd. aangegaan met Veere. De ge meente Veere krijgt geen zomer bijstand meer van de politie. Die legt het accent op cle criminali teitsbestrijding. Veere heeft be sloten kleine overtredingen zelf aan te pakken. In 1997 bijvoor beeld werd al besloten een spe ciaal milieuteam op te richten. Dat team is uitgegroeid tot een groepje mensen dat allerlei overtredingen kan aanpakken. De BOA's gaan zich vooral be zighouden met parkeerbeheer, de Algemene Plaatselijke Veror dening, milieu- en bouwregels. Hun pakket varieert van con trole op campings tot honden en paardenpoep op strandover- gangen, excessen bij evenemen ten en sluitingstijden van de ho reca. De ambtenaren kunnen meteen boetes opleggen. HEINKENSZAND - De gospel groep Foundation houdt zes be nefietvoorstellingen voor Roe menië. De zangroep wil hiermee geld ophalen voor een opvang huis in de Roemeense hoofdstad Boekarest. De voorstellingen zijn verspreid over heel Zuid-Beveland. Tel kens- werken andere koren en groepen mee. De aftrap van de voorstellingen is op vrijdag 12 april in de Vrije Evangelische Gemeente in Yerseke. Een week later, op 19 april, treedt de groep op in de kerk aan het Doi'psplein in Nieuwdorp. Op vrijdag 24 mei zingt de groep in de kerk aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg. Op 15 juni is de Bethelkerk in Goes aan de beurt, op 23 juni de Hervomde Kerk in Oudelande. De concertenserie wordt afge sloten i n het gebou w van het Le ger des Heils in Goes op 28 juni. In juli maakt de groep vervol gens een tournee door Roemenië met als doel het evangelie uit te dragen. Ook wordt het opvanghuis in Boekarest bekeken. Alle con certavonden beginnen om 19.30 uur. SINT-MAARTENSDIJK - In Partycentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt vrij dag 12 april een zomers feest met een limbo-danswedstrijd gehouden. 'Sunsation' begint 's avonds om half negen. Drukkers en personeelsleden die voor de drukkerij van het Administratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) werken, hoeven niet te vrezen voor hun baan. Maar zodra de laatste van deze groep de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, wordt de drukkerij en in haar kielzog ook haar broertje, de Vlissingse ADZ-uitgeverij, opgedoekt. De oorzaak: het tekort aan mindervalide mensen die hooggekwalificeerde arbeid kunnen verrichten. ,1 Hg m door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ze zijn er nog wel, die mindervaliden met gro te mogelijkheden, maar de ge meenten sturen hen niet meer door naar het ADZ. De nieuwe Wet Sociale Werkvoorziening (nWSW), die het Rijk dik twee jaar geleden invoerde, maakt ook slachtoffers. De combinatie leek tot voor kort zo ideaal bij het ADZ. De werkpaarden, die net niet bij een 'normaal' bedrijf aan de slag konden, trokken diegenen met een ernstige han dicap naai- een hoger niveau. Er was evenwicht. De tot drukkers omgeschoolde werknemers, werden de steunpilaren van de drukkerij van het ADZ. De invoering van de nWSW bracht een verandering teweeg. De overheid wil als subsidiever- strekker dat er voor moeilijk Vrt- - -it"" plaatsbaren werkgelegenheid blijft. Daarnaast wil ze dat er voor degenen die afhankelijk zijn van gesubsidieerde arbeid, analyse een snelle doorstroom naar het reguliere bedrijfsleven wordt geregeld. De drukkers van nu van het ADZ zullen daarom de laatsten zijn die van de begelei ding en omscholing binnen het ADZ hebben kunnen profite ren. Mensen van het kaliber van de ADZ-drukkers moeten pro beren in het gewone bedrijfsle ven een plaats te vinden. En dat laatste is nu net niet een voudig. Op het ADZ kun je ver trouwen: het is tenslotte de taak TV; van sociale weideplaatsen om personeel met beperkingen te begeleiden, op te leiden en zo mogelijk een plaats in de maat schappij te bieden. Voor com merciële bedrijven echter staat productie voorop. Deze bedrij ven zullen door de lokale over heden gedwongen moeten wor den om ook, bijvoorbeeld, een ms-patiënt op te nemen die met het jaar zijn krachten af voelt nemen of een slachtoffer van een verkeersongeval dat een whiplash heeft en vaker afwezig is dan een gezonde werknemer. Is deze omwenteling, uitge schreven door het Rijk, nu wel nodig? De sociale werkvoorzie ningen hadden zich koud ge richt op het leveren van kwali teit; dat bleek een geslaagde strategie. De doorstroming van uit de beschermde werkplaat sen voor gehandicapten dateert al vanaf de jaren zeventig. Me dewerkers van de sociale werk plaatsen werd toen voorgehou den dat het doel was, een plaats in de reguliere arbeidsmarkt te veroveren. Maar dat bleef een papieren doel. Langzaamaan maakte het zorgmodel plaats voor een bedrijfsmatiger aan pak. De sociale werkplaatsen stortten zich op het idee: winst maken. De mensen met de zwaarste handicaps kregen het moeilijk. Zij konden vaak niet mee. Velen kwamen in de dag opvang terecht, moesten in de bijstand of werden door familie opgevangen. De sociale werk plaatsen werden een volwaardi ge bedrijfstak. De medewer kers, zoals de ADZ-drukkers, hebben respect afgedwongen voor hun werk. Of hen dat, zoals de nWSW wil, ook zal lukken bij gewone bedrijven, is de vraag. door Rob Paardekam HANSWEERT - De bewoners van Hansweert zijn de rommeli ge situatie bij het woonwagen kamp aan de Maartenbroers- weg meer dan zat. Dat bleek gisteren weer eens tijdens de vergadering van de dorpsraad in zaalZeelandia. Het bestuur van de dorpsraad had de situatie bij het kamp op de agenda geplaatst en daar haakten de aanwezigen gretig op in. Een man in de zaal merkte op dat de gemeente al veel te lang een gedoogbeleid voert te genover de bewoners van het kamp. Volgens hem durft de ge meente niet op te treden. Een vrouw merkte op dat het ook anders kan. „Het woonwa genkamp in Kapelle ligt er prachtig bij", merkte ze op. Voorzitter A. Kortlever was het daar helemaal mee eens. ,,Ik ben op kampen geweest waar je geen luciferhoutje vindt." Straatje om Hij liet weten dat de dorpsraad in principe nog steeds achter de vernieuwing en uitbreiding van het kamp staat, maar niet op de manier waarop het nu gaat. Een vrouw in de zaal typeerde de ge voelens van de aanwezigen nog het best: „Je loopt liever een straatje om dan dat je daarlangs gaat." Ook de situatie op de Boomdijk, waar veel te hard gereden wordt, werd gisteren uitgebreid besproken. Uit recente metin gen is gebleken dat tachtig pro cent van de automobilisten de maximumsnelheid overtreedt. Kortlever liet weten dat de ge meente binnenkort met een ver- keersdeskundige de situatie zal bekijken. „Het laatste wat wij willen zijn verkeersremmers", liet een aan wezige weten. „Dan maken de mensen er een sport van om er zo snel mogelijk langs te komen." Een andere man riep op tot meer controles. „Laat de overtreders het maar in hun portemonnee voelen." Volgens Kortlever is het echter zo goed als uitgeslo ten dat de politie zal controleren op de Boomdijk. Meer waar schijnlijk is het dat de gemeente op termijn een zogeheten as ver legging aanbrengt. Verder werd er nog gesproken over een mogelijke camping in Hansweert. Kortlever liet weten dat die, in tegenstelling tot wat veel bewoners denken, niet op de Kanaalarm zal komen. Er zijn inmiddels drie gegadigden en een onderzoek heeft uitgewe zen dat een camping in Hans weert haalbaar is. Is het niet als zelfstandige camping, dan wel als nevenvestiging van een reeds bestaande camping. Overigens kreeg de gemeente nog een compliment van Kortle ver. Van de kleine problemen die de dorpsraad vorig jaar middels een zwartboek aan de gemeente presenteerde is volgens hem in middels zo'n zeventig tot tach tig procent opgelost. ,,Daar hebben we dus niet over te kla gen." f Advertentie NIEUWE WOORDENLIJST COMMUNICATIE reclame (de) [1872, Fr. réclame, van Lat. reclamare (terugvorderen)] openbare aanprijzing en alles wat daartoe dient ter bevordering van de afzet van goederen en diensten 2 manier van onderhoud van het klant geheugen: bekend maakt bemind 3 investering in zicht baarheid en terugvindbaarheid 4 hangt samen met media-keuze: reclame voor vliegreizen verwacht je niet bij de slager. Alhoewel, staand in de slager-rij zou je daar nu juist wel de tijd voor hebben. VOOR MEER INFORMATIE, CONTACT: I Molenwater 105 4331 SG Middelburg I Tel 0118 61 50 48 Fax 0118 61 65 30 ITTI E-mail kairos@kao.nl Internet www.kao.nl een integrale aanpak voor een inspirerend bedrijfsresultaat reclame marketing huisstijl organisatie-advies communicatie interpt Het speelveldje aan de Noordhoeklaan in Goes. Kinderkoor De Vrolijke Noot uit Vlissingen oefent gedreven voor de musical Naaman. door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De spanning stijgt bij de kinderen van het Vlissingse kinderkoor De Vrolijke Noot. Donderdag is de gene rale repetitie van de musical Naaman. Vrijdagavond en zaterdagmiddag zijn de officiële optredens in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. „De musical Naaman gaat over een om hooggevallen generaal die neerkijkt op zijn vele bedienden en slaven", legt diri gent Heimine Poleij uit. „Zo raakt hij veel vrienden kwijt. Een slavin, die hem wil helpen, zegt hem naar haar land te gaan. Daar krijgt hij de opdracht zeven keer ten onder te gaan in de rivier de Jordaan. Dat betekent dat hij zeven keer moet buigen. Daarna komt het uiteindelijk allemaal weer goed met hem." Naaman is een christelijke musical, ge schreven door Gerard van Midden van de uitgeverij Stichting Godsdienst en Op voeding (SGO). Oorspronkelijk is de mu sical bedoeld voor jongeren van tien tot veertien jaar. Poleij heeft het aangepast aan de leeftijdsgroep van vijf tot twaalf jaar. Ook is de musical gedeeltelijk aange past aan de hedendaagse tijd. Zo komen onder meer een telefoon, fax en internet voor in het verhaal. De drieënveertig kin deren van het koor kregen in januari een cd mee met de liedjes, zodat zij thuis vast konden oefenen. Heimine: „Daarna zijn we de musical per scène gaan oefenen. We hebben ervoor gezorgd dat elk kind tekst heeft. Al is het soms maar één zin." Steunmoeders D e Vroli j keNootbegoninseptember2000 met negen kinderen. Het koor is bedoeld voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. Heimine: „Alle leeftijden zijn goed vertegenwoordigd. Er zijn zelfs vijftien jongens." Het koor zingt christelijke lied jes ter ondersteuning van de oecumeni sche kerkdienst in de Samen-Op-Weg- Kerk Open Hoi'. „Het zijn liedjes die lek ker in het gehoor liggen en de kinderen mogen best een beetje meeswingen", ver telt Heimine. Zij vindt plezier in het zin gen belangrijker dan een perfect geluid. Het kinderkoor repeteert elke maandag foto Ruben Oreel avond van zeven uur tot half acht in het Open Hof. Zo vlak voor de musical wordt er veel langer geoefend. „De oudere kin deren vinden het enorm spannend en voe len best wat gêne. De kleintjes doen heel onbevangen mee", vertelt Petra van de Woestijne. Zij is niet alleen moeder van de aan de musical deelnemende Merel, Yas- mijn en Joost, maar ook één van de vijf steunmoeders. Dat betekent dat zij helpt bij organisatorische zaken, het maken van de kleding en assisteert bij het bezig houden van de kinderen als anderen oefe nen. Verder heeft Petra de niet onbelang rijke taak van souffleur. Andere ouders helpen bij het bouwen van het decor en het schminken van de kinderen. Na de musi cal stopt de Vrolijke Noot voor de zomer periode. In september begint het koor weer. Het kinderkoor De Vrolijke Noot. speelt de mu sical Naaman op vrijdag 19 april van 19.00 tol 20.15 uur en op zaterdag 20 april van 16.30 tol 17.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op maan dag 15 april van 18.00 tot 18.30 uur in het Open Hoof voor het optreden. MIDDELBURG - Vishandel Oosterschelde BV uit Tholen is gisteren in Middelburg veroordeeld tot een boete van 1500 eu ro. De economische politierechter G. van Unnik achtte bewe zen dat de vishandel 16 februari vorig jaar in Goes vis ver voerd had zonder een document waaruit moest blijken dat de vis daadwerkelijk was verkocht. De directeur van het visbe- drijf meende dat hij de dupe was geweest van de controle van de Algemene Inspectiedienst. „Ons bedrijf is er als eenling uitgepikt. We zijn bij de afslag met tweeëntwintig vishande laren. Zij hebben nog nooit controle gehad." Voor officier van justitie J. Groen gold dat niet als een excuus. „Het vervoers document van verkochte vis is niet aangetoond. De admini stratieve handelingen moeten vanaf de aanvoer van vis tot aan de verkoop in de winkels goed geregeld zijn." Hij eiste 2700 euro boete. De verdachte beweerde dat een 73-jarige in- valchauffeur op de dag van de overtreding de viswagen be stuurde. Volgens hem kon hij niet op de hoogte kon zijn ge weest van het document, maar de politierechter dacht daar anders over. Wel wilde Van Unnik rekening houden met om standigheden. Hij verlaagde de boete tot 1500 euro. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Ouders weten het opvoedbureau in Middel burg goed te vinden. Er komen evenveel op eigen initiatief als op verwijzing. Dat blijkt uit een evaluatie van het opvoedbu reau over vorig jaar. Ouders kunnen bij het bureau terecht met vragen over opvoeding. De stichting Jeugdzorg wil daarmee problemen voorkomen, die het kind in zijn of haar ontwikke ling kunnen belemmerenHet bureau geeft informatie, advie zen en soms kortdurende ondersteuning. De duur beperkt zich tot minder dan een maand. Het opvoedbureau kent geen wachtlijst. In 93 procent van alle gevallen konden mensen binnen één week terecht. De meeste vragen hadden betrek king op 'opvallend gedrag' van het kind. Daarnaast kwamen ook alledaagse probleempjes aan de orde. NIEUWERKERK - De politie heeft zondagavond een 2O-jari ge Schouwen-Duivelander betrapt op te hard rijden. De man werd op de N59 ter hoogte van Nieuwerkerk - waar een maxi mumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt - geklokt op 138 kilometer per uur. Het rijbewijs van de man werd ter plekke ingevorderd. TERNEUZEN - De politie heeft vier mannen aangehouden op verdenking van mishandeling en vernielingen in Middelburg. Het gaat om twee Terneuzenaren van 17 en 18 jaar, een 18-ja- rige man uit Den Helder en een 20-jarige Axelaar. De mannen zouden vorige week maandagnacht een 15-jarige Middelbur ger zonder aanleiding met zijn hoofd aan de Vlasmarkt of Krommeweele door een ruit hebben geduwd. De jongen raak te gewond aan zijn schouder en hoofd. GOES - Door een smeulende isolatielaag boven één van de ovens heeft de bakkerij van Echte Bakker Dick Bunt aan de Albert Plesman weg in Goes in de nacht van zondag op maan dag enkele uren stilgelegen. Hoewel het Goese brandweer korps vrij snel in de gaten had waar de brandhaard zich be vond, bleek het nog niet zo eenvoudig om het smeulende isolatiemateriaal te verwijderen. De brandweer is er uitein delijk van half één tot een uur of drie mee bezig geweest. Zo'n vijfhonderd broden die stonden te rijzen maar niet op tijd konden worden gebakken, moesten worden weggegooid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21