PZC Vlissingen simpel naar zege De Vries heeft goed gevoel Mandy Huijbregts bereikt kwartfinale Bisschop behoudt een ruime marge Evelien Lenaerts maakt dienst uit in dressuur Schakers bijna zeker van het kampioenschap Zesde seizoenzege voor Schalken Succes voor judoka's Geelhoed Bridgetitel De Rijck/Simpelaar Spannend slot jumpingdriedaagse EK zwemmen naar Riesa Leko wint grandprixtoernooi uitslagen Zwemmer Yaïr Klazen neemt afscheid in stijl bij nader inzien SCOi agenda bw 16 dinsdag 9 april 2002 door Lucien Roelandt RENESSE - Evelien Lenaerts is met Ommar in de klasse M2 aan een opmerkelijk opmars bezig. Ook tijdens de dressuurwed- strijd van de ruiterclub Weste lijk Schouwen in Renesse bleek de Vlissingse weer niet te stui ten. Lenaerts schreef er beide proeven met overmacht op haar naam. De Scheldestad-combi- natie blijkt klaar voor de pro motie naar de klasse Zwaar. De naar de klasse Ml gepromo veerde Antoinette Wiskerke trok ook op hoger niveau de lijn door. De amazone uit Kapelle stuurde Ortello in manege Hof stede Grol in beide proeven naar het oranje lint. De 162 punten in de eerste en de 166 punten in de tweede proef waren alweer ruim voldoende voor de eerste twee winstpunten. Het heeft er overi gens alle schijn van dat Wiskeke spoedig weer de degens zal moe ten kruisen met nicht Elze-Sop- hie Wiskerke. De amazone uit Kruiningen eiste met Westveer's Esperi met 172 punten de over winning in de tweede proef van de klasse L2 op. Ruim voldoen de voor twee winstpunten waardoor de promotie wel erg dichtbij komt. De 172 punten waren voor Elze Sophie Wiskerke overigens niet genoeg voor de hoogste dagsco re. Die prijs werd een prooi voor Benjamin Bekink. De ruiter uit Aagtekerke stuurde in de eerste proef van de klasse L2 Ab Cavon Deux naar het schitterende to taal van 175 punten. Twaalf punten meer dan naaste concur rente Annelies van Rooyen uit Westkapelle met de veel uitstra ling tonende Play Boy. Petra Zandijk hield de eer van de organiserende club hoog. De amazone uit Sirjansland reed in de klasse LI de met veel gummi in het lijf bewegende Miganto met 170 punten naar het oranje erelint en twee bonuspunten. In de eerste proef van de klasse B gaven Jos van Oosten met Per- lenda en Marjolein Puijpe met Janneke elkaar geen duimbreed toe. Met 169 punten hielden ze de balans in evenwicht, maar dankzij het gereden zijn in het algemeen mocht Jos van Oosten zich als eerste opstellen. Ook in de tweede proef moest Marjo lein Puijpe genoegen nemen met de tweede stek. door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Vlissingen zijn in de Zeeuw se hoofdklasse bijna zeker van het kampioenschap. De ploeg won zonder al te veel moeite van De Zwarte Dame uit Kruinin gen. Het derde team van Het Witte Paard volgt op één puntje door een overwinning op de re serves van Souburg. Vlissingen - De Zwarte Dame 6-2: De koploper kende weinig problemen tegen de middenmo ter uit Kruinirfgen. Ewoud van Hecke versloeg al snel Wim van Stel en Erik Clarisse gaf Jan- -Kees Tolhoek geen kans. Door een mooi sthijnoffer wist Ro nald v/d Wetering tegen Ronald Hoek-Van Dijke een pion en de partij te winnen. Op het eerste bord werd dezelf de truc uitgehaald, maar daar moest Kruininger Peter van der Borgt berusten in remise tegen de Vlissingse teamleider Hans Weiten. Doordat Nestor Fred Dieperink in een betere stelling remise overeenkwam met te genstander Leon Zweedijk wer den de matchpunten binnengeT haald. Gedetailleerd: 1. H. Welten-P. v/d Borgt remise, 2. E. van Hecke-W. van Stel 1-0, 3. P. van Rooijen-W. Bliek remise, 4. E. Clarisse-J.K. Tolhoek 1-0, 5. H. Westerweele-D. van Nop pen remise, 6. E. van Driel-A. Quak- kelaar 1-0, 7 R. v/d Wetering-R. Hoek-VanDijke 1-0, 8F. Dieperink- L. Zweedijk remise. Souburg 2 - HWP Sas van Gent 3 2-6: De Zeeuws-Vlamingen waren duidelijk sterker on danks een snelle overwinning van invaller Albert Vermue. Dit bleek ook de enige overwining voor de Souburgers te zijn. Op vallend was dat de andere inval lers van het tweede van Souburg nog een remise uit het vuur sleepten. Ronald de Pooter speelde remise tegen Philip Be- kaert na een bizarre partij te hebben gespeeld en Jean-Pierre van Gemert hielt knap zijn par tij tegen Nick Dubbeldam in evenwicht. Gedetailleerd: 1. R. van Gemert-G. van Rij 0-1, 2. J.P. van Gemert-C Dubbeldam remise, 3. R. Schroe- vers-A. den Hamer 0-1, 4.E. van Bo ven- J. Gommers 0-1, 5. B. Rouw-T. Lammens 0-1, 6. M. Toetenel-H. de Ridder 0-1, 7. A. Vermue-F. van Pa rijs 1-0, 8. R. de Pooter-Ph. Bekaert Landau - HWP Sas van Gent 4 7-1: Alleen de topborden, waar Peter Kalisvaart en Dennis van Vliet zaten, moesten genoegen nemen met een puntendeling. De rest had weinig problemen met het gehavende team van Het Witte Paard. Gedetailleerd: 1. P. Kalisvaart-R. Pauwels remise, 2. D. van Vliet-C. Provoost remise, 3. T. de Putter-C. Smits 1-0, 4. W. Sinke-M. Pauioels 1-0, 5. A. Arendse-E. Cardon 1-0, 6. R. de Hulster-M. Colsen 1-0, 7. M. de Clerek-T. Perisic 1-0, 8. E. Bolle- man-R. Facchin 1-0. Goes - Middelburg 2 4,5-3,5: Middelburg nam een 3-1-voor- sprong, door een overwinning van een sterk spelende Maarten Westerweele tegen Rinus Bur- gerhoff en een winstpartij van Dick Wolters tegen Matthias Luitwieler. De hoofdstedelin gen konden echter niet omgaan met deze weelde. Gedetailleerd: 1. R. Burgerhoff-M. Westerweele 0-1,2. T. Burgerhoff-W. van Wijnen 1-0, 3. J. van Ruler-S. Sanders remise, 4 J. Tholenaar-J. de Jager 1-0, 5. M. Luitivieler-DWol ters 0-1, 6. L. Nieuwenhuijse-R. Lauer remise, 7. R. v/d Braak-F. Ri- kumahu 1-0, 8. E. Kloosterman-H.,1 Meijer 1-0. SVWZV - Denk en Zet 3,5-4,5: Halverwege de wedstrijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor het Zeeuws-Vlaamse achttal. Ab van Hoeve won van Dig de Gi'aaf door een blunder van die zelfde De Graaf en Bart de Vo- gelaere verschalkte Peter van de Breevaart. Omdat Johan de Meester ook nog een overwinning voor de Oostburgers behaalde, werd een royale 3,5-1,5 tussenstand be reikt. Wonder boven wonder wist Jan de Graaf tegen Mariska de Smet, bij een inmiddels 3,5- 3,5 tussenstand, een remise eindspel in winst om te zetten, waardoor de laatste plaats overgedragen werd aan het vierde team van Het Witte Paard. Gedetailleerd: 1. C. Lanckriet-P. van Oevelen 0-1, 2. B. de Vogelaere- P v/d Breevaart 1-0, 3. A. van Hoe- ve-D. de Graaf 1-0,4. S. Provoost-E. Kustura 0-1,5. G. de Winter-A. Mus- kee remise, 6. Jde Meester-P. Bronsvoort 1-0, 7. M. de Smet-J. de Graaf 0-1, 8. A. Oosters-C. Harmsen 0-1. Sjeng Schalken won van de Israëliër Harald Levy. van onze sportredactie ESTORIL - Tennisser Sjeng Schalken heeft het gravelseizoen goed geopend. De 25-jari- ge Limburger bereikte gisteren in Estoril de tweede ronde door een overwinning op de Israëliër Harald Levy in twee sets en 98 mi nuten, 7-6 (2) 6-2. Het was de zesde over winning van Schalken in dit jaar. Levy bood taaie tegenstand in de eerste set die 68 mi nuten duurde. Beide spelers verloren twee keer hun opslag. Levy serveerde op 5-4 voor de setwinst maar de als vijfde geplaatste Schalken brak terug. In de tiebreak liep Schalken van 2-2 naar 7-2. In de tweede set brak Schalken direct de opslag van Levy naar 1-0 en later naar 5-2. Op het tweede wedstrijdpunt maakte hij er een einde aan. In de tweede ronde staat hij tegenover de Slowaak Hrbaty. Het was de vijfde keer in dit jaar dat Schalken de eerste ronde pas seerde. In Dubai, Auckland en Adelaide be reikte hij de tweede ronde, in Milaan de kwartfinale. MALDEN - Op het sterk bezette internationale judotoernooi in Malden zijn drie judoka's van Sportschool Geelhoed in de prijzen gevallen. Chantal Gakeer kwam op het podium en werd tweede. Sam van 't Westende legde beslag op een derde plaats en dat gold ook voor Amy Hoornick. VLISSINGEN - De bridgecombinatie De Rijck/Simpelaar, spelend bij BC Luctor et Emergo uit Terneuzen, Zeeuws kam pioen open paren gewordenHet duo won de wedstrij den in de hoofdklasse met een gemiddelde van 57,27. De Rijck/Simpe laar had een ruime voorsprong op het echtpaar Van de Laan (ABC Middelburg) met 55,82 en de de combinatie Lichte- veld/Ramondt (Luctor) met 54,97. In de eerste klasse was het duo Minderhoud/Wagenaar de bes- te met 54,52 vóór Maaren/Kramer. Derde in de eerste klasse- was Bulten/Lansu met 53,74%. Alle drie de paren spelen bij ABC Middelburg. Komend weekeinde zullen de kampioenen van de tweede en derde klasse Midden-Noord bekend wor den. VROUWENPOLDER - Het barrière-springen zorgde in ma nege De Eendracht in Vrouwenpolder voor een zinderend slot- van de internationale jumpingdriedaagse voor veteranen. Wat ooit begon als een aardigheidje voor veertigplussers, is in vijf jaar uitgegroeid tot een sportevenement van hoog niveau Nederlanders, Belgen, Duitsers en zelfs Zwitsers waren in Vrouwenpolder in grotengetale aanwezig om de degens met elkaar te kruisen. De Belgische amazone Paule Melotte uit Heppen mocht zich pas na de vijfde ronde winnaar noemen, van het barrière-springen. Als enige liet ze met Sunny Boy de tot 1.60 meter hoogte opgetrokken balken op hun plaats Bram Klaasse was in het sluitstuik de best presterende Zeeuw. De Arnemuidenaar haakte met Zemo's Fanimo pas in de vier- de manche af. Ook in het over-allklassement was Klaasse met een vijfde plaats de beste Zeeuw. De eerste plaats werd een prooi voor Ghijs van Veluw uit het Gelderse Putten met Nokorde. MOSKOU - Het EK zwemmen kortebaan verhuist van Mont- pellier naar Riesa in Duitsland. De Franse stad gaf de organi- satie terug. De Europese zwemfederatie wees het EK daarop toe aan Riesa dat de voorkeur kreeg boven Edinburgh. Riesa j zal het EK houden van 12 tot en met 15 december. DUBAI - Peter Leko heeft gisteren het eerste grandprix- schaaktoernooi op zijn naam gebracht. De 22-jarige Hon gaarse grootmeester versloeg de Rus Aleksandr Grisjoek in de finale met 3-2. Na vier remises viel de beslissing in de derde partij van de tiebreak. Met zijn overwinning verdiende Leko, de nummer tien van de wereld, 48.000 euro. Voor de 18-jarige Grisjoek, 25e op de wereldranglijst, lag 25.000 euro klaar. In Dubai werd rapid-schaak gespeeld, 25 minuten bedenktijd per speler plus tien seconden per zet. De tiebreak waren vluggertjes met vijf minuten per speler. Loek van Wely werd in de eerste ronde uitgeschakeld door j Karpov. De Tilburger ontving een chèque van 1300 euro. Dubai was de eerste van vijf grandprix-toernooien dit jaar. Moskou huisvest de tweede titelstrijd, van 12-19 mei. Daarna volgen Bangalore of Bombay in India (9-16 juli), Dubrovnik i in Kroatië (2-9 augustus) en Rio de Janeiro (9-16 september). ANP door Janny Vermeule NIJMEGEN - Turnster Mandy Huijbregts van VTV Vlissingen/ Turnschool Zeeland heeft zich tijdens de play-offwedstrijden geplaatst voor de kwartfinale van de nationale wedstrijd sport. De play-offwedstrijden, die be doeld zijn voor turnsters die zich tijdens de achtste finale niet kwalificeerden of voor turnsters die vanwege blessure of ziekte niet konden deelne men, zijn een laatste kans voor de betrokken turnsters om plaatsing af te dwingen voor de finale van de nationale wed strijdsport. Huijbregts voldeed ruim schoots aan de eis door als tweede te eindigen in de jeugd- categorie. Zij haalde een pun tentotaal van 31.066. Sharona van Peenen, eveneens van Turn school Zeeland, werd twintigste in dezelfde categorie en kwalifi ceerde zich niet. In Nijmegen werd tevens ge turnd door het niveau topsport. Er werd een interland gehouden voor de B-junioren tussen Ne derland en Duitsland. Neder land won met een score van 126.150, terwijl de Duitse turn sters een puntentotaal van 124.888 haalden. Het A-juniorenteam turnde, evenals de senioren uit de EK- Trajectselectie, onder wie de Zeeuwse Monique Nuijten, een individuele training. Het aanstormend talent in de topsportcategorie turnde een plaatsingswedstrijd voor het NK. Hierin werd goed gescoord door de Turncombinatie Zuid- West-Nederland. Stephanie Coulthard van Quickly Waspik haalde een bronzen medaille bij de pupillen 2. Lieke Ros (Animo Roosendaal) werd in die klasse vijfde. Michelle van Ostaijen van De Samensprong uit Prinsenbeek werd zesde bij de pupillen 1 en Anne Tritten (Quickly Waspik) werd daarin vijfde. Mascha Soors (Prins Hendrik Vught), Manouk Somers (K&K Tilburg) en Lichelle Wong (De Samen- sprong Prinsenbeek) werden bij de jeugd respectievelijk zeven de, dertiende en veertiende. van onze sportredactie VLISSINGEN - Yaïr Klazen heeft in de vierde Speedojaar- gangwedstrijd van het seizoen zijn drie laatste zwemnummers in winst omgezet. De Vlissinger won onbedreigd. Klazen was in goede tijden het snelst op de 200 wissel, de 100 rug en de 100 vrij. Bij de minio ren nam ook Monique Linden- berg van Bevelanders in stijl af scheid van haar Speedoperiode met winst op de 100 vrij en de 200 wissel. Alleen op de rugslag moest ze genoegen nemen met de tweede plaats achter de Vlis singse Lianne Zwijnenberg. Maar de opvolgsters van Lin- denberg en Klazen zijn nog vol op in ontwikkeling. Tekla van Gils en Joy Tramper, beiden van Zeelandia, Yessica Wouters van VLISSINGEN - In de krant van gisteren werd gemeld dat Wim Besuyen de Zeeuwse titel hardlopen op de 15 kilome ter heeft behaald, maar dit is onjuist. De winnaar is John Overweel. Stormvogel en Sander van Nieuwenhuizen van de Ganze, staan gereed om het roer over te nemen. Vooral het zwemmen van Joy Tramper viel hierbij op. Ze won 100 school, de 100 wissel en de 100 vrije slag. Voorafgaand aan de wedstrij den in het Vlissingen deed de mannenploeg van Luctor et Emergo uit Middelburg (Rudolf Holswilder, Arjen van Oord, Rob Vermeulen en Charles Potin een poging het Zeeuwse senio renrecord op de 4x100 meter rugslagestafette te verbeteren. Een ploeg van de Stormvogel diende als sparringpartner. Spannend Het werd een zeer spannende race tussen beide teams. Na het zwemmen van Kaj Scholt en Eelco van Gemert hadden de Vlissingers een voorsprong op gebouwd die door Michiel Soolsma en Mark Schuuring werd vastgehouden. De Vlissin gers verbeterden de oude re cordtijd met maar liefst tien se conden en brachten het op 4.18,68. Luctor noteerde 4.21,3 6 en zwom ook onder de oude re cordtijd. door Marco Hamelink VLISSINGEN - De Meeuwen voetballer Jan-Pieter de Vries was zaterdag op schot in de wedstrijd tegen Zaamslag. Hij had met drie goals een belang rijk aandeel in de 5-2-zege, waarmee de derdeklasser uit zicht houdt op het kampioen schap. De gelegenheidsspits was on danks zijn drie doelpunten niet helemaal tevreden. ,,Ik ben eigenlijk een middenvel der, maar doordat onze top scorer Patrick Koppejan ge blesseerd is, speel ik in de spits. Gezien het aantal kansen dat ik kreeg had ik nog veel vaker moeten scoren. Maar het be langrijkste is dat we gewonnen hebben en nog kans maken op de titel." Goede reeks De Meeuwen was bezig aan een goede reeks, maar verloor de twee vorige wedstrijden. Met name tegen Bruse Boys had er volgens De Vries meer in gezeten. ,,We hebben het toen aan onze neus voorbij laten gaan. Achteraf gezien is dat jammer, want dan waren we nu mede-koploper geweest. Nu moeten we hopen dat Zaamslag een steekje laat val len." Door de overwinning op Zaamslag is het zelfvertrou wen weer helemaal terug bij de formatie van trainer Wim Da- vidse. ,,Ik heb een goed gevoel over de laatste twee wedstrij den", vertelt De Vries. „Het zou zonde zijn als we aan het eind van het seizoen met lege handen staan. Onze trainer heeft het goed voor elkaar. De sfeer en mentaliteit binnen de groep zijn goed en we spelen goed." De Vries heeft het ook anders meegemaakt. Hij speelde een jaar bij de jeugd van RBC, en kijkt daar met gemengde ge voelens op terug. „De sfeer binnen de groep was niet goed en ik kon niet met de trainer overweg. De trainer heeft het destijds voor me verpest. Hij wilde een professionele voet balcultuur creëren, maar daar waren we helemaal nog niet aan toe. Het waren jongens van ongeveer vijftien jaar die nog voor hun plezier voetbal den." De student maritieme tech niek verwacht binnenkort weer een uitnodiging om een test wedstrijd te spelen bij RBC. „De club had er al één ge stuurd, maar toen werd ik bij de jeugd ingedeeld. De vereni ging heeft toen gebeld en RBC zou een nieuwe uitnodiging versturen. Dat wacht ik dus maar af. Ik ben momenteel echter druk bezig met mijn studie en die zal ik niet snel op geven, maar het is wel leuk dat ik gewaagd word." Werner Bisschop (rechts) heeft nu 31 goals achter zijn naam staan. foto Camile Schelstraete van onze sportredactie VLISSINGEN - Met zijn 31e doelpunt van deze competitie wees Werner Bisschop zijn ploeg Steen de weg in hel kampioens duel met Hansweertse Boys. Zijn directe concurrent in het Zeeuws topscorersklas sement, Patrick Ketting van WHS, scoor de één keer tegen Kruiningen en daardoor bleef het verschil tussen Bisschop en Ket ting gehandhaafd tot vijf treffers. Edwin Arens maakte de grootste sprong in het klassement. De aanvaller van Krui ningen scoorde evenals ploeggenoot Ewout Dek drie keer tegen WHS (6-3- overwinning) en steeg van de vijfde naar de derde plaats. Arens staat nu op een sei zoenstotaal van twintig treffers. In de toptien veranderde er verder niets, omdat van die spelers niemand tot scoren kwam. Dat gold echter wel voor de spelers vanaf plek twaalf. De Domburg-spelers Ko Brand (één keer), Chiel Maranus (twee keer) en Wilco van E ij zeren (één doelpunt) breidden hun seizoenstotaal alledrie uit en klommen in het klassement. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Werner Bisschop (Steen) 31 doelpunten2. Patrick Ketting (WHS) 26; 3. Edwin Arens (Kruiningen 20; 4. Winand van Haelst (Hulsterloo) 19; 5. Corné de Frel (Noad'87) 18; 6. Erik de Groene (Kloetinge), Rieno van Oost (Hoek) en Antoine Thoen (HVV'24) allen 17; 9. Christiaan Boon (Apollo'69), Patrick Koppejan (De Meeuioen) en Bart van Steveninck (Yerseke) allen 15; 12. Jan Leendertse (Bevelanders) en Ko Brand (Domburg) beiden 14; 14. Johnny Lensen (HVV'24) 13; 15. Edwin Leonhart (Dauwendae- le), Chiel Maranus (Domburg) en Jacco den Ha mer (Zaamslag) allen 12,18. Ronald Zuijdwegt (Kloetinge), Jaap den Doelder (AZW), Simon Boogaard (Bruse Boys) en Dennis Goossen (GPC Vlissingen) allen 11 Paardensport Renesse. Dressuur LR en PC Westelijk Schouwen. Paarden klasse Z2L 1Moni que van der Ban, Lex (Rotterdam) 189. Klasse Z1:1. Roel Baris, Marilyn (Renes se) 178. Klasse M2: 1. Evelien Lenaerts, Ommar (Scheldestad) 172, 2. Marian Timmerman, Oleander (Z-Bev.) 159. Klasse Ml: 1Antoinette Wiskerke, Ortel lo (Z-Bev.) 162; 2. Dicky Wieringa, Nidur- mi (Weelr.) 158. Klasse L2: 1. Benjamin Bekink, Ab Cavon Deux (Gouwe Reyers) 175; 2. Annelies van Rooyen, Play Boy (Oranjezon) 163; 3. Daphne Schonber- ger, Oberon (Renesse) 161. Klasse L1: 1, Esther Felius, Odine (Eendracht R.) 160. Klasse B: 1. Jos van Oosten, Perlanda (Scheldestad) 169. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Iris Verhaa- gen, Sheitan (Paardebloem) 62.59%. Klasse Z1 cat. DE: 1Eline van Belzen, St- effie (Gouwe Reyers) 191. Klasse M2 cat. DE: 1. Maaike Wagenaar, King of Dia monds (Weelr.) 153. Klasse M1 cat. DE: 1. Jeanette Heinsbroek, Fleurtje (St. Marti- nus) 158. Klasse L2 cat. DE: 1. Anoek Meesters Nimo (Maurits R.) 171. klasse L1 cat. DE: 1Julia Poppe, Lester (Oranje zon) 156. Klasse B cat. DE: 1. Mariëlle Nieuwenhuis, Gino (Gouwe Reyers) 162. Tweede proef. Paarden klasse Z2:1Mo nique van der Ban, Lex, 185. Klasse Z1:1. Nelleke Rijsdijk, Julika (Renesse) 178. Klasse M2: 1. Evelien Lenaerts, Ommar, 165,2. Miranda Weijermans, TDN's Cap- rico (Gouwe Reyers) 157. Klasse M1: 1. Antoinette Wiskerke, Ortello, 166; 2. Ma rieke Willemstein (Oranjezon) 164. Klas se L2: 1 Elze Sophie Wiskerke, West veer's Esperi (Z-Bev.) 172. Klasse L1: 1. Petra Zandijk, Miganto (Westelijk Schou wen) 170. Klasse B: 1Annemiek van der Hoek, Flying Angel, 166. Pony's klasseZ2 cat. DE: 1. Iris Verhaagen, Sheitan, 62.95%. Klasse Z1 cat. DE: 1. Jessica van Belzen, Samantha (Gouwe Reyers) 187. Klasse M2 cat. DE: 1. Ylona Schroevers, Morion S (Oranjezon) 159. Klasse M1 cat. DE: 1Marlies Borgo, Kansa (Z-Bev.) 157. Klasse L2 cat. DE: 1Anoek Meesters, Ni mo, 169 Klasse L1 cat. DE: 1. Julia Pop pe, Lester, 148. Klasse B cat. DE: 1. Ma riëlle Nieuwenhuis, Gino, 167. Schaken ZSB-hoofdklasse, achtste ronde: Lan- dau-HWP Sas van Gent 4 7-1, Souburg 2-HWP Sas van Gent 3 2-6, Goes-Mid- delburg 2 4,5-3,5, Vlissingen-De Zwarte Dame 6-2, SVWZV-Denk en Zet 3,5-4,5. Stand: 1. Vlissingen 14 matchpunten, 42 bordpunten, 2. HWP Sas van Gent 3 13-43,3. Landau 12-39,4. Goes 11-39,5, 5. De Zwarte Dame 7-30,5,6. Middelburg 2 6-30,5,7. SVWZV 6-27,5,8. Souburg 2 5-26,5, 9. Denk en Zet 3-22,5, 10. HWP Sas van Gent43-19. Voetbal Periodestanden zaterdagvoetbal Hoofdklasse B: Deltasport en Huizen pe riodekampioen. Stand derde periode: Spijkenisse 5-12, Barendrecht 5-10, GV- VV 5-9. Eerste klasse C: Oostkapelle en Wilhelmina'26 periodekampioen. Stand derde periode: Heerjansdam 5-12, Rijs- oord 5-10, Altena 5-10, Veen 5-9. Twee de klasse E: Kogelvangers en Oranje wit periodekampioen. Stand derde periode: Arnemuiden 5-12, Vere 5-9, Tholense Boys 5-8, Tern Boys 5-8. Derde klasse A: Bevelanders en Serooskerke periode kampioen, Stand derde periode: Meeu wen 5-9, Bruse Boys 5-8, VCK 5-8, Apol lo 5-7. Derde klasse B: Kruiningen en Yerseke periodekampioen. Stand derde periode: FSV 5-15, Breda 5-9. Vierde klasse A: MZVC en SKNWK periodekam pioen. Stand derde periode: Spui 5-13, Borssele 5-9, Cadzand 5-9. Cadzand ze ker van overname periodetitel kampioen MZVC. Vierde klasse B: Duiveland en Smerdiek periodekampioen. Stand der de periode: WIK 5-13, Brouwershaven 5-10, DSE 5-9. Reserveklassen, hoofdklasse: ASWH 2 periodekampioen. Stand tweede perio de: Oranje Wit 2 8-15, Heerjansdam 2 8-14, VVGZ 2 8-14, Kloetinge 2 8-13, Eerste klasse: Rillandia 2 en Oostkapefe 2 periodekampioen. Tweede klasse 1. AZVV 2 periodekampioen. Stand twee de periode: Zaamslag 2 9-22, Meeuwen 2 9-20, Serooskerke 2 9-18. Tweede, klasse B: WHS periodekampioen. Stand tweede periode: Pelikaan 3 9-23, Dintel- oord 2 8-18. Periodestanden zondag Hoofdklasse B: UDI'19 en JVC Cuijk pe riodekampioen. Stand derde periode: i Schijndel 5-13, Panningen 5-10, WSC 5-10. Derdek klasse A: HVV'24 en Patrijs zen periodekampioen. Stand derde pe- 1 riode: Grenswachters 5-10, Zeelandia Middelburg 5-10, Dosko 5-9, RCS 5-9 V; Vierde klasse A: Hontenisse en Domburg periodekampioen. Stand derde periode: Zeeland Sport 5-10, Hulsterloo 5-9, Sluiskil 5-8. Vierde klasse B: BSC en 1 Steen periodekampioen. Stand derde periode: MOC'17 5-10, Hansw. Boys 5-10, BSC 5-10. Vijfde klasse A: Oost- 1 burg en Vogelwaarde periodekampioen, I Stand derde periode: Graauw 5-12, Ria W 5-12, Schoondijke 5-9. Vijfde klasse B: De Noormannen en Luctor'88 periode-; kampioen. Stand derde periode: Jong Ambon 5-10, NVS 5-10, Renesse 4-9,1 Lewedorpse Boys 5-9. Zwemmen Vlissingen. Jongens, 100 meter vrije i slag minioren 6: 1. Y. Klazen (STV) I 1.06.14, 2. M. Odenthal (LUC) 1.13,34,3. J. Portegies (LUC) 1.13,76. 100 meter I schoolslag minioren 3+ 4: 1. S. Geers (BEV) 152,89,2. Paul van de Driest (LUCI 1.53.15, 3. F. de Bruijn (STV) 1.56,76.50 meter vlinderslag minioren 5: 1. D. van Nieuwenhuijzen (GAN) 42,71, 2. T. Kiel (GAN) 48,71, 3. S. Roovers (GAN) 58.30 200 meter wisselslag minioren 6: 1 V Klazen 2.48.68, 2. J. Portegies 3.07,40,3 N. Tramper (ZEEL) 3.08,38. 100 meter wisselslag minioren 3+4:1. H. Kok (BEV) 1.37.35.2. Y. Breukers (BEV) 1.47,75,3.R - de Klerk (ZEEL) 1.48,27. 100 meter schoolslag minioren 5: 1. S. van Nieu wenhuijzen 1.40,21, 2. T. Kiel 1.51,80,3. Niek de lange (STV) 1.55,98. 100 meter, rugslag minioren 6:1 Y. Klazen 1.19,24,2 1 M. Odenthal 1.27,00, 3. J. Portegies 1.29,68. 100 meter vrije slag minioren 3 +4: 1. H. Kok 1.31,00, 2. R. de Klerk 1.37,55, 3. T. Pel (STV) 1.39,51. Meisjes, 100 meter vrije slag minioren 6:1M. Lin- denberg (BEV) 1.11,25, 2. K. Vaes (OND) 1.13,30, 3. M. Stroo (STV) 1.14,15. 100 meter schoolslag minioren 3+ 4: 1. J Tramper (ZEEL) 1.45,84, 2. J. Lavrijssen (BEV) 1.46,85, 3. M. Sinke (GAN) 1.47,47 50 meter vlinderslag minioren 5:1T, van Gils (ZEEL) 38,88, 2. K. Onderdijk (BEV) 40,70, 3. B. Lavrijssen (BEV) 43,86, 200 meter wisselslag minioren 6: 1. M. Lm denberg 2.56,22,2. K, Vaes 3.00,02,3 M. Stroo 3.03,94. 100 meter wisselslag mi nioren 3+4: 1. J. Tramper 1.33,11, 2. D van Peenen (STV) 1.35,98,3. J. Stap (STV 1.36,19.100 meter schoolslag minioren 5: 1. Y. Wouters (STV) 1.40,12, 2. R. Poot 1.40.87.3. Y. Breukers (BEV) 1.41,18.100 j meter rugslag minioren 6: 1. L.Zwijnen berg (STV) 1.22,27, 2. M. Lindenberg, 1.24,07,3. A. Pel (STV) 1.24,33.100 meter vrije slag minioren 3+4: 1. J. Trampe' 1.19,92, 2. D. van Peenen 1.21,84, 3 M i Minneboo (STV) 1.25,34. dinsdag_ Biljarten Derde divisie, poule 8. Landelijke com i petitie driebanden groot. 3BSD Interieur Totaal 2 Technotape. Locatie: SPB een-1 trum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 19-301 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Domburg-Oostkapelle (19.00 uur). Vrouwenvoetbal. Derde klasse: Everstein-Wieldrecht (18.30).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16