Scholen wachten op besluit raad Justitie aast op straatracers PZC Spanning voor musical neemt toe Hansweert stoort zich aan rommel op kamp Opvoedbureau tevreden Taxi wassen ging net te ver Noordsingel vijf maanden dicht Middelburgse (45) beroofd Boetes voor hardleerse spitters Drankrijders betrapt in Vlissingen Theo Thijssen- en Paauwenburgschool zijn al met voorbereidingen fusie bezig Controle op kinderzitjes en dragen autogordels agenda Inzamelingsactie ÜO strass»,, Hoor Rob Paardekam HANSWEERT - De bewoners van Hansweert zijn de romme lige situatie bij het woonwa genkamp aan de Maarten- broersweg meer dan zat. Dat bleek gisteren weer eens tij dens de vergadering vaix de dorpsraad in zaal Zeelandia. Het bestuur van de dorpsraad had de situatie bij het kamp op de agenda geplaatst en daar haakten de aanwezigen gretig op in. Een man in de zaal merk te op dat de gemeente al veel te lang een gedoogbeleid voert te genover de bewoners van het kamp. Volgens hem durft de gemeente niet op te treden. Een vrouw merkte op dat het ook anders kan. ,,Het woonwa genkamp in Kapelle ligt er prachtig bij", merkte ze op. Voorzitter A. Kortlever was het daar helemaal mee eens. „Ik ben op kampen geweest waar je geen luciferhoutje vindt." Hij liet weten dat de dorpsraad in principe nog steeds achter de vernieuwing en uitbreiding van het kamp staat, maar niet op de manier waarop het nu gaat. Een vrouw in de zaal typeerde de gevoelens van de aanwezi gen nog het best: „Je loopt lie ver een straatje om dan dat je daarlangs gaat." Ook de situatie op de Boom- dijk, waar veel te hard gereden wordt, werd gisteren uitge bloeid besproken. Uit recente metingen is gebleken dat tach tig procent van de automobi listen de maximumsnelheid overtreedt. Kortlever liet we ten dat de gemeente binnen kort met een verkeersdeskun- dige de situatie zal bekijken, maar de teneur in de zaal was dat er vooral meer gecontro leerd moet worden in plaats van het aanbrengen van ver keersmaatregelen „Het laatste wat wij willen zijn verkeersremmers", liet een aanwezige weten. „Dan maken de mensen er een sport van om er zo snel mogelijk langs te ko men." MIDDELBURG - Ouders weten het opvoedbureau in Middel burg goed te vinden. Er komen er evenveel op eigen initiatief als op verwijzing. Dat blijkt uit een evaluatie van het opvoed bureau over vorig jaar. Ouders kunnen bij het bureau terecht met vragen over opvoeding. De stichting Jeugdzorg wil daar mee problemen voorkomen, die het kind in zijn of haar ont wikkeling kunnen belemmeren. Het bureau geeft informatie, adviezen en soms kortdurende ondersteuning. De duur be perkt zich tot minder dan een maand. Het opvoedbureau heeft geen wachtlijst. In 93 procent van alle gevallen konden mensen binnen één week terecht. De meeste vragen hadden betrekking op 'opvallend gedrag' van het kind. Daarnaast kwamen ook alledaagse probleempjes aan de orde. MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Terneuzen is giste ren door de economische politierechter in Middelburg voor het zich niet houden aan de regels van de Arbeidstijdenwet bestraft met 250 euro boete. De vrouw maakte op 25 april vo rig jaar de fout na het taxirijden niet de voorgeschreven rust in acht te nemen. Ze ging haar auto wassen en onderhoud ple gen aan de taxi. Ze had het bevel van een inspecteur bij de Rijksverkeersinspectie om haar werk te staken genegeerd. MIDDELBURG - De Noordsingel in Middelburg is vanaf maandag 22 april gedeeltelijk afgesloten voor autoverkeer. De gemeente vervangt het riool tussen de Parklaan en de Noordweg. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd. Als eer ste is het stuk weg tussen de Wiardi Beckmanlaan en de Na- dorstweg aan de beurt, daarna volgt het stuk tussen de Wiardi Beckmanlaan en de Noordweg. Vervolgens wordt in drie fa sen richting Parklaan gewerkt. Als alles volgens verwachting verloopt is de weg eind september weer open. MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit Middelburg is gis teren tussen half een en een uur in een supermarkt van haar portemonnee beroofd. Daarin zaten waardepapieren en en kele honderden euro's. De vrouw had tijdens het boodschap pen doen de tas, met daarin haar portemonnee, in haar win kelwagentje gelegd. Ze ontdekte de diefstal bij de kassa. MIDDELBURG - Twee sportvissers uit Oud-Vossemeer en Lepelstraat zijn gisteren in Middelburg voor het spitten in na tuurgebied veroordeeld tot forse boetes. De economische po litierechter G. van Unnik legde een 30-jarige inwoner van Oud-Vossemeer voor twee overtredingen 370 euro boete op, Een 57-jarige man uit Lepelstraat moet 330 euro boete beta len. Het duo was op 22 november 2001 aan het spitten naar zeeaas op de Slikken van Sint-Philipsland toen ze betrapt werden door opsporingsambtenaren. Drie weken eerder was de jongste verdachte al aangehouden, toen hij op zoek was naar zeepieren. Beide mannen zijn fanatieke vissers. Dat bleek ook uit hun strafblad, waar ze met zeven veroordelin gen voor verboden spitten niet voor elkaar onder deden. MIDDELBURG - Een 38-jarige Vlissinger is in de nacht van zondag op maandag in de Spuistraat in zijn woonplaats aan gehouden wegens rijden onder invloed. Een man kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces-verbaal. dinsdag 9 april 2002 door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De voorberei dingen zijn in een vergevorderd stadium. De bouw van de nieu we locatie is begonnen. De nieu we directeur is al bekend. En de ouders van de leerlingen zijn gisteren geïnformeerd en kon den met hun vragen terecht. Maar de fusie van de de Vlis- singse Theo Thijssenschool en Paauwenburgschool is nog geen zekerheid. Het fusieplan komt pas in mei in de Vlissingse ge meenteraad. Hoewel de bouwaanvraag voor de uitbreiding van de nieuwe, gezamenlijke, huisvesting van de Theo Thijssenschool en de Paauwenburgschool in de wijk Paauwenburg nog in behande ling is bij de gemeente Vlissin gen, zijn de bouwactiviteiten al begonnen. Door de trage besluitvorming van de gemeente heeft de bouw inmiddels drie maanden vertra ging opgelopen. Het streven was dat de openbare school rond april 2002 over de nieuwe loka len kon beschikken. Als de ge meente over de bouwaanvraag heeft beslist, kunnen eventuele bedenkingen uit de buurt pas worden ingediend. Schooldirecteur W.Meulmees- ter zegt er alle vertrouwen in te hebben dat er geen procedure- kwesties en bouwvertragingen optreden, omdat de nieuwbouw binnen het huidige bestem mingsplan valt. Volgens de planning wordt in de meivakan tie geheid. Aangezien de lokalen worden opgetrokken uit voorgefabri- ceerde systeembouw, kan de nieuwbouw worden opgeleverd op maandag 22 juli. De lessen voor het nieuwe schooljaar van gen maandag 19 augustus aan. Dat betekent dat in krap één maand tijd moet worden schoongemaakt, verhuisd en heringedeeld. In het schooljaar 2002-2003 heeft de Theo Thijssen-Paau- wenburgschool er acht lokalen, een personeelsruimte en een moderne computerhal bij. Er komen zestien groepen. Groep 5 tot en met 8 komt in het hoofd gebouw, de lagere klassen ko men in de nieuwbouw. Van elke groep komt een parallelgroep. Meulmeester verwacht het nieuwe schooljaar aan te van gen met 360 leerlingen. Door de instroom van kleuters uit de wijken Paauwenburg, Lamme- renburg en Rosenburg komen er dat schooljaar nog circa vijftig kinderen bij Evenwichtig De leerkrachten van beide scho len hebben inmiddels even wichtige klassen samengesteld en een werkgroep maakt geza menlijke plannen, zodat de leer lingen van de beide scholen elkaar leren kennen. Verder ver gaderen de medezeggenschaps raden en ouderraden al samen. Per 1 augustus 2002 krijgt di recteur Wim Meulmeester de leiding van de obs Theo Thijs- sen-Paauwenburgschool. De huidige directeur van ,de Paauwenburgschool, K.Corne lls, gaat per die datum admini stratieve- en lesgevende taken uitvoeren en een groep Neder lands als tweede taal (NT2) en Remedial Teaching begeleiden. De Theo Thijssenschool en Noodlokaal van de Theo Thijssenschool in Vlissingen. Paauwenburgschool hebben, net als de Christelijke Louise de Colignyschool en de Kinderop vang Walcheren (KOW) in de wijk Paauwenburg al een aantal jaren behoefte aan uitbreiding van hun ruimten. Directeur Meulmeester had graag een zo genaamde brede school willen realiseren, maar kreeg daarvoor onvoldoende medewerking van de KOW. Het project voor voor- en vroegschoolse educatie (WE) voor kinderen van twee tot vijf jaar gaat wel van start. archieffoto Lex de Meester Daartoe heeft de Theo Thijssen- Paauwenbux-gschool onder meer taaiprogramma's en soft ware aangeschaft en leerkrach ten bijgeschoold. Advertentie NIEUWE WOORDENLIJST COMMUNICATIE reclame (de) [1872, Fr. réclame, van Lat. reclamare (terugvorderen)] openbare aanprijzing en alles wat daartoe dient ter bevordering van de afzet van goederen en diensten 2 manier van onderhoud van het klant geheugen: bekend maakt bemind 3 investering in zicht baarheid en terugvindbaarheid 4 hangt samen met >media-keuze: reclame voor vliegreizen verwacht je niet bij de slager. Alhoewel, staand in de slager-rij zou je daar nu juist wel de tijd voor hebben. VOOR M E E R AT I E Molenwater 105 4331 SG Middelburg Tel 0118 61 50 48 Fax 0118 61 65 30 E-mail kairos@kao.nl Internet www.kao.nl een integrale aanpak voor een inspirerend bedrijfsresultaat^ redame marketing huisstijl organisatie-advies communicatie -jnterpt Kinderkoor De Vrolijke Noot uit Vlissingen oefent gedreven voor de musical Naaman. foto Ruben Oreel door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De spanning stijgt bij de kinderen van het Vlissingse kinderkoor De Vrolijke Noot. Donderdag is de gene rale repetitie van de musical Naaman. Vrijdagavond en zaterdagmiddag zijn de officiële optredens in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. „De musical Naaman gaat over een om hooggevallen generaal die neerkijkt op zijn vele bedienden en slaven", legt diri gent Heimine Poleij uit. „Zo raakt hij veel vrienden kwijt. Een slavin, die hem wil helpen, zegt hem naar haar land te gaan. Daar krijgt hij de opdracht zeven keer ten onder te gaan in de rivier de Jordaan. Dat betekent dat hij zeven keer moet buigen. Daarna komt het uiteindelijk allemaal goed met hem." Naaman is een christelijke musical, ge schreven door Gerard van Midden van de uitgeverij Stichting Godsdienst en Op voeding (SGO). Oorspronkelijk is de mu sical bedoeld voor jongeren van tien tot veertien jaar. Poleij heeft het aangepast aan de leeftijdsgroep van vijf tot twaalf jaar. Ook is de musical gedeeltelijk aange past aan de hedendaagse tijd. Zo komen onder meer een telefoon, fax en internet voor in het verhaal. De drieënveertig kinderen van het koor kregen in januari een cd mee met de lied jes, zodat zij thuis vast konden oefenen. Heimine: „Daarna zijn we de musical per scène gaan oefenenWe hebben ervoor ge zorgd dat elk kind tekst heeft. Al is het soms maar één zin." Steunmoeders De Vrolijke Noot begon in september 2000 met negen kinderen. Het koor is bedoeld voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. Heimine: „Alle leeftijden zijn goed vertegenwoordigd. Er zijn zelfs vijftien jongens." Het koor zingt chiistelijke lied jes ter ondersteuning van de oecumeni sche kerkdienst in de Samen-Op-Weg- Kerk Open Hof. Het kinderkoor repeteert elke maandag avond van zeven uur tot half acht in het Open Hof. Zo vlak voor de musical wordt er veel langer geoefend. „De oudere kin- deren vinden het enorm spannend en voe len best wat gêne. De kleintjes doen heel onbevangen mee",, vertelt Petra van de Woestijne. Zij is niet alleen moeder van de aan de musical deelnemende Merel, Yas- mijn en Joost, maar ook één van de vijf steunmoeders. Zij helpt bij organisatori sche zaken, het maken van de kleding en assisteert bij het bezighouden van de kin deren als anderen oefenen. Verder is Petra souffleur. Het kinderkoor De Vrolijke Noot speelt de mu sical Naam,an op vrijdag 1.9 april van 19.00 tot 20.15 uur en op zaterdag 20 april van 16.30 tot 1.7.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op maandag 15 april van 18.00 tot 18.30 uur in het Open Hof of voor het optreden. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22,20.00 - 21.00 uur en 21.00 - 22.00 uur: Tai Chi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9,00 uur: Wandeltocht voor se nioren; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 13.00 -15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peu termorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; NW- EN ST JOOSLAND - De Hervormde diaconie in Nieuw en Sint Joosland houdt zaterdag 13 april een inzamelingsactie voor Poolse kankerpatiëntjes in het Academisch Ziekenhuis van Gdansk. Het ingezamelde geld wordt be steed aan medicijnen of medi sche apparatuur. Enkele leden van de Hervormde gemeente brengen deze spullen zelf naar Polen. Door het luiden van de kerkklokken hoopt de diaconie veel mensen tussen 9.30 en 12.00 uur naar de Hervormde Kerk te roepen om hun steentje bij te dragen aan het goede doel. Advertentie Telefooncentrales Draadloze telefonie Faxapparatuur itW Computernetwerken X 'A.; ISDN GOES/KLOETINGE i r baneden, hoe oordei u vervangt hoe moer u verdient. VLISSINGEN - In het kader van de gisteren geopende actie op gordels en kinderzitjes con troleerde de politie op de Frank- rijkweg, de N254 en de Enge- landweg in de omgeving van Ritthem. Er werden acht pro- cessen-verbaal uitgeschreven voor het niet dragen van de au togordel en één proces-verbaal voor een kind van 4 jaar dat los op de voorstoel zat. Rondom IJzendijke hield de po litie gisteren bij de twee basis scholen en de peuterspeelzalen, gordelcontroles en controles op beveiligingsmiddelen bij kinde ren gehouden. Hierbij werden 43 bestuurders gecontroleerd, waarvan 30 met kinderen. In to taal werden vijf bestuurders be keurd. Drie van hen werden be keurd omdat de kinderen niet in de gordels zaten. Twee volwas senen droegen geen gordel en moesten daarvoor boeten. Bij een voormeting ruim een maand geleden werden rondom IJzendijke auto's gecontroleerd, waarbij bleek dat 80 procent van het vervoer van kinderen niet juist gebeurde. Vervolgens is eind maart een voorlichtings campagne gestart vanuit duur zaam veilig West-Zeeuws- Vlaanderen en 3VO. Hierbij werden de scholen verzocht ou ders op de hoogte te brengen van een gordelcampagne in de maand april. door Esme Soesman en Jacques Cats VLISSINGEN - De politie Zee land is nog op zoek naar een van de twee snelheidsmaniakken die zaterdag op rijksweg 58 een wedstrijdje hielden. Ter hoogte van Oost-Souburg ontstond een aanrijding waarbij een vrouw en twee kinderen gewond raak ten. Justitie in Middelburg heeft aangekondigd streng te zullen optreden tegen straatraces. „Wij vinden het levensgevaar lijk", meldt woordvoerster Es ther Boot namens het Openbaar Ministerie. „Bij constatering nemen we de auto in beslag en vorderen het rijbewijs in," Nu straatraces steeds vaker voorkomen, beraadt Justitie zich landelijk over de wijze van bestrijding van het fenomeen. Morgen worden daarover richt lijnen uit Den Haag verwacht. Deelnemers aan straatraces maken zich allen schuldig aan hetzelfde strafbare feit: zij brengen de verkeersveiligheid in gevaar. Dat biedtmogelijkhe- den om de overtreders in het he le land op dezelfde wijze te be rechten. In de polder tussen Ossendrecht en Bath, binnen de grenzen van de provincie Zeeland, wist de politie afgelopen weekeinde - dankzij een tipgever - een race te voorkomen. Zo'n zestig tot, zeventig mensen, waren met een twintigtal auto's verzameld op het parkeerterrein voor de Bathse brug. Het waren jonge ren tussen de 20 en 25 jaar, schat brigadier H. Louws van de poli tie Midden- en West-Brabant, team Woensdrecht. Voor het merendeel waren de jongeren afkomstig uit Ossendrecht. Langste adem Het verzamelen en rondhangen op een parkeerterrein is niet il legaal. Meer dan het afgeven van een waarschuwing en ad vies en het blijven surveilleren zat er voor de politie dan ook niet op. „Een kwestie van wie de langste adem heeft", stelt Louws. De race werd uiteinde lijk afgeblazen. De potentiële deelnemers trokken naar de kroeg. De politie Zeeland bleef, hoewel wel ingeseind, zelfs bui tenspel. Nog voor de Zeeuwse dienders konden opdraven wa ren de jongeren al afgedropen. Levensgevaarlijk die races, oor deelt burgemeester van Rex- merswaal, A. Verbree. Ze gaan over wegen waar ook andere weggebruikers kunnen opdoe men. Het is een onderwerp waar de Verbreeter in ieder geval een gesprek met zijn collega in Woensdrecht over aan wil gaan. Hij wijst in dat verband, naast politiesurveillance, op sociale controle. Gebruikers van de in de buurt gelegen crossbaan öf golfbaan zouden bijvoorbeeld een seintje kunnen geven. „En we zouden met jongelui zelf in contact moeten proberen te ko men", geeft hij aan. Maar het wegracen is ongrijp baar, ex-kennen zowel Verbx-ee als brigadier Louws. Via de mo derne communicatietechnieken kunnen gi'oepen mensen zich makkelijk en snel verzamelen en verplaatsen. Hoewel Louws niet de indruk heeft dat het ra cen op de grens tussen Zeeland en West-Brabant vaker gebeui-t. „Het is een nieuw fenomeen, maar het breidt zich uit. Het is lastig om er zicht op te krijgen." Brouwersdam Vorig jaar november vonden op de rand van Zeeland illegale au toraces plaats. Tot twee keer toe kozen enkele honderden jonge lui een Zuid-Holands deel van de zeewering bij de Bx-ouwers- dam uit als 'circuit'. De politie stak halverwege een stokje voor de wedstrijd. De illlegale straatraces zijn overgewaaid uit de Verenigde Staten. Daar worden"ze vooral gereden in Los Angeles. Dat gebeurt vaak met Japanse ge zinsautootjes die zodanig zijn opgevoerd, dat ze binnen enkele seconden meer dan tweehon derd kilometer per uur kunnen rijden. Aziatische jongeren be gonnen ex-mee. Inmiddels zijn de races in de Verenigde Staten uit gegroeid tot een multicultureel evenement. Bij de eex-ste races op Rotterdams grondgebied wax-en vooral Antillianen be trokken, die op hun eiland van hei-komst al autoracen als hob by hadden. De vorig jaar uitgebrachte film 'The fast and the furious' die over illegaal racende jongeren gaat, zou tot de straatraces heb ben aangezet. Het gaat de deel nemers om de kick. Wie heeft de snelste auto, welke wagen heeft het grootste remvermogen, wie tx-ekt het snelste op. Een snelle auto is de droom van veel jonge ren. Internet en sms vormen de belangrijkste communicatie middelen om wedstrijdlocaties door te geven of elkaar te tippen dat de politie er achter is geko men en mensen wegstuurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11